Knagende pijnen Sanapirin-tabletten Buitenlandsoli gemengd nieuws' SladsnBey ws Tij^schrifften Bioseopen Sport van I Juli 1927. van Noordhollandsob Landbouwcrediet. TeEegrammen a. b. GYMNASIAAL EN HANDELS- ONDERWIJS ALKMAAR. SoKlicitanten worden opgeroepen naar de betrekkingen van: LEERAAR in de natuurlijke historie aan het Gymnasium (10 uren per week). LEERAAR in de natuurlijke historie aan de Handelssehool (ten minste 4 uiem' per week). Salaris vol gens Rijksregeiling (zeer waar- schijnlijk le klasse). Conrbinatie van beide betrekkingen niet uitgesloten. Inlichtingen verstrekken de Rector van het Gymnasium en de Directeur der Handels sehool. Geen bezoek aan het Gemeentebestnur. So'.licitaiiestukken in te zenden: voor de betrekking aan het Gymnasium (adres op zegel) aan curatoren (secretaris: de heer Mr. P. A. OFFERS, Oudegracht 275, Alkmaar); voor de betrekking aan de Handelssehool (adres ongezegeld aan het Gemeentebestuur) uiterlijk 16 JULI a.s. Naar aanleiding van verschillende be- zwaren van hoofden van scholen hebben B. en W. van Baarn besloten voorioopig af te zien van het invoeren van zwemonderricht op de' lagere scholen Te Enkhuizen is de 18-jarige C. Ekker man bij het verrichten van takelwerk in een pakhuis van de firma Sluis en Groot van een hoogen zolder op de binnenplaats gevallen. Hij was dadelijk dood. in gewrichten en ledematen, alsmede boofd- en kiespijn, verdrijft men met Proefbuisje 25 ct. Bij Apoth. en Drog. heid van deze „geultravioletteerde" kinderen vergelijken met die van kinderen, die het licht maar door gewoon vensterglas krijgen. De jeugd zelve stelt zeer veel belang in de proefneming, vooral nu ze weet, dat ze haar meening zal moeten zeggen over de nieuwe vensters. Het is zeer belangwekkend en de eenige vraag, die nog te stellen ware, zou zijn: leeren de kinderen er ook nog op den koop toe? aldus merit het Hbl. ondeugend op. GEHEIMZINNIGE DOOD VAN EEN MILLIONAIR. In financieele lezingen der stad Londen is men zeer onder den indruk van den tragi- schen geheimzinnigen dood van James White, den millionair-financier. Men schrijft het overlijden van White (hij werd dood in zijn buitenverbliji gevonden) toe, aan het innemen van een te groote dosis van een slaapmiddel. White's zakenbelangen waren, zeer uitge- breid. Vooral bij olie was hij geinteresseerd. Gebleken is James White, die naar men weet Wembley had aangekocht, op een de- posito van 30,000, waarop morgen de rest van 270,000 pond sterling voor een syndi- caat zou worden gestort een schuld van 450,000 had bij de Westminster bank, die zijn faillissement had aangevraagd. KROKODILLEN IN MEDAN. De „Deli Ct." van Vrijdag 27 Mei deelt mee: Over het algemeen heeft Median niet te klagen over te veel last van wilde dieren, die voor mensch en dier gevaarlijk kunnen wor den. Een enikele platgereden slang op het asfalt maakt niemand' meer ongerust. We schijnen nu echter bezoek te krijgen van 'krokodillien. Woensdag werden er d'rie op het achtererf van-den hoofd-administrateur van de Deli- Maatschappij gesignaleerd. Een flimke groote en twee kleinere, van een meter lengte onge- veer, die neiging schenen te vertoonen om wat in het kippenhok te gaan stoeien. Toen er liefhebbens arriveerden om door eenige goedgerichte schoten dit te voorko- men, waren de gasten verdwenen. Gisteren kwam er een terug en een politie-opziener had het geluk, het geest neer te leggen. Van- morgen werd de politie gewaarschuwd, dat er weer zoo'n beestje op de helling achter den Deli-bioscoop zat, hoewel het bureau voor de plaatsbespreking nog niet geopend was. De jacht, op het dier gemaakt, leverde tniets op. MODERN OF NIET? Als die school niet hypermodern is welke zou het dan wel zijn? Het is de Gentrale School, Staveley-roaa te Chiswick (Enge- •land) en deze school is „het kind" van het plaatselijk Urban District Council. Alles wat mogeldjk is zal gedaan worden in bet belang van de gezondheid der kinde ren; de klasselokalen hebben openslaande, dubbele deuren, die toegang geven tot ten- nisvelden, de ramen hebben vitaglas om het U'ltraviolette licht bimien te laten, in elk lo- kaal is een telefoon, om het hoofd der school in staat te stellen met de onderwijzers te spreken (ook al over de gezondheid der jeugd?), voorts is er een tooneel en een bios- coop in de school, er zijn ruime speelterrei- nen, baden, kleedkamers en controie klokken. De medicus zal in die school een belang- rijke rol vervullen, want hij moet de gezond- DE MOTORRACES VAN ZONDAG A.S. Zondag a.s. houdt V. V. V. (Vereeniging tot Bevordering van het Vreemdelingenver- keerj haar 2de motorraces in dit seizoen, en gezien de namen der deelnemers kunnen we ervan overtuigd zijn, ook ditmaal weer vele zeer spannende wedstrijden te zullen aan- schouwen. De beste en meest stoutmoedige racers zul len weer meerijden en in gedachten zien we van Kooten, van Riesen, Achtien en vele an- dere eminente, onversaagde spotters met dui- zelingwekkende snelheid door de bochten sui- zen, de tanden opeengeklemd, lichaam en hoofd gebogen, alles en alles er op zettend, hun merk te doen triumpheeren. De baan verkeert in uitstekende conditie, is voor deze steeds zoo opwindende wedstrij den weer eens extra gewalst, dus mooie sport staat ons weer te wachten. Wij kunnen een ieder opwekken deze wed strijden te gaan bezoeken, want opwekkender en interessanter sport, dan op onze mooie baan wordt geboden, wordt nergens gedemon- streerd. Als het weer wat mee werkt belooft de be- langstelling weer bijzonder groot te worden. SCHOOLFEEST R. K. MEISJESSCHOLEN. voorkomen, d. w. z. om aan die winkeliers te- gemoetkoming te verleenen welke uitsluitend sigaren of fruit verkoopen. De heer du Burck was het hiermede niet eesn en stele daarom voor om het zoo te la- ten als het was. Ondersteund door den heer Dijkhuizen werd het voorstel va den heer du Burck met 4 tegen 2 stemmen aangeno men. Tegen stemden de heeren Kroon en Zeeman. De vergadering werd een oogenblikje ge- schorst om de geloofsbrieven te onderzoe- ken, wat gescbiedde door de heeren du Burck, Groen en Zeeman. Bij de heropening werd to toelating gead- viseerd. Het kohier hondenbelasting werd vastge steld op 156. ,BiLae ron,dvfaag vroeg de heer Zeeman lnuchtmgen over de gehouden vergadering betreffedne de kanalisatie in West-Fries- •land. Verder vestigde spr. de aandiacht er op, dat og steeds aardappelloof en dergelijke te water geworpen wordt. Spr. vroeg of B. en vv. geen adres aan de tuinbouwvereeniginef kunnen richten. De voorzitter antwoordde, dat B en W de vergadering te Alkmaar hebben bijge- wond'- Hoewel B. en W. geen voorstellen hebbe, is het college in principe voor subsi de verleening. Nadere besprekingen zullen alsnog volgen. Wat betreft .het werpen van aardappelloof, is spr. het met den heer Zeeman eens. Na eenige discussie ging de voorzitter tot sluiting over. (Ongecorrigeerd.) Provinciaal nieuws UIT ZUIDSCHARWOUDE. De Raad kwam Donderdagavond in verga- dermg bijen. Afwezig de heer Kramer, zon- der kennisgeving. Van het fanfarecorps is ingekomen een dankbetuiging voor de verleende subsidie. Het nadeelig sbaldo van de U. L. O.- school is voor onze gemeente 106.49. Van het cetnraal stembureau was bericht ingekomen, dat alle gekozen leden hunne be- noeming aangenomen hebben. Het adres van de Federatie voor Zieken- huisverpleging werd voor kennisgeving aan genomen. Een verzoek van de R. K. Frobelschool te Noordscharwoude en het R. K. Lyceum te Alkmaar om subsidie, werd uitgesteld tot de begrooting 1928. Hierna kwam aan de orde een voorstel van B. en W. om herziening van het besluit tot wijziging van de verordening op de win- kelsluiting. Bedoeld werd de wijziging, waar- in uitzondering gemaakt is met aigarenwin- kels en fruitwinkels. De voorzitter vroeg aan den Raad voor welke dagen dit besluit genomen was. De heer du Burck zeide dat het de bedoe- iing was dat dit voor den oZndag zou gel- den, waarmede de Raad zich dan ook een- stemmig vereenigde. De voorzitter zou in het genomen besluit en correctie wifen doen door het woord in „hoofdzaak" te veranderen in „uitsluitend", om moeilijkheden met deze dispensatie te De communisten1 hebben in het Storting een interpellatie over dit optreden aange vraagd, doch dit verzoek is afgewezen. RUMOERIGE PRUISISCHE LANDDAG. BERLIJN, 1 Juli. Hedenmorgen inter- pelleerde de soc.-dem. afgevaardigde Kru- ger over de gebeurtenissen in Arnzdorf. De spreker viel in zijn rede op heftige wijze de Duitsch-Nationalen aan. Toen de D.-N. af gevaardigde Witmann den spreker eenige malen in de rede viel en hem beschuldigde van onbeschaamdheden en uitschold, vie de soc.-dem. afgevaardigde Mayer de D.-N. afgevaardigde Witmann aan. De communisten mengden zich in den twist waarop een gevecht ontstond tusschen communisten, sociaal-democraten en de Duitsch Nationalen. De vechtpartij duurde eenige minuten De president van den Landdag Bartel was niet in staat de orde te herstellen en sloot daarom de zitting, waarna hij de pre- sidentszetel verliet. De Landdag is daarop uiteengegaaa. Het Senioren-convent is onmiddellijk bijeen- gekomen om de gebeurtenissen te bespre ken. SPOORWEGONOEVAL. Zwickau, 1 Juli. De spoorwegdirectie tc Zwickau deelt mede, dat in den afgeloopen nacht nabij Berdau een goederentreia op een personentrein is ingereden. Vijf perso- nenwagens en een goederenwagen ont spoorden. Vijf reizigers werden licht ge- wond. Het treinverkeer is gestoord. I DE VLUCHT VAN BYRD. Een rtoodlanding in het departe- ment Calvados. PARIJS, 1 Juli. Het blijkt, dat de Ame rica" op Fransch grondgebied een nood- landing heeft moeten maken. Hedenmorgen te lcwart voor zes Fransche tijd is Byrcl met zijn vliegtuig geland nahij Bayeux in het departement Calvados. Het schijnt, dat Byrd hedennacht om- streeks drie uur over Parijs heeft gevlogen, doch het vliegveld niet heeft kunnen vin- den. Calvados ligt dicht bij de kust van het Engelsche Kanaal. De landing schijnt niet vlot te zijn verloopen, daar bij het bericht gemeld wordit, dat de inzittenden van de „America" ongedeerd zijn. Nadere bijzon- derheden ontbreken. PARIJS,! Juli. Nader wordt ult Bayeux geseiod, dat de „America" m zee is terecht gekomen op 200 Meter van de kust tegen- over Ver sur Mer. Zooals reeds gemeld werden de vitr inzittenden gered. Byrd heeft de marineautoriteiten te Cherbourg verzocht zijn toestel aan land ■te willien brengen. PARIJS, 1 Juli. De Parijsche bladen van hedenmiddag bevatten nog slechts wei- nig bizonderheden omtrent de noodlan- ding van Byrd op zee. Volgens verschillen de berichten zou het vliegtuig in zee ge stort zijn. De „Paris Midi" meldt dat de inzitten den van het vliegtuig zichzelf hebben ge red door naar de kust te zwemmen. De ylxegers zullen zich nog heden naar Parijs begeven. Het is evenwel nog niet bekend hoe laat zi] zullen aankomen. Reeds zijn verschillende voorbereidingen getroffen voor de ontvangst van Byrd en zijn metgezellen. Zaterdag zullen zij gelijk met Chamberlin en Levine door de Fran sche luchtvaartclub ontvangen worden. De marine-attache der Ver. Staten zal de vlie- gers een lunch aanbieden, terwijl op 4 Juli een diner plaats heeft, aangeboden door de Amenkaansche Kamer van Koophandel. ..Byrd is voornemens eenige weken in Pa rijs te blijven. CHERBOURG, 1 Juli. De comman dant van die maritieme luchtvaart is per auto naar Biarritz vertrokken in verband met de berging van het vliegtuig van Byrd AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. AMSTERDAM. De prijzen ware nheden onveranderd. Aanvoer 3 ladingen, 188 H.L. Tennis te Wimbledon. Gisteren hadden de halve-eindstrijden plaats in de enkelspelen heeren en dames. In het heerenenkelspel twee geweldige verrassingen. Men verwachtte algemeen een eindstrijd Tilden-Lacoste en zie Tilden were in vijf sets verslagen door Cochet 2—6, 4—6, 7~5, 63 en Lacoste verloor in vijf sets van Borotra, zoodat een Fransche finak zal gespeeld worden nl. Borotra-Cochet. In den eindstrijd damesenkelspel komen Miss Helen Wills (Amerika) en Sen de AL arez (Spanje), De eerste won gisteren van Joan Fry en de tweede van Miss Ryan.' In aille afd. zijn fhans de Ned. deelnemers uitgesehakeld. (Ontvangen per draafHooxe telefoon). Programmeds van Vrijdag 1 Juli tot en met Donderdag 7 Juli. Theater Cinema Americain. Hoofdnummer: De Hel van Mexico (sen- satiefilm). Hoofdrollen: Frank Mays en Silvia Breafner. Alkmaarsch Bioscoop Theater. Hoofdnummer Vrijdag, Zaterdag en Zondag: De Heldhaftige Lafaard. Hoofdrollen: Sporsensatie met Billy Sul livan. Hoofdnummer Maandag, Dinsdag, Woens dag en Donderdag: De) Straatzangeres, drama. Hoofdrollen: Irene Rich. Victoria Theater. Hoofdnummer: Ben Hur. Hoofdrollen: als verleden week. 100c Oedeeltelijk gecorrigeerd. PoCtfsehe vfouw: Ver beneden ons zie ik den langen vvitten veg aJ(9 een strook papier naar ods hotel loopen. Onpoftische ^echtgcnoot: Dat zal de hotelrekening zijn die aciter one aan komt. iPassing show) AUTOBUS GEKANTELD. ENSCHEDE, 1 Juli. Gisteravond om- streeks 7 uur heeft nabij Losser een ernstig ongeval plaats gehad. De chauffeur van den expediteur Jassies reed met een autobus naar Glane, om daar het een en ander te bezorgen. Ongeveer halverwege sprung een band van een der voorwielen en toen de chauffeur het stuur wilde omgooien, kantelde de wagen, juist op het oogenblik, dat een wielrijder passeer- de. Deze, de 23-jaxige Gevers uit Glane, raakte onder de autobus en werd ernstig ge- wond. Het achterhoofd werd hem inge- drukt. Na enkele minuten overleed het slachtoffer. De chauffeur en een inzittende werden licht gewond. De autobus werd1 ernstig beschadigd. INTERNATIONALE KAMER VAN KOOPHANDEL. STOCKHOLM, 1 Juli. Het congres der Internationale Kamer van Koophandel te Stockholm besloot de postadministraties uit te noodigen voor een in het begin van Sep tember te Den Haag te houden confer en- tie ter regeling van het internationaal post- verkeer op den basis van de besluiten van het congres. HET BOLSJEWISME IN NOORWEGEN OSLO, 1 Juli. De politie heeft gisteren een inval gedaan in het gebouw van de zgn Moskoupartij te Oslo. Het gebouw is doorzodht en een aantal documenten werd in heslag genomen. Vier communisten onder wie de secretaris van de redactie van het partij-orgaan Nor- ge Kommunistblatt werden gearresteerd. Het gebouw van het partij-orgaan werd door de politie bezet. Aanleiding tot dit optreden is een manifest gericht tot de senatoren van het Britsche eskader dat op 't oogenblik een bezoek brengt aan Oslo. Iii dit manifest'werden de matre je^conrd ecu ofbeier neer te schit STAATSLEENINGEN. 6 NederL 1923 A. 5 1919 BANK.INSTELLINGEN. KoL Bank Indische Bank Handel Mpij Cert. v. m Resc. INDUSTR. OND. BINNENL. Centr. Suiker A and Holl. Kunstzijde Jurgens Gew. Aand A. a i i M B. I fl - G - Maekubee NederL Kunstzijde Philips Gloeilampen Nieuwe INDUSTR. OND. BUITENL. Anaconda Steel comm. GULTUUR MAATSCH. •V Vorige Kosrs Koers van heden te 235 4341/. 4461/, 479 pl.m. 1.30 pl.m. 2— 72'/,, PROLONGATES vorige koers 4 pCt., heden 3$ pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM Exdivideri Londen Berlin Parijs Brussel (Belga) BazeJ Weenen p. Sch. 100 Kopenhagen Stockholm osio New«York r. 9 oiT Italie NIET OFFICiEEL, i A HtMlllW T: Vorige koers -A Koers op heden 3 uur 1 HET VROUWENHAAR. Men heeft dezer dagen kunnen lezen, dat de /emeenteraad van het Duitsch-Silezisch stadje Zerbau ter versterking van de gemeentelijke gchatkist een belasting heeft gesteld op het pa- gehaar der vrouwelijke gemeentenaren boven de veertien jaar. Het spreekt van zelf dat hat barbiersgilde tegen dezen fiscalen maatregelen een schuimend protest heeft doen hooren met steun van al de bobbed dames, die betoogen dat het billijk zou zijn als nu ook een belasting werd geheven van al de kaalhoofdige leden van de gemeente. Het is de vraag, of Zerbau, dat zeker niet tot de modernste contreien van Europa gerekend kan worden, niet een beetje laat komt met zijn, overigens origineel middel om aan fondsen te komen. Want te Londen en Parijs neemt men teekenen waar, die onmis- kenbaar wijzen op den terugkeer tot het lange haar met haarspelden. Te Londen werd bij het de vorige week gehouden laatste Court van het seizoen vastgesteld dat van de tiental- ten debutanten nauwelijks een tiental ge- shingled was, dezen hadden de kortheid van heur haar trouwens zeer handig verborgen door de vaardige schikking van haar sluiers. En men kreeg bovendien den indruk, dat bij deze geshingelde dames het haar alweer lang aan het worden was. Vele harer droegen, even als de vrouwen met het langd haar, ook al weer gewone metalen haarspelden. Ook te Parijs is een beweging waarneem- baar, die onder de leus „terug tot de schoon- heid" aan de vrouw, met een danger rok, het lange haar terug wil geven. Gister hebben de leerlingen der r.k, meisjes scholen hun schoolfeest gevierd met den ge bruikelijken tocht naar Schoorl. Zij hebben zoowel bij de afvaart als gedurende den heelen middag genoten van prachtig weer, zoodat de wenschen van de velen, die des middags om half een bij het vertrek aanwezig waren, ver- vuld schenen. Echter toen de jeugdige feest- vierders na een zeer prettigen middag weer op de boot stapten, begon het te regenen en voortdurend werd het erger, zoodat zelfs het tentdak op de boot geen voldoende dekking meer gaf. Terug gekomen in Alkmaar was de prettige stemming wel iets gcdaald, maar toch wisten de meisjes de in den regen wachtende moeders en zusters enthousiast te vertellen van de vele genoegens, in den middag gesmaakt. Panorama A. W. Sijthoffs Uitgevers Maatschappij te Leiden - geeft op haar f'ront- pagma vele fraaie kieken van de motorraces le Assen. Er is een interessante foto van Lind bergh's ontvangst in Amerika, benevens ge- lllustreerd nieuws over de begrafenis van de door den bliksem getroffen slachtoffers der Amsterdamsche Droogdok Maatschappij, over de Ned. Maatschappij voor Nijverheid en Han del, de leger- en vlootdag te Rotterdam, het Indisch openluchtfeest aan den Wassenaar- schen weg te 's Gravenhage en over Nereus' roe'feest op den Amstel. Verder vele fraaie natuuropnamen en een litteraire inhoud die oud en jong wat interessants biedt. Het populair wetenschappelijk tijdschrift Licht uitgav? ,W. de Haan te Utrecht bevat deze week een zeer lezenswaardige bij- drage over eenzijdige menschen. Aan de hand van vele illustraties wordt over de Armeensche gruwelen geschreven, waarna een medewerker in een artikel Langs het strand" van dieren en planten vertelt die men langs onze kust op het land en in het water kan vlnden. Een onbeken- de medewerker behandelt den ondergang der Kimbren, waarna de heer Ed. Koppeschaar zijn tweede en slot-artikel over boter en kaas pu- bliceert. H. V. A. Java Cultuur Cult VorstenL Dito actions Poerworedjo MIJN'BOUW. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. t Gee HolL Olie Kon. Petr. RUBBERS. j Amsterd. Rubber Bandar Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Lampong Sum. Rubber Rotterd. Tapanoeli Serbadjadi Silau Wai Sum Rubber Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart - Gem. Eig. Scheepvaart Unie Stoomvaart Mfj. Nederland Paketvaart Oude Boot HolL Stoomboot Niev. Goudriaan Rotterd. Lloyd SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm. Marine pref TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembah Deli Batavia AMERIKA. Southern Rails Union Pacific Wabash 1 0 247 169Tfc 160'/. 161'/. 116V, 1146/s 1761/. 100'/. 97i/8 100 1051/. 323 430 l/s 420 817 174 130*/. 165 V. 347 364 M 289'/, 2281/. 2361/. 428 203* 143 289 152 295 12V« 78 73 113* 1141/. 246-9 169 161* 114./. I76i/S 105 321-2 1211/, 695* 385 131 365 288 V, 228 235 202 287 150 75 71 92 pl.m. 1.45 245* 161* 1621/. 114 17o«/. 101 9/* 103-5 32/ 87 795. 385 130 365 2SS-90 246'/. 162 176'/4 101-5 320-1 798 387 pl.m. 2.15 104* 319.20J 797 387 8* 47'/. 23 435 449* 485' 175 72V. 70V, 73 1851/, ill 425.7 434 44S-9J 484-5 72* 365-6 289* 186 021/. 131 3661,-. 2S9i/, 22Si.t 235 142-3 76* 73 185% 2 IS* 235-6 448 235 434% 447 IV- .-tv t 12.121lt 59.16 9.77* 34.69* 48.06% 35.15 66.75 66.92* 64.52* 2,491%, 12.12* 59.15% 9.77* 34.69 48.05 35.15 66.72'* 66.90 64.62* 2.49*

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 10