Binneniand ICunst Zeefijdingen 8e zending te maker, lot eene taak van oe kerk., werd op voorstel van Ds. tiler's de Haan niet in behandeling genomen, omdat hat beter werd geoprdeeld om daarvoor af te wachten een voorstel van die Synode aan do ikerk. Een voorstel van bet classicaal bestuur van Dordrecht, om de persoonlijke kerkvisitatie. weer, ale van ouds, te doen geschieden door de classicale besturen, werd afgewezen, om dat de ins telling van provinciate kerkvisita- toren zijne deugdeliijikbeid of ondeugdelijk- heid nog niet bad bewezen. Een voorstel, om te komen tot de ins telling van eene groote Synode van 45 leden, ver- dedigd door ds. Jukema, vond geen bijval omdat door zulk een Synode geen goed werk kon worden gedaan, omdat daardoor de rich- tingskwestie zou worden toegespitst en de kosten te groot zoudem zijm. Ook een voorstel, om de proponentsformule Te veranderen, waardoor vrijziunige predi- kanten niet meer tot de kerk konden worden toegelaten, werd afgewezen Aan deze voorstellen waren voorafge- gaati de voorstellen, die van de Synode kwa- men. Het voonnaamste was de verplichte hn- stelling van buurtgemeenten in de plaatsen met meer dan 5 predikanten, neergelegd in een regtement. Volgens art. 5 van dat regte- ment blijven de buurtgemeenten geheel af- hankelijk van den centralen kerkeraad. Ds. I J. van Dijk van Schagen stelde voor aan de Synode te adviseeren, dat de classicale ver- gadering van Alkmaar bezwaar maakt, dit voorstel te accepteeren, tenzij daarin zu'lke wijzigingen worden aangebracht, dat het in- derdaad wordt althans een eerste stap tot de vorming van zelfstandige buurtgemeenten. Reeds nu behoort het beginsel te worden v'astgelegd, dat de buurtkerkeraden, behou- iens aanvankelijke uitzonderingen. bevoegd- treid zullen hebben tot alles, wat des kerke- raads is: dat de buurtgemeenten inderdaad gemeenten zullen worden, baas in eigen huis binnen het algemeen geldend kerkverband en dat de centrale kerkeraden slechts als admi- nistratief en historisch centrum beteekenis houden zonder recht van voogdij. En met name behoort het beroapingsrecht van den centralen kerkeraad te worden geschrapt. Na velerlei discussies over dit onderwerp, wordt ten slotte op voorstel van ds. Eilerts de Haan met bijna algemeene stemmen be- sloten, om de Synode te adviseeren, dit voor stel te verwerpen. Een gelijk lot werd een ander voorstel van de Synode beschoren, dat de positie van de Waalsche gemeenten als een provinciaal res- sort wilde "omzetten in die van een classicaal ressort. Oude rechten hadden de Waalsche Reunie tot de hoogte van een provinciaal res- sort verheven, welks bestuur het recht had, om leden voor de Synode te benoemen. De Waalsche gemeenten zijn vrijzinnig. Het voorstel wil nu die gemeenten als een dee! van eene classis inlijven in de province Utrecht, die geheel orthodox is, zoodat de stemmen dier gemeenten d'aar verloren zul len gaan. Geen wonder, dat de voorzitter zulk een voorstel der Synode geheel onwaar- dig achtte als eene breken met de traditie. Geen wonder, dat het hier werd gezegd, dat dit voorstel alleen een drijven was tegen ee vrijzinmgen. Bij de rondvraag nam ds. Heep het woord, om den aftredenden scriba-quaestor, ds. C J A. Bosch, toe te spreken en hem te danken voor alles, wat hij in den tijd van zijne be- diening is geweest voor de geheele classis, te danken voor zijne bereidwilligheid, waarme- de hij ieder, die tot hem kwam met bezwaren en vragen om hulp, geholpen had. Hierna volgde de sluiting met gebed1 door den voorzitter. F^ovinciaai nieuws UIT WIERINGEN. Woensdagavond heeft de 19-jarige Allen do Jonge de ouderlijkt woning te Oosterland op Wieringen verlaten en hij is darin tot gis- termiddagAiiet teruggekeerd. Namens de ou- ders verzoekt de politic opsporing. De vermis- te heeft een zwart uiterlijk, bleeke gelaats- kleur. Hij ies ongeveer 1.70 M. lang, draagt een licht manchester pak en werkschoenen. Daar hij bij de Zuiderzeewerken ontslagen werd, was hij zwaarmoedig gestemd. Men vreest dat hij zich van het leven heeft be- roofd. Aan den waterkant zijn een kruik en een broodzak, die hem toebehoorden, gevon- den. UIT BEEMSTER. De heer C. Haremaker alhier is te Den Haag geslaagd voor het tweede deel van het notarieel examen (De in ons bericht van gis- ter opgeomen naam was foutief). UIT OUDKARSPEL. De collecte voor „Zonnestraal", ten bate van de t. b. c. bestrijding, heeft in deze ge- meente f. 65.75 opgebracht. Voetbal. Voor een talrijk publiek werd Woensdagavond op het D. T. S.terrein een wedstrijd gespeeld tusschcn D. T. S. 1 en een Alcmaria-combinatie. De verwachtingen waren nog al gespan- nen, doch niet gunstig voor D. T. S. Ze ver loren dan ook met 42. UIT NOORDSCHARWOUDE. De collecte voor „Zonnestraal", ten bate der T. B. C.-bestrijding, heeft in deze ge- meente 52.74 opgebracht. UIT OBDAM. De timmerman Jan Moeijes alhier is door een terugspringend stuk how uit de zaagma- chine zoodanig onder hetrec-.ter-oog gewond, dat hij zich "onder mediscfie hulp moest stellen. UIT SINT PANCRAS. Een werkman van den heer W. Timmer man, de heer J. Jonker, had gisieren het on- geluk een trap van een paard te krijgen, waardoor hij een lichte beenbreuk be- kwam. UIT WINKEL. Voor de betrekking van hoofd der school te Lutjewinkel hebben zich 6 sollicitanten aangemeld'. DE LUSTRUMFEESTEN TE AMSTERDAM. Gisterxpiddag vap 5—6 pur heeft de Sena- {its Vete'ranorum van het Utrechtsche Stucfen- tencorps een receptie gehouden in Huize Hee- rengracht 566. Des avonds gaf het Amsterdamsche Stu- denter.Muziekgezelschap" J. Pz. Sweelinck" een concert in den Stadsschou.wburg, onder leiding van Willem van Warmelo. Op het middernadhtelijk uur vingen in de Groote zaal van het Concertgebouw een gala- bal en in dte studenten-Societeit „Nos Iungit Amicitia" een kroegjool aan. EEN DRAMA EN EEN COLLECTE. Gister is de groote stormramp-collecte ge houden te Amsterdam. Daarbij deed zich, naar het Hbl. vertelt, de volgende scene voor: Een heer en dame verlaten een cafe dat „belegerd" wordt door conscientieus-werkende bloemenmeisjes. Busgerammel. „Stonnramp-collede Me- neer!" Hij kijkt z'n gezellin aan. „Nou?" Zij kijkt terug en lacht eenigszins gefor- ceerd: „Nou?" De collectrice wacht onverbiddelijk met de bus opgeheven. „Vooruit dan!", zegt hij, stroopt zijn hund- schoen af, trekt den gladden ring van zijn vinger en laat dien in de bus glijden. Als ze al bijna over de brug verdwenen zijn, staan nog de collectrices het paar na te staren en van hen naar de bus, die het versmade pand der trouwe bergt. Een half uur later komen ze terug. „Juffrouw, we hebben het weer „aan" ge- maakt! Kunt u dien ring niet teruggeven?" RAADSHEEREN IN DEN HOOGEN RAAD. Bij K. B. zijn benoemd tot raadsheer in den Hoogen Raad prof. mr. J. V. van Dijck, thans hoogleeraar in de faculteit der rechtge- leerdheid aan de Gemeentelijke Universiteit van Amsterdam, tevens raadsheer-plaatsver- vanger bij het Gerechtshof aldaar, en mr. O. W. Sipkes, th^ns raadsheer bij het gerechts hof te's Gravenhage. DE N. V. PHILIPS OMROEP „HOLLANDINDle OPGERICHT. Gister bracht een gezelschap van c.a. 100 vooraanstaande personen uit de kringen der Regeering, van het Bankwezen, der Indische Ondernemingen en der Scheepvaart, een be- zoek aan de Philips Fabrieken te Eindhoven. Onder de bezoekers bevonden zich de mi nister van kolonien, de minister van arbeid, handel en nijverheid, de minister van onder- wijs, kunsten en wetenschappen en de minis ter van justitie. De overige minisiters waren door ambtsbezigheden verhinderd aan dit bezoek deel te nemen. Bij den gemeenschappelij'ken koffiemaaltijd heette de heer A. F. Philips de gasten harte- lijik welkom. De heer Philips gaf ter i-nlei- ding van het bezoek een historisch overzicht van de ontwikketing der Philips bedrijven Hierna werd namens alle aanwezigen een huldetelegram aan de koningin gezonden. Voor hen, die zich meer voor de technische zijde der Philips bedrijven imteresseerden, stond een bezoek aan de verschillende fabrie ken en aan den Philips KortegoMzender op het programma. Voor de bezoekers, die meer belang stelden in de sociaal-economische vraagstukken der Philips Industrie, was o.m. een bezichtiging van Philipsdorp,, de Phi'lips- scholen en van de afdeeling voor Psycho- technisch Onderzoek in het programma op genomen. Nadat de bezoekers, die groote belangstel- ling getoond hadden voor het vele beziens waardige, dat de Philips bedrijven bieden, in den namiddag ten huize „De Laak" thee ge- dronken hadden, vond te 7 uur's avonds in de aula van een der Philips scholen een ge- meenschappelijk diner plants. Tijdens den maaltijd hield de minister van kolonien een redte, weike ook naar Neder- land-lndie werd uitgezonden. Wij ontleenen hieraan het volgende: „Toen ik de vorige maal tot Indie sprak, ■ben ik begonnen met hulde te brengen^ aan directie en medewerkers van Philips Gloei- lampenfabriek voor hetgeen zij op het gebied der radiotelefonie hebben tot stand gebracht Het was mij toen nog niet in bijzonderhedera bekend, welke uitkomsten door de Indische werkers en onderzoekers waren bereikt. Nu ik thans daarover nauwkeuriger ben inge- licht, neem ik deze gelegenheid gaarne te baat om uiting te gevem aan mijn groote waardeering van hetgeen op dit gebied ook in Indie is verricht. Die waardeering is ook in ruime mate aanwezig in alle kringen, die bij de ontwikkehng der radiotelefonie zijn be- trokken. Zoowe! mannen van weten- schap en techniek, als die van nijverheid en handel, vclgen thans met de grootste belang- steliinig den verderen gang der zaken. En zoo ik hier een naam mag noemen, dan moet het in die eerste plaats die zijn van den in- gen.eur De Groot, dien men met recht mag aanduiden als den Indicchen grootmeester op het gebied der d'raadlooze overbrenging Aan zijn werk, naast dat der Eindhovensche manner., is bet te danken, dat wij thans naar alle waarschijmlijkheid staan aan den voor avond van dat vroeger nooit gedroomde tijd- perk, waarin een gerege.d gesprek tusschen Indie en Nederland mogelijk zal zijn. Het is voor ieder goed vaderlander een verblijdend zaak dat de naam van Nederland op het ge bied der radiotelefonie thans in zoo hooge mate op den voorgrond treedt. Het is dubbei verblijdend, dat zoowel het Europeesche als het Aziatische deel van het Rijk daartoe heb ben medegewerkt. Dit heugelijike feit zal er- toe bijdragen, dat niet alleen de saamhoorig- heid dier beide deelen nauwer door alle Ne- derlandens in het Oosten en in het Westen zal worden gevoeld, maar, dat ook in den vreemde die eenheid duidelijker en welspre- kender dan voorheen aan den dag zal treden Een ui'tgelezen gezelschap van vertegenwoor- digers van'handel en scheepvaart, van nij verheid en bankwezen, is op het oogenbliik hier te Eindhoven bijeen, gehoorgevend aan de even hooggewaardeerde als gastvrije uit noodiging van „Philips" om haar uitge stiekte werkplaatsen te bezichtiigen en den rondgang met een vriendschappelijk samen- zijn te besluiten. Wanr.eer ik voor een oogen- bilk als hun woordvoerder mag optredem, dan kan dat niet ander® zijn dan om den wensch uit te spreken, dat de geniale vindin- gen, waarvan wij hier in Holland heden de bijzonderheden bezichtigden en waarvan wij uit Indie de mare vemamen, ertoe mogen medewerken om Holland en rnclif steeas meer tot er-n ondeerbare eenheid te maken en om aan den Nederlandschen naam in het buitenland' een steeds grootere beteekenis te verleenen". De minister van arbeid, handel en nijver heid, prof. Slotemaker de Brui'ne sloot zich bij de woorden van zijn coltega van Kolo nien aan en sprak o.m. den wensch uit, dat hetgeen hier gedaan wordt, tot heii moge strekken van ons gansche groote rijik, hier in Nederland en overzee. Hierna nam de heer A. F. Philips het woord en deelde mede, dat het hem een voor recht was Nederlandsch-Indie wederom met hlijde tijding te kunnen toespreken. Naar de enthousiaste berichten van goede ontvangst van den Philips'-zender, waaruit bleek, dat geregelde uitzending van Nederland naar Indie mogelijk is, heeft de heer Philips ge- tracht de noodige fondsen bijeen te krijgen om een permanenten kortegolfzender te gaan bouwen en door jaarlijksche bijdragen de ex- ploitatiekosten voor een dergelijken zender te kunnen dekken. Deze plannen zijn met groote welwillendheid ontvangen zoodat dezer dagen te Amsterdam is opgericht de N.V. „Philips' Omroep Holland-Indie", met een kapitaal van 1.000.000 waarvan nu reeds geplaatst meer dan 500.000. De jaarlijksche exploi- tatiekosten, die circa 250.000 bedragen zijn reeds voor het eerste jaar voor een aanzien- lijk gedeelte gedekt. De zendconcessie is door de Nederlandsche regeering in uitzicht ge- steld. Wanneer de Indische regeering de ge- vraagde bijdrage zal willen verleenen, zal deze nieuwe zender binnen afzienbaren tijd geregeld de beste Nederlandsche pro- gramma's kunnen uitzenden op voor Indie geschikte tijden. Namens de aanwezige vertegenwoordigers der Indische Ondernemingen deelde de heer Philips mede, dat zij de aanbieding aan Indie van dezen zender beschouwen als een verdere schrede om te komen tot hechtere aanslui- ting en versterking van saamhoorigheid van Nederland en Kolonien, waardoor tevens hun medewerkers aan de andere zijde van den Oceaan de Europeesche cultuur tenvolle deel- achtig kunnen worden. Minister Koningsberger ontving kort hier na reeds een telegram van familie in Indie, die naar aanleiding van zijn redevoering hul de bracht aan Philips. Vender werd door den heer Philips mededeeling gedaan, dat er een telegram van den radiodienst to Bandoeng was ingekomen: „Rede minister en van den heer Philips goed ontvangen", hetgeen bij de aanwezigen een luid hoera uitlokte. Minister Slotemaker de Brui'ne bracht hierop hulde aan Mevr. Philips voor het feit, dat zij gewenscht had, dat het bezoek toch doorging en wenschte haar spoedig herstel toe. Mede namens zijn drie collega's bracht hij in geestdritfige en uifvoerige bewoordingen hulde aan den heer Philips voor het grootsch-opgezette werk ook op sociaal gebied door hem tot stand ge bracht, hetgeen tot voorbeeld voor het ge heele volk gesteld kan worden. De heer M. C. Koning, directeur van de Sioomvaartmaatschappij bracht hulde aan Philips voor de kortegolf-uitzendingen en vert'rouwde, dat hierdoor de belangstelling voor onze kolonien zal toenemen. Na afloop van het diner vond 's avonds nog een zeer geslaagd tuinfeest plaats, dat opgeluisterd werd door muziek van de Phi lips' Harmonie. HISTORISCHE ANECDOTEN. Ieder jaar stuurde men Menagiers zes vette hoenderen thuis. Toen men hem er nu 'ns twee te weinig stuurde, schreef hij de woorden van den Latijnschen dichter Par tialis terug: Stare aut crescere debent mune- ra; de geschenken moeten ofwel vermeerderd, ofwel bij het oude gelaten worden. Meissonnier, de Fransche schilder, werd beschreven als: iets grooter dan Menzel en iets kleiner dan Windthorst. Op dat kleine lichaam stond een groot hoofd, sterk van beenderwerk en een dichten baard, die tot op de borst afhing. Deze baard was een voor- werp van 's kuristenaars teederste zorgen. Hij voelde zich door dien baard grooter en flinker en dat troostte hem over zijn klein- heid van gestalte. Er is geen volmaakt geluk op aarde. Deze man, die alles had wat hij wilde, leed er zeer onder, dat hij geen krijgshaftige gestalte had. Hij mat telkens zijn lengte en vergeleek zich met anderen of hij wezenlijk ook zoo klein was en bekeek zich dagelijks in den Spiegel. Op zekeren dag riep hij opgetogen den beeldhouwer Dubois, toen deze bij hem bin- nenkwam, vol blijdschap toe: Daareven was de likdoornsnijder hier en weet ge wat hij gezegd heeft? Hij zei, dat een grenadier van zes voet lengte geen groo ter eksteroogen kon hebben dan ik. Ileis-Avontuur van Camarco, de Oanseres. Een reiswagen hobelde over den heirweg van Valenciennes naar Parijs. De raderen kreun- den in de scharnieren en dreigden elk oogen- blik in de modder te zullen blijven steken. Woedend sloeg de koetsier op de vermoeide paarden in, ze voortdurend aanvurend met: „allez, channante, Estelle! allez, allez! Dia ble! Ho! Ho!" Van binnen uit den wagen drong eenig stemmen gedruisoh wijd-uitstaande, ge- parfurneerde zijden japonnen ritselden slan- ke vrouwenarmen in kant gehuld, trachtten te- vergeefs het massieve venster der koets, die als een schip op zee heen en weer schommel- de, te openen. Eindelijk zei een sympathieke vrouwe-stem, met diepe zucht: „0, deze af- schuwelijke wagen, deze afschuwelijke heir weg! Waren we reals maar in Parijs!" Degene, die aldus sprak, was de beroemde danseres van de groote Opera uit Parijs: Marie Anne Cupis de camargo, wier „sylphi- de-dansen" door Voltaire, die tot hare groot ste vereerders behoorde, in een zijner geesti- ge brieven werden vereeuwigd, terwijl Nicolas Lancret het grade-voile figuurfje der danse res in een behoorlijk herdersdafereel op het doek vereeuwigde. Camargo bevond zich op de terugreis eener tournee, die zij ieder jaar, ten tijde van haar verlof, naar Engeland1, Duitschland en Bel- gie ondernam. Dit keer had zij zich zelfs twee maandea in Belgie opgehouden, schjtte- renae voorstellen van gastrbllen hadden haar er toe geleid, haar heerlijke danskunst ook nog in de theaters van Lille, Cambrai en Va lenciennes ten toon te spreiden. Met goud en eer en met enthousiasme van het publiek over laden, had de danseres zich dndelijik op de terugreis begeven. Nu bevond zij zich reeds op eenige mijlen afstands verwijderd van Valenciennes, in een hoogst ongemakkelijken reiswagen op den modderigen landweg en buitendien nog in voortdurend gevaar door roovers, die te dien tijde op alle reis-routen hun netten uitzetten, gep'lunderd te worden. *,Maak je niet bezorgd," sprak de mooie danseres tot haar mooie kamenier, die'zich angstig in den hoek verschool. „Laten we ho- pen, dat we de reis ongedeerd vervolgen kun nen. Wat mij betreft, ik ben heelemaal niet bang." Schertsend liet zij er op volgen: „Ma foi, een kleine overval zou tenminste nog wat leven brengen in de doodelijlke verveling, die ons sediert de afreds van Valenciennes omgeeft. Jammer, dat we niet een amusanten, geesti- gen cavalier als reis-begeleider hebben Overigens zou een dergelijke type moeilijk te vinden zijn. Wie is er nu eigenlijk amusant en geestig onder mijn vereerders? Voltaire uitg;- zonderd, zou ik niemand met een tintelenden geest weten. Ah, hoe zou eigenlijk de man mijneer keuze er wel moeten uitzien? Mooi, geestig en vurig, vol temperament maar waar hem vin den Ah Suzon, Suzon! Hoe zullen we toch den tijd tot Parijs klein krijgen? Wadht! ik heb 'n idee! Lees mij maar eens mijn correspondentie voor. In Valencien nes ontving ik cpnieuw een menigte brieven, die i'k ongelezen in mijn geldkistje- v/ierp." De kamenier gehoorzaamde en haalde uit een rijkversierde cassette talrijke brieven te voorschijn. Zij begon te lezen: meer of minder sentimenteele liefdesbrieven. ook wel overdre ven hulde-betuigende gedichtenWel twintig van die soort las het meisje haar meesteres voor. Vervolgens opende zij een nieuwen brief, liet hem op den grond vallen en daan uit: ,,'n Brief van Mandrin!" „Van Mandrin?!" herhaalde Camargo met bevende stem. Mandrin was een gevreesd roover-hoofd- man, die om dien tijd in de buurt van de 'Vlaamsahe grens zijn tallooze misdaden pleegde. Alle couranten verhaalden van zijn dol-koene streken en de politie was ijverig- zoekend naar den beruChten roover, die ech- ter aan hunne spiederoogen op de meest ge- raffineerde wijze wist te ontkomen. Camargo ging door voor een moedige vrouw. Immers was zij de eerste, die den durf had, op het tooneel sprongen en een entrechat uit te voeren en schoenen zonder hakken te dragen. Ook waagde zij het, de lange rokker. bij het dansen af te schaffen; een nieuwig- heid, welke de grootste sensatie bij het publiek uit de 18de eeuw teweeg bracht, tot levendige disputen voeide, ten slote echter erkenning vond en de beroemde danseres voor onafge- broken tijden een gedenkwaardige plaats in de geschiedenis der" Parijsche opera bezorg- de. En toch, de veel-geroemde moed van Ca margo verdween op hetzelfde oogenblik, dat zij den met gevreesden naam onderteekenden brief van den roover las. Stom en onbewege- lijk, bleek van schrik, zat zij in een hoek van den wagen gedrukt en staarde naar buiten, over den geheel van menschen verlaten weg. De danseres was nog niet geheel tot zichzelf gekomen, toen een sdielle fluit weerklonk; enkele minuten later werd de reiswagen aan- gehouden en het portier geopend. Een tot de tanden gewapende man keek naar binnen. Het was de groote roover zelf Het was Mandrin! Camargo en de kamenier slaakten een kreet en klampten zich aan el- kaar vast Mandrin begroette de beiden met zeer veel hoffelijkheid en tradhte haar angst te kalmee- ren. Met beminnelijken lach sprak hij „Het zou me ontzettend spijten, indien mijn verschijnen een onaangenamen indruk op u zou maken. Uw angst, vereerde kunstenares, is echter ongegrond. De brief, dien ik giste- ren de eer-had u te sohrijven, drukt mijn wen- schen ten duidelijkste uit. U zult zich kunnen overtuigen, dat ik heelemaal niet met vijan d'ige bedoelingen tot u kom. Ik wilde mij al leen maar de gelegenheid versdhaffen, uwc- zeldzame danskunst te bewonderen. Vergeef mij dus, als ik het waag uwe reis voor eenige uren te onderbreken. Heb de goedheid mij naar mijn woning te volgen. Gij zult aldaar eenige verrukte bewonderaars uwer schoon- heid en kunst vindenMaar aangezien de we- gen zeer slecht zijn, zult u goed doen uw wa gen hier te verlaten. Ik heb voor lichter voer- werk gezorgd, dat u, goddelijke kunstenares, snel en zonder gevaar tot aan mijn bezitting kan voeren. De danseres had zich, gedurende dit merk- waardig onderhoud, sdhielijk van haar vrees hersteld. Het beeld, dat zij zich van Mandrin naar allerlei schilderijen had gemaakt, hem als woestaard van de ergste soort voorstellend, hield geen stand. Mandrin had een aange- naam uiterlijk; hij beschikte over hoffelijke ma nieren, was zeer beschaafd, bezat savoir vivre en adh! een paar heerlijke, sprekende, vurige oogen! Camargo vond hem charmant en dt- situatie amusant en pikant, buitengewoon on- alledaagsch. „Wat een verrukkelijk avontuur!" dacht zij bij zichzelf, met prikkelende nieuwsgierigheid, en zij nam de uitnocdiging aan. Haar wagen liet zij, met nbegrip van den koetsier, op dien straatweg staan en, begeleid door haren inte- ressanten cavalier Mandrin en haar kamenier, steeg Camargo in de nabij-staande koets van den roover. Binnen een kwartier hidden zij stil voor de woning van Mandrin. De inigang bevond zich in een enorme rots en spoedig daarna zag de danseres zich in een rijk-gestoffeerd en schit- terend vertrek gevoerd. Een smaakvol souper wachtte haar, waarbij de roovebhoofdman op de meest diamante wijze als gastheer fun- geerde en een- levendige, geestrijke en grap- pige conversatie voerde, waarbij zijn spits- broeders hem ondersteunden. Camargo vergat bijna, dat zij als de gast van Mandrin zich alhier bevond en geloofde eerder zich in een voornaam Parijsch salon verplaatst. Na den kostelijken maaltijd verzocht Man drin de danseres eenige van haar door heel Europa beroemde passen te vertooflen. En Camargo danste! Bloemcn en nog eens bloetnen en kransen regenden op haar neer, zooals tn 3e groote Opera in Parijs. Applaus daveixje door de ruimte! De morgen brak aan. .de soiree liep ten einde. Camargo nam afscheid van haar cavalier. Vurig kuste hij haar de hand en zijn oogen verrieden zijn vurige liefde Camargo sidderde Ongehinderd vervolgde zij haar reis tot aan Parijs Over Mandrin sprak zij sedert dien bewusten avond in de meest vleiende be woordingen en met zielvoHen blik Hij. had een diepen indruk op haar gemaakt En toen de danseres eenigen tijd daarna vernam. dat het eindelijk der gendarmerie gelukt was den roover aan te houden, was zij zeer be- droefd. ZANOTOURlNOOI. Wormerveer's Mannenkoor bestaat vijftig jaar en herdenkt dit feit door het houden van allerlei soort concerten, waarvan wel een der voornaamste is het zangtournooi van ver schillende Zaansche vereenigingen. Boven- dien zingen Zondag 3 Juli eenige mannenr koren, die alien lid zijn van het Nederlandsch Zangersverbond. Door het zich onverwachts terug trekken van twee groote koren heeft men en men verzocht mij dit te vermelden „Orpheus" uitgenoodigd en „Caecilia" uit Haarlem, om de opengevallen plaatsen in te nemen. Beide koren gaven een toestemmend antwoord en zullen nu met nog een derde koor alles bij elkander 350 zangers onder leiding van den heer Nico Hoogerwerf Roeske's Gebec! voor den tempel" zingen, terwijl „Onpheus" alleen zich zal laten hoo- ren in „Bede" van Roeske en „0 Heilige" van Hoogerwerf. 't Is, als men de ofmicieele feest- gidis doorbladert ziet men men dat al spoe dig, een breed opgezet herdenkingsfeest d'at volkomen slagen verdient. A. K BURGERLIJKE STAND. GETROUWD: Emanuel van der Kloot en Clasina Cornelia Evers. Hendrik Willem George Vink en Sijtje Hoogveld. GEBOREN Hillegonda Elisabeth, d. van Cornells Kokkes en Jannetje Water. OVERLEDEN: Albertje Wijker, gehuwd met Arie Aaria- nus Smorenberg, 69 jaar. Geertrudes Spaansen, gehuwd met Petrus Roskam, 39 jaar. RADIOFONISCH WEERBERICHT, naar waarnemingen, verricht in den morgen van 30 Juni. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologich Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 765.6 te Vardo. Laagste barometerstand 748.5 te Brest. Verwachting (geldig tot den avond van 1 Juli): Meest matige oostelijke tot zuidelijken wind, half bewolkt tot betrokken, droog weer, behoudens kans op onweer, weinig verandering in temperatuur. STOOMVAARTLIJNEN. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Batoe (thuisr.) 28 Juni te Marseille. P. C. Hooft (uitr.) 28 Juni v Algiers. Rembrandt (thuisr.) 28 Juni v Genua. Simaloer (uitr.)) 28 Juni v. Port Said. Radja 29 Juni v. Amst. n. Hamburg. Simaloer (uitr.) 28 Juni v. Djeddah. KON. NED. STOOMB -MAATSCHAPPIJ Brielle 28 Juni v. Rott. te Hamburg. Deucolion 28 Juni v. Motril n. Melilla. Hebe 28 Juni v. Lissabon n. Amst. Oranje Nassau 27 Juni v. Curasao n. Puerto Cabello Orion 28 Juni v. Algiers n. Sagres. Tellus 28 Juni v. Messina n. Palermo. Theseus 28 Juni v. Lissabon te Cadix. Venezuela (thuisr.) 28 Juni v. Plymouth a Havre. Bennekon 29 Juni v. Amst. n. Chili. Doros 29 Juni v. Amst. n. Rotterdam. Iris 29 Juni v. Amsterdam n. Hamburg. Nereus 29 Juni v. Amst. n. Rotterdam. Amersfoort (thuisr.) 27 Juni te Pisagua, Nickerie (thuisr.) 29 Juni te Havre. Venezuela (thuisr.) 29 Juni te Havre. KON. HOLL. LLOYD. eZelandia 29 Juni v. Amst. n. Buenos Ayrea Eemland 29 Juni v. Amst. n. Hamburg. Kennemerland (thuisr.) 29 Juni v. B. Ayreg naar Montevideo. Gelria (thuisr.) 28 Juni v. Rio Janeiro. Orania (thuisr.) 28 Juni v. Lissabon. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Blitar 29 Juni v. Batavia te Liverpool Indrapoera (uitr.) 28 Juni v. Port-Said. Madioen (uitr.) 28 Juni v. Djeddah. Samarinda 28 Juni v. Rott. n. Java, via Atw. Tosari (uitr.) 28 Juni v. Suez. Samarinda (uitr.) 29 Juni te Antwerpen. Tambora (uitr.) 29 Juni te Belawan. HOLLAND—AMER'IKA LIJN. Boschdijk 28 Juni v. Rott. te Boston. Niarenta, Rott. v. d. Pacifidmst, 27 Juni to San Francisco. Nebraska, Rott. v. d!. Padfickust, 27 'Juni y, Cristobal. j Volendam 29 Juni v. R'dam n. New Yoxt. Breedijk 29 Juni v. Rott. n. Baltimore. Sipaarod'am, v. Rott. n. N.-Orleans, 29 'Juni van Corunna. Gaasterdijk v. Vancoueer n. Rott., 26 Juni h Portland (Ore). (Verb.) ROTTEDAM12TJID AM ERIK A LIJN. Aludra (thuisr.) 28 Juni v. Rio Janeiro. Alwaki 29 Juni v. Buenos Apres te R'dain. EMZETCO LIJN. Jonge Anthony 28 Juni v. Lipari te Licata. JAVA—NEW YORK LIJN. Astyanax, v. Batavia n. New York, 27 Juni van Sabang. Kange&n, Java n. New lork 29 Juni te Suez Tydeus, v. New York n. Jva, 28 Juni w* Sabang. STOOMVA ART-MI J. OCEAAN. Orestes 26 Juni v. Kobe n. Rotterdam. HALCYON LIJN. Stad Amsterdam 28 Juni v. Rosario n. Amst. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Rijiperkerk (uitr.) 29 Juni te Kaapstad. HOLLAND WEST-AFRIKA LIJN. Texel (uitr.) 28 Juni v. Bordeaux. HOLLAND—OOST-AZIe LIJN. Oldekerk (thuisr.) 29 Juni v. Sabang. Oostkerk (uitr.) 28 Juni v. Suez. Ouderkerk 29 Juni v. Bremen to Hamburg.

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 8