DE LANGE DE MORAAZ Cretan - Deposits Etfecten Brieven uit Weenen. LAH6ESTHAAT 49 - ALKMAAR fftechfszaken iP Iiiichtvaart. ti^zkh journa- eigen- y RADIOFONISCHWEERBERICHT,^ naar waarnemingen, verricht in den'morgan van 11 Juli. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Institutu te De Bildt. Hoogste barometerstand 765.7 te Black sod. Laagste barometer3tand 750.9 te Isafjordl, Verwaehting (geldig tot den avond van 12 •Juli): Zwakek tot matige wind uit noordelijke tot westelijken richtingen, nevelig tot licht of half bewolkt, droog weer, benoudens afne mende kans op onweer, vooral in- het zuid- oosten, iets koeler. DE INDIE-HOLLAN'D VLUGHT. Het Fokkervliegtuig met den heer van Lear Black aan boord is op den terugtocht naar Nederland van Bangkok te Rangoon aange- komen De vliegers hadden op hun tocht veel last van laaghangende wolken en ontzettende tro- jische regenbuien. k LEVINE TERUG NAAR AMERIKA DOOR DE LUCHT. De Fransche vlieger Drouhin heeft voor 200.000 dollar een contract afgesloten om met Levine naar Amerika terug te vliegen. Chamberlin weigert om onbekende redenen terug te gaan per vliegtuig en geeft er de •voorkeuraande boot te nemen. Bezoek van ,,'Apollo". Cham ber tin en Levine. Bal bij Strauss. - Zwemmen in Baden en Voslau. Weenen, Juni 1927. De Amsterdamsche zangvereeniging frApollo" is hier op bezoek geweest. Na haar luccesvolle concerten te Boedapest werden onze Nederlandsche zangers hier aan 't Ost- Bahnhof op buitengewoon hartelijke wijze ingehaald. Daar waren niet slechts de vele bund, de Wiener Marmergesangsverein en die der Osterreichischer Eisenbahnbeamten, maar ook vele leden der Nederlandsche kolo- nie en eenige honderden Weensche kinderen van de Hoilandsche school, van wie er nog talloozen zijn, die regelmatig's zomers eeni ge weken bij hun pleegouders komen logee- ren. Het station was dus overvol: een zee rood-wit-blauwe vlaggetjes, bloemen, ge kleurde vereenigingsvaandels, muziekcorp sen. Een daverend gejuich verwelkomde de Ne derlandsche zangers, die ondanks de tropi- sche temperatuur en de eindelooze reeks te hunner eere georganiseerde vermoeiende fes- tiviteiten prachtig zongen en de Nederland sche kunst in den vreemde op waarlijk schit- "rende wijze hebben hoog gehouden. Dat was overigens wel eens noodig De .Weeners zijn over het algemeen maar te zeer geneigd te denken, dat de muzikale productie in Nederland sedert den tijd van Sweelinck gestorven is. En ze weten helaas bitter weinig van onze modeme componisten af. Nu kwam „Apollo" met een uiterst interessant, specifiek Nederlandsch programma en bracht o. a. werken van den emineriten koorleider Fred Roeske, wiens dirigentkundigheden in de weensche critieken alom geroemd werden. Voorts zongen zij het origineele „Boeren- feest" van Dresden, terwijl ook de beide Ne derlandsche solisten, de voortreffelijke con- certmeester van 't Concertgebouw-orkest Louis Zimmerman en de pianist Henri Wil- helmus uit Boedapest, werken van landgenoo- ten brachten. We konden constateeren, dat deze Neder landers in geen enkel opzicht behoefden on- der te doen voor de prestaties van de zangers uit de „Stadt der Lieder die tot de besten van Europa gerekend woraen. In de beschou- .wing van een der eerste Weensche critid werd zelfs geschreven, dat de Weeners in me- nig opzicht nog wat van de Nederlanders kunnen leeren, woorden, die er wel op wijzen, hoezeer hun zang hier gewaardeerd is. Het moet dan ook gezegd worden, dat de over 't algemeen zeer critisch aangelegde Ween- Bche musici een werkelijke kunstprestatie steeds spontaan weten te erkennen en buiten- lancteche concurrentie, wanneer- zij waarlijk op hoog peil staat, nimmer uit jalouzie zullen trachten te kleineeren. lets, wat op kunstge- bied anders helaas maar al te veel voorkomt. 1 Na hun stormachtig toegejuichte concerten in de Weensche Konzerthauszaal en in de „Kurgarten" van het badplaatsje Baden, waar hun uit de vensters een bloemenregen ten deel viel en hun een feestdiner werd aan- geboden, genoten de zangers nog twee dagen .van hun vrijheid. Zij toerden in groote auto- pmnibussen naar alle kanten, bezochten revue en operette en't was aardig's avonds op den Ring telkens troepjes dikke sigaren rookende Nederlanders te ontmoeten, als liep men in „Nog niet naar bed?" „Wel nee", was dan It antwoord, „we zijn maar eens van zijn le- ven in Weenen, hoor!" De stemming was ongekend hartelijk en gemoedelitk, groote vriendschappen werden met de Oostenrijksche zangersbroeders en ook met de Weensche meisjes gesloten; 't aan- tal „Heil"-tfronken op beide landen en de woorden van dankbaarheid over hetgeen Ne derland indertijd voor de Weensche kinderen --inztng. l_ waerneen 't muzikale hart hen trok en genoten onder lampionverlichting van „Wein s«nd Oesang". Vermoeid, maar dankbaar werd toen de lange terugreis naar 'tvaderland onderno- tnen, om er allereerst eens flink uit te slapen! Een geheel andere ontvangst viel aan de beide Oceaan-vliegers Chamberlin en Lvine ten deel. De Weeners, anders de hartelijkheid zelve, zijn op deze heeren lichtelijk verstoord. viWant ze zouden eigenlijk reeds eerder geko- men zijn, maar zegden op 'tallerlaatste "oogenblik.af, toen altes reeds voor een schit- jterende ontvangst, waarvoor kosten noch moeiten gespaard waren, in gereedheid was gcbracht. Men begrijpt hoeveelen hierdoor gfeduoetrd werdende yelecaieaouders in .de bdurt van het buiten Weenen geiegen vlieg- veld Aspern hadden onmetelijke noeveelhe- den worst en andere ingredienten ingeslagen, ter voedering van de groote schare belang- stellenden, die verwacht werd. Een was o.a. reeds om 2 uur in den nacht begonnen met het koken van het vleesch voor eenige duizen- den porties „Guliash". Den volgenden dag kwam plotseling het bericht, dat de vliegers niet kwamen en de schade was voor de kleine middenstanders, o. w. eenige honderden ijs- verkoopers, onberekenbaar. Vele kooplieden, die op crediet groote massa's eetwaren had den Ingeslagen, gingen dan ook failliet en hidden reeds protest-vergaderingen. Dezen Zondag kwamen de vliegers dan toch werkelijk, maar vele duizenden, die de vorige week een vergeefschen tocht hadden gemaakt, bleven nu weg. 't Vertrouwen in de komst was verloren. Per slot kwamen de luchthelden pas laat in den avond aan, eeni ge uren later dan ze geseind hadden. Men mompelt hier, dat ze den vorigen avond te veel geboemeld hadden. Ze vonden nog slechts een zeven honderd belangstellenderi, doorweekt in den stroomenden regen, wier uitbundige hartelijkheid door vermeeienis wel zeer getemperd bleek. Daarbij kwam nog, dat uit vrees voor een verkeerscatastrophe een leger van 4000 poli- tie-agenten naar Aspern gezonden was en bijna niemand tot 't vliegveld toegelaten machtige en onhandige optreden van de poli- tie-agenten, die per slot de eigenlijke ontvan- gers van de vliegers zijn geweest. De couran- ten hoonen de politie dan ook op ironische wijze en spreken van „Festlicher Empfang der Oceanflieger durch die Wiener Polizei". De geestdrift van de Weeners voor de beide vliegers is hier, na alle wisselvalligheden en teleurstellingen, wel danig bekoeld. „Een dag hadden ze noodig om van New-York naar Berlijn, meer dan een week om naar Weenen te komen, Pfui!" schelden de Weeners. Slechts op den Ring en voor't hotel Im perial kwam 'teindelijk tot de uitbundige ovaties, die Chamberlin reeds van zijn aan- komst in Europa ten deel vallen. Jammer, dat zij zich niet aan hun afspraak hidden, want geen ontvangst zou anders, ge- zien de gemaakte voorbereidingen, zoo harte lijk en feestelijk geweest zijn, als die te Wee nen. De Chamberlin-ontvangst die 't hoogte- punt had kunnen zijn van de Weensche feest- weken, die overigens buitengewoon gunstig slaagden is dus letterlijk zoowel als figuur- lijk in't water gevallen. Op de volgende da gen waren de huldigingen in het Rathaus, in de Opera en op straat echter weer zoo talrijk, dat het wel scheen, alsof Weenen slechts feestredenaars herbergt. in de groote zaai het oal tot het krielcen van den morgen, terwijl in de andere zalen de champagneflesschen kr,a'1 n en men onder lampionverlichting als .m ue „Heuriger" tuintjes, luisterde naar de „Alt-Wiener" hu mor van de eerste Weensche cabaretzangeps. Waarschijnlijk zal den volgenden dag me- nig bal-enthousiast, na dezen Walsnacht in een heete temperatuur, verkwikking gezocht hebben in een van de vele kolossale badin- richtingen, die door de gemeente Weenen in den laatsten tijd volgens de modernste eischen werden gebouwa en ingericht en nu reeds van de „Baderstadt Wien" doen spre ken. Op het gebied van verschooning en zwemmen behoeven de Weeners nu waarlijk niet meer te klagen. Hoe er vooral des Zon- dags geprofiteerd wordt van het „zoete nat" kan men bijv. zien in de geweldige „Ther- malbader" te Baden en Voslau, wier bron- water van geneeskrachtige werking is voor rheumatiek, hart- en zenuwlijdenden. Terwijl dat te Baden meer de imitatie is van een zeebadinrichting en een lang strand werd aangelegd met zuiver wit kwartszand men kan zich voorstellen in een kunstma- tig Scheveningen te zijn is't Thermalbad te Voslau meer in overeenstemming gehouden met de pittoreske omgeving; het bestaat uit vier groote vijvers, waarom heen weer het witte zand en hooge boomen, waaronder 't heerlijk uitrusten is, terwijl men geniet van een prachtig vergezicht over bergen en bos- schen. 15.000 baders ieder heeft recht op een halven dag kunnen hier tegelijkertijd on- dergebracht worden. In het rond staan eeni ge honderden cabines en door een r.ieuwe inrichting, het z.g. Niirnberger systeem, is het mogelijk gemaakt dat elke menschen- stroom opgeheven kan worden. De kleeding- stukken overhandigt men n.l. door een kleine deur in de cabine aan den badmeester, die ze in de vestibule onbergt. Iedere kleerenhaak heeft haar nummer en wanneer men weggaat, worden op't gardero bebewijs de kleedingstukken weer teruggege- ven, die dan in een of andere leegstaande bine weer kunnen worden aangetrokken. De cabines werden amphitheatersgewijs tegen de heuvelen aangelegd, terwijl op een pla teau met tennis- en turnvelden nog een dorp kleine houten villatjes gebouwd werd, die door families voor een geheel seizoen ge- huurd kunnen worden. Hier werd ook een groot terras voor openluchttooneeluitvoerin- gen of concerten gebouwd. Het geneeskrach tige water heeft een consequente temperatuur van 24 graden CelciuS en rond de bron spartelen dan ook velen met zonverbrande gezichten, wier gezondheidstoestand in deze ideale omgeving, getuige ook hun athletische figuren, wel niet dan uitstekend zal kunnen Van de 'afzienbare rijj feestelijkheden slaagde vooral voortreffeliik het Johann Strauss-bal in de groote konzerthaussaal, speciaal gearrangeerd om den velen buiten- landers eens te toonen, hoezeer de Weeners nog op de ouderwetsche wals verzot zijn. Het kolossale borstbeeld van den onsterfe- lijken walskoning met de lange knevels stond onder palmen, en bloembekransd, op 't po dium. Alle gezanten der vreemde mogendhe- den waren in feest-tenue verschenen en hun loges had men met vlaggen in de verschil- lende nationale kleuren feestelijk versierd. 't Waren dezen avond natuurlijk slechts walsmelodieen, wat de muziek klonk; eerst de zang van het Schubertbund-koor, onder leiding van professor Victor Kehldorfer, dat de overbekende Strauss-walzen prachtig zong, helaas wel met een te groote dosis sen- timentaliteit, wat iederen Weener nu een- maal aangeboren schijnt. De bekoorlijke co- iwphaeen van het Staatsoperaballet zweef- den en trippelden on de voetpunten met al de gratie welke de ,,Wienerin" eigen is en die menig vreemdeling in dezen tijd van on- aesthetisch Charleston-geschok wel bizonder opviel. Niet slechts de jeugdige en fijne ballet- meisjes waren dezen avond de uitgezochte en verleidelijke vertegenwoordigsters van het schoone geslacht. Er volgde nog een twintig- tal mannequins van het bekende Weensche modehuis „Zwieback", gehuld in de nieuwste scheppingen van de immer veranderende mode, die door de eeuwen heen een goed fi- nancieel zaakje voor de eigenaars van mode- mgazijnen geweest is. Deze, op den beken- en, ietwat doorzakkenden mannequingang voorbij paradeerende beschilderde, edoch at- tractievolle modepoppen, brachten met haar toiletten de met „lorgnons" voorziene dames, en met haar lieflachende gezichtjes de met verrekijkers gewapende heeren in verrukking. De laatsten dachten echter tegelijkertijd met angstig verwrongen gelaat aan hun porte- monnaie, die wel een bedenkelijke leegte zal aantoonen, nadat mevrouw haar echtgenoot de rekening gepresenteerd heeft, van de nieuwste, door haar op het Straussbal uitge zochte „Zwieback"-creatie. Na deze weme- ling van alle mogelijke en onmogelijke onbe- taalbare nacht-, dag- en badtoiletten, volgde worden. Hoe voortreffelijk deze prachtige baden ook ingericht zijn, als Nederlander, die de heerlijke golvende Noordzee nog steeds voor oogen ziet, is men te veel verwend, dan dat men, ondanks alles, niet even met weemoed aan Scheveningen, Noordwijk of Zandvoort terug zou denken. In de onmiddellijke nabij- heid ligt een oer-oude ru'ine, een gang voert naar onderaardsche holen en keldergewel- ven, uit den tijd der volksverhuizing. Nu kan men er na een bad van den voortreffelijken Oostenrijkschen wijn genieten, terwijl er te- vens een restaurant aanwezig is, waar de meest kostelijke en geraffineerde spijzen toe- bereid worden, zooals wij, tijdens de feeste- lijke opening van het Thermalbad, op 't den journalisten aangeboden feestbanket konden constateeren. Dat was weer een gul onthaal, onder een ongekend hartelijke stemming, die weer ge- tuigde van onbegrensde Oostenrijksche gast- vrijheid! Th. J. H. Provinciaal nieuws UIT BLOKKER. De eerste veiling van zwartc bessen zal ge houden worden op 13 Juli a.s. Men verwacht hooge prijzen. UIT WEST-GRAFTDIJK. Zondag had de groote openlucht-uitvoering van den Turnkring, welker leden met de boot „Zaandam II" ongeveer 12 uur aankwamen, alhier plaats. De meeste turners en turnsters kwamen uit Alkmaar. Om 1 uur werd er een optocht door het dorp gehouden en ging men naar het terrein van den heer Ruiter, waar o. a. de Raad en terrein-commissie aan wezig was. De uit veering is goed geslaagd, maar in de algetneene vrije oefening der hee ren waren er, die fouten maakten eri niet uit- keken. Wat de dames betreft, die hebben uit stekend gewerkt en haar komt een woord van lof toe, zoo ook aan de klieine adspiran- ten. Ze hebbe nhun werk best gedaan. Verder verliep de avond onder dansen in de open lucht. Beguhsfigd door het weer heeft men twee mooie avonden gehad. Zaterdagavond had alhier de eere- avond plaats van de gymnastiekvereehiging „Sport Staalt "Spieren", ter htrdenking van het 10-jarig bestaag. Voor sen talrijk publiek wera er*zeer keurig gewerkt^ voornameiijk door de heeren van „De Halter". De kindci groep der feestvierende vereeniging was ook bezienswaardig, maar buitengewoon werd er genoten van den dans van de dames van Be Quick van Bergen. Tot slot werd er gebruik gemaakt van het dansen onder de tonen van het fanfarecorps „Cliristiaan de Wet" van Groot-Schermer. KANTONGERECm TE ALKMAAR. Mondelinge uitspraak van 8 Juli. E. R. te Alkmaar, overtreding Arbeidswet, 10 en 2 X 3 boetc of 5 en 2 X3 dagen hecht. M. W. te Bergen, W. V. te Uitgeest, over treding Spoor- en Tramwegwet, de le 10 boete oi 5 dagen hecht., de 2e J 8 boete of dagen hecht. L. E. te Alkmaar, dronkenschap, 2 boete of 1 dag hecht. G. M., J. H„ J. C. R., J. B„ P. v. T„ J. W v. d. W. te Limmen, J. v. L. en M. H. te Hil legom, overtreding Kieswet, ieder 1 boete of 1 dag hecht. J. T. te Uitgeest, H. E. te Alkmaar, over treding Leerphchtwet, de le 3 boete of dagen hecht., de 2e 10 boete of 5 dagen hecht. J. v. d. P. te Limmen, M. P. en M. N. de W. te Egmond aan den Hoef, W. C., P. J. H de G., F. W., J. D, C. A. D, P. G., J. de en A. G. te Egmond aan Zee, overtreding Vogelwet, de le 5 boete of 3 dagen hecht de 2e, 3e, 6e, 7e, 8e, 9e, lOe, lie en 12e ieder 3 boete of 3 dagen hecht, de 4e en 5e ieder 3 en 10 boete of 3 en 6 dagen hecht. J. Z. Ez, H. S., H. V., J. J. V., C. D. H. P. te Egmond aan Zee, overtreding Jacht- wet, de le, 3e en 4e ieder 30 boete of 15 dagen hecht., de 2e 40 boete of 25 dagen hecht., de 5e en Ge iyeder 20 obete of 10 da gen hecht. C. V., S. L. en D. K. te Alkmaar, J. U. te Amsterdam, A. D. te Deventer, overtreding ding Politieverordening, de le en 2e ieder 1 boete of 1 dag hecht., de 3fe 8 boete of 4 da gen hecht., de 4e en 5e ieder 2 boete of 1 dag hecht. J. H. A. te Schoorl, J. B., W. M. S., J. L. v. d. E., M. F. J. R. en N. G. te Uit geest, T. B. en C. M. te Heiloo, M. T., L. V., L. J., W. H„ P. C. H. K„ en P. O. te Alk maar, overtreding Motor- en Rijwielwet, de le 5 boete of 3 dagen hecht., dte 2e, 3e, 4e, 5e, 6e, 7e, 9e, lie en 12e ieder 4 bbete of 4 dagen hecht., de 8e 1 en 5 boete of 1 en 3 dagen hecht., de lOe 3 boete of 3 dagen hecht., de 13e 1 boete of 1 dag hecht., "de 14e 7 boete of 4 dagen hecht. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN Maria Jaco-ba, d. van T. Kuijs en A. de Moel. Antje, d. van G. Dekker en G. Doe- kes. Dirk, z. van H. T. Kuijper en W. Th. Ranzijn. OVERLeDEN: Hendrik Moraal, 74 jaar. Pietje Stuur, 74 jaar. Harmina de Vries, echtgen. van R. Pallemans, 65 jaar. Sfadsnisuws BENOEMD. Onze oud-stadgenoot, de heer C. Kooij, thans leeraar in net schilderen en teekenen aan de Ambachts- en Avond-Ambachtsschool te Enschede, is in gelijke functie als zooda- nig benoemd te Haarlem. RIJKS HOOGERE BURGERSCHOOL. In ons blad van Zaterdag wordt vermeld: Overgegaan van de lste tot de 2de klasse der Rijks Hoogere Burgerschool alhier R. S. v. d. Vail. Dit moet zijn R. S. van der Wal. Bij de bevorderingien van de 3de naar de 4de klasse der Rijks Hoogere Burgerschool staat J. J. Volkers in plaats van J. F. Folkers. AANRIJDING. Zaterd'agmiddag had in de Spoorstraat een aanrijding plaats tusschen den fietsrij- der A., wiens rijwiel van een aanhangmotor voorzien is, en een vrachtauto. De fiets kwam onder de auto en werd ge- deelteiijk vernield. De berijdier kwam met den sohrik vrij. OVER DEN KOP GESLAGEN. Hedenmorgen te kwart over tien reed de heer F. Kostelijk uit Heiloo op een motorfiets op de Kanaalkade. Door vol gas te geven, sloeg de motor over den kop, waardoor de heer Kostelijk met het hoofd op de straat kwam te vallen. Met een flinke hoofdwonde en ernstige ontvellingen kwam de motorrijder er af. De heer Stoutjesdijk, van de transportco- lonne van het Roode Kruis, legde het eerste verband, waarna dr. Conijn verder medische hulp verleende. Op diens advies werd de patient per auto naar zijn woonplaats vervoerd. ZONNESTRAALDAG. De speldjesverkoop van den Zonnestraal- ig heeft Zaterdag te Alkmaar d'a, 382.23 opgebracht. de som van „0LYMPIA". Bij de gister te West-Graftdijk gehouden jaarlijksche openluchtuitvoering oehaalde onze gymnastiekvereeniging „01ympia" een lsten prijs in het nummer hindernisbaan da mes. EEN AANRIJDING. Zaterdagmiddag ongeveer 1 uur had1 op den hoek van Ritsevoort en Kerkstraat een aanrijding plaats tuschen een vrachtauto en een wielrijder. De wielrijder, de jeugdige Adams, uit de Kerkstraat, kwam daarbij te vallen. Zijn rijwiel werd ernstig beschadigd, hij zelf bleef ongedeerd. DIE1 BOKSPARTlj IN DEN BERGER'HOUT. Vrijdag'j.l. plaatsten wij een bericht over een jongensruzie in den Bergerhout, waarbij zekere Jongejan een anderen knaap bewusto loos zou hebben geslagen of gestompt. Achteraf blijken de inlichtingen waarover wij beschikten een absoluut onjuist lioht op de zaak te hebben geworpen. In de eerste plaats had't jongimensch, dat wij als slachtoffer signaleerden, reeds ge- ruimen tijd te voren- een man en een jon- gen, die in zijn nabijheid aan 't visscchen wa ren met steenes gegooid. In de twe-»d» plaats is hif in i geneer met bewusleloos gdvalien docb^ecit hij slechts een flauwte geiimuleerd om aan de kwestie een dra-matisch tintje te geven En in de derde plaats b'ijkt ook Jongejao die zich van geen kwaad bewust was, ma te zijn weggeloopen doch heeft hij rustig wacht op de diingen die komen zouden. politie die zich inderdaad nog toi hem wend- de om nadere inlichtingen vond dan ook geen reden tot ingrijpen aanwezig. NATUUR-HISTORISCHE VEREENIGING. Men schrijft ons: Zondag 10 Juli maakte de afdeeling Alk maar haar derde excursie, een fietstocht naar den Hondbosschen Zeedijk. Het weer was ons dezen keer gunstig gt- zind, een zonnige, niet te warme dag gaf ons de voile zomerweelde te zien. Op de wei- landen stond het hooi in hoopen, daar ware® alle bloemen onder maaiershanden gevallen, maar voorbij Schoorl zagen we in haver- en enkele tarwevelden de halmen nog overeind staan, de gele Margrieten stonden daar vrij ■veel tusschen. Op de aspergebedden waren de planten al flink doorgeschoten. Het is altijd weer een verrassend mooi punt als men bij Hargen in eens het vlakke land voor zich ziet, met den dijk als begrenzing, en het aardige Hargenvaartje aan het eind der duinenrij. Nog iets verder bij Camp stond een haag van wilde rozen in vollen bloei, meest roode, een enkele witte. Eerst gingen we toen even aan het strand kijken. De storm der laatste dagen had veel krabbetjes doen aanspoelen, enkele nog gave exemplaren werden gevonden, waaraan ook de steeltjes-oogen nog goed te zien waren. Zeepokken, blaarwier en bandwier volop te vinden. Tusschen de steenen van den zeedijk vonden we behalve de smalbladige weegbree (Plantagio lanceolat'a), ook een andere soort, die, na determinecren, de hersthoorn weeg bree (Plantagio coronopus) bleek te zijn. Ver der blceiden er bet Deensch lepelblad (coch- learia aanica), de varkerffe kers (coronopus Pruellii) en varkens gras (Polygonum air- culare). Nog niet in bloei waren de zeedistel (Eryngium maritinum) de zee alsem (Arte misia maritimum), het gele walstroo was in knop. Verder landwaarts in vonden we de windende veelknoop, k'ein en groot taschjes- kruid hazenootje Trifolium arvense) en veel gele sterretjes van de muurpeper (Sedum acre). Een slootje gaf ons nog'bloeiend pijl- kruid (Sagittaria sagittifelia) te zien met mannelijke en vrouwelijke bloemen, de blaas- trekkende boterbloem moeras vergeet-raij-niet, en bladeren van kikkerbeet en fonteinkruid. Het was jammer dat niet meer leden aan dezen loonenden tocht deelnamen. RUIT VERNIELD. Zondagmiddag 3 uur hebben eenige man- nen, blijkbaar lichtelijk boven hun theewa- ter verkeerend, in de Hal aan de Laat een rutf ingedrukt, waarschijnlijk uit baldadigheid. De politie bemoeide zich met het geval en droug aan op schadevergoeding. De Zondagsvierders weigerden hleraan echter te volaoen, waarop de ruitentikkerr verbaliseerd werden. ALKMAARSCHE BAD- EN ZVVEMINRICHTING. In de week van 3 tot en met 10 Juli zijn aan bovengenoemde inrichting genomen: 784 baden door heeren, 572 door dames, 287' door onvermogenden. Totaal 1643 baden. Toogste temperatuur van het water 71 gr. K ANTONR ECHT E R-P L A ATS- VERVANGER. Bij Kon. Besluit is herbencemd tot kantonu rechter-plaatsvervanger in het kanton Alk maar de heer M. C. Roos. ONDER'WI JZERSEX AM EN. Aan de Rijkskweekschool alhier zijn Zater dag voor het examen van onderwijzer ge slaagd ,de heeren C. Bos te libbixwoud, Job Groot te Warmenhuken, P. Goudsbloem, A. Meeuwsen en G. van der Meer te Alkmaar. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui- gen te 9.51 uur licht op. Voor rij- en andere voertuigen een half uur later. VIERDAAGSCHE Van het aantal dienstplichtigen uit de ge meente Alkmaar en omgeving, oat 5, 0, 7 en 8 Juli j.l. aan de door den Nederiandschen Bond voor lichamelijke opvoeding uitgeschre- ven vierdaagsclie afstandsmarscheii heeit deelgenomen, zijn slechts twee uitgevallen door de overigen is de uiegeloofde medailh behaald. Dit succes was wel te verwachten en is wel verdiend, omdat van te voren onder leiding van den kaiptein W. H. Warnsinck, van het 21ste regiment Infanterie, langdurig was ge traind, en alleen die dienstplichtigen vooi deelneming in aanmerking kwamen, waarvan rerwacht kon worden, dat zij met goed ge- volg de marschen zouden kunnen volbrengen. Bij den terugkeer in hun garnizoen zijn deze dienstplichtigen door de regiments^ muziek van het station afgehaald. Ter bestrijding van de kosten, aan d< deelneming verbonden, is aan deze militairen een geldefijke tegemoetkoming verleend, ter-i wijl hun bovendien een extra verlofdag is toe- gekend. De namen der deelnemers, die de marschen met goed gevolg hebben vol bracht. zijn: de dienstplichtigen C. G. Tabak, A. Gons, C. Dorland, J. Klop, C. Tol, F. van der Jouw, G. Water, C. Rietveld en J. Prim. De tenniswedstrijd Nederland1Belgie is geeindigd met een Hollandsche overwinning van 159. De uitstekende Belgische speler Wasker verloor van Timmer, dodh won van Diemer Kool. Timmer won beide enkelspelen. Volgerfs de laatste berichten gaat Timmel' niet naar Amerika. Mej. Bowman wel. Bij de motorwedstrijden te Dordrecht i> de bekende rijder van Kooten gevallen. 't On- geval liep gelukkig goed af, doch de rijdef moest van verdere deelneming afzien. Bij de Ned. Baankampioensdhappen voor Amateurs werd Mazairac winnaar op den korten afstand en van der Reijt op dpi langen aistaad- "»®)f -V xxv-„ iicuciicmucis ic unuiioeien, ais nep men in de Kalverstraat. Dikwijls hoorde men nog tegen een uur in den nacht een onvervalscht ■Amsterdamsch dialect en er werden bij een kraampjt met gasverlichting heel wat Frank furter worBtjes verorfcerd.

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 2