DAOBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. GRATIS Honflerfl negen en twintigste jaargang n jili Buitenland No. 16! Oit nummei nestaat uit i blades ■927 Deze Conranl word! ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feestflagen, nttgegeven. Ibonnementsprijs blj vooruitbetaling per 3 maanden voor Alkmaar f2.—t franco door bet geheele Riib /2.50. AfzonderlUke en bewqsnnmmers 5 cents. PRIJS DER OEWONE ADVERHSNTlftNi Per regel /0.25, bi] groote contracten rabat Groote tettera oaar plaakfdfatfc Brieveo franco aaa de N.V. Bock* en HandelsdrnkkcrQ v/h aatni> MM Voordam CO. PIXSPAG Dagelijksch overzicht. De moord op den Iersc/ien minis ter. Sonis gebeurt er iets, dat even ontstelt en fot ontroerens toe schokt maar na een DOgenblik is het, alsof men sinds langen tijd wist, dat 'het komen zou en in plotselmge hel- derheid ziet men tal van gebeurtenissen alien leiden naar een dramatisch ontknoopings- punt Zoo is het met den dood van den Ierschen Kevin Christopher van justitie Dlrecteuri 0. H. KRAK. Politick blijft politiek. Ook al schrijnt haar hardheid somwijlen. Telef.nr. Administrate 3. Telefoonnr. Redactle 33. Postgiro 37060. Hoofdredacteuri Tj. N. ADBMAi minister O'Higgins. Het bericht van den- sluipmoord sehokte onverwacht en een oogenblik zat men versla- gen Maar de verbijstering week en het is zoo logisCh gewordert, dlit brute, rauwe einde. Zijn vader werd eveneens vermoord door de Iersche terroristen. In 1922. De toen 30- liaige Kevin bekleedde in die dagen reeds een ivooraanstaande positie. Van 1918 tot 1922 was hii Engelsch lagerhuislid, gedurende de iange Sinn Fein-troebelen dus. In 1923 behoorde hij tot degenen, die met Cosgrave zouden trachten op de puinhoopen van't oude regeeringsstelsel de hechte consti- tutie van den jongen Ierschen vrijstaat te bou- wen. De jaren van burgeroorlog hadden het land verscheurd, groote verwoesting aange richt, het bloed doen vloeien en orde en recht oniredderd. Op hem kwam, nadat hij eerst de portefeuille van binnenlandsche zaken be- heerd had, de moeilijkste en ondankbaarste taak te rusten om als minister van justitie de nieuwe rechtsorde te scheppen en haar den sterken arm te geven, die de gedemoraliseerde burgers opnieuw ontzag voor de wet moest leeren De rechtspleging moest van den grond al opgetrokken worden, want overal moesten rechters aangesteld worden, die de nieuwe landstaal, het Iersch, mar.htig waren. De tvieuwe gerechtshoven konden echter niets be- ginnen omdat volgens de Iersche trad i tie de gezworenen nog steeds onder zulk een vrees- aanjaging leefaen dat van hen niet te ver- wachten was, dat zij politieke misdadigers schuldig zouden verklaren. Maar O'Higgins besefte, dat strenge maat- regelen noodig waren en nadat de Dail een uitzonderingswet had aangenomen, werden vier mannen terechtgesteld enkel omdat zij verboden wapens hadden gedragen. O'Hig gins trad op met ijzeren hand. De volgende week werden zeven mannen op precies dezelf- de beschuldiging tot lange dwangarbeidstraf- fen veroordeeld. Daarmee handhaafde de re geering het recht om op te treden tegen alien die wapens tegen den staat droegen. De veld- tocht der guerilla-benden hield aan en nieu we terechtstellingen volgden. Onder de nieu we uitzonderingswet werden tusschen 1922 en 1923 in het geheel 77 politieke misdadi gers ter dood gebracht. De geruchtmakendste zaak was de terechtstelling van Erskine Childers. Deze politicus had in den Zuid-Af- rikaansehen oorlog en den grooten oorlog aan Engelschen kant gevochten, bij de lucht- macht gediend, den rang van majoor en het kruis van verdienste gekregen. Hij was als secretaris met de Iersche delegatie meege- gaan die in Westminster van October tot De cember 1921 over het tractaat met Engeland onderhandelde en dit tot stand bracht. Daar- na keerde hij zich tegen het tractaat, sloot zich aan bij het gewapend verzet ertegen, maar werd in November 1922 gevangen ge- nomen en door den krijgsraad ter dood ver oordeeld. Het eenige wat hem ten laste kon worden gelegd was dat hij een automatisch pistool zonder behoorlijke machtiging in zijn bezit had gehad. Het is te begrijpen, aat Chil ders in het oog der republikeinen voor een martelaar doorging en zijn dood is thans ook ongetwijfeld op O'Higgins gewroken. Het is een triest verhaal. Even bekruipt ons de angst, dat deze aan slag een nieuwe Iersche moord en brand- campagne ontketenen zal. Zoo erg zal 't ge- lukkig wel niet loopen. Maar met dat al is wederom een van Ter lands beste zonen gevallen als tragisch doel- Wit van den extremistischen haat Politiek blijft politiek. En politiek is meest al niet zoo heel veel bijzonders Per slot van rekening kan men zeggen, dat de moordaanslag op O'Higgins juist in- tyds kwam om de maritieme conlerentie te redden Wii hadden bericht, dat gister voor't eerst sinds de opening weer een voltallige openbare vergadering der conferentie plaats zou heb- ben. En bericht hadden wij, dat die bijeen komst vrijwel zeker de totale mislukking en uiteen-gaan der conferentie zou beteeke nen Het E nge 1 seh - A me r i ka a nsche kruiser- confhet zou wel een onoplosbare moeilijkheid blnven Tlians is het bleeke leventje der zoo hoop- vol aa.ngevangen besprekingen enkele dagen steld'1^ openbare zitting is uitge- Zoogenaamd wegens den moord op O-Hig- gins. Maar inderdaad omdat Engeland te- rugdeinst voor een totale stranding der confe- Tunrie op ?ijn oawjl. DF- DRIE MOGENDHEDEN- CONFERENTIF. Een gunstiger wending. De vlootconferentie schijnt thans een gun stiger wending te nemen. Engeland deed nieuwe voorstelten, die het gevaar van een wedloop in vlootbouw in de naaste toe- komst uitsluiten. Engeland is n.l. bereid, den maximum ton- neninhoud dei' kruisers te benerken tot vijf- honderdlduizend ton, wanneer Amerika zich verbindt niet meer groote Kruisers van tien- duizend ton te bouwen, dan noodig is, om Amerika's aantal groote kruisers gelijk te maken met dat van Engeland. Vermoedelijik zal Amerika's gelijkheid met Engeland bereikt zijn kort voor 1931. zoodat nieuwe besprekingen over de kruisers dan zouden kunnen samenvallen met de herzie- ning der Washingtonsche conventie In ieder geval zou dan voor'oopig de Amerikaansch-Engelsche vlootbouwwedloop vermeden zijn. De Amerikanen beoordeelen den toestand gunstig. CHINA. DE BURGEROORLOG. „De revolutie verraden." De Chineesche vakvereenigingsbond, die een millioen Chineesche arbeiders omvat, heeft een beroep gepubliceerd, waarin ver- klaard wordt, dat de Chineesche revolutie door verraderlijke elementen verraden is. Het is tbans meer dan ooit noodzakelijk, dat de Chineesche arbeiders zich aaneensluiten en ook de militaire opleiding niet verwaarloozen. Naar uit Peking wordt gemeld, worden er 100 K.M. ten Zuiden van de Noord-Chinee- sche hoofdstad troepen door de buitenland- sche mogendheden samengetrokken en wel 3000 man Engelschen, 1200 Italianen en voorts afdeelingen van gelijke sterkte van Amerikanen, Franschen en Japanners. Volgens een bericht uit Tientsin schijnen de Noordelijke troepen op het oogenblik aan de winnende hand te zijn. Tsjang Tso Lin treedt met de uiterste gestrengheid tegen de over- loopers op. Twee generaals der Noordelijken die tot de Zuidelijken wilden overgaan, zijn door loyale troepen omsingeld. Tsjang Tso Lin heeft last gegeven, hen terstond terecht te laten stellen. DUITSCHLAND. DE RAMP IN HET BRTSGEBERGTE. Aan de uitvoerige verslagen in d'e Ber- lijnsche bladen van hun corresipondenten de geteisterde streken ontleenen wij nog volgende bijzonderheden: Het dal van Gottleuba heeft het voorname- lijk hard te verduren gehad. Reeds herhaal delijk hebben de gemeenten in dit dal gele- gen, de Saksische regeering om bescherming tegen de elementen verzocht, o.a. ook nog toen verleden jaar het water tot twee maa toe de bevolking had geteisterd. Er werd echter niets bereikt. Of er thans, nu 150 menschen hun leven in dit dal hebben gela- ten, wel iets zal worden gedaan? Te Pirma wordt druk gewerkt aan het reinigen van de straten, overal ligt een dikke laag stinkende modd'er. In de wijk Neuendor zijn 13 personen om het leven gekomen. Een vrouw werd in haar bed door den vloed ver- rast en kon zich met haar 11-jarig doch tertje met meer in veiligheid brengen; buren drongen de woning binnen en slaagdien er in, het kind te redden; voor de moeder kwam de hulp echter te laat. In een andere woning slaagde de vrouw er in, zich in veiligheid te brengen. De man bleef met het 1 jarig kind1 tot den hals in het water staan; de man kon worden gered, het kind kwam echter om Elders hadden een arbeider en zijn vrouw be- zoek van een zwager met vrouw en kind. Hier kon alleen de arbeider worden gered, doordat hij zich kon vastklampen aan een voorbij drf venden trap; de vier overige personen ver- dronken. Een molenaar, die door het water werd meegesleurd, klampte zich vast aan een kersenboom, zoo bleef hij tot den ochtend In zijn netelige positie. eer hij kon worden ge red. Te Berggieshuebel is vrijwel geen enkel gezin gespaard gebleven. De mannen vertel len er snikkend, dat de oorlog een kleinigheid was, vergeleken bij den nacht, dien zij heb ben doorgemaakt. Een dikke modder ligt overal, stukken van huizen, restem van bee den, sofa's, kasten en ook kleeren. De wijk Zwiesel is vrijwel geheel van den aardbodem verdwenen. Te Bergieshuebel, waar de beek die door de gemeente loopt, in weinige oogen blikken veranderde in een hruisenden stroom stelde graaf Rex, die daar woont, zich onmid- dell ijk aan het hoofd van een reddingshri- gade van 40 vastberaden mannen. Deze wer den echter gedwongen, een schuilplaats in het hotel te zoeken. Toen zij ook hier gedwongen werden, naar de bovenste verdieping te klim men om aan het water te ontsnappen, poog- de de chauffeur van dep graaf eerst nog een man, die in het water met den dood worstel- de, te redden. De chauffeur werd echter door het water meegesleurd en verdronk, terwijl die man, dien hij had willen redden, er nog in slaagde, het dak van een ander huis te be- reiken, waar hij in veiligheid was. De red- dingsbrigade werd ten slotte gedwongen, op het dak van het hotel te klauteren en toen dit dreigde in te storten konden de mannen zich met behulp van lappen, die aan elkander werden gebonden, tot op het dak van een ander huis hijsdien, waar zij den ganschm nacht in doodsangst hebben doorgebracht. Het was stikdonker en steeds weer hoorde men de noodkreeten van de menschen, die met den dood worstelden. Te Gottleuba zijn twee onderwijzers bij hun pogingen om hun medeburgers te redden om het leven geko men. Zij werden tegen een muur geslingerd. Andere bewoners van het dorp zagen nog bij het lichten van den bliksem dat de onder wijzers, toen de muur dreigde te bezwij- ken, in een boom klommen, maar ook deze boom werd ontworteld en beide mannen kwa- men in de golven om. De toestand is van dien aard, dat levens- middelen en drinkwater vrijwel geheel ontbre- ken. Te Glashutte zijn de gasfabriek, de elec- trische centrale en de waterleiding voor een groot deel verwoest, de bevolking zit zonder licht en water. Te Bergieshuebel zijn de drie bakkers in de gemeente verdronken en de slagers ver- dronken of vermfst. De spoorlijnen Annema Artenberg, Pirna-Gottleuba en Pirna-Gross- kotta zijn geheel verwoest en het zal nog wel geruimen duren eer de verbinding is hersteld. Het zal dientengevolge uiterst moeildjk zijn, de noodige hulp te verleenen, vooral ook omdat de wegen zeer te lijden hebben gehad. De rijksweer en de schupo werken reeds dag en nacht; zij herstellen d'e wegen, leggen noodwegen aan, ruimen het puin< op en ver- zorgen dakloozen. De leden van de politieke organisaties, zoowel van rechts als van links, staan hun hierbij ter zijde. Uitdrukkelijk wij- zen enkele bladen er op, dat de communisti- s che frontstrijders hand in hand werken met de Stahlhelm, Jungdo en rijksbanier. De hierboven genoemde bijzonderheden vormen slechts een kort uittreksel uit d'e lan ge verslagen van de Berlijnsche bladen, zi] bewijzen echter voldoende, hoe vreeselijk de ramp is geweest uit de Sante eerst een geheimzinnig pilletje hebben geslikt, dat hen heel slank maakte en daarna met een vliegtuig, dat zich toevallig ter plaatse bevond, naar Anjou zijn geste- vend. Naar Anjou om te beginnen, en vandaar heel Frankrijk door, om in alle streken een poos te vertoeven en er te genieten van alle goede zaken die het Fransche land oplevert, de voortreffelijke wijntjes niet te vergeten. Natuurlijk maakt Daudet er maar wat van, maar zijn culinaire reisbeschrijving, waarin hij zelfs Van Laar, te Amsterdam, te pas brengt, wiens „eenvoudige tarbot met boter" hij roemt, is alleraardigst geschreven. PUJO. Pujo, de hoofd-redacteur van de Action Fran?aise, is in voorloopige vrijheid gesteld. CLEMENCAU ERNST1G ZIEK. De 85-jarige Clemencau bliikt ernstig on- gesteld te wezen. Zijn familieleden zijn aan het ziekbed geroepen. Volgens latere berichten zou Clemenceau lijdende zijn aan griep, doch zou er volgens de doktoren geen reden zijn tot ernstige inge- rustheid. DE RAMP IN SAKSEN. De officieele hulp-adie. Uit Dresden wordt gemeld, dat de voorloo pige lijst van dooden en vermisten van de ramp in het Ertsgebergte de namen bevat van 156 personen. Hierbij komen nog ongeveer 30 dooden uit Lauenstein, Fiirstenwalde, Rott- wernsdorff en eenige andere plaatsen, zoodat het totaal aantal dooden bijna 190 zou be- dragen. De rijksminister van financien heeft in overleg met den rijksminister van buitenland- sche zaken voorloopig een millioen Mark be- schikbaar gesteld ter leniging van den nood door de catastrofe in Saksen veroorzaakt. Door de zware wolkbreuk die Saksen ge teisterd heeft, werd ook de stad Chemnitz on der water gezet. Straten en pleinen werden in weinige minuten in meren herschapen. Ook in Thiiringen en Silezie heeft het noodweer groote sc'hade aangericht. De ste den Weimar, Apolda, Arnstadt, Erfurt en Suhl werden tengevolge van het inslaan van bliksem in de betrokken electrische centrales in't duister gehuld, terwijl alle industrieele bedrijven werden stil gelegd. In de voorsteden van Weimar liepen ook huizen onder water. Voor hagelslag werd in het heele gebiec veel schade aangericht. HET PROCES-DOMELA. Te Keulen is gisteren het proces begonnen tegen den zoogenaamden Hohenzollern-prins Harry Domela. Met betrekking hiermede wordt gemeld, dat uit het verhoor van den beklaagde gebleken is, dat hij een slachtoffer van den oorlogs- en naoorlogstijd geworden is. Tenslotte profiteerde hij van zijn kennis van personen en voorvallen in zekere kringen en van zijn vage gelijkenis met prdns Wil helm van Pruisen. Nauwkeurig en geloofwaardig schetste beklaagde, hoe hem te Erfurt de rol van een prins Wilhelm van Pruisen gewoonweg op gedragen was, zoodat hij er zich niet meer aan had kunnen onttrekken. Het vonnis luidde ten slotte wegens bedrog in vier gevallen zeven maanden gevangenis straf, met in reketiing brenging der preven- tieve hechtenis. Geeischt was 9 maanden. De verdediger vroeg vrijspraak. De beklaagde zeide, zich niet bij het vonnis te zullen neerleggen. FRANKRIJK. WAAR IS DAUDET? L6on Daudet heeft voor zijn blad, de Ac tion Fran?aise, een eerste artikel geschreven om te vertellen, waar hij en Delest zich op- houden. Hij stelt het daarin voor als zouden zij, die beidep heel dik zjjp, na hua ^vrjjdjpg zijn aanstaanden Zondag de Gym- nastiek-Wedstrijden van TURN- LUST te bezichtigen* DE KIESWET. - De Fransche kamer heeft de beraadslagin- gen over de kieswethervorming voortgezet. Veel is men echter nog steeds niet gevorderd. HET GEBOORTEHUIS VAN CALVIJN. Onder voorzitterschap van den heer Vig- nol, president van de Vereeniging voor de Geschiedenis van het Fransche Protestantis- me, is Zondag te Noyon de eerste steen ge legd van het herstelde geboortehuis van Cal vijn, welk huis gedurende den oorlog door de Duitschers was vernield. Aanwezig waren af- gevaardigde uit Nederland, Belgie, Dene- marken, de Vereenigde Staten, Engeland, Japan, Noorwegen, Zweden, Zwitserland en Tsjecho-Slowakije. ZNGELAND. DE MOORD OP O'HIGGINS. Arrestaties. Na den moord op O'Higgins, den vice-pre sident van den Ierschen vrijstaat, heeft de politie onvermoeide pogingen gedaan om de daders te vind'en, doch zonder succes. De moo-rdenaars kunnen over zee ontsnapt zijn of zich in de bergen van Wicklow hebben versch-olen. De auto, die ze gebruikten, bleek door de daders te zijn gestolen en werd te- ruggeva-nden te Milltown, in de buurt van Dublin. De mannen lieten echter geen spoor achter. Alle auto's, die Dublin verlaten of binnenkomen worden onderzocht. EEN SOMBERE VOORSPELLING VAN MAARSCHALK FOCH. Een nieuwe wereldoorlog bin- nen vijftien of twintig jaar. In een onderhoud met den correspondent te Parijs van de Londensche Woekly Dispatch heeft maarschalk Foch voorspeld, dat er bin nen vijftien, twintig jaar een nieuwe wereld oorlog zal uitbreken op veel grooter schaal dan de laatste. „Zulk een oorlog", zeide Foch „zal een wereldoorlog zijn en in geen enkel op- zicht gelocaliseerd kunnen worden. Elk land zal er aan deelnemen en de combattanten zul len niet alleen de mannen, maar de vrouwen en kinderen van elke natie zijn. Jongere vrou wen zullen vermoedelijk actiever deel nemen aan den oorlog in de toekomst. Een natie onder de wapenen zal niet alleen elken be- schikbaren man omvatten, maar elke vrouw en elk kind, aangezien aan alien een bepaal- de taak zal toegewezen worden. Er zullen niet alleen slagen te land en ter zee geleverd worden, maar ook in de lucht. Daar zullen de vliegtuigen niet op zichzelf of in smaldee- len vechten, maar in aaneengesloten mas- sa's." Ten slotte zeide Foch nog, dat hij de En tente Cordiale „als de eenige waarborg voor den vrede" beschouwde. DE ENGELSCHE BUITENLANDSCHE POLITIEK. Chamberlain heeft gisteren in het lagerhuis verklaringen afgelegd over de Britsche bui- tenlandsche politiek. Van de drie mogendhe- den-conferentie verhoopt hij, ondanks alle moeilijkheden, goede resultaten en een aan- merkelijke beperking der bewapening. EEN HEVIGE BOTSING BIJ BAGDAD. Soldalen en burgers gedood en gewond. Uit Bagdad wordt gemeld dat bij de vie- ring van het jaarlijksche Mohorrumfeest in de buurt van een moskee, die eenige mijlen van die stad ligt, een botsing is ontstaan tus schen een afdeeling Iraksche soldaten en de menigte. Er werd ruim gebruik gemaakt van dolken. In het geheel zijn twee soldaten ge dood en zestien gewond en drie burgers ge dood en yijf-en-twintjg gewond. Een aantal gewonden werden vertreden onder de voetrn van de menigte die ruim honderdduizend man telde. Aan de zaak wordt nauwelijks politieke be- teekenis gehecht. t! IERLAND. DE MOORD OP O'HIGGINS. De consternatie te Londetl. Alle Engelsche Maandagochtendbladen uiten hun verontwaardiging over den moord op O'Higgins. In een hoofdartikel geef-t de „Times" all volgt de algemeene opvatting weer: O'Hig gins had, als minister van justitie van den Ierschen Vrijstaat de moeilijkste en onaange naamste taak in de regeering n.l. bet herstel van vrede en ord-e, een arbeid, waarbij hij zijn vroegere kameraden als tegenstandert had O'Higgins gaf zijn leven als kampioen van de zaak van zijn land. Eertijds meende hij de belangen van Ierland te dienen door te strij- den tegen Engeland, daarna echter werd hij de voornaamste voorvechter van het Efl- gelsch-lersch tractaat, en hij heeft voor den vrede en de vriendschap met Engeland her- haaldelijk zijn leven in de waagschaal ge steld. Stervende kon hij terugzien op een succes- vollen arbeid voor het welzijn van zijn land De ..Manchester Guardian" schrijft: „Indien de daders behalve persoonlijke wraak een aanslag wilden plegen op de vei ligheid van den staat, hebben zij zeker hun doel gemist. Kevin O'Higgins heeft zijn werk goed ge daan en ofschoon hij een paar weken ge- leden de vrees te kennen gaf, dat de vesti- ging van den vrijstaat nog niet den tijd had gehad vOor consolidatie, is het toch waar- schijmlijk, dat zijn dood die consolidatie ge diend heeft, want alle goede Ieren zullen zijn werk verdedigen." In regeeringskringen te Londen is de con sternatie even groot als te Dublin. Ierland heeft een zijner trouwste en dapperste die- naren verloren, verldaarde Churchill. Ver schillende andere regeeringspersonen hebben eveneens woorden van lof aan zijn nage- dachtenis gewijd. Amery, de Britsche minister voor de domi nions, heeft Cosgrave telegrafisch zijn deel- neming betuigd. i A jOSTENRIJK. VECHTPARTIJ TE WEENEN. A Verscheidene gewonden,. Zondag zijn in de Weensche wijk Favori- ten, en in het badplaatsje Kloster Neurnburg bij Weenen, ernstige vechtpartijen voorgeval- len tusschen den socialistischen Schutzbund en de Frontstrijders, een organisatie van de z.g. „Lakenkruizers". Er waren vele gekwet. sten, w.o. voorbijgangers, die er niets mee te maken hadden en politie. De geheele Oostenrijksche pers eischt dat er maatregelen zullen worden genomen, tegen onwettige organisaties van gewapenden. HONGARIJE. EEN SLAG TUSSCHEN ZIGEUNERS. Verscheidene dooden. In het Hongaarsche dorp Badacsonytomaj verblijven eenige zigeunerfamilies. Zij wonen buiten de bebouwde kom in leemhutten, die zij zelf gebouwd hebben, en leven, afgezien van een beetje ketellapperij, hoofdzakelijk van waarzeggen en stelen. Een van de familiehoofden had wegens in- braak twee jaar gevangen gezeten en werd nu eenige dagen geleden vrijgelaten. Zoodra hij zijn vrijheid had teruggekregen ging hij onderzoeken, wie hem destijds aan de politie had verraden en aan wien hij zijn straf te danken had. Al spoedig ontdekte hij den ver- rader en wel in den persoon van een zijner bloedverwanten. En hij zwoer wraak! Hij bewapende zijn familie, vrouw en vijf volwassen zoons met bijlen en mestvorken, en wachtte op zekeren dag, vol verlangen, de komst van den verrader af. De tegenpartij was op een andere manier deze mobilisatie te weten gekomen en wae eveneens onder de „wapenen" gekomen en ie twee vijandelijke „legers" kwamen op een heuvel in het bosch beneden het dorp tot een treffen. Het resultaat van den bloedigen 6lag was een elftaf zwaargewonde zigeuners, die op het slagveld achter gebleven, door burger* uit het dorp naar het nabijzijnde hospitaal werden vervoerd. Bij verscheidene zigieunera waren de verwondingen zoo zwaar, dat zij reeds tijdens het transport naar het hospitaal stierven. Dergelijke zigeuneroorlogen behooren in Hongarije geenszins tot de zeldzaamheden, daar dit zwervende volk zijn onderlinge ru- zie bij voorkeur, zonder politie of justitie er in te kennen, onder elkaar uitvecht. Zoo'n bloedwraak wordt, ondanks zware st|:affe0« vaak g«slachten lapg ge^rjdeP- ALRHAARSCHE COMMIT. in de

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 1