AARBBEIEM! ~m J. MAATS, Net Kostbnis De Keldbaltlge Lafaard. De Straatzangeres. Belangrifke Metledeeliitg, Totale Opruiming FORTUIN's Tel. 860. DAMESTel. 860. PIEI EAKKER ii it MllssM 5. Ons list is Ti|d, Ariisid so Gsld teparen, ts. PI1ADS Kindertrekwagens Simon Trijbstz Dagmeisje Dienstlsode. Juffrouw of Meisje Hulp in de huishouding Kantoorbediende, aankomend Bediende. Grasgewas Jongs Mannen-Kanaries Zit-Slaapkamer Aardappelrooier HERM. DU CROGQ, Botersprits Botermoppen Friesche Sprits cent p. ons. J. A. Metten. Billy Sullivan. Irene Rich. Doet altijd goed. Koopt Kleeding, En U doet, zoo het meet. Langestr. hoek Houttil, ALKMAAR. K. BESSE Slagroomgebakjes Nieuwe soorten gebakjes. Woonhuis. BanketDakketij VAN OER VEEN. Daar is hei nu noodig tijd voor om in te maken. Bestelt ze spoedig, wij geven bi] pantij tegelijk reductie. Dagelijks versche aanvoer en tegen den laagsten dagprijs. fiSoveiitoou. APPELSTEEG I. met aardbeien. JODENKOEKEN YOORTS AliliE §OORTEA FRUIT. Ook Zondags geopend. Aanbevelend. HORAH. FIIDIEI 115. TELEFOOA 3260 Advertentien I Heden overleed geheel on- verwacht te onzen huize, onze geliefde Broeder en Oom, de Heer ARIE KROON K.Azn., weduwnaar van Aagtje Hart, in den ouderdom van ruim 78 jaar. Namens de familie, K. KROON K.Azn. Oudkarspel, 30 Juni 1927. Eenige en algemeene ken- nisgeving. Verzoeke van persoonljjk rouwbeklag verschoond te bljjven. Arts, de praRtjjR heeft HERA AT. Spreekuur 8 9 en I- 2 uur. Kosteloos. Bij exploit van mij deurwaardler van detn 1 JULI 1927 is ten verzoe ke wan ARIE WILLEM DE BRUIN, zonder beroep wonende re Hoorn, domicilie kiezende ten kan- tore van zijnen procureur Mr. B. W. C. DWARS aan de Kerkstraat 2 te Hoorn en te Alkmaar ter Grif- fie der na te noemen Rechtbank, aan CORNELIA KEUR, wier tegen- woordige woon- of verblijfplaats on- bekend zijn Beteekend een verzoekschrift waarmede requirant zkh heeft gewend tot de Arr. Rechtbank te Alkmaar tot het bekomen van verlof ter zake als daarin vermeld kosteloos tegen ge- noemde CORNELIA KEUR zijne echtgenoote, te mogen procedeeren, met de daarop gegeven voorlooplge beschikking met oproeping om te verschijnen op DONDER- DAG 8 SEPTEMBER a.s. voorm. 10V4 in Raadkamer der voormelde Rechtbank, ten einde op dat verzoek te worden gehoord. G. S. AMOUREUS, Deurwaarder. GEVRAAGD een flink niet beneden 16 jaar. Adres te bevr. Boekb. DE ROOIJ. Mevrouw KROM, Wilhelmina- laan 3, vraagt een flinke GEVRAAGD in de huishouding, van 912 en van 61/28. Stationsweg 33. Mevrouw VERME1JDEN, Von- delstraat 112, Amsterdam, vraagt van half Juli af tot eind Aug. een te Bergen-Binnen, liefst extern. GEVRAAGD: zelfstandige werkkring. Brieven met uitvoerige inlichtingen, verlangd sa- lafis onder letter P 807 aan het Bureau van dit blad. Uit de jand te koop flink ruim Bij een Bankinstelling kan ge- plaatst worden een Brieven met uitvoerige mede- deelingen betreffende genoten op- Ieiding onder letter N 805 bureau van dit blad. TE KOOP HET van het R. K. Armenweid. Te bevr. bij den heer P. STOOP, Heiloo. Brievel onder letter O 806 het bureau van dit blad. aan artikelen behouden in kleur, model en kwaliteit steeds den eigen telt, brood 1927. Houten en koperen vogelkooien, Goudvisschen vanaf 30 cent, Vogel- en Aquarium- handel, KOSTER, Tuinstraat 10. Darae vraagt ongem. met kookgelegenheid, liefst stad. Adres Payglop 12. GEVRAAGD. Brieven met prijsopgaaf onder letter L 803 bur. van dit blad. Direct gevraagd een bij A. VAN STIPRIAAN, Veenhui- zer Middenweg, Heerhugowaard (Noord). lets aparts in HO Ell E A. PETTEA". Heeren Modemagazijn Hoogstr.4. Tel.352 Telef. 147. Aanbevelend, Vrijdag, Zaterdag en Zondag Het hoofdnummer Een Reuzen Sport Sensatie-film in 5 acten. In de hoofdrol Maandag, Dinsdag, Woensdag, Donderdag het Hoofdnummer De vrouw met een verleden. In de hoofdrol: Deze Warnerfllm mag met recht een paarl der Amerikaansche film-industrie genoerad worden. WEGEIS F1TRREHHVG van de afdeeliiuren Japonstoffen. Kousen, Handschoenen en ZaRdoeRen van: Hemden, Nachthemden, Pantalons, Onder- jurken, Katoenen-, Halflinnen en Linnen Tafel- lakens, Lakens en Sloopen, Theedoeken en Hand- doeken. DamesProfiteert van deze aeleffenheid Aanbevelend. •ftiliuiisiuiicii, nui LAlGEiTRAAT 29. Telef'oon IO?l. Prima gerookt Vleesch per ons 20 cent. Spoorstraat 84 ALRRAAR. Alles 10 cent. VEHOEET \1EI als men op reis gaat een proef te nemen van W. VREUGBEN- HILS PRIMA FIJNE daarvoor in blik verpakt. HanketbakRerij in zoo'n moderne tijd als het tegenwoordlg is, is het onnoodig vuile handen te maken aan het schrappen ol schillen v. Aardappelen en Worteltjes. Wanneer U gaat naar de AARDAPPELEN-, GR0ENTEN- en FRUITZAAK van worden Uw Aardappelen en Worteltjes binnen enkele minuten geschrapt en gewasschen, zonder prijsverhooging. Indien U ze bestelt of 860 opbelt, worden ze GRATIS bij U aan huis bezorgd. Komt, ziet en overtuigd U. Prijzen van Aardappelen en alle soorten Groenten, beneden alle concurrentie. P. S. De eerste zaak in Alkmaar die van een moderne Scbilmacbine is voorzien. Beleeid aanbevelend' Mient 4 Telef. 514 stig beschikt. Door den voorzitter werd meegedeeld, dat alle gekozen raadjleden de benoeming hebben aangenomen. Vastgesteld werd een suppl. begrooting op een bedrag van 23986.70. Hoewel nog niet met officieele cijfers kan worden aangekomen. deelde de voorzitter mee, dat de gemeenterekening dienst 1926 een saldo van eenige duizenden guldens zal aan- geven. Besprekingen over noodzakelijke verbete- ring van de Mosseienbrug kwamen hierna aan de orde. De voorzitter wees er op, dat de toestand daar allerminst rooskleurig is. Om eventueele ongelukken te voorkomen zijn reeds borden met maximum draagvermo gen geplaatst De provinciale waterstaat heeft een onderzoek ter plaatse ingesteld en er op gewezen, dat er een sterke stroomsnelheid plaats heeft, welke zeer schadelijk is voor den onderbouw. Deze onderbouw, die aan de banne behoort, is door het bestuur niet verwaarloosd, doch door het stoomgemaai heeft de onderbouw zeer te lijden. Het levert daar op den duur groote geva- ren op. Staten geven dan ook te kennen dat verbetering liever vandaag dan morgen moet piaats hebben. Ze gaven tevens een plan voor een nieuwe brug, welke heel wat breeder za! zijn zoodat het stoomgemaai er niet meer dien invloed op heeft. De kosten hiervoor worden geraamd op 10.000 gulden, waarvan de ge- naar de meening van Ged. Staten Z4O0 gulden zal dienen bij te dragen. Ook de banne en Geestmerambacht zullen voor een bedrag worden aangeschreven. B. en W. steiden voor deze 2400 gulden toe te staan en de kosten uit een leening te dekken Dc heer Kooij vroeg of ook de kosten vsn een hulpferug daarin berekend waren. D voorzitter wist dat niet. doch geloofde net wel Het zal goed zijn dit echter nog even te ir.:. imeeren. T heer Ootjers vermoedde dat deze zaak we| 'er sprake zou komen in een conference, Aelke met de banne en Geestmerambacht zou plaats hebben. De voorzitter zei, dat de banne zich met het voorstel vereenigen kon en bereid was het ge ven van een bijdrage te aanvaarden. ueestmeraniibacht wenschte er echter he laas niet op in te gaan. Het voorstel werd aangenomen. De voorzitter zeide, dat van den gemeente- opzichter een rapport zou inkomen, hoe het lhans met de brug gesteld is. Fr zal mogeljjk ingegrepen moeten worden, daar het -niet verantwoord is, te wachten tot de hoofden bij elkaar zijn. Uit de verdere besprekingen bleek, dat een oplossing hier niet zoo gemakkelijk was. Er werd gevreesd, dat de brug direct gevaar op- levert en alles wat er aan gedaan wordt is thans weggegooid geld, omdat algeheele ver- nieuwing zal moeten plaats hebben, als Ged. Staten de zaak voor elkaar hebiben. De heer Ootjers vond de houding van het Ambacht treurig. Met het oog "op het stoom gemaai is het hun zedelijke plicht bij te dra gen. De heer Jes sprak er zijn verwondering over uit, dat bij een onderzoek door Water staat de gemeente-opzichter niet aanwezig was. Ten slotte werd besloten om het rapport van den opzichter af te wachten en er bij Ged. Staten op aan te dringen, dat spoedig een onderhoud met de banne en Geestmerambacht plaats heeft. Geestmerambacht was aangeschreven voor een bedrag van 5000 gulden, zoodat dan de kosten voor de banne 2600 gulden zouden worden. De geloofsbrieven werden in handen ge steld van de heeren de Geus, Kooij en Zut. Ze werden goedgekeurd, waarom tot toelating werd besloten. Het kobier hondenbelasting werd vastge steld op 281 gulden. B\j de rondvraag sprak de heer Kooij er zijn ieedwezen over uit, dat door B. en W. de vergactering te Broek niet was bijgewoond, waar het Twuijvervvegplan van de L.G.C. be- sproken is. De raad had zioh wel tegen het groote plan uitgesproken doch niet tegen een bijdrage Het zou voor deze gemeente ongeveer 600 gulden worden Vrocger gaven we subsidie aan autobus- dienst of paardendenst en de rente en aflos- sing van 600 gulden zou nu weinig meer zijn, waarmee we dan een goeden weg zouden kun- nen krijgen De voorzitter wees er op, dat de rondvraag niet voor dergelijke punten is. Echter de uit- noodiging war tot B. en W. gericht, die meendeu het genomen raadsbesluit te moeten e?rbiedigen De heer Kooij mtende, dat, al zou er een raadsbesluit zijn, waarbij niets gegeven zou worden, dit tocft altijd zou kunnen worden hertocpen De heer Jes sprak over een timmerman die van jemcentewerk verstoken was. De voorz. zei, dat dit de schuld van den man zelf was. Het spruit voort uit een aangeno men bonding tegenover den gemeente-opzich- Ur en de mededeeling van den man zelf, dat hij niet op gemeeritewerk gesteld is. Hierna sluiting. van uitsluitend le klasse mer- ken worden door solide vak: kundige firma ook op huurkoop condities tegen betaling in 3 jaar geleverd. Vakkundige garantie en af- levering door het geheeie land. Br. lei f. M 804 bur. v. d. blad. met waste en venstelbare rug, in verschillende pnijzen. MAGDALENENSTRAAT 13. LANGESTRAAT, hoek Payglop Telefoon 637. vol- was als ver- UIT BROEK OP LANGENDIJK De raad vergaderde Woensdagavond tallig. Van den Commissaris der Koningin bericht ingekomen dat de heer P. Slot burgemeester herbenoemd is en deze de eischte eeden heeft afgelegd. De beide wethouders, de secretaris en de heer Ooijevaar spraken woorden van waar- dering en dank en de burgemeester werd door alien gefeliciteerd. De voorzitter dankte de kroon voor de her- benoeming en de leden voor de waardeerende woorden. De goedkeuring was ingekomen op de ge meenterekening 1925 en op het besluit tot wijziging van een overpad. Van den Pensioenraad was bericht ingeko men dat de onderwijzer C. Keeman voor de verdere uitvoering van zijn taak ongeschikt is verklaard en daarom afgekeurd is. Blijkens bericht is door de gemeente voor het onderwijs over 1925 te veel ontvangen 211.47. Aan den keuringsd'ienst voor waren is over 1925 te veel betaald 48.98. De inepecteur der directe belastingen zond bericht dat de geraamde belastingopbrengst over 1927/28 18000 is. Van de vereeniging Schuttevaer was het verzoek ingekomen am een goede los- en laadplaats van voldoende afmeting Het met spoed gemaakte steigertje voldoet niet aan de eischen. B. en W. steiden voor dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. De steiger Is gebouwd en B. en W. achten deze voorloopig van voldoende afmeting, terwijl geen klach- ten daaromtrent zijn ingekomen. De heer van Zuijdam wees op de komende kanalisatie en de tijdelijke behoefte aan los- plaatsen die daarvan het gevolg zal zijn. Hij zou aan de bewoners daar willen vra- gen of ze bezwaar hebben dat zoo noodig aaar een steiger van tijdelijken aard gebouwd wordt. Mogelijk kan dit ook voor de toekomst goede gevolgen hebben. Er is ruimte genoeg. De voorzitter merkte op dat daar in geen enkel opzicht een grootere laadplaats aange- bracht kan worden. De heer van Zuijdam: Toch wel ails de be woners er geen bezwaar tegen hebben. De voorzitter: Maar wij hebben er be zwaar tegen Er bestaat een verordening waarmee meestal de hand gelicht is. Nu echter het verkeer daar langs geleid wordt moet deze scherper gehandhaafd wor den. Het geeft last zoowel voor het water als voor het wegverkeer Het voorstel van B. en W, werd aange nomen. Een verzoek van de Volksuniversiteit te Alkmaar om subsidie werd verdaagd tot ae volgende vergadering omdat het pas is in gekomen. Op het gemeenteverslag, dat ter inzage heeft gelegen, werden geen aanmerkingen ge- maakt. Naar aanleiding van het voorstel-de Boer, geamendeerd door den heer v Zuijdam, stei den B. en W. thans voor aan de leden van de stembureaux een prestiegeld toe te kennen van 5 per zitting. De raad ging met dit voorstel accoordl De bijdrage voor de teekenschool is voor deze gemeente 82.47. De raad ging met deze uitgave accoord en nam het besluit tot wederopzegging om ver dere verzoeken overbodig te maken. Van den onderwijzer C. Keeman was een ontslagaanvrage ingekomen, een gevolg van zijn afkeuring. Hij dankte den raad voor het- geen hij voor hem gedaan heeft. Het ontslag werd eervol verleend. Het doei van B. en W. was om thans reeds een nieuwe benoeming te doen. Echter ging de inspecteur daarmee niet accoord, omdat slechts twee namen op de voordracht voorkomen. Van het Centraal Genootschap was een verzoek ingekomen om subsidie. Uit deze ge meente worden thans twee kinderen ver- pHegd en elke verpleging gedurende 5 weken Kost f 45.90. Op voorstel van B. en W. werd besloten 50 toe te kennen. Het vorig jaar werd 40 toegestaan. De verordening op de kadegelden was met enkele bemerkingen terug gekomen. De voorgestelde wijziging en, van onderge- schikten aard, werden aangebracht. Van de Woningbouwvereeniging was een verzoek ingekomen om opheffing van de borgstelling. Ze decide mee dat tot heden 3196.05 is afgeschreven en de r<serve 2635 87 be- draagt. B. en W. steiden voor gunstig op het ver zoek te beschikken. De zaak heeft nu een zeer nonnaal ver- loop en en W. ziea er in de toekomst niet den minsten strop in. De heer Ooijevaar was van regenovuge- steld gc/iclen De rede; en die toen golden, gel den nog. Spreker zou alles Lurnien relevejren zooals fcet vroeger gegaan is. doch acht'e het tame- melijk overbodig. De heer de Boer vroeg of hiermee de heele zaak naar de gemeente overgaat. De heer Ooijevaar opperde het denkbeeld, dat de vereeniging kan ophoudeu te bestaan. De voorzitter zeide dat dan alles naar de gemeente overgaat. Wethouder Slot achtte den toestand anders dan ioen, daar de vrees van toen dat het een strop kon worden, opgegrond is gcbleken De woningen waren steeds bewoond en de huurprijzen bleven steeds normaal Het rlsi- co is thans tamelijk beperkt en voor een goe de verstandhouding in de gemeente is het gewenscht, deze zaak nu uit den weg te rui- men. De heer Koedijk wees er op dat het besluit voor zijn tijd genomen is, maar hij als ge- woon burger reeds geen bewonderaar voor die borgstelling was. Ook bij was er sterk voor, met het oog op de goede verstandhou ding en vooral ook door het weinige risico dat er is, de borgstelling op te heffen. Met 1 stem tegen die van den heer Ooijevaar werd tot opheffing der borgstel ling besloten. Van't hoofd van den Rijksgebouwendienst was een uitnoodiging ingekomen om opnieuw, den huurprijs van 't postkantoor te regelen. De 10 jaar zijn thans om en tot heden werd door het Rijk 3112 huur per jaar betaalt. Het huurcontract loopt 31 Mei 1928 af. De voorzitter deelde mede dat per jaar aan aflossing 1425 en aan rente 1237 be taald is, totaat alzoo 2662-50. Daarbij komt nog het onderhoud waarom werd voorgesteld voor de volgende 10 jaar de huurprijs op 3000 per jaar te bepalen. De raad ging daarmee accoord. De secretaris deelde op een desbetreffende vraag mede, dat tot heden geen f 300 on derhoud per jaar is uitgegeven. Van het R. K. Lyceum te Alkmaar was 't verzoek ingekomen om 'n bijdrage van /150 voor elken leerling die uit deze gemeente aan dat onderwijs deel neemt. T B. en W. achften hier in principe zeer veel voor te zeggen, doch waar in deze ge meente hoogstens 3 katholieke gezinnen zijn meenden ze met het nemen van een beslis. sing te moeten wachten tot er eventueel leer- lingen uit deze gemeente aan deel nemen. De heer Koedijk vroeg of de 150 gelijfc- stelling beteekenf. f De voorzitter geloofde dat de bijdrage aan de Rijks H. B. S. wel 100 hooger is. Als het zoover mocht komen is het verzoek zeker billijk. De begrooting 1926 was voor het aan- brengtp van enkele wijzigingen teruggeko- men. Het onderzoek van de geloofsbrieven werd opgedragen aan de heeren Ooijevaar, de Boer en van Zuijdam. De rondvraag leverde niets op, waanui sluiting. H 20 i*'.

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 3