DAOBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. S. KRGRL Buitenlandsch gemengd nieuws. Honderd negen en twintigste Jaargang Dagelijksch overzicht. Buitenland Zomer mantels Tennispantalons stoomen. No. !79 Dlf noramet oesraai uit 2 blades, 1927 Deze Courant wordt ELKBN AVOND, behalve Zon- en Feestdagen, nitgegeven. ibonnementsprijs bij vooruitbetaling per 3 maanden voor Alka&ar /2.—franco door bet geheele Rijk /2.50. Afzonderlijke en bewljsnummers 5 cents. PRUS DER OEWONE ADVERTENTlfiNi Per regel 0.25, bij groote contracten rabat. Groote letters naar plaaftrtrtmfe. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h HERMl. C08TBR ft lOOftt Voordam C 9. Di*«rteur: O. H. KRAK. DIliDAG Telef.nr. Adminlstratie 3. Telefoonnr. Redactle 33. Postgiro 37060. Hoofdredacteurt Tj. N. ADEMA. 2 AUGUSTUS VLAAMSCHE STRIJD. Wie nooit, geboren in bet beheerschte, stijf- deffcige Holland dat nooit uit den plooi komt en nooit zichzelve en alle zorgen ver- eet om uit te barsten in een vlaag van vroo- ijk-wapperend enthousiasme, van sponta- ne eenswillendheid wie nooit de gelegen- heid had dat stoere, forsche, kern-gezonde, smeuiige Vlaamsche volk meer van nabij te leeren kennen, dus zich verwant te voelen aan al zij.n vreugden en al zijn bekommerin- gen, die moet \^el vreemd staan tegenover wat men gemeenlijk als ..Vlaamsch-en Strijd'" betitelt Want hij weet niet wat dit volk, vertrapt en verdrukt en mlskend sedert eeuwen, dit volk dat eindelijk, eindelijk ontwaakt uit zijn willoozen slaap en zichzelve bewust wordt, hij weet niet wat dit volk te lijden heeft. Maar wie hen wel kent, van nabij, wie ver- gaderingen heeft mede gemaakt waar, rood van heilig vuur voor een heilige zaak, hon- derden Vlamingen van hun zetels rezen en de ruiten deden trillen onder het juichen van „De Vlaamsche Leeuw" zoo en niet an ders hebben eeuwen geleden de Geuzen, blakend van onbedwingbaren strijdlust het Geuzenlied gezongen! die beseft en be- grijpt de tragiek in het lot van een volk, dat voor dit volk voortdurend een bitteren hoon is. Feller en hardnekkiger en schrijnender is opgelaaid tijdens en na den wereldoorlog de haat en de strijdlust tusschen twee rassen, totaal verschiltend, Germaansch en Ro- maansch. in hun oorsprong en tegenzinnig samengevoegd tot een natie van „Belgen!" Hun taal verguisd, hun rechten vertrapt, als mensch zijzelve veracht en gesmaad: zie daar de Vlamingen! Eeuwenlang zijn zij de knechten geweest der-horden van vreemde heerschers, eeuwen lang hebben zij een iot gedragen, dat, hard en knellend, slechts weinig verschilde van slaafschheid. Maar de Vlaming is wakker geschud en zichzelve bewust geworden. De oorlog •kwam en daarmee het activisme. O, het was wellicht dwaas en vermetel en roekeloos te betrouwen op de schoone voorspiegelingen en beloften der Duitslhers, doch o zoo verklaarbaar tevens. Want lokken deed dat eene woord: vrijheid voor Vlaanderen! Want de Vlaming is Belg, maar de Vlaming is bovenal Vlaming! En al wat hij wenscht, al zijn hunkering, trekt zich samen in dit eene: zijn land, dat eenmaal machtig was on der de machtigen van Europa, dat rijk en zwaar van rijpen bloei was, dat land dat nergens zijn gelijke vond in kuns'ten en han del, in welvaart, dat land, z ij n land te ver- lossen van den vloek van een roemzucht doch schemerig en slechts decoratief verle- den en het op te stooten naar nieuwe hoog ten van rijkdom en welvaart en bloei. De Vlaamsche taal! Is zij niet schoon, niet goed, niet levenskrachtig? Waarom mag zij niet vrijuit gesproken worden door hen diie dit wenschen? Waar om klinkt zij boerscr. en plat? Klinkt zij niet zoeter dan Fransch? Waarom mag de Vlaming zichzelve niet zijn, groot en bewust? Is hij dan minder dan een Waal? Waarom moet hij vertrapt en ge- hoond, waarom geen gelijkheid? Nog wordt hun taal als barbaarsch uitge- kreten, nog wordt de Vlaming als mensch gesmaad. En nog laait de strijdlust, geboren uit zucht naar vrijheid. En nog zuchten Vlaanderens beste zonen onder kerkerstraf of verbanning. Terwijl aan alle andere „oorlogsmisdadigers" reeds ja- ren lang amnestie is verleend! Maar Vlaanderen groeit in kracht en -voelt zijn spieren en aderen zwellen En eenmaal, voorzeker, zal het uur der verlossing slaan. Voor de achtste maal zijn Zaterdag en Zondag duizenden en nog eens duizenden Vlamingen te St. Truiden bij Brussel tesa- men gekomen En geroepen is daar om am nestie en geroepen om gelijkstelling. En nadat een stoet van meer dan 120 ver eenigingen met 20 muziekkorpsen door de straten was getrokken. beklommen op het Marktplein de sprekers den kansel. ^\/i ^aar's weer g'ehoord1: Vlaanderen mag niet begraven worden m een nationalen lijkwagen! Vlaanderens welvaart is Belgie's roem! Belgie mag niet gesteld worden tegenover Vlaanderen! Wij wil.en te Vlaanderen in Belgie maar niet Bel- gie tegen Vlaanderen!" waPPer<;lcn en duizenden zon- g n, luid en machtig, de Vlaamsche Leeuw! Daartegenover staat de Hollander vreemd v',,f,ar wie de Vlamingen kent, zich verwant j aan al hun vreugden en bekommerin- gen, die begnjpt en beseft de tragiek in het roar'a"ee"vol1f. vertrapt en gehoond, dat jgj vo'^ voortdurend 'o bitteren smaad DE MARITIEME CONFERENTIE. Zooals reeds eerder werd gemeld, is de plenaire zitting van de maritieme conferee tie uitgesteld, en zal zij naar alle waar- schijnlijlkheid wel niet eerder dan Donderdag plaats hebben. Hoewel de berichten uit Washington weinig hoopgevend zijn, wordt dit uitstel toch als zijnde van gunstige betee- kenis geacht; naar vernomen wordt is de voornadmste Amerikaansche gedelegeerde in voortdurende telegrafische communicatie met Washington. Een expose van de ,Jimes" De Geneefsche correspondent van de „H mes" zegt, dat Amerika thans niet meer zoo- zeer staat op zijn 8 inch-kanonnen in tegen- stelling met de voorgestelde 6 inch-kanon nen, doch dat de van deze zijde te verwach- ten tegenstand veeleer betrekking heeft op de nieuwe tonnage, hoewel de desbetreffende cijfers blijven beneden die, welke in de oor- spronkelijke Amerikaansche voorstellen wer- den genoemd. Ook liggen deze nieuwe cij fers dicht bij die, weTke de Amerikanen in een vroeger stadium van de conferentie re delijk hebben genoemd. Voorts constateert deze correspondent, dat de kwestie van ge lijkheid ten aanzien van Groot-Briftannie en de V. S. een Amerikaansche aangelegenheid is; de Britten laten zich uttsluitend leiden door de overweging, dat hun zeewegen vol- doende moeten worden beschermd. In dit verband memoreert hij ook, dat in den oor log een aantal Britsche schepen, tezamen roetende 7.800.000 ton tot zinken werd ge- bracht. Doch tijdens de laatste weken is de pub.ieke belangstelling eigenlijk afgedwaald van de oorspronkelijke bedoeling der confe rentie De correspondent doet opmerken, dat van den begirme af gegolden moest hebben. dat bij de ontwapeningsprojecten rekening wordt gehouden met de nationale veiligheid, ook vestigt hij er nogmaals de aandacht op, dat Groot-Brittannie, vooral wat de geogra- fische omstandigheden betreft in een zeer speciale positie verkeert. Het beginsel: handhaving der nationale veiligheid werd in den beginne ook door de V. S. erkend; in antwoord op de weigering van Frankrijk om aan deze conferentie d^el te nemen, werd het nog twee maal ter sprake gebracht. Tenslotte memoreert nog de correspondent dat pas toen admiraal Jones de pariteits- kwestie ter berde bracht de inzichten uit el- kaai begonnen te loopen. VOLKENBOND. DE VERKEERSCONFERENTIE. Rusland zegt deelneming toe. De Russen Jjebben de uitnoodiging van den Volkenbond tot deelneming aan de verkeers- conferentie aangenomen. De Sowjetregeering stelt als voorv/aarde dat haar delegatie op cienzelfden voet als de andere delegaties be- handeld zal worden. Blijkbaar is dit als een toespeling bedoeld op het bekende conflict ter oeconomische conferentie, waar de Russen zich over overdreven bescherming beklaag- den Dit punt zal nu echter geen rnoeilijkhe- den meer opleveren. DU1TSCHLAND. NAWE'E VAN DE ROERBEZETTING. Nog 100 Duitschers gevangen. De Duitsche liga voor de rechten van den mensch heeft een actie ondernomen ten gun- ste van ongeveer 100 Duitschers, die in de ru- moerige dagen van de Roerbezetting door de Fransche en Belgische militate rechtbanken tot zware straffen zijn veroordeeld en nog steeds opgesloten zijn in verschillende Duit sche gevangenissen. Deze Duitschers kregen lange jaren gevangenis en dwangarbeid voor misdrijven die gewone rechtbanken zeker lich- ter^zouden hebben gestraft. De Duitsche liga voor de rechten van den trensch heeft de rnks- regeering verzocht zich tin gunste dezer ver- oordeelden te wenden iot den president van de Fransche reoubliek, die hen begenadigen kan. De Fransche liga heeft zich bereid ver- klaard DuJsche stappen in die richting te steunen. DE ECONOMISCHE ONDERHANDELINGEN MET FRANKRIJK. Weer een kink in den kabel? De Vorwarts constateert met „oprechte be- zorgdheid" dat ondanks herhaalde officieus'1 verzekeringen over een ophanden overeen- komst, de oeconomische onderhandelingen met Frankrijk nog steeds sleepende blijven Naar verluidt is er nu weer een kink in den kabel gekomen, doordat Frankrijk weigert Duitschland naar eigen goeddunken consuls in Elzas-Lotharingen te laten benoemen. Bo- vendien verzet het zich tegen toekenning van meestbegunstiging voor den invoer van Duit sche waren in Fransch Marokko. De Vorwarts begrijpt dat de Duitsche dele gatie tracht de volledige gelijkstelling van Duitschland met andere landen in Frankrijk en zijn kolonien te verkrijgen. Maar dat is een kwestie die pas bij onderhandelingen over een definitief handelsverdrag aan de orde komt. De huidige besprekingen beoogen slechts een overgangsregeling en het is hoogst gewenscht die zoo spoedig mogelijk onder dak te brengen, opdat de Duitsche nij- verheid eindelijk weer gelegenheid krijge haar producten naar Frankrijk uit te voeren. Za- ken, die van hoe groot belang ook, in een overgangsregeling niet thuis hooren, kan men thans laten rusten. DE OOGSTGREN'S VAN .jiii DUITSCHLAND. Herstel van oud onrecht, zegt pro}. Foerster. De bekende Duitsche pacifist professor Foerster, uitgever van het tijdschrift „Mensch- heitr", schrijft in de Epoka te Warschau, dat hij de nieuwe Oostelijke grens van Duitsch land niet als een uiting van de willekeur van de overwinnaars beschouwt, maar als een herstel van oud onrecht en als de historische en logische consequentie van het beginsel van het zelfbepalingsrecht van de volken. Ook op den Poolschen corridor verklaart professor Foerster is dit toepasselijk. Het Duitsche nationalisme heeft volgens de meening van Foerster door het overwinnen van „de super- Viationale foederatieve tendez", waarin Duitschland vroeger heeft geleefd, het Slavi- sche emancipatie-streven uitgelokt. De meer- derheid der Duitschers, die internationale overeenstemming wenschen, is over den wer- kelijken toestand evenals over den histori- schen grondslag van deze aangelegenheid volmaakt verkeerd ingelicht, en wordt bij elk nieuw conflict zoodanig om aen tuin geleii, dat haar op het beslissende oogenblik de psychische en de moreele kracht zal ontbrekeu tegen de methodes op te treden waarmee de Duitsche nationale oorlogspartij in staat is of zal zijn het E>uitsche volk het zoogenaam- de nationale eenheidsfront op te dringen. Foerster is overtuigd dat de onverant- woordelijke Pruisische militairisten in den loop van de eerstvolgende jaren de militaire organisatie en de nationalistische opwinding in den boezem van het Duitsche volk nog zoo ver zullen voeren dat zij een oorlog tegen Po- len zullen aandurven. De kern van deze Pruisische oorlogspartij wordt volgens Foer ster gevormd door de Stahlhelm en de rijks- weer, waartegen het overige Duitschland machteloos is. „Ik verklaar onverbloemd", zoo eindigt Foerster, „doet wat gij kunt om van de garanties van Geneve tegen een mili- taire oplossing van conflicten partij te trek- ken. Verzekert U echter tevens voor het geval dat deze garanties niet voldoende mochten blijken, en verhoogt uw militaire weerstands kracht. Alleen deze zal in staat zijn de men- schen in toom te houden, die meer letten op de stem van de zware artillerie, dan op die van het menschelijke en goddelijke recht." De Duitsche bladen, voorzoover zij van deze uitlatingen van professor Foerster noti- tie nemen, zijn daarover natuurlijk allerminst te spreken en geven bedektelijk te kennen, dat Foerster zich hierdoor aan een soort lands- verraderlijke propaganda schuldig maakt. ERNSTIG ONGEVAL. Uit Karlsruhe wordt gemeld, dat gister- morgen vroeg op de spoorlijn Immersingen Waldshut een ernstig ongeluk is gebeurdi Een groepje spoorwegarbeiders, dat daar werkzaamheden verrichtte, hoorde door het lawaai, dat zij noodwendig moesten veroorza- ken, niet dat een passagierstrein naderde. Daar er een nevel over den spoorweg hing, leonden zij den trein oo-k niet zien naderen. Een en and'er had tot gevolg, dat de machi nist van den naderenden sneltrein eerst toen hij op zeer korten afstand van de arbeiders gekomen was, het gevaar bemerkte en uit alle macht rcrudeHij kon echter niet meer voorkomen, dat de trein op het groepje in- reed. Een der arbeiders werd op slag ge- dood. Drie anderen levensgevaarlij'k verwond en naar het ziekenhuis te Geisingen overge- bracht. FRANKRIJK. HET CONG RES VAN HET INTER NA"! ION ALE VAKVEREENIGINGS- VERBON'D. De opening door PurceU. Jou- haux laakt Rurcell wegens diens Russische gezirtdheid. C ter is het congres van het internationa le vaKvereenigingsverbond, te Amsterdam ge- vestigd, geopend in het Grand Palais te Parijs waarvan de in een zittingzaal her- schapen hal door roode geraniums, banieren en draperieen verlevendigd werd, 250 gede- iegeerden ongeveer woonden de eerste verga- dering bij. De Engelschman Purcell presi- deerde. Naast zich heeft hij Jouhaux, Mer- tens, Leipart, Sassenbach en Oudegeest, Fritz Adfer, de secretaris van de socialisti- sche internationale, Bracke, lid van het uit- voerend comite, en Albert Thomas, directeur van het internationale arbeidsbureau, zijn tegenwoordig. Purcell apreekt Engelsch, wat in het Fransch en Duitsch vertaald wordt. Purcell resumeerde het werk van het ver- bond sinds het laatste congres in 1924 te Weenen. Hij zinspeelde op de opstandige be- weging op Java. Purcell. atelde de Engelsche 1 arbeiders scherp tegenover hun patroons. Hij zag het fascisme als den voornaamsten vijand, daar het de vrede bedreigt, en noem- de de syndicale internationale, zoo mogelijk in overleg met Sowjet-Rusland, het eenige bolwerk tegen den oorlog. Volgens een Belga-bericht zei Purcell nog, dat op de leden de verantwoordelijkheid rust voor net vervormen van het vakverbond in een machtig werktuig om de wereld voor de arbeiders te veroveren. In de middagvergadering protesteerde Jouhaux als lid van het bondssecretariaat te gen de woorden van Purcell, die een 1 of rede op Rusland heeft gehouden waarin hij o.a. gezegd had, dat dit land, niettegenstaande het verzet van het kapitalisme en de misver standen voor de arbeiders in West-Europa de roode vaan hoog houdt. Purcell antwoordde, dat hij zijn persoon lijke meening had uitgesproken, niet die van het secretariaat als geheel. EEN KAMERiLID VEROORDEELD. Wegens het veroorzaken van dood door schuld. De heer Rene Picard, beter bekend als De Chavagnes, Kamerlid voor het departe- ment Loir-et-Cher, is Zaterdag veroordeek tot drie maanden gevangenisstraf en 200 fr. boete wegens het veroorzaken van den dood door schuld van Mahusseapu, een boer, bij de aanxijding van diens wagen met zijn (Chavagries') auto. Zooals wij indertijd hebben gemeld was het Kamerlid ook gedagvaard wegens het door- rijden, na het ongeval. Van deze aanklacht is hij echter vrijgesproken, omdat hij na de aan- rijding gestopt had en uit zijn auto was ge komen. Hij was'vervolgens weliswaar weg- gereden zonder zich om zijn slachtoffer te bekommeren, doch dat bleek niet strafbaar te zijn. ENGELAND. BEN POLITIEKE REDE VAN LLOYD GEORGE. Op een bijeenkomst van de liberale vacan- tiescholen te Cambridge heeft Lloyd George een felle politieke rede gehouden. Ten aanzien van de eigen partij zeide hij, dat de liberalen bij de volgende verkiezingen niet konden vol- staan met te wijzen op de zwakheden van het kabinet-Baldwin, maar dat zij met eigen voor stellen moesten komen, die een uitdaging aan de heele unionistische politiek inhielden. Over Geneve zei Lloyd George, dat Brid- geman de laatste man was, van wien men eenig politiek succes mocht verwachten cn door de keuze van den Eersten Lord van de admiraliteit als eersten Engelschen gedele geerde had de conferentie nog voor een bij zondere moeilijkheid te meer gestaan. Spr. verwachtte van het luttel uitstel tot Donder dag niets bemoedigends meer en het volk zou er weer genoegen mee moeten nemen, dat door de volkomen onvoldoende voorbereiding dezer conferentie, het eenig resultaat een ramp zou zijn. n.l. een nieuwe wedstrijd in wapening tusschen de beide groote Angelsaksische vol ken. ITALle. DE BINNENLANDSCHE TOESTAND. Een uiteenzetting van Mussolini Mussolini heeft gisteren in den minister raad gesproken over den binnenlandschen toestand. De laatste weken zijn besteed om het bedrijfsleven in overeenstemming te bren gen met de stabilisatie van de lire op 90 pond in het pond sterling. Dit kostte groote moeite ten aanzien van de huishuren. Pas in Augus tus zal er uitspraak zijn gedaan in de proces sen, die hierover nog hangende zijn. Dit zijn er niet^oo bovenmatig veel. Lalgemeene malaise, die niet alleen Italie treft, heeft aafl ic id ing gegeven tot internationale anti-fascis- tische speculates, gepaard met onjuiste en leugenachtige berichten, doch de onbetwist- bare waarheid is, dat Italie op het oogenblik het rustigste en best georganiseerde land ter wereld is en beter dan eenig ander in staat de moeilijkheden, die aan de stabilisatie zijn ver- bonden, te overwinnen. RAZZIA OP SICILIe. Meer dan 200 arrestaties. De Italiaansche politie heeft enkele dagen geleden op Sicilie een groote razzia gehouden en meer dan 200 personen gearresteerd, die tot de mafia behoorden en zich in de buurt van Palermo aan tal van misdaden hebben schuldig gemaakt. Onder de gearresteerd-m moeten zich tal van geheime leiders der ma fia bevinden. Sommigen hunner bekleeden openbare betrekkingen. ITALle EN DE WEENSCHE ONLUSTEN Mussolini spreekt nog eens zijn veto Uit over een Donaufederatie er, over aansiidiing bij Duitschland. In den ministerraad heeft Mussolini naar aanleiding van de onlusten te Weeenen nog eens herhaald, dat de Italiaansche regeering er niet aan gedacht heefft zich met de binnen- landsche zaken van Oostenrijk te bemoeien. Het oproer te Weenen, zei hij ver der, heeft opnieuw het vraagstuk van Oostenrijk-s be- staan als onafhankelijke staat ter sprake ge bracht. Men moet nu eens afzien van te ora- en ten over een Donaufederate of vereeniginj met Duitschland, want geen dezer oplossin- gen valt te rijmen met de vredesverdrageft. Italie blijft in dit opzicht bij zijn houding, welke ingegeven is door redenen van alge- meenen, zoowel als van particulieren aard. POLEN. GEEN HULP AAN DRENKELINGEN. Uit haat tegen de PoUn, De Welt am Montag deelt het volgende mede: Enkele dagen geleden kenterde in de haven van Gdinsk aan de Poolsche Oostzeekust vlak bij Dantzig een boot, waarmede 12 onderwij- zeressen, die hun vacantie te Gdansk doar- brachten, een uitstapje maakten. De boot sloeg om tengevolge van den golfslag, ver- oorzaakt door het Duitsche stoomschip Sak- sen, dat op een afstand van 100 meter voor- bijvoer. Hoewel de onderwijzeressen luid om hulp riepen, deed de kapiein van de Saksen niets om te helpen. Toen de passagiers den kapitein verzochten, een reddingsboot uit te zetten, zou de kapitein geantwoord hebben: „De Polen kunnen rustig verzuipen." Op het laatste oogenblik slaagde een uit Gdinsk ko- mende Poolsche motorboot er in de drenkelin- gen te redden. De Saksen werd, daar zij in de Poolsche wateren voer, gedwongen de reis tie onderbreken. De kapitein van het schip werd in hechtenis genomen. Hij is uit zijn amtot ontslagen en zal worden vervolgd. De onder wijzeressen zijn ter verpleging opgenomen in een ziekenhuis te Gdinsk. AMERIKA. SACCO EN VANZETTI. Een onverwacht verzoek om gratie. Uit Boston wordt aan de ..Evening Stanr dard?' gemeld, dat mevr. Berardelli, de we- duwe van een der beide mannen, die in 1920 werden vermoord in verband met deze misdaad zijn Sacco en Vanzetti ter dood ver oordeeld in een telegram aan den gouver- neur van Massachusetts cleraentie heeft ge- vraagd voor de twee ter dood veroordeek deu, omdat ,^:ij twijfelt aan'huo schuld1" JAPAN. ONTPLOFFING AAN BOORD VAN EEN JAPANSCHEN MIJNLEGGER. In de buurt van Kioesjoe heeft bij de vloot- manoeuvres een noodlottige ontploffing aan boord van de mijnlegger Tokiwa plaats ge- had. Het verslag van het ministerie van mari ne is sober. Een speciale correspondent van de AsaH sernt uit Kioesjoe: Er zijn drie mijnen op ha middendek van de Tokiwa ontploft, waardool 20 officieren en manschappen werden gedood De brand, die uitbrak, werd gebluscht doo< matrozen van naburige oorlogsschepen. D« Tokiwa, die zwaar beschadigd was, werd on middellijk naar het dok gesleept. HORATIO BOTTOM LEY. Zijn gevangenisjareK Nauwelijks een dag op vrije voeten is Bob tomley, de Engelsche Broekhuis' alweer voot het publiek getreden met het eerste van eeil serie artikelen in de Daily Mail, waarin hij zijn leven in de gevangenis zal beschrijven. Van het-ver leden maakte hij zich af met het volgende karakteristieke zinneje: „Wat de feiten betreft die tot mijn veroordeeling ge- leid hebben, ben ik bijna geneigd, die in een ""est van onverschilligheid te beschouwen. anneer iemand oncfer de millioenen, voor welke ik vroeger schreef en sprak mij in staat acht, om de mij toevertrouwde belangen te hebben verraden, zooals in mijn vonnis ver' meld werd, met zoo iemand kan ik niet venief argumenteeren Alsof er dus hoegenaamd niets gebeurd was gaat Bottomley dan voort te vertellefli dat z.i. nog een belangrijke taak voor hem weggelegd is in dezen tijd van middelmatig- heden", een taak die hij aantonds hoopt te be- ginnen, omdat hij zich sterker en beter gevoelt dan sinds 20 jaar. Naar illuster voorbeeld kondigt hij dan voor volgende week het begin van zijn „Ballad of Maidstone gaol" aan en wat de lezers waarschijnlijk te genieten zullen krijgen blijkt al duidelijk genoeg uit den on- dertitel „Vijf jaar in den Hel". HET UITSTERVEN DER INBOORLINGEN IN AUSTRAL IJ. Het uitsterven der oorspronkelijke bevo!" king van Australie onder invloed van het moaerne leven heeft de Australische re; line er toe gebracht, maatregeleu te ALKMAARSCHE CODRANT.

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 1