Wlj leveren ALLE LEOERWAREN Buitenlandsch gemengd nieuws. L. Frankenberg - Alkiaaar* SBiarkfbeHehten BranfRvoncTeit, ^IcMeiizffigQi,"^smeiJen enl'rfcnfsnroer"tfe'mel"Blj Mrf bteJJnjfspofitiek. Die schrammen behoorsn onmiddellijk behar.deld te worden met Foster's Zalf. Deze antisepti- sche zalf verlicht die pijm en gaat ontsteking 'fegen. Zij is voorts zeer heilzaam voor aambeien, eczeem en alle jeukende huid- ziekten. Foster's Zalf is alora verkrijgbaar a 1.75 iper ddos, 1.per tube. te bereiden voor een petitionnement. De voorzitter decide mee, dat dit laatste denkbeeld in overweging eal worden geno- men. Vervolgens hield de beer M. Goud, lid van het hoofdbestuur, een inleiding over de vraag Wat is de taak van den Bond met bet oog op de rechtsche partijen? Na rondvraag werd het congres gesloten. HET ZEVENDE LEER J A AR. Blijkens de Mem. v. Antwoord betreffende het ontwerp van wet tot wijziging van de art. 56, 97 en 203 der Lager-onderwijswet 1920, acht de minister van Onderwijs, K. en W. het niet juist, een voorstel, dat ten doel heeft, meer dan tot dusver, wachtgelders weer in dienst te stellen, bij de maatregelen in te dee- len, die zeer nadeelig zijn voor ons volkson- derwijs. Het lid, dat het instellen van een zevende leerjaar ongewenscht acht, heeft blijkbaar over het hoofd gezien, dat dit leerjaar reeds in 1920 is ingiesteld, en dat het aanhangig wetsontwerp niet anders beoogt dan den overgangstermijn, die voor de algemeene in- yoering gegeven is, eenigszins te verkorten. Het is overigens thans niet de geschikte tijd om ingrijpende wijzigingen op het gebied van het lager onderwijs te gaan voorstellen. De minister waarsdhuwt tegen een overdra wn voorstelling van de lasten, die dit wets ontwerp op de gemeenten zal leggen. Dat de nieuwe bepalingen der artikelen 56 en 97 in zekere mate het gemeentelijk zelfbe- stuur en de vrijheid der schoolbesturen beper- ken, heeft de minister reeds vroeger toegege- ven. Maar dit bzwaar moet z.i. wijken voor de moreele en materieele voordeelen, welke aan het weder te werk stellen van wachtgel ders veifoonden zijn. Het is den minister niet duidelijk, dat het noodig zal zijn van zijnentwege faciliteiten te verleenen bij de uitvoering der wet in verband met hare vrij spoedige inwerkingtreding. Blijkt eChter die noodzakelijkheid1, dan zal hij zijn medewerking zeker niet onthouden. VROUWEN ALS GETUIGEN BIJ AKTEN. d In de Memorie van Antwoord betreffende het ontwerp van wet tot wijziging van de art. 20, 131 en 991 van het B. W. en van de art. 858 van het Wetb. van Burg. Rechtsv zootnede van de art. 22 en 23 der wet op het notarisambt, strekkende tot het toelaten van vrouwen als getuigen bij akten, legt de Mi nister van Justitie er nogmaals de nadruk op, dat de voorgestelde voorziening materieel ge- heel omgaat buiten de vraag van de benoem- baarheW der vrouw tot notaris. Ook behoeft er geen vrees te bestaan, dat dit ontwerp zal voeren tot het achterstellen van den man bij de vrouw. Wat betreft de vraag, of niu ook de vrouw als getuige mag optreden, ingeval deurwaar- ders getuigen moeten stellen, bij wisselprotes ter en bij ontruiming van woningen, merkt de minister op, dat voorzoover de desbetreffende wetsbepalingen reeds thans den eisdh niet stellen, dat de te bezigen getuigen van het mannelijk geslacht moeten zijn, na aanne- ming van dk wetsontwerp zeer zeker vrouwen als getuigen kunnen optreden. En waar het feldt wisselprotesten door een notaris ge- aan, zal het onderhavige ontwerp, tot wet verheven, zelf de belemmering voor de vrou wen om als getuige te fungeeren opheffen. HET DRAMA TE SLUJS. (Men herinnert zich, dat op 2 April van dit jaar belastingcommiezen en marechaus see te Sluis een autoval hadden opgesteld om Belgische jeneversmokkelaars te vangen, De aanhouding gelukte, nadat de smokkelaars gepoogd hadden door de versperring te bra- ken. Bij die poging werd dte opperwach tmees- ter Bridee van de marechaussee gedood maar men aanvankelijk meende door een schot van een der smokkelaars. In het rapport der marechaussee werd echter de toedracht al- dus gesteld: De smokkelaars botste tegen een dler den weg versperrende wagens, die opziji werd ge- Worpen tegen den opperwachtmeester. Diens linkerslaap werd iogedrukt, terwijl bij ook een hersenschudding opliep. Ook na deze lezing van de zaak werden de beide smokkelaars in arrest gehouden, totdat ze £6n week voor de behandeling van de zaak voor die Middelburgsche rechtbank, eind 'Juni, werden yrijgelaten. In de tenlasteieg- ging ten opzichte van den tweeden bekl. was de dood van Bridee gesteld als een bijko- mende omstandigheid. De beide bekl. werden veroordeeld tot rasp. een maand en een maand plus veertien dagen gevangenisstraf. De loop der zaken heeft wel eenige ver- wondering gebaard, voornamelijk de invrij- heidstelling van de smokkelaars. Thans komt het „Dagbl. van Rotterdam" op grond van ingewonnen inlichtingen verzekeren, dat op perwachtmeester'Bridee gedood is door een schot git een marechausseerevolver. Het blad heeft bevestiging van zijn inlichtingen trachten te verkrijgen bij den officier van justitie te Middelburg, maar deze wenschte zich over de zaak niet uit te laten, maar sprak dte beweringen van het blad niet tegen. NEDERLAND E'N DE WERELD MARKT. Het Journal of Commerce*' bevat in een van zijn laatste nummers een artikel, waarin het blad op de groeiende beteekenis van den Nederlandschen invloed op de wereldmarkt van sommige belangrijke artikelen wijst. Rustig en onpartijd'ig teekent het in enkele groote lijnen den omvang van dien invloed, zonder dat het in lofuitingen vervalt of zich omtstemd toont. Weinigen, vangt het aan, zullen1 zich goed kunnen voorstellen hoe ver de invloed van Europeesch Nederland, dat toch slechts een zeer_ kleine staat is, zich wel uitstrekt, wat de welvaart van de Vereenigde Staten betreft, en van sommige der basis-industrien. Het lot van onze rubber-nijverheid, de positie van "onze suiker-nijverheid en van de fabrikanten van kunst-nijverheid, ook de toekomst van de petroleum nijverheid tot op zekere hoogte zijn alle ten nauwste verbondten met hetgeen de 'Nederlandsche kooplieden en fabrikanten tot unten van aamraking zijn niet beperkt tot andel en nijverheid sinds de Amsterdamsche kapitaalmarkt na den oorlog een zoo groote beteekenis heeft gekregen. Het blad geeft daarna in zeer beknopten vorm onze koloniale geschiedenis weer en vestigt de aandacht op de groote mogelijk- heid van ontwikkeling der uitgestrekte over- zeesche gewesten. Het belangrijkste gevolg van het optreden van Nederland als koloni ale mogendheid is wel, dat het aan invloed op de wereldmarkt wint en de pogingen van andere landen tot het stabiliseeren of verhoo- gen van prijzen ondernomen, kan neutrali- seeren. Als voorbeeld noemt het blad de rub ber- en de suikercultuur. De plannen der Engelschen de rubberproductie te beperken hebbeo door het optreden van Nederland vrijwel schipbreuk geleden De hoop van de planters op Cuba door oogstbeperking die prijzen van suiker op te jagen is ijdel geble- ken, doordat Java den uitvoer vergrootte. De belangrijke positie, welke Nederland in den buiten'.anaschen handel van kunstzijde inneemt, waardoor het als invcerland na Italie op de tweede plaats komt, heeft onge- twijfeld ten gevolge, dat de prijzen van het inheemsche product verhinderd worden te stijgen, op een tijdstip, dat de vraag zulks zou doen verwachten. Het blad komt daarna nog eens op d-e be teekenis der Nederlandsche kapitaalmarkt te- rug, en zegt in dit verband: Wordt een nieuwe uitgifte aangekondigd te New York, dan nemen Nederlandsche bankiers gewoon- lijik daaraan deel, terwijl het opvalt, dat deel- neming door anderen, waarvan men zulks had verwacht, ontbreekt. Was Nedreland een rijk land en tevens een politiek-krachtige staat, dan zou de aandacht zeker meer zijn gaande gemaakt door het voorwaarts drin- gen van het land op econ.omisch terrein. Amerikanen zijin gewoonlijk ongerust, wan- neer zij vernemen, dat goedgewapende sta ten hun economische bronnen belangrijlc uit- breiden.°Het is echter in ons belang, voegt het blad hieraan toe, dat wij Nederland zijn weg ongestoord latem vervoligen. Dit betec- kent goedkoope rubber, suiker en waarschijn- lijk lagere prijzen van kunstzijde. Het Ame- rikaansche publiek zal zich zeker thans niet beklagen over de toewijzing van petrol eum- concessies in Ned. Indie. Het feit, dat Ne derland niet sterk gaat tegenover buitenland- sche vijanden, is eerdter zijn kracht dan zijn zwakheid. Zijm beste verdediging is, besluit het blad, een gematigdheid en loyaliteit te genover andere staten. xmet voile garantie. EXCELSIOR NAAR PARIJS. Er wordt een comite gevormd, in verband met de uitnoodiging, welke de Kon. Chr. Oratorium Vereeniging Excelsior te Rotter dam heeft ontvangen, om in het komend sei- zoen eenige oratoria te Parijs uit te voeren onder leiding van Bernard Diamant. Z.Exc. de Minister van Onderwiis, Kunsten en Wetenschappen, mr. M. A. M. Wassink, heeft zich bereid verklaard, het eere-voorzit- terschap van dat comite op zich te nemen. HET MOLENMUSEUM TE KOOG AAN DE ZAAN. Te Koog aan de Zaan is gisteren in te- genwoordigheid van vele belangstel'lenden op het terrein tegenover het Wandelpark de eerste steen geilegd van het Molenmuseum, het verplaatste en gerestaureerde Huis met de IJzeren Brug, waarin de vereeniging „De Zaansche Molen" op den duur haar bezit op molengebied hoopt te exposeeren. Aanwezig waren o.m. de heeren J. A. Laan Jr., T. Duijvis E.Gz., die met den burgemeester Driessen de finaneieele commissie vormen. mr. Jan den Tex, secretaris van den Hol- landschen Molen, Jan de Meyer, door de Rijiksmonumentencommissie als architect aan- gewezen, G. J. Honig, eerelid van de Zaan sche Molen, het bestuur van deze vereeni ging, de wethouder W. F. Allan en bet be stuur van de Algem. Winkeliersvereeniging. De burgemeester, die zich buitengewoon veel moeite heeft gegeven om deze stichting tot stand1 te brengen, hield een toespraak. waarin hij de geschiedenis der verplaatsing releveerde. Daarna werd de eerste steen door hem igelegd. Vervolgens voerden de voorzitter van .De Zaansche Molen de heer Ph. Beernink, de architect Jan de Meyer en de heer G. J. Honig, eerelid van ,jDe Zaansche Molen", het woord. ONWEER. Tijdens het onweder, dat gisteravond bo- van Roermond en omgeving woedde en dat vergezeld ging van een regenval, die aan een wolkbreuk deed denken, sloeg de bliksem in een groote schuur van dte boerderij van den heer Reijnders te Leeuwen bij Roermond. De schuur brandde tot den grond toe af. Een aantal landbouwmachines en ander gereed- schap ging in de vlammen verloren. Het woonhuis bleef gespaard. In het centrum van Noord-Brabant heeft gistermiddag een hevig onweer gewoed. De aorpen Oisterwijk, Moergestel, Elsbeek en Oirschot werden het ernstigst getroffen. Te Oirschpt brandden twee boerderijen af, ter wijl verder de bliksem sloeg in de wieg van een kind, dat daaruit slechts enikele seconden te voren was verwijderd. Te Esbeek werd de school getroffen zonder brand te veroor- zaken. In Moergestel viel een koe als slacht- offer van het hemelvuur. In Oisterwijk brandde een schuur gedeeltelijk uit en werd een boom get rob en. Hevige regens verge- zelden het noodWeer, dat geruimen tijd-aan hield BRANDEN. Te Buurse is de boerderij bewoond door den landbouwer B. Nijhuis afgebrand. Te Manderveen (Twente) is dte boerde rij van den landbouwer-winkelier B. Paus af gebrand. Gisteravond ontstond brand in de fa- briek „De Gaasp" van dte Firma Eikelhof te Weespercarspel. De geheele fabriek, met al den graanvoorraad, waaronder 100 ton lijn- zaad, ging in de vlammen op. De schadte be- draagt ongeveer twee ton. Alles is verzekerd. VALSCHE AANDEELEN. Gister is voor de Haagsche rechtbank be- handeld een zaak tegen een commissionnair en accountant, wonende te Den Ilaag, thans geoenheem, Beschulc^d van n« gterxruTfc maken van valsche stukken, subsidkir op- lichting. Hij zou n.l. aan een Rotterdamsch koopman vijftig valsche 6 pet. cumulatief pre- ferente winstdeelende aandeelen in de N. V, Maatschappij tot exploifcatie der suikerfa- briek „Sindanglaoet", gevestigd te Batavia, in ondterpand hebben gegeven. Subsidiair was hem ten laste gelegd, dat hij dien koopm.tn bewogen zou heBben tot afgiite van een par- tij juweelen en sieraden waarbij bedoelde val sche aandeelen als onderpand werden gege ven. Verschillendte getuigen werden gehoord, o. a. de directeur van een drukkerij te Brus- sel, bij welke drukkerij 350 valsche aandeelen zijn gedrukt en eenige employe's van die Brus- selsche Bank te Brussel, bij welke bank door verdachte een safe is gehuurd en waar door een inspecteur der Haagsche recherche 100 zich in die safe bevindende valsche aandeelen in beslag zijn genomen. Verdachte ontkende, dat hij met de valsch- heid van de aandeelen op de hoogte zou zijn geweest. Het O. M., waargenomen door mr. Her mans, meende, dat verdachte wel degelijk moet hebben geweten, dat de aandeelen valsch waren. Eisch drie jaren gevangenisstraf. Verdachte's raadsman vroeg vadachte's onmiddellijke invrijheidstelling. De rechtbank wees dit verzoek af. Uitspraak 19 Juli a.s. Des middags hebben nog terecht gestaan een promotor en dezelfde commissionnair in effecten, beiden te Den Haag, thans gedteti- neerd, wegens oplichting. De eerste verdachte zou voor iemand uit Veghel een zaak omzetten in een naamlooze vennootschap met een gestort kapitaal van 50.000. Do Veghelaar en een zwager van hem zouden voor 2000 in de N. V deelne- men Verdachte zou voor de plaatsing van de rest zorg dragen. Op een gegeven oogenblik zou verdachte medegedeeld hebben, dat hij iemand gevonden had, die 40.OOO in de zaak wilde sicken. Deze 40.000 werden betaald met effecten, n.l. met dertig aandeelen in de N. V. Mij. tot expl. van de suikerfabriek „Singdanglaoet". Deze aandeelen beschik- baar gesteld door den anderen verdachte waren valsch. Ook zou een waardelooze che que, groot 6900, op tafel zijn gelegd. In verband met een en ander hebben de Veghe laar en zijn zwager geen bezwaar gemaakt ook hun 2000 reeds te shorten, hoewel de koninklijke bewilliging nog niet was verkre- gen. Verdachten ontkenden; zij beweerden +e goeder trouw te zijn. Na een zeer uitvoerig getuigenverhoor eischte het O. M., de oplichting bewezen achtende, tegen den eersten verdachte drie jaren en tegen den tweeden verdachte twee jaren gevangenisstraf. Uitspraak ook in deze zaak 19 Juli. TRAMBOTSING. Te Velp is gistermiddag een extra tram uit Arnhem op een andere tram geloopen. De tram welke de aanrijding veroorzaakte, school schuin omhoog, doch kwam, terug- vallend, in de raiis terug; het voorbalcon van den wagen werd ingedrukt, evenals het achterbalcon van de voortram. Er ontstonckn geen persocnlijke ongelukken, doch het tram- verkeer was gedui\nde een half uur ge- stoord. De botsing is vermoedelijk hetgevoig van het weigeren van de reminrichting van de voortram. INBREKERS EN RADIO. In den nacht van Zaterdag op Zondag is in de gemeente Hoogezand op drie plaatseii ingebroken. Eerst te Foxham, waar de dieven werden gestoord, daarna te Westerbroek bij de lamdbouwers Huizenga en Kerlien. Bij den eerste deden zij zich te goed aan eetwa- ren en wijn, terwijl zij bij dte beide anderen een heerenrijwiel ontvreemdden, met achter- lating van een paar oude damesrijwielen, die zij dienzelfden nacht te Noordbroek hadden gestolen.' Kort na den radio-omroep Maandagavond zijn de twee daders Duitschers te Stap- horst aangehouden. KORTE BERICHTEN. Aan de „Tweede Nationale bedevaart naar Dokkum", die gister is gehouden, heb ben honderden R. Katholieken uit heel Fries- land deelgenomen. Bij het verplaatsen van een stapel bal- ken aan de IJselcentrale te Zwolle is de 27- jarige J. Stoffer van een negen meter hooge stellage gevallen en op een betonnen vloer terecht gekomen. Hij overleed onmiddellijk. Hij laat een vrouw en twee kinderen achter. Te Maastricht is gistermorgen brand ontstaan in de opslagplaats voor wol van de Kon. Ned. Papierfabriek. Het dak en de aanwezige wol verbrandden. Op de Gouwekade te Alphen reed een kinderwagen met een kind in het water. De moeder, bij het ongeval aanwezig, sprong te water. De d'ienstbode, de huisvrouw in ge- vaar ziende, sprong eveneens te water. Zij redde het kind. De moeder, oud 26 jaar, ver- dronk. Zaterdag hield de B. N. A. zijn jaar- vergadering in de Industrieele Club te Am sterdam. Dinsdag zal door de Vereeniging voor de geschiedenis der genees-, wis- en natuur- kunde een gedenkplaat worden geplaatst in het huis, waarin Boerhaave stierf, Rapen- burg 31 te Leiden. ERNSTIGE ONTPLOFFING IN EEN KUNSTZIJDE-FABRIEK. Vier personen gedood en Hen ge- wond. Tengevolge van een ontpl offing in 150.000 K.G. collodium in de kustzijde-fabriek te Tu- bize (prov. Brabant) werden vier personen gedood en tien gewond. EEN MYSTERIEUS SCHIP. Te Dover is een vreemd-uitziend schip van een bijna verouderd type binmengeloopeii, dat vel bekijks wekt. Het is een Russische bark met-vier masten, van 1500 ton, die op weg van Buenos-Aires naar Leningrad tie Dover voedselvoorraden kwam innemen. De beman- ning bestaat uit zestig koppen, die vail tijd tot tijd aan land komt en door haar ongewone kleeding sterk de aandacht trekt. Het schip heeft dag en nacht de roodte vlag in top. Nie- IngezonsBeH stukken (Buiten veruntwoordelijkheid van de Redac- tie. De opnunie in deze rubriek bewijsi geens- zins dat de redactie er mede instemi.) HET TRACTOR-DRAMA. Mij-nheer d-e Redacteur! Heel Alkmaar houd't zich bezig met d-e vraag: zal de tractor morgen snevten of zal hij blijven leven? Wan-neer de kwestie werd behandeld in den nieuwen raad, dan was 't geen vraag meer. Want B. en W. schijnen dit ook te be- grijpen, vandaar hun haast, twee groote sfceunpilaren van de tractor zullen worden vervangen door 2 tegenstanders, of om namen te noemen Mr. J. P. Bosman en de heer D. Geels zullen eclipseeren en een sociaal-democraat en de edelachtbaie heer Woldendorp die op de Kath. Kiesvereeni- ging zich al heeft uitgesproken zullen hun inbrede doen. Toch komt't mij voor, dat we ons niet al te ongerust behoeven te maken. Immers, ik maak me sterk, dat de heer Geels, die zooals U niet onaardig opmerkt in Uw hoofdartikel van j.L Zaterdag „de geestelijke vader is van de tractor in zijn tegenwoordige gedaante" inmiddels wel eens van de dwalingen zijns weegs terugge- keerd ikon zijn. Wat is er gebeurd: 1. Naar verluid heeft hij zelf erkend, dat hij toen hij zooals U het noemt „op het hoogitepunt van zijn kort lidmaatschap van den raad stond" niet verstandig gehandela meende te hebben, om zich te laten spannen voor het karretje van anderen. 2. Er is een vergadering geweest van de Kath. kiesvereeniging, waarin ondubbel- zinnig ikwam vast te sfcaan, dat de houding van de 3 Katholieke raadsl-eden Leesberg, Kusters, Geels eenvoudig werd afgekeurd in- zake het stemmen voor het subsidie-voorstel tractortram. 3. Oe voorzitter der Kath. kiesvereerti ging, Mr. L., verklaarde aan het einde van deze bewuste vergadering„Wanneer wij geweten hadden, dlat de Katholieke ikiezerserzoot eg en waren, zouden w ij d i f niet gedaan hebben." Welnu Mijnheer de Redlacteur, de con- clusie ligt thans voor de hand. Geen der geno-emdle Kath. raadsleden zal thans tegen het voorstel concessie autobus- sen hetgeen toch een door niemand ont- kend pracht-voorstel is kunnen stemmen. Of zal morgen de Kath. wethouder weer een anderen draai nemen', waardoor voor de zooveelste maal de meening der Kath. kiezers aan zijn edelachfbare laars gel apt wordt? Hoogachtend, N. N. mane kilj^t vertoi Met schTp te bezbeken. MFnf maakt uit het verhaal van een lid der beman- ning, dat gebroken Duitsch praat, o-p, dat men te doen heeft met een drijvend Utopia, waar de bemanning een groote familie is zon der onderscheid. De liedten der bemanning ontvangen als soldij 132 gulden per maand. Een muziekkorps van deitig man zorgt voor de vroolijkheid aan boord, waar alleen water wordt gedronken. HET P'ROCES-ROB'IN'SON Gister heeft in de Old Bailey dte beklaagde Robinson, in de beruchte moordzaak Bonati, zijn eigen lezing van het gebeurde gegeven. 4 Mei had- hij de vrouw bij een postkantoor op straat ontmoet. Op haar voorstel waren beiden naar zijn kantoor gegaan, waar hij eenige brieven sohreef, terwijl de vrouw te genover hem zat. Daarna had zij tegen hem gezegd: Wat denk je er aan te dloen? Waar- op hij vroeg, wat zij' bedoelde. Ze antwoord- de: Je meent toch niet, dat ik hier yoor mijn pleizier zit? Ik moet geld hebben. Hij weiger- de en zij zei toen: Je hebt hier natuurlijk geld! Hij antwoorde ontkennend. Daarop kwam zij op hem af en zeide, dat zij geld moest hebben. Zij' werd erg kwaad en schold hem uit. Hij duwdte haar van zich, stond van zijn stoel op en ging zoover mogelijk van haar weg bij het raam staan. Daarna bukte zij zich bij den haard, scheen iets op te rapen en kwam vervolgens op hem af, zeggende: Ik zal je laten zien, of ik iets zal krijgen of nietwaarbij zij haar arm dreigend op- hief, alsof zij hem slaan wilde. Hij duwde haar terug en sloeg haar in het gezicht. Daarop wankelde zij en viel om. Zij wierp in haar val een stoel om en viel op de rechter- zijde. Hij nam zijn heed en zeide in het weg- gaan: Je kunt nu gaan zoodna je wilt, en ging weg. Teen hij den volgenden dag terug kwam vond hij haar dood. Hij bes'oot toen, zich van het lijk te ontdoen op de wijze, die inmiddels bekend geworden is. Een getuige a decharge, dr. Bronte, achtte het zeer wel mogelijk, dat de vrouw den dood door verstikking had gevo-nden, doordat zij met het gezicht c,p het tapijt is blijven liggen, nadat zij bewusteloos was geworden. EEN KINiDJE LEVEND BEGRAVEN. Door een automobiiist ontdekt. Een automobiiist, die Zondagavond in een boseh te Hurst Green in Sussex wat wilde rusten, hoorde, toen hij onder de boomen liep, een eigenaardig geluid. Plotseling zag hij een kindervoetje uit den grond steken. Hij groef het kind je, een jongen van naar schat- ting twee maanden, op en bracht het, daar het nog teekenen van leven gaf, naar een ziekenhuis. Daar verkeert het thans in zorge- lijke omstandigheden. Op den weg langs het bosch had men even tevoren een groote toer- auto met een vrouw en hvee mannen zien rijden, die de politic thans tracht op te sporen. DE DRIE VROUW E N MOOR DE N Ook nog een matt vermoord? De politie te New-York heeft in verband met het vinden van de in stukken gesneden lijken van drie vrouwen thans drie mannen in hechtenis genomen, van wie er een Lee ge- heeten, heeft toegegeven, dat de bebloede za- gen en bijlen hem toebehoaren. Daar deze man verloofd was met een meisje van IS jaar, met wie hij vaak twistte en cat sinds 30 Juni vermist wordt, vermoedt de politie, dat dit meisje het derde stachtoffer is, waar van overblijfselen zijn gevonden. Inutsschen heeft de politie Maandag ook nog bericht gekregen van de vondst in een kelder in het Oosten van de stad van het verminkte lijk van een man. Zij heeft nog niet uitgemaakt of deze mocrd met die op de drie vrouwen verband houdt. PURMEREND, 12 JuM 1927. „Afslagver- eeniging Beemster, Puirmerenid en Omstr." Aardappelen 1.40—/ 3.32 per zak (25 K.G.); Aardappetlen f 0.72—/ 1.10 per zak (25 K G.); Slaboomen 0.67—/ 0.71 per .41f 0.48 per zak (1 K.G.): Snijiboonen 0.- zak (1 K.G j zak (15 K.G.); Peu'len 1—/ 7.10 per z,ak (50 K G.); Doperwten 5—/ 7.60 per zak (50 K.G.); Roode Aalbessen 0.33f 0.64 per K G.; Klapbessen 1.50—/ 3.25 per 10 K.G.; Blauwschokkers 1.15f 1 26 per 15 K.G.; Aardibezien 0.290.49 per Kg Komkommers f 5.80 per 100; BloemkooF 1—/ 4 per 100; Postelein 0.30—0 50 per mandje (5 K.G.); Andijvie f 2.50 per 100 krop; Rabarber f 6—/ 15 80 p. 100 bos; Wortelen f 4.40 —f 12 50 per 100 bos. BOVENKARSPEL, 12 Juli 1927. Veiling „De Tuinbouw". Heden besteedde men voor: Bloemkool I f 2.30—/ 8 Bloemkool II 0.75—/ 1 40; Roode kool 11—14 50; Gr. Schotsche j muizen 33.65; Kleine Schotsche mui-* zen 1.75f 2.15; Gr. NinetyfoW 0.90 f 1.80; Kl. Ninetyfold 0.60; Ideaal f 2.75 tot f 3.40; Kriel 0 50. NOORDSCHARWOUDE, 12 Juli 1927. 163600 K.G. Aardappelen, w o. Scliotsche muizen f 5.808.90; Schoolmeesters 6.30; Bl. Eigenheimers 10.30—/ 11.10; Drielingen f 3.205.50; Kleine f 2.20— 2.90; 4 K G. Peulen f 16, alles per 100 Kg.; 2100 stuks Bloemkool 6.407.90 per 100 st.; Bloemkool 2e soort 2.203.70 per 100 stuks. WARMENHUIZEN, 12 Juli 1927. 45600 K.G. Aardappelen, w.o Schotsche muizen 6.40f 10.20; Schotsche muizen, grove 5.70f 6.20; Drielingen f 2.70— f 5.50; Kleine f 1.60— f 2.50; 460 stuks Bloemkool; le soort f 5.80; 2e soort 1 60. BEVERWIjK, 12 Juli 1927. Coop. Tuin bouw Vrije Graente en Fruitveiling. Aan de avonriaarcibeienmarkt varieerden Dinsdag de prijzen zich tusschen de f 36.5044 per 100 K.G. Zeefijsli^g@n STGOMVAARTLIJNEN. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Koningin der Nedeiianden (uitr.) 12 Juli y. Algiers. Roepat (thuisr.) 11 Juli v. Port Said. Singkep (uitr.) 12 Juli v. Port Swettenham. Bir ng 9 Juli v. Batavia n. Amst. Mapia (uitr.) 11 Juli te Port Said. Riouw (uitr.) 11 Juli te Onrust. KON. NED STOOMB -MIJ. Atlas (uitr.) S Juli te Kingston, J. Clio 11 Juli v. Algiers n. Amst. Deucalion 10 Juli v. Torrevieja te Malaga. Doros 11 Juli v. Carthagena n. Alicante, cuterpe 10 Juli v. La Pallice n. Amst. Fauna 11 Juli v. Malta n. Patras. Neptunus 11 juli v. Lissabon te Cadix. Nereus 11 Juli v. Musel n. Oporto. Oranje Nassau 10 Juli v. Trinidad n Havre. Perseus, Amst. n. Kopenhagen, 11 Juli v. Holtcnau. Theseus 11 Juli v. Civita Veechia te Napels. Ulysses 10 Juli v. Corpus Cristi n. Hampten Roads. Venezuela 10 Juli v. Amst. te Hamburg. Zeus 11 Juli v. Bari te Licata Jason 22 Juli v Amst. 6. Chili. Perseus 12 Juli v. Amst te Kopenhagen Pollux 12 Juli v. Rott. te Alexndrie. Strabo 12 Juli v. Amst. te Danzig. Tellus 12 Juli v. Gibraltar n. Sagres. KON. MOLL. LLOYD. Amstelland (uitr.) 11 Juli te Montevideo. Kenneinerland (thuisr.) 10 Juli te Rio Ja- neiro. Vertr. 11 Juli n. Victoria. HOLLAND—AMERJKA L1JN. Rotterdam 12 Juli v. New York te. Rott. Eemdijk, v. Vancouver n. Rott., 11 Juli te Los Angeles. Edam 12 Juli-v. Rett. n. New-Orleans. Narenla 8 Juli Tacntoa n. Rott. Nebraska 0 juli v. Rott. te San Francisco. HOLLAND—AUSTRALIe LIJN. Alderaniin (thuisr.) 11 Juli v. Brisbane. HOLLAND- WF.ST-AFRIKA LIJN. N Blc-mmersdijk, v. New York n. Java, 10 Juli van Suez. Ceres (uitr.) 11 Juli v. Bordeaux. Haarlem 9 Juli v. Monrovia n. Conakry. Vlieland (uitr.) 11 Juli v. Lagos. HOLLAND—OOST-AZIe LIJN. Zosma 10 Juli v. Yohohama n. Viadlwostock. JAVA—CHINA—JAPANLIJN. Tjipanas 12 Juli v. Batavia te Manila. JAVA—BENGALEN LIJN. Bengkalis 11 uli v. Calcutta te Java JAVA—NEW YORK LIJN. Djambi, v. Batavia n. New York, 11 JuJi Belawan. JAVA—NEW YORK LIJN. Deli 10 Juli v. Batavia te New York. Salawati 10 Juli v. New York te Batavia. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Indrapoera (uitr.) 12 Juli te Sabang. Menado (thuisr.) 11 Juli v. Gibraltar. Slamat (thuisr.) 11 Juli v. Sabang. Kedoe 12 Juli v. Rott. te Batavia. Tabanan (uithr.) 12 Juli v.rn. 8 uur Port Said. STOOMVA ART-MI J. OCEAAN. Ajax, v. Batavia n. Amst, 11 Juli Said, Diomed, v. Japan n. Rott., 11 Juli v. Said. Orestes, v Japan n. Rott., 11 /uli v. Singa pore. Phemius, v. Japan n. Rott., 11 Juli v. Singap. EMZETCO LIJN. Jonge Anthony, Valencia n. Londen en Rott pass. 11 Juli Gibraltar. Jonge Maria 12 Juli v. Alicante n. Tarra gona. KON. PAKETV. MAATSCHAPPIJ. Houtman 11 Juli v. Batavia n. Singapore.' HOLLAND—AFRIKA LIJN/ Billiton (thuisr.) 11 Juli v. Port Soudan Meemskerk 12 Juli y. Dar-es-Salaam n. Zanzibar. j Nijkerk (uitr.) 12 Juli te Dar-es-Salaam. Rijperkerk 11 Juli y. Port Natal te Delagoa- baai. ROTTERDAM— ZUID-AMERIKA LIJN. Algorab (thuisr.) 10 Juli v. Montevideo. Poeldijk, 11 Juliv. Rott. te B.-Ayres. Aldabi (uitr.) 11 Juli 90 mijl Zuid v. Ffife, oa^^Norioaiia.' van v.- Port Port

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 6