DE LANGE DE MORAAZ i Oredieten - Deposito - Effecfen BinnenSanti LAH6ESTBAAT 49 - ALKMAAR Provinciaa! Nieuws. SfaalsiiIeuWs DTENSTPLICHT Bekertdmakiiig van uitspraken in&aze vrijstelling. De Burgemeester van Alkmaar brengt ter Algemeene kennis, dat omtrent de aanvrage om vrijstelling van den dienstplicht wegens kostwinnerschap betreffende den hieronder genoemden persoon de volgende uitspraak is geschied A. J. WAGENDREVER, lichting 1927 aigewezen. Tegen deze uitspraak kan hitmen tien da gen na dend ag dezer bekendmaking in De- roep worden .gekomen door: a den Lngeschrevene, wien de uitspraak geld't, of door diens wettigen vertegen- woordiger; >b. door elk der overige voor deze gemeente voor dezelfde lichting ingeschreven per- sonen of door diens wettigen vertegen- woord'iger. Het verzoekschrift, daartoe aan de Konin- gin te richten, moet met redenen zijn om- kleed en worden ingediend bij detf Burge meester, ter secretarie dezer gemeente, afdee- ling Mi'litaire Zaken, die voor de doorzen- ding zorgt. Alkmaar, 21 Juli 1927. I De Burgemeester voornoemd, WENOELAAR ran Roubaix zijn met hun aanspraken aliang niet meer de eenigen. Verschillende gelijkna- migen of ongeveer-gelijknamigen door de Roubaixsche familie nooit gezien of gekend, Ihebben nasporingen gedaan eri er hun stam- boom eens op nagekeken. Bij velen was dit na- kijken natuurlijk niet vruchteloos. Sommigen iheeten Brunswyck, Branswick, Bronswick, Lemmens-Bruirswych, en zij wonen te Rijs- sel, Gent, Oostaeker, Oostende, ja zelfs op Malta en dan te Roubaix, waar nog een bijna gelijknamige familie woont. En alien 'herleiden zij hun afstamming tot Alexander de Brunswick-Lunebourg, heer van Terdecht die in 1657"te Gent huwde met Isabella Bor luut, iemand van niet-adellijken bloede. Alles te zamen komen zoowat zestig fami lies op in den strijd naar den vetten buit, meer dan 155 millioen gulden Dt aanvarlng van de „MEERKER'K". Kapitein Coerkamp van de ,,Meerkerk", ,welk vaartuig met de „Villa Franca" in aanvaring kwam, heeft aan de directie der Holland—Amerika Lijn geseind, dat het on- geval iplaats had tusscben Sagres en Lissa- bon. De „Meerkerk" heeft een lek bij het ke- telruim. Een Hater telegram meldde, dat ten gevolge van het lek de vuren der ketels zijn gedoofd. De „Meerkerk" is gecharterd door de jVer. Ned. Scheepvaart Maatschappij te 's-Gravenhage. De lading bestond uit jute, rijst en stukgoed en was bestemd voor Ant- werpen en Rotterdam. Het vaartuig was •Zondag van Algiers vertrokken. Een Lloyds-telegram meldt nog, dat de ,,Meerkerk" behouden de haven van Lissa- bon is binnengesleept. De machinekamer is vol water; ruim no. 3 is lekgestooten. Los- nng wordt aanbevolen voor de inspectie. •HET SPOOR WEGONGE LU K TE HALLUM. De spoorwegdutoriteiten hebben een nieuw onderzoek ingesteld naar het omlangs plaats gehad hebbende spoorwegongeval te Hal- lum. Als gevolg daarvan is de bepaling ge- troffen, dat de machnist Van D., te Leeu- warden, die de gederailleerde locomotief reed, voorloopig als leerling-machinist dienst zal moeten doen, daar bij het onderzoek is komen vast te staan, dat de snelheid, waar- mee de locomotief reed, te groot is geweest. f. H'ET KONIN'KLIJK BEZOEK TE HOOFDDORP. ■f Het talrijk publiek, dat gistef het concours hippique te Hoofddorp bijwoonde gaf er meermalen op ondubbelzinnige wijze blijk van, dat men het algemeen waardeerde, dat de koninklijke familie door hare aanwezig- heid zooveel luister aan dit zoo schitterend concours had bijgezet. Eenmaal kwam het zelfs voor, dat zich vefe honderden bezoe- kers spontaan voor de koninklijke tribune lhadden verzameld, om door een enthousiast hoera-geroep uiting te geven aan hunne aan- hankelijkheid jegens het koningshuis. Toen de koninklijke familie, na door den Burgemeester van Hoofddorp, den heer A Slob en de bestuursleden van de Vereeniging „Vooruit" te zijn verwel'komd, hare plaatsen had ingenomen op at koninklijke tribune, werd juist een aanvang gemaakt met het derde nummer „Bestgaand rijpaard, waar- aan buitenlandsche officieren deelnamen en waarvoor de Koningin als eere-prijs °en groote zi'lveren medaille had aangeboden. Een der Zweedsche officieren, die de eere- prijs behaalde, ontving uit handen van Hare MajesteiFs adjudant de zilveren medail'e, met welke onderscheiding de koningin hem •later persoonlijk gelukwenschte. Groote be- langstelling koesterden de koninklijke gaslen voor de daarop volgende parade van lande- tlijke rijvereenigingen. De rij vereeniging „Rijlust" uit Zevenber- gen, die gisteren een rit van 100 K.M. met de paarden had gemaakt, om naar Hoofd dorp te'trekken won den eersten prijs. Met de instructeurs der onderscheidene rijveree nigingen heeft de Koningin zich na afloop van dit nummer langdurig onderhouden. Als het succes-nummer van het rijk-beladen programma kan genoemd worden het carous- sel-rijden door de leden van de landelij'ke rij- vereeniging „Kapitein van der Wal" uit iHaarlemmermeer, onder leiding van den heer Ph. Kok te Haarlem. Hierbij kwam wel zeer goed tot haar recht, wat men met de eddle paardensport vermag. •De meisjes en jongens, die dit schoone num mer uitvoerden, stelden zich aan het eind van het nummer met hunne paarden in zulk een stand op, dat het geheel den vorm van een W. aannam. Hare Majesteit gaf door handgeklap uiting aan Hare erkentelijkheidl voor deze attentie, die ook door het publiek zeer werd gewaar- tieerd. Onder de deelnemers, bevonden zich offi cieren uit Boedapest, Kopenhagen, ffanno- ver, Frankfort, Stockholm, Berfijn en Ham burg, alsmede ook eenige officieren uit het •Nederalndsche leger en andere vreemde en Hojlandsche civiele rij der a. De vffschinende rijdere maakten teikens; alvorens hunne spnngpaai'dein over de v.ele in den weg gelegae hindernissen te brengen, huinne opwachting voor de Koninklijke loge. Voor het springconcours, dat buiten- gewoon interessant was, was de belangstel- ling zeer groot Omstreeks 7 uur, dus nadat de Koninklij ke Gastern gedurende meer dan vier uren het concours met zichtbaar groote belangstelling gevolgd hadden, verliet de koninklijke fami lie het terrein, na tegenover het Bestuur der Vereeniging „Vooxuit" hare groote genoeg- doening te hebben uitgesproken voor het ge mot, dat de paardansport Haar heden had verschaft. In auto's werd naar Amsterdam gereden, waar voor de koninklijke wachtkamer op het Centraal-Station het koninklijk salonrijuig gereed stond. Precies op tijd vertrok de trein naar Apel- doom, waarna de Prins de reis voortzette •naar Medklenburg. De koningin en de prinses begaven naar het paleis op het Loo. AUTOBUS GEKANTELD. Woensdagavond omstreeks half zeven heeft te Eindhoven op den Aalsterweg een ongeval plaats gehad, waarbij 7 personen werden ge- wond, van wie 6 licht. De autobus van de maatschappij Felix, bestuurd door den heer De Jong, die den dienst EindhovenWaalre onderhoudt, kwam nabij de gemeenteboerderij Maplefarm in botsing met een Ford-auto, welke uit een tuin kwam en bestuurd werd door den heer C. Bol. De Ford werd in een sloot gedrukt; de heer Bol en zijn kind kregen geen letsel. De voile autobus kantelde om, tengevolge waarvan de ruiten stuk sloegen en nagenoeg alle inzittenden verwondingen opliepen. De zestienjarige timmermansknecht Van der Looy uit Waalre, was er het ergst aan toe. Hij kreeg.een oogwond. De jongen is naar het ziekenhuis te Eindhoven overge bracht. De overigen, die alien aan handen of aangezicht geblesseerd waren door de glas- scherven, zijn per auto naar hun woonplaats, Waalre, overgebracht. sfeld te Parijs, waar de zetel fs van de Lfga f tegen koloniale onderdrukking. De voorzitter j van P. I., Mohamed Hatta, is onlangs geko- zen tot lid der Executieve van genoemde Liga. Wat betreft het bericht, dat in het dossier zich voor enkele bekende personen in Neder- land compromitteerend^papieren zouden be- vinden, wordt vernomen, dat inderdaad ver schillende personen hun adhaesie schriftelijk hebben betuigd met de Pertimpoenan Indone sia. In verband met het justitieele onderzoek, dat in deze omvangrijke zaak veel tijd vor- dert, kunnen nog geen officieele mededeelin- gen gedaan worden. DE VERDUISTERING -TE GRONINGEN. De adminisiratie van den voortvluchtigen notaris S. blijkt totaal in de war te zijn De verslagenheid in de stad is zeer groot. Justi- tie en politic zetten het onderzoek voort. De Boaz-bank te Groningen is gedupeerd voor een bedrag van 26.000. DE RIJKSKLINIEKEN TE UTRECHT. Het Tweede Kamerlid mej. Grocncweg heeft den Minister van Onderwijs, K. en W de volgende vragen gesteld: Kan en wil de Minister mededeelen of het waar is: a. dat, tegen het advies van den be- trokken hoogleeraar in, kraamvrouwen, die voor rekening van het Kijk of van de gemeen te Utrecht verpleegd worden in de Rijkskli- nieken te Utrecht, gedwongen worden arbeid te verrichten; dat herhaaldelijk aan het per- soneel bij die klinieken bedorven spijzen zijn voorgezet; dat patienten en verplegenden vaak in haar nachtrust worden gestoord door het geblaf van honden, die zich op het terrein der klinieken bevinden? Is het den Minister bekend, dat er bij het verplegend personeel ernstige grieven be staan o.m. omtrent plaatsing bij de opleiding voor kraamverpleging, ongelijke salarieering van gelijkbevoegden voor gelijke werkzaam- heden, het niet op tijd uitbetalen van vacantie- gelden, het niet verleenen van op reglemen- taire wijze aangevraagd ontslag, het bestaan van waakdiensten (nachtarbeid) gedurende een ononderbroken tijdperk van 3 maanden, INBRAAK. Gisternacht is ingebroken in het hotel Ke telaar te Workum. De dief schijnt door he' kelderraampje te zijn binnengekomen, heeft met een Valschen sleutel in de achterkamer een kast geopend en daaruit een groote geld- trommel meegenomen. Een portefeuille met papiergeld, een bakje met kleingeld en ande re dingen van waarde liet hij onaangeroerd. Nadat hij zich met behulp van den daarin stekenden sleutel door de achterdeur had ver- wijderd, is hij achter tuinen langs de Droge Dolte terecht gekomen op het erf van een be- lasting-ambtenaar, waar hij zijn buit heeft ge- inspecieerd. De trommel en de papieren liet hij daar liggen, het goudgeld nam hij mee. SPOEDIG ACHTERHAALD. Bij een familie in de Marg. van Borsselen- laan te Nieuwer-Amstel kwam gisteren een reizend koopman zijn waren aanbieden. Daar hem niet werd opengedaan ging hij de achter de 'waning gelegen keuken, waarvan de deur openstond, binnen. Op de tafel lag een ge- vulde portemonnaie die hij in zijn zak deed vedwijnen waarop hij zich schielijk verwijder- de. Een der huisgenooten, die dat had opge merkt, waarschuwde de politie, die den man kort daarna arresteerde. DE EINDEXAMENS H. B. S. TE SCFIIEDAM EN DELFT. De minister van onderwijs heeft een onder zoek gelast naar de oorzaken, welke tot den opmerkelijk ongunstigen uitslag van het dit jaar gehouden eindexamen aan de H.B.S. te Schiedam en Delft hebben geleid. dagdiensten van 's morgens halfacht tot's avonds halftien en Zondagsdiensten van 's morgens 8 uur tot's avonds halftien? Is het waar, dat verpleegsters, die het eigen haar kort gaknipt hebben, verplicht worden tot het met elk begrip van reinheid strijdend dra'gen van een knot valsch haar. Is de Minister bereid, zoo spoedig mogelijk maatregelen te treffen om een einde te maken aan alle gereehtvaardigde grieven van patien ten en personeel? BEMOEILIJKING VAN KOLONISTEN? I Het Tweede Kamerlid, de heer Van der Waerden, heeft den Minister van Justitie ge vraagd Heeft de Minister kennis genomen van de berichten in „Het Volk" van 8 Juli j.l. over mishandeling van kolonisten door marechaus- see te Best, bij Eindhoven, bij gelegenheid van de arrestatie van een aldaar verblijvend ver- dachte? Is de Minister bereid, een onderzoek naar het voorgevallene bij deze arrestatie in te stellen? Indien mocht blijken, dat hier tegen vreed- zame kolonisten ruw of vijandig werd opge- treden, zelfs tot mishandelens toe, is de Mi nister dan bereid, maatregelen te nemer., waardoor de schuldigen gestraft worden en het vrij en vreedzaam wonen dezer kolonisten gewaarborgd wordt? DE INVAL BIJ DE INDISCHE STUDENTEN. Zooals reeds werd bericht, is in den loop der vorige week het rapport van de Commis- sie van Deskundigen inzake de in beslag ge nomen papieren en documenten bij Indonesi- sche studenten in De Haag en Leiden aan de Justitie verzonden. Ook werd reeds medegedeeld, dat uit dit rapport met zekerheid was komen vast te staan, dat er tusschen de leiders van de stu- dentenbeweging hier te lande en de Commu- nistische internationale (Kommintern) te Moskou een zekere relatie bestond. Uit de in beslag genomen correspondentie zou gebleken zijn, dat voor de Kommintern deze zaak onder meer behandeld werd door den uit Ned.-Indie geexterneerden communist Semaoen, die officieel agent van Moskou voor Aziatische zaken is. Voorts zou gebleken zijn, dat sinds eenigen tijd de leiding der Partei Kommunist India (Communstische partij in Indie), welke door de regeeringsmaatregelen in Indie sterk in haar werk belemmerd wordt, overgedragen is aan de Vereeniging Pertimpoenan Indonesia in Nederland, bij de leiders waarvan de huis- zoeking heeft plaats gehad. In verband met een en ander is dan ook door politie en justitie een onderzoek inee- UIT EGMOND-BINNEN. Dinsdagavond 8 uur kwam de raad dezer gemeente in buitengewone vergadering bij- een. Behaive de heer van Duin, alle leden aanwezig. De voorzift'er opent de vergadering en deelt mede, dat de nolulen zullen worden aangehouden tot de volgende vergadering. Spr. brengt voorts in herinnering, dat" in de Prov Staten het feit wordt herdacht, dat de heer A. Roelil 12K jaar commissaris der koningin is en stelt voor uit naam van den Raad een telegram te zenden. De heeren gaan hiermede gaarne accoord. Vervolgens wordt overgegaan tot het eene punt der agenda, n.l. de moeilijkheid die ge- rezen is bij de uitvoering van het bestek der schoeiing te Egmond-Bimien. De voorzitter zet uiteen het punt, waar het hier om gaat, de di'kte van het beton. Op het oorspronke- lijke bestek staat aangegeven 10 bij 15 en dit klopt met de maten in de volgende artikelen, alsook met de teekening. Van dit bestek wer den afschriften gemaakt overeenkomstig het origineel, doch in eenige der afschriften sloop een type-fout en werd de dikte aange geven als 10 bij 25. De aannemer heeft inge schreven volgens het oorspronkelijke bestek, dus 10 bij 15 en toevallig heeft de opzichter van dit werk een bestek, waarin staat 10 bij 25. Ook teekende de aannemer een foutief bestek, wat echter buiten beschouwing dient te blijven, daar dit geheel ter goede trouw geschiedde. Nu is de moeilijkheid deze: De heer Sen- gers, architect van de te bouwen betonrien schoeiing, beweert bedoeld1 te hebben een dikte van 25 en de aannemer, wiens bestek 15 aangeeft, wenscht dit niet uit te voeren, mits hem de meerdeie kosten worden ver- goed ten bedrage van 400. De raad staat nu voor dit geval: „Wie moet'de meerdere kosten betalen". De voorzitter zou dit uit- gemaakt wenschen door een deskundige. Drie dingen zijn thans mogelijk voor den Raad, of het plan-Sengers genaamd plan B uit te doen voeren volgens bestek, alzoo 10 bij 15, of dit te wijzigen in 10 bij 25 en de meerdere kosten te vergoeden (wie de ver- goeding moet bekostigen, alsnog uit te maken) of de reeds verricbte werkzaamheden van plan B af te breken en plan A Dir. Gemeentewerken Alkmaar in eigen beheer uit te voeren. In het laatste geval zouden we zeker zijn van een goede beschoeilng zonder veel meer kosten, daar nu ook plan B meer gaat kos ten en het verschil tu'sschen de beide plannen bedroeg pl.m. f 700, waarin echter van plan A f 300 onvoorzien. De heer Straathof merkt op, indi«n hij ge- weten had, dat hoegenaamd geen prjjsver- schil bestond, hij zeker voor plan A zou heb ben gestemd. Ook bij den heer Baltu* had de prijs den doorslag gegeven. De voorzitter wijst er op, dat met derge- lijke belangrijke kwesties het raadzaam is, inzage van de stukken te nemen en inlich- tingen ten Raadhuize in te winnen. De voorzitter merkt op, dat hij moeilijk kan aannamen, dat de heer Sengers 25 heeft bedoeld, daar de overige maten en ook de teekening en begrooting zelfs zijn gebaseerd op 15. Ook vernam spreker, dat de architect liever niet had, dat op den kant der schoeiing werd gelost, hetgeen spr. geen bewijs vindt voor de hechtheid van het werk. Bovendien is niet de dikte van het beton hoofdzaak voor de sterkte, doch de technische bouw en door Dir. Gem. werken werd bestek S ab- soluut als onvoldoende veroordeeld, waarom spr. alsncg plan A zou widen uitvoeren. Hiertegen verzet zich vooral wethouder Apeldoorn en ook de beide andere Egmond- Binner raadsleden scharen zich aan de zijde van Sengers. De voorzitter stelt voor dat de Raad B. en W. machtigt in overleg te treden met den aannemer en den architect van het werk om tot een overeenkomst te komen, de aannemer zou de kosten moeten opgeven van de reeds gedane werkzaamheden alsook van het aan- wezige materiaal. Eenzelfde schatting zou ook van gemeentewege moeten geschieden. Den aannemer zou alsdan een vergoeding worden gegeven en het volgens deskundige be'oordeeling zooveel betere plan A uitge- voerd. Deze overeenkomst zou den Raad ter beslissing worden vcorgelegd. Zeer langdurige discussies volgen, waarin de Hoever Raadsleden blijk geven, dat zij in het dorp Egmondbinnen een goede schoeiing wenschen, doch de Egmondbinner raadsleden plan Sengers nog in bescherming nemen. Tenslotte heeft ook wethouder Apeldoorn een voorstel en wel om in overleg te treden met Sengers en te hooren of deze in staat voor de schoeiing indien die wordt uitgevoerd met 10 bij 15. Zoo niet dit te wijzigen in 10 bij 25 en de meerdere kosten de gemeente te dcen dragen. De heer Belleman is hier iang niet voor, omdat S. er zeker voor zal instaan. Het voorstel van den voor?itter als het meest verstfekkende wordt het eerst in stem- ming gebracht, waarover de stemmen staken, voor: Groot, Belleman en Dekker; tegen Apeldoorn, Baltus en Straathof. Hierop wordt dc bijeenkomst gesloten. Naar wij vernemen zal Donderdagmor- gen, 10 uur, opnieuw hierover worden ge stemd. DE NIEUWE RAAD. Naar wij vernemen wenscht de heer Belle man zich niet beschikbaar te stellen voor Raadshd in den nieuw en Raaci. Vermoed e lijk zal de heer Bras in aanmerking komen. ''URGERLIJKE STAND. GLTROUWD: P. Limmen en J. Slenters. J. D. Gerline en C. van de Pol. GEBOREN Regina Sara, d. van H. Roeper en J. Stibbe OVERLEDEN: Dirkje de Vries, 40 jaar. Maartje Bom. mer, 78 jaar. Jacob MoJlevanger, 81 jaar, Lambertus Schoen, 32 jaar. GESLAAGD. Mej. T. Fleijman, tijdelijk onderwijzeres aan de Ode Gemeentesciiool alhier, is Dins- dag geslaagd voor het examen handenarbeid. Aan de R. K. Kweekschool voor Onderwij- zeressen te Nijmigen slaagde voor de exa- mens godsdienst, lager onderwijs en nuttige handwerken mej. A. W. Maas, oud-leerlinge van de R. K. Mulo-school alhier. MUZIEK-EXAMEN. Gisteren slaagde te 's-Gravenhage bij dc Koninklijke Nederlandsche Toonkunstenaars vereeniging voor het diploma koorzangonder wijs mej. W. Bennink. De geslaagde ontving hare volledige opleiding vah den heer Job. Kuiper, muziekleeraar alhier. GESLAAGD. MIDDELBARE TECHNISCHE SCHOOL TE HAARLEM. Het einddiploma is verworven door: Afd werktuigbouwkunde de heeren E. E. van Dm te Alkmaar, P. J. Maartense te Castricum, D. S. Slop te Bakkum, H. de Wit te Beem- ster. Afdeeling electrotechniek de heer W. Ver- kroost Jr. te Bergen. O N D E'R SCH EIDI NG. Aan de dienstplichtige-korporaals J. Alfe- rink en K. Meijer, uit deze gemeente, is het aaoerscheidingsteeken voor buitengewoon ge' oefend handgranaatwerper toegekend. BEeEDIGIN'GEN. Heden werden door de arrondissements- rechtbank beeedigd: Mr. van Lookeren Campagne te Heiloo als kantonrechter-plaatsvervanger; de heer Jacob Merks Minnessen te St. Pancras als makelaar in onroerende goede- ren; J. W. van de Graaf (Erven N. Stam) als makelaar in gouden-, zilveren- en diamant- werken; de heer Cornelis van der Plas als dito: De 'heer S. de Louw als makelaar in rookartikelen, enz. CKCUS CARL HAGENBECK. Naar men ons meldt, komt het bekende cir cus Carl Hagenbeck, thans met ongelooflijk succes te Scheveningen, circusgebouw, na 2 jaar afwezigheid, naar Alkmaar, met ge heel nieuwe attracties. Het circus zal opgeslagen worden op de Paardenmarkt en de eerste voorstelling zal plaats hebben op Zaterdag 10 September a.s. Gedurende vier dagen, van Zaterdag 10 tot en met Dinsdag 13 September zal Hagenbeck bij ons vertoeven. Meer dan 20 allereerste rangs nummers zullen vertoond worden. Sedert zijn verblijf alhier, in 1925, was het circus Carl Hagenbeck in Zwitserland, in Wenen, circus Renzgebouw, en dezen laat- sten winter, gedurende 5 maanden, in't cir cus Buschgebouw te Berlijn. Hagenbeck brengt ons dezelfde sensaties als in de we- reldstad. Ovefal waar Hagenbeck komt, is 't een echte triomph. 't Programma is van h be gin tot het einde spannend en beslist nieuw. Lcuwen, ijsberen, bruine beren, 8 olifanten, zeeleeuwen, niets ontbreekt er. Meer dan 50 paarden zijn bewijzen van een prima stal. Verder deb este lucht-trapeze-artisten, de ge- weldigste equilibristen, de beroemdste varie- te-artisten, welbekende dresseurs, temmers, rijders, 6 dames-jockey's, enz., enz., brengen de grootste afwisseling, ooit gezien. De geheele pers schrijft de mooiste recen cies over het presteeren van het circus Carl Hagenbeck uit Stellingen bij Fiamburg, de- welke 20 October a.s. naar Zuid-Amenka voor de tweede maal zal vertrekken, om daar te Buenos-Ayres einde November te begin- nen. Moeder (tot haar dochtertje, dat Ket verlrek van een geliefde kinderjuffrouw beweent): „Betty, lieveling, je moet ophouden met huilen. Kijk nu eens naar Piet, die huilt heelemaal niet". Betty: „M.m.mannen hebben ook g.g.geen gevoel". (Punch) NED. FABRIEK VAN VERDUUR- ZAAMDL LEVENSM1DDLLLN V./H. HOOGENSTRAATEN Ca Aan het jaarverslag is ontleend, dat de fi- nancieele toestand bevredigend mag geacht worden. De waarde van den goederenvoor- raad is ,evenals verleden jaar, oerekend te gen fabrieksverkoopprijs met aftrek van ver koopskosten en winstmarge. Buiten de nor- male afschrijving op fabriek en machines is een bedrag van ruim 4000 voor nieuw aan- geschafte machines, en het resteerend bedrag tot op J 1 voor de vrachtauto geheel afge- schreven, waarna op een bedrijfswinst van J 21.574 kan gewezen worden, makende met de winst Ao. Po. een totaal van 41.007. Ofschoon de winst ad f 41.007 een groote re uitkeering zou toelaten, meenen commissaris- sen in overeenstemming met de directie te moeten voorstellen f 74.257 op nieuwe reke ning over te brengen, zulks ter versterking van het bedrijf. Er zal worden voorgesteld een dividend uit te keeren van 6 pet. ORG EL B ESP E LI NG GROOTE KERK. Door den heer Jan Zwart wordt heden- avondi op het Orgel der Groote Kerk van 8—9 uur o.m. ten gehoore gebracht: Con certo-Handel, Senate Pontiiicale-Lemmens: Spring Song (Lentelied) Hollins en ana?- werken. FAILLISSEMENTEN. Heden werden fail liet verklaard. P. C. Rozenkrans, koopman te Helder. Rechter-Commissaris Mr. R. P. Cleveringa; Curator Mr. J. A. E. Buiskool. P. v. d. Aarde te Schcorldam, gem. War- menhuizen. Rechter-Commissaris Mr. J, Krabbe; Curator Mr. C. P. Eecen P. Braks Pz.,Uoodgieter te Heiloo; Rech ter-Commissaris Mr. J. Krabbe; Curator Mr H. A. J. M. Kusters. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui- gen te 9.37 uur licht op. Voor rij- en andere voertuigen een half uur la tec f: r 'Si*

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 2