DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Zomermantels Tennisbroeken DANCING HOTEL ..NASSAU-BERGEN" - BERGEN AAN ZEE Gemeenteraad van Alkmaar. S. KROM. No. !5i Ibonnementsprljs bij voornitbetaling per 3 maanfien tit.—, fr. per post f2.50. Bewtfsn. 5 ct Adrertentiepr. 25 ct p. regel, grootero letters unat plftftMgflVfc Brleren franco N.Y. Boek- en Handelsdr. tJl Herms. Coster Zoon, Voor dam CO, TeL Adminlstx. No. 3. Redact!© Nfc 8& DOYDERUAG Uit het PaHement en Dagelijksch overzicht STOOMEY. Stadsnieuws Dit trammel besfaat ttli 2 bladen, Hordero negen en twintigste Jaargang 1927 Den Haag, 29 Juni 1927. De Eerste Kamer neemt voorloopig nog geen vacantie, ten ininiste niet offkieel. Maar in tusschen zijn reeds heel wat leden naar buiten of naar het buiienlanti vertrokken, zoodat b.v. gisteravond niet eens genoeg leden aanwezig waren om te beslissen over »t voorstel van den heer De Gijselaar (C.-n.) om terug te komen op het eerst op zijn mitia- tief gen omen besiluit om het wetsontwerp be- treffende de Cenitrale Middenstandscrediet- bank eerst na het zomerreces te behandelen. De heer De Gijselaar was tot inkeer gekomen doordat minister De Geer had verklaard, dat er haast zat achter de behandeling van het ivoorstel. Daar wilde hij> zich gaarne bij neer- leggen, maar er waren gisteravond geen 26 leden bijeen, toen er moest gestemd worden. Doch toen hedenmiddag het voorstel weder in stemming kwam waren er weer niet voldoen- de leden aanwezig en de voorzitter daar de heer Van Voorst wegens gezondheid te Ems vertoeft, was het oudste lid, de heer L. de Vries, de leider der vergadering schor ste toen voor eenigen tijid de vergadering in afwachting dat er nog wel een lid zou komen opdagen, die als zes en twintigste lid het mogelij'k zou maken, dat de vergadering voortgang kon hebben. Gelukkig werd zijn verwaehting niet bedrogen en even na de schorsing kon de vergadering heropend wor- den, kwam het voorstel in stemming en wer het met 16 tegen 10 stemmen goedge- keurd. De behandeling van het wetsontwerp werd nu door den voorzitter bepaald op 19 Juli. Dan zal tevens aan de orde zijn de benoe ming van een griffier in de plaats van Mr. Zillesen, die tegen 1 September eervol ont slag heeft gevraagd en verkregen 9nder har- telij'ke dankbetuiging voor wat hij jegens de Eerste Kamer heeft gepresteerd. De Kamer heeft vervolgens zonder debat hare goedkeuring gehecht aan 18 ontwerpen, voor het meerended zonder groot belang, waaronder evenwel ook de begrooting van Curasao en de financieele steun aan de Kon Luchtvaartmaatschappij. Aan den heer De Zeeuw (S. D. A. P.) is verlof verleend de regeering te interpelleeren over het aanbod aan de gemeente Rotterdam om haar door geldelij'ken steun uit de staats- kas in staat te stellen den bouw van de brug over de Koningshaven aan een Nederland- sehe ondememing te gunnen, hoewel een bui- tenlandsche firma lager had ingeschreven. Directear: G. H. KRAK. Hoofdredacteur Tj. N. ADEMA. 30 JIM Er zijn geen (Britsdhe) onderhandelingen gaande met Chineesche autoriteiten te Nan king of te Hankau, maar de Britsche consu- laire ambtenaren blijven met deze autoriteiten in contact waar het zaken geldt, waarbij Brit sdhe belangen betrokken zijn. Behalve dat een Britsch bataljon naar Tientsin is gezonden, is ook een bataljon naar Wei-Hai-Wei gestuurd, ter bescherming van de aldaar gevestigde herstellingsinrichting voor zieke soldaten uit Sjanghai. De Maritieme conferentie. Het geval Daudet. De toestand in China. Het geval Daudet heeft de maritieme drie mogendhedenconferentie, die na het En- gelsch-Russisch conflict en het Russisch- Poolsch incident in het middelpunt der be- langstelling was komen te staan eenigszins in de verdrukking gebracht. Veel heeft men echter niet gemist door zich niet of nagenoeg niet met deze besprekingen bezig te ho-uden. Want iets belangrijks valt er nog altijd niet te melden. Vorderingen worden zoomin op deze als op andere confe rentie's genfeakt: al te huiverig blijkt men om op goed vertrouwen te werk gaande, be- vredigende regelingen in het leven te roepen of zich te binden aan verdragsbepalingen. Men houdt zich teveel bezig met tech- nische kwesties en verliest te veel uit het oog dat deze conferentie allereerst bedoelde te zijn een gelegenheid om dichter tot de ver- wezenlijking van het vredes-ideaal te komen. Is het- ten slotte niet begrijpeldjk, dat sena tor Borah in Amerika tot de conclusie komt, dat Europa door den wereldoorlog niets ge- leerd heeft? Dat hij beweert, dat't veel beter is geen schu'ldee kwijt te schelden, daar het daarvoor benoodigde geld anders groote kans loopt voor oorlogsdoeleinden te worden gebruikt?" Wij meenen van niet. Oorlogszucht, naijver en wantrouwen, dat is per slot van rekenimg het eenige wat wij achter de eindelooze con- ferentiereeks kunnen ontdekken. Al raakt het geval-Daudet dus eenigszins op den achtergrond, men meene niet, dat het daarom reeds in den doofpot is gedaan. Er doen zich zelfs nieuwe verrassingen voor en de grootste daarvan is wel, dat gister Pujo, hoofdredacteur van de Action Fran- ?aise en leider van de Camelots du Roi is ge- arresteerd, naar het heet wegens medepiich- tigheid aan het delict van het aannemen van een valsche ambtskwaliteit. Vrij algemeen neemt men aan, dat Pujo de regeering door zijn publicaties over de onf snapping van Daudet op een dwaalspoor heeft gebracht, althans misleid heeft. Mis- schien zou hij zelfs zelf wel voor minister ge- speeld hebben!!! Hoe het zijhet rechte weet op't oogenblik niemand meer van de zaak. En het voor- naamste is dat Daudet en Delest bij dit heer- lijke zomerweer wel zullen genieten van hur. vrijheid! Locker Lampson heeft in het Lagerhuis we- derom verklaringen afgelegd omtrent den toe- stand in China. Naar men meende te weten, waren er on derhandelingen gaande tusschen verschillen- de Chineesche militaire leiders en hadden die besprekingen geleid tot een overeekomst tus- sdien Tsjang Kai-sjek en Feng loe-siamr GESLAAGD. Mej. H. M. van Eijck alhier slaagde giste- ren op de St. Antonia Kweekschool te Am sterdam voor onderwijzeres. MUNTBILJET VERLOREN. Een 14-jarige loopjqngen, die hedenmor- gen op verzoek van een werkster belasting ging betalen en zich even voor negen uur aan het kantoor vervoegde, verloor, toen hij op verzoek van een wachtend heer eenige hui- zen verder liep om te zien hoe laat het was, het belastingbiljet en een briefje van f 10. Spoedig daarop kwam een juffrouw met het belastingbiljet, dat zij voor het woonhuis van den heer Ringers had gevonden, doch zonder de 10. De vinder van het briefje van 10 zal goed doen dit weer in het bezit van de werk ster, mej. Kopjes, wonende in 't doodloopen- de straatje tusschen Groot Nieuwland en de Hofstraat aan de Laat, terug te bezorgen. BENOEMING ONDERWIJZERES GEMEENTESCHOOL No. 9. Ter benoeming van een onderwijzeres aan de Gemeenteschool No. 9, in verband met de vorming van een derdte klasse aan die school, bieden B. en W. den Raad de navolgende voordracht aan, opgemaakt in overleg met den Inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Alkmaar, na ingewonnen bericht van het hoofd der betrokken school: 1. Mej. J. Hagedoorn te Bathmen. 2. Mej. C. O. T. Serlijn te Utrecht. 3. Mej. E. W. Visser te Schagen. SUPPLETOIRE GEMEENTE- B'EGROOTING 1926. B. en W. bieden den Raad, onder overleg- ging van het advies der Commissie van Bij- stand voor de Financien, ter vaststelling aan tone suppletoire begrooting van inkom- sten en uitgaven der gemeente voor het dienstjaar 1926. HEROPENING ZAAK. De heer S. Pels heropent hedenavond zijn bekende vleeschhouwerij aan de Voormeer. De zaak is geheel overeenkomstig de ei- schen door de Vletschkeuringswet ingericht en maakt een uitstekenden indruk. Bij de Alkmaarders is deze zaak welbe- kend, aangezien hierin jarenlang de bekende en druk beklante paardenslagerij van den heer Pels, thans gevestigd in de Koning- straat, werd uitgeoefend. SCHOOL FE E ST VOOR BE RE I DE NDE SCHOOL. Een schoolfeest, zooals dat Woensdagmid- dag door de Ver. voor Volksondenvijs werd aangeboden aan de allerjongste Alkmaarsche scholieren heeft ook zijn eigenaardige beko- ring. Het was tenminste een alleraardigst ge zicht de piepjonge kleuters zich met een voi- harding en overgave, die voor ons ouderen bijna onbegrijpelijk is, te zien inspannen om bij de wedstrijdspelen, die het eerst op het programma stonden, een prijsje machtig te worden. Nu waren die prijzen trouwens deze in- spanning ongetwijfeld waard. Zijn zeilscheepjes, met prachtig-witte zeilen, doozen met schoolmeubeien die in een onder- wijsinrichting voor de kleinste kabouters uit- stekende diensten zouden kunnen bewijzen, doozen, verder, met een schier onuitputtelijken voorraad fel-kleurige kralen, zijn alle din gen die verder als prijs dienden voor kinderen niet een uiterst begeerenswaardig iets ook al glimlachen zij, die bun eigen kindertijd reeds lang vergeten zijn eenigszins hooghar- tig om de uitbundige vreugde ,die door hen niet meer begrepen wordt? Nogmaals: tot het uiterste spanden de kleuters zich in om een prijs te behalen. Maar ten slotte gelulcte dat natuurlijk slechts aan twee of drie kleintjes uit iedere Idas. Ook voor hen, die niet tot deze gelukkigen behoorden. was er dezen middag echter reden tot vreug de te over. Gaven de gezelschapsspelen geen verheu- ging voor alien? Vroolijkte de muziek van het draai-orgel van de Wilde, die zich naar men ons mededeelde op zeer schappelijke voorwaarden had beschikbaar gesteld, niet alien gelijkelijk op? En deed het paedago- gisch poppenspel van <len heer Williams uit Amsterdam, die bewees dat in een ouderwet- sche poppenkast niet alleen een Jan Klaasen traged'ie verbeeld kan worden, doch eveneens een modernere geschiedenis als Jopie Slim en Dikkie Bigmans en Dik Trom, deed dat poppenspel de vreugde niet ten top stijgen? Dit kinderfeest mag wel uitstekend ge- slaagd worden genoemd. Het weer werkte een goeden gang van zaken en een vlotte afwer- king van het programma in de hand op een wijze die in dit kille jaargetijde haast verras- send is. De herhaalde tractatie op gebakjes, ijs en limonade, die natuurlijk door de klein tjes op hoogen prijs werden gesteld, droegen tot dit welslagen met minder bij. Aan het eind van den middag, toen boven- dien nog iedere jongen van een doos knik- kers en iedfer meisje van een doos kralen werd voorzien, zal er dan ook wel niemand meer ge. weest zijn, die niet opgetogen huiswaarts ging. Nogmaals: dit kinderfeest is uitstekend *eslaagd! HET R. K. LYCEUM - j i TE ALKMAAR. Naar het N.-Holl. Dagblad meldit, is de Raad van Bijstand van het R. K. Lyceum te Alkmaar Maandag door den voorzitter van het curatorium, Deken Rengs, gelnstalleerd. Het bestuur van den Raad van Bijstand werd als volgt- samengesteld Mr. A. J. M. Leesberg, Alkmaar, voorzit ter; C. Rood, Bovenkarspel, vice-voorzitter Dr. F. C. Spierings, Heerhugowaard, secre- taris; Th. L. Luijckx, notaris, Die Rij,p, pen- ningmeester. Het Curatorium heeft als plaatsvervanger voor den Rector aangewezen den heer W. Vermeulen, te Alkmaar. Het blad publiceert verder eenige bijzon- derhed'en opleiding, levensloop enz. van den Rector den heer M. van der Weijst en de leeraren Will. Vermeulen, L. H. M. Maris, Drs. H. Vlas Jacz,, P. L. J. M. Ok- huijzen, mej. D. Wanna en den heer Joh. de Wolf. FAILLISSEMENTEN. Heden werd failliet verklaardJ. J. Kroese, Heerenweg 247, Heiloo. Rechter-Conimissaris Mr. R. C. Cleveringa; Curator Mr. A. A. M. H. Receveur. E. Liefting, koopman, Burgemester Mooi- straaf, Castricum; Rechter-Commissaris Mr. J. Krabbe; Curator Mr L. van Lookeren Campagne. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui- gen te 9.54 uur licht op. Voor rij- en andere voertuigen een half uur later. Gedurende de maanden JULI en AUGUSTUS iederen middag COYCERT en iederen avond DAYSEY. Op ZATERDAG- en ZONDAGAVONDEN (gedurende Juli en Augustus) wordt UITSLUITEND toegang verieend op vertoon van Introductiekaart. Overige avonden is de toegang vrij. IngangZeeweg. De raad vergaderde heden ten 1 ure. Af wezig Mr. J. P. Bosman, de heeren P. Bak, D. Plevier, D. J. Govers, met kennisgeving. De Voorzitter feliciteerde de her- kozen raadsleden. Mr. S 1 u i s had met genoegen venomen, dat de burgemeester tot voorzitter van de Ver- eeniging van Ned. Gemeenten was gekozen. Het betrof hier in civielrechterlijken zin een belangrij'ke vereeniging, zoodat spr. hem na mens den raad geluk wenschte en tevens den wensch uitte dat het voorzitterschap vruch- ten voor Alkmaar zou afdragen. Instemming. De Voorzitter had de benoeming ook als een ondersdheiding gevoeld en haar aanvaardt, omdat ook hij het indirect ten voordeel van Alkmaar acht. Spr. wijdde hierop woorden van waardee ring aan de nagedachtens van den oud-wet- houder Zaadnoordijk, welke woorden staande door den raad werden aangehoord. Voor de slachtoffers van de stormramp sprak de voorzitter hierna een woord van deernis. Spr. deed mededeelng dat de collecte nog niet geheel ten einde is. Zaterdag zullen de muziekcorpsen nog collecteeren. De lijstenin- zameling had /8000 opgebracht en spr. braeht hiervoor dank aan de burgerij. Hierop decide spr. mede dat het be'houd van de bosschen van Heiloo verzekerd schijnt. Er is een overeenkomst met de vereeniging tot Behoud van Natuurmonumenten, ond;r voorwaarde, dat de vereeniging er in slaagt de gelden bijeen te brengen. Over het bedrag dat van Alkmaar gevor- derd zal worden bestaat reeds overeenstem- ming in het college en spr. hoopt, dat die overeenstemming ook in den raad bereikt zal worden. Nog deed' spr. mededeeling van de gister- middag gehouden vergadering van de com missie van Aalst inzake de kanalisatie van West-Friesland. Van Alkmaar wordt een uit- gave van 22.500, gedurende 40 jaren ver- wacht. Spr. veronderstelt dat dit bedrag meevalt! Binnenkort is het voorstel in den raad te verwachten. De voorzitter deelde mede, dat een Iweede verzoek voor het exploiteeren van een autobusdienst is ingetrokken. Vermoedelijk zal aan de gepubliceerde aanvrage in de ecrstvolgende vergadering van B. en W. con- cessie worden verleend. De heer Ringers stelde voor om een bedrag van 146.770 voor den bouw van de gegunde woningen van Rochdale uit te trek- ken. Aangenomen. De heer R i n g e rs stelde namens het College voor om voor de Bewaaxschool eeni ge werken uit te voeren ten bedrage van f 1500. Aangenomen. Ingekomen zijn: a. Een brief d.d. 18 Mei jl. nr. 60 van Ge- deputeerde Staten, ten geleide van het goed- gekeurde Raadsbesluit dd. 15 Mei jl, nr. 12 tot verkoop van een perceel bouwterrein aan de Juliana van Stolberglaan aan den heer J. C. Keijman alhier. Aangenomen voor kennisgeving. b. Een brief dd. 18 Mei j.l. nr. 60 van het- zelfde college, ten geleide van het goedge- keurde Raadsbesluit dd. 5 Mei jl. nr. 11 in zake vervreemding van erfpachtsrecht en ver koop van grond van de Diaconie der Ned Hervormde gemeente aan het Oudorperdijkje Als voren. c. Een brief, d.d. 2'5 Mei j.l. nr. 107 van hetzelfde college, ten geleide van het goedge- keurde Raadsbesluit d.d. 5 Mei j.l. nr. 7 tot toekenning van een subsidie uit de gemeente- kas aan een drietal instellingen van weldadig- heid. Als voren. d. Een brief dd. 11 Mei jl. nr. 60 van het zelfde college, ten geleide van het voor zoo- veel noodig goedgekeurde Raadsbesluit dd. 17 Maart jl. nr. 5 tot aankoop van de perceelen Nieuwesloot nrs. 119 en 121. e. Een brief d.d. 1 Juni jl. nr. 26 van het zelfde college, ten geleide van een afschrift van het Konin'klijk besluit van 4 Mei j.l. nr. 8, houdende goedkeuring van het Raadsbe sluit d.d. 22 Maart jl. tot wijziging der ver- ordening op de heffing van opcenten op de vermogensbelasting. Als voren. f. Een brief dd. 25 Mei jl. nr. 127 van het zelfde college, ten geleide van het goedge keurde Raadsbesluit d.d. 5 Mei jl. nr. 13, houdende wijziging der Verordening op het bestuur van het stadsziekenhuis. Als voren. g. een brief dd. 15 Juni j.l. nr. 96 van het zelfde college inzake goedkeuring eener wijzi ging der gemeente-begrooting voor 1927. Als voren. h. de verslagen van de commissien van toe- zicht op het Middelbaar onderwijs en op het gemeentelijk Nijverheidsonderwijs over 1926. Als voren. i. Het proces-verbaal der opneming van kas en boeken van den gemeente-ontvanger. Als voren. j. een verzoek dd. 13 Mei jl. van den heer K. Leeuwenkamp alhier inzake door hem ver- schuldigde belasting voor het gebruik van gemeentegrond. De Raad deelt adressant mede, dat hij op grond der desbetreffende verordening (gem. blad nr. 982) niet bevoegd is een beschikking te nemen op bedoeld verzoek, aangezien het beroep tegen een aanslag terzake door den Controleur opgelegd, moet worden ingesteid bij den Raad van beroep voor de directe be- lastingen en de aanslagen in deze belasting door den controleur worden vastgesteld. k. Een adres dd. 28 Mei jl. van het bestuur der vereeniging tot oprichting en instandhou- ding eener openbare leeszaal en boekerii, daarbij onder overlegging van de vereischte stukken een subsidie uit de gemeenetkas voor 1928 verzoekende. Te behandelen bij de gemeentebegrooting voor 1928. 1. een adres dd. 30 Mei jl. van de vereeni ging voor Kindervoeding, daarbij onder in- zending der begrooting dier vereeniging voor 1928 een subsidie uit de gemeentekas verzoe kende. Als voren. m. Een adres dd. 15 Juni jl. van den heer W. Wiese, wonende Gedempte Baansloot nr 9, daarbij verzoekende genoemde straat te wil len verbeteren. De raad stelt het adres in handen van B. en W. ter afdoening. n. een adres dd. 18 Juni jl. van de afdee- ling Alkmaar van „de Hoop der Toekomst", daarbij voor het jaar 1927 een subsidie uit de gemeentekas verzoekende. Als voren. De heer van Drunen vroeg inlichtin- gen. De voorzitter veronderstelde, dat de Raad bericht en raad wenschte voor de sub- sidieaanvrage van het R. K. Lyceum. Spr. veronderstelde, dat tegen afdoening van het onder n. voorgestelde geen bezwaar zou bestaan. Met deze regeling gaat dit steeds zoo. Aldus werd besloten. De heer van Drunen vroeg of die afdoe ning van m. de begrooting van 1927 of 1928 zou d'rukken. E>e heer Ringers: Als geheele be- strating noodig is, zal het in 1928 moeten gebeuren. .j Conform besloten. o. Een adres d.d. 20 Juni j.l. van het Cu< ratorium der stichting „R.K. Lyceum onder bescherming van den H. Peters Canisius" alhier, daarbij verzoekende voor een volledig lyceum over het jaar 1927 en volgende jaren een voortdurend subsidie te mogen ontvangen uit de gemeentekas. De raad stelt het adres in handen vn B en W., om bericht en raad. p. Een adres dd. 10 Juni jl. van den heer E. van Meir, daarbij ontslag verzoekende als leeraar aan de Handelsavondschool en de school voor voorbereidend middelbaar tech- nisch onderwijs. De Raad verleent het gevraagde ontslag eervol met ingang van 1 September a.s. q. Een adres dd. 24 Juni j.l. van mej. M. J. Poelman, daarbij ontslag verzoekende als hoofd der u. 1. school voor meisjes. De raad verleent het gevraagde ontslag eervol met ingang van 1 Augustus a.s. r. Een adres d.d. 24 Juli j.l. van Mej. A. J. Harp, daarbij ontslag verzoekende als on derwijzeres aan gemeenteschool nr. 6. De R'aad verleent bet gevraagcfe ontslag eervol met ingang van een door B. en W. te bepalen datum. s. Een brief d.d. 1 Juni j.l. 3e Afd. nr. 2.07.516 van den Voorzitter van het hoofd- steinbureau in den eersten kieskring, tevens centraal stembureau en de Voorzitters van de hoofdstembureaux in den tweeden en der- den kieskring, daarbij inzendende afschriftea van de processen-verhaal betrekiking hebben- de op de op 18 Mei j.l. gehouden Gemeente- raadsverkiezing. j Aangenomen voor kennisgeving. In de volgende vergadering zal verslag worden uitgebracht over het onderzoek der geloofsbrieven door een commissie. t. Een brief d.d. 17 Juni j.l. van den Voorzitter van het centraal stembureau, hou dende mededeeling van de aanneming hun- ner benoeming als zoodanig door de nieuw- gekozen leden van den Gemeenteraad. Als voren. u. De geloofsbrieven met bijlagen van die op 20 Mei j.l. door het Centraal Stembureau benoemd verklaarde leden van den Gemeente raad. v. Een brief d.d. 28 Juni j.l. van het lid van den Raad, den heer H. van Drunen, daarbij verzoekende aan Burgemeester en Wethouders vragen te mogen stellen betref- fende den toestand van de plantsoenen en de stadskweekerij. Werd verleend. w. Het verslag van hetgeen met betrekking tot verbetering der voU'kshuisvesting in deze gemeente gedurende het jaar 1926 is ver- r-icht. Voor kennisgeving aangenomen. x. Een adres d.d 29 Juni j.l. van den hew D. de Bruin alhier, daarbij ontslag verzoe kende als leeraar in de natuurlijke historie aan het Gymnasium en de Ha-ndelsschool. Eervol verleend. ij. Verzoek lid van den Raad, den Heer G. Veen, aan den Burgemeester een vraag te mogen stellen inzake muz. wandeling op 26 Juni j,l. De voorzitter was bereid de inlichtin- gen aan het eind der vergadering te verstrek- ken, z. Aan mej. Harting werd op verzoek eer vol ontslag verleend als onderwijzeres aan school 4. BENOEMING TIJDELIJK LEERARES GYMNASIUM. Curatoren van het Gymnasium stellen on der overlegging van het betrekkelijk advies van den Inspceteur der Gymnasia den Raad voor tot tijdelijk leerares in de Oude Talen aan het Gymnasium alhier aan te stellen mej. J. B. Zwaardemaker, doctoranda in de klas- sieke letteren, zulks ter waameming van de lessen van Dr. Moltzer. Benoemd mej. Zwaardemaker met algemee. ne stemmen. BENOEMING ONDERWIJZER U. L\ SCHOOL VOOR JONGENS EN .i MEISJES. Ter benoeming van een onderwijzer a an de U. L. School voor jongens en meisjes in de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer G. J. van dfer Ploeg, bieden B. en W. ter voldoening aan artikel 36, 8e lid, der Lager Onderwijswet-1920, den Raad de na volgende voordracht aan, opgemaakt in over- leg met den Inspecteur van het lager onder wijs in de inspectie Alkmaar, na ingewonnen bericht van het hoofd der betrokken school 1. P. D. BOOT te Rijssen. 2. G. TIT te Haarlemmenneer. 3. W. J. NOOTER te Zwolle Benoemd de heer P. D. Boot met alg» meene stemmen. BENOEMING ONDERWIJZERES GEMEENTESCHOOL NO. 9. Ter benoeming van een onderwijze£e« &LKMAARSGHE OOURANT.

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 1