DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. HOTEL „NASSAU-BE!t6EH" - BERGEN AAN ZEE Gemeenteraad van Alkmaar. No. 163 Dif nnramer Desfaat on i blades. Honderd negen en twintigste Jatuyang 1927 AftoimcmentsprUs bij vooruittoetaling per 3 maanden f2—fir. per post f2.50. Bewijsn. 5 ct Adyertenticpr. 25 ct p. regol, grootere letters natt Brie yen franco N.V. Boek- en Handelsdr. vJl Herms. Coster Zoon, Yoordam C9, TeL Admlnistr. No. 3. Rodactle No. tt. BOADEROACJ Direrieur: G. H. KRAK. Hoofdredacteur Tj. N. ADEMA. 14 JliLl DageRijksch oirerzicht. De politieke toesland in Rus- land. Geen nieuwe moeilijkhe- den in Frankrijk. Mag men de Russische blades gelooyen, dan is een nieuwe wijziging van den politie- ken toestand minder ver verwijderd dan alge- meen wordt aangenomen. Vast staat in ieder geval dat er den laat- sten tijd een ongewoon hevigen strijd wdrdt gevoerd tusschen het regeerings-consortium Stalin c.s en de officieele oppositie die onder haar aanhangers mannen telt als Zinowjew en Trotski. En eveneens staat vast dat die strijd groote kans heeft uit te loopen op een overwinning der oppositie! De jongste poging van Stalin om de op positie te discrediteeren is geweest, het rond- zenden door de provincie van een bulletin, dat vrijwel uitsluitend bestaat uit (gedeeltelijk vervalschte) uittreksels uit buitenlandsche emigranten-bladen, waaruit zou moeten blij- ken, dat deze bladen de oppositie moreel steu- nen. De communisten in de provincie hebben daarop echter geantwoord met den eisch, dat Trotski in de gelegenheid zal worden gesteld, in de pers zijn zienswijze uiteen te zetten en te verdedigen, wat Stalin c.s. tot nu toe blij- ven weigeren. Merkwaardig is, dat in de brie- ven en telegrammen van dezen aard, die bij hetCentraal comite der communistische partij binnenkomen, zoo goed als niet over de oppo sitie, maar steeds over Trotski wordt gespro- ken hetgeen wel een sprekend bewijs mag worden geacht voor de populariteit, die Trotski in den lande geniet. Deze populariteit houdt een ernstige waarschuwing in en in de naaste omgeving van Stalin gaan dan ook al stemmen op, om Trotski weder vrijheid van uiting door mid-del der sowjetpers te geven, hoe gevaarlijk dit op zich-zelf ook moge zijn. In de kringen van het sowjet-gezantschap te Berlijn verwacht men, dat Stalin tenslotte aan den in dezen op hem uitgeoefenden drang zal toegeven, waarbij het bekende collectieve schrijven van een aantal buitenlandsche ge- zanten der sovjet-unie zeer zeker ook een be- langrijken factor zal vormen. Volgens hetzelfde blad, zou Stalin een po ging hebben gedaan, om de correspondenten van buitenlandsche dagbladen, die daarvoor in aanmerking komen, te bewerken, dat zij "berichten zullen geven, welke er op berekend zijn, het prestige van Stalin in West-Europa, dat den laatsten tijd steeds gedaald is, eeni- germate te herstellen. Tenslotte wordt melding gemaakt van een conflict, dat gerezen zou zijn tusschen Stalin en Ordzjonikidze, den volkscommissaris der arbeiders- en boereninspectie. Stalin acht de vrijmoedigheid, waarmede Ordzjonikidze de resultaten van onderzoekingen naar de toe- standen bij verschillende officieele en semi- officieele organen en instellingen aan de openbaarheid prijs geeft, uit een tactisch oog- punt niet te verdedigen. Ordjonikidze weigert echter zijn houding te veranderen en zou, naar gezegd wordt, bij een onderhoud met Stalin dienaangaande, dezen ernstige beleedli- gingen hebben toegevoegd, hetgeen Stalin hem niet vergeven kan. Hoe het zij: uit dit alles blijkt, dat Stalin danig op zal moeten passen wil hij niet van de regeeringstafel verdrongen worden. Het is alleeri maar jammer, dat, wanneer de oppositie-met Trotski en Zinowjew aan het hoofd weer aan't bewind zou komen, de in- ternationale verhoudingen daar weinig of niet op verbeteren zullen, daar deze goeddeels wel accoord zullen gaan met de tot nu toe ge- volgde wijze van optreden tegenover het bui- tenland. Dreigen de moeilijkheden in Rusland dus, in Frankrijk is de stemming plotgeling omge- slagen, zeer ten voordeele van Poincare en zijn mederegeerders. Konden wij, gister nog schrijven, dlat de op positie het het tegenwoordige kabinet zoo las- tig maakte, dat een val vrijwel onvermijdelijk was, thans heeft de meerderheid na rijpelijke overwegingen besloten in alle kwesties die van belang mogen worden geacht, de wen- schen der regeering te volgen. Onder geen voorwaarde wil men dus een kabinetscrisis onder de oogen zien. Ook de salariskwestie zal geen nieuwen aanval op de regeering ontketenen. Het wispelturige Fransche bloed heeft zich ook ditmaa! niet geloochend. Alle verontwaar- diging over Daudet, Pujo, Madame Montard, de communistenvervolging enz. is thans blijk- oaar vergeten. Het wachtwoord luidt opnieuw: Poincare forever! HinrBenlagui AANRIJDING. Op den Haarlemmer,weg bij Halfweg heeft een ernstig motorongeluk plaats gehad. Een nulitaire motorrijder, die aan den kant van den weg bezig was zijn motor te repareeren, werd door een anderen motorrijder, een irrwo- ner van Haarlem, aangereoen als gevolg van verblinding door het licht van een hem tege- moetkomende auto. De motor werd zwaar beschadigd en de rouitaire motorrijder liep een hersensehud- ding, een schedelbreuk en een elleboog-frac- tuur op. Door een passeerend geneesheer werd hem de eerste hulp verleend, waarna hij per auto naar een der Haarlemsche ziekenhuizen werd yervoerd. BALLONTOCHT IN DEN NACHT H. G. C. schrijft aan het Hbl.: Na een lange periode van ongunstig weer of gunstig weer met ongunstige windrichting, kon op 11 Juli eindelijk de eerste nachtvaarf met een der ballons der Kon. Ned. Ver. v. Luchtvaart worden ondernomen. In de mand bevonden zich behalve de commandant drie passagiers, onder wie een dame. In den middag draaide de wind na een on- weersbui naar N.-Oost, zoodat geen lange vaart te voorzien was. Tegen den avond ver- dwenen alle onweerswolken en bleef er alleen een floers van hooge wolken over, dat het maanlicht nauwelijks temperde. Te Q.45 steeg de ballon uiterst gunstig op in de stille avondlucht; even later drcef hij langzaam over de stad Utrecht, waar de lichten juisf werden ontstoken. Buiten de stad werd de laagvarende ballon ggvolgd door drommei fietsers, die in de meening verkeerden, dat men ging landen en voor wie het een teleur- stelling was hem na een val wederom te zien gaan stijgen. Na een uur werd het stiller be neden. De ballon was gaandeweg rustiger ge- worden, dreef tusschen IJsselstein en Mont- foort door en naderde langzamerhand de Lek. Het werd thans geheel nacht. Overal rondom kwamen de lichten der groote steden aan den horizon te voorschijn. Te 12 uur was het stadje Schoonihoven gepasseerd. Prachtig weerkaatste het zilveren maanlicht in de vele slooten en in de rivier de Lek, die een half uur later bij Lekkerkerk werd gepasseerd. De vaarrichting liep midden tusschen Rotterdam en Dordrecht door. Indien deze niet veran- derde kon de landing vroeg in den morgen op Schouwen verwacht worden. De ballon was thans op 300 M. hoogte in volkomen sta- biel evenwicht. Het zou echter anders gaan. Tegen 2 uur werd het maanlxht merkbaar zwakker. Be halve door de toenemende duisternis werd d" orientatie bemoeilijkt door lage nevels over het land. Het werd niet raadzaam geoordeeld de breede wateren, die de Zuidhollandsche eilanden scheiden, over te trekken zonder zicht op den grond, zoodat de commandant besloot te gaan landen. Het kostte moeite den ballon tot vallen te brengen. Met open ventiii werd de aarde genaderd en de ballon kort bij een landweg, die zich in de duisternis wit op het zwarte land afteekende, op sleeptouw ge bracht. Beneden heerschte echter volkomen windstilte, zoodat de ballon, toen de zwar- sleepkabel zich neervleide in een bietenveld aan de eene zijde van den landweg, op een 25 M. boven den grond roerloos bleef hangen boven een erwtenakker aan de andere zijde van den weg. Het horloge wees 2.15. De vaart was geeindigd, doch de ballon nog niet ge- land. Onmiddellijk werd thans in de lucht hangend op weinig meters boven de aarde een vroolijkc picnic georganiseerd in afwachting van het daglicht en de verdere dingen die ko men zouden. Pogingen om de mand zonder vreemde hulp op den landweg te krijgen mislukten. Het duurde tot 4 uur eer er hulp kwam opda- gen in den vorm van een melker, die begon met zich ernstig boos te maken over de won- dere verschijning van den grooten ballon in den mist en de hulpbehoevende bemanning op den akker aan den rand van de diepe sloot, wier hulpgeroep zijn jong paard veischrikte. Toen hij den toestand overzag werd hij echter terstond hulpvaardig en werkte hij krachtig mede om den mand over de sloot op den weg te krijgen en den ballon te „landen", d w. z. hem op den weg te ledigen zonder schade aan te richten aan de gewassen op het land. Toen hij van het melken terugkwam vond hij de verkeershindernis inmiddels door comman dant en passagiers met hulp van enkele voorbijgangers opgeruimd en de ballon reeds ingepakt en belastte hij zich uit eigener be- weging met de verdere hulp en met de zorg voor het transport van den mand met inhoud naar Oud-Beierland en vandaar naar Soester- berg terug. Genoegelijk overleggend met en steeds pratende met zijn verstandig paard „Roos", ontpopte „Arie" zich op de lange wandeling naar het dorp als een verstandig expediteur, die het transport van den ballon en de bemanning voorbeeldig wist te leiden De vrouwelijke passagier verdient alle hul de voor haar kordaatheid bij de veie avontu- ren, waartoe deze ballontocht wederom aan- leiding gaf en voor haar juist inzicht bij het niet gemakkelijk probleem van de berging van den zwaren ballon met het vele touw- werk met weinig hulpkrachten op het beperkte terrein van.een smallen landweg. De geheele tocht was een doorloopende propaganda voor de mooie en steeds avontuurlij-ke ballonsport. DE AMSTERDAMSCHE HUURVERORDENING. De welhouder De Miranda deelde gister in de raadsvergadering te Amsterdam mede, dat hij van minister Slotemaker de Bruine be- ricth heeft gekregen, dat het besluit van den Raad, betreffende de gemeentelijke huurveror- dening ter schorsing aan de koningin is voorgedragen. Daarin zeide de wethouder ligt op- gesloten, dat de verordening zal vernietigd worden op grond1 van het feit, dat zij zou zijn in strijd' met het algemeen belang en dus met de wet. De raad vergaderde heden ten 1 ure. Wegens afwezigheid van den secretaris, den beer Koelma, fuDgeerde de heer vao Ehjk als zoodanig. Afwezig waren Mr. J. P. Bosnian wegens ud>tstcdigheid> mej. Carets zal iets later ko men en de heer D. Plevier. Ingekomen zijn: a. de verslagen met de rekeniingen betref fende het gemeentelijk pensioenfonds en het gemeentelijk ongevallenfonds. Aangenomen voor kennisgeving. b. een brief d.d. 29 Juni j.l. No. 80 van Ge- deputeerde Staten inzake de uitkeering aan deze gemeente te doen naar aanlei- ding van art. 1 der wet van 24 Mei 1897 (Staatsblad No. 156). E>e Raad beantwoordt den brief met de mededeeling dat hij niet voornemens is het beroep in te stellen, bedoeld in art. 8, alinea 2 dier wet. c. een brief d.d. 4 Juli j.l. It afd. No. 3.1.2, van het Hoogheemraadschap Noordhol- lands Noorderkwartier inzake verkiezing van hoofdingelanden en -plaatevervan- gers voor dat waterschap. De Raad wijst den B.urgemeester aan als gevolmachtigde. d. een adres d.d. 8 Juli j.l. van het Bestuur der vereeniging „St. Joseph", daarbij ver- zoekende de noodige gelden beschikbaar te stellen voor het geven van cursussen voor bij zonder vervolgonderwijs. De Raad machtigt B. en W. aan het Be stuur te berichten dat, zoo de door dit be- stUur te geven cqrsussen voldoen aan de door de wet gestelde eischen, er geen bezwaar be staat t. z. t., voor zoover de gemeente daartoe op grond van art. 102 der Lager Onderwijs- wet 1920 verplicht is, de noodige gelden be schikbaar te stellen, mits het bestuur de wet- telijke formaliteiten in acht neemt. Voor kennisgeving aangenomen. e. een brief d.d. 12 Juli j.l. van het lid van den Gemeenteraad, den heer H. van Dru- nen, daarbij verzoekende aan Burgemees- ter en Wethouders een vraag te mogen stellen inzake een in te richten speeltuin aan de Dahliastraat. Aan het einde der agenda toegestaan. f. een brief d.d. 12 Juli j.l. van het lid van den Gemeenteraad, den heer G. Veen, daarbij verzoekende aan Burgemeester en Wethouders een vraag te mogen stellen inzake wegingjter kaasmarkt. Als voren g. een brief d.d. 11 Juli j.l. van den heer J. Cloeck, houdende bericht van aanne- ming der benoeming als lid der schat tingscommissie voor de Inkomstenbelas- ting. Voor kennisgeving aangenomen. h. een brief d.d. 11 Juli j.l. No. 2765 afd. H. O. van den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, houdende goedkeuring van het Raadsbesluit tot be noeming van mej. J. B. Zwaardemaker tot tijdelijlf leerares in de oude talen aan het Gymnasium, met dien verstande dat deze tijdelijke benoeming uiterlijk met 1 Au gustus 1927 eindigt. Conform den wensch van den minister werd beslist. i. ad'ressen d.d. 11 Juli j.l. van de Vereeni ging tot bevordering van Christelijk schoolonderwijs alhier. daarbij verzoeken de de noodige gelden beschikbaar te stel len uit de gemeentekas voor de stichting van een bijzondere school voor lager on derwijs en eene voor bijzonder uitgebreid lager onderwijs aan de Palingstraat. In handen van B. en W. om bericht en jraad. BENOEMING LEERARES GYMNASIUM. Onder overlegging van het betrekkelijk ad- vies van den Inspecteur der Gymnasia dd. 20 dezer no. 410 stellen curatoren van het gym nasium den Raad voor te benoemen tot leerares in de Duitsche Taal aan het Gym nasium alhier Mej. L. A. Haas, thans tijdelijk als zoodanig werkzaam. Benoemd mej. Haas met algemeene stem- men. WIJZIGING DER VERORDENING, BETREFFENDE HET GEMEENTELIJK GRONDBEDRIJF. In bijlage No. 76 stellen B. en W. voor het volgende.besluit: Behoudens goedkeuring van de Gedepu- teerde Staten- der provincie Noordholland vast te stellen de volgende: Verordening tot wijziging der Verordening betrejfende het geniee.velijk grondhedrijf. Artikel I. De verordening betreffende het gemeente lijk grondhedrijf (Gemeenteblad nr. 716) wordt gewijzigd als volgt: a.aan artikel 3 wordt toegevoegdi een tweede lid, luidende: „Niettemin wordt over een bedrag ten beloope van het verschil tus schen de volgens artikel 10 bepaalde waarde der hierbedoelde eigendommen en de in het eerste lid van dit artikel bedoelde restant- schuld, zoo deze lager is dan de hiervoor be doelde waarde, door het bedrijf een bij het raadsbesluit vast te stellen rente aan de ge meente vergoed" b. aan het onderdeel ,g." van de opsom- ming der „lasten" in artikel 8 wordt toege voegd: „zoomede de rente, bedoeld in het twdede lid van artikel 3". Artikel II. Deze verordening wordt geacht, in- wer- king te zijn getreden op 1 Januari 1927. Zij is sleehts voor het jaar 1927 van kracht. B. de in het tweede lid van artikel 3 der verordening beijeffende het gemeentej^k Gedurende de maanden JULI en AUGUSTUS iederen middag CONCERT en iederen avond DAj%tSEHt. Op ZATERDAG- en ZONDAGAVONDEN (gedurende Juli en Augustus) wordt UITSLUITEND toegang verleend op vertoon van Introductiekaart. Overige avonden is de toegang vrij. IngangZeeweg. grondbedrij'f bedoelde rente te bepalen op AlA pet. Mr. Leesberg wenschte de debatten, die den afgeloopen winter al uitvoerig waren gevoerd, niet te heropenen Met een enkel wooxd meende hij te kunnen volstaan, met te zeggen, dat hij zou tegen stemmen. De heer G o v e r s zou hetzelfde doen, thans was hij voor. Mr. S 1 u i s was er voor om een minder heids'besluit mogelijk te maken. Het voorstel werd hierop aangenomen.' Tegen Mr. Leesberg, Mr. Kus-ters en de heer Bak. ONDERZOEK GELOOFSBRIEVEN. In bijlage No. 81 schrijft de raadscommis- si-e tot onderzoek der geloofsbrieven waarvan de heer G. Veen voorzitter, en Mej. N. Carels en de heer H. Kus-ters leden zijn: De Commissie, door den voorzitter van Uwen Raad benoemd tot het onderzoek der' geloofsbrieven metxbijlag-en van de met den eersten Di-nsdag van September a.s. benoem- d-e leden van den Gemeenteraad, heeft d-e be treffende stukken on-derzocht en in orde be vonden. Van eenig beletsel tegen hunn-e toe- lating is daarbij niet gebleken. Zij stelt Uwe Vergadering daarom voor te nemen het volgende besluit: De Raad der gemeente Alkmaar; Gezien en onderzocht de gelocfs'brieven met bijlagen van de met den eersten Dinsdag van September a.s. benoemde leden van den Gemeenteraad Gelet op het rapport der commissie van on derzoek van die geloofsbrieven met bijlagen, alsmede op de arti-kelen 12, 17, 19, 20, 21, 23 en 31 der Gemeentewet; Overwegende, dat hem geenerlei beletsel tegen h-unne toelating is gebleken; Besluit: als leden van den met den eersten Dinsdag van September a.s. optredenden Gemeente raad toe te la-ten Mej. N. Carels en de h-eeren: T. Bonsema, P. Dekker, H. van Drunen, D. Govers Jz S. J. A Keesom, H. Klaver, Mr. H. A. J. M. Kusters, Mr. A. J. M. Leesberg, J Ringers, A. Sietsma, G. van Slingerland, Mr. D Sluis, A. F. Thomsen, J A. Tomassen, G Veen, J. Vogeiaar, J Westerhof en D. J Woldendorp. Aldus besloten. VOORSTEL INZAKE SU&SIDIEERING R. K. LYCEUM. B. en W. stellen in bijlage 78 voor te be- sluiten: .aan de bovengenoemde Stichting ten behoeve van de instan-dhouding van een R.-K. lyceum toe te kennen een subsidie: a. van 3500.over het tijdvak van 1 September 1927 tot en met 31 December 1927; 'b. van 2500.over 1928; c. over volgende jaren een telkens op aan- vra-ge van het bestuur door den Raad te -bepalen bedrag tot een maximum van f 6000.per jaar, op welk maximum het subsidie niet zal kunnen worden be paald zoolang niet voor alle leerjaren, welke het lyceum beoogt te omvatten, klassen zijn gevormd in de afdeeling gymnastiek zoowel als in de afdeeling hoogere burgerschool, een en ander on der de volgend-e voorwaarden: 1. dat, zoo het Rij-k over 1927 en 1928 in totaal een subsidie van meer dan 20.000 moch-t verleenen, het ver schil in mindering komt op het ge meentelijk subsidie; 2. dat, zoo de Provincie Noord-Holland subsidie mocht verleenen, het ge meentelijk subsidie met de belft daarvan wordt verminderd; 3. dat het gemeentelijk subsidie in geen geval meer beraagt dan noodig is tot dekking van het nad-eelig saldo dat op de exploi-tatie on-tstaan zou, wan neer de gemeente geen subsidie toe kende; 4. dat de uitkeering; van het subsidie ge- schiedt op de door Burgemeester en Wethouders te bepalen wijze, met dien verstande dat d-e definitieve be paling van bet bedrag, behalve voor- zocrveel het jaar 1927 betreft, ge. schied-t aan de hand van de door den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen goed-gekeurde reke- ning over het dienstjaar, waarop het subsidie betrekking heeft, welke reke- ning te dien einde met de desbetref- fend-e beschikking van den genoem- den Minister aan Burgemeester en Wethouders moet word'en overge- legd; voor zoover bet in de rekening verantwoorde bedrag aan school- gelden i-ngevoige de daaromtrent van rij-kswege gegeven regelen lager is dan het werkeiijk ontvangen bedrag, zal voor d-e bepaling van het ge- meentelij-k subsidie met de werkeiijk ontvangen som rekening moeten worden gehouden; 5. dat jaarlij-ks voor 1 April een verslag omtrent den toestand van het lyceum over het afgeloopen jaar aan Bur gemeester en Wethouders wordt toe- gezonde-n en aan dat College aHe in- lichtingen omtrent het lyceum wor den verstrekt welke het dienstig moch-t achten; 6. dat het programma van onderwijs jaarlijks bi] den aanvang van den cursus aan Burgemeester en Wethou ders wordt medegedeeld; 7. dat de Burgemeester en de Wethou ders steeds toegang hebben tot de school. 8. dat de leeraren woonplaats moeten hebben in de gemeente Alkmaar, van welke verplichti-ng Burgemeester en Wethouders r.ochthans in bijzondere gevallen ontheffin-g kunnen verlee nen. De heer Westerhof vormde de min- derh-eid van het college en refereerde zich aan d-e bijlage ten aanzien van de meening van de minaerheid. In het algemeen was spr. voor gelijkstel- ling. Kan men echter zoo'n belangrij-k voor stel ipcidentieel behandelen? Het gaat over een uitgave voor altijd Eens is s-pr. het, dat als subsidie wordt ver leend, die dari steeds moet worden gegeven. Spr. had zich over de redactie in de bijlage door de meerderheid van het college ver- baasd. Deze komt hierop neer, dat de R.-K. het willen en dat er een meerderheid is. De heer Plevier kwam ter vergadering. De heer Westerhof betoogde, dat de weth. van financien steeds eerst de inkom- sten en dan de uitgaven wilde bepalen. Het voorstel is hiermede in strijd. Voor spr. zou de argumentatie kunnen gelden. Bij de behandeling van de pensioenpr-emie voor de ambtenaren werd de benarde toe stand van de gemeente aangevoerd. De omstandighed-en maakten verhoogi-ng van aftrek noodzak-elijk. Nu laat men dit 106 en volgt dus een slingerpolitiek. Als B en W. zeggen eerst dekking en daar- na „latex dekking", dan vraagt spr., wat is dit voor een politiek Het Rijk was z.i. al in ruimen zin tegemoet getreden, door 80 pCt. van de exploitatie- kosten te geven. Spr. wees op de noodwet voor het Nijver- heidsonderwijs en de noodwet ten aanzien van Gymnasia en H. B. S. In het algemeen kan de regeering uitzon dering toestaan. De regeering wil het niei met doorgevoerde passifica-tie de bijzondere schoolbesturen mogelijk maken, bijzondere scholen te stichten en trad dus met 30 pCt boven de 50 pCt. uit. Het kostte te veel en daarom kwam de wel van 28 Juli. Spr. weet niet of de regeering de uitzonde- ring al heeft toegestaan, doch neemt aan van wel. Het jaar zal met een tekort van 4000 uit- komen. Mr. K u s ters het is knap dit in Juli reeds te zien. De heer Westerhof met en zonder subsidie komt het Lyceum er toch. Deze zaak wordt niet in gevaar gebracht en het is dus gewenscht om de zaak bij de be- f rooting te behandelen en desnoods terugwer- ende kracht aan het besluit kan geven. De wethouder van financien is steeds tegen het nemen van incidentieele besluiten. Hij was tegen het incenditieel verleenen van een crediet van 350 voor een openbare school. Een principieel verschil scheidt ons, doch eerst client het verplicht openbaar onderwijs goed verzorgd te zijn, alvorens men geld geeft voor onverplicht onderwijs. Spr. heeft geen bezwaar om een zaak vlug af fe hande- len. De soc. dem.-fractie moest jaren op een praeadvies wachten. Dit verscheen in twee weken. Mej. Carels kwam ter vergadering. De heer Westerhof betoogde, dat blij-k- baar voor de een al la minute wordt gewerkt en het-voor den ander jaren duurt. De heer Westerhof wees er op, dat voor het onderwijs in 1928 50.000 meer noodig is en daarop kan niet bezuinigd worden. 3.50 voor leermiddelen is noodig. Sleehts voor een jaar kon het op f 1,25 worden ge bracht. In het college is het beloend, dat de voorloopige begrootingscijfers een tekort van 4 ton aangeven. Wie dit weet, gaat niet vrij uit met voor dit voorstel te stemmen. Voor men dit doet is't noodig eerst de begrooting te bekijken. Mag bovendien een raad, die strafe nsaxjHus gaat, ^t bgslyii OCffiSL?!! AARSCH

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 1