DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. S. KROBL Plisseeren. 25 verschillende vormen. No. 182 Di< nnmmer besfaaf nit 2 blades. Honderd negen an iwintTgste jaargang 1927 AJbonneinentsprijs hij voeruithetaling per 3 maandon f2.—fr. per post f2.50. Bewijsn. 5 ct. Advertentiepr. 25 ct. p. regel, grootere letters naar plaatgrulpitfc Brieyen franco N.Y. Boek- eu Handelsdr. y.h. Herms. Coster Zoon, Yoordam C9, TeL Adminlstr. No. 3. Redactie No. 33. 1IU.IDAG Directeur: G. H. KRAK. Hoofdredacteur Tj. N. ADEMA. 5 AUGUSTUS Dageiijksch overzicht. ten jaar tngelsche politiek. Sacco en Vanzetti. Zooals wij dezer dagen gemeld hebben is het Engelsche parlement tot half November op reces gegaan en daarmede is het derde levensjaar van het kabinet-Baldwin besloten. Verschillende biaden maken van <±it feit gebruik om hun lezers een relaas te geven van hetgeen in dit 3e jaar tot stand gebracht is en ook wij willen onzen lezers dit relaas niet onthouden. Vooral niet omdat juist het derde politiek jaar in Engeland van groote beteekenis mag worden geacht. Immers: het eerste jaar maakt men het den nieuwen regeerders gemeenlijk niet al te las- tig, critiek wordt nagenoeg niet uitgeoefend en men vergenoegt zich er mede te kijken hoe de „nieuwelingen" de eerste moeilijkheden weten te overwinnen. - In het tweede jaar wordt't dikwijls reeds eenigszins anders, begint men meer daden te verlangen en moppert wanneer van die daden weinig te zien is. Maar als het derde jaar nog niets ge bracht heeft dan is't meestal mis!! Hoe staat't te dien opzichte met't kabinet- Baldwin? De politieke medewerker van de conserva- tieve „Morning Post", die een overzicht geeft van het werk, in den loop der derde zittings- periode verricht, is van oordeel, dat het tweede ministerie-Baldwin het kritieke tijd- perk met succes is doorgekomen, en dat het geluk gewenscht mag worden met de positie, die het thans inneemt. Geconstateerd wordt allereerst, dat er in 't begin van't jaar eenige prikkelbaarheid merkbaar was in de conservatieve gelederen, wegens het langdurige uitstellen van de her- ziening der Trade Union-wgt en van maatre- gelen tegen de door sovjet-ambtenaren en -agenten in Engeland gevoerde bolsjewisti- sche propaganda. Het prestige van de regee- ring en hiermede de ijver harer yolgelingen, werd echter versterkt door de indiening van het wetsontwerp op de arbeidsgeschillen, de opzegging van het handelsverdrag met Rus- land, en het afbreken van de diplomatieke betrekkingen met de sovjetrepubliek. Deze voorstelling is in hoofdlijnen volko- men juist. De twee voornaamste maatregelen, welke de regeering dit jaar genomen heeft, zijn ongetwijfeld populair, maar het blad is waarschijnlijk wat al te optimistisch, wan neer het beweert, dat, „wat de arbeiders aan- gaat, het de betaalde organisators, niet de gewone leden der Labourpartij zijn, die vij- andige gevoelens ten opzichte van het wets ontwerp aan den dag hebben gelegdMen moet een tijdelijk gebrek aan strijdvaardig- heid een natuurlijke reactie op de onrust der laatste jaren niet beschouwen als een bewijs van algemeene tevredenheid. Wat de wetgeving aangaat zijn slechts twee belangrijke ontwerpen in het Statute Book ingeschreven, n.l. die op de arbeidsge schillen en op de financien, maar de eenige dagen geleden ingediende bill betreffende werkloozen rzekering zal in't najaar Wor den behamh d. Verder zijn het ontwerp op de bioscopen en de huurwet eindelijk door de permanente commissie afgedaan, zoodat zij spoedig de laatste stadia zullen doormaken, terwijl het hoogerhuis een wetsontwerp, strekicende tot beperking van de immigratie van buitenlanders, heefl afgehandeld. De „Morning Post" spreekt nog met lot over de ten opzichte van China gevoerde po litiek en besluit: Bij zulk een werkstaat en slechts de voornaamste punten zijn genoemd kan het geen verwondering baren dat de tusschen- tijdsche verkiezingen gedurende de zittings- periode bevredigende resultaten hebben op- geleverd. Van de zes hbben de conservatieven er drie gewonnen, en dat is niet zoo slecht in het „kritieke jaar" in't leven eener re geering. Zooals wij gemeld hebben heeft de gou- verneur van Boston geweigerd zijn inedewer- king te verleei en tot verzachting van het doodvonnis, tegen de Italianen Sacco en Van zetti uitgesyroken. Het laat zich dus verwach- ten, dat inderdaad den 11 den dezer de beide Italianen zullen worden ter dood gebracht. Intusschen, in de week van leven, die hun nu nog verzekcrd is, kan veel gebeuren. Afge- scheiden nu van de kwestie, of de beide man- nen inderdaad schuldig zijn aan den moord, waarvoor zij zijn veroordeeld (en daarvan is de gouverneur van Massachusetts natuurlijk overtuigd, alsmede van het feit, dat de om- standigheden, waaronder de misdaad was gepleegd, de zwaarste straf wettigden) zal een deel van het groote publiek het als een pijnlijke verzwaring van de straf gevoelen, dat de beide veroordeelden reeds een zeer langdurige gevangenschap op hebben met daaraan verbonden onvermijdelijke psyebi- sche kwellingen. Aan den anderen kant hebben de vrienden van Sacco en Vanzetti en wij bedoelen daarmee enkel degenen die door intimidatie, door moordpoging, brandstichting, bommen- werpen etc. zich met de zaak bemoeid heb ben het den autoriteiien uiterst moeilijk gemaakt om een clementie te laten gelden, die anders wellieht in de gegeven omstandig- heden goede politek zou zijn geweest. Doch voor alien, die de doodstraf als zoodanig rerwerpelijk en onbevredigend achten blijft nog de hpop, dat alsnog ten weg zal worden gevonden, om de tenuitvoerlegging van het vonnis te stuiten. Psychologisch was trou- wens de dreig- en bommencampagne van de vrienden der veroordeelden volkomcr. ver- keerd ingezien. Tenzij die vrienden van de beide Italianen er tegenover zichzelf volko- men van verzekerd waren, dat Fuller een zoo hoogstaand en een moreel zoo moedig man is, dat van hem niet te duchten was, dat hij, om niet voor een fysiek-bangen man te worden aangezien, de clementie onuitgeoefend zou laten, van welker gewenschtheid hij overi- gens wellieht overtuigd had kunnen wezen. Buifenland DE MARITIEME CONFERENTIE. ten mislukking. De maritieme conferentie te Geneve werd gistermiddag beeindigdmen is er niet in ge- slaagd een overeenkomst te bereiken. In de plenaire zitting hebben de voornaam ste Britsche, Amerikaansche en Japansche gedelegeerden een verklaring afgelegd, waar- na een gemeenschappelijke verklaring werd voorgelezen, welke werd goedgekeurd. In deze gemeenschappelijke verklaring wordt mededeeling gedaan, dat inzake verscheidene belangrijke kwesties een voorloopige schik- king is getroffen. Deze punten betreffen in het bijzonder de beperking van de destroyers en onderzeeboo- ten en eerst toen de lewestie van de kruisers werd aangesneden aldus wordt in deze verklaring gezegd zijn de geschillen gere- zen. In deze verklaring wordt dan een uiteen- zetting gegeven van de diverse zienswijzen welke te dezer zake bestaan. Meegedeeld wordt, dat verschillende mogeliikheden onder oogen zijn gezien om de standpunten elkaar nader te brengen doch het is niet gelukt de Amerikanen en Britten een wederzijds te aan- vaarden oplossing te bezorgen. Men heeft het daarom wenschelijk geacht om de conferen tie te verdagen en een volledige uiteenzet- ting te geven van de uiteeTiloopende zienswij zen, opdat deze aan een onderzoek der diver se regeeringen kan worden onderworpen in de hoop, dat er nog een oplossing mag wor den gevonden. Voorts is overeenstemming ver- kregen tusschen de gedelegeerden ten aanzien van de vraag, wanneer de conferentie op- nieuw zal bijeenkomen; althans zullen zij er bij hunne resp regeeringen er op aandringen dat zij voor Augustus i931 weer zal verga- deren opdat de daarbij genomen beslissingen nog voor November van dat jaar van kracht zullen worden; dan zal n.l. het bouwpro- gramma der „capital ships" in werking tre den. De sluiting der conferentie De gistermiddag gehouden zitting van de maritieme conferentie droeg een zu.ver for meel karakter. Zooals reeds gemeld hebben daarbij de gedelegeerden der drie vertegen- woordigde staten, naast de gemeenschappe lijke verklaring, ieder nog afzonderlhk een verklariig afgelegd, waarin zij het reeds ten voile bekende standpunt hunner resp. regee ring weergaven. Voor Groot— Britannie sprak Bridgeman, vcor Japan Sai'to en voor de Ver- eenigde Staten de gezant Gibson. Na het aflegg: 1 de v»rk1pringen werd de conferentie formeel door den president geslo- ten. DUITSCHLAND. EEN OPEN BRIEF AAN MARX De republikeinsche jeugdbond te Miinchen, bij de rijksbanier aangesloten, heeft een open brief tot Marx gericht, naar aanleiling van diens bedanken voor de rijksbanier. „Wij jonge republikeinen heet net daarin zien, dat een man voor wien wij ons bij de verkiezingen voor het rijkspresidentschap zoo hebben ingespannen, en wien wij trouw zijn gebleven( die trouw niet beantwoordt. Een grooten schat aan vertrouwen, geestdrift en vereering heeft de republikeinsche jeugd u eens gewijd. Thans weten we helaas, dat u hem versmaadt". De Frankf. Ztg. maant den rijkskanselier aan den brief met aandacht te lezen. Hier zijn oprechte jongelui aan het woord, die meencn wat zij zeggen. VVeet de heer Marx vraagt het blad wat het volk van hem zegt: dat hij de republiek laat varen ter wille van de schoolwet. FRAN'KRIJK HET GEVAL-DAUDET. De vogel gevlcgen. De Action Franpaise deelt mee, dat Leon Daudet, ondanks alle bewaking, Maandag Frankrijk heeft verlaten en zich naar Belgie heeft begeven, waar hij eenige weken denkt te blijven. Met de overschrijding van de Belgische grens is de zaak-Daudet in een nieuw stadium gekomen. Aan het vandaag door de Action Frangaise vermelde feit behoeft niet te worden getwijfeld. Daudet heeft zijn vacantie, die hij elk jaar met zijn gezin doorbrengt, niet willen uitstellen. Eenige dagen geleden sammeerde hij Barthou, den minister van justitie, de klacht door hem, op grond van valsche getui- genis, tegen enkele bij de zaak-Phdlippe Dau det betrokkenen ingedend, vrijelijk te laten instrueeren. In dit geval zou hij in de ge- vangenis terugkeeren. Op groote plakkaten is dit den minister meegedeeld. Terecht kon hij zich natuurlijk z'n houding niet later, voorschrijven. Daarmee achtte Daudet zich gereclitigd zijn geestelijke vrijheid te herne- men nadat de camelots du roi hem de licha- melijke hergeven hadden. Verstoppertje spe- len met de politie had geen zin meer. Daudet ontving London van het Journal nog op Franschen bodem, Maandag is hij*. volgens de lezing der Action Frangaise, de grens overgegaan. Ondanks alle inspanning heeft de politie het door de Camelots voorbc- reide vertrek niet kunnen beletten. De Action snoeft nu, dat hij even onverlet, op het oogen- blik dat hem goeddunkt, zal terugkeeren. Een achtervclging op het laatste monent. De Action Frangaise" bevestigt het be- richt, dat Leon Daudet en Joseph Delest, de beide royalisten die vijf weken geleden door de camelots du roi op handige wijze uit de Sante-gevangenis bevrijd zijn, er thans in ge- slaagd zijn grens over te steken en zich naar Belgie te begeven. Daudet wordt, aldus deze mededeeling vergezeld van zijn familie, met welke hij een vacantie denkt door te brengen. De Action Frangaise deelt mede, dat Dau det „naar Frankrijk zal terugkeeren op het oogenblik, dat hij daarvoor geschikt acht". Het interview met Daudet, dat gisteren in het .Journal" gepubliceerd werd, had reeds Maandag plaats, doch was met opzet ter pu- blicatie vastgesteld op den vooravond van zijn vertrek, zoodat elk spoor, dat de politie aan dit interview zou kunnen ontleenen, te laat zou komen om haar nog van eenig nut te kun nen zijn. Zonder in bijzonderheden te treden omtrent de wijze, waarop de vlucht uit Frankrijk heeft plaats gehad, deelt de „Action Frangaise" mede, dat het plan daartoe door de camelots du roi werd voorbereid en uitgevoerd. Tevens wordt melding gemaakt van een razende ach- tervolging op het laatste oogenblik, waarbij Daudet, door op het -juisfe moment van auto te verwisselen, zijn achtervolgers op een ver- keerd spoor heeft geleid. Daudet en Delest zijn de grens niet op de- zelfde plaats overgestoken. De politie, aldus bet blad, heeft in de afgeloopen vijf weken hardnekkig getracht dc-n boodschapper te vin- den, die de artikelen van Daudet bij de „Ac- tion Frangaise" heeft bezorgd. ENGELAND DE WETTEN OP DE PUBLIEKE VEILIGHEID IN IER'LAND AANGENOMEN. De Iersche Dail heeft na een zitting, die tot 's ochtends geduurd heeft, de beide wetten op de „publieke veiligheid", die de regeering na den moord op O'Higgehs had ingediend, aarr- genomen. Ook art. 47 van de grondwet, dat onder bepaalde omstandigheden de invoering van 'n aangenomen wet 90 dagen kan uitstel len, werd niet toepasselijk verklaard, zoodat de wet in werking treedt zoodra zij in het Staatsblad verschenen is. BELGIe HERDENKING DER DUITSCHE INVASIE VAN 1914. Gister was het dertien jaar geleden, dat de Duitsche legers Belgie binnenvielen en de wereld-oorlog begon. Om dit te gedenken werden om half 10 des morgens de klokken der kerken geluid. De stoomfluiten van booten, locomotieven en van fabrieken ,lieten zich eveeens hooren, terwijl in de garnizoensteden kanonsalvo's werden gelost. Volgens officieele documenten zou de schen- ding van het Belgisch grondgebied om 8 uur 2 min. 's morgens hebben plaats gehad, vlak tegenover het douanekantoor Gemmenich. De invallende roepen bestonden uit de voor- hoede van de uit Aken kofnende Noordelijke colonne, die op haar beurt uit twee divisies ruiterij en uit de 34ste infanterie brigade be- stond. Om 9 uur bevonden zich reeds zes inval- colonnes op Belgischen bodem. VOOR DEN ZESMAANDSCHEN DIENSTTIJD. Naar mer uit Brussel meldt, is door de sociaal-demoncratische jonge wachten" een begin gemaakt met het inzamelen van hand- teekeningen voor 'n reusachtig petitionnement. ten bate van de beperking van den militairen diensttijd tot r.es maanden. Dit petitionnement zal nog voor einde October aan de Kamer worden gezonden ten einde de actie voor ver- minderden dienst te steunen welke, naar de socialistische pers weet te melden, in Novem ber in het parlement door de sociaal-demon cratische afgevaardigden zal worden inge- zet HET VREEMDELINGENVERKEER. Met den toevloed van vreemdelingen en badgasten, waarop men, voor de maand Juli, in de Belgische hoofdstad en de badplaatsen had gerekend, doch die, hoofdzakelijk naar men meent engevolge van het slechte weder, is uitgebleven, begint het thans, zoowel te Brussel als aan de Vlaamsche kust en in de Ardennen te verbeteren. De Belgische hoofd stad blijft, naar de voile toerauto's te oordee- len, nog steeds een groote attractie op de vreemde bezoekers waaronder de Neder- landers en de Engelschen en Amerikanen het talrijkst zijn uitoefenen. Duitschers ziet en hoort men er niet veel en ook te Blankenberge is het Duitsche element, dit jaar, minder sterk vertegenwoordigd dan in 1925 en 1926 De anti-Duitsche relletjes, welke zich, het vorig jaar, aldaar voordeden en waarvan de Duit sche pers gebruik heeft gemaakt om hare lezers aan te sporen Duitsche badsteden te bezoeken liever dan zich, in Belgie, aan molest bloot te stellen, blijken wel 'n der voor naamste oorzaken van het afnemen van de Duitsche clienteele te Blankenberge en elders aan de Vlaamsche kust te zijn. Het aantal Oostenrijkers is echter toegenomen. POLEN. NA DEN MOORD OP DEN SOVJET-GEZANT. Naar uit Warschau wordt gemeld, heeft het Poolsche telegraaf-agentschap mededee ling gedaan, dat zij een draadloos bericht heeft opgevangen, waarin gezegd wordt, dat de schriftelijke mededeelingen, welke gisteren door den Poolschen gezant te Moskou aan den Poolschen minister-president Pilsoedski te Warschau de liquidatie bevatten van het conflict, dat door de vermoording van den gezant Wdjkow in het leven was geroepen. De wederzijds afgelegde verklaringen wor den als ten voile bevredigend geacht. ROEMENIe. HET TESTAMENT VAN KON I NO FERDINAND. Een onwettige erfstelling. Het testament van wijlen koning Ferdi nand van Roemenie schijnt niet uitvoerbaar te zijn. De vorst heeft zijn slot Palen en het landgoed Predeal vermaakt aan den jongen koning Michael met de bepaling, dat ko- ningin Maria er het vruchtgebruik van zou hebben tot diens meerderjarigheid. Daar echter deze beide bezittingen meer dan de helft van de waarde van de vorstelijke bezit tingen vertegenwoordigen, zouden de kinde- ren van den Koning niet het kindsdeel krij- gen, waarop zij volgens de wet recht hebben De regentenraad heeft dit medegedeeld aan de regeering, die daarop te kennen gaf, dat het testament in dezen vorm niet kon worden uitgevoerd. Thans wordt voorgesteld, beide bezittingen te laten overnemen door den staat, die uit de opbrengst de kindsdeelen zou uittetalen en vervolgens Palen en Pre deal aan Michael ten geschenke zou aanbie- den. DENEMARKEN. PLAN VOOR EEN BRUG OVER DE LIMFJORD. De minister van verkeerswezen heeft, na een conferentie metde brugcommissie van den gemeenteraad van Aalborg, voorlegging ge- vraagd van plannen en begrootingen voor een brug over de Limfjord van Aalborg naar Noerre Sundby. (Twee mogelijkheden worden overwonnen: of de bouw van een hooge brug, die onge- veer 8 millioen zal kosten, of de bouw van een nieuwe pontonbrug, die ongeveer half zooveel zal kosten. Siadsnieuws GESLAAGD. Voor het examen Engelsche handelscorres- pondentie der Federatie van Handels- en Kantoorbedienden „Mercurius", slaagde de heer J. Polak, leerling van mej. A. Blom, leerares M. O. alhier. De heer J. Blom is te Den Haag geslaagd voor het examen Boekhouden M. O. Bij het te Den Haag gehouden examen slaagden voor coupeuse de dames M. Rans- huijsen, C. Morsch en T. Maessen te Alk- maar, E. Mors te Burgerbrug en Tirnmer- manDelver te Bergen, alien leerlingen van de Alkmaarsche Mode-Vakschool. Voor het op 28 Juni te Amsterdam gehou den „Mercurius"-examen voor Engelsche handelscorrespondentie slaagden onze stad- genooten de heer H. van Zonneveld, oud-leer- ling der Hoogere Handelsschool, alhier, en mei. Gre van der Molen, opgeleid door mej. v. d. Linden. BRANDSTICHTERS. Groote zwarte rookwolken, die gisteravond half 9 boven de stad zichtbaar werden, deden in alle straten tal van menschen zich afvra- gen: waar is de brand. Nadere informatie bracht dan de wttenschap, dat er brandstich- ters aan het werk waren op het Doelenveld. Men stelle zich echter gerust. Het was hier wel een geval van opzettelijke brandstichting. maar zij had hare goede zijde, want het gold een demonstratie om onder politietoezicht te bewijzen hoe vlug een fel oplaaiende vlam gebluscht kan worden met daartoe berekende instrumenten. De E(erste) N(ederlandsche B(randblusch) O(nderneming) te Amsterdam toonde de werkzaamheid van haar apparaat en we mogen hier wel direct aan toevoegen: deze handbrandblusscher heeft getoond goed werk te kunnen verrichten. Een partij stroo werd met benzine en pe troleum overgoten en toen in brand gesto- ken. Met een knal stegen de vlammen op en tot op 20 Meter afstand was het een gewel- dige nitte, die de omstaders natuurijk aan- stonds deed retireeren. Maar geen nood, de man met het E.N.B.O.- apparaat stond gereed en toen de vlammen goed om zich heen gegrepen hadden en het houtwerk, waartegen 't stroo geplaatst was, reeds in brand stond, rende hij er op af en een naar minuten later was het vuur ge- doofd. Tot tweemaal toe werd op deze wijze de bluschkracht van de E.N.B.O. bewezen. Wij zullen hier niet al te zeer uitweiden over de samenstelling van het apparaat noch over de deugdelijkheid der op de vlammen gespoten straal schuim, omdat de onderne- ming zelve dezer dagen in een op ruime schaal verspreide circulaire daarover al veel heeft medegedeeld, maar wel willen wij con- stateeren, dat alle omstanders ten zeerste void aan waren over de werking van het brandbluschmiddel, dat zoodanig van samen stelling en gewicht is, dat zelfs een jongen van 14 h 15 jaar het kan hanteeren. En het Zie speciale plisse-etalage, winkel Langestraat. geeft niets of een straal gespoten wordt op voorwerpen die niet branden en die men graag onbeschadigd houdt (vloerkleeden, fraaie meubelen of wat ook), zij laat geen enkel spoor na. De demonstratie werd o. a. bijgewoond door den commandant van de branawer, den heer Fraijman, den directeur van Bouw- eo Woningtoezicht, den heer Vos, den directeur van Gemeentewerken, den heer Margadant, en verschillende brandweermannen. NAAR EEN MUZIEKCONCOURS. Zondag a.s. gaat de R. K. Harmoniekapel „St. Caecilia" naar Diemen, om daar deel ti nemen aan 't groote nationaal concours van Harmonie- en Fanfarecorpsen, uitgeschreven door de Harmonievereeniging „Diemen". „St. Caecilia" komt uit in de lste afdeeling Harmonie. GEHEELONTHOUDERS. De A.N.G.O.B., afd. Alkmaar, hield Woensdag haar maandelijksche vergadering, de goed was bezocht. Bestuurders der N.-H, P. C. waren anwezig en de heer de Jong uit Zuidscharwoude spoorde de leden aan op den ingeslagen weg voort te gaan. Alkmaar be- hoort thans tot een der voornaamste vereem- gingen van den A.N.G O.B. De colportage met het orgaan zal weer met kracht aange- pakt worden. De kermis-actie werd geregeld, vooral wat betreft het tentwerk was veel anl» mo. De afd. zal goed vertegenwoordigd we zen op de a.s. provinciale meeting. Twee borden met spreuk .,Geheelonthouding is een goed kompas" zullen geplaatst worden, eer in de gemeente Oudorp en een in Alkmaar. R. K. VOLKSPARTIJ. Gisteravond hield de afd. Alkmaar en om- streken van de R. K. Volkspartij een leden- vergadering in hotel „De Nachtegaal". De voorzitter, de heer S. van de Wakker, dcelde mede, dat deze vergadering was belegd om te spreken over het partijorgaan. Op de jaarvergadering te Utrecht was men ver- heugd dat het orgaan in zijn nieuw formaat zoo goed uitkwam en oordeelde men het nieuwe weekblad een groote aanwinst. De voorzitter van het hoofdbestuur had alles voor elkander, dep ers en propaganda- commissie had verdienstelijk werk verricht, doch de inkomsten liepen niet naar wensch en men zal het orgaan moeten redden door een rentelooze leening in aandeelen van S, 2 a 5. Verschillende heeren uitten hun misnoe- gen dat het orgaan niet meer kan verschijnen, trots de belofte op de jaarvergadering afge legd. De heer Smits deelde mede, dat in de laatste vergadering van het hoofdbestuur de indruk was gevestigd, dat alles goed geregeld was. Het tegendeel blijkt thans. Spr. vroeg echtei om goedkeuring van de algemeene vergade. ring, om, als het dageiijksch bestuur in ge- breke blijft, met 3 hoofdbestuursleden eetl vergadering bijeen te roepen, welke de alge meene instemming heeft. Wat de garantie betreft, was men algemeeo van gevoelen, dat men evenals andere plaat- senp aandeelen moet nemen. Van Alkmaar wordt een bijdrag-e van 20 gevraagd. Door het bestuur werd afdoening toege- zgd. De bestuursverkiezing, vacature Schnei ders, werd aangehouden. Van de justitie was bericht ingekomen, dat de klacht wegens beleediging door hef Noord-Hollandsch Dagblad te Alkmaar, aan den secretaris aangedaan, nog in onderzoek is. Hierna volgde sluiting. PREDIKBEURTEN. 7 Aug. Alkmaar. Groote kerk, 10 uur, Ds. Makkink (vo<4 Ds. Deetman). Vredeszondag 1 Joh. 14 27, Avond 6 uur, Ds. Hak. Kapel, 10 uur, Ds. Hak. Evang.-Luthersche kerk, geen dienst (zie Groote kerk). Rem.-Gereformeerde kerk, 10.3Q uur, D* L. B. Houpgast. Doopsgezinde kerk, geen dienst. Zondagmorgen 10 uur, preeklezen. Avond 6 uur, Ds. v. Andel, St. Pancras. Hersteld Apostolische Gemeente, Ton saintstraat. Voormiddag 10 uur en nam. 4.30 uur en Woensdagavond 8 uur dienst. j UIT DE OMGEVING. BERGEN, 10 uur, Ds. v. d. Kieboottt (doop). Oeref. kerk, 10 uur en nam. 7 uur, Ds. P. Zantinge, em. pred. te Hilversum. Rechtz. Herv. Evartgelisatie „MarantheEt 10.20 uur, Ds. A. A. Donselmann van Anj. sterdam. Extra collecte ten bate der chriafo.- Hike school. I DRIEHUIZEN, v.ra. Ds. Zillinge McM naar. H E I LOO, 10 uur, Ds. Eilerts de Haan. Evangelisatielokaal, 10 uur, de heer H. VP, Hofnieester Jr. van Amsterdam ALKMAARSCHE COURANT.

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 1