BultenlandSGh gemengd nieuws. Iiiichtvaart. Buitenland SIIIT-C1CES L. Frankenberg Albmaar. Provinciaal nieuws Binnenland 5. 1. i. 6. 7. 8. 9. 10. 11 12. 13. 14. (15. Ifl6. 17. 18. 19. 20. 21. 22. 23. 24. 25. 26. 27. 28. 29. 30. H. J. Caarls C. H. Noome W. Godschalk Ant de Wit A. J. de Wit C. J. de Moel C. Jansen A. J. de Wit P. C. Weel Dezelfde W. Godschalk Dezelfde C. H. Noome Dezelfde A. J. de Wi R. Tbie C. Korver. A. Haring K Jansen R. Thie J. J. Kroone C. J. de Moel W. Godschalk Dezelfde A. 1 de Wit A. Haring Theo v. Gijzen K Jansen i0.2il8 10.21.38 10.22.06 10.22.17 10.22.34 10.23.17 10.23.07 10.23.38 10.23.56 10.24.12 10.25.27 10.25.27 10.25.49 10.27 02 10.27.15 10.27.12 10.27.47 10.28.02 10.28 59 10.28.07 10.28 44 10.29.09 10.29 01 1029 26 10.30.10 10.31.42 10.3237 10.33.06 EEN VLIEGTERREIN VOOR DEN f VOLKEN'BOND. 1 Gister is op het vliegterrein te Cointrin bij Geneve de commissie van deskundigen bij- eengefcomen, die de mogelijkheid moet bestu- deeren om in de nabijheid van den zetel van den Volkenbond een vliegterrein gereed te maken, opdat in geval van een oorlogscrisis de leden van den Volkenbondsraad zoo min mogelijk aan vertraging behoeven onderwor- pen te zij, wanneer hun onmiddellijke aan- wezigheid te Geneve gevorderd wordt. Aan de werkzaatnheden van de commissie nemen luchtvaartdeskundigen deel uit Duitschland, Frankrijk, Italic en Nederland (de beer Ples- man), voorts een vertegenwoordiger van het officieele Zwitsersche luchtvaartbtireau, een vertegenwoordiger van het departement van openbare werken van het kanton Geneve en de directeur van het vliegerrein te Cointrin. VLIEGONCELUK. In de buurt van London zijn twee vliegtui- gen op elkaar gebotst. Een ervan is op den grond gevallen, de bestuurder is gedood. ITALle. HEVIGE STORMEN BOVEN n NOORD-ITALIe. Zaterdag heeft een hevige storm boven Noord-Italie gewoed, welke zich tusschen Milaan en Venetie een doortocht baande met het gevolg, dat vijf personen werden gedood en ongeveer zeventig gewond, terwijl belang- rijke materieele schade werd aangericht. Vooral de stad Cremona werd ernstig ge- teisterdbijna a lie ongelukken hadden daar plaats. Te Venetie wierp de wind een schoorsteen van een ziekenhuis omver; een drietal pa- tienten werden onder het puin bedolven, doch konden gelukkig nog worden gered. RUSLAND, PROCESSEN TEGEN MIL1TAIREN. Te Semipalatinsk is gisteren het proces te- gen den tsaristischen generaal Annenkof be- gon-nen, die tijdens den burgeroorlog gestre- den heeft aan de zijde van de contra-revolu- tionnaire troepen. In 1924 had Annenkof ech- ter de sowjet-regeering erkend, daar zij de meerderheid der bevolking vertegenwoor- digde. In 1926 was hij naar Rusland terugge- keerd. Het proces schijnt in verband te staan met de vroegere anti-sowjetistische actie van den generaal. Kolonel Persjoeref, gewezen lid van den generalen stad van Koltsjak, is door een sowjet-rechtbank ter dood veroordeeld. SIBERISCHE PEST? 18 personen reeds overleden, Naar uit Moskou wordt gemeld, zijn vol- gens een mededeeling van het commissariaat voor de volksgezondheid te Jaroslawa 25 personen ziek geworden. Zij lijden aan een tot nil toe onbekende soort van darmontsteking Vermoedelijk heeft men met de Siberische pest te doen. 18 personen zijn reeds overleden. De laatste dagen hebben zich geen nieuwe gevallen voorgedaan. NIEUWE DOODVONNISSEN IN SOVJET-RUSLAND. Naar gemeld wordt, zijn prins Tsjakofski en 8 tsaristische officieren te Koerow (Cen- traal-Rusland) ter d'ood veroordeeld, onder beschuldiging een staatsgreep te hebben wil len uitlokken ten gunste van grootvorst Cyril, den neef van wijlen tsaar Nicolaas Verdere arrestaties wegens aanslagen op het lovjetregime vinden nog dagelijks plaats. ALS FRANS-FERDINAND WAS BLIJVEN LEVEN... Memoires van oud-minister Kris Jozef Kristoffy, Hongaarsch oud-minister van Binnen'landsche Zaken in het kabinet Fehervary, vertrouweling en raadsman van den later vermoorden Frans-Ferdinand, heeft thans te Boedapest bij Wodianer een boek in het licht gegeven: „Naar de ineenstorting van het Keizerrijk", dat bijna geheel is gewijd aan den ongelukkigen erfgenaam der Habs- burgers. De schrijver steekt daarin de lof- trompet over de verdiensten van den aarts hertog en beproeft een soort postbuum eer- hexstel, want de figuur van Frans-Ferdinand een koud, gesloten man wordt zeer te- genstrijdig besproken, zelfs in moaarcbisti- sche kringen. Kristoffy laat zich in zijn boek niet in met den huidigen toestand. Het is een wederop- roeping van het verleden, waarbij hij heel wat slagen toebrengt aan rechts en links, zonder eigenlijk iemand te ontzien. Hij is van mee- ning, dat de ondergang van de Monarchic te wijten is geweest aan de Hongaarsche oligar chic, en dat alleen het federalisme, waarvan de aartshertog droomde, de monarchic had kunnen redden. Het interessantste deel van het boek is dat, waar de schrijver zich ten doel stelt, naar hij verklaart. de schaduwen te doen optrekken, die de nagedachtenis aan Frans-Ferdinand versomberen, welke vorstentelg naar zijn zeg- gen noch anki-Hongaarsch, noch antisemie- tisch is geweest, in tegenstelling tot al wat men van hem heeft gezegd. Hij was aan- hanger van een diepgaande constitutioneeh hervorming, die zekere autonomic had moeten verstrekken aan de ethnische minderheden Een ontwerp in dien zin was zelfs reeds, nu't medewerking van Kristoffy, tot stand geko- men: het rijk zou „trialistisch" worden, im- mers Bohemen zou op den zelfden voet ko men te staan als Oostenri[k en Hongarije Wat de Zuidslavische kwestie aangaat, deze zou in dien voege worden opgelost, dat de Kroaten en de Slovenen autonoom zouden worden verklaard onder de souvereiniteit van de kroo-n van den H. Stephanus. Als dit inderdaad de bedoelingen van den troonopvolger waren. begrijpt men ook dat hij het niet kon vinden met den ouden vorst, met Frans Jozef, den bij uitstek bureaucrati- schen en conservatieven. De slechte verstand- houding bleek trouwens bij verschillende ge- legenheden. Toen in 1908 Frans Jozef de mi- litaire concessies aan Hongariie goedkeurde. die de plannen van Frans-Ferdinand in de war stuurien, vroeg deze laatste aud'ientie bij den keizer en zei hem dat, als de concessies niet werden teruggenomen, hij zijn uniform zou uittrekken en den volgenden morgen in burger langs de Karnterstrasse zou gaan wandelen. En de concessies werden ingetrok- ken De aartshertog witfle van de Dubbelmonar- chie voorts een groote zeemogendheid maken Ook daarin echter werd zijn opvatting niet door den keizer gedeeld, die onveranderlijk anhvoordde: „Eerst het leger, dan pas de vloot." Eindelijk, na tal van pogingen, slaag- de de aartshertog erin, de credieten te verkrij- gen voor den aanbouw van zeven oorlogssche- pen. De eerste dreadnought werd „Franz- Ferdinand" gedoopt, en in 1911 ontving de aartshertog, tijdens schitterende manoeuvres, te Pola het bezoek van keizer Wiihelm, die van Venetie kwam. De keizer verheelde hem zijn bewondering niet, en vervolgens goedge- humeurd, vertelde hij hem van zijn bevindin- gen in Italie. Alles gaat geheel en al naar wensch bij onze verbondenen. Onze verbondenen? aarzelde de aarts hertog, terwijl hij de werkbrauwen fronste. Toen vroeg de keizer hem, de hand op zijn schouder leggend, glimlachend: Wat? ben je daarvan dan nog niet over- tuigd? Frans-Ferdinand had, zooals men ziet, eenig flair" in de maten 35 t/m 75 c.M., in 10 verschillende uitvoeringen. Rooseveldt placht in zijn vacantie, die hi] meestal doorbracht op zijn landhuis aan Oys ter Bay, op Long-Island, bij New.York, alle deputaties te ontvangen, die hem kwamen. complimenteeren. Meestal ging dit zoo. De deputatie meldde zidi aan en kreeg dan te hooren, dat Mr. President op de deel bezig was met het hooi op den zolder te bergen. De deputatie ver- scheen dan op de deel en vond daar den Pre sident in hemdsmouwen en met blooten hals op een trap staan manoeuvreeren met een hooivork. Totdat eenmaal een totaal onverwachte deputatie aan de voordeur verscheen. Roose velt had onmiddellijk jas en boord uitge- gooid en was binnendoor naar de deel geloo- pen En daar vond men Teddy, bijna stik- kende van kwaadaardigheid en voor dien dag het was erg warm ongemeen welbe- spraakt. Want het hooi van de vorige deputatie lag nog op zolder en was nog niet weer naar be- neden gemikt. En Teddy stond daar met zijn hooivork op de keurig opgeruimde deel vrij- wel voor dwaas. Maar zoodra de President de deputatie opmerkte, staakte hij zijn monoloog, wendde zich minzaam tot de heeren en zeide: „Oef, dat is werken geweest, we zijn net klaar; maar nu ben ik dan ook gelukkig ge heel tot uw dienst. En met zijn hooviork nog in de gespierde vuist, ging de President op de haverkist zitten en ontving DE VROEGERE VROUW VAN EEN BEROEMDHEID. De vier catagorieen. Er zijn vier categorieen van heden die bij het groote publiek op de eerste plaatsen van belangstelling (en soms van genegen bewon dering) staan. Het zijn: 1. uiterst bekoorlijke vrouwen, bij preferentie tooneel- of filmster- ren; 2. buitengewoon rijke menschen, bij pre ferentie beurs- of incustrievorsten; 3. wereld- kampioen-zwaargewichtboksers, van wie het niet meer geldt „dat de eerste klap een daal- der waard is", maar voor wie het goed plaat sen van een linksche of rechtsche directe, een hoek of een opstoot, honderdduizend dol lar of mcer kan beteekenen; en 4. de tenor van den dag. Dit zit er zoo in bij de menschen, dat de Amerikaansche bladen veel ophef maken van het feit, dat de weduwe van den tenor van gisteren (n.l. mevr. de weduwe Caruso) gaat hertrouwen. De a.s. echtgenoot is een voor- malig diplomaat, n.l. de vroegere Amerikaan- sche gezant te Madrid, Alexander P. Moore. De heer Moore, die vroeger dagbladmag- naat was te Pittsburgh, is weduwnaar van de tooneelspeelster Lillian Rusell. Hij is 60 jaar oud. Mevr. Caruso, was na den dood van den zanger hertrouwd met kapitein D. C. Ingram, maar ook alweer van hem gescheiden. PROBLEMEN VAN EEN KIND- KON1NG. De nieuwe, de kleine koning van Roemenie, Michael, is wat verwonderd- geweest over de plechtige ceremonien. waarbij hij tot „Koning Michael den Eersten" is uitgeroepen. Na af- loop zei hij tot zijn moeder: „Het was alle- maal erg aardig, mammie, maar waarom huilden ze tooh zoo?" Zij treurden om je grootpapa, die pas gestorven is," werd hem ten antwoord gege ven. Toen hij de verandering in zijn titel oplet- te, zei hij Waarom noemen ze me niet meer Koninklijke Hoogheid?" Je bent nu koning Michael", legde zijn moeder hem uit, „en je moet nu altijd zoet en verstandig zijn. Goed, mammie, dat zal ik, maar mag ik nu niet meer met m'n speelgoed spelen. Daarop werd het baasje vexteld, dat hij nog een paar jaar net als alle jongentjes mag zijn, alvorens hij de zorgen en verantwoorde- lijkheid van zijn nieuwe levensroeping op zich moet nemen. PRESIDENTIEEL NIEUWS. Coolidge helpt duwen. Er zijn weinig dingen waar de Amerikanen zoo op gesteld zijn, als op anecdotes van hun president. Zulke anecdoten zijn dan ook on- telbaar; zelfs zijn er presidenten geweest, die er een aparten secretaris-journalist op nc iiielden om ze te bedenken en dan in de bladen te krijgen. Van Coolidge gaat thans het volgende ver- haal door de pers. De President bracht een bezoek aan vrienden in de buurt van zijn zo- merverblijf in het woud van de Zwarte Ber gen. Hij deed den rit er heen in een boeren- kar. Maar toen de wagen een steile helling op moest, ging de President loopen, om de paarden te sparen. Toen't nog steiler werd, trok Coolidge zijn jas uit, zette zijn schouder onder den wagen en hielp met mannenkracht duwen. Volgens de schilderachtige beschrijving in een „speciaal" telegram, „zette hij zijn schou der onder het wiel en gaf een machtigen duw." Zooals wij zeidende Amerikaan houdt van zulke verhaaltjes over zijn President. Niemand heeft dat ooit z6o goed beseft als Rooseveldt. Vandaar het volgende voorval Vrijer: Nu Tommy, je kunt me fellciteeren. Je zuster heeft me beloofd met me te trouwen. Tommy: Ook wat nieuws! Ze heeft moeder al eeuwen geleden beloofd, met je te zuJlpa trouw.eu- jfPasslflg Show) Man, aan het eind van een paar dagen hard werk in den tuin: De hemel zij dank, het is klaar. Nou, in ieder geval heb ik bet loon van een tuinman uitgespaard. Vrouw: 0 Henk. wat prettig. Dan kan ik nu een nieuwe hoed koopen. (Passing Show) UIT EGMOND AAN ZEE. Zondagavond gaf het Dubbel-Gemengd Kwartet „Caecilia" te Rotterdam een concert in de oud-katholieke kerk, met medewerking van den heer B. A. Smits uit Utrecht (cello) en den heer P. N. Muus uit Rotterdam (or- gel), tevens directeur van „Caecilia". Het publiek, dat in zeer bevredigend aan- tal opgekomen was, werd veel moois te genie- ten gegeven. Het was een goed geslaagd concert, waar bij ons de voortreffelijke eigenschapppen van het kerkgebouw voor dergelijke kunstuitingen zijn opgevallen. Naar wij vernemen concer- teert binnenkort hier ook de bekende violist Alb. Sluijters en we hopen, dat dit voorbeeld door anderen gevolgd moge worden. ft. UIT EGMOND-BINNEN. De schoolkwestie nadert nu toch ten langen leste de oplossing. De ouders, die na de op- heffing der openbare school te Egmond-Bin- nen hun kinderen naar de Christelijke Schooi te Alkmaar zonden, hebben bericht ontvan gen, dat de stukken betreffende de beroepen van hen zelf zoowel als die van 't gemeente- bestuur tegen 't besluit van Ged. Staten, waarbij aan de wenschen der ouders gedeel- telijk tegemoetgekomen werd, op de secretarie van den Raad van State ter inzage liggen en nadere bewijsstukken kunnen worden inge- zonden. Hieruit volgt. dat de mondelinge be- handeling en de eindbeslissipg aaastaande zijn. Nog certs de schoeiing te Egmond-binnen. Zaterdagmiddag 3 uur was de Directeur van Gemeentewerken uit Alkmaar, de heer Margadant, op het stet te Egmondbinnen aanwezig om net schoeii'ngswerk te bekijken. Voorts waren aanwezig de burgemeester en raadsleden, behalve de heeren Straathof en Van Duin, de heer Sengers en de aannemer Apeldoorn. Nadat de toestand in oogenschouw was genomen, werd besproken hoe het werk nu aangepakt moest worden. De heer Margadant wenschte uitbreiding van het werk en uitvoering van plan A., d. i. volgenS bestek gemeentewerken Alkmaar. We thou der Apeldoorn kwam hier nog te en op als zou dit niet het idfee van den aad zijn geweest, doch de burgemeester merkte op, dat de Raad besloot alle wijzigin- gen goed te vinden als noodig geacht door den heer Margadant en deze wenschte uitvoe ring volgens eigen bestek. Alzoo zal thans de schoeii'ng gemaakt worden onder toezicht van den directeur van Gemeentewerken van Alkmaar en heeft plan B., d. i. plan-Sengers, afgedaan. UIT AKERSLOOT. De Rijksveldwachter brig.-tit. A. Gorter, gestationneerd alhier, heeft na gehouden exa- men den rang van brigadier behaald. De jaarlijksche zeilwedstrijden, uit- gaande van de Zaanlandsche Zeilvereeniging, te houden op het Alkmaarder Meer alhier, zullen plaats lipbben op 27 en 28 Augustus a.s, UIT WINKEL. Zooals uit het raadsverslag in ons num- mer van gisteren blijkt, is door den raad een telegram gezonden aan den minister, met de vraag hoe gehandeld moet worden inzake de benoeming van onderwijzend personeel. Hierop is van den minister het volgende antwoord ontvangen: In de vacature van onderwijzend personeel mag niet anders worden voorzien dan uit wachtgelders, tepzij gewichtige redenen kunnen worden aangevoerd, in welk geval de minister overwegen zal of ontheffihg op grond van het nieuwe 5de lid van art. 56 der Lageronderwijswet 1920 kan worden ver- leend. VAN WIERINGEN. Voor de vacante betrekking van onderwij- zeres aan de openbare lagere school te Oos- terland (vacature mej. K. J Duyvetter) heb ben zich 20 sollicitanten aangemeld. UIT HEER-HUGOWAARD. De beer W. Wester alhier is te Haarlem geslaagd voor het hoofdacte-examen. UIT KOEDiJK Onze plaatsgenoot de heer P. Kone is geslaagd voor het te Haarlem gehouden exajnen voor d^acte van hoofdonderwijzer. UIT CASTRICUM. De heer A. J. Wester alhier heeft met gu>n- stig gevolg te Haarlem bet hoofdacte-examen afgelegd. UIT TEXE-L. De heer C. Kuigner, alhier geboren, hoofd- inspecteur van polifie te Rotterdam, die al hier bij familie vertoefde, is gisteren bij het baden in de Noordzee omgekomen. Het on- geval wordt aan hartkramp toegeschreven Er blijven achter een zenuwzieke weduwe en twee nog jonge kinderen. Bij de strandvonderij alhier zijn aange- bracht 289 hout (ribben), gemerkt C X B UIT BROEK OP LANiGENDIJK. Toen het 9-jarig zoontje van den heer P. Dekker trachtte achter op een vrachtauto te klimmen, viel hij er af, maakte een buiteling over den kop en brak daarbij zijn sleutelbeen. Zaterdagavond geraakte de 91-jarige J. IJfs op het Papenhorn te water. Gelukki waren er eenige transportarbeiders in (3 nabijheid, die ijlings toeschoten en de oude man van een wissen dood redden. UIT BERGEN. Bij de gemeente-politie a" hier is een zwart gelakt heerenriiwiel met kettingkast gedepo- neerd, welk rijwiel aan de Eeuwige laan on- beheerd is achtergelaten. Hedennacht is met de brancard der ge meente uit de Staatsboschen onder Schoorl opgehaald iemand die tijdelijk in deze ge- meente verblijft en op een wandeling in ge- noemde bosschen ongesteld is geworden. EEN GEDENKPENNING VOOR DE KONINGIN. Ter herinnering aan het heuglijke feit, dat de koningin op 31 Mei en 1 Juni jl. te Eind hoven, door nviddel van Philips korten golf- zender voor d<; eerste maal hare onderdanen in Oost- en West-Indie heeft toegesproken, heeft de vereeniging „Oost en West" aan de koningin eene, van een toepasselijke inscriptie voorziene, zi'lveien penning aangeboden, wel ke H.M. welwillend heeft aanvaard. WINKELSLUITING. De K. v. K. voor West-Friesland heeft een adres gezonden aan den minister van Arbeid, H. en N., naar aanleiding van het ondenverp winkelsluiting en werktijdenbesluit. De doon-oering van een beperkten arbeids- tijd, waarbij, zooals in het voorontwerp wordt gezegd, zelfs gerekend wordt op een wekelijk schen onafgebroken rusttijd van ten minste 32 uren en bovendien op een vrijen halven dag vodr of na 1 uur des namiddags, aTsme- de op voorgeschreven minimum-rusttijden moet, zegt adressante, voor den winkelstanc van een zoodanige ingrijpende beteekenis zijn, dat de Kamer zich afvraagt, of den werkge ver daardoor niet een te groote beperking in zij'n vrijheid, de werktijden te regelen, wordt opgelegd. Naast een doen deelen van het winkelpersoneel in de voordeelen van de Arbeidswet-1919, mag toch niet uit het oog worden verloren, dat de te treffen maatrege len zoodanig moeten zijn, dat de lasten voor den winkelier-werkgever niet zoo zwaar wor den, dat zij tot groote rnoeilijkheden aanlej d'ing zullen kunnen gever Mede is de Kamer van oordeel, dat 'n alge- heele Zondagssluiting voor de kleinere stedec en het platteland groote bezwaren met zich zal brengen. Maar niet mindervoor de bad plaatsen en voor die gemeenten, die zich, vooral des Zondags, in een druk vreemdelin- gen-bezoek mogen verhcugen. Daar adressante weet, dat anderen MfW* nen, dat cok de winkelbedienden ten aloft* profiteeren van de voordeelen, die de Arbeids- wet-1919 aan de arbeiders in het algemeen heeft toegekend, ziet zij onder de oogen de mogelijkheid, dat voorstellea worden gedaan tot het ihvoeren van een werktijdcnbesluii voor winkels. Nu hebben vele gemeentebesturen de win kelsluiting reeds bij plaatselijke verordening geregdd. Wordt in sommige gevallen daar- tegen nog verzet aangeteekend, dan is dit grootendeels hierop gebaseerd, dat de winkel sluiting in de eene gemeente is doorgevoerd en in een nafourige niet, hetgeen tot nadeel in zaken kan leideri. De aan de gemeenteraden gegeven bevoegd- heid, bij plaatselijke verordening te bepalen, dat op een werkdag per week, gedurende een gedeelte van dien dag, alle op bepaalde groe- pen van winkels gesloten moeten zijn, gaat naar haar oordeel te ver. De Kamer beveelt overneming aan van de regeling, d'ie in 1920 door den Middenstandsraad is voorgesteld. Bij deze regeling ligt de beslissing bij de be- langhebbenden en niet bij de gemeenteraden, die gewoonlijk tot politieke colleges zijn ge worden. De Kamer verzoekt voorts, den aibeidstijd in winkels te bepalen op maximum tien uur per dag en 55 per week, en niet op resp. 9 en 50 uur, zooals in art. 5 is voorgesteld. In dit verband wijst de Kamer nog op de concurrentie, aan den m-iddenstand berok- kend, doordat werknemers in hun vrijen tijd arbeid verrichten voor anderen. EEN DOODELIJKE SLAG. Terwijl de kermisreiziger J. Smit uit Den Haag te Goor bezig was met een vrachtauto, waarachter met en staaldraad een pakwagen was bevestigd, zijiii ge-bakkraam te vervoe- ren, brak plotseling de staaldraad, zoodat de pakwagen dwars sloeg. Smit kreeg hierdoor een slag van den disselboom en- sloeg met het hoofd tegen den muu-r van een huis In het ziekenhuis t-e Hengelo (O.) is hij aan de gevolgen overleden. DE AARDENBURGSCHE RAADS- KWEST1E. De Raad der gemeente Aardenburg verga- derde gisterochtend, o.a. tot het onderzoeken der geloofsbrieven van de nieuwbenoemde raadsleden. De commissie van onderzoek bracht het volgende advies uit: „De comissie bevind-t de geloofsbrieven in orde. De meerderheid ziet geen bezwaren tot toelating der leden. De minderheid brengt naar voren, dat bij de verkiezinig de voor- schriften, vervat in de artikelen 65, 86 en 87 der kieswet, niet alle zijn in acht genomen en men dus tot onigeldigheid der verkiezing moet concludeeren." Naar aanleiding hiervan deed de voorzitter het voorstel, de door het Hoofdstembureau tot leden van den Raad beno-emde candidaten niet toe te laten, een en ander aan de hand van de overweging, dat verschillende bepa- lingen der kieswet niet letterlijk uitgevoerd zijn. Na ui-tvoerige discussies nam de Raad met 43 stemmen het besluit, de nieuw, benoemde raadsleden toe te laten. KOR'TE BERICHTEN. Vrijdagmiddag nam de heer L'. de Bruin, directeur der rijkskweekschool te Zaandam, in een druk bezochte bijeenkomst van autoriteiten, leeraren, leerlingen en oud-leerlingen, afscheid van de school en van het onderwijs, dat hij 45 iare met veel toe- wijding en trouw heeft geoiend. Onder hooge belangstelling is Zondag- namiddag te half een ten huize van het Roe- meensche gezantschap te s-Gravenhage de treurdienst voor koning Ferdinand I van Roemenie gehouden. De crematie van het stoffelijk ovenschot van den heer A. Sijthoff Jr., d-irecteur-uit- gever van de ,.Haagscbe Courant", die Za terdag j.l. in den ouderdom van 73 jaar te Noordwijk is overleden, zal plaats hebben op Woensdag as. te W-esterveld na aan- komst van trein 1 u-ur 42 min. aldaar. Zondag-namiddag zijn te Boedapesf z-estig Nederlandsche pleegouders van Hon gaarsche 'kinderen aangekomen. Zij werden aan het station feestelijk ontvangen. De gas- ten blijven een week te Boedapest. Iemand heeft bij re Amsterdamsche po litic aangifte gedaan, dat hem op het voor- balcon van een bijwagen van lijn 1 van het Centraal-Station naar den Overtoom een por- tefeuille, inhoudende ongeveer 1000, is ontrold. Bij Tilburg heeft een motorrijder een fietser aangereden en is daarna tegen een boom gebotst, waarbij hij drie ribben brak en de duorijder lichte verwondingen kreeg. De wielrijder bleef ongedeerd. De Rotterdainsche politie heeft een autc in beslag genomen, waarmee een havenarbei- de rop de Gedempte Slaak was overreden en ernstig gewond. De bestuurder was door de voorruit gevallen en kreeg een snijwond, die ook znij opname in een ziekenhuis noodig maakte. k k»a> tmme -4k

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 7