CASCADE-DROPS Binnenland Tijdschriften I^arktberichten staat onder voortdurende medische controle van Dr. van Hamel Ross en Harmens. h'artd gaat. De andere manleren van over- gang uit het leven naar den dood hebben voor ons blijkbaar niet dezdfde beteekenis. Nie mand wil aan de middelen om ze te vermijden Men vindt het nu eenmaal heel gewoon, wan- neer een meneer, die in zijn auto stapt voor een kort tochtje, op zijn onverwachts via aan raking met een boom de groote reis aan vaardt! siste verwoed. Guyot erkende voor kort een zakentekort te hebben gehad van verscheidene millioenen. •Zijn verdediging komt hierop neer, dat het mcisje hetm met haar geldelijke eischen tot het uiterste had gebracht en dat gelijk igezegd hij, toen zij hem in den auto aan- jgreep, haar bij de keel had gepakt, met het bekende noodlottige gevolg. VERLOREN OP DEN ATLANTISCHEN OCEAAN. Twee visschers afgedreven in een open boot zonder eten of drin- ken en eerst na 12 dagen door een stoomschip opgepikt. Woensdag zijn te Tilbury twee vischers aangebracht, die twaalf dagen in een open boot op den Atlantischen Oceaan hebben rondgezwalkt, totdat zij eindelijk door het stoomschip Abuera werden opgepikt. Het zijn de 50-jarige Charles Williams en de 49-jari- ge George Robert May. Zij waren den 27en 'Juni met den schoener Donald A. Cressy uit !Poolcove in New Foundland ter vischvangst uitgevaren. Om 3 uur den volgenden ochtend waren 14 man, twee aan twee, in zeven boo- ten van het schip weggeroeid, om het visch- want uit te zetten. Plotseling geraakten zij in een dichten mist en verloren het contact met hun makkers. Zij wachtten het aanbreken van den dag af, maar het bleef mistig en zij konden het schip niet terugvinden. Ten slotte heschen zij het eenige zeiltje, dat de boot be vatte en trachtten zij naar land te sturen. De wind stak echter op en dree! hen verder weg, den Atlantischen Oceaan in. De mannen had.- den als eenig voedsel een blikje met 20 bis cuits bij zich en niets te drinken. Hun dorst werd verschrikkelijk en de mannen raakten langzamerhand u-itgeput. Williams gaf May, die er het ergste aan toe was, alle biscuits Acht dagen lang at noch dronk hij. Toen dre- ven de mannen door een gelukkig toeval tegen een ijsberg op. Dat redde hun het leven. Met 'behulp van een mes sneden zij groote stuk ken uit het ijs en zogen die op. Dat gaf hun ijieuwe krachten. Zij stuwden een heeleboel djsbloken in de boot en dreven verder. De iinoorddadige hitte liet het ijs echter spoedig 'smelten en weer waren de mannen aan hon- ger en dorst ten prooi. Het meest van al kwel ,de hun echter de stilte. Al waren de nachten mooi, toch leden de menschen vreeselijk, niet slechts van honger en dorst, maar ook van de inwerking van het zeewater, dat op hun huad opdroogde. Daarbij bleef het steeds mis tig, zoodat zij geen schip in het zicht kregen ?De elfde nacht bracht hun het toppunt van Averschrikking. Toen blies er een hevige Zuid ,Oostenstorm, die hun boot als een notedop heen en weer wierp. Het stortregende en tel- kens sloegen er zware zeeen over de boot heen. De laatste riemen, waaover de mannen nog beschikten, gin gen in dezen storm veflo- ren. Tegen den oditend bedaarde het weer en Williams heesch het noodsein, zij het ook zon der veel verwachting, want er heerschte weer een dichte mist. Toch was het einde van de beproeving der beide mannen nabij. Dienzelt'- den dag dook 's middags plotseling het stoomschip Rlbuera uit den mist op, nog geen 300 M. van de boot af. Aan boord van het schip had men het noodsein al opgemerkt, nog voordat de uitneputte mannen de Albue- ra gezien hadden. Zij waren dan ook vrijwei fbewusteloos toen zij aan boord geheschen werden. Williams voeten varen zoo gezwol- 'len, dat er drie man noodig waren om zijn zeelaarzen uit te trekken. Het gelaat van de jmannen was zoo geschonden, dat het nauwe lijks meer herkenbaar was. Aan boord van de Albuera zijn de visschers iiefderijk behandeld. De bemanning hield een inzameling, de voor elk hunner ongeveer 100 gulden opbracht. Men verwacht, dat May en Williams bij een zorgvuldige verpleging de gevolgen van hun avontuur wel te boven zullen komen. BEETHOVENS TESTAMENT VERBRAND? Bij de Weensche onlusten. E>e „Voss. Ztg." verneemt uit Weenen, dat bij den brand van het Paleis van Justitie tij- dens het oproer, dat de vorig;e week plaats vond een groot aantal belangrijke documen- ten verloren is gegaan. De president van de handelsrechtbank, Dr Friedrich Engel, deelt nu mede, dat zich in de archieven o.m. het testament van Beetho ven bevond. Wanneer dit waar is, dan is dit (Stuk eveneens een prooi der vlammen gewor- 'den. MICROBENDOOD EN AUTODOOD. Van den kleinen iocht naar de groote reis. In Engeland en Wales is de sterfte aan kanker tusschen 1904 en 1923 met 50 pet. toegenomen. De sterfte door auto-ongelukken Bteeg in dienzelfden tijd met 1000 pet. Men zou dus meer moeten doen ter bestrijding van de sterfte door de auto's dan ter bekamping van die door kanker. I Men zietj uist het tegenovergestelde. Alleen te Louden zijn de verkeersongeluk- .ken met doodelijken afloop in drie jaar tijds van 2768 tot 3971 gestegen. De niet-doode- lijke van 70.197 tot 115.473. Een vriendelijke verzameling gebroken beenen, kapotte ribbea ,en gespleten neuzen dus. En dan te bedenken, dat de straat- en wegenpolitie in Engeland zeer streng is! In de Ver. Staten is het nog erger: is de sterfte door het verkeer per auto in Engeland 5.4 per 100.000 inwoners, in de States is zij 12.5. In 1921 sneuvelden aldus 21.000 per- sonen, van Wie 4500 kinderen tusschen 5 en }5 jaar Al deze cijfers zijn van het orgaan van't Int. Roode Kruis Zij spreken boekdeelen. Als ten epidemie aldus de volken teisterde, zouden commissies van geleerden benoemd, laborato- ia gesticht en leerstoelen in de epidemiologic geschapen worden. Men zou meenen dat de doad^oor microben de eenige is die ons ter EEN HALVE EEUW GERANSELD ,,/k ben een engel" De 73-jarige Servische landeigenaar Fa bian Razoem uit Zagreb, staat voor de recht- bank (de „Frankf. Ztg." deelt het geval mede) omdat hij in een Ihuiselijken twist zijn 65-ja- rige vrouw heeft doodgeslagen. „Ik ben een engel, zij was een Xantippe", verklaarde hij voortdurend, en al zijn getuigen zeggen h hem na. En inderdaad een erg aangenaam huwe- lijksleven schijnt de oude Fabian in de laat ste 50 jaar niet te hebben gehad. Want sinds den trouwdag slaat de liefhebende echtgenoo te hem bond en blauw, omdat hij den grond alleen op zijn eigen en niet ook op haar naam heeft Iaten inschrijven. Dit vertrouwen kon de vrouw in een halve eeuw huwelijk noiot te bo ven komen. Daardoork warn het tot de weer- zinwekendste bloedige kloppartijen, die ech ter steegds meer met verzoening eindigden. Enm met hoop op beter tijden Bij een dezer controverses was in den dee moedigen geranselde het geduld dan toch uit geput; toen sloegh ij toe en de vrouw la. met verbrijzelden schedel in een hoek van h vertrek. Fabian Razoem heeft vijf jaar zware ker- kerstraf gekregen. KORTE BERIOHTEN. Blei, Grobe en Alexander Kutisker, die in het proces Kutisker veroordeeld zijn, heb ben hooger beroep aangeteekend. Daar het O. M. van hooger beroep heeft afgezien, is de vrijspraak van Grieger thans in kracht van gewijsde gegaan. Harry Domela, die dezer dagen door de rechtbank te Keulen tot 7 maanden gevange nisstraf is veroordeeld en in hooger" beroep is gegaan, is gisteren voorloopig in vrijheid gesteld. Hiji werd1 door zijn advocaat uit de gevangenis afgehaald. Op de mijn Nordstern bij Aken* zijn gisteren een mijnwerker gedood en vier licht gewond door vallend gesteente. Uit Kattowitz wordt gemeld, dat eer- gisternacht te Neudorf een dynamietaanslag op het huis van een bakkerspatroon is ge- pleegd1. De aanstichting daarvan zou wraak zijn. Bij Litzerath in den Hunsrueck zijn drie meisjes, .die door onweer verrast werden en onder een eik schuilden, door den bliksem, die in den boom sloeg, getroffen en gedood. Gisterochtend vroeg zijn er bij Kahla drie spoorwegarbeiders in den mist door een trein gegrepen en gedood. In het plaatsje Gugk is dezer dagen de vrouw van den gemeente-secretaris Laurisch vermoord gevonden en uit de woning werden tal van voorwerpen vermis! De Berlijnsche politic heeft gisteren den 25-jarigen voorma- ligen pleegzoon van het echtpaar Laurisch, die wegens wangedrag eenige maanden gele- den uit het huis gezet was, aangehouden en op zijn kamers te Berlijn verschillende der vermiste voorwerpen gevonden. De man heeft bekend en is opgesloten. Bij Halle is de aanhangwagen van een vrachtauto, waarmee een gezelschap van 80 menschen een uitstapje deed, van een steile helling neergestort, doordat de koppeling brak. Drie inzittenden zijn doodelijk gewond. TROUWE MENADONEEZEN. In een vergadering van 200 Menadonee- sche militairen, die te Bandoeng in garnizoen liggen, welke vergadering gehouden werd onder leiding van een sergeant, die hoofdbe- stuurslid was van de Minahassavereeniging, is geconstateerd, dat de vroegeree goede naam van de Menadoozen thans door het toe- doen van enkelen bedorven is. De Menado- neezen zouden er niets bij winnen, indien de Europeanen van Java verdreven werden. Zij zijn hier zelf ook vreemdelingen en zouden na de Europeanen aan de beurt komen om verdreven te worden. Verder waren er nog een tiental sprekers en alien beloofden te zullen medewerken, om het oude vertrouwen te herstellen. De leger- commandant stelde een commissie in, die de verbreiding van het communisme in het leger zal nagaan. HEIDE-ONTGINN1NG IN DRENTE. In het Dikbosch, nabij Valte, waar een 40 H.A. heidg door ,,'t Lantschap Drenthe" ont- gonnen is, worden vanwege deze maatschap- £ij grondboringen gedaan, in verband met de itr aanwezige dikke leemlagen, welke waar- schijnlijk het aanzien zullen geven aan een steenfabriek, zoodat ook hier een flink aantal werkloozen geplaatst zal kunnen worden. DE OUDERDOMSRENTE. Het Tweede Kamerlid Hermans heeft de volgende vragen gericht tot den minister van arbeid, handel en nijverheid. Is het den minister bekend, dat een steeds groote aantal verzekerden bij het bereiken van den 65-jarigen leeftijd geen recht kan doen gelden op een rente, als bedaeld in art. 373 der Invaliditeitswet, doordat het aantal betaalde premien ontoereikend is om aan den in het eerste lid van genoemd artikel gestel- den eisch te voldoen? Is de minister bereid, een onderzoek te doen instellen naar den omvang van idt euvel en het resultaat van dit onderzoek aan de Ka- mer mede te deelen BLOEIENDE SMOKKELHANDEL. De smokkelhandel in varkens uit Gronin- gen naar Ehiitschland viert thans weer hoog- tij. In de afgeloopen nachten hebben de Ne- derlandsche kommiezen bij Bellingwolde niet minder dan vier aanhoudingen verricht, waarbij in totaal 24 varkens werden in be- slag genomen. De smokkelaars ontkwamen steels. Bijna elken morgen verschijnt in Bour- tagne een vrachtauto waarin zich opkoopers van uit Duitschland gesmokkelde varkens be- vinden. VROUWENKIESRECHT. wen uit Zeist voor h!ef Utrechfsche tranton- gerecht gedagvaard, omdat zij geen gehoor hadden gegeven aan den haar uitgereikten oproep, ter stembus te komen bij de gele- genheid van de jongste verkiezingen voor de Provincial-e Staten. Van deze veertig vrou- wen waren er twee in eigen persoon vensche- nen, alle anderen hadden samen &n gemach- tigde gezonden. Een der verschenen vrouwen verklaarde, dat God de Heilige niet wil, dat de vrouw deelneemt aan de stemming. „En daarom heb i'k dat nu ook niet gedaan en ik hoop het ook nooit te doen". De and ere vrouw verscheen met een groo- ten bijbel in zwart foud'raal onder den arm. Zij naderde statig, met zeer langzamen stap en wenschte daardoor aan het geheel blijk baar een plechtig karakter te geven. E>e vrouw decide mee, dat haar weigering om aan de stembus te komen, gegrond was ge- weest op de Heilige Schrift. En meteen haalde ze den bijbel uit Bet zwarte foudraal en sloeg dien voor haar open. Zij wenschte daaruit voor te lezen. De kantonrechter: Dat is niet noodzake- 1 ijk. Als u mij de plaatesn noemt uit den bijbel, waarop u zich beroept, dan is dat vol- komen voldoende. De vrouw vond dat niet voldoende en be geerde den kantonrechter voorlezing te doen van eenige teksten, waar men zou lezen, dat het de plicht der vrouw is om stil te zijn en den man onderdanig. De kantonrechter: Ik weet dat al. Het is Spreuken 31, vers 23. De vrouw: Neen, mijnheer de rechter, dat is het niet. Het is I Corinthe 14. En zij las p'lechtiglijk voor wat daar staat, onder voorafgaande opmerking, dat zij he: wel beelemaal uit het hoofd kon opzeggen, maar dat zij het nu nog eens duidelijk ver- langde voor te lezen: „Dat Uwe vrouwen in de gemeenten zwijgen; want bet is haar niet toegelaten te spreken, maar bevolen onder- woi-pen te zijn, gelijk ook de wet zegt. En zoo zij iets willen leeren, laat ze te huis haar eigen mannen vragen. Want het staat lee- lijk voor de vrouwen dat zij. in de gemeente spreken De kantonrechter: Is u daarmee Maar? De vrouw: Nog niet. Ik si a nu bovendien nog op Genesis 3. De kantonrechter maakte een gebaar om duidelijk te maken dat hij deze voorlezing niet noodiakelij-k oordeelde en genoeg hac aan de aanwijizing van de plaatsen in den bijbel. Maar de vrouw was het daarmee heelemaa ni-et eens, had Genesis 3 al opgeslagen en las voor: „En tot de vrouw werd gezegd: Ik za zeer vermenigvuldigen Uwe smart. Met smart zuft gij kinderen baren. En Uwe man zal over U heerschappij hebben." De kantonrechter meende, dat de vrouw thans klaar was met haar voorlezing. Maar die meening bleek onjuist te zijn, want zij las direct verder, nu uit Genesis 3 vers 19: „In het zweet Uws aanschijns, zoo sprak de Heer tot Adam, zult gij Uw brood eten" welken tekst de vrouw nader toelichte met de mededeeling, dat hieruit blijkt, dat alleen de man naar buiten mag optreden en niet de vrouw. De man was er eerst, dat was Adam; toen werd er van Adam een rib genomen, en toen kwam Eva. Die kwam dus later. En de vrouw las al wederom voor uit Genesis vers 22, allemaal om aan te toonen, dat de vrouw stil moet zijn en de man alleen mag spreken. De kantonrechter verzekerde nogmaals, dat Bj er nu heusch voidoende van wist, maar de vrouw sloeg thans den bijbel dicht, ver- gat blijkbaar alles van wat zij zoo juist had voorgelezen en hield daarna een soort van godsdienstige beschouwing, onder aanhaling van tal van bijibelwoorden, in een zoo snel tempo, dat zij in haar gedachtengang niet meer te volgen was. De kantonrechter probeerde nog een en- kele maal de vrouw te beduiden, dat hij nu volmaakt op de hoogte was, maar zij was nu eenmaal aan het woord en bleef aan het woord. De kantonrechter gaf het maar op. Uit den onuitputtelijken woordenvloed viel nog op te visschen, dat de vrouw op al deze bijbel- uitspraken haar weigering baseerde om ter stembus te verschijnen. Zij hoopte nooit van haar leven de groote zonde te begaan door te knielen voor een afgodsbeeld en dus hoopte zij ook nooit van haar lejen aan de stem-bus te komen. Zij betreurde het zeer, dat het in ons vaderland al zoover wa:: geko- men, dat men de vrouw wilde verplichten in het stembureau te verschijnen. Wie ais vrouw aan die roepstem van de wet gehoor geeft, zal geen toevlucht in den He-met m-eer hebben „En om dat nu eens duidelijk te ma-ken, ben ik van-morgen met Paul-us hi-er naar toe gekomen en zal ik ook weer met Paulus heengaan". De kantonrechter kreeg eindelijk gelegen- h-eid i-ets te zeggen: U heeft er ondanks alles dan toch geen bezwaar in gezien, zelf hier te verschijnen en uw woord te doen? De vrouw had haar antwoord onmiddellijk bij de hand en zeide: Ik was blij- om eens een- oogenblik van d-eze plaats den Heere te mo- gen aanroepen en hier voor Zijn goddelijk aangezicht te getuigen van mijn blij-dschap in Zijn woord. Blij was ik, om hi-er te kun nen opkomen voor de eere onz-es Gods. De kantonrechter wilde weer iets zeggen, maar de vrouw ging in e6n adem verder: Maar nu kom ik ook nooit meer. Ik wil nu voortaan ook geen stukken van het gerecht meer aannemen, u hoeft me niets m-eer te sturen, want ik r eem niets meer in on-tvangst En ik neem ook geen enkele straf aan, want alj,es wat met d-eze zaak in verbinding staat, is zondig volg-ens de Schrift. De kantonrechter: U onderwerpt zich dus ni-et aan de wetten des lands. De vrouw: Alleen aan d-e wet van God. De kantonrechter: „Ik zal -h-eden over 8 dag-en schriftelijk vonnis wijzen. De vrouw: 1c Zal het wel in de krant lezen. Ik stoor me toch niet aan die straf. En ik wi-1 hier nooilt weer terug komen. I>e bijbel ging in- d-e foudraal. En even deftig-stafig als de vrouw gekomen was, keerd-e zij naar haar plaats op de publieke tribune terug. Het O.M. eischt-e tegen al-le vrouwen 1 boete, subs. 1 dag bechtenis. EEN LEMMER-BOOT AANGEVAREN. Het stoomschip „Ams-terdam" (kapt. Jon- Mij., dat Woens'dagavond omstreeks acht uur uit Amsterdam naar Leminer met passagiers en goederen vertro-kken was, werd omstreeks 8.30 uur in de nabijheid van de Oranjeslui- zen aangevaren door het led-ige ijzeren tjalk- schip „Zwaluw" (schipper H. Meinen), waarbij de Amsterdam" belangrijke schade aan haar deksalon werd toegebracht. De boot kon ecjiter haar reis naar Lemmer voort- zetten. AANRIJDING, VECHTPARTIJ EN- DIEFSTAL. Woensdag werd op den Diergaardesinge. bij het Kruisplein te Rotterdam de wielrijder A. W. v. d. K- uit de v. d. Duynstraat aange reden d-oor een auto, bestuurd door den rij- wielhersteller D. H. In een oogwenk stond in deze drukbevolkte buurt veel publiek om den auto en verschillende personen keerden zich tegen den chauffeur. Een vechtpartij ontstonc en daarbij kreeg de chauffeur H., van een der omstan-ders een trap tegen het hoofd, tenge vol-ge waarvan hij een groote scheurwonde boven het linkeroog bekwam. Om beter te kunnen vechten trok H. zijn jas uit en gaf deze aan een der omstanders in bewaring Toen de ruzie door de politic was beeindigd en de chauffeur aan den politiepost verbonden was, kreeg hij zijn jas terug, doch daaruit was een bedrag van 700 gestolen. BOTSING TUSSCHEN AUTO EN KAR. Gistermiddag omstreeks vier uur is tus schen Ommen en Hardenbtrg nabij „De Hon genge Wolf" een ernstig auto-ongeluk ge- beurd. De heer De Vicq uit Nunspeet reed met een grooten auto met een snelheid van circa 60 K.M. naar Hardenberg. In dezelfde rich- ting reedi de bespannen wagen van den venter Bosch uit Ommen, die met zijn zoontje op den wagen gezeten was. De eigenaar van den auto chauffeerde zelf en gaf signalen, dat hij wenschte te passeeren. Tegelijkertijd gaf venter een sein, dat hij een zijweg wilde inslaan. De bestuurder had thans geen tijd meer om te stoppen, terwijl hij ook niet kon uitwijken. De venter reed links den zijweg in, waardoor de auto in aanraking met paard en kar kwam. De wagen sloeg over den kop en de inzitten den werden er uit geslin-gerd. De heer De Vicq, zijn echtgenoote, een dame en twee kin deren, voelen uit den auto. De heer De Vicq keeg hoofd- en armwon- den, mevr. De Vicq werd aan den hals ge wond, terwijl de dame een schouderwond be kwam; de kinderen bleven ongedeerd. De chauffeur, die naast den heer De V. zat, geraakte onder den wagen bekneld. IJlings toegeschoten menschen bevrijdden hem aller- eerst uit zijn benarde positie en brachten naar een nabijzijnde boerderij. Onmiddellijk werd geneeskundige hulp uit Hardenberg in- geroepen. D-eze was spoedig ter plaatse en men verbond eerst den chauffeur, die ernstig gewond bleek te zijn. Hij had een been en een arm gebroken en gaf bloed op. Het gezel schap vertrok met een anderen auto naar Nunspeet, terwijl de chauffeur naar het zie- kehuis te Zwolle is overgebracht, waar hij ter verplegin-g is opgenomen en nader onderzocht werd. De carrosserie van den auto is geheel vernield. De venter en zijn zoontje bekwamen geen letsel. tot J 5.20 pef.iTllegommer zand7.80 tot f 8.40 per H.L. Aanivoer 8 ladingen, zij-n-de 1383 H L^ j WARMENHUIZEN, 21 Juli 1927. Schot sche Muizen 6—/ 8.10; Drielingen 5.5C 6.90- Kleine 3.40—/ 4.10; Kriel 1.30; Bloemkool le s. 17.10—/ 25.70' Bloemkool 2e s. 5.6014.90. Aanvoer: 89100 K.G. Aardappelen; 735 stuks Bloemkool. EIERVEILING SCHAGEN. SCHAGEN, 21 Jul! 1927. Op de heden gehouden eierveiling waren in totaal 44258 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de prij- zen: 55—57 5.60—/ 5.70; 58—60 5.70 6; 61—63 6—/ 6.20; 64—66 6.20— 6.60. Ongewogen Bruin 66.40; Wit 5.60—/ 6.20; Gemiddeld 5.90; Klein 5.10. 3697 stuks Eendeieren 4.604.90. NOORDSCHARWOUDE. 21 Juli 1927. Schotsche Muizen 5.406.90; School- meesters 6.107.60; Eigenheimers 6; Bl. Eigenheimers 8.108.50; Drielingen 4.706.10; Zilvernep 17.50; Roode Kool 6.30—/ 7.50; Witte Kool 7.80, al- les per 100 K.G.Bloemkool le s. 15.70 34.20; Bloemkool 2e s. 5.40—/ 13 per 100 stuks. Aan-voer: 232000 K.G. Aardappelen; 100 K.G. Zilveruien; 5800 K.G. Roode Kool; 900 K.G. Witte Kool; 1800 stuks Bloemkool. „NED-ERLANDSCH FABRIKAAT". In de Juli-aflevering van het maandblad der Vereeniging „Nederlandsch Fabrikaat' is belangwekkend de beschrijving van de N.V. Machine -<en Motorenfabriek voorheen Thomassen Co., te De Steeg, waaruit blijkt, dat uit een zeer bescheiden reparatie- werkplaats een fabriek is gegroeid, die met eere mag worden gen-oemd. Verschillende af- beeldingen zijn bij deze beschrijving opge nomen. De bijdrage „Reukwerkfabrica-ge in Neder- land" geeft een aard'igen kijk op een tak van industrie, zooals deze in vroeger jaren hier te lande van belang was. Vervolgens noemen wij nog een uiteenzet- ting omtrent het groote nut, dat het Nat Techn. Scheepvaartkundig Instituut en Mu seum te Rotterdam heeft, en de groote kans dat, wanneer de gemeente Rotterdam deze zoo nuttige instelling niet geldelijk steunt, deze instelling zal moeten worden gesloten wegens geldelijke onmogelijkheid tot verdiere exploitatie. GRAANMARKT TE ALKMAAR. ALKMAAR, 22 Juli 1927. Op de heden gehouden graanmarkt was in totaal 355 H L. aangevoerd w. o.: 43 H.L. Tarwe 15— 16.75; 25 H.L. gerst chev. 14.25 13.25; 232 H.L. haver 13—/ 14.50; 25 H.L. boonen, w. o.bruineboonen 20; ci- troenboonen 19; 20 H.L. blauwmaanzaad; 8 H.L. Diversen. 2 H.L. erwten, per 100 K.G. AMSTERDAMSCHE AARDAPPELENPRIJZEN. AMSTERDAM, 22 Juli 1927. Langedijker muizen 0.07 0.08; Andijker muizen kl-ein f 0.0614; IJpolder blauwen f 0.0614 f 0.0714; IJpolder muizen f 0.06—/ 0.0714; Zeeuwsche eigenheimers 4.50—/ 5 per H.L.; Zeeuwsch-e blauwe eigenheimers f 4.70 ZWAAG, 20 Juli 1927. Veiling Bangert en Omstreken. Aardappelen 33*20; Zwarte bessen 35 cent; Roode bessen 13— 26; Slaboonen 3335; Snijboonen 2636; Aardbeien 1421Fram- bozen 2637; Druiven 67; Peulen 9—/ 17; Doppers 1216; Tuinboonen 1.102.50; Bloemkool 1121Roo de Kool 13—/ 14; Wortelen 5—/ 11.20; Komkommers 4—/ 7; Tomaten A 11; B/ll;C/ll;CC/4; Bonken 8.50. BOVENKARSPEL, 21 Juli 1927. Heden besteedde men voor: Bloemkool I 16 f 24.50; Bloemkool II 6.50—/ 13; Bloem kool III 0.80—/ 2.20; Roode kool f 4.60— f 7.30; Groote Schotsche muizen 2.75 terug tot 2.40; Kleine Schotsche muizen 1.80—/ 1.95; Ninetyfold 1.40—/ 1.60; Ideaal 2.60 terug tot 2.30; Koks 1.90; Blauwe 3.75; Kriel 0.50—/ 0.65. ZAANDAM, 20 Juli 1927 Veiling „De Zaanstreek". Aalbessen 0 1014—/ 0.23 per pond; Zwarte bessen 0 24 per pond; Klap- bessen 0.0614—/ 0.1214 per pond; Citroe- nen 2 60 per 100; Komkommers 004 0.1014 per stuk; Anrijvie 0 60—/ 1.35 per kist: Postelein I 0 400.38 per kleine kist; Slaboonen 0.370.40 per pond; Uien 0.040.0614 per bos; B'auwe aardappelen 8 50—/ 9.60 per 100 K.G.; Drielingen 5.50—/ 6.30 per 100 KG.; Peen 0.100.1914 per bos; Tuinboonen 0.6O0.80 per 30 pond; Bieten 0.0714 per bos; Spinazie 0.86 per kleine kist; Rabarber 0.09—/ 0.12 per bos; Sla 0.28 tot 0.98 per kist; Selderie 0.030.09 per bos; Pieterselie 0.07—/ 0.11 per bos; Zilveruien 0.10 per pond; Boonenkruid 0.04—/ 0.05 per bos. HEEMSKERK, 21 Juli 1927. De uitvoer onzer bloembollen bedroeg over het eerste half jaar aan gewicht 1.880.101 K.G. tegen 2.074.246 K.G. voor 2.264.974 overeen- komstig een gelijk tijdvak van het vorig jaar. De invoercijfers luiden: 303.065 K.G. voor 206.614; tegen 268.147 K.G. voor 178.907 in 1926. BEVERWIJK, 21 Juli 1927. Aardbeien- veiling „Kennemerland" Aan de Donderdag- avond gehouden exportveiling noteerden wij per 100 K.G. 29.50—/ 37. PURMEREND, 21 Juli 1927. „Afslagver- eeniging Beemster, Purmerend en Omstre ken." Aardappelen 1.24—/ 2.07 per zak 25 K.G.; kl. Aardappelen 1.13—/ 1.70 per zak, 25 K.G.Slaboonen 8.109.45 per-zak, 15 K.G.Snijboonen 7.50 8.25 per zak, 15 K.G.; Tuinboonen 2429 cent per zak, 15 K.G.; Peulen 6.10— 7.80 per zak, 50 K.G.; Doperwten 5.20 10.30 per zak, 50 K.G.Roode Aalbessen 1142 cent per K.G.Klapbessen 0.90 2.30 per 10 K.G.; Bloemschrokken 0,66 2.40 per 15 K.G.Aardbeien 3448 cent per K.G.; Tomaten 15—20 cent per K.G.; Bloemkool 5.60—/ 27.90 per 100; Postelein 1.20—/ 3.40 per 100 krop; Ra barber 5.90—/ 13 per 100 bos; Wortelen 6.1014.50 per 100 bos. BROEK OP LANGEfiDIJK, 21 Juli '27. Langedijker Gro en ten veiling. Bloemkool le s. 20.8030.10; Bloemkool 2e s. 7 13.10 per 100 stuks; Wortelen 4.30 7.40 per 100 bos; Roode Kool 6.30 8; Zilvernep 20.70; Aardappelen: Schot sche muizen 69.30; Schoolmeesters 6.909; Eigenheimers 5.909.10; Drielingen 4.60—/ 6.40; Kleine 1.30— 1.40, alles per 100 K.G. Aanvoer: 7200 stuks Bloemkool; 3900 bos Wortelen; 44000 K.G. Roode Kool; 312 K.G. Zilvernep; 133000 K.G. Aardappelen. Er waxen gjstermorgen ongeveer. 40 vrou- ke) van de Groningen- Lemmer-Stoomboot ^eet U wel, dat de politle uw man zoektT ou, ik heb altijd gezeid, over de smaak vaft niet te .(London Onininni r\ t 1 I rista,

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 10