1 1 1 k a Modepiaatjis van aan Parisienne. Provinciaal nieuws L. Frankenberg, Alkmaar. BH=I Een zwaluw maakt nog geen zomer! Een advertentie geeft nog geen succes! E Adverteert in de z\!kmaarsche Courant! 11=0® Rechtszaken Zeeiijdingen De n /.riglieid van klovea in de handen, Mevr. Van Kajkliot-Koedijk (S D.) ver- verleenen van een subside aan De n irigneid van kloven in de nanaen, f y.evr. Va iwinterhanden en voeten, kan spoedig verdwij- dedigdt het nen door gebruik van Foster's Zalt. Eczeem, t (Vnfro-ii huiduitslag, dauwworm, psoriasis en de meeste jeukende huidziekten moeten spoedig zwichten voor de verzachtende werking dezer antiseptische zalf. Foster's Zalf is alom verkrijgbaar a 1 75 per doos, f 1.per tube. middel, dat verbetering kan orengen, z. i. aanfceveling verdient. De heer Zcunan t,6. D.) waarschuwde te- gen het vestigen van nieuwe cultures. Men xnoet voorzicntig zijn, omdat „stroppen" niet meer gedragen kuunen worden. In Kenne- merland za in ae eerste plaats een demon- stratie-bedrijf moeten gesticiit worden. Spre- iktr waaischuwde ook tegen het bieden van hulp in een vicieuzen cirkel. Spr. acht verder reclame voor het bedrijf zeer noodzakeiijk en uiite den wensch, dat drie in plaats van twte dcmonstratiebedrijvcn gesticht zulkn .worden. De heer Wijnkoop (C. P.) constateerde, dat, wat voorgesteld wordt voor een bepaal- de categorie, voor een ander deel der bevol- iking nadcelig is. Aloet dat deel der bevol- king dan ook niet geholpen worden? Fiet precaire van den toestand van den tuinbouw hangt, naar zijn meening, samen met het element van den tusschenpersoon. Is in dit opzicht niets te doen? Is het verder juist, vroeg spr., dat ook In INcord-Holland prodiucten op den mesthoop geworpen worden? De heer Mendels (S. D.) zou gaarne dui- delijker zien aangegeven hoe men zich den steun aan de tuinders denkt. Omdat het niet tnogelijk zal zijn, dat zij jaarlijks voor afbe- taling een bedrag reserveeren, zou spr. het yeel ruiterlijker en juister vmden als de pro vince een bedrag gaf a fonds perdu. Daar zou dan een soin van 10.000 mee gemoeid izi.n. De heer Michels (S.D.) lid van Ged. Sta- ten, merkte in antwoord op de vragen van den heer Wijnkoop op, dat Ged. Staten niet in agrarische beschouwingen zijn getreden, maar zich alleen tot taak hebben gesteld hulp aan den tuinbouw te verleenen. Of deze voorstellen aan de verwachting zullen beant- woorden, valt niet te zeggen; maar in elk ge- val hebben zij de instemming van alle be- ftrokken adviseurs. Mevr. Aukes had ge- vraagd of niet drie demonstratiebedrijven in plaats van twee kunnen worden gevestigd. £r zijn geen bezwaren tegen gehoord en spr. kan wel verklaren, dat Ged. Staten van oor- deel zijn, dat Kennemerland allereerst voor zulk een bedrijf in aanmerking komt. De stichting zal geschieden in overleg met de betrokkenen; als 't kan door opheffing van het bedrijf in Broek op Langendijk of in de Streek. Kan dit niet, dan door stichting van een derde bedrijf. Spr. ging na wat de provincie in de afge- loopen jaren heeft uitgetrokken en komt tot een nog af te lossen bedrag van /-152 275. Hij was overtuigd, dat deze gelden terugko- men als men maar eenig geduld heeft. Spr. ging de bt-zwaren van den heer Men- dels na en zei het wenschelijk te achten, dat Ged. Staten beschikking krijgen over een be drag van 50.000, al zal waarschijnlijk minder noodig zijn. Over het voorstel-Van de Vail zujlen Ged. Staten prae-advies uitbrengen. De heer Wijnkoop (C. P.) zou nog gaarne vememen of ook in Noord-Holland land- bouwproducten op den mesthoop gaan, zoo- als dat in Zuid-Holland gebeurt. Er is z. i. ■wel een andere bestemming aan te geven. De heer Michels, lid van Ged. Staten, ver- klaarde dat dit geen zaak van Ged. Sta ten is. De voordracht werd z. h. s. aangenomen. Zuigelingenzorg. Bij de voordracht van Ged. Staten tot het .verleenen van subsidie aan „Het Witte Kruis" voor zuigelingenzorg, betoogde me- vrouw Miedema-Zondervan (S. D.), dat uit- breiding van zuigelingenzorg ten slotte leidt tot voordeelen voor de openbare kassen. Spr. vraagt zich in verbazing af, waarom men met het verleenen van hulip toch alfijd moet wachten, totdat de nood dringend is en vroeg wanneer blijkt, zooals in Hoora, dat medici zich verzetten tegen consultatiebu- reaux, dat dan Ged. Staten de zaak ter hand nemen. De heer dr. Abrahams (V. D.) herinnerde aan hetgeen hij het vorig jaar over dit onder- werp heeft gezegd, en het speet hem dat dr. De Hartogh thans niet aanwezig is, omdat hij dan zijn ongelijk zou kunnen erkennen Want uit het verslag van „Het Witte Kruis" blijkt de zeer geringe medewerking der ge- neeskundigen. De heer dr. Vos (V. B.) heeft ook gezien, dat in Noord-Holland de geneeskundigen 'n ongewenscht standpunt inneinen; maar hij' staat daar toch wel anders tegenover dan de heer Abrahams. Er moet gezorgd wor den voor een contact tusscnen de huis- artsen en de consultatie-bureaux, opdat de arisen hun advies onbevooroordeeld kunnen ven. Spr. weet niet hoe dit in den kop van oord-Holland gaat, maar wanneer men, zooals uit een in Enkhuizen gehouden ver gadering blijkt, eischen steft als daar ge- schied is, dan is men op den verkeeiden weg. Spr. zou wenschen, dat in de zuigelingen zorg overal in Noord-Holland wordt voor- zien, en dat men dan niet zal aarzelen het verzet van geneeskundigen te breken. De heer Michels (S. D.) lid van Ged. Sta ten, merkte op, dat eigenlijk over de voor. dracht van Ged. Staten geen opmerkingen zijn gemaakt. Hij gaf dan ook alleen een toe lichting naar aanleiding van de vraag, waarom in het afgeioopen jaar minder is be- steed dan het jaar tevoren. Spr. was het eens met dr. Abrahams, dat Ged. Staten niet voor het verzet der geneeskundigen uit den weg moeten gaan. En hij vertrouwde, dat het vol- gend jaar, door de medewerking van het Rijk, belangrijke maatregelen zutlen kunnen worden betroffen. De voordracht werd z. h. st. aangenomen. i Subsidies. Eveneens werden aangenomen de voorstel- len tot subsidie-cerleening aan het Witte Kruis voor wijkveupleging in 1927, voor ver- pleging van kinderen in vacantie- en herstel- ingsoorden. aan den hoefsmid-cursus te Alk- inaar, aan de Centr. Ver. voor Maatschappe- lijke hulp aan Zenuw- en iZelszieken, en aan de Centrale Ver. voor School- en Werktumen. het Ceniraal Archief en Inlichtingenimreau in zake Maatschappelijk Hulpbetoon voor Nederland, waaiomtrent Ged. Stater: af- wijzend hadden gepreadviseerd. Nadat de heer Kooiman (V. D.) de voor dracht van Ged. Staten had verdedigd, werd deze aangenomen. Ziekenfiuizen. De tweede suppl. begrooting voor 1927 van het ziekenhuis te Santpoort werd na eenige discussie vastgesteld, evenals die voor Duin en Bosch. Vervolgens werden goedgekeurd de voo.- gestelde wijzigingen van polderreglementen. De vergadering werd hierna verdaagd tot hedenmorgen half elf. JUBiLEUM VAN DEN COMMISSARIS DER KO'NINGIN IN NOORD-HOL LAND. Na afloop van de vergadering der Pro- vinciale Staten van Noord-Holland zijn de leden gistermiddag 4 uur bijna alien naar de woning van jhr. mr. dr. A. Roedl, commis- saris der Koningin, aan de Nieuwe Gracht te Haarlem gegaan, teneinde hem te huldi- gen in verband met zijn 12H-jarig ambtsju- bileum. Als oudste lid in dienstjaren voerde het eerst de heer Ketelaar het woord. Vervolgens sprak jhr. mr. D. E. van Len- nep. Jhr. Roell dankte daarop voor dbn hem gebrachten lof. In de ochtenduren waren ten huize van den heer Roell vele bloemstukken en telegrammen gezonden, o.a. door het bestuur van het Am- sterdamsche Concertgebouw, burgemeesters en ambtenaren UIT HOORN. Ds. H. M. IJsbrandi te Heerenveen heeft bedankt voor het beroep naar de herv. ge- meente alhier. Onze stadgenoof, de heer C. Schnei ders, slaagde te Beverwijk voor de acte L. O. Het Hoornsche Symphonie-orkest is gc- liquideerd. Aan de schuldeischers kon 55 pet. werden uitbetaald. UIT SCHOORLDAM. Op kermismaanaag werd in het lokaal van den neer j. ter Burg opgevoerd de revue „Heb je i bgkeken?'door het Schoorldam- sche revuegczelschap. Waar reeds lang be- kend was, dit dit gezelschap in actie was, cn waar in den aigeioopen winter op een der Nutsavonden reeds een blijk van kunnen was gegevtn, daar kon men oegrijpen, dat de opkomst groot zou zijn, en inderdaad was dan cok geen plaatsje onbezet. Er is echt ge- noten. Er kon weer eens ouderwetsch ge- lachen worden om de leuke zetten, welke men moet hebben gehoord om ze naar waarde te schatten. Docn ook waren er ernstige taferee- len, en t' gelukte het gezelschap volkomen om ook hiermede het publiek te pakken. De revue was verdeeld in 3 bedrijven, waarin 10 verschillende tafereelen. Het eerste deed ons een kijkje nemen in de onderwereia, waar de oerkomiek Charlie aanlandt bij Toosje, de koningin der onderwereld, en bij Kareltje. Nadat Charlie kennis maakt met de steenkool, de olie en het goud, beweegt hij de beide anderen om met hem een kijkje te gaan nemen op de aarde, waar professor Apenklier vele oudjes en ook Kareltje een ver- jongingskuur doet ondergaan. Verder bezien ze de radio-distributie, door de regeering nog klein gehouden, alsmede een wassenbeei- denspel. waar elk beeld een satire uitspreekt. In't vrije Nederland beviel het hun sledit; vier bekeuringen in 5 minuten'. De spoorweg- rampen kregen ook terdege hun deel, hoewel Charlie op het weiland van een landbouwer tegen 50 centen entree bitter weinig van een bekend spoorwegongeluk te zien kreeg. De badplaatsen kregen ook een beurt, doch Charlie vreesck, dat Kamperduin kans be- liep, door politiemaatregelen geschaad te worden. In den autotocht kwamen ze op- be kend terrein: SchoorlBergenWarm^nhui- zen. Bepaald goed weergegeven, ook het werk achtei" de schermen, was het tafereel: de Nederlandsche visschers, terwijl als slot het drietal, na lustig de coupletten ,,Heb je't bek£ken" te hebben gezongen, maar weer lie- ver naar de onderwereld terug ging. In tie finale keerden alle medewerkenden mede in de onderwereld terug, om daar rust en veilig- heid te vinden. Deze revue, welke 3% uur duurde, was in derdaad een goed werk van den schrijver, den heer H. M. Laurman. Hij vond daarbij goe- den steun in het echtpaar Loevens, uit maar. De heer Loevens zorgde voor regie en grime en zijn echtgenoote had de vele mooie costumes ontworpen. Beiden zijn daarin uit- stekend geslaagd. Verder had hij den steun van mej. K. Sevenhuijsen (Toosje) en den heer A. de Boer (Kareltje), alsmede van andere dames en heeren, die alien zich van den bes- ten kant lieten zien. De schrijver zelve kon natuurlijk alleen den komiek „Charlie" uit- beelden. Niemand zou dit zoo kunnen als hij. Melden we nog, dat de zang't geheel goed completeerde. juicnend en zingend vertrokken om 9 uur de u aid ere n in twee autobussen van de titnia Keeunan ya Schoorl, gevolgd door een drie tal luxe wagons met evciitais ieesivicioide moeuers, uit oils anders zoo rustig dorpje. In de morgenuren werd ue speeltum van net cafe „Duinvermaak" in Bergen het uuddel- punt van alle pret, terwijl ook het bekend-. duin een deel van zijn zand aan de kuider- schoeaen moest aistaan. 's Middags kwain't pootjesbaden aan het Egmondsche strand de kroon op alles zetten, terwijl ook het bui- tengewoon aanbevelenswaardige „Weigele- gen" er voor zorgde, dat de iuwendige mensch niet te kort kwam. Na nog even een bezoek aan de her- tjes te Alkmaar te hebben gebracht, werd de terugtocht aanvaard, zoodat al ien om half acht weer aan moeders taicl zaten, waar de mondjes wel niet zullen •hebben stilgestcan. De commissie kan weer een heerlijken dag in haar memoire bfjschrij- ven. HERHALINGSOEFENINGEN. Van 1 tot en met 13 Augustus a.s. zullen te Elelder dienstplichtigen voor herhaliugsoefe- ningen ender de wapenen komen (de onder- rfficieren van 25 Juli tot en met 13 Augus tus), UIT CASTRICUM. Na eenigen tijd in reparatie geweest te zijn is de trambaan na;.:- het gesticht Duin- en-Bosch vanaf het station alhier wederom in dienst genomen. Tegclijk met de vernieu- wing der lijn is de bestrating vei"wijderd en op plaatsen waar zij niet direct meer noodig was, niet meer aangebracht. Die bestrating bleek het vergaan van de dwarsliggers zeer te hebben bevorderd, omdat deze dan niet meer konden opdrogen. Vroeger was die be strating noodig, omdat het toen paardentrac- tie was. I losse nsjes, die ik u al dikwijls besclireef. j dienen voor."! om eer. japcimetje zender mou- wen, dat in huis, in den tuin en „buften'' heel aaidig doet, op slraat te kunnen aan- •loud n. Dit jaar is een stof in de mode, die overal op zijn plaats is en op elk uur van den dag, behalve voor avond-toiletten natuurlijK, want ik bedoel het klassicke uaturcl-shantung, de zacht-beige grof-geweven zijde\ die oorspron- kijlijke uit China werd gei'mportccrd en om haar eigenschappen van lichthcid en koelte door Oosterlirigen wordt gedragen en ge- waardeerd. We kunnen er japonnen van heb ben, heele costumes, mantels, kleine jasjes, vesten en onze mannen kunnen er sporthem- den van dr„gen, die bij hun pakken uitste- kend zullen kleuren, nu de heerenmode sterk naar bruine en beige tinten neigt. Het maaksel van shantung kleeren moet altijd eenvoudig zijn: sportief of genre tail- leur jurkjes hebben plooien alleen in de rok den cnderdirecfeur in priv£ om betaling aaa, omdat deze de bestelling had gedaan. Zoo- y el de rechlbank te Dordrecht als het Hot te 's-Gravenhage beslisten dat gedaagde in pri- \e had.te betalen en veroordeelden hem in de kosten van het proces. De onderdirecieur heeft daarop getracht de gevolgen van deze uitspraak af te wente- leu op den directeur. Hij stelde een eisch in tegen den directeur in wiens opdracht hij be- weerde gehandeld te hebben, om zich tegen de gevolgen van cfe procedure, welke in zijn nadeel was afgeioopen, te vrijwaren. De directeur, voor de rechtbank te Arn- hem gedagvaard, beweerde tot geenerlei vrij- wariag gehouden te zijn. Al ware hij voor de leverantie aansprakelijk, hij was dit zeker niet voor de proceskosten, daar hij zelf toch niet had geprocedeerd en dus geen proces kosten had veroorzaakt. De koopsom van de steenkolen bedroeg ruira 400, een bedrag dat door rente er UIT ST. PANCRAS. Per autobus van de firma Kok, Tuinman en Wilken aanvaardden Dinsdag de kleine schoolkinderen der Openbare Lagere School de reis naar Bergen, waar een groot gedeelte van den dag werd doorgebracht, wat wel zijn oorzaak vond in het sombere weer. Ech- ter werd hierbij volop van de vermakelijkhe- den van duin en speeltuin genoten. Na een bezoek an Egmond aan Zee, waar nog even van het zilte nat werd geprofiteerd, kwam men tegen acht uur weer in het dorp terug, waar het zonnetje zich ten leste nog even liet zien, zoodat een ieder opgewekt naar huis toog, afgehaald door vader of moeder. Een medaulewedstrijd tusschen S. D. W. I rone I, ter gelegen het Zuideinde bleef met 2—2 onbeslist. Bij leid van de kennis in loting werd uitgemaakt, dat op het S. D. W. veld opnieuw een wedstrijd zal worden ge- speeld. UIT OUDE NIEDORP. Gister was het voor de Oude Niedorper jeugd de groote dag van het schoolfeest. Veldflesschen, Thermosflesschen, Fteis-Snelkokers, Kampeerbenoodigdheden. UIT PETTEN. Op 16 Juli j.i. v.rgaderae de raad dezer gemeente. Alwezig ae heeren isottelman en ivoopman. lngekomen stukken: ten meaedeehng van den controleur der grendbeiasung, aat het College van Zetiers is opgeneven en waann hij aan de aftrcden- ae liters zijn dank betuigd voor de onder- vonden medewerking. V oorts et-n medeueeling van Gedeputeerde Staten, dat de uitkeering ingcvolge de wet van lay7 voor deze gemeente is bepaald op J. 1706.42V2 voor het jaar 1927. Vcors was mgekomeu een Provinciaal Biad No. 123 en 124 van 1927, waarin mededec- hng wordt gedaan van de afwijzende beschik king op 't verzoek om concessie van G. van Muilem te Schoorl voor een autobusdienst AlkmaarPetten, met de daartuschen gele gen stations, weilke dienst thans reeds pl.m. 2 jaar wordj uitgeoefend. Voorts het verleenen van concessie voor de- zdide route aan de vroegere ondernemeis daarvan, de firma A. Jong en Glas. De raad is van oordeel, waar hier beroep open staat, verplicht te zijn den tegenwoor- aigen ondernemer G. van Mullem in zijn be roep te moeten steunen, aangezien hij steeds naar ieders tevredenheid den dienst heeft waargenomen. lngekomen was een verzoek om ontheffing van schoolgeld van A. Koeten. Besloten wad de gevraagde ontheffing te verleenen, aan gezien de aanslag op een vergissing berust. Door de Bank van Nederlandsche Genjeen- ten is toegezegd een leening van 14000 te gen een rente van 5 pet. en een koers van 100 pet. Daarvoor zijn enkele voorwaarden ge steld, welke niet in het oorspronkelijk goedge- keurde besluit voorkomen,waar genoemde in- stelling voor of op 19 Juli bericht wensciit omtrent al- of niet accepteeren is deze ver gadering belegd. Besloten werd dit aanbod te accepteeren en het besluit te wijzigen. Bij de rondvraag werd door den heer van der Vlies gevraagd of de hond van den rijks- veldwachter Visser nu toch eindelijk eens onschadelijk kan worden gemaakt. Herhaal- de malen heeft hij menigeen letsel toeee- bracht. 6 De voorzitter deelde mede, dat een klaciit bij hem is ingekomen en die is doorgezon- den an den brigade-commandant te Schagen Hoewel de voorzitter zich gaarne met den rijksveldwachter had verstaan, kon dit niet als gevolg van zijn detacheering te Wierin- gen. Hierna werd de vergadering gesloten. urr SIJBEKARSPEL. Van Ged. Staten is bericht ingekomen, dat de openbare school te De Weere zal worden opgeneven. VAN TEXEL. Ged. Staten van Noord-Holland hebben beslist, dat de openbare school alhier zal blijven bestaan. UIT HEILOO. Naar wij vernemen heeft de regeering der Fransche republiek onzen landgenoot, mr. >H. G. J. Maas Geesteranus, benoemd tot Ridder van het Legioen van Eer. Mr. Maas Geesteranus is o. a. sinds vele jaren correspondeerend lid van de Societe Archeologiique du Midi de la France. Ook in zijn vaderland is Mr. Maas Geesteranus be kend wegens zijn verdiensten op verschillend gcbied en maakt hij deel uit van het bestuur van verschillende vereenigingen en instellin- gen van philanthropischen en wetenschappe- Jijken aard. Gelijk bekend, is ook de oprichting der Vereeniging „Oud-Alkmaar" grootendeels aan zijn initiatief te danken geweest jurkjes, die we in Parijs nooit noodig het ben, want daar dragen we geen lichte kleere Nu het seizoen met de wereldsche amuse- menten: courses, tuinfeesten, diners in de mondaine restaurants van het „Bois" etc. etc. voorbij is, zorgen we voor lichte zomer- heb- en op straat Dat is trouwens in Amsterdam, den Iiaag en andere stadsche steden ook niet van goeden smaak. Er zijn zooveel rustige tusschen-kleurenbeige, grijs. grijs-groen, zwart-met-wit enz enz., die zelfs op warme dagen Keel dragelijk zijn. En vooral geen bloote artnen ia de stad op straatDe kleine en dan liefst van voren geen rimpels soms loopen die plooien door tot een ,.stuk-' of Juk" terwijl een ceintuurtje de plooien plathoudt, die meest ook gedeeltelijk zijn in- gestikt. Dikwijls is de rok von voren «.n forme" d.i. rond geknipt, maar vooral man tels hebben eenigszins het klok-modcl als raglan-mannejassen en dan zijn de mouwen ook „raglan". Als garnituur niets dan fijne nerfjes om een vierkant decollete of op kraagjes en mad- chetten, of platte plooitjes, die als een fijn trapje een galon vormen, verder stiksels van dikke koordzijde. Soms een enkele „note" van een sterk afstekende kleur: donkerbiauw, rood of groen, als voering, kraagje en revers van een jasje, als ceintuurtje, das of knoopen. Eigenlijk zijn alle modellen, die voor shantung zijn bedacht, ook geschikt om van linnen te worden gemaakt, bijv. een jurkje uit drie deelen: rok met plooitjes van voren, die naar binnen zijn genaaid in plaats van bo- venop gestikt (heel moderne manier om ruim- te onderaan rokken te krijgen), hierbij een jumper zonder mouwen, vierkant halsje, smal ceintuurtje, recht jasje met groene crepe-de-chine of toile-de-soie gevoerd. Een anaer dergelijk jurkje heeft stolp-plooien, die bovenaan tweemaal dwars dcorgestikt zijn. Een pakje van shantung heeft niets dan vijf nerven voorlangs en rondom naar achteren doorloopend op het jasje zonder mouwen, dat wordt gedragen op een jurk met mouwen, met een paar rijen nerven om de heupen en op de rok verticale nerven, die in twee groe- pen ter weerszijden van een diepe plooi mid den voor loopen. („Nerven" zijn plooitjes, die zo6' smal zijn, dat ze rechtop blijven staan). Heelemaal buiten zijn vroolijk jurkjes van gebloemde cretonne, in combinatie met effen cretonne, als bovendeel van een jurkje bijv, terwijl het manteltje weer gebloemd is, of als smalle banden om een V-vormige hals- uitsnijding, als ceintuurtje etc. etc. Deze jurkjes zijn zoo buitenachtig, dat ze het al leen doen met sandalen en een zonnehoed. Deze gebloemde cretonne is heel geschikt voor badmantels. Tegenwoordig intersseeren onze .grands couturiers zich ook voor tennis-jurkjes, maar ze zijn het er alien over eens, dat wit de tint is voor het „veld", en brengen alleeo kleur in het jasje-,,cardigan" voor de rust- tijden. Chic, practisch en gedistingueerd is een combinatie van witte waschzijde (toile de soie bijv.): een blouse met kraagje, revers en een paar groote knoopen in de rok gedragen. De rok heeft links-voor drie plooien. Een aansluitend broekje is van dezelfde zijde, evenals een cardigan met mouwen, want de blouse heeft er geen. Geen hoedde meeste poede speelsters dra gen niets om het korte haar, hoogstens een band van tricot als Suzanne Lenglen of een klep aan een lint of netje, die Helen Wills in Wimbledon gei'ntroduceerd heeft. In Frankrijk zijn de tenisschoenen Bas- kische sandalen van wit linnen met touwzo- len. en witte lint eg (veters) om de enkel ge- kruist. COLINE. kosten reeds tot ruim 800 was opgeloopen. De rechtbank en het gerechtshof te Arn- hem hebben den directeur in het ongelijk ge steld. Beslist werd dat de onder-directeur inder daad in opdracht van den directeur had ge handeld, terwijl de directeur niet eens wist bij het doen van de bestelling, dat de Ven- nootschap rechtens nog niet bestond Voorts werd overwogen, dat aan den onderdirec- teur gben verwijt kan worden gemaakt, dat hij het op een proces heeft laten adnkomen en zich voor den rechier behoorlijk heeft ver dedigd, wat niet alleen zijn recht maar ook zijn plicht was met het oog op de beiangen van hem op wien hij eventueel verhaal wilde zoeken. Onder deze omstandigheden waren de gevolgen van de veroordeelingen die hem treffen, te beschouwen als zonder zijn schuld ontstane verliezen, welke hem door zijn last- gever moeten worden vergoed. Op grond van deze ovcrwegingen werd de directeur veroordeeld om aan den onderdl- recteur te vergoeden al hetgeen laatstge- noemde tengevolge van de door hem gedane bestelling en het daarop gevolgde proces aan hcoifdsom, rente en kosten zou moeten betalen. DURE STEENKOLEN. Voor het Arnihemsche gerechtshof is de volgende civiele procedure behandeld: Door den onderd'ireoteur van een naam- looze vennootschap, wier statuten nog niet waren goedgekeurd werd voor de vennoot schap een wagon steenkool besteld. Door faillissement ontstond kwestie over de beta- ling van de steenkolea. De leverancier sprak STOOMVAARTLIJNEN. STV. MI J. NEDERLAND. Saleier 19 Juli v. Bat., 1. v. Londen, te Amst. V'cndel (thuisr.) 19 juli te Suez. Jan Pietersz. Coen (thuisr.) 18 Juli v. Sabang. P. C. Hooft (uitr.) 19 Juli te Sabang. Simaloer (uitr.) 17 Juli v. Sabang. Johan De Witt 19 Juli v. Amst. n Bat. KON. NED. STB. MIJ. Agamemnon 20 Juli v. Bremen te Amst Euterpe 19 juli v. Amst. te Bordeaux. Ganymedes 18 Juli v. La Guagra n. Curasao. Orestes 19 Juli v. Bourgas n. Konstanti- nopel. Ulysses IS juli v. Hampton Roads n. Fre- drikshaven. Ajax 18 Juli v. Algiers n. Venetie. Amsterdam (uitr.) 17 Juli te Callao Breda 17 Juii v. Valparaiso n. San Antonio. Doros 18 Juli v. Valencia n. Carthagena. Erato 18 Juli v. Amst. te Stettin. Fauna 18 Juli v. Venetie n. Triest. Hebe 18 Juli v. Pasages n. Bilbao. Ilos 18 Juli v. Carthagena te Barcelona. Mars 18 Juli v. Rott. n. Algecira? Minerva 18 Juli v. Smyrna te Konstantinopel. Nero 18 Juli v. Amst.- te Gothenburg. Pollux 18 Juli v. Alexandrie te Piraeus. Theseus 18 Juli v. Catania n. Messina. Zeus 18 Juli v. Carthagena n. Amst. KON. HOLL. LLOYD. Drechterland (uitr.) 18 Juli v. Santos. Flandria (thuisr.) 18 Juli v. Santos Zelandia (uitr.) 18 Juli v. Rio Janeiro. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Nijkerk (uitr.) 16 Juli te Beira. Springfontein 16 Juli v. Delagoabafli te Port Natal. Sumatra 17 Juli v. East London te Durban. Giekerk (uitr.) 19 Juli te Kaapstad. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Nebraska 16 Juli v. Vancouver. Edam, Rott. n. N.-Orleans, 18 Juli te Bilbao. Lochkatrine, v. Rott. n. de N. Pacific, 17 Juli te Swansea (verb.). Sabor, Antwerpen n/d. Pacifickust, 16 Juii v. Cristobal. HOLLAND—BRITSCH-INDIe LIJN. Bovenkerk 18 Juli v. Hamb. te Antw. Sommeisdijk (thuisr.) 19 Juli v, Bombay. toog, nnr—i De eerste swalaw, die ?ezies wordt, Is nog geen bewije dat de zomer er al is. Wel eebter is het een aanduidfng dat er ver- andering ten goede in de nat uur Zoo is liet ook met adverteerem Daarom moet ook ten atclligste de meening weerlegd worden. die men soo vele maten hoort: wIk heb al eena een advertentie gepiaatst, het geeft toch niets. 'Ac heb nooit succes gehad of vooruitgsng bemerkf Neen, natunrlifk niet. door Mo advertentie maakt gij nw zaak niet bekend, gi] moet regel- matig adverteeren, wij geven a de verzekering, dat gij beslist tn afdoend succes zult hebben.

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 6