PUROL Buitenlandsch pmengd nieuws. Eet fiu Fruifj het is goeilkoop en gezondPrachtbessen 30 ct. per pond. Eerste soort Kerseit 35 ct. p. p. Extra mooie aardbeien, alSe dagen versch, 25 ct. p. pond Z ■>$M UHii OER POL - in de Banaan - Laat 162 - Telef. 217 - Aikmaar. Bsnraeniasnd Gesmette en roode huid bij kleine kinderen AdvertentiSn Luclitvaart. gen en, oak in de gevangenis een litteraire CajSheefede°Ldange was vele jaren voorzitter van de Alkmaarsche 8 October Verceniging en was ook secretans van de aid. Aikmaar van 't Nut van 't Algemeen en mede-secre- taris van de Commissie van toezicht op het LaDen ?aatsten^ti'id Het zijn gezondheid veel k Em p^nHjke kwaal kon door een opcratie niet geheel worden weggenomen. Hij was sindsdien niet meer de oude en klaagde wel eens, dat zijn gezqpdheid hem m ^Toctfis een lang ziekhed hem bespaard ge- bleven, want nog weinige dagen gele^™ men hem, als gewoonlijk, naar zijn karnoor zien gaan. De laatste paar dagen verergerde zijn toestand en hedenmorgen is, nog vrij on- verwachts, zijn leven beeindigd. Met hem gaat een zeer popuiair man Keen, een man, die als hoofd van het bekende kas- sierskantoor eD Lange en De Moraaz in zeer breeden kring bekend was, een advocaat en notaris van groote ervaring. Door zijn kinderen zal dit verlies natuur- lijk het diepst gevoeld worden, maar daar- maast zijn er zeer velen, die het heengaan van dezen bekenden do ode van harte zullen betreuren. Met mr A. P. H. de Lange is een man van breede algemeene ontwikkeling van ons heengegaan, een man, die zrch met begroti in dfe droge ambtsstukken van een notariaat, .'maar die de blijde scheppingsdrang van een schilder en een dichter kende, een man, die geestelijk jong bleef, omdat al het nieuwe en opkomende ziin voile belangstellimg had. Bij duizenden zijner medeburgers zal zijn nagedachtenis ongetwijfeld in hooge eere hlijven. De begrafems zal Zaterdagmorgen te 11 uur op de algemeene begraaf plaats worden gehouden. ONDERWIJSEXAMEN. Aan de Rijkskweekschool zijn gister ge- slaagd voor het examen van onderwijzer de heeren: R. Okel te Helder; G. Rijpma te Warmenhuizen; J. Koelma te Aikmaar en W. de Nijs te Castricum. v Er werden twee candidaten afgewezen. GESLAAGD. Te Helder is geslaagd voor het eindexamen aan de Zeevaartsdhool aldaar de heer W. F. G Adolf van Aikmaar. Heden slaagden voor het te Amsterdam gehouden examen in de Engelsche Taal- en Handelscorrespondentie van de Verceniging van Leeraren in Talen: Mej. M C. van der Molen en de heer J. Amoureus, beiden op- geleid door Miss van der Linden. EINDEXAMEN R. H. B. S. In de plaats van mr. dr. S. van Brakel te Utredht, is aangewezen de heer L. van Vuu ren te Blaricum, als deskundige bij het 18 19, 20, 21 en 22 Juli aan de R.H.B.S. alhier af'te nemen eindexamen. BENOEMD. Bij koninklijk besluit is met ingang van Sept. a.s. benoemd tot leeraar aan de R. H B. S. alhier de heer F. H. Holzmiiller, met gelij'ktijdige toekenning van eervol ontslag als 'eeraar aan de R.H.B.S. te Hoorn. Van klasse IV naar klasse V werden bevor- derd de leerlingen: Freddie Elion, M. G. Rosbergen, J. J. du Saar, J. Talsma, A. J. Thomsen, J. Tinkelen- berg. Van klasse V naar klasse VI werden bevor- derd de leerlingen: Eva J. Benders, Sophie Blauw, Dora Ha- remaker (voorw.), P. Kluitman, Willie A. C. Kluitman (voorw.), J. D. Roos, Wilhelmina R. lu Saar, Jantina B. Staal, Henriette L. Stap, J. Verkerk en A. L. de Woli. FEESTPROGRAMMA GYM. VER. TUR'N'LUST. 'Het prograrnma voor de groote weds Wi den op Zondag 17 Juli a.s. is thans ver sch enen. Daaruit Mijkt, dat de wedfetrijden voor ieder toegankelijk zullen gehouden wor den op het Waagplein, het Hofplein, het Doelenveld, de Paardenmarkt en de Lange- straat. Naar wij vernemen, wordt het Bal Cham- petre op het Doelenveld een zeer grooie attractie. Diverse kermisvermakelijkheden zijn daar aanwezig. -Het prograrnma omvat de indeeling der wedstrijden, de namen der jury-leden en het bestuur, de namen der deelnemende vereeni- gingen, en foto's der fees+vierende damesaf- deeling en der Vereeniging Tumlust. Men vraagt ons het publiek te verzoeken waar de afzettingen heel gering zulien zijn zoo weinig mogelijk op te dringen op- dat de wedstrijden door de toeschouwers niet gehinderd worden. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui- gen te 9.47 uur licht op. Vcor rij- en andere voertuigen een half uur later. BURGERLIJKE STAND. OVERLEDEN: Elisabeth Engeringh, 7 jaar. —Jacob Jan- sen, 49 jaar. RAAD VAN ARBE1D. De heer H. Smit, alhier, die gedurende eenige jaren werkzaam is geweest bij den Raad van Arbeid, speciaal voor de afdeeling Rijlcspensioen en Vrijwillige Ouderdomsver- zekering, heeft tegen 15 dezer ontslag ge- vraagd wegens het aanvaarden eener betrek- king te Utrecht. CONGRES STEENKOLENHANDELAREN. Heden en morgen wordt hier ter stede een congres gehouden van de Ned. Bond van Steenkolenhandelaren,, ter gelegenheid van het 20-jarig bestaart van den Bond. MEISJE TE WATER. Gisteravond omstreeks 7 uur geraakte het 5-jarig dochtertje van den heer Heeremans bij het spelen voor het huis aan den Baan- singel te water. Een passeerend wielrijdier sprong onmid- dellijk gekleed te water en mocht het genoe- gen smaken het meisje, dat reds eenige malen ondergedompeld was, behouden op het dro- ge te brengen. OVERGANGS-EXAMENS GYMNASIUM. De uitslag van de overgangs-examens aan let Gymnasium is als volgt: Van klasse I naar klasse II zijn bevor- derd de leerlingen Daniella J. van Amstel, Cornelia Blaau- boer, Cornelia M Bosman, O. P. R. Elema, Pvan der Esch, Marie A. Eijma, E. Droog- leever Fortuijn, Ingeborg Heringa, W. de Jong, Odilia M. Korteweg, Nancy de Lange, Augusta Maschmeijer, Alida Ml. Nieuwen- huijsen, Clara E. Rahaer, Josina W. Ringers, N. 8lms, H. G. Verdonk, Christina J. Voge- lenzang, G. van Waibeek, A. Coba Wittop Komng. Van klasse II naar klasse III werden bevor- derd de leerlingen Jannk I.. Aldenkamp, Elisabeth C. M. Arntz, G. uiemond, G. H. M. Colnot, Wesselina A. Cox, H. van Dam, Nellie F. Dekker, Alicia van Foreest, Ada Geerke, Louise S. de Lange, Elisabeth Mcllo, P. A. Offers, J. Pool, Annie otroink, Eke Talsma, Martha M. H. Tillema, Johanna E. Vcrwer, A. Wilhelmina Wende- laar. Van klasse III naar klasse IV werden be- vorderd de leerlingen: Wilhelmina W. H. Barnaart, Maria A. Blom, R. F. van Deventer, Greta F. Galema, L. van der Heide, J. Th. Mol, A. Plaatsman, R. H. Pos, Willie G. Sangers, N. H. Schuijte- maker, j. H. Voort en Marianne J. M. de Woli. VERKIEZ1NG VAN GEMEENTE- RADEN. De minister van binnenlandsche zaken en landbouw onderzoekt de vraag, of het uit- voerbaar zou zijn, dat evenals voor 1896, ook thans een vaste dag wcrd aangewezen voor de stemming ter verkiezing van de leden van de gemeenkraden. Het tegenwoordige ,voor- schrift. dat burgemeester en wethouders den dag der stemming bepalen, leidt er toe, dat die dag in den regel in onderscheiden ge- meenten niet dezellde is. De aandacht van den minister is er op ge- vestigd, dat uit het houden van <te stemming op verschillende dagen bezwaren kunnen voortvloeien, o. a. voor aan elkaar grenzende gemeenten. Zijn daar nl. bij bijzondere on- dernemingen of instellingen, als bedoeld in art. 55 der Kieswet, personen in dienstbetrek- king, die niet alien in dezelfde gemeente wo- nen, en moeten deze op verschillende dagen eenigen tijd afwezig zijn om aan de stem ming te kunnen deelnemen, dan kunnen uit de afwozigheid van onderscheidene groepen uit het personeel op verschillende dagen bezwa ren voortvloeien voor den goeden gang van fabrieken, bedrijven of andere omvangrijke ondernemingen Dit bezwaar zou niet aanwe zig zijn, indien de stemming in de betrokken gemeenten op denzelfden dag plaats had. De minister onderzoekt, door tusschen- komst van de Gedeputeerde Staten, of stem ming op denzelfden dag bij period ieke ver- kiezingen moet worden aangebevolen, en welke dag dan de voorkeur verdient. NEDERLANDSCHE GRAFISCHE BOND. In de gisteren voortgezette vergadering van den Nederl. Grafischen Bond zijn de ai- tredende hoofdbestuursleden, de heeren W. H. Mensink, te Utrec'ht, en L. Vermeulen, herko- zen. Vervolgens werd het hoofdbestuur machti- ging verleend omtrent een eventueele collec- tieve arbeidsovereenkomst. Het voorstel der afdeeling Deventer be- treffende de C.A.O. werd na bespreking voor kennisgeving aangenomen. Hierna kwam aan de orde de bespreking omtrent het ontwerp-typografenpensioen- fonds. Na eenig debat werd het ontwerp in begin- sel aangenomen; het lean nog nader in de af- deelingen worden behandeld. Er werd op aan- gedrongen dat eventueele totstandkoming van het fonds in Januari 1928 zal zijn. Als plaats voor de volgende vergadering werd Utrecht gekozen. Vervolgens sprak de voorzitter van het Al gemeen Nederlandsch Vakverbond, de heer R. de Boer het congres toe De bondsvoorzitter dankte ten slotte het be stuur van de afdeeling Den Haag voor de ontvangst. In verband met verschillende bezwaren die gerezen zijn tegen de voorgenomen onheffing van telegraafstations met gering verkeer, is beslist, dat de bestaandc gelegenheid tot het behanaelen van telegrammen in de telefoon stations onverminderd gehandhaafd zal blij ven. De reeds getroffen maatregelen tot op- heffing van eenige telegraafstations zullen geen voortgang hebben, c.q. worden ingetrok ken. EEN RIJWIELTOCHT DOOR NEDERLAND. Thans kan met zekerheid worden gem eld. dat de „toer door Nedenland", waartoe het Amsterdamsche Olympia eenigen tijd gele- den het initiatief nam, zal doorgaan. Op de desbetreffende aanvrage heeft de minister van waterstaat geantwoord, dat er bij hem in beginsel tegen dezen toer geen bezwaar bestaat, mits tegemoet wordt gekomen aan enkele verkeersmoeilijkheden in verband met de marktdagen in een tweetal plaatsen Hier- aan heeft de Commissie van Organisatie on- middellij'k voldaan door eenige wijziging t brengen in de derde en vierde etappes. Na de vcrmaarde „Tour de France'', de toe ren door Beigie, door Italie, door Zwii serland ervz. om van andere groote wegwed- strijden in hetbuitenland maar niet te spre- ken. zal dus thans ook de „Toer door Neder- land" volgen. Jal vau burgemeesters der geimjeatsa, waarlangs de toer zich zal bewegen, als- mede de provinciate autoriteiten, zegden de noodige medewerking toe en de prov. ver- tegenwoordigers van den Nederlandschen Wieler-Bond zijn reeds eenigen tijd bezig hun staf van medewerkers te mobiliseeren en regelen te treffen ten einde een vlot verloop in alle opzichten te waarborgen. De indeeling van den toer (totaal ongeveer 800 K.M.) is als volgt: Woenadag 17 Augustus: Amsterdam- Maastricht (Eerste etappe). Donderdag 18 Augustus: Maastricht Deventer (Twede etappe). Vriidag 19 Augustus: Deventer—Gronin- gen (l3erde etappe). Zaterdag 20 Augustus: GroningenAm sterdam (Vierde etappe). De commissie, welke met de organisatie van den toer belast is, heeft zich inmiddels ook met het buitenland in verbinding ge- steld, teneinde de toer imternationaal te doen zijn. Als eerste resultaat hiervan kan wor den gemeld, dat de deelneming van een aan- tal Duitsche renners reeds is toegezegd, ter- wijl de heer Paul Richard, een der leiders van den Franschen Wielerbond, die zich spe ciaal met de voorbereiding der Fransche wegrenners bezig houdt, zich eveneens be- reid heeft verklaardl met zijn beste renuers- ploeg naar Holland te komen. Het leeren kennen der Hollandsche wegen, vooral met het oog op den Olympischen wegwedstrijd in 1928, is daarbiji een factor van groote be- teekenis. Met Belgiie zijn nog onderhandelingen gaande. Vermeld zij nog, dat het bestuur van den Nederlandschen Wielerbond besloten heeft den toer met een bedrag te subsidieeren, ter- wijl van diverse particulieren en firma's reeds steun werd toegezegd in den vorni van prijzen of anderszins. DE FINANCteN DER GEMEENTE EMMEN. De regeeringsplannen inzake de saneering van de tinancien der gemeente Emmen heb ben beroering gewekt onder de bevolking. Tegen het opleggen van nieuwe belastingen vooral rijst verzet, omdat gevreesd wordt, dat tengevolge daarvan de stabilisatie van den economischen toestand verder dan ooit ver- wijderd wordt, en dat de best-gesitueerden, voor zoover zij daartoe eenigszins in staat zijn, de gemeente zullen verlaten. Ter be spreking van een en ander zijn de besturcn van alle pqlitieke partijen door de federatie van de afdeelingen der S. D. A. P. in de ge meente Emmen tegen a.s. Zaterdag in een vergadering bijeen geroepen. KORTE BERICHTEN. Vrijdagmorgen gaat de koninklijke fami- lie naar de miinstreek. In Geleen zal de mijn „Maurittsworden bezocht. Des mid- dags volgt een bezoek aan Heerlen. DE AARDBEVING IN PALESTINA. Nog (al van dooden. De ver- schrikking in Transjordanie. Volgens de laatste officieele berichten uit Jeruzalem zijn er tengevolge van de aardbe- ving te Nabloes 62 menschen gedood en 250 gewond door het instorten van een bazaar. Men is nog bezig de 1 ijken uit de puinhoop te halen. Te Amman zijn acht dooden te betreuren, te Es Salt moeten 85 menschen omgekomeu zijn. Te Loedd zijn 30 menschen omgekomen en 70 gewond. Engelsche vliegtuigafdeelingen hebben bij het reddingswerk goede diensten bewezen. Te Hebron zijn vier menschen gedood. De steden Gaza, Aker en Bersjewa zijn niet ge troffen, doch te Eafad Tiberias is groote schade aangericht. Er vallen in een twintigtal steden en dor- pen slac'htoffers te betreuren. Te Jericho is een hotel ingestort, waarbij drie gasten onder het puin begraven werden. Ook te Olivete, Ramallah en andere dorpen zijn slachtoffers gevallen, wier aantal voor- loopig op 26 geschat wordt. De kleine koepel van het Heilig Graf, die volgens een telegram van gisteren ingestort zou zijn, schijnt alleen maar ernstig ge- scheurd te wezen. W«4 zijn er verschil lende huizen in het oude deel van Jeruzalem ingestort, doch daarbij moeten geen menschen zijn omgekomen. ■EEN OP LIGHTER GEPAKT. Te Keulen is de beruchte oplichter Ludwig Oertel gepakt. Hij werd .al een paar jaar door de politie gezocht, maar wist haar tel- kens te verschalken. Nu dook hij hier, dan daar op en bezigde de bekende true van een klinkenden naam om argelooze landgenooten geld af te zetten. Als baron van Egloff stein" heeft hij te Dresden, Miinchen, Keulen en Weenen omvangrijke oplichterijien ge- pleegd. Hij is ook in ruime mate betrokken geweest bij de verduistering van justitieele akten te Berlijn en moet hij. zijn a;restatie hebben ge- zegd, dat hij voonnemens was daarover een boekje open te doen en zijn lastgevers met namen te noemen. Dat kan belangwekkend worden VAN JOSePHINE BAKER. Josephine Baker heeft een boek geschreven, haar „herinneringen". Naar de Figaro thans meldt, is zij voornemens dit boek zelf te ver- koopen en wel in „tooneelcostuum". Nu is het tooneelcostuum van de geliefde danseres ai uiterst eenvoudig, zoodat zij met dezen ver koop wel veel s'ucces zal oogsten. Er schijnt zegt de Figaro, al een boekhandelaar gevon- den te zijn, die zich bereid heeft verklaard deze kostelijke vertooning voor hetdag- licht te brengen. DE UIT HET GRAF HERREZEN KROONPR'INS. Een merkwaardig geval van nwssasuggestie in Honganfe. Naar uit Boedapesf wordt gemeld, is Homgarije een geval van merkwaardige mas- sa-suggestie vastgesteld, dat den autoriteiten veel last en een aantal zenuwspecialisten psychiaters handen vol werk geeft, In een klein Hongaarsch stadje, Lajomisze, zette zich een jaar of twee geleden een oud man ueer, die dsn oysrlcdgn keizer frans Jo?ef..ip uiteilijk zeer nabij kwam: ook de bekende baard ontbrak niet. Plotseling verbreidde zich de mare, dat deze man, die zich Frans Jozef Adolf Karel noemde, niematid anders zou zijn dan de gestorven troonopvolger Rn- d'olf. De oude heer sprak dit niet tegen, liet echter ook na, dit te bevestigen. Men begoo met eerbetoon, dat hij zich willig Liet aanleu- nen, en weldra was er onder de burgerij vrij- wel geen mensch, die niet er aan geloofde, dat de troonopvolger in hun midaen was. Door zekere orakelachtige uitlatingen wist de oude heer het mysterieuse waas, dat om hem hing, nog te verdichten. Toen de massa- suggestie met den dag veld won, werd het den autoriteiten te erg: onder voorwendsel van zijn werkloosheidi brachteo zij den ouden heer naar het werkhuis te Boedapest. Docfi daarmee maakten zij' van Frans Josef Adolf Karel een martelaar: een dielegatie van meer dan houderd lieden trok naar Boedapest om zijn invrijheidstelling te eischen en met succes. In triomf werd de man naar Lajo- misze teruggebracht. Het aantal zijner ver- eerders was door het uitstapje met eenige honderd^n toegenomen. Zij verdrongen zich om hem heen, en zijn verschijning op straat gaf aanleiding tot ernstige ongeregeldheoen. Toen wist men er niets andere op, dam den kroonpretendent naar een krankzinnlgenge- sticht te verwijzen. Doch zoo eenvoudig ging ook dit niet. De doktoren stelden wel bi] on- derzoek vast, dat de man lijdende was aao s^niele paranoide psychose, doch daarmee waren de duizenden menschen die hij had „besmet", niet tot de werkelijkheid terugge bracht. Het regende verzoekschriften om vrij- lating, dreigbrieven, beschuldigingen. Ten- slotte werden de pelgnmstochten die uit La- jomisze nara Boedapest werden ondernomen te lastig: men transpprteerde den „troo-nop- volgeri' naar Erlau, waar hij thans onder observatie wordt gehouden. De mannen der wetenschap schetsen hem als een buitenge- woon intelligent man, die meesterlijk de kunst verstaat, op den zin van bet volk voor mystiek te werken, zonder eenige concrete uitlating of verklaring te doen. EEN HOTELDIEF GEARRESTEERD. Hii gebruikte voornamelijk vlieg- tuigen bij zijn diefstallen. De crimineele politie te Brussel is er in ge slaagd, Diomedes Dyszlink, een 28-jarigen Oekrainer, te arresteeren en een deel van den buit in beslag te nemen, die van zeven hotel- diefstallen in Belgie afkomstig was. Dyszlink werkte, volgens de Vossische Zeitung, in de groote steden en luxe-badplaatsen van alie Europeeschv landen en gebruikte als vervocv- middel bijna uitsluitend vliegtuigen. Zoo is er geconstateerd, dat hij het vorig jaar Juli op een Zaterdag uit Zoppot naar Berlijn vloog, daar een dag bleef en een ho- teldiefstad pleegde, en reeds den volgenden dag weer per vliegtuig naar Brussel vertrok. In het bezit van den misdadiger vond men Het minder dan een kwart pond ongezette briljanten en saffieren. Het is aan geen twij- fel onderhevig of de did heeft het grootste deel van zijn buit te Monte Carlo verspeeld. Hij is aangehouden in een hotel te prussei, waar hij ter waarde van 250000 frans aan juweelen had gestolen. ■EEN EINDE LOOS PROCES. Voor de 700e maal voor gekomen Voor de rechtbank te Boekarest is dezer dagen voor de zevenhonderdste maal een zaak voorgekomen, die van 1667 dateert. Het proces is destijds begonnen door de fa- milie Zarifopol, die op grond van een testa ment, een stuk grond van 715 H.A. opeiseh- te. Het terrein be vond zich in handen van een kiooster, dat het niet wilde afstaan. De rechtbank heeft nu de overlegging van de er- fenisoorkonde verlangd, die inmiddels verlo- ren heet te zijn gegaan. DE RAD'IO-ACTIVITEITWEKKENDE KRACHT VAN DE ZON. Een jonge Roemeensche onderzoekster, die eerst vijf jaar lang werkte bij madame Curie en daarna aan het observatorium te Parijs, heeft, blijkens een mededeeling van professor Deslandries in de Acad6mie des Sciences, een belangrijke ontdekking gedaan. Zij is n 1 door proefnemingen met lood en polonium, die zij later ook voortzette met zin-k en koper, tot de bevinding gekomen, dat zonnestraleu in staat zijn de'radio-activiteit van reeds ra radio-actief zij. De mate waarin dit geschiedf op te wekken in stoffen, die van nature niet radio-actief zij. De mate waarin dit geschied is bovendien afhankelijk van den stand dei zon aan den hemel en dus van de kracht der zonnestralen. De Roemeensche onderzoekster heet Ste p'hania Maracineanu. Nader seint United Press uit Calcutta, dat Van Lear Black's luchtreis, die met de regel- maat van een klok wordt voortgezet, heel Indig in hooge mate verrast. Zrdks vooral met het oog op de moeiilijkheden van den moesson, waamede andere vliegers te kam- pen hebben. In weerwil van het stormachtige weer boven de golf van Bengalen en de kusten van Burma kwam het vliegtuig op tijd te Calcutta aan, hetgeen ten zeerete pleit voor de deugdelijkheid van vliegtuig en machines en de kund'e der bemanning. SLECHTS DRIE METER BOVEN ZEE GEVLOGEN. De ervaringen van de Holland Indie vliegers. Bij hun aankomst te Allahabad verklaarden de HollandIndie-vliegers nog, dat op het traject tusschen Bangkok en Rangoon over 200 mijl door de Fokiker VII slecbts drie meter boven de zee werd gevlogen. Er werk- ten skchts acht in plaats van negen cylin ders van den motor. De heer Van Lear Black zeide geen zeer groot verlangen te hebbjjg den tocht van Bangkok naar Calcutta eens te ondernemen. - in NOODLAND1NG VAN EEN - BELGISCH VLIEGTUIG. Gistermiddag omstreeks 12 uur heeft op een weiland onder de gemeente Eindhoven een Belgisch vliegtuig een noodlanding ge daan. De bestuurder sergeant vliegemer R. Verboomtn bleef ongedeerd. Het vliegtuig was gistermorgen 10 uur te Driest (Belgie) opgestegen. De vlieger waande zich boven Belgie; hij was den koers blijkbaar kwijt ge- raakt en wilde een landing doen. Bij deze I landing is de schroef van het vliegtuig in den grond geraakt, waardoor de machine over den kop sloeg. Het vliegtuig kreeg belangrij ke schade; de motor bleef ongedeerd. DRIE VLIEGERS OMGEKOMEN. De merkwaardige toedracht van het ongeluk. Uit Winnipeg, in Canada, wordt gemeld, dat drie vliegers van den topografischtn dienst bij Fairford, in Manitoba, in buiten- gewone omstandigheden het leven hebben verlonen. Zoodra het vliegtuig in de wolken verdwe- nen was, vielen hun drie lijken op den grond neer. Het schijnt, dat het vliegtuig, toen het in de wolken was, door den bliksem getrof fen is. TE ALLAHABAD AANGEKOMEN. De terugvlucht van de F. VII. Het Nederlandsche vliegtuig, de F VII met den Amerikaan Van Lear Black aan board, d'at gistermorgen van Calcutta is ver- trokken, daalde om 10.20 veilig op het vlieg- .veld te Allahabad. - Heden overleed tot onze diepe driefheid, in den ouder- dom van 69 jaren onze beste Vader, Behuwd- en Groot- vader, Mr. ADRIANUS PETRUS HENDRIK DE LANGE, Notaris te Aikmaar, Wed'uwnaar van Vrouwe JACOBA ELISABETH WENTHOLT. Aikmaar, 13 Juli 1927. Wapenvelde, Mr. H. J. DE LANGE. Aikmaar, Mr. C J. DE LANGE. C. G. DE LANGE— VAN RIJN Bergen (N.-H A. M. DE LANGE. T. G. DE LANGE— SYBENGA. Groningen, E. F. BARON VAN HAERSOLTE. J. E. BARONES5E VAN HAERSOLTE— DE LANGE. en Kleinkinderen. Verzoeke geen bloemen en geen persoonlijk rouwbeklag. De teraardebestelling zal plaats hebben op Zaterdag 16 Juli 1927, des voormid- dags 11 uur, op de Alge meene Begraafplaats te Aik maar. Eenige en algemeene kennis geving. Heden overleed tot onze diepe droefheid onze beste Broeder en Zwager Mr. ADRIANUS PETRUS HENDRIK 1)E LANGE, Notaris te Aikmaar, in den ouderdom van 69 jaren. Heiloo, 13 Juli 1927. Mr. C. J. DE LANGE. A. DE UANGE— HURSCHIG. Heden overleed tot onze diepe droefheid onze beste Zwager en Oom Mr. ADRIANUS PETRUS HENDRIK DE LANGE, in den ouderdom van 69 jaren. Aikmaar, 13 Juli 1927. j J. M. DE LANGE— WAGEMAKER. G. A. DE LANGE. J. G. DE LANGE. A. A. M. DE LANGE. A. M. DE LANGE. Heden overleed! tot ons groot leedwezen onze oudste firmant i Mr. A. P. H. DE LANGE. Aikmaar, 13 Juli 1927. y DE LANGE EN DE MORAAZ. Tot ons diep leedwezen overleed heden onze Hoog- geaehte Patroon, de Heer Mr. A. P. H. DE LANGE. HET PERSONEEL. Aikmaar, 13 Juli 1927. verzacht en geneest men met

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 3