DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. No. 180 Dif nntnmer besfaaf nii 2 bladen. Honderd negen en twintigste Jaargang 1927 - Deze Courant wordt CLKCN AVOND, behaive Zon- en Fecsfdagennitgegeven. Ibonnementsprijs bij vooruitbetaling per 3 maanden voor Alkaaar /2»—franco door bet geheele Rijk /2.50. Afzonderlijke en bewijsnummers 5 cents. PRUS DER OEWONE ADVERTENTlfiNi Per regel 0.25, bij groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsrafmfe. Brieven franco aan de N. V. Boek< eo Handelsdrukkerij v/h HERMs. COSTER 8> ZOON» Voordam C9. ITOGIiDAG Diy«oj«ur: G. H. KRAK. Telef.nr. Admfnisfratle 3. Telefoonnr. Redactie 33. Postgiro 37060. Hoofdredacteuri Tj. N. ADEMA. 3 AUGUSTUS Dagelijksch overzicht. MODERNE TRAGEDIE. Jarenlang sleept than® zich reeds voort de Sacco- en Vanzetti-tragedi-e. Maar z el den is bet dramatisch hoogtepunt zoozeer in alien deele bereikt als op dit oogenblik. Men berinnert zich hoe zeven jaran gele- den een opzienbarenden moord werd ge- pleegd in Amerika. Hoe het eeniige vast- staande omtr-ent de vermoedelijke dad-ens was, dat zij warem van Italiaansch uiterlijk Sacco en Vanzetti, twee bekende commu nisten, geboortig inderdaad uit Italie, wer- ien daarop gearresteerd en hardnekkig zocht men naar bewijzen. Doch hoe hard nekkig men ook zocht: het begeerde werd niet gevonden. Positief kan men den beiden Itaiianen n-iets anders ten last-e legig-en, dan dat zij Italiaansch van uiterlijk waren wat overigens zoo'n wonder niet is! en com- munistisch van levensopvatting. Nochtans voligde een terdoodveroordee 'ing. En wel niemand zal het resultaat ver- wa-cht hebben dat deze bleek na zich te slee- t>en. Onstu-imig barstte \erontwaardiging over dit vonnis los door de geheele wereld: het regende protestem waariin de meest ernistige zerdachtmakimgen tegenover de uechter® Werden kenbaar gemaakt en openlijk de be- sctiuHiging werd geuit, dat men hier te Joen had met een wel zeer verwerpelijken Conn van VIasse iustitie. Daaron heeft men de zaak kalmweg op de lan^-ebaan geschoven. De executie werd felkens en telkens uitge- steld. men n-raatte deftig en officieel en Sacco en Vam-etti bleven rustig in hun ge- vann-enis. waHdenrt op de bes'issing over de ad- of met voltrekking van het vonnis. Meer dan zeven iaren dunrt deze marte- iende onzekerheid thans reeds en nog is aan de weifpT'ng der Am-erikaantsche autoriteiten geen einde gekomen. rTit alle deel-en van de wereld znn verzo-e- fc-e-n cm era-tie him-en gekomen Resultaat loos De s1o~htoffers ziin een hon^erstakjnf benonmen WeSirltaatloos De weduwe van een der in IQ^O verrrioorde mannen heeft cle- nvrntje gevraa°'d omdat zii tw"-fe1t aan de w-hnid der veroordeelden. Resultaatloos Taboore ma Ten is aann-,H!ron"ren on time* van bet nroees F-"eu<eens rea-ultaatlevOS Nog zetten dn beide Itaiianen hun honner- staking voort. Zii zrn beiden zeer zwa>V en de gevangenisautoriteiten overwegen of het zeer tud wordt over te gaan tot kunstmati- ge voedlng. «En immiddels wacht men maar af, wat bet resultaat zal zijn van het door den gouver ti-eur van dan staat Massachussets ingestel- de onderzoek naar de rechtvaardigheid van het indertijd g-evelde vonnis. Men wacht maar af, wacht maar af, ter- wijil de beide gevangenen reeds lan-gen tijd ille hoop op bevrijd-ing of redding hebben laten varen. Doch dit neemt niet weg, dat de toestand ten he-m-el schreiend is. I miners: beslist de gouverneur dat bet ioodvonnis voor een moord zeven jaar geleden bedreven terecht gev-eld was en er geen aanleidiing bestaat voor gratie, dan zul'len de beide mannen hun hongerstaking ^oortzetten Doch dan grijpen de gevange- lisautoriteiten in en worden zij kunstmatig, J w.z. met dwang, gevoed. Dat dient dan !>m, her, in het leven te houden en weer op rrachten te brengen voor de terechtstelling ap 10 Augustus. Komt daarentegen de gratie af dan heffen de beide veroordeelden uit eigen beweging de hongerstaking op. Maar zooals wij schreven de beide Itaiianen zijm zeer ter- neergeslagen en hopen niet meer Is deze modeme tragedie, zoo vragen wij f>ns af, niet beschamend voor geheel Ameri ka en voor de rechterlijke macht der nieuwe Wereld in't bizonder? En is zij niet evenzeer "beschamend voor let land van Mussolini? De hooggeroemde dictator is daar zoo avermachtig! Reeds herhaaldelijk heeft hij oorlogszuchtige redevoeringen gehouden of door zijn trawanten laten houden. En steeds is hij opgekomen voor Italie's eer. Heeft de „machtige" geen enkel oogenblik m zich voelen oprijzen een vloedgolf van medelijden met de twee landgenooten d'ie in Amerika op welhaast onmenschelijke wijze vorden gemarteld? Was hier geen reden tot ingrijpen, al zou ook dit inigrijpen slechts flebben gestrekt tot bespoeding van het af- nandelen dezer kwestie? K'.aarblijkelijk oordeelde Mussolini en niet hem geheel Italie van niet. Maar al- iesbehalve strekt dit tot zijn eer. Integen- Wij wachten, wachten op de ontknooping uezer tragedie, die thans in alien deele haar aramat'sch hoogtepunt heeft bereikt. .Wat zal de toekomst brengen? Buitenland DE VLOOTCONFERENTIE. Een nieuwe wending? Het schijmt dat de Amerikanen het toch wat al te gewaagd vind'en de vlootconferen- tie te Geneve op hun onwil af te laten sprin- gen. Want terwijl zij eerst volkomen afwij- zend stonden tegenover de Engelsche voor- stelkn en voorwendden geen enkele bemid- delingspoging te wil'len aanvaarden, hebben zij reeds Zondag gedaan wat zij komden om de (vermoedelijk laatste) plena-ire zutting uit- gesteld te kdjigen. Gistermorgen verschenen zij bij de Ja- panners, blijkbaar om over bemiddeling te spreken. Na een betrekkelij-k kort onderhoud verdw-enen zij weer, waarop de Japan-ners Bridgema-n en lord Cecil gingen opzoeken Het resultaat van deze gesprekken is ge- weest, dat de Japanners een plan opperden, dat zoowel op de kwestie deir kru-isers en kanonnen als op een vacantie in d-en aan- bouw van schepen betrekki-ng had. Zij wil den het niet als een voorstel hebben be- schouwd, slechts als een ..suggestion". Over dit plan wordt niet onderhandeld. Men krij-gt d-ein indruk, dat de Engelschen te ster- ker worden, naarmate de Amerikanen meer teekenan van onzekerbeid geven. Zij hebben het plan eenvoudig naar Londen doorgezon den, terwijl de Amerikanen het ter beoordee- ling naa-r Washington hebben geseind. Er hangt d-us iets in de lucht. Of het echter nog lukken zal, de confe-ren-ti-e te redden, is nog volstre-kt onzeker. In ieder geval is het echter teekenend, wat er gebeurt DUITSCHLAND. DE RIJKSBANIER. In het Ben. lageol. maakt dr. Wirth naar aanleiding van het bedanken van Marx voor het lidmaatschap van de rij-ksbanier, enkele opmerkingen over de beschouwingen, die de rechtsche pers daaran heeft gewijd. Zij gaf uiting aan den onverholen wenscn, dat de centrumleden in grooten getale het voorbeeld van den kanselier zouden volgen, opdat de rijksbanier, evenals de Oostenrijksche Schutz- bund, een zuiver socialistische organisatie zou worden. Wirth zegt daarover: Als zij hun zin kre' gen, zou de republiek een socialistische zaak worden en niet meer de res publica, de open- bare zaak zijn. Zij willen de lianden, die wij in eengeslagen hebben, met alle geweld los- rukken. Hoersing's kritiek op de Oostenrijksche regeering van beleed-iging te spreken is overdrijvmg is slechts aanleiding, geen oorzaak van het snel voorbijgaande contlict. Vclen willen de rijksbanier uit. Laat ze gaa'n! Zonder wrok of spijt. Voor ieder die heen- gaat, zullen wij tien nieuwe kameraden win- nen. Ondanks dit vertrouwen, maant Wirth al ien republiktinen aan, zich aan den tegen- stander niet bloot te geven en onverwijld de hand aan den ploeg te slaan en zich grondig voor te bereiden up den grooten po-iitieken strijd bij de algemeene verkiezingen in liet volgend jaar. FRANKRIJK. HET CONGRES VAN HET INTERNATIONALE VAKVEREENIGINGSVERBOND. De openingstoespraak van Pur- cell. Ook niet van communisten kant gewaardeerd. De voor de sowjets vriendelijke redevoe- ring, waarmee Purcell Maandag het congres der Vakvereenigings-Internationale van Am sterdam heeft geopend, heeft levendige ont- stemming verwekt. Jouhaux vlocht in zijn er- op gevolgde begroetingsredevoering de op- merking in, dat Purcell uitsluitend zijn eigen inzichten weergegeven had en de groote rfieer- derheid der leden ze niet deelt. Daarbij steun- de hij op alle leden van het bureau, behaive Brown. Purcell erkende slechts uit zijn eigen naam gesproken te hebben. Hij volgde den Engelschen arbeiders-leider Thomas op toen deze onder Mac Donald minister werd. De Humanite zelf is over Purcell's rede- voering niet te spreken en in het algemeen wordt hij van sowjetkant gehoond. Dinsdag werden voor het eerst de neger Kadalie als gedelegeerde der arbeiders orga nisatie in Zuid-Afrika en Quiani voor die van Argentinie toegelaten. De Mexicaansche or ganisatie had een waarnemer gezonden Twee en twintig landett zijn er door 165 gedele geerden vertegenwoordigd. Nederland heeft er 10 en beschikt over drie stemmen. LeON DAUDET. „Ergens in Frankrijk". Maandag heeft de bekende reporter Geo London „ergens in Frankrijk" met Leon Daudet een gesprek gevoerd. Het verslag daarvan zal in het Journal verschijnen. ENGELAND. DE ENGELSCHE PR1NSEN EN BALDWIN IN CANADA. De prins van Wales en prins George ma- ken momenteel in gezelschao van het echt- paar Baldwin, mede ter gelegenheid van het jubileum van den Canadeeschen staat, een reis door Canada. De prins van Wales en Baldwin zijn nu gisteren benoemd tot led-en van den geher men raad der Canadeesche regeering. De prins is het eerste lid van de koniniklij-ke fami ne, wien deze onderscheiding tt beurt vait, en zij is op te vatten als een hulde aan 'sprinsen democratische beginselen,' die ge- bleken zijn, toen hij Canadeesch burgerrecht liad aangevraagd, na zijn aankoop van een hoeve in Albarta. De benoeming geeft den prins het recht om, indien hij daartoe wordt uitgenoodigd, deel te nemen aan de beraad- slagingen van de Canadeesche regeering. Baldwin heeft gisteren omdat het zoo warm was in zijn hemdssmouwen te Otta wa een rede gehouden, waarin hij alle profe- ten, die het Britsche rijk decadent hadden verklaard, zeurkousen en onkundigen ge- noemd heeft. Engeland heeft nog nooit zulk een kerngezond jong geslacht bezeten. dat zich met hart en ziel aan den wereldhandel en den algemeenen voorspoed wijdt. Er zijn alleen nog een groot aantal betweters cn ijdeltuiten, die overal critiek op oefenen, zon der iets te praesteeren. In een humoristische slottirade zei Baldwin: „Mijn beroep is het ondankbaarste van alle beroepen ter wereld, en als iemand het met gelooft, kan hij mijn baantje graag overne- men. Dan zal hij het na een week ondervin- den", H ET MIJ NWE R'K E'R SCONG RES. Russische woede. De „Times"-correspondent te Riga meldt: Moskou verbergt zijn woede over de resulta- ten van't congres van den Britschen mijn- werkersbond niet en noemt de leiders, die tot voor kort geroemd werden als de „stoere voorhoede van de Britsche revolutie" tlians zonder meer „verraders, lafaards en knech- ten van de bourgeoisie". De „Prawda" gaat in een hoofdartikel ge- titeld „Het eenheidsfront van de verraders" te keer tegen Smith Richards en Richardison en herinnert de Britsche mijnwerkers aan de „onbaatzuchtige hulp, die zij gedurende de schitterende staking van 1924 van de Ver- eenigde socialistische sovjet republieken ont- vingen". Het blad vraagt wat Cook doet. „Zijn stil- zwijgen is, aldus de „Prawda", ju-ist op het oogenblik onbegrijpelijk. Andere linksche mijnwerkersleiders, die aan den vooravond van de vergadering zwoeren het Anglo-R-us- sische mijnwerkers-comite en een eenheids front met de communisten met hun eigen bloed te verdedigen, bewaren ook het stil- zwijgen. i De „Prawd'a" komt ten sterkste op tegen „het cynisme van Herbert Smith, die demo- _craat die op de vergadering zijn collega's 'medkdeelde, dat hij zijn revolutionaire neigin- gen had achtergelaten in Rusland, waar hij er van overtuigd werd, dat de arbeiders van de vereenigde socialistische sovjet republiek in slavernij leven". In aansluiting op de aanvallen op Smith Richards en Richardson en andere Janus- sen" beleeti-igt de „Prawda" terloops Tho mas, Mac Donald Spencer, Varley, Hodges, en de bekeerde leiders in het algemeen en waarschuwt hen, dat in weerwil van hun oogenschijnlijke overwinning „de grond on der hun voeten brandt", en dat de vereeni- ging met de arbeiders van de sovjet-unie, die tijdens dte held-haftige staking door de hulp aan de Britsche mijnwerkers van de sovjet- arbeiders bevestigd is, sterker is, d-an Smith's resoluties, die „op verzoek van „men-eer Bir kenhead" de vergadering zijn afgedwongen". BELGIe. EGMONT HERDACHT. Op d-en Oost-Vlaamsche-n „Gouwdag" van d-en Viaamschen Toeristenbond (V.T.B.) te Sott-egem gehoude-n, is, naar mein u-it Brus sel schrijft, graaf Lamoral van Egmo-.it, wiens gebee-nt-e in de -kerk van Sottegem rust, door d-e hon-d-erden d-eein-em-ers heirdacht. Een zimnebeeldige stoet trok door het kleine stadje, dat ook nog een deel van he-t oud-e slot van Egmont heeft bewaard, en begaf zich naar bet Marktplei-n. Aan den voet van Egmont's gedenikteeken bracht d-e leid-er van het plaa-tse'lij-ke com-ite in een geestd-riftige red-e een diepgevoelde huld-e aan dezen held uit d-en strijd voor d-e gewetensvrijh-e-id en tegen de Spaansche overheerschin-g en ver- heerlij'kte hem ook nog als den b-ezieler van Beethoven en Goethe, en als een der ed-elste figuren uit de geschied-enis van het Vlaam- sche vollk en van d-e Nederland-e-n. Er had vervolgens ook nog een bloemen- hulde plaats. MIJNONTPLOFFING. Tien mijnwerkers bedolven. In de Cardownmijn bij Glasgow heeft een onfploffing plaats gehad, waardoor 10 ar beiders van de buitenwereld afgesneden wer den. Na 7 uur van ingespannen arbeid geluk- te het tot de mijnwerkers door te dringen. Twee hunner waren overleden, terwiil de ove- rige ernstig gewond waren. OOSTENRIJK. DE WEENSCHE GEMEENTEWACHT. Een Demarche van de Intern, controle-commissie. In aansluiting op de berichten in de bla den over een demarche der groote mogendhe- den tegen de instelling van een gemeente- waoht meldt de „Neue Freie Presse" het vol- gende: Feit is, dat de Internationale controle-com missie zich tot de kanselarij gewen-d heeft met een vraag over dit nieuwe corps. Speciaal wenschte genoemd commissie te weten, of deze gemeentewacht bedoeld was als een blij- vende instelling dan wel als iets van voor-bij- gaanden aard. Bondskanselier dr. Seipel zal heden een onderhoud met den burgemeester van Weemen over de aangelegenheid hebben en van dit on derhoud, resp. van het antwoord, dat do bondskanselier aan de militaire commissie zal geven, zal het afhangen of en, zoo ja, welke stappen op grond van paragraaf 123 van het -vredesverdrag van St. Germain door de commissie of den gezantenraad zullen wor den ondernoften. RUSLAND. DE GEORGISCHE MENSJEWIKI VEROGRDEELD. Uit Moskou wordt geroeldt dat de Oekrain sche rechtbank te Ki-ef gister vonnis ge- wezen heeft in het prooes tegen de Georgi- sche mensjewi-ki. Een beklaagd-e is ter dood 9 zijn tot ieder 8 jaar gevangenisstraf, 7 an- deren tot gering-ere gevangenisstra-ffen ver- oordeeld -en 3 zijn vrijig-esproke-n. ROFMENIe. DE VERKLARING VAN EX-KROONPRINS CAROL Het agentschap „Orient Radio" meldt, dat de verklaringen die prins Carol tegenover den redacteur van de „Matin" heeft afgelegd, op de openbare meening in Roemenie geen in druk hebben gemaakt. Men beschouwt in Roemenie het troonop- voigingsvraagstuk als opgelost en niemand denkt er aan een beroep op prins Carol te doen. Het eenige, waarmede de openbare mee ning zich bezig houdt, is het vraagstuk van de definitieve consolidate van het rijk. PORTUGAL DE ACTIE DER REVOLUTIONNAIREN. Een vergadering van generaals. Berichten uit Portugal wekken den indruk, dat de toestand des lands, ondanks de krach- tige -voorzorgsmaatregelen der regeering, nog steeds onzeker is en dat de gevreesde nieuwe omwentelingspoging te Lissabon nog ieder oogenblik verwacht kan worden. Het heet, dat onder de troepen van het gar- nizoen van Oporto ernstige onrust heerscht Over het algemeen denkt men, dat een mo- narchistische coup d'etat in voorbereiding is. De oneenighpid in het kabinet zelf zou voor een deel van dien durf der monarchisten de oorzaak zijn. Naar men zegt zou een voor- aanstaande legerautoriteit met de royalisten in verbinding staan. Een nader bericht, uit Madrid meldt, dat de Portugeesche president alle commandee- rende generaals van het leger tot een con- ferentie genoodigd heeft. De regeering schijnt -van den steun van het leger verzekerd. AMERIKA. COOLIDGE WENSCHT GEEN DERDEN TERMIJN. Coolidge heeft verklaard, dat hij niet voornemens is een candidatuur voor de pre- sidentsverkiezing van het volgend jaar te aanvaarden. Deze verklaring is aan de bla den verstrekt zonder commentaar van den president. Coolidge's aanhangers weigeren zijn ver klaring als defintief te beschouwen en zeg- gen, dat deze niet de mogelijkheid afsluiten, dat het congres van de partij hem toch can- didaat stelt. GEVECHTEN TUSSCHEN STAKERS EN WE RKLI ED-EN. Een doode en 14 gewonden. Te Newport in Ohio, waar al geruimen tijd een werkstaking gaande is in de vetkolenmij- nen, hebben een 200-tal vakvereenigingsman- nen eenige zoogenaamde „stakingsbrekers" aangevallen en een hunner gedood en 14 ge wond. Daar er reeds herhaaldelijk relletjes zijn geweest heeft Donahey, de gouverneur van Ohio, zich gewend tot Daugherty, den voorzitter van de plaatselijke mijnwerkers- vereeniging, om hem aan het verstand te brengen, dat het conflict, dat geen vakver- eenigingsvraagstuk, doch een loonstrijd is, als zoodanig behandeld en opgelost moet worden. Als er verdere geweldplegingen voorvallen, zal de gouverneur de hulp van het leger inroepen. Intusschen wil hij eerst pogen tusschen de beide partijen als bemidde- laar op te treden. Bij Adena heeft een brand gewoed op het terrein van een mijn van de Goodyear Rub* berey, welke voor 50.000 dollar schade aan> gericht heeft. Hoewel het niet vasistaat, dai men met brandstichting te doen heeft, ver- moedt men zulks daar de brand uitbrak evert nadat een pop met het opschrift „niet-aange- sloten arbeider" in een boom bij de mijn wae opgehangen. j m DE REGEERING EN DE BOEREN. Naar de New-.York Herald meldt, hebben aanhangers van de huidige regeering een landbouwprogramma ontworpen, dat 300 mil* lioen dollar zou kosten voor afkoop van oven- toilige oogsten, doch zich van de wet Me Nary-Haugen, welke president Coolidge ver- ieden jaar met zijn veto heeft getroffen, zou onderscheiden doordat het geen prijsregeling of nivellatie zou beoogen. Dit moet het ant woord van de republikeinen zijn op het con gres van de landbouwers uit het Westen, dat veertien dagen geleden gehouden is en, naar onze lezers weten, een scherpe motie van at* keuring tegen het beleid van den preaident heeft aangenomen. Intusschen weet men nog niet hoe Coolidge over het programma denkt en of hij er zelfs reeds kennis van genodlen heeft. EEN ANTI-BRITSCH ARTIKEL IN EEN AMERIKAANSCHE COURANT. De schuldenquaestie en de vlooU quaestie. Amer. officieuze tegen- spraak. Te Washingtoon is eenige opwinding te- weeggabracht door de publicatie in de Was hington Post van een anti-Britsch artikel, waarin verband wordt gelegd tusschen df schuldenquaestie en het vloot-vraagstuk. In dit artikel wordt betoogd dat Engeland onmiddellijk na de onderteekening van het maritieme ontwapeningsverdrag en na de on derteekening van de schuldenrekening 13 nieuwe kruisers liet bouwen van 10.000 ton elk, tezamen kostende 400.000.000. Men verkeert er over in het onzekere of verband bestaat tusschen dit artikel en het be. zoek van den Britschen gezant bij den secre- taris van Staat, Kellogg. Men vestigt er nader met klem den nadruk op, dat het bewuste artikel in ironischen geest is gehouden en dat het niet de zienswij- ze weergeeft die in Amerikaansche officieele kringen wordt gekoesterd. In Amerikaansche regeeringskringen betreurt men de publicatie van een zoo overdreven artikel. SACCO EN VANZETTI. Communitische betoogingen. Te New-York heeft een betooging plaats gehad ten gunste van Sacco en Vanzetn. Het kwam tenslotte tot een botsing met de pilitie, die zich genoodzaakt zag, de manifestanten met den gummistok uiteen te drijven. Er had-, den drie arrestaties plaats. Uit Parijs wordt gemeld: Bij een betooging, die gisteren te Lyon vooi de in Amerika ter dood veroordeelde anarchiv ten Sacco en Vanzetti gehouden werd, kwam het tot een botsing tusschen politie en demon- stranten, waarbij 15 betoogers en 8 politie*. agenten gewond werden, gedeeltelijk ernstig. Er haaden tal van arrestaties plaats. Sacco heeft, na 16 dagen te hebben gevast weer voedsel tot zich genomen. Vanzetti blijft echter voortgaan met de hongerstaking. JAPAN. HET ONGELUK BIJ DE JAPANSCHE VLOOT. i> 38 dooden, 47 gewonden. Volgens een nader bericht uit Tokio zijn er bij de ontploffing aan boord van den mijnen* legger „Tokiwa" 5 offideren en 33 mam schappen gedood, terwijl er 47 gewond zijn. ITALI& DE VESUVIUS. De lavastroom. De uitbarsting van den Vesuvius was aan- vankelijk in kracht verminderd. Deskundigen konden den centralen krater heel dioht nada. ren en foto's maken, doch een nieuwe eruptie deed zich plotselingvoor en de lavastroom begon weer met groote kracht te vloeien. De lava, die eerst zich aan de Westzijde voortbewcog, neemt thans een w-g naar het Inferno-dal. De snelheid van den lavastroom is thans zeer gerin-g en voigens de deskun-di- gen is er geen reden tot ongerusthdd, of- schoon de koken-de brei volgens professor Malladra, directeur van het Vesuvius-obser- vatorium, la-ngzaam voonvaarts stroomt m de richting van het dorp Terzigno. De onderaardsche ontploffingen, gepaard met diep gerommel, zijn ook in kracht toege- nomen en de hellingen van den vulcaan zijn met asch en gloeiende steenen bedekt Bij wijze van voorzorgsmaatregel is het aan toeristen verbod-en den top van den vul caan te naderen, waar zwavelgassen een ern stig gevaar opleveren. Prof. Malladra meent, dat de vulcaan-uit- barsting nog een paar dagven zal duren, docft hij gelooft niet, dat er eenig gevaar te dudi1- ten is voor de bewoners der bij den vulc crelcgen dorpen. ALKMAARSCHE COURANT. -1

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 1