DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Buiteniand No. 173 t>if nummer besfaaf uH 2 bladen f/onaerd negen en twlntlgste Jaargang 1927 Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feestdagen, nitgegeven. Abonnemenfsprijs bij vooruitbetaling per 3 maanden voor Alkaaar /2»—franco door ket geheele Rijk /2.50. Afzonderlijke en beWljsnnmmers 5 cents. PRIJS DER OEWONE ADVERTENTlfeNi Per regel /0.25, bij groote contracten rabat. Oroote letters naar plaatsrirlmta. Brieven franco aan de N.V. Bock- en Handelsdrukktrij v/b HERMl. COITBJIft KX}% Voordara C9. EMre^teurG. H, KRAK. DI\§UAO Telef.nr. Administrate 3. Telefoonnr. Redactie 33. Postgiro 37060. Hoofdredacteur; Tj. N. AOEMA. 26 JULI Dagelijksch overzichf. De spreekwoede in Frankrijk. Amerika en Rusland. Onver- wide beloften. eentonig voor iederen Maandag, maar sard'ig toch wel voor 'n enkelen keer wordt het om melding te maken van de resultaten der spreekwoede, waardoor het overgrootc deel van Frankrijks ministers in de jaren na den oorlog Zondag aan Zondag wordt aan- getast. Waren het een week geleden niet minder dan vier ministers, die hun bezwaarde harten luchtten, Zondag j.l. was het weer even erg en waren het Poincare, Herriot en Painleve die voor de verleiding bezweken. Poincare sprak bij de viering van den her- opbouw eener Noord-Fransohe stad. Herriot toonde zijn onmiskenbaar oratorisch talent bij de onthnlling van het zooveelste oorlogsmo nmment, waarvoor ter elfder ure nog een plaatsje ontdekt was, terwijil ten slotte Pain leve ter gelegenheid van zeer geslaagde sport- feesten in staat gesteld! werd ook een duit in 't zakje te doen. Het behoeft geen betoog, dat de drie Fran sche minnestreelen gelijkelijk gestemd, uit voi le borst, dus zeer harmonisch't aloude vredes- liedje zongen en bovenal hoog opgaven van Frankrijks goeden wil. Het zou de moeite waard geweest zijn om door een drievoudig radio-toestel bij wijze van koorzang deze re- devoeringen, speciaal wat de vredes-gedeelten betreft, te bteluisteren. Doch men zou wijs gdaan hebben, de toe stellen uit de schakelen bij de passages, waar in de nadruk werd gelegd op den onwil van Frankrijk's geburen. Want daaruit sprak wel wat al te veel wantrouwen en meer oorlogs- zucht en oorlogsbereidheid dan verbroedte- rings-neiging. En niet waar: contrasten zijn aaidig, als ze maar niet al te sterk worden. De waarbeid van het bovenstaande blijkc men ook in Amerika zeer goed1 te beseffen bij het bepalen der houding die tegenover Rus land dient te worden aangenomen Want hoe democratisch men in de Vereenigde Staten ook aangelegd moge zijn en hoe vooruitstre- vend, blijkbaar vindt men het contrast met het eveneens vooruitstrevendte Rusland toch wel wat al te sterk. En op groote toenadering tot de Sovjets schijnen vooral de handels- magnaten allesbehalve gesteld te zijn. De Amerikaansche kamers van koophand'?! hebben ten minste een scherp manifest gepu bliceerd tegen de van particuliere zijde voor- gestelde samenwerking van den handel der V. S. met sovjet-Rusland. In dit protest verklaren zij zich tegen -'t voorstel om 'n bureau op te richten tot bevor dering van den Amerikaanschen handel met Rusland, aangezien daardoor de indtuk kan worden gewekt, alsof de Amerikaansche han- delswereld de houding van de regeering te genover sovjet Rusland niet goedkeurt. Verder wordit gezegd, dat de kamers van koophandel de slechte ervaringen die andere landen in den laatsten tijd met sovjet-Rus land hebben opgedaan niet kunnen vergeten Onvervulde beloften zijn blijkbaar een slecht reclamemiddel. Vooral tegenover de Amerikanen, die immers de onbetwi^te mees ters zijn op alle reclame-gebied Over .onvervulde beloften" gesproken! Nu de oorlog zoo'n paar jaartjes achter den rug is, blijkt dat Europe tegenover Hongarije zijn beloften nog al eens geschonden heeft En zoover is het reeds gekomen, dat men in En- geland dit gaat beseffen en openlijk propa ganda maakt voor herziening van het ver- drag van Trianon, dat voor het duizendjarige Hongaarsche rijk zoo onrechtvaardig is. Een hoofdartikel van deDaily Mail" naar aanleiding van den brief van GordonRoss over „Onv>ervulde beloften" draagt den titel: „Houdt uw woord' tegenover Hongarije" Daarin wordt oa. gezegd: Millerand heeft uitdrukkelijk beloofd, dat de economische of ethnografische onrechtvaardigheden van de nieuwe grenzen door een beroep op den vol- kenbond verholpen zouden kunnen worden Jammer genoeg heeft men aan deze beloften in het geheel geen aandacht geschonken. Hongarije is zoo onrechtvaardig behandeid, dat de Imogen, die vroeger met geestdrift de zaak der suceessiestaten steunden, thans de .onrechtvaardigheid van de nieuwe grenzen hebben moeten inzien. Engeland heeft als onderteekenaar van het vredesverdrag den eereplicht om deze onrecht vaardigheid te verhelpen, te meer daar de suceessiestaten door de confiscatie van Hon gaarsch eigendom zonder schadevergoeding de op hun gebied levende Hongaarsche be- volking onredht aandoen. Hongarije heeft een bij zonder recht op de sympathie van Engeland: wegens de histori- sche vriendschap tusschen de beide landen. Graaf Stefan Tisza was de eenige staatsman in de monarchie, die zijn stem tegen den oor log verh'ief. Tijdens den oorlog heeft de Hon gaarsche regeering de Engelschen met de grootste hoffelijkheid behandeid. Sedert den ivapenstilstand hebben de Hongaren de groot- heid van hun nationaal heroisme bewezen door alle offers voor het herstel van hun land te breogen. De Engelsche regeering moet er voor zorgen, dat de aan Hongarije gedane beloften nagekomen worden. Dit is in het belang van de buren van Hon garije en van de Westelijke mogendheden, aangezien de Europeesche vrede ernstig wordt bedredgd door de onrechtvaardige be- handeling van een sedert 1000 jaren bestaan de heldhaftige natie. Uit Praag wordt nog gemeld, dat de Na rodny Liszty" het eerste artikel van lord Ro- thermere no>g eens heeft besproken en ver- klaart, dat men in Tsjecho-Slowakije den in- vioed van deze propaganda onderschat. Men mag niet vergeten, aldus schrijft het blad, dat lord Rothermere aan het hoofd van een groep staat, met wiens hulp zijn voorganger, lord Northcliffe wonderen heeft verricht De minacbting, waarmede Benes in den senaat over dit artikel heeft gesproken, is misplaatst CHINA. DE BURGEROOR'LOG. Centraal Tsjang Tsoeng-Tsjang beweert, naar een Reuter-telegram uit Peking meldt, dat zijn troepen Zaterdagmorgen Hsoechoe- foe hebben ingenomen. Op 2 Juni was gemeld, dat de stad door de Mantsjoerijsche troepen bntruimd was. De regeering te Nanking, heeft een opium-monopolie in het leven geroeipen, dat voor de provincies Kiangsoe en Tsjekiang voor een jaar zal worden verpacht. De hoog- ste inschrijver er op heeft een bod gedaan van ongeveer 20 millioen gulden. DUITSCHIAND. MIJNONGELU'K BIJ DORTMUND. Vijf mijnwerkers omgekomen. Bij het aanleggen van een nieuwe schacht in de mijn Augusta Victoria zijn Zondag de stutbalken gebroken waardoor een deei van den bovenbouw met de kooi in de diepte zijn gestort. Groote massa's water zijn hierdoor de reeds in werking zijnde schaten I en II binnen gestoomd, zoodat de arbeiders zich in allerijl in veiligheid moesten stellen. Alle hebben de oppervlakte bereikt met uitzonde- ring van 5 die door het water moeten afge- sneden zijn. De reddingswerkzaamheden zijn onmiddellijk begonnen. Volgens nadere berichten uit Essen is de hoop opgegeven de 5 door het water ver- raste mijnwerkers nog te kunnen redden. De toevloed van het water is niet te stuitep en de mannen moeten verdronken zijn. BOTSINGEN TUSSCHEN STAHLHELM EN COMMUNISTEN. Een doode, 3 gewonden. De „Welt am Montag" meldt uit Mikul- schutz dat daar Zondag ernstige onlusten hebben plaats gehad bij de vaandel-inwijding van' de plaatselijke afdeeling der Stahlhelm. Talrijke communisten bleken zich naar het plaatsje begeven te hebben, en, ofschoon het de politic gelukte botsingen te voorkomen ge- durende den optocht der Stahlhelmmannen was de stoet nauwelijks ontbonden, of de com munisten drongen op de Stahlhelmleden in en begonnen op groepjes te schieten. Een jonge- man uit het publiek werd getroffen en ge- dood, tal van Stahlhelmers zijn minder ern stig, drie echter zwaar gewond. De Stahlhel mers sloten zich weer aaneen en vervolgden de communisten die hun aftocht door verdere schoten dekten. De politie heeft een aantal communisten ingerekend. MARX TREF.DT UIT DE RIJKS- 1 BANIER. Rijkskanselier Marx heeft in een persoow- lijken brief aan Hoersing zijn ontslag aange- kondigd als lid van de Rijksbanier. De rijks kanselier schrijft: In verband met verschil- lende voorvallen uit den jongsten tijd en vooral naar aanleiding van den brief van uw voorzitter over de gebeurtenissen-in Wee- nen, waarbij de Oostenrijksche regeering zwaar en onverdiend beleedigd is, heb ik de eer u mee te deelen dat ik als lid van de Vereeniging de Rijksbanier bedank. DE BERIS'PING VAN HOERSING. Naar de Berlijnsche correspondent van de Koln. Ztg meldt, heeft de rijksregeering, voor zij haar afkeuring uitsprak over het ma nifest van Hoersing, den Ieider van de rijks banier, die de Oostenrijksche regeering ge- brek aan bekwaamheid had verweten, overleg gepleegd met de Pruisische regeering. Deze laatste moet hebbeni verklaard, niet tegen het standje te zullen opkomen. De Kolnische vraagt zich af, of Pruisen het daar'bij zal laten en niets zal doen tegen een hoofdambtenaar van den staat (Hoersing' is tfpperpresident van Saksen) die door on- bekookte uitingen de Duitsche betrekkingen met Oostenrijk in gevaar brengt. Hoersing neemt ontslag als opper-president. Hoersing, Pruisiseh opnerpresident in de provincie Saksen heeft Zondag in een te Maagdenburg gehouden druk bezochte bij- eenkomst van de rijksbanier medegedeeld, dat hij ontslag gaat nemen als opper-president, daar de tegen hem gerichte aanvallen d'ie de Pruisische regeering in verlegertheid' dlrei- gen te brengen, minister-president Bfaun en Grzesynski, minister van binnenlandiscbe zaken, bewogen hebben hem te verzoeken zijn ambt ter beschikking van de regeering te stellen. Deze mededeeling van Hoersing lokte heel wat opschudding uit; vertegenwoord'igers van de sociaal-democratische en democrati- sche partij alsmede van het centrum ver- klaarden dat bij alle verschil van meening ten opzichte van dte door Hoersing afgelegde verklaring inzake de jongste gebeurtenissen in Oostenrijk, hij steeds in elk opzicht het vertrouwen van de rijksbanier heeft. In een slotwoord zeide Hoersing daarop dat hij in zijn verklaringen over Oostenrijk wellicht enkele uitdrukkingen beter had kunnen over- wegen. Hij betreurt het als zijn uitlatingen enkele groepen van de democratische partij en het centrum hebben gekrenkt, want dit heeft geenszins in zijn bedoeling gelegen Voor het overige handhaaft hij zijn uitlatin- gen. Hoersing zal te Maag'denburg als opper- president worden opgevolgd door Karl Seve ring, oud-Pruisisch minister van binnenland- sche zaken, die geheel hersteld is en zelf den wensch heeft geuit opnieuw in staatsdienst te treden. Friedrich Otto Hoersing, die thans 53 jaar oud is, was zijn loopbaan als smid begonnen. EEN DAPPERIE OUDE VROUW. Ter gelegenheid van haar 89ste verjaar- dag heeft Zaterdag op uitnoodiging van de Lufthansa een oude vrouw te Berlijn een tochtje met een vliegmaehine boven Berlijn gemaakt; dit was de oudste vrouw, die .zich ooit in een vliegtuig heeft gewaagd. FRANKRIJK. HET PROCES OVER DE COMMUNISTISOHE SPIONNAGE. V-eroordeelingen. De Parijsche correctioneele redhtbank heeft uitspraak gedaan in de zaak van de commu- nistische spionnage. Er zijn 6 verooideelio- gen uitgesproken tot gevangenisstraffen van 5 jaar tot 6 maanden gevangenisstraf en 1000 tot 5000 frank boete. Een beklaagde is vrij- gesproken. Voorts zijn bij verstek het com- munistisch gemeenteraadslid Cremet en zijn secretaresse tot 5 jaar opsluiting en 100.000 frank boete veroordeeld en tevens gedurende vijf jaar verstoken zijn van hun burgerlijke rechten. Dezie laatste straf is ook uitgespro ken voor de 5 hoofdbeklaagden. SACCO EN VANZETTI. De zeer gematigde Debats waarschuwt het Amerikaansche gerecbt tegen de mogelij'ke veroordeeling van Sacco en Vanzietti, wier lot hier niet alleen bij de communisten le- vendige belangstelling wekt. Na de protest- meeting van Zaterdag trok een ongewoon talrijke menigte in de richting van de Sante- gevangenis, zonder dat er echter incidenten voorkwamen. 15 April 1921 vielen vijf bandieten te South Baintree in Massauchusetts twee Amerikanen aan, die werden gedood1 en van 15,000 dollars beroofd. Een poosje later wer den de Italianen Sacco en Vanzetti wegens het bezit van wapenen gearresteerd. Daar de moordienaans volgens getuigen een Itali- aansch uiterlijk hadden, werden ze van dien moord beschuldigd en ter dood veroordeeld Nu de Italiaansche consul te Boston zich van hum onschuld overtuigd heeft verklaard, zou hun terechtstelling den revolutionnairen in de kaart spelen. DOUMERGUE BIJ EEN NEDERLANDSCHE INDUSTRIE. De slijperij ..Amsterdam" van de „etablis- sements diamantaires Asschier" te Versailles, een Nederlandsche industrie in Frankrijk, is Zondag bezocht door dem president der Republiek Doumergue. RUSLANDS SCHULDE'N AAN FRANKRIJK. Afbreking der besprekingen ver- wacht. Naar uit Moskou wordt gemeld, heeft Poincare Zaterdag tijdens een onderhoud, dat de Russische gezant te Parijs, Rakofski, met hem had, verklaard, dat verdere concessies van de zijde van Frankrijk uitgesloten zijn. Als Rusland zijn houding in de schuldfen- kwestie niet wijzigt, alous verklaard^ de Fransche premier, heeft dte verdere voortzet- ting der betreffende ondterhandelimgen geen doel. Derhalve verwacht men te Moskou, dat deze ondterhamdtelingen binnen zeer korten tijd afgebroken zullen wordten. ENOELAND. CHURCHILL OVERDEVLOOT- CONFERENTIE. In een rede te Honion (Devon) heeft Chur chill. de kanselier voor de scbatkist, exkend dat de vlootconferentie totdusver niets had opgeleverd in de richting van bezuiniging of verzekering van de nationale veiligheid. Er moest geen poging onbeproefd blijven om een brug te slaan ten einde de conferentie tot een goed einde te brengen. Wij wenschen, zeide Churchill, duurzame uitkomsten, maar het is volstrekt noodig dat men de positie van het Britsche Rijk en van ons eiland begrijpt. Gedurende vele geslach- ten hebben wij de souvereiniteit ter zee beze- ten en haar gebruikt ten bate van alle naties. Alle groote mogendheden behooren rekening te houden met de bijzondere behoeften van anderen in vitale zaken. Een overeenkomst is zeer wenschelijk, het tegendeel zou zeer betreurenswaardig zijn. Niettemin zou een overeenkomst die de uitgaaf van reusachtige sommen voor het bouwen van oorlogssche- pen gedurende vele jaren noodig maakt, mis- schien erger zijn voor alle betrokkenen dan matige uitgaven ifagevolge vrijheid van elke overeenkomst. Het doel dat wij ons gesteld hebben, is vei ligheid, zuinigheid en bovenal vrede en be- vordering van den vredelievenden geest. DE VAKVEREENIGINGSWET. In derde lezing door het Hooger- huis aangenomen. Het Hoogerhuis heeft gisteren met 86 te gen 17 stemmen het wets on twerp van de vak- vereenigingen aangenomen. DE MOORD OP O'HIGGINS. Alle verdachten wegens gebrek aan bewijs vrijgelaten. De tien mannen, die wegens den moord op minister O'Higgins waren aangehouden, zijn gisteren alle wegens gebrek aan bewijs uit de voorloopige hechtenis ontslagen. Geen van hen behoeft terecht te staan, aangezien geen enkel getuige de minste aanwijzing tegen hen heeft kunnen geven. OOSTENRIJK. NA DE TROEBELEN TE WEENEN. De gevolgen van den brand in het Paleis van Justitle. Een oproep van de christelijk-sockcle partij. Een der Weensche bladen weet te vertellen, dat bij dten brand in het paleis van justitie tal van processtukken zijn gestolen, speciaal die welke betrekking hebben op echtscneidin- gen met alle imtieme zaken die daarbij een rol hadden gestpeeld. Dit heeft er al toe ge- leid dat de laatste dagen vele liedten aan chantagepogingen hebben bloot gestaan. De christelijk-sociale partij heeft een op roep gepubliceerd voor de rec ons true tie en verbetering Van het officieele orgaan, dte Reichspost. Men weet dat het gebouw van de Reichspost bij de jongste onlusten werd ver- nield. Hetzelfde blad, de Reichspost weet te mel- den, dat. wegens tuchteloosheid bij de nieuwe gemeentelijke wacht te Weenen, de pasbe- noemde commandant van dat corps is afge- treden. Ook deelt de Reichspost mee, dat r hoe ook de socialisten dat willen ontkennen de troebelen lang van te voren waren voorbe- reid. Heti is n.l. bewezen, dat prinses Win- disch-Gratz, een kleindochter van Keizer Fransch Jozef al ettelijke dagen voor de troe belen, in haar omgeving de beweging als aanstaande was aangekondigd. Op een vergadering van de soeialistische partij werd unaniem besloten van de regee ring te eischen dat een gestreng onderzoek zal wordten ingesteld naar de gepleegde ex- cessen, dat den gedetineerden amnestie moet worden verleend, en dat den nabestaanden van de slachtoffers steun dient te worden ver leend van regeeringswege. Ook moeten de aangespannen processen tegen leden van den Schutzbund worden gestuit. Op de vergadering werd er nog op aange- drongen, dat de soeialistische afgevaardig- den in het parlement de vrije hand zouden krijgen. De hoofdeommissaris van politie heeft aan de journalisten meegedeeld, dat het ongeluk van den l^en Jul! er aan te wijten was ge weest. dat de demo nst ran ten geen leiders had den. Daardoor hadden de communistische dirijvers zich van dte leiding kunnen ineester maken. OMDAT DE „RATSKELLERi" TE ZEER LOKTE De commandant der Weensche gemeentepolitie afgetreden. De commandant van dte nieuw gevormdte gemeentepolitie, majoor Bernartz, is wegens insubord'inatie van eenige afdteelingen dezer politie vrijwiHig afgetreden. De „Reichspost" meldt naar aanleiding hiervan, dat de gemeentepolitie, zooals men weet, in het stadhuis gestationneerd was. Het was haar verboden, den ;,Ratskeller" te be- tredten, maar reeds spoedig was juist de „Ratskeller" haar voornaaimste vergaderlo- kaal gewordten. Toen de wacht in het stad huis betrokken moest worden, weigerden en kele afdeelingen, het ctesbetrefifende bevel op te volgen. Het is naar aanleiding hiervan^ dat de commandant zijn functie neeft oeer* ge^gd. ^r VIERVOUDIGE MOORD. tl"'l Een 18-jarige moordenaarj Te Raab bij Weenen heeft een uit Bosnit afkomstig 18-jarige jongen, Johann Soura^ da, die in weerwil van zijn jeugd al een paar maal gestraft was, dten cipier van de gevangenis, waar hij opgesloten zat, ver- moord, daarna -diens vrouw verkracht co gewond en ten slotte dte twee Heine kinderen van het echtpaar doodgeslagen. Na deze misdrijven heeft hij uit de ka« van den cipier 10,000 schilling gestolen De dader is gepakt. I ROEMENI& DE ROEMEENSOHE REGENT- SCHAPSRAAD. - Een manifest van den regent schapsraad. De regentschapsraad heeft een manifest openbaar gemaakt dat in dte eerste plaats «e verdiensten van Koning Ferdinand in het licht stelt en dan te kennen geeft dat dte laat ste wenschen van den overleden vorst nage komen moeten worden. De beginselen die dten Roemeenschen staat geleid htebben zijn sinds 60 jaar door den stichter van het koninkriik en dten thans over leden vorst aan Groot Roemenie voorgehou- den en zij wijzen ook duidelijk den weg voor de verdtere ontwikkeling van het land. De regentschapsraad belooft zijn best te zullen doen om ook koning Michael in de gelegenr head te stellen eens over een land te heerschen dat de hoop Zijner voorvadteren in vervulling heeft doen gaan. De proclamatie eindigt met een beroep op het gemeenschapsgevoel van alle RoemeniSrs om de verwezeniijking van de taak die in <k naaste toekomst wacht, te helpen bevorderen. 1 i POLEN. J DE VERHOUDING TOT RUSLAMV«4s- Patek, de Poolsche gezant te Moskou, die Zaterdagavond naar Rusland is teruggegaan, zal onmiddellijik na zijn aankomst aan dte sowjet-regeerin'g bet antwoord overhandi- gen op de jongste Russische nota, waar in o.a. ontbinding van alle organisaties van Russische emigranten en uitzetting uit Polen van een aantal personen wordt geeischt. De toon van het Poolsche antwoord zou rustig zijn. Voor zijn vertrek verzekerdte Patek nog in een onderhoud met journalisten, dat Polen een einde wenscht te maken aan het conflict ontstaan door den moord op Wojkof. In verband met het beantwoorden van de Russische nota door de Poolsche regeering wijst die correspondent van de Vossische Zeitung te Warschau op de talrijke arresta. ties van communisten, die in de laatste twee dagen te Warschau, Lemberg en Radom zijn gedaan. Verschillende gearresteerden zouden buitenlanders zijn, die in Polen vertoeven in verband met het internationaal communist tisch congres, dat dezer dagen te Warschau moet worden gehouden. Men beweert ver der, dat de politie er thans in geslaagd - is,) het centraal comite van de Westelijke Oekraine onschadelijk te maken Verschillen de leden van dit comite zijn in hechtenis ge» nomen, terwijl honderden kilo's communis' tisch propaganda-materiaal in beslag is get, nomen. Hieronder was een oproep v66r d« -aanshiiting van de Westelijke Oekraine bij de sowjet-unie. DE MOORDENAAR VAN WOJKOE 'nj Gratie geweigefd. Het verzoek van de rechtbank om d« levenslange gevangenisstraf voor Kowerda' in 15 jaar te wijzigen, is door den staats-, president geweigerd, omdat bet een misdrijf betreft tegen den geaccrediteerdeo vertegenc woordiger van een biiitsnlandsche mogend- heid. g AMERIKA. SACCO EN VA NZETTI. Naar gemeld wordt heeft Sacco zijn ho» opgegeven. Vanzetti houdt ecbtel gerstakin nog st handnekkig vol. ■ter riai KORTE BERICHTEN. Een telegram uit St. John (NewfotiflSk land) aan de Petit Parisien meldt dat hd watervliegtuig, dat afgebuurd was om spo*' ren van Nungesser en Coli te zoeken, ztjn oft sporingen gestaakt heeft. In Perzie is een cholera-epidteotle uitgft^ broken, die vooral in het gebied van de Pes*' zische golf zich steric uitbreidi Te Basra tea bd bet zijn reeds 30 personen aan de epidemie offer gevallen. In sommige deelen van land! treedt de ziekte zoo hevig op, dat verkeer moest worden gestaakt. Sterling, de eerste Amerikannsd* gft zant die bij den Ierschen Vrijstaat geaccrft diteerd is, heeft zich naar Dublin begeven om zijn post te betrekken. f De btekende commercieel Bernard Bft ruch, heeft een bezoek gebradit aan Qemea- ceau. Naderband verklaardte hij, dat de „Tijger" geheel en al van de gevolgen van de onlangs doprgestane bronchitas is hersteld (Q thans weer zoo krachtig is als o«+. - ■■IIBJWIMIUUIII ALKMAARSCHE COORANT. I A. V mHarn

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 1