DE LANGE DE MORAAZ Credieten - Deposilo - Effecfen Biiitenlandsch gemengtf nieuws. Binnenland LiNGESfRAW 49 ALKMAAR Bngezonden stukken Stadsnieuws ENOlLAm EEN CONFLICT MET ABESSINK. Sir Austen Chamberlain heeft gisteren in het lagerhuis meegedeeld, dat in Juni zander reden een aanval is gedaan op een kara- vaan, die levensmiddelen braoht aan het ge volg van den maharao van Koetch. die na de gast van den regent in de hoofastad van 'Abessinie te zijn geweest, door dit land een reis maakte in gezelschap van sir Geoffrey Archer. De karavaan trok in zuidelijke richting van Hargeisa in Engelsch Somaliland en was bij Ogaden' ongeveer 50 mijlen binnen Abessi- nisch gebied, aangekomen. Een kamp was opgeslagen bij Dagaboer in het gebied van Jigjiga. Des morgens om 4 uur werd het kamp door Abessinische soldaten aangevallen, waarbij een aant^l Engelsehe Somalies ge- dood werden. De leider van de karavaan werd met opzet doodgeschoten en zijn Jichaam werd verminkt. De karavaan zelf werd geheel uitgeplunderd. Een verzoek, dat de maharao en sir Geof frey Archer veilig door Abessinisch gebied 'konden reizen, was tijdig tot den regent Ras Taffari gericht. Doch zelfs indien de komst van den karavaan niet tijdig genoeg was aangekondigd aan de plaatselijke overheden, zou dit nog geen verontschuldiging voor deze daad zijn. De Engelsehe vertegenwoorddger te Addis Abada tracht voldoening van de Abessini- sche regeering te verkrijgen. EEN MAAG GEVULD MET NAALDEN EN SPELDEN. Pas tegen de 300 stuks begon- nen hinder te geven. Dezer dagen zijn in de maag van een New Yorksche 283 naalden en spelden ontdekt. De dame in kwestie klaagde over maagpijnen, een euvel waarvan zij vroeger nooit last had gehad, naar zij zei. In het ziekenhuis werd een Rontgen-opna- me genomen, die het verbazingwekkende beeld opleverde van een soort egel in de inaag der patiente, een egel, waarvan de pen- nen door metalen voorwerpen blijkbaar spel den, werden gevormd. De onm-iddellijk ver- richte operatie bewees, dat de zieke niet min der dan 283 naalden en spelden in haar maag had zitt'en, die zij onbewust had inge- slikt. Hoe dat mogelijk is? De patiente was 18 jaar lang als naaister werkzaam geweest in verschillende kincferbewaarplaatsen en asyls in diverse Europeesche staten; zij verdiende nooit bijsfer veel en zoo moest zij zitten naaien tot diep in den nacht. Vaak had zij haar schamele maaltijden naast zich op de naaimachine gelegd en zoo zal 't wel ge- beurd zijn, dat zij nu en dan met een stuk brood een naald of speld mee inslikte. Ook had zij de gewoonfe, als zij naar iets greep, haar naald tusschen de tanden te nemen, en ook zoodoende zullen er wel eenige mee naar binnen .zijn gegaan. Daar zij onder haar werk steeds at, bemerkte zij nauwelijks een prikje: zij had ook nooit den minsten last gehad, en pas in den allerlaatsten tijd voelde zij wat zwaars op haar maag. In ieder geval: de operatie is goed verloo- ppn en alle naalden en spelden, die te gamen eerosfe ftinke pakjes vormden, konden £e$xtra- heerd worden. KERDENKrNG WILLEM SAAL. Zondag had te Wognum in de Ned. Herv. Kerk een bijeenkomst plaats ter herdfenking van den tienden sterfdag van Willem Saal in leven directeur van „Jacob Kwast". De gemengde zangvereeniging „Wognum's Zangkoor had daartoe het initiatief genomen, terwijl als sprekers waren uitgenoodigd de heer J. Best Wognum, oud-voorzitter „Jacob Kwast" en de heer Jb. de Jong te Hoogkar- spel, voorzitter van den Bond van Gem. Zangv. in Noord-Holland en als medewer- kenden van het muzikale gedtelte mevr. G. VeermanSlagter, sdpraan en de heer W. Zonderland, organist te Leeuwarden. De belangstelling in het kerkgebouw was zoo groot, dat er voor de aanwezigen bijna geen plaats genoeg was. In deze groote cpkomst zag de voorzitter, de heer D. Veerman het bewijs, dat de di recteur van „Jacob Kwast", wiens stoffelijk overschot onder de muren van dit kerkje be- graven ligt, nog niet vergeten was en z'n geest nog leefde in de dankbare herinnering van zeer velen. Hij zette voorts het d'oel der bijeenkomst nader uiteen en herdacht in sym- pathieke bewoordingen het werk van den ovferledene. Nadat het orgel een canzone van Joh Seb. Bach had laten hooren en het koor eenige. lie- deren had gezongen was het woord aan den heer J. Best. Hij herdacht den afgestorvene an cenvoudige maar treffende woorden waar- in uitkwam de groote werkkracht van Saal, niet alleen op muzikaal gebied maar ook op dat van het organiseeren. Hij memoreerde verschillende reizen, die onder leiding van den overledene triomphtochten waren ge- worden en bracht o.m. een uitvoering in het Kurhaus te Scheveningen in herinnering. Bij die gelegenheid gaf de bekende kunst-criticus Henrj Borel een bij uitstek mooi verslag, .waarin hij zei nog nooit zoo getroffen te zijn door't „Panis Angelicus" las nu hij het had gehoord van de sopraansoliste. De spreker liet ook op de moeilijkheden die Saal in z'n persoonlijk leven had1 meegemaakt hei licht vallen. Trots dat was hij altijd ge- bleven de energieke directeur, begaafd met een groote muzikaliteit, die „Jacob Kwast' wercldberoemdl had gemaakt. Thans was het de sopraansoliste, mevr. G. Veerman—Slagter, die zich hooren liet en met de haar eigene natuurlijke voordracht, zuiver en helder een paar liederen zong. Het koor vervolgde het program, waarna !de heer Jb. de Jong van Hoogkarspel het woord nam. Alvorens z'n herdenlkingsrede aan te van- gen verzocht deze spreker eenige oogenblik- ken stilte als eerbiedige hulde. In zijn woorden kwam vooral tot uiting de dankbaarheid voor hetgeen Saal had gedaan voor de muzikale ontwikkeling van West- Fr'iesland, Waarvan de resultaten meer en mecr zichtbaar werden. Hij liet voorjs het Hcht schijnen op ver schillende tafereeltjes waarin hij den d'irec- fettr van ,,'jacob Kwast" had aansehouw'd. Als leider van het beroemde zangkoor zoowel als op den bouw en in het land. Saal was er trotsch op boer te zijn en met recht kon hij het als een eeretitel beschouwen. Nadat de heer de Jong z'n rede had ge- eindigd zong1 het koor nog eenige liederen en was het sluitingswoord aan den heer Veer man. Hij bracht dank aan alle medewerken- den, aan het kerkbestuur en aan den koster alsmede aan de aanwezigen voor hun belang stelling. Het was een incfrukwekkende mid'dBg met een muzikaal programma dat op hoog peil stond en dat den tegenwoordigen leider van „Wognums Zangkoor" mede eer aandoet. Men had den lOden sterfdag van deze grooten Westfries niet waardiger kunnen herdenken. ONGEVAL OP ZEE Gistermiddag is te Vlaardingen binnenge- loopen het Noordzee-visschersvaartuig Kat- wijk 149, genaamd Aria, schipper A. Vooys en toebehoorende aan de N.V. Katwijksche reederij en haringhandel voorh. A. van der Dulk, met aan boord het lijk van den 25-jari- gen C. van den Oever uit Katwijk aan Zee, is gekomen. Zondag j.l, terwijl hij zich tus- die door een noodlottig ohgeval om 't leven schen den voor -en middenmast bevond, kwam plotseling een hijschblok, dat niet ge- bruikt werd, naar beneden, waardoor hij ge- raakt werd. Zwaar gewond werd hij opgeno- men en enkele uren later overleed hij. Het schip was op weg naar Vlaardingen, daar het een zieken matroos aan boord had. De oorzaak van het ongeval is vermoede- liik het losraken van de moer, waarmee het blok was vastgezet. EEN BRUTAAL HEER. Ten huize van den heer J. Meester te Me- demblik vervoegde zich iemand, voorgevende te zijn opzichter bij de Zuiderzeewerkenhij wenschte in pension te gaan en daarvoor 80 per maand te betalen. De heer M. ginig toierop in, doch kwam tot de ontdeking, dat de „opzichter" spoorloos is verdwenen met medeneming van ongeveer 100, benevens eenige gotiden en zilveren voorwerpen. Hij blijkt bij die Zuiderzeewerken heel niet werkzaam te zijn. AUTO TEGEN EEN BOOM. Gisteravond omstreeks kwart voor achten kwam op den Rijksstraatweg Amersfoort Utrecht bij de villa Kraaiendorst, tusschen de Stomperd en Amersfoort, dr. Melchior uit De Bildt per auto gereden van Amersfoort in de richting Utrecht. Hij raakte zijn stuur kwijt en botste in voile vaart tegen een boom. Dr. Melchior werd uit den wagen geslingerd en overleed enkele oogenblikken daarna. Door het plotseling zwenken reed de auto tegen den wielrijder Anema uit Amersfoort, die kwam te vallen en met een ernstige been- wonde en een gebroken been naar het zieken huis te Amersfoort is ovprgebracht. EEN ONGELUK IN DE BERGEN. De Geneefsche correspondent van de N. R. Crt. seinde gisteren: Bij een beklimming van de Pierre Caboz, een berg van ruim 2700 meter, in de buurt van Aigles, kanton Waadtland, door den Ne- derlandschen toerist mr. J. van Walre de Bordes, lid van het Volkenbondssecretariaat, begeleid door een gids, is aan d'en laatste een ongeluk overkomen. Terwijl de twee bergbe- klimmers, door een touw verbonden, een steile rotswand beklommen, waarbij de gids voor- ging, brak een steen, waaraan de gids zich optrok, af, waardoor deze naar beneden stortte. Mr. de Bordes slaagde erin, zijn val te breken, door middel van het touw, waar door de gids na een val van 30 meter bleef hangen. Mr. de Bordes kon hem daarna neerlaten op een even lager gelegen platte rots, waar hij zich ook zelf in veiligheid kon brengen. De gids heeft vermoedelijk een dijbeen ge broken, waardoor de twee toeristen genood- zaakt waren, boven te blijven en hulp af te wachten. Het ongeluk gebeurde Donderdag- middag om half twee en den volgenden mor- gen om acht uur werden beide bergbeklim- mers opgemerkt door passeerende toeristen. Daarna kwam een hulpiolonne uit de valid, welke den gids naar beneden bracht. Mr. de Bordes is zelf niet gewond, hij heeft slechts zijn hand licht bezeerd door het schuren van het touw op het oogenblik van den val. De Zwitsersche pers is vol lof over het op- treden van mr. de Bordes, die door zijn moed en volharding den gids het leven heeft ge- red. HANDEL IN VROUWEN EN MEISJES IN INDIe. Een der bedrijvers voor de rechtbank. Binnenkort zal te Soerabaja terecht staan een individu van Ghineeschen landaard, dat zidh schuldig heeft gemaakt aan handel in vrouwen en meisjes. Misschien was hij ook slechts werktuig in dienst van een exploitant, die bet schandelijike zaaikje financierde. De agenten van dezen man reisden het bin- nenland af om hun slachtoffers te zoeken; ze gaven in den regel voor personen noodig te hebben voor baboe of kokkie; wanneer ze een jong meisje in hun netten verstrikt had- den, werd ze naar het huis van den Chinees gebracht en daar opgesloten. Er waren vrouwen, die at spoedig alien weerstand opgaven en zich sc'hikten in haar lot, maar er waren ook, die weigerachtig bleven. Het huis stond onder bewaking van den in voorarrest gestelden persoon en de weigerachtigen werden door hem net zoo lang bewerkt, tot ze zich overgaven De slachtoffers had'dten 30 cent schandloon per dag, en waren ze on will ig, dan werden ze mishandeld. W.ie een poging waagde om te ontvluehten, werd op schandelijke wijze ge- tuohtigd, zoodat de slachtoffers op het laatst willoos werden. Tot het huis hadden uitslui- tend Chineezen toegang. Totdat de politic TWEE JONGENS VERMIST. Te Zaandam worden sedert Zaterdagoch- tend de 17-jarige K. en de 18-jarige S. ver mist. Het vermoeden bestaat, dat zij zich op het sioomschip Rosa Luxemburg hebben ver- stopt om de reis naar Rusland mee te maken Eenige dagen voor het vertrek van het stoomschip hebben zij er een bezoek gebracht, doch zijn toen door den kapitein weggestuurd Een der jongens die op een fabriek te Zaandam werkt, heeft Vrijdag j.l. zijn loon opgevraagd en is niet meer teruggekeerd. Het te Rotterdam op het schip ingesteide onderzoek heeft geen resultaat gehad. DOOR EEN DRIJFRIEM GEGREPEN Gistermorgen is de 60-jarige molenaar E Klein Nulent in de Coop. Landbouwbank te Almelo door een drijfriem gegrepen en daar na in een beperkte ruimte om de as geslagen. Met een afgeknepen en een gebroken arm en zware inwendige kneuzingen is hij naar het ziekenhuis vervoerd, waar hij later is over- leden. MISHANDELING, GEEN VERVOLGING. Gistermiddag, toen de hoofdeommies Seh., werkzaam op een der departementen van algemeen bestuur op het Plein, uit den Haag tegen twee uur, het departementsge- bouw wilde binnengaan, werd hij aangehou- den door de gebroeders M., die per auto wa ren gekomen om den heer S. af te ranselen, blijkbaar naar aanleiding van een familie- kwestie. Er ontstond een vechtpartij, waarbij de heer S. zich echter weinig scheen te verde- digen. Ongeveer en half uur heeft de scher- mutseling geduurd; toen was de heer S. da- nig toegetakeld. Hij belde aan de concierge- waning aan en daar binnengelaten, kon hij zijn kantoorkamer bereiken. De politie was nog tusschenbeiden gekomen en net drietal was verzocht, aan het bureau Prinsegracht te komen, waar van het gebeurde proces-ver- baal werd opgemaakt. De heer S. heeft aan de politie meegedeeld, dat hij geen vervolging tegen de gebroeders M wenscht. achter het vreeselijke en schandelijke bedrijf kwam en de arme slachtoffers in vrijheid stelde. j Natuurlijk wordt een streng onderzoek in- gesteld naar de tusschenpersonen, die de arme schepseltjes aan dezen slavenhandelaar verkwanselden. ONDERZOEK NAAR WANTOESTAN- DEN. De minister van onderwijs heeft aan een verzoek der ouderdomsvereeniging om met den meesten spoed een onderzoek te willen doen instellen naar den aan de Hervormdc Kweekschool op den Marienburg te Leeu warden heerschende wantoestanden onmid- dellijk gevolg gegeven Het onderzoek is thans in vollen. gang. DE GEMEENTE-FlNANCIeN VAN EMMEN. Zaterdag is te Emmert een openbare pro- lestvergadering gehouden tegen het plan tot saneering der financien. De heer Veenstra, voorzitter der soc.-dem. raadsfractie, toonde met verschillende cijfers aan in welk een ongunstige positie Emmen financieel verkeert. Spr. gispte de door de re geering voor de saneering nieuw-geeischte be- laoting, die de kapitaalsvlucht zal doen toc- nemen en uiteraard blijken moeilijk geheven te worden. Spr. kwam tot de conclusie, dat een weg gevonden moet worden tot belastingverla- ging, omdat dan alleen eenig economisch perspectief geopend wordt en dat daarbij de autonomic van het gemeentebestuur geeerbie- digd dient te worden. Het soc.-dem. lid der Provinciale Staten van Drente, de heer J. Kalter, behandelde den politieken kant der kwestie. Ten slotte nam de vergadering een motie aan, waarin wordt vastgesteld dat Emmen buiten schuld van gemeentebestuur of inge- zetenen in groote moeilijkheden geraakte, dat de wet van 1897 daarvan mede een der oor- zaken is, dat alleen krachtige regeeringshulp in den meest royalen vorm eenig perspectief opent, dat het saneeringsplan hetwelk voor- gesteld wordt, in flagranten strijd met een Pasgetrouwde weduwe: Als je nu niet Gerard in plaats van Arthur leert zeggen, zal ik je je nek Dmdraaien. (London Opinion). dusdanige hulp is en bovendien de autono mic der gemeente aantast en waarin gepro- testeerd wordt tegen de beschuldiging als zou het gemeentebestuur een te royaal be- heer gevoerd hebben,. waarom als een redelijk verlangen uitgesproken wordt, dat de regee ring de gemeente door de moeilijke jaren heenhelpt en daarbij geen poging nalaat In dustrie in de gemeente gevestigd te krijgen. Ten slotte wordt een beroep gedaan op den raad het plan niet aan te nemen. Deze motie zal worden gezonden aan de regeering, de Kamers, Ged. Staten, den raad van Emmen en de pers MOTORONGEVAL. Zondag heeft te Nijkerk een ernstig mo- tor-ongeval plaats gehad. De heer Willem- sen, m'anufacturier daar ter stede, reed op den Barneveldschen weg tegen een boom, met het poodlottig gevolg, dat hij van zijn motor geslingerd werd en met ernstige ver- wondingen en een zware hersenschudding werd opgenomen. Zijn toestand is zeer ern stig. EE NMOORDAANSLAG Gisterochtend heeft zich aan het politie- bureau te Nieweramstel aangemcld dc 23- jarige boerenai'buder B. H., die kwam mede- deelen, dat hij in den afgeloopen nacht een 36-jarigen slager uit Amsterdam in het hootd had geschoten. Uit een ter plaatse ingestrid onderzoek bleek, dat de getroffene zich in een schuur van H.'s patroon had bevonden, waar hij wel vaker kwam. H. was door zijn komst in zijn nachtrust gestoord en als ge volg daarvan was een woordcnwisoeling ont- staan, welke daarmede eindigde, dat hij een dubbelloops jachtgeweer nam en op den sla ger richtte. Het eerste schot miste, doch het tweede schot hagel trof het slachtoffer in de keel. De toestand van den getroffene is ernstig, hij moest onmiddellijk naar het Burgerzie- kenhuis te Amsterdam worden vervoerd. De dader, die gunstig bekend staat, heeft een volleaige bekentenis afgelegd. DE WAALBRUG BIJ NIJMEGEN. Door de Nijmeegsche Vereeniging voor Natuurschoon is aan den Minister van Wa- terstaat, de Provinciale Staten van Gelder- land en den Gemeenieraad' van N'ijmegen een adres verzonden, waarin dezen autoriteiten verzocht wordt, te willen bevorderen, dat er nog cen nader onderzoek worde ingesteld naar dc mogelijkheid van een overbrugging van de Waal vlak langs of dicht naast de be- staande spoorbrug of althans naar een op- lossing van het overbruggingswerk, waaron- der de schoonheid van Nijmegen minder zal lijden dan bij de nu voorgestelde Belved£re- brug. i KORTE BERICHTEN. Een 14-jarige jongen was belast met het pompen voor het drooghouden van een fundeering langs het Stadionkanaal te Am sterdam; hij is daabbij te water gegleden en Ievenloo6 heeft men den jongen opgehaald. Zondagavond heeft bij een huiselijken twist J. v. G. te Tilburg zijn vrouw zoodanig mishandeld, dat zij een schedelbreuk bekwam. In hoogst ernstigen toestand is de vrouw door den geneeskundigen dienst naar het zieken huis vervoerd. De dader is aangehouden. Te Hoensbroek is in een houtmagazijn de 6-jarige K. door het losraken van eenige balken aan het hoofd getroffen. Het jongetjc is later aan de gevolgen overleden. Tot predikant bij de herv. gemeente te Knollendam en Marken-Binnen is beroepen ds. K. Hendriks te Thesinge (Gr.) ONBEWAAKTE OVERWEG. Zondagavond werd een 8-jarig meisje op den onbewaakten overweg in de „Voorde", lijn Zwolle^Kampen, door een motorwagen. uit de richting Kampen aangereden. Het on geluk liep tetrekkelijk goed af, daar het kind1 vermoedelijk slechts een been gebroken had. Frotrmciaa! nieuws HET LUCHTVAARTFEEST TE BERGEN. Gisteravod werd er in verschillende buur- ten druk gewerkt om een en ander voor de il- luminatie in gereedheid te brengen. Vel haden waren in verschillende lokalitei ten bezig de duizenden kaarsen in de lampi ons te plaatsen, opdat deze morgenavond op een vlotte wijze kunnen worden opgehan- gcn. Er heerschte zoo hier en daar een zenuw- aclitige stemming, omdat men zelfs begon te vreezen, met datgene wat men zich had voor- getseld, niet ger^d te komen. Na eenige uren werken kwam er wat meer perspectief in een en ander en werd de stem ming ook weer belangrijk beter. Een buitenstaander, die straks de resulta ten bekijkt, kan zich moeilijk indenken hot- veel voorbereiding noodig was. Vandaag zijn een 20 man van de genietroe- pen in de weer om de bijzondere belichting van de Ruine tot stand te brengen De ballon is reeds veilig uit de mand in van Schalkwijk's garage ondergebracht. Om 7 uur wordt morgen met de vulling een aanvang gemaakt. De Bergensche kinderen ontvangen hun ballon in de garage van den heer Schalkwijk, terwijl de Alkmaarsche kinderen die in de Christelijke School bekomen. gen aanwezig om ook dit luchtvaartfeest te filmen. Gezien de gunstige weervoorspellingen be- looft het morgen voor Bergen een succesdag te worden. UIT ZUIDSCHARWOUDE. De collecte ten bate der getroffencn bij stormramp op 1 Juni j.l. heeft alihier 572.95 opgebracht. Voorwaar cen mooi resultaat. UIT WIERINGERWAARD. Ds. C K. Grocneveld al'hier is beroepen bij de herv. gemeente te Haarlo (Geld.) ST A ATSLOTERI J. Hoofdprijzen. Trekking van heden. No. 16964 1000. Ns. 3437, 14776 en 18128 400. Ns. 1403 en 12196 200. Ns. 238, 1432, 2924, 8570 en 11285 100. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN Johannes Pieter, z. van Johannes Alber- tus Verbeek en Maria Cornelia Bakker. Jan, z. van Gerrit Remmelt Fennado Vi»- ser en Maria Jonker. Cornelis, z. van Pie ter Simon Buis en Guurtjje Over. Jan The- odorus, z. van Petrus Gerardus Wilhelmus Doornbos en Bregtje Lamberdina Stremme- laar. Adrianus, z. van Frederik Weder en Klasina Nijman OVERLEDEN: Trijntje Boon, wed. ^an Hendrik Lind, 88 jaar. RADIOFONISCH WEERBERIGHT, naar waarnemingen, verricht in den morgen van 26 Juli. Medegedeeld door het Kon Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 766.9 te Miin- chen. Laagste barometerstand 748.6 te Jan- mayen. Verwachting (geldig tot den avond van 27 Juli): Zwakke tot matigen zuidoostelijke tot zuid- westelijken wind, meest zwaarbewolkt, wei nig of geen regen, iets warmer. (buittn veranlwoordelijkheid van de Redac- lie. De opname in deze rubriek bewijst geens- zins dat de redactie er mede instemt Geachte Redactie. Verzoeke beleefd onderstaande regelen op te nemen in Uw veelgelezen blad. Bij voor- baat mijn dank. Vrijdag 11. hebben de oudjes uit Diaconie en Piusstichting een autotochtje gemaakr, daartoe in staat gesteld door verschillende ingezetenen van Alkmaar. Ieder zal verheugd geweest zijn over het genoegen, dat den oudjes dien dag is bereid en hen, die daarvoor gezorgd hebben, harte- lijk danken. Nu is er dien dag een schaduwzijde ge weest. De oudjes werden namelijk getracteerd, zij konden nemen wat zij wilden. Velen namen een glaasje bier. Dat is voor ons geheelonthouders de scha duwzijde. Als men weet, dat er in beide inrichtingen oudjes zijn (de goede niet te na gesproken) die wrakken zijn op de levenszee, die een le ven achter zich hebben, dat door den alcohol voor een groot gedeelte is verwoest, had vol- gens ons inzien die uitgaansdag alcoholvrij1 moeten zijn. Wij geheelonthouders hopen dat de oudjes nog veel van die leuke dagen mogen krij'gen,, maar dan zonder alcohol. W. VAN DER WAL, L Seer. A.N.G.O.B., afd. Alkmaar. Oudorp (N.-H.) (O.i. had inzender dit stukje beter achter- wege kunnen laten, of zich dienen te bepalen tot het Uitspreken van de wenschelijkheid om op dergelijke dagen geen alcohol in welken vorm ook te gebruiken. Tegenover volwassen menschen vordert de gastvrijheid, dat de gast benaalt wat hij wil gebruiken. Aan de organi- sators treft dan ook geen enkele blaam. Red. Alkm. Crt.) Verschillende filmondiernemers zijn mor-1 school alhier, onder geleide GESLAAGD. Onze vroegere stadgenoot, de heer W. Blijenburg, slaagde te Weltevreden voor het examen voor eersten machinist bij de Kon. Paketvaartmaatschappij. Bij de in Juni gehouden examens in het boekhouden verkreeg de heer A. C. Winder en het Mercurius- en het diploma van de Vereeniging van Leeraren in de Handelswe- tenschappen. Hij is leerling van den heer I. Prins Az. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui- gen te 9.30 uur licht op. Voor rij- en andere voertuigen een half uur later. EEN NUTTIG EN VROOLIJK U1TSTAPJE Dezer dagen hielden ruim een 50-tal leer- lingen en oud-leerlingen van de Rijkskweek- van een 4rtal cr* ,V ""gai en uuu-icciungen van i*

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 2