DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Sv KE§M. HbWerfl netfen en t^fiftrgste Jaargang tonnementsprijs bij vooruitbetaling per 3 maanden f2.—fr. per post f2.50. Bewijsn. 5 ct. Adrertentiepr. 25 ct. p. regel, grootere letters naar plaa'JmiBJW. Brieven franco N.V. Boek- en Handeladr. v.h. Herms. Coster Zoon, Yoordam C9, Tel. Administr. No. 3. Redactie No. 33. WOEASDAG Dagelijksch overzicht. Buitenland Bedden en Dekens stoomen. amerika: i No. 174 l5lTatftufffff tffsflfl H« 2 Sil'deh/ 1997 Directeur: O. H. KRAK. Hoofdredacteur Tj. N. ADEMA. 2? JIL1 Wat is de waarheid? De V loot conference. Amerika zit zonder aanbidders. Vrienden in den mod Pirandello heeft in zijn tooneelspel „Wat fs de waarheid1?" op de hem eigene, ironi- sche wijze gespot met de tegenstelling tus schen officieele en niet-officieele waarheid. De kern van dit stuk is aldus weer te geven: wat wij als belachelijk, droevig, of als waar heid beschouwen is dat lang met altijd in werkelij'kheid en wat wij in onze bekrompen- heid als leugen of valschheid meenen te mo- gen aanduiclen, is niet zelden bet tegendeel. Ook in Frankrijk blijkt men het met den grooten Italiaan volkomen eens te zijn. En dat heeft tot gevolg gehad, dat meii naar aanleiding van Poincare's Zondag gehouden redevoering waarin immers ook de schuld- vraag aan den oorlog weer eens ter sprake wera gebracht onderling wat aan't kibbe- len is geraakt. Vooral de Temps en de Volonte debatteer- den nog al heftig en gaven beiden een zeer verschillende interpretatie van Poincare's tvoorden. Nu leiden, zooals bekend, zulke kranten- veldslagen zelden of nooit tot eenig resul- taat en de Volenti vond't dan ook maar't beste op een wel karakteriseerende wijze een einde aan het debat te maken. Het blad schrijft namelijk dat het er niet aan denkt de geschiedenis te verloochenen, integendeel het eischt, dat men de vraag, wie verantwoordeliijk voor den oorlog is ge- weest, aan de gesdiiedschrijvers zal over- laten. Heden ten dage is de volledige waar heid over de oorzaken van den oorlog nog niet vast te stel'len en daarom moet men zich vrijhouden van alle onrechtvaardigheid. En het blad wenscht dan ook in geen polemiek te.treden om te oordeelen over de in het ver- drag van Versailles beschreven „Officieefe waarheid". De waarheid, dat men nooit met zekerheid zeggen kan, wat de waarheid is, heeft ook in verband met de vlootconferentie wel eenige waarde. Zooals men zich herinneren zal, is de hm- dige stilstand dezer besprekingen grooten- deels te danken aan het Engelsch-Amerikaan- sche meeningsverschil en wederzijdsch wan- trouwen Dit wantrouwen in elkanders oprechtheid inzake het streyen naar bewapeningsbeper- king heeft klaarblijkelijk zoo'n ernstigen om- vang aangenomen, dat het in Amerika tot een naar men zegt „ongebreidelde" anti- Engelsche propaganda gekomen is. Dat kan Engeland natu-urlijk niet klakke- k>os over zijn kant laten gaan en de Britsche gezant te Washington heeft dan ook officieel opdrachf gekregen om met groote veront- waardiging te protesteeren tegen deze pro paganda niet alleen, doch tevens tegen het feit, dat herhaaldelijk valsche voorstellingen tvorden gegeven en zelfs citaten uit officieele Engelsche decumenten opzettelijk worden vervalscht. Het gerucht ging, dat ook Japan onaan- genaam getroffen was door Engeland's aar- zelende houding en ernstig overwoog of het niet voordeeliger zoude wezen Amerika dan Engeland in de kaart te spelen. Japansche correspondenten van Londensche bladen be- strijd-eri echter deze meening met kracht en /erklaren dat integendeel Japan een buiten- gewoon goed begrip toont voor de moeilijk- heden bij de onderhandelingen te Geneve. Daarentegen blijven Engelsche correspon denten in Amerika, melden dat Japan veel meer sympathie voor de Amerikaansche dan voor de Engelsche voorstellen heeft. Wij waehten inmiddels belangstel'lend op het verder verloop der nog steeds niet her vatte conferemtie Andre Tardieu, de Fransche minister van openbare werken, bevindt zich in Amerika Thans is in een Amerikaansch blad een inter view met den minister opgenomen. Welnu volgens Tardieu, is de schuldenregeling. in- dertijd tusschen minister Mellon en gezant Berenger tot stand gebracht, als vrijwel dood te beschouwen. Tardieu kwam weer eens met de voor Amerikaansche ooren zoo onaangename tij ding, dat Frankrijk de schuld aan de Ver- eenigde Staten beschouwt als een oorlogs- bijdrage van de Vereenigde Staten en dat jIke Fransche regeering de verantwoorde- iijkheid voor een regeling, waaronder Frank rijk 62 jaar lang zou moeten blijven schulden aflossen, zal weigeren. Tardieu had in het hier vermelde inter view ook eens (van zijn standpunt) de rede- nen nagegaan voor de misverstanden, die- er tusschen de Vereenigde Staten en Frankrijk zijn gerezen. Voor een groot deel wijt Tar dieu die misverstanden aan de „wonder- baarlijke verzekerdheid van de Vereenigde Staten altijd precies te weten hoe het moet zijn". Deze „verzekerdheid" vertel-t Tar dieu dan verder met een openhartigbeid, die bij een minister in functie toch wel moet ver- bazen berust op de aanbidding van de Amerikanen voor wereldsche goederen. De Amerikanen vergeten te gemakkelijk, dat in Europa andere toestanden h-eerschen en dat de Amerikaansche aanbidding van het succes lan den overkant van den Atlantisch-en Oce- lan geen toepassing vind't. .Eenmaal waren de Vereenigde Staten de afgod van Frankrijk; maar thans vinden de Vereenigde Staten nergens aanbidders. De financieele macht is nog slecbts het eenige middel om invloed te oefenen dat de Veree nigde Staten bezitten Aldus Tardieu. Vermoedelijk zal deze de hem in den mond g-elegde woorden wel wraken of aithans verzachten. Het is reeds meer dan drie maanden gele- den, dit de Missisippi en de rivieren van haar stroomgebied buiten haar oevers tra- den, de dijken doorbraken en een groote uit- gestrektheid vrucbtbaar land onder water zetten. Hoewel deze ontzettende vloed zich terug- trok staat thans een oppervlakte van meer dan een millioen acres van den besten grond in Amerika nog tien tot twintig voet onder water en een gebied, dat welhaast nog groo- ter is, is doorsneden door diepe geulen, be- dekt met zand, begraven onder eeri harnas van steenharde klei of verstikt onder het on- kruid. En de bevolking dezer zwaar-beproefde streken gevoelt zich door iedereen vergeten, -behalve door het Roode Kruis en vooral: Hoover. Zij is zich bewust, wat zij aan Hoover te danken heeft. Hij waarschuwde voor het ge- vaar, dat de menschen 'liepen en r-edde hen, toen zij niet naar hem luisterden. Hij richtte toevluchtsoorden voor hen op, en zorgde, dat zij gevoed werden. Hij sloeg zich door alle bureaucratie been, kocht alles wat noo dig was of vorderde het op en waar geen geld was, gebruikte hij zijn eigen geld zon der zich over de afrekening bezorgd t-e maken. De spoorwegen wist hij over te halen voor een millioen dollars diensten te presteeren en hij kreeg nog tweemaal zooveel van aarze- lende ministers der regeering gedaan. Maar, wat het kostbaarst van alles is, hij bracht telkens en telkens weer verlichting in de beproevingen. Over 't algemeen vergeet men de overstroomingen, aithans men tracht ze te vergeten maar Hoover zal den men schen steeds in gedachte blijven. DE CONFEREiNTIE TE GENeVE. Churchill heeft giste.en in het Lagerhuis meegedeeld, dat het waarschijnlijk noodig zou zijn, dat de regeering een verklaring af legt nopens den stand der onderhandelingen ter maritieme conferentie te Geneve, voordat het Hnis op zomerreces kan gaan. De ver klaring is vandaag of uiterlijlk Donderdag te verwachten en Bridgeman en Cecil hebben hun vertrek naar Geneve, in verband met de waarschijnlijkheid dier verklaring, nog uit gesteld. Het is echter eveneens onzeker, of zij direct daarna zullen kunnen vertrekken, omdat er nog veel te bespreken va'lt en adini- raal Field, de chef der Engelsche deskundi- gen, ziek geworden is. - Churchill kon dan ook geen vast en datum noemen, 'waarop de besprekingen' te Geneve zullen worden hervat. Een later bericht meldt dat de Engelsche de legate heden naar Geneve terug zal keeren. VOLKENBOND. DE INTELLECTUEELe SAMEN- WERKING. De jaarlijksche zitting der volkenbonds- commissie voor intellectueele samenwerking te Geneve is gister beeiritiigd. CHINA. TYPHOON IN DE OHINEESCHE WATEREiN. 150 personen verdronken. Naar uit Shanghai gemeld wordt, zijn 150 personen verdronken door bet omslaan van een passagiersvaartuig tijdens een typhoon, welke ter hoogte van Canton gewoed heeft. BORODIN OP ZOEK NAAR EEN1 BONDGE'NOOT. Volgens een draadloos bericht uit Hankow had het jongste bezoek, dat de Russische ad- viseur der Hankowregeeriag, Borodin, aan Kuling heeft gebracht, ten dod te onderhan- delen met een vertegenwoordiger van gene- raal Tsjang Kai Sjek, die Borodin's voor- stel, om een accoord met Moskou aan te gaan, had geweigerd. Men gelooft, dat Borodin thans besprekin- fen heeft aangeknoopt met generaal Feng oe Siang, om dezen tot het sluiten van een bondgenootschap met Mosko-u over te haien. De pogingen van Borodin. Feng-Joe-sjang. Wat er bij Sjoe- tsjoe-foe gebeurt. Te Sjanghai is een draadloos bericht ont- vangen uit Hankou naar luid, waarvan het recente bezoek van Borodin in Koeling ten doel had gehad, besprekingen te houden met de vertegenwoordigers van Tsjang-Kai-sjek. Laatstgenoemde had echter het door Borodin aangeboden vergelijk tusschen Hankou en Nanking van de hand gewezen. Men houdt het er voor, dat Borodin thans in voeling is met Feng-Joe-sjang, ten einde te trachten een verbond tot stand te brengen tusschen Moskou en Feng. Een draadloos bericht uit Nanking meldt, dat de stad Sjoe-tsjoe-foe een vooruit gescho- ven basis van het nationalistische leger dat tegen Peking ageert, den 23ste dezer door de Noordelijken was bezet. Dezen waren er ech ter den volgenden dag door de troepen van Feng-Joe-sjang uit verdreven. Dit bericht is bdantrriik wijl er voor de eerste maal uit blijkt dat er troepen van Feng in de buurt van Sjoe-tsjoe-foe staan. Het nationalistische front staat thans bij Koetsjan, op 25 mijl ten zuiden van Sjoe- tsjoe-foe. DUITSCHLAND. DE UITLATINGEN VAN DE BROCQUEVILLE. Didtschland's laatste woord. Over het standpunt der Duitsdhe regeering nopens het jongste Belgisdhe memorandum over de beweringen van den Belgischen mi nister van oorlog de Brocqueville, melden de bladen van officieele zijde: „De Duitsche regeering stelt tot haar groot leedwezen allereerst vast, dat de Belgi sdhe minister ook in dit laatste memorandum zijn beweringen nog durft volhouden, of schoon hij klaarblijkelijk niet in staat is ge- weest om op de officieele Duitsche bescheiden met een concreet feit te antwoorden of ze op eenig punt te weerleggen. Wanneer een verantwoordelijk minister in het openbaar aanklachten tegen een anderen staat inbrengt en dan het bewijs van het te gendeel eenvoudig weigert te aanvaarden, met een beroep op het geheime karakter van zijn bronnen van inlichting, dan zal de open- bare meening hier en elders daaruit wel con- clusies trekken die voor Duitschland niet on- gunstig kunnen luiden. De Duitsche regee ring vindt dan ook geen reden, om het door haar bij de Belgische regeering ingediend protest, dat naar van zel'f spreekt in vollen omvang gehandihaafd wordt, in een nieuwe nota te herhalen, die 'uiteraard slechts in herhalingen zou kunnen treden. Op een punt wenscht de Duitsdhe regeering echter nog een opmerking te maken. In haar nota heeft zich de Belgisdhe regeering ook beroepen op de rapporten van de Duitsche Rijksdagcommissie naar de oorzaken van den wereldoorlog. Het is niet erg duidelijk hoe de werkzaamheden van deze commissie eenig verband kunnen houden met de bewe ringen van minister de Brocqueville. Deze commissie immers, is ingesteld door de Duit sche Nationale Vergadering van Weimar naar aanlieding van de artrkelen 227231 van het Verdrag van Versailles waarin Duitschland gedwongen werd de sdhuld over het uitbreken van den oorlog alleen op de schouders te nemen. Deze commissie is na een arbeid van 7 jaar nagenoeg met haar werk gereed en de Belgische regeering heeft een door haar aan het Belgische parlement voorgelegd memorandum nopens de rappor ten dezer commissie ook aan de Duitsche regeering meegedeeld. De Duitsche regeering is van plan dit Belgisch memorandum aan haar eigen commissie te overhandigen en dc- aangelegenheid daarna als afgedaan te be schouwen. De Duitsche gezant in Brussel heeft opdracht ontvangen dit standpunt der Duitsche regeering aan de Belgisdhe regee ring kenbaar te maken. DE CRISIS IN DE RIJKSBANIER. In de Rijksbanier schijnt de crisis onvermij delijtk tengevolge van het ontslag van rijks- kanselier Marx. Men vreest namelijk, dat vele tot het centrum behoorende leden der organisatie het voorbeeld vas den rijkskanse- lier zullen volgen. De houding van Marx is inderdaad zonderling, aangezien hij ontslag nam, hoewel bekend was, dat Hoersing wel- dra zou heengaan als regeeringscommissaris Men vermoedt in republikeinsche kringen, dat de rijkskanselier slechts een voorwendsel heeft gezocht om de rijksbanier te kunnen ver laten. Enkele bladen meenen, dat de schoolwet in deze zaak wel een rol zal spelen. Immers bij de aanstaande debat ten in den Rijksdag za! de rijkskanselier, en met hem het geheele cen trum, aandringen op den steun van de rech terzijde. Deze echter verwijt den rijkskanselier steeds weer zijn al te goede betrekkingen met de linkerzijde en aan deze betrekkingen heeft Marx klaarblijkelijk thans op demon- stratieve wijze eer einde willen maken. Men denkt dat dr. Kohler, rijksminister van finan cien, die als goed republikein bekend staat, in de eerste plaats het voorbeeld van Marx zal volgen. Zooals gemdd, zullen de leden van de tot de rijksbanier behoorende leiders van het cen trum deze week te Berlijn vergaderen. De linkervleugel van het centrum, wier leider dr. Wirth is, zal natuurlijk weigeren de rijksba nier te verlaten en een zelfde houding kan ook wel worden verwacht van de vele katho- lieke arbeiders in het Westen, die lid van de republikeinsche strijdorganisaties zijn. De vraag is alleen maar of het centrum zelf van zijn aanhangers zal verlangen dat in deze de partij-diseipline geeerbiedigd wordt. Enkele groote tot het centrum behoorende bladen verlangen, dat een einde zal worden gemaakt aan de vriendschap tussdien de partij en de rijksbanier. Andere bladen die meer repubti- keinsch gezind zijn, zooals de Berlijnsche Germania heeft tot nu toe haar houding over de aangelegenlheid nog niet te kennen gege ven. - Woensdag zal te Berlijn een bespreking van de voomaamste leden van het centrum plaats hebben, die tevens lid van den bond rijksbanier zijn, ten einde over de verhouding van het centrum tot den bond te beraadsla- gen. Volgens het „Berf. Tagebl." neemt men aan, dat verschillende eischen zullen worden geformuleerd, van welker aanvaarding of af- wijzing door Horsing het zal afhangen, of de centrumsleden in de rijksbanier zullen blijven. ZWARE STRAFFEN. In het proces tegen een aantal communis- ten wegens .hoogverraad, moordaanslag en valschheid in geschrifte voor de rechtbank te Stuttgart zijn de beklaagd n heden tot buiten- gewoon zware straffen veroordeeld. Goecke- ler, de hoofdbeklaagde kreeg 13 jaar gevan- genisstraf en 1000 mark boete, de overige be- klaagden straffen van 8 tot 2y2 jaar- In de motiveering van het vonnis wordt o.a. gezegd, dat niet alle beklaagden als ver antwoordelijk voor de gepleegde misdrijven dienen te worden beschouwd. De werkelijke verarttwoordelijken bevinden zich in Rusland. Nadat het vonnis geveld was riepen de ver- oordeelden „leve Rusland! Weg met de klasse justitie!" Voor de reditbank had een groote menigte post gevat, die door de politie uit elkaar werd gedreven. ENGELAND. ENGELAND EN EGYPTE. De onderhandelingen, die tijdens het ver- blijf van den Egyptischen koning te Londen tusschen Sarwat en het Engelsche ministerie van buitenlandsche zaken zijn gevoerd, zijn volgens de Engelsche bladen zoo goed als afgeloopen en hebben tot een grondslag voor verdere onderhandelingen te Kairo geleid. De bladen bevestigen dat het Engelsche ministerie vasthoudend is geweest, voor zoo- ver het de vraagstukken betrof, waarbij de le- vensbelangen van het Engelsche rijk zijn be- t'rokken, doch dat het zich zoo tegemoetko- mend als mogelijk heeft getoond om de na tionale gevoelens van Egypte te ontzien. Een officieele mededeeling over de onder handelingen zal eerst worden gepubliceerd, nadat Sarwat Pasja in Egypte zal zijn terug- gekeerd en met zijn medeministers daarover geconfereerd heeft. OOSTENRIJK. DE ONLUSTEN IN DEN NATIONALEN RAAD. Gister zijn in den Oostenrijkschen Natio- nalen Raad de besprekingen begonnen over de van 1518 Juli plaats gehad hebbende onlusten. Bij den aanvang besprak bondskanselier Seipel de eerste oorzgak der troebelen: het vonnis in het Schattendorfer proces. Een deel der pers heeft reeds voor het vonnis geveld was de beklaagden als moordenaars gebrand-merkt en aldus de openbare meening in bepaalde richting geleid. Dat inderdaad geen zoogenaamd vonnis van „Klassenjusti- tie" geveld is moge hieruit blijken dat bij de samenstelling der lijst van getuigen een aan tal getuigen, op verzoek van sociaal-democra- tische zijde en met vollen steun van den open'- baren aanklager, gewraakt -zijn als bevoor- oordeeld. Wel waren tegen den vorrn waarin deze soort processen behandeld worden ernsti- ge bedenkingen gerezen en een deel van het publiek had blijkbaar zijn vertrouwen in dit soort rechtspraak verloren. Men had missehien van het parlement kun nen eischen, dit proces op te schorten tot meer vertrouwen in de rechtspraak zou terugge- keerd zijn, maar een dergelijk verzoek heeft de regeering niet bereikt. De regeering heeft inmiddels wel een ontwerp tot wijziging van het procesrecht voorbereid maar zij heeft dit niet willen indienen op een tijdstip dat de gemoederen na de gebeurtenissen van Schat- tendorf verhit en verbitterd waren, omdat zij meende dat een dergelijke aangelegenheid van gewicht, voor alles, op rustig zakelijke wijze moet kunnen behandeld worden. In zijn rede zeide Seipel verder nog ten aanzien van de feiten van den 15en Juli het volgende: De veiligheidlswacht was bij de eerste aan- vallen nog niet met geweren gewapend1 en hoezeer de aanvallen van de zijde van het opgehitste volk zijn uitgegaan blijkt uit het feit dat gedurende de eerste twee uur in de onderscheidene ziekenhuizen uitsluitend ge- wonde politiedienaren zijn ingeleverd. Toen de Landeshauptman militair ingriipen deson- danks nog onnoodig achtte heeft Schober eenige afdeelingen politie ter zelfverdediging van geweren voorzien. Toen de militairen eindelijik moesten ingrijpen en het parlement en de bouwvallen van het paleis van justitie bezetten, hidden de excessen vrijwel onmid- dellijk op en de militairen hebben geen enkel sc'hot behoeven te lossen. Ik persoonlijk ben overtuigd dat de onlusten niet de helft van het aantal slachtoffers zouden hebben ge- eischt als de militaire macht onmiddeilijk had kunnen ingrijpen. De rede van Bauer. Na de rede van Seipel nam de socialist! sche leider Otto Bauer het woord. Zijn rede, waarin hij het standpunt van zijn partij uit- een zette, duurde meer dan twee uur. Hij ver- klaarde, dat het een font van zijn partij was geweest, dat zij geen geregelde betooging had in d'kaar gezet, dat de republikeinsche Schutzbund niet snel genoeg is kunnen wor den gealarmeerd, en dat de gemeentelijlke wacht niet reeds Vrijdag gereedl stond. Daarna richtte hij scherpe aanvallen tegen die politie. Hij heriiaalde de bewering, dat er dum-dum-kogels waren gebruikt. Toen het volk, dat na het schieten razend was geworden, vergelding eischte door wraak te plegen, verkeerden de sociaal-dem-ocrati- sche leiders in den moejjijksten denkbaren toestand. De vericeerestaking was noodig om een werkelijken burgerooriog te veihinderen. Iemand moest den burgerooriog verhinderen wij of de regeering. De regeering deed niets. (Bijval en handgeklap links, interrupties rec'hts, langdturig lawaai en nadruk). De op» roep tot beeindiging van de staking is, hoe wel de regeering niet heeft bijgedragen tot het lichter maken van dit besluit door het spoorwegpersoneel onmiddeilijk nagekomen. De spreker verdedigde de instelling van de „gemeente-wacht" en verklaarde, dat de ge- meente volgens de grondwet daartoe het redht had. Daarentegen hadden de autoriteiten van de landen in strijd met de wet gehandeld door de „heimatschutz"-formatie die in strijd met de grondwet zijn, te hulp te roe- pen. Bauer zette voorts de wensrhen van deg sociaal-democratischen partijdag uiteen, n.L een commissie van onderzoek, amnestie, hulp voor de nabestaanden der slachtoffers. Aan Sei'pel's eisch om een scherpe afscheidings- lijn in de partij te trekken, kon hij geen ge volg geven. De rede van Seipel getuigde van blindheid voor hetgeen in de volksziel leeft. De regeering nam tegenover de go* beurtenissen een kleingeestige en huichelach- tige houding aan. Wee het land, dat in zullc een oogenblik op een zoo benepen wijze ge* regeerd wordt. Hierop ontstond groot rumoer ter rechter- zijde. Toen het weder rustig werd, ovedhan. digde Bauer den voorzitter twee moties van zijn partij, de eerste tot vaststelling van een commissie van onderzoek, de tweede tot het uitspreken van wantrouwen in de regeering. Voor de christelijk-socialen voerde Kun- schah het woord. Nadat onder groot tumult de vice-kanselier Hartleb nog een verklaring had afgelegdt werd de vergadering gesloten. DE OE MEE NT EW ACHT" TE 3 WEENEN. n Men meldt uit Weenen, dat de socialisti- sche meerderheid in den Weenschen gemeen- teraad van de „gemeentewacht" een blijvende instelling zou wenschen te maken. Voorloopig zou de sterkte 2000 man bedragen, doch na Septeihber nog maar 1000 man. De dagsoldij zon acht shilling wezen. De burgerlijke pers wijst op de onwettig- heid van dezen maatregel, waardoor het zal moeten komen tot voortdurende conflicten met de staatspolitie. Verder merkt de niet-socialis- tische pers op, dat de burgemeester van Wee nen beloofd had, dat de gemeentewacht slechts voor de dagen van gevaar was in het leven geroepen. Die belofte van den Ween schen burgemeester is thans vergeten. EEN OPROEP VAN DE WEBNiSCH'E OOMMUNISJEN. Uit Weenen wordt gemeld dat de Ween- sche communisten een oproep hebben uitge. vaardigd, waarin zij uiteenzetten, hoe de ar- beidersklasse door het verraad van haar lei ders een nederlaag heeft geleden; daarom moest men thans den weg betreden die be- gaan was door het Russische proletariaat De communisten hadden zoo heette het verder in den oproep de laatste dagen een krachtigen toevloed uit het socialistische kamp gehad. Zij (de communisten) staan dan ook op het punt de leiders van het prole tariaat te worden. Zij eischen de bewapening van die arbeiders, de ontbinding van de fas cistische organisaties, de vergemeentel ijkinj van de politie, de invrijheidstelling van all, gedetineerden en de afzetting van de regee ring van Seipel. PIECK VRIJGELATEN. Uit Weenen wordt thans officieel gemeld dat het onderzoek der politie nopens de rol die het communistische lid van den Pruisi- schen Landdag, Pieck, bij de jongste onlus ten gespeeld heeft, geen voldoende motieven heeft opgeleverd om Pieck te vervolgen. Hij wordt vandaag vrij gelaten onder de eenige voorwaarde dat hij naar Pruisen terugkeert' STIERMARKEN WENSCHT d. REACTIONNAIRE M AATREGELEN. Desiderata van den Landdai De correspondent van de N. R. Crt. Weenen meldt, dat de Landdag van Stiermar- ken een resolutie heeft aangenomen, ingediend door de burgerlijke partij en, en waarin wordt aangedrongen op beperking van de vrijheid van drukpers, de wederinvoering van de doodstraf, de reorganisatie van de jury-recht- banken, de wijziging van het beroepsleger in een militieleger, en de invoering van een wet tegen werkstakingen, - OVERSTROOMINGEN IN VENEZUELA 10 menschen omgekamem Uit Caracas wordt gemeld, dat in hej Zuidelijk deel van Venezuela verechekfene districten door overstroomingen geteisterd zijn. De stad Paragua is geheel overstrooaKfc Er zijn 10 menschenlevens te betreurea. ,3 VAJNZETTI WEER IN HONGERk STAKING. *'v Volgens een bericht uit New York is Vat^ zetti, die zijin hongerstalking met een flirik dejeuner had onderbroken, opnieuw tot ho* gerstaking overgea^an- RMAARSCHE COURANT.

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 1