4 Bupgerlijke Stand. Rechtszaken Tijdschriften Rinnenland melkauto scTiacfe opgeloopen. Daar op efeze! scherpe hoek nooit hard wordt gereden, be- paalde het ongeval zich enkel tot materieelc schade. Door Gebrs. Krom, timmerlieden alhier, zal voor rekening van den heer J. Th. Ver- duin op het eiland in de Alkmaardermeer een consumptietent worden gebouwd. Het voormalig Oude Vrouwenhuis, staande aan den Julianaweg alhier, eigendom van het Burgerlijk Armbestuur, dat als zoo- danig in geen jaren dienst meer deed, is met gosdkeuring van Ged. State'n dezer provincie verkocht aan den heer J. Krom, die na in- wendige verandering het zal inrichten als woonhuis. Bij beschikking van den minister van oor- log is aan den dienstplichtige H. Tiebie voor toed vrijstelling van den dienstplicht ver- fond. UIT NQORDSCHARWOUDE. D e M a r k t. De vorige week moesten we er melding van tnaken, dat de prijzen van de aardappelen sterk waren teruggelcopen en de bloemkool in slechts enkele dagen vrijwel waardeloos geworden was. Deze week was het met de prijzen van de aardappelen weinig beter. Echter kan het tot tevredenheid stemmen dat de prijzen niet meer teruggeloopen zijn. De productie per snees neemt n.l. van week tot week bealngrijk tee, zoodat de opbrengst per snees deze week zeker vrijwat beter geweest is dan de vorige week. Echter was de aanvoer vrijwat minder, iwaaruit wel valt af te leiden, dat het met de prijzen noodig zoo moet zijn, daar anders wel vlugger gerooid zott worden. De prijzen varieerden meestal tusschen 6 en 8. Met de bloemkool is het echter weer veel beter geworden. De prijs van 4 den voor- laatsten Zaterdag is zoodanig verbeterd, dat de laatste Zaterdag de hoogste noteering 22.90 was, zoodat het verschil wel zeer groot is. Het weer loopt echter voor dit pro duct niet mee, waardoor de aanvoer thans slechts 7000 stuks was tegen de vorige week 22000 stuks. Voor het eerst werd deze week enkele ma- len een partijtje roode kool aangevoerd, dat den eersten dag 14 en de volgende dagen 8 a 10 opbracht, werd eenmaal een klein partijtje wortelen aangevoerd, dat klein 5 cent per bos opbracht en was ook een paar maal een klein partijtje tuinboonen aanwe- zig. De totaal aanvoer was deze week ongeveer 130 wagons, zoodat het voor de transport- arbeiders nog een slappe tijd1 is. De collecte, alhier gehouden voor het „Te- huis voor alleenstaande blinden te Wolfhe- zen', heeft opgebracht de som van f 24.85. UIT OOSTEREND (TEXEL). Nadat ds. A. A. van der Leer Zondagmor- gen door prof. ds. C. Aalders in het leeraars- anibt bij de Geref. Kerk was bevestigd, pre- dikte ds. van der Leer des namiddags zijn intrede naar aanleiding van Psalm 122 vers 69. Prof. Aalders had tot tekst Ezechiel 3 vers 1721. Beide malen was de kerk over- vol. Den nieuwen leeraar werd staande toe- gezongen Psalm 134 vers 3. UIT URSEM. Een drietal koeien van de Gebrs. Wonder te Rustenburg waren Zondagnacht, doordat het damhek op onbekende wijze verdwenen was, op stap gegaan. Maandagmorgen werd hiervan kennis gegeven an de politie. Met be- hulp van de Gebrs. Wonder en diens knecht heeft zij onmiddellijk een onderzoek ingesteld. Des middags werden de beesten ontdekt te Schardam gem. Oudendijk. UIT WIERINGEN. Het gemeentebestuur wijst er daarbij op, den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wc- tenschappen verzocht over het resteerende gedeelte van 1927 de Rijksvergoeding toe te staan voor een vierden leerkracht, aan te stellen aan de openbare lagere school te Oos- terland. Het gementebesturu wijst er daarbij op, dat het aantal leerlingen dier school, voor- heen gemiddeld1 100 bedragende, thans tot ruim 150 is gestegen, hetgeen uitsluitiend een gevolg is van de uitvoering der Zuider- zeewerken. De heer Jac. Engel alhier was Zater dag zoo ongelukkig, tegen een uit een hooi- wagen stekenden vork aan te loopen, waar door hij zich zoo ernstig verwonade, dat hij naar het ziekenhuis te Helder moest wor den overgebracht. Succes II van Wieringen speelde Zon- dag een seriewedstrijd tegen H. R. C. V. uit Helder. Eindstand 41 in het voordeel van Succes. UIT BOVENKARSPEL. De bloembollenveilingen mogen zich in dusdanige belangstelling verheugen, dat be- sloten is, voortaan tweemaal per week te vei- len. UIT DE STREEK. Door het aanhoudende vochtige weer komt de aardappelziekte hier weer meer voor. Verschillende „banen", welke tot dus ver „ziektevrij" waren, zijn nu ook aange- tast. UIT HENSBROEK. Zonder nu nog namen t?e noemen, moeten wij toch even melding maken van een erger- lijk staaltje van dierenmishandding, hetwelk zich hier de vorige week afspeelde. Een paard was afgekeurd voor het Fonds. en direct verkocht aan een slager. Maar daar het beest nog niet direct geslacht kon wor den, kwam het terecht bij iemand, die nog wat sleepwerk in den hooibouw te doen had Het beest wenkte goed, en van z'n gebrek (in de borst) was niets te bespeuren, wat een anderen veehouder deed besluiten, het paard weder van dien slager te koopen. Dat was niet naar den zin van den vorigen baas, of althans niet van dengene, voor wiens rekening (als verzekeringsagent) het beest was afgekeurd. En om nu te zorgen, dat het beest, waarmee hij veel arbeid had verricht, niet meer als normaal paard in den haedel kwam, ging hij op een avond het land in, en sneed het stomme dier het oor door midden. UIT EGMOND-BINNEN. E)e gemeenteraad vergaderde Vrijdag- avond. Bericht van verhindering was ingekomen van den heer Baltus* Voorzitler de heer jansens, burgemeester Op de viaag, of iemand iets op te merken had in verband met de notulen, die ter visie hadden gelegen, besprak de heer Dekker de kwestie van het verzoek der Egmond-Binner ouders om vergoeding voor hun te Alkmaar ter schoolgaande kinderen. "Spr. meende, dat er eigenlijk geen besluit genomen was. De voonzitter antwoordde, dat juist in de courant hetzelfde te lezen stond. Het was zoo gegaan: B. en W. hadden een voorstel gedaan, er was wat gepraat en toen zonder hoofdeliike stemming besloten, dat voorstel aan te nemen. Volgens het reglement van orde wordt er gestemd, als een lid dat vraagt. Als niemand dat doet, wordt het voorstel 'geacht te zijn aangenomen. De voorzitter merkte op, dat het ook hem vreemd gevallen was, dat er geen stemming was gehcuden. Daarom had spr. den heer Dekker verzocht om thans een aanteekening op de notulen voor te stellen, waarin vastge- legd werd, dat ij geacht wilde zijn tegen te hebber, gestemd. Ingekomen stiikken: a. Verzoek om vermindering grashuur door P. de Boer in verband met het maken van fietspaden. De huur werd tot de helft verminderd. b. Bespreking R.-K. Woningbouwvereeni ging 1926—192/. Te kort f 1237.07. Het bestuur verzocht om dekking door de gemeente. Toegestaan met de opmerking, dar hiervan 75 pCt. voor rekening van het rijk komt. c. Schrijven van den minister van finan- cien, houdende, dat hij geen termen vindt, om terug te komen op zijn afwijzende beschik king inzake aanvraag van gelden volgens de Landarbeiderswet. Kan de landarbeider geen geschikt land tegen redelij'ken prijs verkrijgen, dan kan hij niet geholpen worden. De heer Belleman meende, dat hier niets meer baten kon, terwijt dc heer v. Duin oor- deelde, dat men in deze gemeente het niet meer behoefde te paobeeren. Aangenomen v$br kennisgeving. d. Verzoek D. Bak om een uitstalkast te mogen maken op gemeentegrond, voor en aan zijn woning. Werd na eenige discussie ter afdoening aan B. en W. overgeiaten. e. Verzoek van het bestuur van het R.-K Lyceum te Alkmaar m een bijdrage van f 150 per oaar voor iederje lecrling, die die insiel- ling zal bezoeken. De voorzitter zeide met groote vreugdie te kunnen constateeren, dat de gemeente zich op het standipunt stelde ook vergoeding te ge- ven aan het gymnasium en de H. B. S. Dit was weliswaar volgens wettelijke bepalin gen, doch daarbij kon genoemd worden de hanielsschool, waarvoor de gemeente ook in de kosten bijdraagt zonder terugvorde- rinig van de ouders. B. en W. stelden dan ook voor aan het verzoek te voldoen. De heer Dekker: Ten eerste wilde ik op merken, dat indertijd gezegd is, dat elk geval op zich zeS moest worden beschouwd. Dit moeten wij nu ook doen en die andere inrich- tingen er buiten laten. Uit het raadsverslag van Alkmaar blijkt, dat het Lyceum als een uitkomst wordt be schouwd en men zelfs op winst nekent. Als Alkmaar er dan zooveel beter van wordt kan men het wel stellen zonder onze bij- dragen. Verder acht ik het voorstel van B. en W. niet consequent. Op het verzoek van het Neutraal Ziekenhuis werd afwijzend beschikt. Toch was dat neutraal en het Lyceum niet. De voorzitter: Ik begrijp het verband niet. De heer Dekker: Dit is niet voor iedereen, het ziekenhuis is voor alien. De voorzitter: Als wij nu subsidie geven voor de Handelsschool, waarom dan dit ook niet? De heer Dekker: En dan staan hiertegen- over de bezwaren, die hier steeds gemaakt worden tegen vergoeding voor de kinderen, die openbaar onderwijs in Alkmaar ontvan- gen of ander onderwijs. Ook is het voorstel van B. en W. ontijdig, het Lyceum is nog niet geopend. De voorzitter: Wij moeten op dit oogen- blik besluiten, anders vermoed ik, dat leer lingen uit deze gemeente niet worden toege- laten. De heer Belleman: Het lijkt rnij een ge- zond standpunt openbaar en bijzonder on derwijs gelijk te behandelen. Voor het open baar zijn we het verplicht. De heer Dekker: Er is hier in de laatste jaren toch altijd bezwaar gemaakt tegen ver goeding voor de kinderen, die de bijzondere school in Alkmaar bezoeken. Daar heeft U zich steeds met alle kracht tegen verzet. En nu is men er direct voor te vinden! De voorzitter: Dat is een ander geval, daarin zit een heel andere lijn. Het voorstel om 150 per leerling per jaar subsidie te geven aan het R.-K. Lyceum werd r.a nog uitgebreide discussie ten slotte aangenomen. Tegen de heeren Dekker en van Duin. f. Bericht rijksbijdrage in het tekort op de R.-K. woningbouw over 19261927 Bedragen 791.69. Voor kennisgeving aan genomen. g Verzoek van het bestuur der 'Volks- universiteit te Alkmaar tot toetreding der gemeente als contribuante tegen 'n minimum bijdrage van 10 per jaar. B. en W. stelden voor hierop afwijzend te beschikken, omdat er op het oogenblik geen enkele leerling die instelling bezoekt. De heer Dekker: Dat is met het R.-K. Lyceum ook zoo! En dit wordt afgewezen, zoo'n klein bedrag. Dat is alleen maar, om dat het den naam v oiks-universiteit draagt en het voor iedereen toegankelijk is. De voorzitter: Ind'ien het R.-K. Lyceum geen leerling krijgt, ontvangt het ook geen subsidie. De heer Dekker: Dat kunnen wij dan voor de Volksuniversiteit toch ook d<c^n De voorzitter: Dan zouden wij kunnen besluiten: Indien een leerling dien cursus be zoekt, dan geven wij f 10. Besloten werd' 10 toe te staan, wanneer er een leerling van de Volksuniversiteit ge- bruik maakt. Tegen de heer Apeldoorn. k. Schrijven Hoogheemraadschap N.-H. Noorderkwartier met verzoek een gevol- machtigde aan te wijzen voor de verkiezing van dat waterschap. B. en W. stelden voor om, daar de heer L v. Dam thans in den raad komt, nu aan te wijzen den burgemeester. Aldus besloten het vuil- raad tot- aan zich 1. Goedkeuring van Ged. Staten der reke ning van den Keuringsdienst van Waren en het door de gemeente te veel betaalde bedrag (f 46.50). Voor kennisgeving aangenomen. 3. Voorstel tot ininbaarverklaring van diverse posten Hoofdelijken Omslag en Schoolgeld over de jaren 1920 tot en met 1924. Bewaard totde geheime zitting ter bespre king. 4. Voorstel termijmverlenging van een onbewoonbaar verklaarde woning. Aangenomen. 5. Suppletoire begrootirtg 1925 met af- en overschrijvingen, totaal 2384.25H. Goedgekeutd. 6. Kohier hondenbelasting 1927. Be waard voor de geheirae zitting. 7. Vaststelling verplegingskosten. Beslo ten als vorig jaar. 8. Geloofsbrieven nieuw verkozen raads- leden. In handen gesteld van de heeren Straathof, Dekker en Groot. 9. Benoeming commissie tot nazien der rekeningen, dienst 1926. 10. De heer Belleman wees op het steeds meer populair worden van den reinigings- dienst. Een langdurige discuss!" volgde Gonclusie: In Egmond aan Zee gaat veel beter, Bergen ook, hier regeert de n'sman Van de vuilnisgeschiedenis kwam de in den Egmond-Binner modder terecht, dat besloten werd, dit over te laten B. en W. om te zien, of de gemeente daarvan voor een civielen prijs kon ontdoen. Ten slotte bepleitte de heer A.peldoorn een andere, z. i. betere plaatsing der schoei'fng, die nog niet heelemaal klaar is Spr. legde dit breedvoerig uit. De voorzitter merkte op, dat de heer Apel doorn zelf mee bet bestek had oDgemaakt Spr. kende het niet uit het hoofd, doch ver trouwde, dat het werk volgens bestek werd uitgevoerd. Na- discussie, waaruit bleek, dat de raad huiverig was om de condities te gaan ver- anderen, meende de voorzitter, dat het werk maar uitgevoerd moest worden volgens het eenmaal vastgestelde bestek. En de raad was het daarmee eens. UIT WIERINGERWAARD. Bij den heer P. Blaauboer Cz. aan den Barsingerweg is op het gebied van hooi- lossen weer een groote verbetering aange- bracht, n.l. bet daar stellen van een trans- porteur, waarmee met een electromotor van 3 P.K. het hooi vanaf de dorsch tot boven in den nok wordt gebracht, waarna het ge- heel uit elkander geschud, midden in de schuiur terecht komt. Een zwaar beladen wagen wordt in 15 minuten gelost en de kosten bedtagen daar van 4 cent aan stroom. Ook bij den heer E. G. Wonder aan de Kreil is een dergelijke in- stallatie aanwezig. We gelooven, dat deze manier van hooi lossen navolging zal vinden. Op de j.l. Zomdag te Wormerveer gehouden Atlethiekdag van dne Noord-Holl. Atlethiek- bond behaalde onze vereeniging „01ympia" enkel mooie successen. Bij de 100 Meter hardloopen voor dames was mej. A. Smit No. 1 in den tijd van 13 8 sec. Haar serie won ze in 13.4 sec., wat gelijk is aan den Nederl. recordtijd van dezen af stand. Dan was mej. B. Rakker No. 1 met hoog- springen met een prachtsprong van 1.40 M. Ten slotte was in de afdeeling heeren de heer K. Schenk Jz. No. 1 met verspringen met 6.11 M. en No. 2 met hcogspringen zon der aan loop met een sprong van 1.30 M. In aanmerking nemende de zeer groote deelname en het drassige veld, alzoo goede prestaties. te Purmerena; me]. N. Rorevaar, Purmer; mej. E. Hartog, W. Erntting, S. J. Veer, P. Veening, alien te Beemster en N Schotsman te Edam. Afgewezen 2 candidaten. M1DDELBARE TECH'NISCHE SCHOOL TE HAARLEM. Aan de Middelbare Technische School te Haarlem verwierven o.m. het einddiploma: Afdeeling Werktuigbouwkunde: de lieeren: E. E. van, Dijk, Alkmaar; P. J. Maartense, Castricum; D. S. Slop, Bakkum, (N.-H.); H. de Wit, Beemster. Afdeeling Electrotechniek: de Heeren: G. J. van Es, Uitgeest; W Verkroost Jr., Ber gen (N.-H.). Totaal geslaagd 72. Afgewezen 6. Zondag speelde Wieringerwaard met een onvolledig elftal tegen Anna Paulowna. Deze wedstrijd, waarbij de rust inging met 0—0, eindigde met 4—0 in het voordeel van Anna Paulowna. Door deze nederlaag heeft Wieringer- waard haar laatste kans op den beker ver- speeld. UIT BEROEN. Bij het gister te Alktmaar gehouden Mu'o- examen slaagden o.a. voor het B diplomaA J. Jellema en voor het A diploma: H. J. ce Reus, E. Schut en N. Timmerman, alien kerlingen van de „Berger Schoolvereeni- g'ng zoodat alle candidaten van deze school voor dit examen zijn geslaagd. De beide eerstgenoemden slaagden bovendien voor het toelatingsexamen 4e klasse der Han delsschool te Alkmaar. UIT OUDKAIRSPE'L. In de Zaterdagavondl gehouden jaarver- gadering van de voetbalvereeniging D. T. S. bleek uit de rekening een ontvangst en uit- gaaf van 2306,86 met 167,08 batlg saldo. De kamipioensavond gaf een voordeelig saldo van 75 gulden. Als bestuursleden waren aftredend de h.h. Jb. Prijs en J Heidsma^ waarvan dc eerste meedeelde niet voor een herbenocming in aanmerking te widen komen. Gekozen werden de heeren Jb. Bol en H. C. Bakhuijs die van deze benoeming kennis zulien krijgen. Besprekingen werden gehouden over de slechte opkomst bij de training, over het slechte storten der contributie en over het opkomen bij vastgestelde wedstrijden. Maatregelen werden genomen. Wegens den financieelen toestand kon- van de noodige terreinverbetering nog niets ko men. UIT HDOKN. Bij kon. besluit van 14 dezer zijn, met in- gang van 1 September, benoemd tot leeraar aan de Rijks Hoogere Burgerschool alhier de heeren L. Bouma en N. Swierstra, beiden thans leeraar aan de Rijks Hoogere Burger- school te Enkhuizen. UIT EGMOND AAN ZEE. Alhier is opgericht de korfbalclub „De Zeester" met aanvankelijk 17 leden. Zij stelt zich ten doel de beoefening van de korfbal- sport des zomers op het strand om bij vol- doende deelname des winters aan de compe- titie deel te nemen. UIT PURMEREND. Voor het eindexamen aan de R. H. B. S. alhier zijn geslaagd mej. N. Cramwinckel, mej. J. M. Geerlings, mej. A. Muuses, R. Kooiman, J. J. A. Ploos van Amstel, alien HEEMSKERK (Juli.) B e v a 11 e n P. Baltusv. d. Does, z. J NeeftDiemen, z. M. R. de Bruijn— Voorter, z. N. Beentjes—Twisk, d. J. WiegmanRegout, d. Ondertrouwd: P. Limmen en I. Slenters. Over leden: D. Voormeei", 62 jaar. H. v. Hoog, 10 jaar. HENSBROEK. (Juni). G e b o r e n Nicolaas, z. van Johannes de Wit en Geertruida Floris. Johan, z, van Comelis van Alfen en Maartje Wijtman. Gerarda Cathrina, d. van Dirk Mes en Ma- rijtje Duin. Overleden Cornelis Johannes, z. van Petrus van Dignum en Anna Maria Cathrina de Wit, 15 jaar. Jacob, z. van Cornelis Boots en Dievera Wijnker, 21 jaar. LIMMEN. (Juni). G e b o r e n Cornelis, z. van P. Zeeman en E. van Dijk. Hendricus Jozef, z. van P. Commandeur en M. Houtenbos. Anna Johana, d. van A. Nijman en G. Beentjes. Cornelis, z. van M. Dekker en M. Beemster- boer. Anna, d. van C. de Graaff en M. Klooster. Herman Leonardos, z. van L. P. v. d. Sande en M. van Kuijk. Wilhelmina, d. van A. Koppes en L. Beemsterboer. Pe trus Martinus, z. van B. J. Boerssen en C. Dekker. Johanna, d. van W. Kraakman en E. M. van Kessel. Getrouwd Theodoras Tromp te Eg- mondbinnen en Cornelia Zandbergen alhier. Jan Hoebe te Alkmaar en Johanna Kuijper alhier. A. G. te Uitgeest; A. B. v. d. K., j. j. s. to H. G te Heemskerk; T. de G. te Castricum; C. N. en F. G. V. te Bergen; S. B. te Bever- wijk; N. J. L. te Anna-Paulowna; J. P. te HugowaardA. v. d. G. te Koedijk; C. N. te Beemster; J. K. te GrootschermerJ. L.,"E. B. en C. j. G. te Wijk aan Zee en Duin; J. K, S. W. en H. K. te Alkmaar. overtrading Mo tor- en Rijwielwet, de le 10, 5, 3 en 4 boete of 10, 5, 3 en 4dagen hecht., dc 2e 5 boete of 5 dagen hecht.. de 3, 4e, 5e, 6e, 7e, 9e, 10e, lie, 16e, 17e, 18e, 19e, 20e, 21e, 23e, 24e en 25e ieder 4 boete of 4 dagen hecht de 8e en 14e ieder 4 en 12 boete of 4 en 8 dagen hecht., de 12e 8 boete of 4 dagen hecht., de 13e 1 boete of 1 week tuchtschool, de 15e 3 en 4 boete of 3 en 4 dagen hecht., de 22e 3 boete of 1 week tucht school. KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Mondelinge uitspraak van 15 Juli. C. B. te Limmen; G. H. R. te Egmond aan Zee; G. D. te de Rijp; J. H. te Amsterdam, overtrading Visschenjwet, de le 3 boete of 1 week tuchtschool, de 2e 6 boete of 6 da gen hecht., de 3e 5 boete of 5 dagen hecht., de 4e 4 boete of 4 dagen hecht. J. K. te St. Pancras, overtrading Provin ciate Verordening, 2 X 2.50 boete of 2 X 2 dagen hecht. A. K., F. S. en A. S. te Egmond aan Zee, overtrading Jachtwet, ieder 20 boete of 10 dagen hecht. J. M. te Alkmaar; C. L. te Noordschar- woude, overtrading Arbeidswet, de le f 3 boete of 3 dagen hecht., de 2e 2 X 6 boete of 2 X 6 dagen hecht. C. H. te Oude Niedorp, overtreding Bin- nen Aanvaringsreglement, 12 boete of 6 da gen hecht. C. J. K. te Hensbroek, overtreding Dienst- pliehtwet, 12 boete of 6 dagen hecht. J. D. te Uitgeest, overtreding Trekhonden- wet, 3 X 4 boete of 3 X 4 dagen hecht. J. W., D. P. Dz, C. Z. Tz. en G. S. te Eg mond aan Zee, overtreding Vogelwet, ieder 4 boete of 4 dagen hecht C. K., G. J. A. H., C. v. d. O. en T. O. te Schocrl, overtreding Kieswet, ieder 1 boete of 1 dag hecht. 7 J- V. en A. K. Lz., te Egmond aan Zee; T. M. en G. T. te Castricum, loopen over verboden grond, de le, 2e en 3e ieder 6 boete of 6 dagen hecht.. de 4e en 5e ieder 4 boete of 4 dagen hecht. J. P. en W. J. R. te Bergen; Ch. F. O. te Alkmaar, overtreding Wet op de Openbare Middelen van Vervoer, de le en 2e ieder f 3 boete of 3 dagen hecht., de 3e 12 boete of 8 dagen hech t. F. D. te Bergen; J. K. te Uitgeest; P. H. E J. K. en N. S. D. te AlkmaarD. G. te IJmui- den, dronkenschap, de le, 2e, 3e en 5e ieder 2 boete of 1 dag hecht., de 4e 10 boete of 5 dagen hecht., de 6e 5 boete of 3 dagen hecht. J-K te Uitgeest; T. M. te Castricum; W. S. te Haarlem; J. W. S. te Schoorl; A. M. en K. S. te Bergen; G. de G. te Zuidschar- woude; M. W. te Heerhugowaard; G G D te Rotterdam; G. B. te Leiden; F. P v l", S de J., B. de V., J. T„ N. G. A. en D. K. *e Alkmaar, overtreding Politieverordening de le en 4e ieder 5 boete of 5 dagen hecht.', de 2e en 5e ieder 1 boete of 1 dag hechtde 3e, 9e en lOe ieder 16 boete of 8 dagen hecht., de 6e, 13e en 15e ieder 2 boete of 2 dagen hecht., de 7e, 8e, lie, 12e en 14e ieder 7 4 boete of 4 dagen hecht., de 16e f 6 boete of 3 dagen hecht. P. J te Velsen; J. H. C. R. te Schoten; D. v. A. te Limmen; A. J. C., C. D., P. Z. en Licht het sympathieke en steeds keurig verzorgde wetenschappelijke weekblad var den heer W. de Haan uit Utrecht, heeft dit- maal een interessante bijdrage over het „on- derbewuste" zieleleven. Bij vele typische foto's wordt van de jeugd van Groenland verteld en daarna volgt eep gei'llustreerd artikel, dat voor alien, die hun vacantie-tijd aan zee doorbrengen van bijzonder nut kan zijn, een beschouwing na- melijk over het duin en zijn plantengroei. Een onbekende medewerker vertelt van de Romeinsche Catacomben, waarbij een aantal fraaie kleurenplaten gevoegd zijn. Tot slot een interessante bijdrage voor al ien, die van radio houden, een populaire uit- eenzetting over radio-ontvangtoestellen waarvan menige amteur zal kunnen profi teered Panorama zal deze week voornamelijle yele theosofen interesse-eren doordat dit °e- ll'ustreerde weekblad op zijn frontpagina ran groot portret, en voeten uit, van Mevr. Annie Besant geeft. Bij de foto's van hcinde en verre worden interessante opnamen van Byrd en zijn mak- kers, van het droevig, vliegongeluk bij de Kooy en van de verbetering van den weg i iaarlem—Amsterdam gegeven. Verder be- vat dit nummer o.a. kieken van een reddings- demonstratie in Amsterdam en van de zeil- en roei-wedstrijden van de Kon. Marine Jachtclub. Veel lectuur voor oud en jong maakt deze aflevering weer voor velen be- geerenswaardig. Het Julinummer van Zonneschijn, het fraai uitgevoerde tijdschrift voor de jeugd dat bij den uitgever W. de Haan te Utrecht verschijmt, bevat een Noorsch sprookje, dat op talentvolle wijze door de bekende kinder- schrijfster N. van Hichtum wordt naver- teld. David Tomkins vervolgt zijn jongensver- haal over de kopermijn-rivier en Willy Brinkgreve vertelt bij illustratie's van Mies Deinum wat bij kleine Mieke het zwaarste woog. N. van Hichtum verhaalt ook nog een Japansch sprookje van een ouden man, die doode boomen weer kon doen groeien en bloeien en P. W. J. Jorissen vergast de jeugd op herinneringen aan zijn vriend Jenkins. Van de wonderlijke lotgevallen van Snor de Kater wordt door B. v. d. GroenZeegers verteld en het is alweer N. van Hichtum die een Zweedsch-Finsche historic verhaalt geti- teld „Onder't boterhameten" Catharina be- werkte een Engelsche kindervertel'ling „De gasten van den kluizenaar Kreeft" en verder bevat deze aflevering weer een schat van raadsels, kunstjes en anecdoten en ran aar- dig muziekstukje van Rosine de Cocq waar voor David Tomkins de woorden heeft ge- schraven. DE FILM „DE MOEDER" TE DEN HAAG. Naar het Hbl. verneemt, ligt het in de be- doeling van den heer Viskoper in de eerstvol- gende raadsvergadering te Den Haag her- opening der b^raadslagingen te vragen over het verbod tot vertooning van de film „De Moeder en daarbij o.m. ter sprake te bren- gen het optreden van de politie bij de vertoo ning van de film voor de raadsleden. INTERNATIONAAL STEDEN- VERBOND. Een telegram van het Zwitsersch Nieuws- agentschap uit Bern, dd. 16 Juli, meldt dat het Intei nationaal Stedenverbond, onder voorzitterechap van den heer E. M. Wibaut, lid der Eerste Kamer en wethouder van Am sterdam, Zaterdag daar is bijeeno'ekomen ter algemeene vergaaering. Ongeveer vijftig ver- tegenwoordigcrs van bijna ale Europeesche Staten waren aanwezig. Onder de aanwezi- gen bevond zich ook Alkmaai^s burgemees- ter, mr. Wendelaar, als voorzitter van de ver- eeniging van Ned. Gemeenten. Het voorstel tot herziening der statuten werd aangenomen Op voorstel van den Zwitserschen Steden- bond heeft het Int. Stedenbond besloten, zich Je wenden tot de verkeersorganisatie van den Volkenbond, met het verzoek de to! standkoming van een internatnonale unifoi meering van de voornaamste regelen van h' prachtied6Jufs!Val T-rkt die Kilo™etertener Prachbg. Jmst zag dc dat hy een mijl verder was Qpuyon)

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 6