CASCADE-DROPS Binnenland Sport □IQMPiPialDiaiaiDOjo Marktberichien Bioscopen Zeelijdingen ziet er smakelijk en aantrek- kelijk uit; uiterlijke vorm is de weerspiegeling van den zui- veren, verfrisschenden smaak. TE VER IN ZEE GEWAAGD. Het heeft maar zeer weinig gescheeld, of er waren in Zandvoort weer twee menschenle- vens te betreuren geweest, raeldt „Het Volk". Op het stille noorderstrand waren een moeder en haar kind voorbij het „Kur- haus" aan het zwemmen, toen het 10-jarig zoontje vermoedelijk wat te ver in zee ging en luide om hulp begon te roepen. Zonder aarzelen begaf de moeder zich naar de plek des onheils en wist haar kind ie grijpen. Nu begon een hopelooze strijd tegen de branding. Er stond oostenwind en :\e twee drenkelingen dreven, door den stroom naar zee getrokken, af. Op het hulpgegil van de vrouw kwamen drie heeren toegesneld, die te water gingen, daar een keten vormden en het geluk moch- ten hebben, zoodoende de drenkelingen op't strand te brengen. Het ventje was bewusteloos en werd dbor kunstmatige ademhaling weer bijgebracht. j BIJ HET ZWEMMEN VERDRONKEN. Dinsdag is een militair uit het remonte- depot te Milligen bij het baden in de Meer- velderplassen verdronken. Wijl hij niet zwemmen kon, was hem een touw om het lichaam gebonden, dat echter bij de pogin- gen tot redding brak. k SCHIP GEKANTELD. Te Emmer Compascum zijn bij het laden ran een turfschip zes meisjes te water ge- taakt, doordat het schip overhelde. Een der meisjes, de 17jarige E. B., is verdronken. AUTO IN DE SLOOT. Tusschen Breukelen en Maarssen werd een van Utrecht komende autobus van de firma Meyers achterop gereden door een Buick. De Buick, waarin twee personen zaten, wilde de hiervoor uitwijkende bus passeeren; hierbij raakte de Buick de bus echter zoodanig, dat deze laatste met het voorstuk tegen een boom giedrukt werd. De bestuurder van de Buick raakte het stuur kwijt, met het gevolg, dat de auto over den berm van den weg heen de sloot inreed. Van de inzittenden der bus werd een per- soon gewond; de twee personen, die in de auto zaten, kwamen er zonder letsel af. r: DE PROEFVELDEN VAN DE LAN DBOU WHOOGESCHOOL. Met het oog op het groot aantal personen die zich aanmelden voor hiet bezichtigen van le proefvelden over aardappelziekten van Jet Laboratorium voor Mycoiogie en Aardap- pelonderzoek van de Landbouwhoogeschool, wordt bekend gemaakt, dat het met de moeite loont om nog in het eind van Juli naar deze proefvelden te gaan, daar in de laatste week van Juli bijna alle planten met typische ziektegevallen gerooid worden. VADER EN KIND VERDRONKEN. De 12-jarige H. L., thuis behoorend aan boord van de motorboot „De tijd za, It' lee- ren II", welke boot in beurtdoenst vaart op Zaandam en die gisteravond in den Blaak te Rotterdam lag, was op de loskade aan het spelen met een autoband. De jongen strul- kelde en viel in het water, waarna de vader, de 42jarige J. L., die het ongeluk aan boord van het schip zag gebeuren, het kind ge- kleed nasprong. Beidcn zijn in de diepte ver- dwenen; vermoedelijk waren zij onder het schip terecht gekomen. Na een kwartier werd de jongen opgehaald; de vader is eerst drie kwartier later gevonaen. Personeel van de reddingsbrigade heeft tevergeefs getracht de levensgeesten op te wekken. De lijken zijn naar het zlekenhuis aan den Coolsingel vervoerd. J. L. laat een vrouw met oegen kinderen achter. NOODWEER. In de gemeente Barneveld is de bliksem op vier plaatsen ingeslagen, n.l. bij G. Lokhorst te Hasselaar, bij wien een hooiberg en een Bchuur verbranodenbij de wed. v. d. Berkt, te Kootwijkerbroek, bij wie 'n met hooi gevul- de berg in vlammen opging; bij G. v. d. Loen- horst, te Kootwijkerbroek en bij de wed. Van't Hof, te Zwartebroek. Bij de laatste twee ontstond geen brand. POLITIE-PERSONEEL VOOR NED.-INDIe.. Bij het depaTement van Kolonien is een felegram ingekomen van de Indische regee- ring, waarin spoedige uitzending wordt ver- zocht van 15 commissarissen van politie op verbeterde uitzendingsvoorwaarden, voorts 15 adspirant-commissarissen van politie, te be- trekken uit jonge inspecteurs van politie met volledige H. B. S.-opleiding, terwijl tot aan- beveling strekt het inspecteurs-diploma; voorts 25 adspirant-politie-opzieners, voor- namelijk te recruteeren uit jonge agenten hier te lande, marechaussee en politietroepen. Het bezit van politie-diploma's strekt tot aanbeveling. Na een verkorte opleiding op de politie- school in Ned. Indie zullen de adspirant- commissarissen en adspirant-opzieners in den practischen dienst treden onderscheidenilijk als commissaris van politie 3e klasse en po- litie-opziener. De commissarissen van politie 3e klasse worden na 1 jaar 2e klasse, de op- zieners na 6 jaar opzieners le klasse. De betrokken commissie van aanwerving van het politie-personeel voor Ned. Indie in Den Haag is belast met de uitvoering. VERHIHOGDE AANSPRAKELIJKHEID BIJ EEN COOP. VEREENIGING. De Cooperatieve Verduurzaaminrichting „Het Westland" te Naaldwijk was op 18 Oc tober 1920 failliet verklaard. Volgens een aan curatoren gebleken tekort, vermoedelijk /l.050.000 bedragende, hebben dezen toen de leden-aandeelhouders aangesproken tot bijstorting op de aandeelen tot een bedrag van 300 per aandeel, aangezien art. 14 der Statuten bepaalt dat de aansprakelijkheid voor het tekort voor ieder lid wordt beperkt tot 300 voor elk te zijnen name ingeschre- ven aandeel. Aanvankelijk was de aansprake lijkheid beperkt tot 100, doch in een op 5 Juli 1919 gehouden aandeelhoudersvergade- ring werd dit bedrag verhoogd tot 300 voor een tijdsverloop tot en met 5 Juli 1920, welke terwijn bij besluit van 25 Juni 1920 is ver- lengd tot en met 31 Dec. 1920. De Haagsche rechtbank heeft de door cura toren ingestelde vordering toegewezen tot een bedrag van 100 per aandeel, terwijl de besluiten van 5 Juli 1919 en van 25 Juni 1920 tot wijziging der statuten nietig werden verklaard, op grond dat de aandeelhouders bij het nemen hunner beslissing in dwaling hebben verkeerd, en dat de verhoogde aan sprakelijkheid alleen zou gelden voor een be- paalde, door het bestuur voorgesteide trans- adie met een buitenlandsche firma. Het Gerechtshof te's Gravenhage heeft zich thans met dee beslissing eens verklaard, waarbij nog werd overwogen, dat den leden een juist inzicht in de positie, waarin hun vereeniging zich bevond, is onthouden, en dat door het bestuur is verzwegen, dat „het West- land" een groote schuld had aan de bank, welke schuld door de bestaande aansprake lijkheid niet was gedekt. Het Hof bekrachtigde dan ook het gewezen vonnis. p r HI5TRISCHE ANECDOTEN. Bussompiere vroeg eens een hoofdman hoe oud hij was. Heel bepaald weet ik dat niet antwoordde de hoofdman, ik denk van 38 of 48. „Hoe?" zeide Bussompiere, over een ver- schil van 10 jaar zijt ge zelfs in't onzekere' ,,Och mijnheer" antwoordde de hoofdman ik tel mijn geld, mijn schapen, mijn runderen. enz.; maar nooit mijn jaren, want die kun- nen mij toch nooit gestolen worden. Charles Duperrier zei eens tot d'Herbelot: Alleen de dwazen kunnen het mooie in mijn verzen niet vinden. d'Herbelot antwoordde hem hierop met een der spreekwoorden van Salomon „Stul- torum infinitusestnumerus". „Het getal der dwazen is eindeloos". Van Menagius is bekend dat hij begaafd was met een buitengewoon sterk geheugen. Eens moet hij gezegd hebben, dat hij den dictionnair van Mereri niet las, omdat hij juist om zijn sterk geheugen bang was ook alle fouten, die daarin voorkomen, tc onthouden. Toen Chapelle eens in een talrijk gezel- schap bij markies Marsilli dineerde en ter opwachting geen enkele bediende aanwezig was, dan alleen een enkele page, vond hij het zeer onaangenaam, dat hem nu niet zoo dik- wijls werd ingeschonken als hij anders ge- woon was. Zijn geduld1 raakte eindNijk op en hij riep uit: O m'n waarde markies, neem mij a.u.b. ook als uw page aan. Frederik de Groote gaf eens zijn verwonde- ring te kennen over de buitengewone hooge eischen, die een danseres van het Koninklijk tooneel deed: Gij vraagt mear dan mijn veldmaarschalken, zei hij. Welnu Sire, lalat u uw veldmaarschal ken dansen, was het anhvoord. Racine hield van Despreaux op een teere wijze en zeide hem, toen hij hem voor het laatst omarmde: Ik beschouw het als een groot geluk, wan- neer ik later zoo sterf als gij. ALGEMEEN PROGRAMMA DER OLYMPISCHE SPELEN. Het Nederlandsch Olympisch Comite zond ons het volgende uittreksel uit het algemeen programma. Feestelijke opening der spelen: 28 Juli 1928. Athletiek: Van 29 Juli tot en met 4 Aug. en 6 Augustus 1928. Dokter: Zoo, dus uw man praat In z'n slaap daar zal moeilijk lets tegen te doen zijn. Jong vrouwtje: Nee, lk wil niet dat n er lets tegen doet, ft won alleen maar weten wat er aan te doen zon zijn om hem dpideljikgt te Jaien praten, (Pa^oing Shojs.j Bedelaar: Ik ben aer niet altijd zoo an toe gewees orav De dame: Nee, de .vorige week miste je nog je andere arm. (London Opinion). Individueele wedstrijden Hardloopen: Heeren, 100, 200, 400, 800, 1500, 5000 en 10,000 m marathon (42 km. 195 m.); 3000 m. steeple chase; 110 m. hor- den 400 m. horden. Dames, 100 en 800 m. Springen en werpen: Heeren: Hoogsprin- fen met aanloop; verspri/ngen met aanloop; ink-stap-sprong; polsstoksprinigen; speer- werpen (links <3 rechts naar keuze, doch de speer in het midden vasthoudend); discus- werpen, 2 kg. (links of rechts naar keuze); kogelstooten, 7 kg. 257 gr. (links of rechts naar keuze); kogelslingeren, 7 kg 257 gr. Dames: Hoogspringen met aanloop; dis- cuswerpen, 1 kg. (links of rechts naar keuze). Decathlon (Tienkamp). Heeren. De decathlon bestaat uit de volgende num- mers: I 100 m hardloopen; II. versprin- gen met aanloop; III. kogel 257 gr. (links of rechts naar keuze); IV. hoogspringen met aanloop; V. 400 m. hardloopen; VI. 110 M. horden discuswerpen, 2 kg. (links of rechts naar keuze); VIII. polsstokspringen; IX. speerwerpen (links of rechts naar keuze, doch speer in het midden vasthouden); X. 1500 m. hardloopen. W e d s t r ij d e n voor p 1 o e g e n Heeren: 400 m. estafette, groep van 4 (4X 100 m.); 1600 m. estafette, groep van 4 (4X 400 m.). Dames: 400 m estafette, groep van 4 (4X 100 m.). Gymnastiek: van 8 tot en met 10 Aug. '28. Heeren, lo. Gezamenlijk: vrije oefeningen, uitgevoerd door elk land. 2o. Toestellen: Een voorgeschreven oefening en een oefe- ning naar keuze aan rek, barren (brug), paard met beugels en ringen. 3o. Sprongen: a. Een verplichte sprong van het in de breed'te gestelde paard met beugels en van een gewone springplauk van 10 c.m. hoogte aan den voorkant; b. Lengtesprong naar keuze over het paard zonder beugels met en tremplin met een balk of met veeren; hoogte van het paard boven de tremplin 1.40 m. Dames. Elk der deelnemende landen komt uit met een groep van 1618 turnsters, welke de volgende oefeningen moeten uitvoe- ren: gezamenlijke oefeningen. Oefeningen aan ae toestellen. Sprongen. Demonstraties (heeren en dames). Vtrdedigingssporten Schermen: Van 20 Juli tot en met 11 Augustus 1928. Volgorde der wedstrijden: I. Equipewed- strijd floret: II. Individueele wedstrijd floret voor heeren. III. Individueele \vedstrijd floret voor dames. IV. Equipewedstrijd degen. V. Individheele wedstrijd degen. VI. iEquipe- wedstrijd sabel. VII. Individueele wedistrijd sab el. Vrij worstelen van 30 Juli tot 1 Aug. 1928. Gewichtklassen: bantam gewicht, veder ge- wicht, licht gewicht. midden gewicht A, mid den gewicht B, ha J: zfraar gewicht, zwaar gewicht. Griekscli-Romeinsch worstelen van 2 t/m. 5 Augustus 1928. Gewichtsklassen: bantam gewicht, veder gewicht, licht gewicht, midden gewicht A, midden gewicht B, zwaar ge wicht. Boksen: van 7 t/m. 11 Augustus 1928. Gewichtsklassen: vlieggewicht, bantam ge wicht, veder gewicht, licht gewicht, lichtmid- den gewicht, midden gewicht, zwaarmidden gewicht, zwaar gewicht. Het aantal ronden in iederen wedstrijd is 3, elk van 3 minuten. Waters port. Roeien van 6 t/m. 10 Augustus 1928. Indeeling van de wedstrijden: Pair Oars (tweeriemsgieken z. stuurmao). Dou ble-Sculls (vier-riems-scul'lingbooten). Twee riemsgieken met stuurman. Vierriemsgieken zonder stuurman. Vierriemsgieken met stuur man. Achtriemsgieken. De eindwedstrijden zullen- in onderstaande volgorde worden verroeid: Vierriemsgieken met stuurman. Tweeriemsgieken zonder stuurman. Skiff. Vierriemsgieken zonder stuurman. Tweeriemsgieken met stuurman Double-sculls. Achtriemsgieken. Zwemmen van 4 t/m. 11 Augustus 1928. Individueele wedstrijden: Heeren, 100 M. vrije slag zwemmen, 100 M. rugzwemmen, 200 M. schoolslagzwemimen, 400 M. vriie slag, 1500 M. vrije slag, torenspringen (5 en 10 M.), schoonspringen (1 en 3 M.) Dames, 100 M. vrije slag zwemmen, 100 M. rugzwemmen, 200 M. schoolslagzwem- men, 400 M. vrije slag, schoonspringen (1 en 3 M.), torenspringen 5 en 10 M.) Wedstrijden voor p toe gen: Heeren), estafet- tewedstrijd 800 M., 4 deelnemers, elk zwem- mende 200 M. vrije slag. Dames, estafette- wedstrijid 400 M., 4 deelneemsters, elk zwem- mendle 100 M. vrije slag. Water polo. Een ploeg van 7 zwemaners en 4 invallers -per land. Ruilerwedstrijden van 9 t/m. 12 Augustus 1928. Samengestelde ruiterwedlstrijden: De samengestelde ruiterwedstrijd bestaat uit: A. Dressuurproef 10 minuten: in Hilversum. B. Uithoudingsproef, 36 K.M. (7 K.fA. langs wegen en paden, 4 K.M. steeple, 15 K M. langs den weg, 8 K.M. cross-country met hindernissen, 2 K.M. vlak< in galop). C. Sprinconcours: in het Stadion. Wedstrijd voor dressuurruiters: Elke deel- nemer beschikt over 12 minu'tan voor de uit voering van het programma. Het terrein voor de proef zal in beginsel 60 M. lang zijn bl] 20 M. breed. Als de otftstandigheden daartoe noodzaken, zal de wedstrijd in een binnen- manege worden gehouden. Ruiterspelen: Wedstrijd voor hindernis- ruiters, landenprijs. Individueel en voor equipes in het Stadion, Gecombineerde sporten: Moderne Vijf- kamp: van 31 Juli t/m. 4 Augustus 1928. 31 Juli: Schieten: 20 schoten in 4 series van 5; pistool of revolver afstand; schijf 25 M. 1 Augustus: Zwemmen: 300 M. vt. slag. 2 Augustus: Schermen: Degen. 3 Augustus Ruitersport Cross-country over 5000 M. 4 Augustus Athletiek: Veldloop over 4000 Meter. Voelbal: van af 27 Mei 1928. Hockey: van 17 t/m. 26 Mei 1928. Wlelrennenop 3 en 5 Aug. 1928. 3 Augustus 1928: Wegwedstrijd. 5 Augustus 1928: Baanwedstrijden. Gewichtheffen: op 28 en 29 Juli 1928. Gewichtsklassen: Vedergewicht. Licht ge wicht. Midden gewicht A. Midden gewicht B. Zwaar gewicht. Voorgeschreven oefeningen: Tweehandig drukken. Tweehandig stooten. Tweehandig trekken. Zeilwedstrijden: van 2 tot 9 Aug. 1928 op de Zuiderzee. Monotype jacht, gezeild door 66n amateur. 6 M. Internationale Klasse, gezeild door vijf amateurs. 8 M. Internationale Klasse, gezeild door zes amateurs. De wedstrijd met monotype-jachten zal plaats hebben met de door het organiseerend comite ter beschikking gestelde booten. Deze worden door loting aan de deelnemers toe gewezen. Kunstwedstrijden: vf§" 17 Mei t/m. 12 Augustus 1928 in het Olympisch Kunstge- bouw. De kunstwedstrijden bestaan uit: Bouwkunst: a. teekeningen op een schaal van tenminste 1 200 voor gebouwen en op tenminste 1 500 voor terreinen, terwijl de- tailteekeningen op grooter schaal ter verdui- delijking bijgevoegd kunnen worden; b. aquarellen; c. pcrspectiefteekeningen d. maquettes; e. fotografieen van uitgevoerde werken. Letterkunde: 1. lyrische en bespiegelende werken (b.v. lied, zang, ode, hymne, balla de, cantate, lyrisch proza, essay, enz.); b. dramatische werken (b.v. treurspel, too- neelspel, blijspel, klucht, libretto, openlucht- spel, dialoog, scenario, enz.); c. epische werken (b.v. roman, novelle, epos, verhaal en Muziek: a. composities voor zang voor een of meer personen, met of zonder begeleiding van piano of orkest; b. composities voor een instrument, met of zonder begeleiding, en voor instrumentale ka- mermuziek; c. composities voor orkest (symphonie-, harmonie- of fanfare-orkest). Schilderkunst: a. schilderijen (in olieverf op dock of paneel) b. teekeningen (op papier of overcenkom- stige stof in een of meer kleuren) c. grafische kunst (gravures, lithografieen, enz.) Beeldhouwkunst: a. vrijstaande figuren; b. reliefs en penningkunst. Demonstratie natiomle sport: 7 Aug. 1928 Demonstratie van korfbal. Demonstratie niet nationale sport. 7 Aug. 1928: Demonstratie van Lacrosse. OfficLeele slutting der spelen 12 Augustus 1928. Uitreiking van de prijzen en overgave der Olympische vlag aan den burgemeester van Amsterdam. DRAVERIJEN TE ZAANDAM. Gisteren, den tweeden dag van de feesten ter viering van het 20-jarig bestaan der Zaandamsche Harddraverijvereeniging, had een groote draverij plaats van geregistreen paarden, waarbij de buitenlandsche paarden 10 meter moesten voor geven op de inland- sche. Het was een zeer mooie draverij, waarbij de beste paarden op de korte baati aan den start verschenen. Geplaatst waren Harrold 300 m., Meteor 310, Auto 300, Madrigal1 300, Maggy Henry 300, Viola Bell 310; Lord D 300, Kunstler 310, Miss Zelda Peter 310, Senator Axbond 310, Nevada B 300, Catharina R. 300, Ma rie P 300 en Lieda B 300. le prijs 400, benevens een zilveren beker, uitgeloofd door de bierbrouwerij de Gekroon- de Vallc, Maggy Henry van J. M. Schoon, Medemblik, berijder A. Schouten; 2e prijs f 100, Marie Pvan D. A. van Stralen, Schoorl, berijder B. W. Schipper Sr.; 3e pr. 50, Madrigal van C. F. Ockhorst, Rotter dam, berijder eigenaar; 4e pr. 25, Senator Axbond1 van Z. Davidson, Hoom, berijder P. Kout. De feesten werden beslo^en met een vuur- werk op de Voorzaan, dat door vele honder den toeschouwers werd bijgewoond. HYGIeNE- EN VEILIGHEIDSHOEKJE Elk kind, dat verdrinkt is een aan- klacht tegen zijn ouders, die het zich door tijdig zwemonderricht niet zoo hebben opgevoed, dat het tegen verdrinkings-gevaar heeft kunnen vrijwaren. W. E. Bredius W.Ezn. Voorz. N. Z. B. ALKMAAR, 29 Juli 1927. Op de heden gehouden kaasmarkt werden aangevoerd 146 stapels, wegende 170.000 K.G. Prijzen: Fabrieks kleine met rijksmerk 40, zonder merk geen aanvoer; fabrieks commis sie met merk 42; boeren kleine met rijks merk 39, zonder merk 38.50; boeren-com- missie met merk 45. Handel vlug. GRAANMARKT. ALKMAAR, 29 Juli 1927. Op de heden gehouden graanmarkt waren in totaal 354 H.L. aangevoerd, w. o.: 88 H.L, tarwe 16.25—/ 16.75; 6 H.L rogge 11.50; 189 H.L. gerst chev. 10.5013.50; 40 H.L. haver 13.5014; 7 H.L. boonen w.o. paardeboonen 13; bruineboonen 13 20; ciiroenboonen 19; duivenboonen 16.75; 20 H.L. blauwmaanzaad. 4 H.L. erwten, w. o.groene erwten (groo te) 38; grauwe erwten 40; vale erwten 20 per 100 K.G. RADIOFONISCH WEERBERICHT, naar waarnemingen, verricht in den morge? van 29 Juli. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bidt. Hoogste barometerstand 762.9 te Varddt Laagste barometerstand 749.8 te Lerwick. Verwachting (geldig tot den avond van 30 Juli): Matige tot zwakke wind, uit zuidelijk< richting en, gedeeltelijk bewolkt, droog weer behoudens kans op onweer, iets warmer. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD: 'bert Nijmeijer en Wilhelmina Gijsberta Dricssen. Jacob Snijders en Alida Maria Albers. Hendrik Cornells Mulders en Ca tharina Afiena Cupido. Cornells Johannes Vredenburg en Aafje van Leiden. GTBOREN: Philomena Ald'egonda, d. van Albertus Cornells der Weduwe en Jacoba Molenaar. Programmes van Vrij dag 29 Juli tot en met Donderdag 4 Augustus. Theater Cinema Americain. Hoofdnummer: Een warm avontuur. Cow boy-film. Hoofdrol: Tom Mix. Alkmaarsch Bioscoop Theater. Hoofdnummer Vrijdag, Zaterdag en Zon dag: Held van de Racebaan. Sensatie. Hoofdrol: Reed Howes. Hoofdnummer MaandagDinsdag Woens- dag en Donderdag: De Rat. Dram, filmwerk. Hoofdrollen: Ivor Novello, Mae Marsh en Isabel Jeans. Victoria Theater. Hoofdnummer: Een stervend volk. Dram filmwerk. Hoofdrol: Rod la Rocque. KON. NED. SIB. MIJ. Adonis 27 Juli v. Cadix n. Ceuta. Ajax 27 Juli v. Triest n. Fiume. Amazone 26 Juli v. W.-Indie te New York Berenice 28 Juli v. Amst. te Rott. Clio 27 Juli v. Hamburg na Amsterdam. Hebe 27 Juli v. Oporto n. Vigo. Neptunus 27 Juli v. Messina n. Palermo. Nereus 28 Juli n. Amsterdam te Rott. Orestes 27 Juli v. Algiers n. Amst. Prins Fred. Hendrik 26 Juli v. W.-Indie te New York. Ares 28 Juli v. Rott. n. Hamburg. Bennekom uitr. 26 Juli v. Guayaquil. Calypso 27 Juli v. Amst. te Bremen. Deucalion 28 Juli v. Amst. n. Rott. Hercules 27 Juli v. Piraeus n. Smyrna. Irene 27 Juli v. Piraeus n Volo. HOLLAND AMERIKA LIJN. Binnendijk 27 Juli v. Rott. te Boston. Narenta, v. Vancouver n. Lond.-Rott., 25 Jul, v. Los Angeles. Eemdijk v. Vancouver n. Rott., 26 Juli te Cri» tobal. Grootendijk v. Rott. n. San Francisco, 21 Juli te Antwerpen. Leerdam v. N Orleans n. Rott. 27 Juli Y. Havana. Noorderdijk v. Rott. n. Vancouver, 26 Juli te Los Angelos. STOOMV. MIJ NEDERLAND. Karimata thuisr. 28 Juli te Saloniki. Radja 27 Juli v. Hamburg n. Bremen. Roepat 28 Juli v. Amst. n. Hamburg. Simaloer 28 Juli v. Amst. te Batavia. Johan de Witt uitr. 28 Juli te Genua. HOLLAND AFRIKA LIJN. Griipskerk 27 Juli v. Rott. te Hamburg. Springfontein thuisr. 28 Juli te Kaapstad Veendijk 28 Juli v. Hamburg te Antwerpep Nias uitr. 26 Juli v. Makallah n. Mombassa. ROTTERD. LLOYD. Insulinde uitr. 27 Juli v. Suez. Taoanoeli Sydney n. Nederland, 28 Juli v Port-Said. Tjerimai uitr. 28 Juli te Belawan. HOLLAND OOST AZIE LIJN. Ouderkerk uitr. 27 Juli v. Suez. STOOMV. MIJ. OCEAAN. Ajax 27 Juli v. Batavia te Hamburg. HOLLAND WEST /FRIKA LIJN. Vliestroom 28 Juli v Hamburg te Amst. EMZETCO LIJN. Jonge Maria 27 Juli v. Algiers n. Valencia, JAVA NEW YORK LIJN. Kangean Java n. N.-York, 26 Juli te Boston.

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 10