Sport Provinciaai wieuws Teiegrammeti athletiek.^ EUarktberichten van 18 Juli 1927. Opgave van Noordhollandsoh Landbouworediet *3 »4 J 4 ter, de Tieer Jac. Balvert, wiens verantwodf. delijkheid groot was, doch die thans met des- temeer voldoening op het voltooide trotsche gebouw mag neerzien. GEMEENTELIJKE HANDELS- SCHOOL. Toegelaiten tot de eerste klasse: K- D de Haan, Johanna S. van Hulst, P. Kater, H. H. Klomip, J. A. Reiimer, P Roskarn, Trijn- tie Ruijter, C. J. Schut, M. Slotemaker, J. Q A. Spanjaard, A. Spijker, J. Uitenfcuis, D. Velleman, Marietje Velthuis, J. Vroeg in de Wey en j. Zaadnoordijk. Tot de tweede klasse: L. C. Baas. Tot de vierde klasse: A. J. Jellema, Clara-Kater, Hendrika J. de Reus ea I, Uip- ikes* ALKMAARSCHE BAD- EN ZWEMINRICHTINQ. In de week van 10 tot en met 17 Juli zijn in bovengenoemde inrichting genomen: 714 baden door heeren, 642 door dames en 296 door onvermogenden. Totaal 1652 baden. Hoogste temperatuur van het water 73 gr. LIGHT OP! Hedenavond .voor rijwielen en motorrijtui- gen te 9.42 uur licht op. Voor rij- en andere voertuigen een halt uur later. NAT ION ALE ZWEMWEDSTRIJDEN Onze stadgenoot Herman Caarls thans lid van D. W. R. te Haarlem behaalde gisteren m de nationale zwemwedstrijden te Hoorn een 2en prijs op de 1500 Meter en een 2en nriis op de 400 Meter. Oil BERGEN. Het Retraitehuis aan den Loudelsweg, schepping van onzen plaatsgenoot, architect j C. Leijen, die hiermede een gebouw sduep, dat tot alle tijden zal spreken, werd hedenmorgen door den Bisschop van Haar lem, Mgr. Callier, op plechtige wijze ingc- 'hetgebouw werd, zoowel inwendig als uit vvenaig, gewijd. De strekking van het Retraitehuis is om menschen, die door het sloopend zenuwachtig leven van onzen tijd behoefte gevoelen zicn geestelijk te versterken en los te komen van tie dagelijksche moeilijkheden, om die ver- sterkt beter't hofd te kunnen bietkn, door een eenzame afzondering daartoe in de gete' genheid te stellen. In „De Rustende Jager" had gister middag ,onder groote belangstelling, de prijs- uitreiking plaats van het door Bergen's Man- nenkoor georganiseerde Nationale Zangcon- cours. De voorzitter van de concourscommissie, de heer A. van Schalkwijk, deelde mede, dat het concours een uitgave van 9100 had ge- vorderd, waardoor het garantiefonds van f 1300 met daarboven 800 verloren waren gegaan. De vereeniging hoopt de ontbrekende 800 door het houden van een 25 cents verloting bijeen te brengen, waarvoor zij een beroep deed op de aanwezige vertegenwoordigers van zangvereenigingen. De prijsuitreiking geschiedde, wegens ver- hindering van den eere-voorzitter, den heer Mr. H. D. A. van Reenen, door den heer D. A. Klomp, die Bergen's Mannenkoor huldig de voor de uitnemende regeling van het con cours, dat zeker een moreel succes was ge- weest en de commissie voor alles een woord van hulde bracht, omdat het begrepen had, dat de eer van Bergen vorderde, dat de voor het concours aangegune verplichtingen wer den nagekomen, zoodat naast het groot aan- tal medailles, lauwerkransen en kunstvoor- werpen, ook de 2800 aan geldprijzen wer- den uitbetaald. Ook hij deed een beroep om er toe mede te werken, dat de tot dekking van het tekort georganiseerde verloting zal sla- gen. Met een toepasselijk woord aan de over- •vinnende koren en dirigenten werden hierop Je prijzen uitgereikt. Dat hierbij een goede geest hperschte, b wijst het feit, dat door de aanwezige koren reeds 1600 loten werden afgenomcn. Oedeelteliik gecomgeerd.) ONRUST IN INDle. AMSTERDAM, 18 Juli. De bladen mel- den uit Batavia, d.d. 17 Juli, dat de zoon van den wachtcommandant van poiitie, de heer G. J. van Someren, Zondagavond op weg tusschen Tjibinoeng en Depok is aan- gehouden door 50 in't wit gekleede inian ders, waarbij met goloks gewapende man- men. Toen de heer v. Zomeren had verklaard, niet tot die poiitie te behooren, mocht hij met zijn auto doorrijden. Ook andere auto's werden aangehouden. Om half 10 s avonds zijn vuurpijlen af- geschoten te Batavia en i^eester Cornelis, welke het sein zouden zijn voor een alge- meenen opstand. Nabij Senen is een communist, die zich teg en zijn arrestatie verzette, doodgescho ten. Te Bandoeng zijn 9 inlanders gearres teerd. Zaterdagavond en Zondagavond zijn te Weltevreden uitgebreide voorzorgs- niaaLregekn getroffen. Voigens berichten uit Bandoeng van 18 Juli besdioten vijf militairen heden- morgen een patrouiileerend hooldagent, die terugsclioot. Een malitair werd gewond. Het bleek een Menadoneesche deserteur te zijn. De inderen zijn gearresteerd. Ook te boio zijn onder de militairen gelijkc versdnjnseien waarg-cnomen ais te bamioeng. ERinSTIG AUTO-ONGEVAL. LElDEN, 18 Juli. Vermoedelijik tenge- rolge van een delect aan de stuurinrichting is Zaterdagavund op' de Goudseheweg onder de gemeente Zwammerdam een ver- huur-auto, waarin gezeten waren de kaas- handelaar P. v. d. Kooi uit Rotterdam, met drie zijner zoons en hun dames, in voile vaart tegen een boom gereden. Alle inzittendem werden van hun plaat- sen geslingerd. Een der zoons werd met een zeer ernstige verwonding aan het hootu en in bewusteloozen toestand opge- nomen. Zijn echtgenoote kwam er wednig beter at en brak bovendien een been. De overige passagiers bekwamen alien min of meer ernstige kwetsuren. De beide zwaargewonden werden naar het zieken- huis te Bodegraven overgebr'acht, nadat I eerst doctoren ter plaatse hen voorloopig verbonden hadden. Gistermiddag was de heer de K. nog steeds niet tot het bewustzijn terugge- keerd. De toestand van zijn echtgenoote is niet direct verontrustend. De auto is geheel ver- nield. ON'RUST IN INDle. 's GRAVENHAGE, 18 Juli. Wij vernemen bij het Ministerie van Kolonien dat van den Gouverneur Generaal telegrafisch be- richt is ontvangen, dat sedert korten tijd loopende geruchten omtrent Communisti- sche propaganda onder de inlandsche mi litairen speciaal Menadoneezen aanleiding hebben gegeven tot het instellen van een onderzoek en tot het treffen van uitgebrei de voorzorgsmaatregelen in de groote garnizoenop 1 aatsenInderdaad bleek van het bestaan van een complot tot het verwekken van ongeregeldheden in den afgeloopen nacht, door militai ren gesteund door burgers, waarbij een aanval op telefoonkantoren, gevangenis- sen, wapenkamera en munitiemagazijnen op het programma stond. Dank zij geno men inaatregelen bepaalden de ongeregeld heden in West Java, zich tot een aanval op een hooldagent van poiitie te Bandoeng door vijf gedroste militairen, waaronder de hoofdleider deze actie die alien werden gearresteerd. Een communist die in ver- band met een en ander te Batavia gear resteerd werd, werd toen hij verzet pleeg- de, neergelegd. SCHOUT BIJ NACHT K. F. SLUIJS. Bij Koninklijk besluit is de scho<ut bij nacht K. F. Sluijs bevorderd tot vice ad- miraal en is met ingang van 1 Augustus vice admiraal Sluijs eervol ontheven van de betrekking van chef van de marine- staf en van de afdeeling defensie aan departement van marine en is hem met genoemden datum ter zake langdurigen dienst op zijn verzoek onder dankbetuiging voor langdurige goede diensten eervol ontslag uit den zeedienst verleend en is met ingang van Augustus de waameming van de betrekking van chef der marinestaf en van de afdeeling defensie, tijdelijk op- gedragen aan kapieinit luitenant ter zee A. Vos. HET AUTO-ONGEVAL TE HILLEGOM. AMSTERDAM, 18 Juli. Omtrent het ernstige auto-ongeval, dat gistermiddag omstreeks vijf uur op den Leidschen straatweg te Hillegom heeft plaats gehad, vernemen wij nog het volgende: De auto reed zeer snel en waarschijnlijk is di-t de oorzaak van het ernstige ongeval. Gedocd werd de 20-jarige mejuffrouw A Visser. Gewond werden haar twee broers, de heeren B. en J. Visser en voorts mejuf frouw E. van den Berg, alien uit Amster dam en de heer J. Kat uit Londen. Het meisje, waarvoor de chauffeur wild- uitwijken, is toch nog door den wagen aan gereden. Het is de 12-jarige dochter van den heer Beumer uit Lisse. De chauffeur kwam met den schrik vrij. Alle gewonden zijn gisterenavond per auto naar het Academisch ziekenhuis te Leiden overgebracht. De heer Kat kon, na verbonden te zijn, huiswaarts keeren. De ovefigen moesten worden opgenomen. He- denmorgen was de toestand van het 12-ja- rig meisje Beumer zeer ernstig. De politfe stelt een onderzoek in. ZEER ERNSTIG AUTO-ONGEVAL. Vijf dooden. ASSEN, 18 Juli. Hedenmorgen om streeks half 12 heeft op den weg Asseni Meppel een zeer emstig ongeval plaats gehad, waarbij vijf menschen het leven lieten. Nabij Dievesbrug reed dr. Tonckeren, uit Groningen, die hedenmorgen met zijne echtgenoote, twee zoons en een dochter met vacantie uit Groningen was vertrok- ken, met zijn auto tegen een boom. Deze knapte af en de auto vloog over de tram- rails in de Drentsche Hoofdvaart. Er was toen het ongeval plaats had, niemand op den weg. De auto was een gesloten wagen en de inziitenden schijnen niet meer daar- uit te hebben kunnen komen. Kort nadat het ongeval moet hebben plaats gehad, ontdekten voorbijgangers den afgeknapten boom en sporen van den auto over de>n weg in de richting van de vaart. Toen zij gingen kijken, ontdekten zij den zoo als geheel in het water gezak- ten auto. Onmiddellijik werden reddings- pogingen ondernomen, doch toen de vijf inzittenden op het droge waren gebracht, bleken zij reeds alien te zijn overleden. Doktoren uit Diever en Dwingelo konden slechts den dood constateeren. De lijken zijn voorloopig in een huisje langs den weg opgeborgen. DRIE KINDEREN Bij HET ZWEMMEN VERDRONKEN. LEXMOND, 18 Juli. Zondagmiddag omstreeks vier uur heeft onder de gemeerite Jaarsveld een ernstig ongeval plaats ge had, waarbij drie kinderen om het leven zijn gekomen. Een aantal kinderen was aan den overkant van de rivier aan het baden. Op zeker moment hoorde de veldwachter van Lexmond aan de overzijde van de ri vier om hulp roepen. Hij zag een aantal kinderen, die toen hij zich in een roei- boot begaf en de rivier overstak, vluchtten. Toen hij op de plaats kwam, waar de kin deren gestaan hadden, ontdekte hij drie pakjes kleeren. Bij onaerzoek bleek dat drie der kinderen, die hier gebaad hadden, wa ren verdronken. Het zijn de 9-jarige Kool en de 12- en 16-jarige broers Molenaar. Het schijnt, dat een der kinderen dreigde door de rivier te worden medegesleurd en om hulp heeft geroepen, waarop de beide anderen hem wilden helpen. Hand in hand zijn de beide kinderen de rivier ingegaan om hulp te verleenen met het noodlottig gevolg, dat ook zij in den stroom zijn weg- gesleurd. Gisterenavond en hedenmorgen is naar de lijken gedregd, doch tot nu toe tevergeefs. De verslagenheid in het dorp is groot. Nader wordt ons gemeld, dat in het geheel zeven jongens uit Jaarsveld aan het zwem- men waren. De 16-jarige Molenaar trachtte om een krib heen te zwemmen. Buiten de krib was de stroom evenwel veel sterker en is de rivier diep, zoodat hij spoedig in de diepte verdween. De beide andero kinde ren, "die hem aan de Kand'v'astH'iiacn, trok T hij met zich in de diepte. ONLUSTEN I,N NICARAGUA NEW YORK, 18 Juli. Telegrammen ui; Managua melden, dat in Nicaragua ern stige botsingen hebben1 plaats gehad tusr- schen Amerikaansche marinesoldaten en revolutionnairen. Vierhonderd revolution- nairen onder aanvoering van generaal Sandino vielen de Amerikaansche troepen aan. Er ontstonden gevechten, die zestien uur duurden. De Amerikaansche' troepen maakten gebruik van vliegmafchines, welke de revolutionnairen bomtoardegrden. Voi gens officieele berichten werden ongeveer vijftig revolutionnairen gedood en twee honderd vijftig gewond. De Aanerikaan- sche marinesoldaten verloren 1 doode en hadden verscheidene gewonden. DE ONLUSTEN TE WEENEN. tteden verschijnen weer bladen. PRAAG, 18 Juli. Uit Weenen word't ge meld, dat de Ghr. Social-Party heden morgen een buiten Weenen gedrukt blad heeft uitgegeven. Men hoopt, dat heden alle bladen weer verschijnen kunnen, ook de „Reichspost" en de andere burgerlijke bladen. Naar de redacteuren van de „Reichspost" mededeelen, kon de vernieling van de groote rotatiepers slechts met moeite voorkomen worden. De aanval'geschiedde door commu.listen, die bussen beflizine medebrachten, om brand te stichten. Nabij de hoofdwacht van de poiitie staan autobussen gereed om zoo noodig poiitie naar bedreigdie punten te kunnen zenden. Nieuwe botsingen? PRESBURG, 18 Juli. Voigens hier ont vangen inliohtingen was het hedenmorgen te Weenen vrij rustig, hoewel de orde nog niet geheel hersteld schijnt. Gisteren zou den op enkele punten nog schermutselin- gen hebben plaats gehad, wel'ke, voigens nog niet bevestigde berichten, vier dooden en verscheidene gewonden tot gevolg zou den hebben gehad. OFFICIEELE TELEGRAMMEN DER OOSTENR1JKSCHE REGEERING. Het Persbureau Vaz Dias meldt: De Oostenrij'ksche regeering zond Zon- dagmorgen te 1 uur via Praag het vol gende telegram: Burgemeester Seitz deelde des nachts om twaalf uur aan den Bondskanseiier Seipel mede, dat de 24 urige staking der Weensche arbeiders en een verkeersstaking voor onbepaalden tijd zijn afgekondigd. De burgemeester verzocht terugtrekking der militairen ter geruststelling. Een al- gemeen alcohol verbod is uitgevaardigd. De militairen zijn uit het parlementsge- bouw teruggetrokken en door poiitie ver- vangen. De militairen blijven in reserve. Het stratenbeeld is volkomen rusig. Zon dagmiddag te 5.30 uux verzond de Oos- tenrijksche regeering bet volgende tele gram via Presburg: Na overleg tusschen de regeering en den burgemeester is de „Gemeinde Schutz Wache", welke met de bondspolitie samen- werkt, georganiseerd, doch uitsluitend voor den tijd, dat het gevaar dreigt. Zon- dagmorgen was het stratenbeeld te Wee nen normaal. Het tramverkeer en het auto- busverkeer functionneeren gewoon als be- wijs dat de 24-urige staking geeindigd is. Zondagmorgen zijn onaerhandelingen over de opheffing van de verkeersstaking begonnen. De datum van het bijeenroepen van den National en Raad vormt eveneens een on- derwerp van bespreking tusschen de par- tijen. UIT BERGEN AAN ZEE. De gister alhier gespeelde eindwedstrijdien van het gehouden tennistournooi luiden: Heeren-enkelspelJhr. v. d. Poll si. F. Kuinders 6—2, 1—6, 64, 6—4. Heeren-dubbelspelE. Jannink en G. J. A. Jannink, si. F. Elhorst en mr. N. Wilde Dames-enkelspel: mej. L. van Gennep si. Frl. R. van Randwijck 61, 6—3. Dames-dubbelspel. mevr. M. G Elhorst Dekker en mevr. C. ter HaarKoch si. Frl. R. van Randwijck en mej. N. van Gennep 7—5, 6—2. Gemengd dubbelspel: de heer en mevr. M. C. Elhorst si. mej. J. H. de Mol van Otter- loo en J. de Mol van Otter loo 61, 63. Jhr. v. d. Poll is bezitter geworden van den wisselbeker. Tengevolge van den regen werden Zondag de wedstrijden, die door velen werden ge- volgd, herhaaldelijk onderbroken. DE WElRELDKAMPIOENSCHAPPEN. WIELRIJDEN. Te Keulen werden gister de wereldkampi- oenschappen wielrijden voor amateurs over den korten afstand gereden. Van de vier Hollanders bereikte geen en kele de derni-finales. Vooral het rijden van den favoriet Mazairac bracht een groote te- leurstdling. Ten slotte werd de finale verreden tus schen den Deen Falk Hansen en den Duit- scher Engel. Deze laatste zegevierde met een voile lengte voorsprong en behaalde aldus den titel van wereldkanipioen. VOETBAL. Zondag werden op het D. T. S.-terreiti te Oudkarspel een viertal wedstrijden gespeeld met de volgende uitslagen: D. T. S. 3—N. V. V. 2 0-1 voor N. V.V. S. V. S. 2Assendelft 3 52 voor D.T.S. D. T. S. 2—S. V. S. 2 4—2 voor D.T.S. D. T. S. 2—Assendelft 3 1—1. NAT. ZWEMWEDSTRIJDEN TE HOORN. Op de gister gehouden zwemwedstrijden te Hoorn boekten eenige leden van D. A. W. aardige successen. 1000 M. vrije slag dames 2 mej. Koeman 23 min. 46 2/5; 3. mej. Madderom 24 min. 36 2/5. Op de 4 X 40 M. estafette was de afge- vaardigde ploeg no. 2 doch werd gediskwali- ficeerd wegens vermeend te vroeg starten. Toen deze baan werd overgezwommen om de 2e en 3e prijs plaatste D. A. W. zich drie hoewel beter tijd gemaakt wend dan de eerste prijs winnaar. 40 M. vr. si. adsp. 3 J. Hoedejs 34 2/5 sec. 100 M. rug: Heeren. 1. P. Koorn, 2 min. 400 M. vr. si. Heeren. 3. P. Koorti rniou- ten 36 sec. Bij de Zondag gehouden athletiekwedsfrij- den te Wormerveer uitgeschreven door de Athletiek Vereeniging Z. A. V. te Wormer veer de volgende prijzen: le. prijs Polsstokverspringen 8.41 M. en 3de prijs polstokspringen 3 M.; C. Adrichem, 2de prijs Polstokhoogspringen in 3.10 M 2de prijs polstokverspringen 8.25 M., S. Noom 2e prijs 200 M. 25 4/5. H. de Bakker le prijs speerwerpen 44.12 Meter. Het was voor den leider der A. V. Alkmaar den heer C. van Sluis, die gezorgt had dat zijn jongens in goede condities uit kwamen, een goeden middag. Het veld was door de vele regen zeer zwaar te beloopen. RADIOFONISCH WEERBERICHT, naar waarnemingen, verricht in den morgen van 18 Juli. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 767.te Storno- way. Laagste barometerstand 736.8 te Breslau. Verwachting (geldig tot den avond van 19 Juli): Aanvankelijk nog matige noordwestelijke later afnemende en veranderlijke wind, zwaar bewolkt of betrokken, aanvankelijk nog eenige regen, weinig verandering in tem peratuur, BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Nicolaas Adrianus, z. van C. Baltus en E. Wittebrood. Henri, z. van H. Madderom en A. de Jong. Geertje, d. van W. F. Koster en A. M. Keesmaat. OVERLEDEN: Johannes Jacobus Godijn,- 77 jaar. Marij- tje Mooij, 79 jaar. Opgave van den Directie van het marktwe- zen te ALKMAAR, betreffende de hoogste en laagste prijzen van sommige artikelen Markten van Maandag 11 tot en met Zater- dag 16 Juli 1927. Kippen 0.753^ Kuikens 0.10 1.50; Eenden 0.60—/ 1.50; Konijnen 0.30—/ 2.50; Eenden-eieren per 100 st. 4.75; Kippen-eieren (grooth.) per 100 stuks 5.90—/ 6.40; Kippeneieren (kleinh.) per 100 stuks 5.756.75; Boter le s. per V, K.G. 0.820.9214; Boter 2e per 14 K.G. 0.70—/ 0.80; Slachtduiven 15— 20 cent. ALKMAAR, 18 Juli 1927. Op de heden gehouden veemarkt waren aangevoerd: 32 Vefte koeien 2"60 400; 17 Vette kalveren 60130; Vette kalveren per ned. pond 1.101.30; 45 Nuchtere kalv. /slacht) 1025; 516 Vette varkens per ned. pon« 66—68 cent; Zouters per ned. pond 65 66 cent. BOVENKARSPEL, 16 Juli 1927. „Dt Tuinbouw." Heden besteedde men voor: Bl. kool le s. 12.50—/ 23; Bloemkool 2e s. 6.50—/ 13.20; Bloemkool 3e s. 0.80; Roode Kool 5.60—/ 8.70: Aardappelen: Groote Schotsche muizen 3.253.95; Kleine Schotsche muizen 1.601.95; Ninetyfold 0.60—/ 1.10; Koks f 2.40— 3.10: Blauwe Eigenheimers 4—/ 4.25; Kriel 0.45—/ 0.50. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. AMSTERDAM, 18 Juli 1927. Op de heden gehouden aardappelmarkt wera_ be- taald voor; Andijker Blauwen 7.50 8.50; IJpolder blauwen 7.50—/ 8.50: IJpolder Muizen 7.50—/ 8; Zeeuwsche Eigenheimers 4.255Zeeuwsche bl. eig. 56, allps per 100 K.G. Aanvoer 6 la« dingen, 1878 H.L. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 18 Juli 1927. Op de heden gehouden veemarkt waren aangevoerd 540 vette koeien, le kw. 1.101.20; 2e kw. 0.92—/ 1.05; 3e kw. 0.80—/ 0.90 per K.G. slachtgewicht; 130 melk en kalf- koeien 250375 per stuk; 114 vette kal veren: 2e kw. 0.74f 0.85; 3e kw. 0.60 0.72 per K.G. slachtgewicht; 106 Nuch tere kalveren 1218; 55 Schpaen 30 38; 48 Lammeren 2228; 720 Var kens: Tipll. le kw. 80—81 cent: Holl. 2e kw. 7879 cent, Overzeesche en Geldersche: le kw. 0.80—/ 81 perK.G. slachtgewicht; 29 Paarden 150—/ 250 per stuk. PURMEREND, 16 Juli 1927. Afslag- vereeniging Beemster, Purmerend en Om- streken. Aardappelen 0.922,40 per zak 25 K.G.; kl. Aardappelen 0.871.50 per zak, 25 K.G.; Tuinboonen 0.34 0.42 per zak 15 K.G.Roode Aalbesssi 21—39 cent per K G.; Klapbessen 1.30— 2.45 per 10 K G.; Blauwschokkers 187 2.06 per 15 K.G.; Frambozen 4060 cent per K.G.; Aardbeien 4557 cent per K.G. WARMENHUIZEN, 16 Juli 1927. Schot sche Muizen 68.90; Schotsche muizen (grove) 4.906; Drielingen 4.50 6.20; Kleine 2.20-/ 2.70; Ideaal 5.70 Eigenheimers 6.306.60; Bloemkool le 8. 21.1021.30; Bloemkool 2e s. 8.50 -/ 11.70. Aanvoer: 78000 K.G. Aardappelen; 555 stuks Bloemkool. (Ontvangen per draadlooze telefoon). i te PROLONGATIE vorige koers 3 pCt WISSELKOERSEN AMSTERDAM m-t 1 1 1 1 1 1 v. 4 ••-/■ 9 NIET OrriOEEL, :m wijd. 6-2, 2-6, 7-5, 6-4. i, - I I I I I I I STAATSLEEN1NOEN. 6 Nederl. 1923 A. 5 1919 BANKdNSTELLlNGEN. KoL Bank Indische Bank Handel Mpij Cert. v. 100c k Resc. 1NDUSTR. OND. BINNENL. Centr. Suiker Aand. Holl. Kunstzijde Jurgens Gew. Aand. n A. f i it B- i C. i Maekubee Nederl Kunstzijde Philips Glocilampen Nieuwe INDUSTR. OND. BUITENL Anaconda Steel comm. CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Cult VorstenL Dito actions Poerworedjo J MIJNBOUW. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Gee. Holl. Olio Kon. Petr. RUBBERS. Amsterd. Rubber Bandar Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Lampong Sum. Rubber Rotterd. Tapanoeli Serbadjadi Silau Wai Sum Rubber Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart Gem. Eig. Scheepvaart Unie Stoomvaart Mij. Nederland Paketvaart Oude Boot HolL Stoomboot Niev. Goudriaan Rotterd. Lloyd SCHEEPVAART BUITENL. j m I 1 t I I, Is I. i. i, Yorige Koers 254»/a 172 1637/, 163 ll9»/a 1623/, 98 96 97 111'/. 332J/, 4581/, 4491/, 69 7081It 392i/, 175C, 155 131 Ull/. 326 195 346»/, 2851/, 231M 232l/4 424 201 141 285 1471* 286 129/1, 74 70 Marine comm. Marine pref. TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembah DeU Batavia AMERIKA. Southern Rails Union Pacific Wabash 1 1 •.'if f V I f a j? 4 2431* 450 458 497 Koers van keden Ji pl.m. 1.30 255 172 1641/, 164 UO-H 163J-4 111 3311* 703 390 176 129 3501* 2891/, 235 233 202 145 148 218 93 7 48S/4 244»/, 449 455 500 241*6 -it,: 1761/4 741* heden 3£ pCt pl.m. pl.m. pl.m. 1.45 2.— 2.15 251f.4f -T> 1 465/4 163i* 120-1/4 118'/, 120.} 164 163j.J 164 V, 931* 97-8 951* 96 V, 961* 1128* 3311* 329}-3C 465 455 901* - - 701-5 703 705-6 390 l75|-6 53 12S1-9J 129-1 - 328 - 3501-2 35CJ-2 351} 288J90J 2901* 290}. 235s* - 235.7 235 4231* «- 104 v. 145 145.} 146 - UWisf W 73 V, 73V, 69 f9 187 187 180 2171* 931* 169 444J-5J 245-} 449-50 449 455-6 454-6 499-| 4y8-} 498 74}-t Londen Berlin Perils Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Sch. 100 Kopenbagen Stockholm Oslo New»York ar 7M" >«- 4 *$i1 a v i V 0 19 9 fa 9 9 9 Vorige koers 12,121* 59.281* 9.771* 34.711* 48.06 35.171* 66.75 66.85 64.471* 2.4911/16 1^6 Koers op heden 3 uur 12.12 59.29 9.77% 34.701* 48.06 35.171* 66.75 66.85 64.45 2.49«/, 13.55

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 3