Mk ma arse he Courant itendsrtl Negen 0n TwlntifsTs laargang. Jflaamlag 4 Juli. Radio-Hoekje rraam"? Sport Frovmciaal nieuws !Hoofdpi|n, BCiespiJn Binnenland mo. 154. Dinsdag, 5 Juti. Hilversum1050 M. 12— Polit.cbcnchten. i o on__2 Lunchmuziek door het Lunch- trio a Groeneveld, viool. A. v. Leeuwen rello P- Jochemse, piano. 5.6.45 Concur, door'het A.N.R.O.-orkest. Soliste: Mej. Joh Hoogewerff, alt Pianobegel. van Egbeit Veen' 6.45—7.15 Engelscheies voor gevor- derden. 7.15—7.45 Engelsche conversatieles. 7 45 politiebericbten. 10.30) Nieuwsbenchten. 8.10 R.K. Avond. Het Trio Gaillard. Mevr. Gaillard-de Vreeze, viool. All Gaillard, pia no F Gaillard, cello. Mevr. H. Athmer-van Gasselt, sopraan. Begeleiding door den heer Lieven Duvosel. Spreker: De heer L. J. M. Feber lr. 1. Andante nit het Trio op. 66, Mendelssohn (trio). 2. Het jonge paar Ge- zelle Lod. Mortelmans (sopraan). 2. Lezing van den heer Feber, over: Indie en de Katho- lieken. 4. Trio op. 7, no. 1 in D-dur, Beetho ven (trio). 5. Solveijgs Lied, Ibsen, Grieg (sopraan). 6. La Boheme, Puccini-Alder (trio). 7. Meidans, Wirih, Lieven Duvosel (sopraan). 8. Ma mere l'oye, Ravel (trio). 9 Crucifix, Victor Hugo, Faure (sopraan). 10. Petite, suite nit de Children* Comer, Debussy (trio). 11. Villianelle, v. d. Elst, Dell'Acqua (sopraan). 12. Spanische Tanze, M fcowsky (trio). Daventrv, 1600 M. 11.20 Daventry-kwar tet en solisten (contra-alt, tenor, piano, humo- risten). 1.20—2.20 De Windeatt's band. 3.15 Voorlezing. 3.20 Muziekles. 4.05 Fransche les. 4 35 Orkestconcert. 5.20 Lezing: In the Baltic States. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Dans muziek. 6.50 Tijdsein, weerbericht, nieuws 7 05 Dansmuziek. 7.20 Lezing: Nationaal baby week. 7.35 Senates van Beethoven. 7 45 Lezing: Nature and het limitations. 8 05 Vroolijke muziek van Liza Lehmann. Het British vocaal kwartet. Orkest. 8.40 De b-moi mis van Bach (deel 2). Uit York Minster Koor, Philharmonisch orkest. E. Suddabey, sopraan. M. Brunskill, contra-alt. S. Wilson, tenor. G. Parker, has. 9.50 Weerbericht nieuws. 10.10 Lezing: Music and the ordina ry listener. 10.30 Variete. 11.05—12.20 Dansmuziek. Parijs „Rddio-Paris", 1750 M. 10.50— 11.20 Concert. 12.50—2.10 Crkestconeert 5.05—5.55 Trio-concert (piano, viool, cello) 9.05—11— Fragmenten van „Romeo et Ju liette", Gounod. Langenberg, 469 M., Dortmund, 238 M., 'Munster, 242 M. 1.25—2.50 Orkestconcert 5,506.50 Liederen en vioolsoli. 8.20—10.30 Marineconcert door de Marine-kapel van Wilhelmshaven. Konigswusterhausen1250 M. 12.208.05 Lezingen en lessen. 8.5011.10 Indiaansche gezangen door Dorothea Johnston. Daarna dansmuziek. Hamburg, 394.7 M. 4.35 Voorlezmg. 6 20 Kamermuziek. 6.20 Orkestconcert. 8 50 „Dorothea Johnston. Indiaansche liederen Daarna dansmuziek tot 11.10. Brussel, 509 M. 5.20—6.20 Dansmuziek 8.20—10.20 Orkestconcert in de Dierentuin, Anvers. De uitslagen van de verschillende wedr strijden waren als volgt: Juniores, zes baanronden (3864 M.) le serie: B. van Vilsteren te Scheveningen (F. N.), F. B. de Ruijter te Rotterdam >(F. N.) en P. Oosterbaan te Den Haag (Ariel). Laatstgenoemde zou waarschijniijk gewonnen hebben, had zijn' motor niet plotse- ling even voor het einde van den; rit ge- weigerd. 1. Van Vilsteren, tijd 3.277f; 2. de Ruijter, tijd 3.404/5; 3. Oosterbaan, tijd 3.493/a. Tweede serie: G. H. de Graaf te Juliana- dorp (Ariel), J. E. Fijma te Amsterdam (Sarolea), P. 'H. Wiegel te Den Haag (A. J. S.) 1. Fijma tijd 3.222/5, 2. de Graaf tijd 3.2776, 3. Wiegel tijd 3.367.,. Eerste demi-finate: v. Vi'steren en de Graaf. Aanvankelijk waren deze twee om beurten voor, totdat ten slotte v. Vilsteren definittef no. 1 werd (tijd 3.20V,). De Graaf 3.2276. De tweede demi-finale verliep'al heel bij zonder. Nadat de motor van Fijma bij den start was gekanteld en na een weinig prutsen weer terecht gezet was, werd opnieuw ge- start. Oosterbaan, de tweede tfeelnemer aan den rit, wist Fijma goed bij te houden en zelfs eenmaal te passeeren, maar toen kreeg hij pech en moest het in de vijfde ronde op- geven. Een nieuwe- rit werd noodig geacht, nu tusschen Fijma en de Ruijter. De Amster- dammer wist nu geregeld voor te blijven, maar als de rit nog twee ronden langer had geduurd, was de Ruijter waarschijnlijk win ner geworden. De afstand tusschen beide rijders was allengs sierk gereduceerd en met slechts een vijfde seconde verschil gin- gen zij over de streep. 1. Fijma tijd 3.323/0, 2. de Ruijter 3.324/5, Finale: v. Vilsteren, Fijma en de Graaf. 1. v. Vilsteren tijd 3.1975, 2. de Graaf tijd 3.247s, 3. Fijma. Zooals men ziet, hebben de -beide winners hunne in de series behaalde tij- dten aanzienlijk verbeterd. Trouw;ens. alle juniores hebben tijden gemaakt, die zij heusch mogen ncemen. Segiores, klasse I (machines tot, en met 350 c.M3. inhoud), zes baanronden (3864 M.) Eerste serie: J. J. van Kooten te Haarlem (H. D.), H. F. Nieuwenhuijsen te Amsterdam (A. J. S.), L. F. Breeman te Rotterdam (F. N Laatstgenoemde had in de eerste ronde pech er stoipte. Even daarna weer doorrijdend, koa hij de halve baan, die hij achter was geraakt, niet meer inhalen. 1. Van Kooten tijd 3.307s: 2. Nieuwen huijsen tijd 3.434/,, 3. B re mi an. tijd 4.26. Tweede serie: j F. van Ricssen te Den Haag (F. N.), J. C. van d:r Pijl te Amster dam (Raleigh), H. W. Bevrdam te Hengelo (Lady Jap), De Amsterdammer kon na den start niet best weg komen en was daardoor al gauw ver achter. Wei haalde hij) nog flink op, maar moest zich toch met de derde plaats tevreden stellen. De twee anderen voerden een zwaren strijd. 1. B?verdam tijd 3.14V5, 2. van Riessen tijd 3.157s, 3. v. d. Pijl tijd 3.3676. Finale: Beverdam, v. Kooten en v. Riessen. Dit was een zeer spannende race, die met bij- zender weinig onderling verschil werd be- slist. 1. van Kooten tijd 3.13, 2. Beverdam tijd ter. DE MOT ORiR"ACES De motorraces van gister zijn weer een succes geweest voor de V. V. V. Alemaria. Het weer hield zich best, de baan, die voor deze gelegenheid nog eens duchtig onder handen genomen was, bevond zich in uitste- kende conditie en er was een flink talrijk pu- bliek, circa 4000 man Maar wat het beste was: er is geen enkel ongeluk voorgevallen, ondanks de groote sndheid, waarmee meer- malen gereden werd. Want, hoewel de op onze baan zoo goed bekende renners als Burlage, van Hamersveld, v. d. Berg e. a. dezen keer ontbraken, er waren toch ritten, die bijzonder veel spanning gaven en me- nigeen zich eenigszins angstig deden afvra- gen: zou het goed afioopen? Er waren gister verschillende deelnemers, die we hier nog niet eerder zagen, onder de juniores zoowel als bij de seniores. Onder de laatstbedoelden dient S. Maasland' uit Stompwijk (Z.-H.) allereerst genoemd. Hij is een vaste rijdexdie over een zeer groote dosis durf beschikt. Een ding dient hij echter af te leeren, n.l. het herhaaldelijk achterom kij- ken. Laat hij dit niet na, dai^zal het hem vroeg of laat nog duur te staan komen. Wij willen voor hem hopen dat de vele waarschu- wingen, hem ook gister nog gegeven, hem zullen leeren, dat hij als motorrijder slechts vooruit heeft te kijken om het gevaar, dat ontegenzeggelijk altijd het motorrennen aan- kleeft, zoo veel mogelijk te beperken. Verder willen we van de voor onze baan nieuwen onder de seniores nog noemen L. F. Breeman en W. M. van Gent, twee Rotter- dammers, die elkaar bijzonder weinig toege- ven. Gaarne zien we hen hier de volgende maal terug. Voor den Haarlemmer J. J. van Kooten was het gister een succesdag. In drie wed strijden wist hij den eersten prijs te verove ren, n.l. in klasse II Seniores, den handicap- wedstrijd en den langebaan-wedstrijd. In de laatstgenoemde race was hij at gauw aan d'en kop, waar hij zich wist te handhaven, maar in de handicap-race ging het niet zoo gemak- kelijk. Het duurde tot in de laatste ronde eer hij zijn meded'ingers had verslagen. In het laatste rechte eind van de. baan klopte hij er twee tegelijk door midden tusschen hen door te rijden. Een schitterende prestatie, die het publiek dubbel zoo hard deed juichen dan het gister deed bii andere overwinningen. Toen van Kooten zijn eere-rondje reed met de hem door het bestuur van V. V. V. Ale maria aangeboden bloemenhulde 't was een aardige attentie dat de winners in elkm wedstrijd bloemen kregeni werd hiijl bijzon der luid bejubeld. De wedstrijdeommissie zorgde voor een vlot verloop. Als voorzitter-kamprechter fungeerde gisteren de heer Mulckhouwer. voorzitter van de K. 'N. M. V. Een zeer goe- de maatregel was ook, dat zeer streng werd toegezien, dat op het middentexrein alleen die personen waren, die er iets te maken 3.1375, 3. van Riessen tijd 3.1475. Mien merke op hoe veel sneller van Kooten nu reed dan in de serie. Seniores, klasse II (machines van 351 tot en met 500 c.M3. inhoud), zes baanron den (3864 M.) Eerste serie: J. H. Rijk te Den Haag (Ariel), .J H. P. Jansen te Am sterdam (Matchless), J. Achtien te Den Haag (F. N.) 1. Rijk tijd 3.1476, 2. Achtien tijd 3.197,, 3. Jansen tijd 3.597,. Tweede serieo S. Maasland te Stompwijk (Z.-H.) (Ariel), W. M. van Gent te Rotter dam (Norton). Maasland kon niet recbt op gang komen en raakte een vierde deel der baan achter. Langzaam maar zeker haalde hij later op en in de voorlaatste ronde pas- seerde hij binnendoor. Hij maakte een tijd van 3.217s, van Gent reed er 3.267, over. Finale: Rijk, Maasland en Achtien. Ge- durende den heelen rit bleven deze drie in deze volgorde rijden. Zij maakten tijden van resp. 3.137,, 3.167s en 3.18, daarmede de series weer verbeterende. Handicap tusschen de nos. 1 en 2 uit de finales seniores van beide klassen, om de groote jilveren medaille uitgeloofd door B Beverdam. nen tweede groep wera ge- vormd door Maasland, Rijk en van Gent, van welke de laatste twee na eenige ronden uitvielen. Aanvankelijk stonden de kansen voor Achtien niet gunstig, hij bleef steeds achter. In de laatste ronde wist hij Beverdam te silaan, die in de 14e ronde door Maasland van de tweede plaats was gedrongen. 1. van Kooten tijd 10.394/s, 2. Maasland tijd 10.431/,, 3. Achtien tijd 10.537s, 4. Be verdam tijd 10.547s. Uitdagingswedstrij'd over 6 baanronden, 3864 M. Deze wedstrijd werd in den loop van den middag aan het pro- gramma toegevoegd. Nieuwenhuijsen en Breeman zouden samen kampen ,maar toen bet zoover was, moest eerstgenoemde wegens motordafect voor de eer bedanken. Jansen nam het toen van hem over en deze wist na spannenden strijd met een zeer kleinen vootr- sprong de uitgeloofde zilveren medaille in de wacht te steepen. H)ij volbracht den rit in 192/s, Breeman deed er 3.20 over. Om ruim half 5 waren de -gelukkig verloo- pen, dikwerf spannende races beeindigd. Aan de wedstrijd-sommissie en de jury, alsmede den rondeteller komt hulde toe voor het vlotte verloop van dezen alleszins ge- slaagden sportmiddag. V o e t b a 1. Het Zilveren Jubikum vein den N. H. V. B. Bij den aanvang van het seizcen '27'28 hoopt de Noordhollandsche Voetbalbond haar vijfentwintig jarig bestaan te herdenken en waar het hier ten sportorganisatie betreft, die zoo geweldig veel gedaan heeft voor de ontwikikeling van het voetbalspel in onze provincie, kan het niet anders of dit jubileum zal op feestelijke wijze worden herdacht. 10 en 11 September, dat zullen de twee groote dagen worden van den N. H. V. B. en het is toe te juichen dat Aikmaar gekozen is als de plaats waar de feesten. zullen plaats vinden. Het voetbalspel is in den loop der jaren tot in de kleinste plaatsen van Noord-Hol- land doorgedrongen en steeds was het de N. H. V. B. die onmiddellijk de opgerichte clubs onder zijn hoede nam en de zoo noodi- ge leiding gaf. - De feest- en regelingscommissie is reeds langen tijd vol ijver aan het werk om het jubileumfeest zoo' goed niogelijk te doen sla- gen. Zij heeft zich bij het samenstellen van het programma op het standpunt gesteld, dat zooveel mogelijk groapen en vcreenigin- gen aangesloten bij den Bond bij de feestvie- ring betrokken worden. Zij doet dan ook een beroep op de welwillende medewerking van alle bij' den N. H. V. B. aangesloten ver- eenigingen, opdat de omvang en aard der N. H. V. B. voetbalgemeenschap op 10 en 11 September te Aikmaar op de meest krachtige wijze van zich kunnen doen spreken. Het programma, dat later nog uitvoeriger zal bekend gemaakt worden, is thans als volgt samengesteld: I. Zaterdag 10 September: a. Officieele ontvangst ten stadhuize. b. Receptie in de Unie. c. Gemeenschappelijke maaltijd. d. Feestavond in de „Harmonie". (De toegang tot dezen feestavond is vrij voor alle leden van den N. H. V. B. met hun dames op nader te verstrekken introducties.) II. Zondag 11 September: JubileumwedstrijcUn op het Gem. Spprt- park te Aikmaar. a. Eindwedstrijden. Adspirantendag. b. Wedstrijden tusschen de vertegenwoor- digende elftallen dar N. H. V. B. districten: 1. Zaanstreek, 2. West-Friesland met Wa- terland1, 3. Aikmaar, 4. den Helder. c. Wedstrijd van het N H. V. B. elftal— Haarl. V. B. elftal. d. Wedstrijd Z. F. C. I—de Rest van.N. H. boven het IJ. Na afloop der wedstrijden prijsuitreikmg in „de Unie". De navolgende prijzen zijn uitgeloofd: 11 zilveren draagmedailtes door het Gem. bestuur van Aikmaar; 11 zilveren draagmedailtes door „het Groentje"; 11 zjlv. potlooden door „Alcm. Victrix"; 1 verg. zilv. medaille door de regelingscommissie. Wij hopen dat door eendrachtige en alge- meene samenwerking het feest in alle opzich- ten een succes mag worden voor de sport en den N. H. V. B. UIT ST. PANCRAS. Een toerclub uit Aikmaar, genaamd „de Kaaskoppen", speelde Vrijdag een vriend- schappelijken wedstrijd tegen een Vrono combinatie alhier, welke met 32 eindigde in het voordeel van de gastheeren. 7—2 en W. van Aikmaar, 2e pr. zilv. med. van voor, Beverdam 100 M. voor, Maasland 1 225 M. voor. De eerste keer starten kon niet doorgaan, want Maasland kon niet weg komen. Den tweeden keer ging het beter. Het werd een zware rit, alien deden hun best en er were een groote snelheid ontwikkeld. Langzaam haalde van Kooten in en in de laatste ronde passeerde hij' zijn drie mededingers., van wle zelfs twee tegelijk door er middendoor te vlie- Zondag speelde een Vrone-combinatie een dst uit Aikmaar. Uitslag 3—3. Vooraf had een wedstrijd plaats tusschen de adspiranten van beide vereenigingen, welke door dte Vrone-adspiranten met werd verloren. gen. 1. van Kooten, tijd 3.067s, 2. Rijk tijd 3.07. Troostwedstrij dseni ores tus- chen hen, die in de klassen I of II geen prijs wonnen, zes ronden, 3864 M. Eerste serie: Nieuwenhuijsen, Jansen en v. d. Pijl. Eerst genoemde moest het in de vierde ronde op- geven. 1. Jansen tijd 3.26'/6, 2. v- d. Pijl tijd 3.277,. Tweede serie: van Gent en Breeman. Eerstgenoemde scheen als winner uit het strijdperk te zullen treden, maar in de laat ste bocht van de laatste ronde wist Breeman hem te passeeren (tijd 3.174/6)van Gent 3.1876. Finale: Jansen, Breeman, van Gent. 1. van Gent tijd 3.147,, 2. Breeman tijd 3.164/s, 3. Jansen 3.23s/,, alien dus met ver- beterde tijden. AchtervoTgingswedstrijd voor juniores, 10 baanronden (6440 M..) Een mooie wedstrijd. 1. Wiegel, 2. de Graaf, 3. v. Vilsteren. dosterbaan kreeg in de vierde ronde pech, toen er reeds twee waren afgevallen. Hij was gister wel een pechvogel! L a n g e-a f s t a n d w e d s t r ij di s e n i o- res, 20 baanronden, (12880 M.) voor de win ners in klassen I en II. Dezen wedstrijd deed van Riessen niet meer. In de 2e ronde kwam van Kooten al voor en hij wist aan den kop teJblijven,, hoewel peernxalen erpstig j>edreigd - UIT CASTRICUM. Donderdag vergaderae de Raad dezer ge- meente. Afwezig met kennisgeving waren de leden Zandbergen en Beentjes. De geloofsbrieven van de gekozen leden werden in orde bevonden, zoodat werd be- sloten tot toelating. Op het verzoek van de Volksuniversiteit te Aikmaar om een subsidie van 10 werd op voorstel van Burg, en Weth. goedgunstig be schikt. Op het verzoek van het R.K. Lyceum om een subsidie van 150 per kind en per jaar voor leerlingen uit deze gemeente werd zon- der hoofdelijke stemming goedgunstig be schikt. Het voorstel tot het verleenen van een bij- drage jaarlijks in de kosten van verbouwing der noodslachtplaats aan slager Castricum tot 75 werd na een kleine opmerking aange- nomen. Het afwijzend prae-advies mzake nolee- ring van een gedeelte van den Bakkumerweg werd geaecepieerd. De voorstellen inzake priisregeilng van gas en het verkrijgbaar stellen van goede verbruikstoestellen, waarbij een gedeelte van het meerdere maandVerbruik' als aflossing van "het gekochte ornament zal aangenomen wosden, werd door den heer Hellinga niet bestreden, maar toch vond hij dat het voor stel van de directie verder ging en meer ten goede zal komen aan die verbruifcera Voorts vond1 hij de prijsbepaling van het gas over den muntmeter te hoog. Deze raoet gelijk zijn aan het gasverforuik over den gewonen me- Hierop werd door verschi hence leaen doende geantwoord. De geliikstelling van prijzen van munt- en gewoon gas zal nader door de bedrijven- commissie worden bezien. Daarna volgde de aanneming. Het voorstel tot uitbreiding van het elec- trisch bovengrondsch net werd na een opmer king van den heer Liefting, dat openbare aanbesteding gewenscht is, aangenomen. Evenzoo werd de verordening op de keu- ring van waren aangevuld met een bepaling, dat melk een minimum vetgehalte moet heb ben van 2.75 pet. Aan de bouwvereeniging „St. Joseph zal een tekort op de exploitatie worden ver- goed. Bij de rondvraag verzocht de heer de Vries aan den voorzitter het dansen in de gemeen te te beperken. De voorzitter kon tot zijn leedwezen aan het verzoek niet voldoen. Hij heeft steeds ge- controleerd hoe of het dansen geschiedt en 't gaat in alle gelegenheden zeer netjes. Zijn conclusie is, dat, indien het zoo blijft gaan, geen beperkingen behoeven opgelegd te wor den. Hij zeide wel toe geen utbredding meer te zullen geven. De heer Louter merkte op, dat het met gaat over niet netjes dansen, maar het te veel laten dansen. Ouders hebben daarmede met hunne kinderen last. Wil de voorzitter dat eenigszins beperken, dan heeft de fraclie tegen dansen gen bezwaar. Voorai in het voorseizoen en voorai dit jaar had men dat niet noodig gehad. De voorzitter zei als eenige concessie te willen overwegen of in het vervolg het dan sen niet wat later kan aanvangen. Van be- zoek van Heemskerkers aan de dansgelegen- heden is hem weinig of niets gebleken, ter- wijl hij vele malen heeft gecontroleerd. Wethouder Hemmer toonde aan welken last de ouders ondervinden, dat er nu reeds zoo veel gelegenheid is tof dansent. Hij betreurde het, dat de voorzitter op het verzoek van de fractie tot zoo weinig toenadering bereid is. De heer Hellinga meende, dat de heeren een tweeerlei moraal hebben en wel een voor de ingezetenen, waarvoor dansen niet mag en wel voor vreemdelingen. Ete voorzitter zei nader met de houders van de dansgelegenheden te zullen overleg- gen. De heer de Vries trok zijn voorstel voor- loopig in, omdat niet voldaan is aan het re- glcment van orde en hoopte, dat de voorzit ter maatregelen zal nemen, opdat daarop niet meer terug behoeft te worden gekomen. men. UIT OTERLEEK. Naar wij vernemen si in de bestuursverga- dering van het schoolfeestcomite besloten om het feest te doen plaats hebben tusschen de groote vacantie en de kermis. Vele moeders koesteren de stille hoop, dat het minstens een halve week voor de kermis zal plaats hebben om alles weer in orde te hebben voor de kermis. UIT HEILOO. Een serenade en huldiging van vereeni gingen. Vrijdag- en Zaterdagavond heeft men h echtpaar Groot-Veer gehuldigd bij zijn 25- jarig huwlijksfeest en men heeft dit gedaan op een wijze zooals we dit hier niet gewoon zijn, immers in gewone omstandigheden gaat zulks ongemerkt voorbij of bepaalt men zich tot een familiefeest. Voor deze huldiging was bijzondere reden, want de heer J. L. Groot, de eminente voor zitter van de gymnastiekverceniging „D. O. V. E. S.", en andere vereenigingen, heeft ve- len aan zich verplicht, zoowel in zijn vorige woonplaats Krommenie als hier. Vrijdagavond bracht het fanfarecorps „Eensgezindheid", directeur de heer D. Har der Jr., het bruidspaar een serenade, terwijl de aspiranten- en ledenafdeeling heno ok hul- digden. De familie was in hooge mate verrast. Bij mende van den secretarais, den heer W. t. Borjeson, werd het echtpaar door dte aspiran ten een barometer en van de ledenafdeeling een uitmuntend gelijkende foto aangeboden van alle leden van „D. O. V. E. S.". De heer Groot was hiermede zeer in zijn schik. Natuurlijk ging de aanbieding gepaard mei dte beste wenschen voor 't eclitpaar, terwijl de hoop werd geuit, dat hij nog lange jaren de leiding mag hebben van de vereeniging, die hem lief is. Zaterdagavond was Krommenie op het ap- pel, terwijl men op ondubbelzinnige wijze liet blijken hoe hij ook daar de ziel van de vereenigingen was. De vereenigingen werden gul onthaald, ter wijl Woensdagmiddag aan de aspiranten een verrassing werd bereid. Er waren talrijke bloemstukken. Aan den heer A. B. de Rooij is opgedra- gen de electrificatie van het nieuwe raad- huis. Door het R. K. Kerkbestuur is ge- schonken aan de bedevaartskerk van O. L. Vrouwe ter Nood alhier het orgel uit dc oude kerk (hierdoor is thans de zekerheid verkregen, dat er een nieuw orgel in de paro chiekerk wordt geplaatst). Het Bisschoppe- lijk comite heeft dezen gift in dank aanvaard. Gevoriden voorwerpen. Een wandesltok. UIT HOOGWOUD. De heer P. de Boer alhier is te Den Haag geslaagd voor het eerste gedeelte van het notarjed examen. UIT BERGEN. Door den hoofdinspecteur van dien arbeid te Haarlem is met machtiging van den direc- teur-generaal van den arbeid aan verschillen de slagers in dezie gemeente onder bepaalde Mijnhardt's Hsofdp'jntabletteu, 80 an 30 et. Mynhardt's Kiespijntabletten, 60 en 30 ct. Bij Apoth. en Drogisten. UIT BERGEN AAN ZEE. De door de Baddirectie uitgeschreven open lawn-tenniswedstrijden te Bergen^ aan Zee zullen gehouden worden op 14, 15, 16 en 17 Juli; de inschrijvingen sluiten Dinsdag 12 Juli. Voor het heerenenkelspel is beschikbaar een zilveren wisselbeker, uitgeloofd door den heer A. van Reenen, welke tweemaal achter- een of in totaal driemaal moet worden gewon- nen om definitief eigendom van den speler te worden en voor gemengd dubbelspel twee wis-' selbekers uitgeloofd door mevrouw B. Jor daan van Heek, welke driemaal achtereen of viermaal in totaal gewonnen moet worden om definitief eigendom van de(n) speler(ster) te worden, evenals ,/Het Duinroosje", wissel- iprijs voor dames enkelspel. UIT SINT PANCRAS. Uitslag aanbesteding van den onder- bouw voor den Amerikaanschen molen, tec beinaling van den Westbeverkoog, respectie- velijk sloopen en afbraak van den bestaanden molen, voor rekening van inschrijvers: P. Kuiper, Zijpe, f 700 en 41; A. Smit, St. Pancras 695 en 60; C. Knllcr, Schoorl, 756; Wester en Biersteker, Heer- hugowaard, gecomb. 700; D. Goed, Heer- hugowaard, 785; F. Kuitwaard, Brock op Langendijk, f 594 (gegund); Oudhof, Aik maar, 127.75; Eriks, Burgerbxug, 875 en 150 (gegund); A. Schram, St. Pancras, f 685 en 58C. de Graaf, Aikmaar, 692 en 45; C. Poland, Heerhugowaard, 7Qq en/70. Begrooting onderbouw 765. UIT NOORDSCHARWOUDE. D e M a r k t. - t Het ging ook deze week weer goed aan de markt. De aardappelen brachten ondanks een flink tcegenomen aanvoer weer goede prij zen op. Vanaf Woensdag was de aanvoer ruim 20 wagons per dag en de prijzen werden nog geen 2 lag.r, zoodat ook Zaterdag de markt nog van 11.40 tot 13 was, terwijl de drielingen flink boven de 7 bleven en de kleintjes meermalen 4 tot 5 opbrachten. De aanvoer van blocmkool is nog klein, maar Zaterdag was ook hiervan de aanvoer grooter. De prijs houdt zich ook hiervan nog best. Zaterdag was slechts een partijtje iets be- neden de f 12 en brachten ze meermalen f 15 tot 16 op. De totaalaanvcer was 108 wagons aardap pelen, 5560 stuks bloemkool en enkele kleine partijtjes andere producten. UIT OUDKARSPEL. Een twintigtal leden van de afdeeling Lan gendijk van het instituut voor arbeidersont- wikkeling hield Zondag per autobus van de firma Kok, Tuinman en Wilken een excursie naar Westerveld en van daar naar het kolo- niaal museum te Amsterdam. Te Westerveld werd een duidelijk beeld ge geven van de wijze hoe de verassching plaats heeft en waarom hieraan boven het gewoon begraven de voorkeur moet worden gegeven. Na deze duidelijke uiteenzetting in de ka- pel werd een rondgang door het gebouw gemaakt en werden de urnenhallen en de bijgebouwen bezichtigd. Het was zeer zeker voor dte vereeniging voor facultatieve verassching een propagan- dadag en voor de bezoekers een leerzame och- tend. Daarna werd de tocht voortgezet, om een bezoek te brengen aan het koloniaal museum, waarvoor de geheel belanglooze medewer king verkregen was van igenieur Cramer, he! soc.-dem. Tweed Kamerlid1, om een uitleg- ging te geven van hetgeen daar te zien was. Een bes'chrijving te geven van hetgeen hier gezien en bewonderd is, is ons niet mogelijk; Het zou ons te ver voeren, maar we hebben er op de meest aangename wijze ongeveer drie uur doorgebracht. Het was een goedgeslaagde dag voor het instituut en een leerzame dag voor de dteelne- mende dames en heeren. jj UIT HEERHUGOWAARD. Zaterdagmorgtott brandde tot den grond al de bakkerij van den heer Meijmans, gelegen tegenover de R. K. Kerk Noord. De vlammen grepen snel om zich heen, zoodat niets gered1 is kunnen worden. Vermoed wordt, dat ds brand is ontstaan in de rookgcleidjng. UIT SCHERMERHORN. Vrijdagavond 1 Juli werd de aanbesteding gehouden van den bouw van een pakliuis al hier voor rekening van dte N.V. de Veekoeken- fabriek „de Leerhoeve" te Alpheu aan den Rijn. Ingeschreven werd door de navolgende heeren J. van Duin te Akersloot voor S. Kuitwaard te roek op Langendijk 6860; Matzer en Hamstra te de Rijp 6520; A. Hille te Ursem v oor A. Goet te Heerhugowaard voor G. Borsjes te Schermerhom voor D. van Diepen te Schermerhorn voor f 6540; J. van de Cappelle te Schermerhom voor 5862; H. J. Brandt te Beemster voor 5800H. Moeijes te Heerhugowaard voor 5650; A. Hoek te Avenhorn voor 5628 «l C. Verweel te Stompetoren voor 5555. De begrooting was 6489.74. Het werk is gegund aan den laagsten inschrijver. VAN TEXEL. De inzameling van gelden voor de door dte stormramp geteisterde streken in deze go meente heeft 3025.74 opgebracht. 7177; voor voor 6195; 6493 ;l 6467:' voorwaarden vergunning verleend om, in af- wijking van het bepaalde bij de Arbeidswet 1919, tot en met 3 September 1927 in hunne slagerijen arbeid te doen verrichten gedu- rende 1 uur per dag en 6iy2' uur per week. Ook aan eenige bakkerspatroons is voor het tijdvak van'l Juli tot en met 3 Septem bfcr a.s. verlenging van arheidstijd toege- staan. Naar men ons uit Bergen bericht, is te Best in Noond^Brabant aangehouden de jeugdige H. B., verdacht van diefstal en po- ging tot doodslag op den chef gemeente- veldwachter J. v. d1. Kerk in Januari ge-- pleegd. Hij zou reedls naar de gevangenis te Aik maar ziin overgebrachit. ONTSNAPT PER VLIEGMACHINE. Een der correspondenten van het Hbl. schrijft: Twee vliegers van de luchtvaartafdeeling Soesterberg waren Woensdag op reis naar Rotterdamzij namen zooals een goede vlieger pleegt te doen den weg door de lucht. Onder weg wilden ze even r us ten; daar-; om daalden ze op het vlegveld Schiphol. Na eenige rust namen ze hun plaats in het toestel weer in en weldra ronkte de motor hoog in de lucht. Terwijl ze nog waren boven den groo- ten Haarlemmermeerpolder met zijn lange, rechte akkers, bleek plntseling iets te hape- ren; waarom werd besloten eV. noodlanding te maken. Meenende dat zij boven een wei- land waren, strek'en zij neer op een boerderij aan den Hillego'nnjerdijk; doch toen ze at-

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 5