DE LANGE&DE MORAAZ Oredieten - Deposito - Effected Buitenlandsch gemengd nieuws. CASCADE-DROPS LAH6ESTBAAI 49 - ALKMAAR liiiclUvaarf. Binneniand Stadlsnieuws Bioscopen KORTE BE RIGHTED. Vanzetti is in de gevangenis te Charles ton een hongerstaking begonnen. Boven New York heeft Zaterdagnacht een zware storm gewoed. Er zijn drie dooden en er is veel schade door bliksemslag. Het onweer bracht verfichting van de druk- kende hitte der laatste dagen. Een wervelstorm heeft gewoed boven Kansas. De richting van den storm was noordoostwaarts. Er zijn voor zoover men thans weet, acht dooden. Tientallen huizen zijn vernield. De plaatsen Soutpark en Lebo tijn zwaar geteisterxi EEN ROMAN. De stad Tyrnau in Slowakije heeft dezer dagen haar sensatie gehad. Een meubelma- ker, die mi niet den allerbesten roep ge mot, Sten, een der anmste ingezetenen, ont- ying een officieelen brief, waarin hem werd meegedeeld, dat een zekere Midwood te Syd ney gestorven was, en hem tot universeel erfgenaam had aangewezen. Sten kwam op deze voor hem voorloopig onverklaarbarc Wijze aan een vermogen van 100.000 pond sterling en aan een landgoed. H ij had zelf vroeger beter dagen gekend, was een zoon van zeer welgestelde ouders, maar geraakte na zijn huwelijk achterop, ^leegde een aantal diefstallen en verduisteringen, en kwam na zich ondertusschen in Australie te hebben opgehouden, in aanraking met de rechtbank. Na het uitzitten van zijn straf vond hij zijn huis verlaten: zijn vrouw was gestorven, >-n de andere familieleden waren naar Slowakije teruggekeerd. Ook hij keerde ten slotte daar- heen terug. In de stad zijner geboorte ge raakte hij echter hoe langer hoe meer aan la- &er wal, hij dronk veel en veronachtzaamde zijn werk. Zoo stond het met hem, toen ilij den brief ontving, die hem tot 'n rijk man maakte. Doch, zooals gezegd, verklaren kon hij zich de zaak niet. E>ezer dagen nu ontving hij een anderen brief, ditmaal van de hand van den overle- dene zelf, die licht in de zaak bracht. De in- houd luidde ongeveer als volgt: „je zult je waarschijnlijk niet eens meer mijn naam her- inneren. Twintig jaar geleden dongen wij samen naar de hand van een meisje: jij was de gelukkige uitverkorene. Eerst wilde ik mij een kogel door het hoofd schieten, toen be- sloot ik mijn tijd af te wachten. Ik verdween uit je gezichtskring: met je vrouw bled ik in verbinding. Na een jaar bereikte ik mijn doel 5k werd haar minnaar Je had je vrouw lief ofschoon zij het niet verdiende, want zij was het, die je in je verderf joeg. Om haar be- ging je je verduisteringen, die je in de ge- vangems brachten. Toen jij in het tuchthuis zat, doorleefde ik de gelukkigste uren mijns ibestaans. Je vrouw hielp mijn met raad er. idaad, en zoodoende kon ik een groot vermc- gen verwerven. Zeer plotseling stierf zij. Van dit oogenblik af was mij mijn rijkdom een ,4ast. Herhaaldelijk heb ik naar je toe willen komen om je uit de misere te helpen ik 'had je geen moment uit het oog verloren maar ik was te laf, ik dacht dat je me mis- schien zoudt neerschieten. Nu wil ik met mijn testament alles goedmaken, wat ik je hij mijn leven heb misdaan. Ik heb je tot erf genaam van mijn vermogen gemaakt, dat je rechtens al lang toekwam, omdat't zijn ont- staan aan je vrouw te danken had. John Charles Midwood". E B 0 B en feenen. Voor dezen dienst zou vermerde H. B. dienzelfden avond nog of den anderen dag de ukeu-ens" (biggen) van W. komen •koopen. W. en zijn zuster kunnen niet lezen of schrijven, maar zeer goed zien, en heb ben ook geen liehaamsgeoreken. Voorts zouden op den stemmingsdag die voorzitters der stembureaux 2 en 3 op zeer willekeurige wijze aan stemmers, bij het in- vullen van hun stembiljet, bijstand hebben on thou den en doen verleenen, zoodat perso- nen, die, volgens adressanten beschikten over voldoende lichamelijke capaciteit, on- noodig bijstand is verleend en anderen, die in het tegenovergestelde geval verkeerden, bijstand is geweigerd. Naar de vier adressanten meenen is hier- door het stemminggeheim ernstig geschon- den; zij verzoeken ten slotte aan Ged. Sta- ten de op 18 Mei 1.1. te Veenendaal gehou den stemming te willen nietig verklaren. DE NIEUWE COMMUNISTISCHE ACTIE IN INDIE. Aneta verneemt, dat het verhoor van den aangehouden hoofdopzichter van de gemeen- tewerken van Batavia, De Jeer, heeft aange- toond, dat betrokkene bekend was met het voornemen, in den nacht van 17 op 18 Juli onlusten te veroorzaken Hij is deswege justi- tieel vervolgbaar. De bij de huiszoeking bij De Jeer in beslag genemen bescheiden bewe- zen duidelijik het bestaan van communistische relaties. O.a. is uit de in beslag genomen correspondence het adres bekend geworden van den oproerleider Samoedro, die een voor- naam aandeel heeft gehad in de orde-versto- rin.gen, welke plaats hadden in November jl Ten gevolge van deze ontdekking kon de re cherche te Djokja overgaan tot de arrestatie van dezen tot dusverre onvindbaren verzets- leider, op wiens arrestatie een premie van 5(H) gesteld was. Een veertigtal lieden in het wit gekleed, voorzien van roode vlaggen en enkelen met blanke wapens, verzamelden zich Zondag 12 Juni j.l. in Kampong Telang, adat-gemeen- schap Ialabata, in het Soppengsche, onder leiding van den communistenleider Ali en de djimat-verkoopster Ibasse, die beiden vroeger reeds zijn veroordeeld. Een adat-gemeen- schapshoofd, een bestuurs-assistent en twee politie-agenten gingen denvaarts. Bij het on geopend worden, dan zai de Boekeloschebeek haar oevers overstroomen en Boekelo onder water zetten. De voornaamste oorzaak van de weerkeerende overetroominge_ moet, vol- telkens Jge„ moet, vol gens de meening van de „Telegraaf", gezocht worden in den geheel onvdldoenden staat der waterleidingen op Nederlandsch gebied. In Duitschland heeft men geen last. De water- leidngen zijn daar zoo goed in orde, dat bij hevige regens het water daar snel kan wor den weggevoerd. In Nederland krijgt men dan den grooten toevloed van boven, bene- vens nog de groote hoeveelheid water van ei- gen gebied en er zal heel wat mocten gebeu- ren, voordat de ontwatering hier even snel en deugdelijk gaat als bij onze Oostelijke buren. Het is te hopen, dat men ook hier zoo spo.dig mogelijk de hand aan den ploeg DOOR EEN AUTO AANGEREDEN. Zaterdagmiddag is tusschen Tenge en Twelloo de militair W. B. te Raalte door een auto aangereden en bewsuteloos op den weg gevonden Naar ooggetuigen verklaarden heeft de betreffende auto even gestopt om do nets, die onder den auto lag, weg te halen. Daarna is men onmiddellijk doorgereden. La ter is de auto te Afnersfoort aangehouden De gewonde is naar het ziekenhuis te Teu^e vervoerd. B EEN PROEFRIT. Zaterdag is een onbekend gebleven man in den winkel van een rijwielhandelaar in de Tcilingerstraat te Rotterdam gekomen om een nieuwe fiets te koopen. Na eenig wikken eu wegen zocht hij een mooie fiets uit. Hij vroeg of hij er eens op mocht proefrijden. Dit werd hem toegestaan, mits hij in de straat bleef. De man beloofde dit, stapte op en ver- brak zijn belofte. Hij is nog niet tcrueee- keerd. EEN ZITVERBOD. De gemeenteraad van Wehli (Geld.) heeft een verordening vastgesteld, waarbij wordt verboden, in gezelschap van iemand van an dere kunne te zitten of te liggen op openbarc wegen, dijken of op hun bermen, glooii'ngen of onderkant. Dit verbod is niet toepasseliik, indien de bedoelde personen met elkander zijn gehuwd of elkander in den eersten graad van bloed- of aanverwantschap bestaan. is een ware uitkomst dorstigen wandelaar voor den en tourist. zich beter denken dan uitbeelden. Een vrouw was er die herhaaldelijk naar haar kindje dook en dit herhaaldelijk moest oslaten om, aan wal gekomen, tot de ontdek- king te komen, dat het kind zich aan heur haar had vastgeklemd en aldus onbewust door haar gered was. De menschen waren zoo uitzinnig van het doorleefde dat ze niet meer voor rede vatbaar w.?re,n' zijn ^czinnen waarvan in een slag alle kinderen zijn omgekomen. SPREEKLESSEN TELEFOON- PERSONEEL. Sinds eenigen tijd is in overweging om het telefoonpersoneel opleiding te geveri in een meer methodische wijze van spreken, zoowel in het belang van den dienst, als van de tele- fonisten zelf. I Dit punt kwam weder naar voren na een i ^ezoek, dat eenige Nederlandsche hoofdamb- '.cnaren onlangs aan den Duitschen telefoon- dienst hebben gebracht en bij gelegenheid waarvan hen de groote rust was opgevallen, welke op de telefoonzalen aldaar heerschte Door den Duitschen dienst wordt deze gunsti- ge omstandigheid voornamelijk een gevolf geacht van de spreeklessen, welke de telefo'- nisten aldaar sedert eenigen tijd ontvangen. De telefonisten zelf gaven te kennen dat het geoefende spreken haar dienstuitvoerini°r zeer verlicht. In verband met deze gunstige resultaten zal na de zomermaanden een aanvang wor den gemaakt, met spreeklessen, onder des- kundige leiding, aan het telefoonpersoneel te verder betoog Amsterdam, Den Haag, Rotterdam en Utrecht. Deze lessen zullen zich per kantoor bepalen tot een fceirekkelijk gering aantal te lefonisten, die op haar beurt de andere tele fonisten in grcepen zullen onderrichten, een weinig kostbare en practische methode, welke ook in Duitsc' land- goet voldoet. te bekomen die hen recnt geeit toi ueeiname aan den ballonwedstrijd te Bergen op Woens- dag 27 Juli a.s. des middags 3 uur. De kinderen worden door „Alcmaria" on der geleide per extra tram om 2 uur naar Bergen vervoerd en vertrekken van daar, eveneens onder geleide, om 5 uur naar Alk- maar. Dit vervoer geschiedt gratis. De ouders hebben de zekerheid dat hun kin deren onder goed toezicht staan en hebben bovendien het recht, mits tegen betaling van tramkosten, om de reis mede te maken. In samenwerking met de V. V. V. te Ber gen organiseert Alcmaria te Bergen een luchtvaartfeest. De groote ballon van de Kon. Ned. Luchtvaartvereeniging „de Hol- landia", die een inhoud van 1600 M3 heeft onder leiding van Dr. Cannegieter van de Bilt, zal worden opgelaten en onder leiding van den heer Chr. A. C. Nell uit Voorburg met een tweetal passagiers een tocht zal on- dernemen, wordt om 4 uur opgelaten. Een 3000 ballonnetjes van de kinderen gaan om 3 uur om lioog terwijl vliegmachines boven het terrein zullen demonstreeren. Om het aantal deelnemende kinderen aan de extra tramtocht te kunnen bepalen is het gewenscht, dat de kinderen zich zoo spoedig mogelijk van kaarten voorzien. Dit is ten zeerste bevorderlijk aan een goede regeling en zal er toe bijdragen, dat morgen over een week de kinderen een onvergetelijken dag be- leven. Men bedenke dat Alkmaar niet meer dan 1500 kaarten kan uitgeven en leze de ndver- tentie in dit nummer. EEN SCHOOLREISJE. Gisteren vertrok een groep leerlingen der 3e Gemeenteschool onder leiding van den heer Evers naar Valkenburg en heden de leerlingen der 6e klasse van de le Gemeente- school onder leiding .van het hoofd, den heer J. A. Zwarteveen, naar Gaasterland. L at deze uitstapjes niet alleen aangenaam doch ook zeer leerzaam zijn behoeft geen KORTE BERICHTEN. T Te. Veenhuizen is het ongeveer 4-jarige dochtertje van den heer de Vries verdronken Heden en morgen houdt de Nederland sche Chemische Vereeniging hare algemeene veigadering te Wagcningen. EEN NOODLOTTIGE NOODLANDING. Een-vliegtuig van den dienst Parijs— Bordeaux moest boven de badplaats Arca- chon een noodlanding maken. Het toestd daalde op het strand tusschen de badgasten De schroef van het vliegtuig doodde twee kinderen. Twee anderen werden gewond. voor I D D E/L K N lnriethci ngen wordea onderw 1evera BIRN ENKELE bestelling PRANKENBERG alkmaar I OUDE LIEFDE ROEST NIET Francis Emmerson, en 89-jarige weduwe te Leeds, wandelde gisteren en mijil ver naar het bureau van den burgerlijken stand om ach daar met haar derden echtgenoot, John Fozard, oud 81 jaar, in het huwelijk te laten verbrnden. „Ik ben naar mijn erste huwelijksvoltrek- kmg toe gewandeld, ik ben naar mijn tweede toe gewandeld en daarom ga ik cok voor de derde maal te voet", vertelde zij. De bruidegom, die ook al twee keer ge- trouwd is geweest, kende zijn bruid al zestig jaar. „Ik heb hem tweemaal een blauwtje laten loop en", zeide zijn bruid, „maar het •gaf met. Twee jaar geleden begon hij mii Veer het hof te maken en nu heb ik hem ge nomen. U moet weten dat wij weezen zijn en onzen eigen zin kunnen doen. Wij willen el'kaar wat gezelschap houden en een praatie maken". ONiREG'ELMATIGHEDEN BII raadsverkiezingen? Een viertal leden van den gemeenteraad van Veenendaal heeft per adres aan Ged. btaten van Utrecht kennis gegeven dat, naar hun meening, bij de laatst gehouden verkie- zingen voor den Veenendaalschen raad on- rqgelmatigheden hebben plaats gehad. Volgens deze vier leden zouden bij de stemming verschillende personen door ande ren zijn. geholpen, onder voorgeven van niet ™inen zien, terwijl dat „niet te kunnen zien alleen bestond in het niet kunnen lezen nl wel dat het oipzettelijk werd voorgewend om aan anderen gelegenheid te geven voox hen te mogen stemmen. i Zij staven deze bewering met het opsom- men van details omtrent bepaalde gevallen. j. 400 f J,zn biggenkoopman en diaken der Ned. Herv. Kerk te Veenendaal, kort voor de stemming met het gezin G. W hebben afgesproken, dat W. zelf en zijn bij hem mwonende zuster des namiddags om dine uur van den stemdag in de openbare school (stemlokaali 2) zouden zijn en aldaar met beslistheid aan den voorzitter zouden .verklaren, dat zij niet konden zien De broeder van H. B., J. B„ zou dan daar op dat uur gereed staan om bijstand te ver- derzoek viel Ali een politie-agent met zijn stok aan, waarna een vechtpartij ontstond en klappen werden uitgedeeld. De bestuursas- sistent en een agent werden licht, een tweede agent werd zwaar gewond. Drie verzetSlieden zijn neergelegd. Bij de komst van den gezaghebber en den ass.-resident was de rust bereids hersteld en waren verzetslieden naar hun eigen kam- pongs gevlucht. Twaalf verzeilieden, onder wie Ibasse en de zeer zwaar gewonde Ali werd in het bezit van communistische lectuur bevonden en voerden geheime correspondence Voorts werden een tweetal roode, een drieta! gele en een witte vlag benevens 'n roode dra- kenvlag buitgemaakt. De troepen begonnen dadelijk te ageeren en thans is alles doodrus- tig. De botsing vindt haar oorzaak vermoede- lijk in de oude Karaeng Datu-beweging, wel ke onder communistischen invloed is geko men. De betcekenis der roode drakenvlag is nog niet bekend. Het adat-bestuur heeft de zaak thans volledig in de hand en treedt zeer krachti"- op. SABOTAGE VAN EEN STROOM- KABEL. Naar gemeld wordt, is do dubbele lichtsto- ring welke te Amsterdam in den avond' van 14 dezer onstond te 8.55 en te 9.20, te wij- ten aan moedwillige handeling, waaraan ten grondslag lag het bedrijf d.r gemeentelijke elctriciteitswerken te schaden. Een man, die grieven tegen het bedrijf had, alfhans meen- de te hebben, heeft op een der Oostelijke ka- bels, welke dienen om een gedeelte van het Gooi te voeden, korisiuiting doen ontstaan, ten gevolge waaVvan een schakelaar in de Centrale Oost uitccn sloeg. De argwaan van den directeur van het bedrijf werd opgewekt, omdat geen der nieuwe schakelaars welke de oude van oorlogsmateriaal hebben vervan- gen, in vijf jaar tijd ooit een dusdanig defect hebben vertoond. Aangifte werd gedaan bij de justitie en op last van dez? werd gistermiddag een man ge- arresteerd, die verdacht wordt de beschadi- ging, welke o. a. een brand in de Centrale Noodr ten gevolge had, te hebben veroor- zaakt. De arrestant is naar het Huis van Bewaring overgebracht. HOOG WATER IN TWENTE. In Twente zijn al de beekjes, die op Duitsch gebkd ontspringen, buiten hun oevers getre- den. Het gras, dat in oppers of op zwad lag, is gedeeltelijk door het stroomende water meegevoerd, terwijl elders groote partijen in het water liggen te rotten. Door de door- btaak der rechterkade van de Bolksbcek is de toestand nog erger geworden Het waUr in de Schipbeek en de Bolksbcek is thans 3 a 4 Meter diep. Op den straatweg Neede Haaksbergen is het water tot op de bermen gestegen. Moet de sluis in de Buurserbeek ONGEVAL IN EEN TRAMWAGEN. Zaterdagavond laat ie in een der wagens van lijn 11 in Den Haag een ongeluk ge- beurd, dat nog goed is afgeloopen. De 19-jarig.e N. v. Z., uti de P'retorius- straat, stond in den wagen, daar er geen zit- plaatsen meer waren, en hield zich aan het bagagenet vast. Hij stond op een kopcrai plaat. Plotseling kfeeg hij een electrischen stroom door het lichaam, waardoor hij aan vier vingers van de recliterhand vrij ernstige brandwonden lcreeg. Overigens had hij geen letsel. Na verbonden te zijn, kon hij naar huis gaan. Men vcrmoedt, dat de oorzaak van het on- g.val een kleine technische font in de con- sti uctie is. Een onderzoek wordt ingesteld. NIEUWE BORINGEN IN DEN ACHTERHOEK? Er gaan geruchfen, dat de Maatschappij tot hat vernchten van Mijnbouwkundige Werken te Heerlen, welke o. a. de diepborin- gen te Meinsink en Hupsel heeft uitgevoerd, na afloop van hare eenige, thans nog in gangzijnde diepboring te Medd.ho, nop- vijf diepboringen op steenkool nabij Groenlo zul len worden gemaakt. Deze geruchten ziin vermcedelijk oniuist, aangezicn men nu reeds met de wegzending van het bcormateriaal uit de boringen Meinsink en Hupsel is begon nen. POGING TOT DOODSLAO. Te Roermond is als verdacht van poging tot dcodslag en zedenmisdrijf aangehoud' n G. H. W., 54 jaar, natuurgeneeskundige, wo- nende aan de Kapellerlaan aldaar. RAMP OP HET TOBA-MEER. Nadat de eerste geruchten over een ramp op het Tobameer eerst onbevestigd bleven en daarna zelfs tegengesproken werden, vernani de ,,Deii Crt.op 22 Juni van bevoegde zijde, dat zich den tweeden Pinksterdag in- derdaad een ontzettende ramp bij het eiland Samosir in het Tobameer heeft afgespeeld. Een 100-tal vrouwen en meisjes zou naar een zangfeest gaan aan de andere zijde van het eiland gelegen. Zij maakten daarvoor ge- bruik van een groote soloe, getrokken door de zendingsboot. Toen de vaartuigen een paar honderd me ter uit den wal waren, bleek de soloe lek te zijn, De opvarenden hieven een groot misbaar aan, waarop de motorboot langszij kwam. De in angst verkeerende vrouwen klemder. zich daaraan vast met het vreeselijke gevolg, dat beide vaartuigen omsloegen en een hon- derdtal menschen te water raakte. PURMcRE'ND, 19 Juli Op de heden ge houden weekmarkt waren aanvoer en prij - zen: 2 st. Boerencommissiekaas met rm. /40, 22 st. kleine Fabrkkskaas met rm. 40.50, 57 st. kleine Boerenkaas met rm. 41, 2 st! Goudscbe kaas met rm. 38, 1168 Kg. Bo- ter 1.801.90, 556 st. Runderen, w.o. 280 st. vette 0.80—f 1.15 matig, 241 st. melk- en geldekoeien 125—/ 385, 37 Stie- ren, 29 st. Paarden f 100—/ 200 stug, 108 st. Vette Kalveren 1.15—/ 1.25 stug, 272 st. Nucht. kalv. v. d. slacht 10—/ 30, v. d. fok 1225 vlug, 657 st. Vette Varkens v. d. zout 0.63—/' 0.65, v. d. slacht 0.64 r—f 0.68 vlug, 72 st. Magere Varkens 20 36 vlug, 153 Biggen 14—/ 20, 460 st. Schapen, Vette 28—/ 36 matig, 440 Lammeren 17—/ 23 matig, 11 Boffin, Kipeieren 5.756.50, Eendeieren /4.7U, Pi-epkuikens 0.15—/ 2.55. Eievvdling: 12955 st. Eendeieren a /4.80, 15164 st. Kipeieren a f 5.60—/6.80, 348 st. Kipeieren b 4.10—4.60. AMSTERDAMSCH'E AARDAPPEL- PRIJZEN. AMSTERDAM. Langedijker muizen 8 —9 ct. per K.G., IJpolder blauwen 80 et. per K.G., IJpolder muizen 8—9 ct. per KG, Hillegom. zand 3.40—8.80 per H L voer 3 ladingen, 117 H.L. Aan- Vermoedelijk hebben de meisjes en vrou wen zich in doodsangst aan elkaar vastge klemd, met het gevolg dat 56 personen zijn verdronken, 46 meisjes en 10 jongens. Aan 44 gelukte het den wal te bereiken Wlke tooneelen zich daar afspeelden laat IN BOTSING MET EEN AUTO. Bij het uithaien voor een naderenden auto van de Alkmaar Packet is gistermiddag de longen C. Walraven met zijn fiets op het Varncbroek tegen een stoepje of het trottoir gereden, tengevolge waarvan hij viel en zijn rijwicl tegen den auto kwam. De fiefs werd zoodanig besc'nadigd, dat zij naar ons ver- teld werd, niet meer te herstcllen is. HERWONNEN LEVENSKRACHT. De uitslag van de door „Herwonnen Le- venskracht" gehouden verloting bestaande uit 25 prijzen had tot resultaat, dat op 1889 de le prijs een fiets naar keuze viel, de ?e pr. een lampekap compleet op no. 1913, de 3e pr. bioempot met palm op no. 235, de 4e pr. schilderij op no. 1967, de 5e pr. compleet keukenrek op no. 1890 de 6e pr. theeservies op no. 1173. Voor de medewerking van de vele zijden ondervonden zegt het bestuur hartelijk dank De prijzen zijn tegen inlevering van het lot af te halen bij H. Koopmeier. OVERPLAATSING. Met ingang van 23 Juli a.s. is de besteller O. C. Stolker verplaatst van hier naar het telegraafkantoor te Avenhorn. LICHT OP! Hedenavond voor rijwieien en motorrijtui- gen te 9.40 uur licht op. Voor rij- en andere voertuigen een half uur later. HET LUCHTVAARTFEEST TE BERGEN. Zooals wij reeds mededeelden, stelde V. V. V. Alcmaria", de Alkmaarsche kinderen in staat om tegen betaling van 0.25 aan haar bureau Waaggebouw of bij de boekhandela- ren K. ter Burg, A. v. d. Meulen en L. Fran- kenberg, Langestraat en N. V. v. h. Herms. Coster en Zoon, Voordam, een ballonkaart HET NIEUWE ST. ELISABETH- ZIEKENHUIS. De bisschop van Haarlem heeft benoemd tot rector van het nieuwe St. Elisabethzieken- huis en tevens tot godsdienstleeraar aan het R. K. lyceum den heer J. Filbrij, die kape- laan was in en Haag, Rector Boele, die we- gens gezondheidsredenen verzocht heeft, om niet in aanmerking te komen voor het recto- raat aan het nieuwe ziekenhuis, blijft als rector verbonden aan het oud- St. Elisabeth- gesticht, waarover we binner enkeie dagen belangrijke meedeelingen Tiopen te doen, Naar wij vernemen heeft zich reeds een comite gevormd om rector Boelen voor zijn voorbeeldige waarneming van het rectoraat van het St. Elisabethgesticht een hulaeblijk aan te bieden. BENOEMD. De heer J. K. de Jager, tijdelijk leeraar aan de school voor U. L. O. voor mGsjes al ii ier, is benoemd tot tijdelijk leeraar in Ned. taal en letterkunde aan de Gooische H. B. S. te Bussum. U. L. O.-EZAMENS. Bij het gister .gehouden examen ter vCrkrij- ging van het U. L. O.-diploma zijn de navol- gende leerlingen geslaagd: G. Witvliet, P. Schuijff. W. J. Petersen, L J. van der Meer, C. M Cornelissen, M. Verheus, J. van der Molen en E. Schut, alien te Alkmaar; A. W. Deekens, F. Rus, M. Otter en A. J Vennik, alien te Heiloo; H. J. de Reus er, N. Timmerman te Bergen; A. J. leilema te Sitit Pancras en J. A. L. Jonkbloed, A. Roo- ker, IJ. Bouma, M. Koster, L. A. Struik. E. Zalm en A. Zweep, alien te Enkhuizier HET GROOTE DUITSCHE CIRCUS „GLEICH" ZAL OOK ALKMAAR BEZOEKEN. Wij vernemen, dat het groote Duitsche circus „Gleich'', dat in begin Augustus een tournee in ons land zal maken, in Augustus of September ook Alkmaar zal bezoeken. Dit circus bestaot uit 128 paarden, 169 wilde dieren en een personeel van ,213 perso nen van verschillende nationaliteit, als: India- ne{j ^P'lnncrs, Indiers, Chineezen, enz. net geheel wordt vervoerd in twee extra- treinen van 128 wagons. P11,3 ?2werd een geillustreerd nummer met afbeeldingen van dit wereldcircus. Men staat eenvoudig verbaasd hoe het mogelijk is, in deze tiiden met enorm hooge exploitatiekos- ten, dat men nog met een dergeliik cirrus, grooter dan eenig arder circus,' dat ooit Alk maar bezocht, kan reizen. OOEDKOOPE TR'EIN NAAR Z A AND AM EN AMSTERDAM Op Woensdag 27 Juli zullen de Ned Spoorwegen een goedkoopen trein laten loo- pen van Helder naar Zaandam en Amster. aam, stoppende te Anna-Paulowna, Scha- gen, Noord Scharwoude, Heerhugowaard en Alkmaar. Vertrck Heider 7.51, aankomst Amsterdam 9.51, terug 8.56, aankomst Hel der 10.45. Van de stations Helder tot en met Heer hugowaard bedraagt de prijs voor heen en terug 2e klasse 2.65, 3e"k,lasse 1.90, van Alkmaar res,p. 1.65 en 1.25. In dez« prijzen is de toegangsprijs voor het koloni- aal museum te Amsterdam (geopend van 10 i5 uur) inbegrapen. De kaartenverkoop begint morgen. Men zie verder de aanplakbiljetten en de kostelooze strooibilijetten. Alkmaarsch Bioscoop Theater. De Cabaretprinses. Deze Ufa-film (naar de operette Die Czar das Fiirstin van Emmerich Kalman) geeft 'n verhaal weer uit de vroegere Donau monar chic. Prins Edwin leert op manoeuvres in f longarije 'n mooie cabaretdanseres kennen ea brengt al zijn vrijen tijd bij haar door totdat zijn overste daarover rapporteert aan den va- der waarop de prins naar Weenen zal moeten vertrekken en de vorst diens verloving aan- kondigt met een bekoorlijk nichtje Anastasia. Edwin echter wil bij Sylvia blijven en als de ze, omdat het volgens haar oom toch niets kon worden tusschen haar met haar onstuimige bloed en den prins met zijn blauwe bloed, een contract teekent om naar Amerika te gaan, verklaart hij schriftelijk met Sylvia te willen trouweii. Sm3u

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 2