VACANTIE! 1 L. Franlsenberg Alkmaar. Bij het uttvoeng debar, flat volgde en waaraan verschillen-de sprekers uit alle dee- len van ons land deelnamen, stelde schipper iVan de Zande de vraag, waarom de re gee- ring toch niet leerplicht invoert voor de schipperskinderen, die daarop evenveel recht hebben als elk adder kind: Ten slotte werd op voorstel van den heer 'J. Post (Amsterdam), nadat mej. mr. C. Fri- da Katz de sprekers had bea-ntwoord, de vol- 'gende motie met algemeene stem-men aange- nomen: „De vergadering van directeuren en leer- aren der binneiwaart- en visscherij-scholen, vertegenwoordigers van vakorganisaties van alle richtingen, binnen-scheepvaart- en onderwijsorganisaties, belegd door het On- derwijsfonds voor de binnenvaart. gehoord de inleiding van mej. mr. C. "Fri- da Katz en de daarop gevol-gde debatten, spreekt eenst-emmig als haar innige over- tuigi-ng uit, dat de regeering van Neder- land niet langer mag wachten met het bren- gen van het lager onderwijs voor schippers- en k-ramers-kinderen on-der het buitengewoon onderwijs. t Zij draagt het -bestuur van On-derwijsfands .voor de binnenvaart op deze motie zoo spoe dig mogelijk mondeling toe te lichten bij den betrokken minister-'. BRANOEN. Te Wijnjeterp is de boerderij van J- van der Sluis en bewoond door R. de Boer geheel afgebrand. Te Wijchen is afgebrand- de woning be woond door J. Peters, gelegen aan den Leem- jweg. Van den inboedel kon weinig gered wor den. Oorzaak van den brand onbekend. Ver- zekering dekt de schade. Woensdagmiddag ontstond door broei ►brand in t en hooiberg van Erf 49 op het Kamper-Eiland, welke bijna onmiadellijk oversloeg naar de beide andere bergen, alle (tot den kap gevuld met tezamen 300.000 kg. thooi, terwijl ook een hoop riet vlam vatte. (De oude boerderij op dit erf was juist dezer dagen afgebroken en den bouw der nieuwe is 'reeds een eind- gevorderd. Zeer korten tijd na thet uitbreken van den brand was een motor- spuit van Kam-pen ter plaatse, die moest zich Sbepalen tot behoud van hetgeen nog niet door het vuur was aangetast. Een nieuwe benzi- nemotor ging onder meer verloren. SCHOOLBOEKEN voor U.L.O., Handels- scjiool, R.H.B.S., Gymnasium en R.K. Lyceum worden spoedigst geleverd door KORTE BERICHTEN Vandaag zullen op het paleis Soestdijk aankomen, ten einde aldaar eenige dagen te verblijV-en, prins en prins-es Karl van Be-n-t- heim Steinfurt. j Tengevolge van het niet goed werken 'van de handrcm is aan de Amsteldijk te Am sterdam een motorfiets tegen een ijskarretje gereden. De motorrijder werd ernstig gewond, de duorijder werd bewusteloos opgenomen. Dinsdagavond is de autobus Vitesse van TilburgOirschot op den tweeden Kanaal- weg op de Koningshoeve door het breken van een stang, terwijl hij voor een auto uitweek, in een sloot gereden. De tien inzittenden zijn ongedeerd ge-bleven. Te Landsmeer is een vaartuig, beladen met mosselen, gezonken. Van de twee inzittenden is een jongen van 14jaar, voon F van Schaik, verdronken. De eigenaar van een hotel in de Keizer- straat te Scheveningen heeft aangifte gedaan van diefstal van 1000 uit zijn kantoor. De politie stelt een onderzoek in. In den bewakingskring BourtangeBel- lingwolde zijn twintig over de grens gesmok- kelde varkens in beslag genomen en naar de verkoopplaats Bellingwelde overgebracht, om daar te worden verkocht. LucHifvaart. DE MISLUKTE VLIEGTOCHT NAAR INDIe. In tegenstelling met de eerste geruststel- lende berichten wordt nader uit Linz gemeld, dat luitenant Dearth, de metgezel van Carr bij de noodtanding op den Donau, zwaar ge wond is en met ernstige inwendige kneuzin- gen naar een ziekenhuis is vervoerd. Het vliegtuig had zulk een vaart, toen het met het watei in contact kwam, dat het nog 500 M. door het water vloog voor het stil lag. Hierbij is het tnherstelbaar beschadigd. LUCHTVAART OP GROOTE W HOOGTE N. Naar de Koln. Ztg. uit Bitterfeld verneemt zullen tegen het eind van deze maand de ge- pensioneerde majoor Stelling en de offirier van gezondheid Koschel daar proeven nemen met een iuchtballon van 9500 kub. M. inhoud cp hoogien tot 12.000 M. Zij willen er den luchtdruk en de temperatuur meten en na- gaan hoe motoren op deze hoogten werken Het doel van ae proeven is de uitvoerbaar- heid van transaliantische vluchten in lucht- dicht gesloten g.'octc vliegtuigen op meer dan 10.000 M hoogte te toetsen. HET GESCHIL DROUHIN-LEVINE BIJ-GELEGD. j Het geschil tusschen Drouhin, de Fran- schen vlieger, en Levine, den eigenaar van de Columbia, waarmee hij met Chamberlin naar Europa is gevlogen en met Drouhin naar Amerika wil terugkeeren, is alweer bij- gelegd. Het blijkt te hebben geloopen over de verzekering van mevrouw Drouhin voor het geval den vlieger een ongluk zou overko- men. Levine heeft thans toegezegd' den dag voor het vertrek 300.000 fr. te zullen storten voor mevrouw Drouhin in geval van een ongeluk. Over het bedrag van de vergoeding voor mevrouw Drouhin in geval van een on- feluk op de procj^uchten wordt nog onder- andeld. Voorts heeft Levine in het voorloo- pig contract, dat Woensdag gesloten is, zijn toestemming verleend om binnen veertiep da gen te vertrekken, terwijl Drouhin zelf zal :mogen bepalen of hij het weer voor het ver trek gunstig acht. Drouhin- heeft zijn proef- vluchten hervat. Tevens is thans de al vroeger overeengeko- men salarisregeling bekend gemaakt. Dit be- draagt noch 100,000 dollar, zooals men te Parijs meende, noch 1000 dollar, gelijk wij gisteren op gezag van de New York Herald meedeelden, doch 100,000 francs of 4000 dollar. Dit is het salaris voor een heel jaar en moet ook aan den vlieger worden uitgekeerd als cen ander hem zou vervangen oi als de tocht geheel opgegeven werd. \;oorts krijgt Drouhin de helft van alle prijzen enz. bij welslagen van den tocht. F^ovinciaaB nieuws UIT HEILOO. Door den tuinder J. de G. werd tijdens de veiling aan „St. Willebrordus" de handelaar R. beleedigd. De laatste, hierover ontstemd, meende klappen uit te deelen, doch werd in dit voornemen spoedig verhinderd. Alsnu is een klacht ingediend. Door de heeren W. Balk, H. Steen en J. Rus is de conclusie inzake de gehoud, n verloting van V. V. V. „Heiloo Vooruit" in een rapport vastgelegd en aan het bestuur kenbaar gemaakt. Naar we vernemen kan alleen het bestuur ten laste worden gelegd, dat men niet in alles overleg heeft gepleegd met de algemeene ver gadering. Van onregelmatigheid is niets ge- bleken. Evenmin bestaat er verband tusschen de N. V. „H. O. C. E." en de V. V. V. UIT AKERS-LOOT. Donderdagvoormiddag vergaderde de raad dezer gemeente in voltallige zitting. Ingeko- men stukken: Goedkeuring door Ged1. Staten van de af- en overschrijving dienst 1920; idem wijziging gemeentebegrooting; het ver- slag van den toestand van de prov N-.-Hol- land; het verslag van de classis Alkmaar van de Gezinsverpleging; bericht van Ged. Staten aan J. Kieft Hz. concessie is verleend voor het inwerking brengen van een autobus- dienst Alkmaar-de Rijp door deze gemeente. Deze stukken werden voor kennisgeving aan- genomen. Van het Hoogheemraadschap N.-H. N-oor- derkwartier dat de burgemeester als gemach- tigde voor de gemeente aan de stemming deelneemt ingevolge 'n vroeger genomen be- sluit. Besloten werd den burgemeester weder als gemachtigde aan te wiizen. Een schrijven van het Hoofdcomite voor herdenkingsfeesten, dat het 650 jaar geleden is dat Beverwijk als weekmarkt werd aange- wezen, verzoekende daarvoor medailles be- schikbaar te stellen. B. en W. stelden voor daarop nit in te gaan. Alzoo aangenomen. Een verzoek van het hoofdbestuur van het Witte Kruis om subsidie voor de ontsmet- tingsinrichtingen. Werd in handen gesteld van B. en W om advies. Verzoek van het bestuur van het harmonle- corps „St. Cecilia" om verhooging subsidie tot een bedrag van f 200 per jaar. B. en W. stelden voor 50 verhooging toe te staan en de subsidie alzoo te brengen op 150 tot wederopzegging, onder die voorwaarden dat concerten worden gegeven als B. en W. dit noodig achten. De heer Aafjes: De beide muziekkorpsen verkeeren in financieele moeilijkheden. Zou nu vanuit den raad geen drang kunnen wor den uitgeoefend dat zij samenwerken, dan kreeg men een uitstekend korps. De voorzitter: De andere muziekvereeni- ging bestaat feitelijk niet meer. Indertijd is een gelijke subsidie toegekend, maar er is tot heden geen gebruik van gemaakt Wat samenwerking betreft, daar zijn factoren die niet gemakkelijk tot dat doel zullen geraken om een voorstel in dien g-est aan den raad te doen of op andere wijze daaraan mede- werken zou toch geen succes hebben. De heer van't Hof: Zoover ik weet zijn er onder het R. K. Harmoniekorps die wel wil len samenwerken, maar hoogere machten wenschen dit niet, hetgeen erg jammer is, want de beste krachten uit het eene korps bij het andere dan kreeg men een uitstekend kcrps. Ik ben er wel voor dat het korps blijft bestaan en gesubsidieerd wordt, maar de voorwaarde waaronder de subsidie al reeds verleend werd, wordt die nagekom-en? De voorzitter: De heer van 't Hof zegt van hoogere machten waar hij gelijk aan heeft, die wenschm uitsluitend R. K. vereenigingen. Als de raad een besluit neemt, is de burge meester verplicht dit uit te voeren. Zoo is het hier ook. Nu kunnen B. en W. de moeite wel dcen om hierin verandering te krijgen, maar als men vooruit weet dat het toch niet geeft. kan men het ook wel laten Wat de voorwaar den betreft; door verwisseling van directeur konden deze niet worden nagekomen omdat, wanneer de directeur een openbare uitvoering wilde geven het goed moet zijn. 27 Augustus met de zeilvereeniging zal muziek gegeven worden. Het voorstel van B. en W. werd aange nomen. Verzoek van P. Schoon om verlaging schoolgeld. De voorzitter zeide dat het ver zoek bij B. en W. thuis behoort. Verzoek van de .Gemengde Zangvereeni- ging Zanglust om van gemeentewege subsi die te mogen ontvangen ten bedrage van 100. De voorzitter zeide, dat dani deze dan weer een andere vereeniging om subsidie komt en na behandeling van dit verzoek zou den B. en W. een bepaling willen maken om geen subsidie meer te verleenen. Bij uitzonde- ring stelden zij voor 5-0 subsidie te verlee nen. De heer Aafjes vond f 5-0 wel wat weinig. De voorzitter merkte op, dat een zangver- eeniging niet zoovee! onderhoud heeft als een muziekvereeniging. Aan geen enkele zang- vereeniging wordt subsidie verleend en dan moet het particulier initiatief ook steunen. De heer van 't Hof meende, dat de vereeni ging wegens financieel tekort zou worden op- gedoekt, hetgeen zeer te betreuren zou zijn. De heer van 't Hof stelde voor 75 sub sidie te verleenen. Met 5 tegen 2 stemmen verworpen. Voor de heeren van 't Hof en Aafjes. Het voorstel van B. en W. 50 subsidie werd aangenomen met 6 tegen 1 stem, tegen de heer Aafjes. Verzoek om subsidie voor de bestrijding van malaria. Te behandelen bij de begroo- ting. In behandeling kwam de gen».enterekening dienst 1926, ontvangsten 64983.5014, uit- gaven 57648.09^, batig saldo 7335.41. Kapitaaldienst in ontvangsten en uitgaven I 26728.45. Rekening Electrisch Bedrijf 1926: ont vangsten en uitgaven 19275.91, winst 2012.35. Rekening Burgerl. Armbestuur 1926; ont vangsten 7SC9.89lA, uitgaven 6672.6114, batig saldo 1137.28. Deze rekeningen zul len worden nagezien door een commissie, be- staande uit de heeren Mul, Aafjes en Berk- houLw" Behandeling gemeentebegrooting i928. Wat de belasting aangaat zal naast de ICO opcenten op de hoofdsom der R. I. Bel. op voorstel van B. en W. het percentage voor den dienst 1928-1929 moeten zijn 1J4 Valt het dienstjaar 1927 mede, dan zou vol- gens den voorzitter het percentage op 1 gesteld kunnen worden. Deze verhooging houdt verband met het batig saldo van den dienst 1926, hetgeen ruim 1600-0 minder bedraagt dan over 1925. De begrooting geeft aan een bedrag in ontvangsten en uitgaven van 56918.09, on- vcorziene uitgaven 1888.67. De begrooting G. E. B. geeft aan in ont vangsten en uitgaven 17010. Deze begroo ting werden met algemeene stemmen goedge- keurd. De begrooting Burgerl. Armbestuur zal later worden behandeld. -Hierna sluiting. De ontspanning tijdens Uw vacantietochten is volkomen, indien Uw auto perfect in orde is. De banden spelen hierbij een zeer belangrijke rol. Rijdt daarom den band, die minder kost dan hij moest kosten. n.v. „R. A. M. I." Vraagt Uw handelaar. DepotJAC. SLOTEMAKER, Verl. Stuart- straat, Alkmaar. Telefoon 1113. HOLLANDS NOORDERKWARTIER NAAR TEXEL. Een 50-tal leden- van H. N. K. maakten Woensdag een excursie naar Texel. Laat ons voorop stel-len, dat de reis in al le opzichten uitmuntend gesTaagd is, dank zij in de eerste plaats de goed-e zorgen van se- cr-etaris Nobel, zegt het Hb-1. Een -boottocht van Helder naar Oudeschild is bij't mooie weer, zooals we dat Woens dag hadd-e-n, 'n animeeren-d begin voor 'n ex cursie," men raakt dan alvast „in de stem ming" en de bezichtiging van het fraaie ei-land zelf in een tweeta-1 comfortabele auto- bussen was een waardi-ge voortzetting van het prettige -begin. De sterkste indru-kken, liever gezegd de meest opvallen-den „dingen" van het eiland? Schapen, tuinwal-len en weggetje-s, die op sommige punten de allures van een achtbaan aannemen. Het Texelsche schaap. Wat betreft de schapen zouden we kun nen volstaan met te zeggen, dat het eiland er ongeveer 80.000 rijk is; een enkele boer hou-dt er over de duizend, zooals b.v. de ge- broeders Koning; beslagen van 5 en 600 be hooren er geenszins tot de uitzonderingen. Per jaar worden er dan ook dooreen ruim 30.000 Jammeren naar elders verkocht, voor al naar de mar-kten te Purmerend en Lejden. Wat betreft het ras, genoemd naarhet eiland en bekend ver builen onze landsgren- ze-n, kunnen we -kort zij-n. Waarschijnlijk is h-et in origine verwant aan het Vlaamsche en Oost-Friesche schaap, welke als bekend later weer in de melkrichting zij-n gefokt, in tegen stelling met den Texelaar, waarmee men in de wo-1- en vleeschrichting is gegaan. Krui- singen met Engelsche rammen, voora-1 Lin- colns, Leicesters, Southdowns en Hampshi- redowns hebben daarbij goede diensten be- wezen. Als resu-ltaat h-e-eft men ten slotte een d-ier gekregen, dat ze-lfs onder schrale omstandig- heden goed gedijt, gemiddeld twee lamme- ren werpt en een goede fij-ne vacht geeft van 5 a 6 kilo, hoewel er ook van ruim negen ge- schoreni word-en. Tuinwalien en schapenboeten. Een andere, speciaal Texelsche „zaak" is verd-er de schapenboet, een g-etimmerte, waarvan de houten wand dienst doet als be- sche-rming tegen de regens uit het Zuidwes- t-en. In dien wand zit een luikje, waardoor h-et hooi wordt opgestoken, dat bestemd is als bij-voer voor de sahapen; achter d-en wand ligt het hooi in het z.g. „hooivak", zoodat het niet noemenswaard vochtig kan word-en, terwijl bereikt wordt, dat niet al het hooi eerst naar de boerderij behoeft te worden gebracht, om dan later weer over de soms zeer v-erspreide en afgelegem perceelen verdeeld te worden. Een andere eigenaardigh-eid, die men ook op Wieringen ziet, is de wijze van afschei- ding der perceelen, _n.l. door middel van sma-ll-e aarden watlen, in plaats van hekken of slooten; de laatste zoud-e-n in dit hooge, diluviale land n.l. te diep worden. De „tuin- wallen", die verticaal, dus zonder glooiende beloopen, uit zoden en plaggen zijn opge- bouwd, bieden bovendi-en beschutting voor de schapen. Het vee kan drinken in de z.g kolken. De watlen geven het oude eiland in d nieuwbedijkte polders in't Noorden ziet men ze niet een zeer specifiek aanzien; van eenige hoogte beschouwd m;oet het, dunkt ons, eenigszins doen denken aan het maan landschap "met zijn kraterranden. Het staatsbaschbeheer. Een speciale attractie voor de ongeveer vijftig excuirsionisten was -een wandeling door de terr-einen van het staatsboschbeheer onder de deskundige leiding van den heer Epe. Ongeveer dertig jaar geleden is men be gonnen-met de bebossching van de zanc gronden achter de duinen in de Westermient Reeds ongeveer 400 bunder is thans met naald-bosch van verschill-enden leeftijd be- d-ekt. We b-ehoeven wel niet te wij-zen op de groote moei-lij-kheden, die in't algemeen ver- bonden zijn aan dergeiijke bebossching-en Zij kunnen in grove t-rekken getypeerd1 wor den door d-e woor-den: wind en zoute -lucht voora-1 echt-er daar op Texel. Aanvankelij-k was het probeeren en nog een9 probeeren; spoedig bleek, dat de sylves- tris of grove den met zijn bla-uwachtig-groe- -ne naalden, die men overal op zand- en h-ei- degrond kan aantreffen, hier niet geschikt was. Ze-lfs de witsipar (P. alba), die overigens uitstekend1 wind kan verd-ragen en die be- halve aan zijn blauwachtig-grijze kleu-r ook te her-kennen is door d-en aromatischen, van andere spa-rrensoorten verschillend-en geur, wanneer men de jonge sch-euten fijn-wrijft, viel 'af. Daarna is men Oostenrijksche en Corsi- caansche den gaan planten. Deze soorten vormen thans in hoofd'zaak het bosch op T exel. De Oostenrijksche den. De eerste heeft donkergroene naalden, die wat langer, en harder zijn, dan die van den grov-en, terwijl ze eve-neens langer aan het hoht blijven zitten, gemiddeld vijf jaar. Voor duinbeplanting bl-eek hij goede eigenschap- pen te bezitten; hij verdraagt nl. goed zee- wind; hij groeit het best op eenigszins kal'k- rij-ken grond en is niet bang voor eenige schaduw. Een zijner eigenaardighed-en, al- du9 vertelde ons de heer Epe, is, dat zij-n jeugdgroei wat langzamer is dan van den Corsicaan, zoodat toen aanvank-elijk beide soorten ge-mengd w-erd-en opgeplant, al spoe dig overvleugeling van de eerste viel waar te nemen, zoodat men later elk afzond-erlijk is gaan uitpooten in perceelen. Een andere eigenaardigheid van den Oos- tenrijker is, dat hij, om een goeden le-ngte- groei, een tamelijk geslot-en bestand vergt; voor aanplanting gebruikt men liever twee- of drieja-rige verspeende d-en-nen, dan eenja- rige zaailin-gen. De Corsicaattsehe den. De Corsicaan- ko-mt in hoofdzaak met den Oostenrij-ker overeen in uiterlij-k; alleen zijn de tak-ke-n iets m-eer opstaand, terwijl de naalden wat eerder afvallen en een weinig lichter zijn. Bov-endien zijn de eenjarige scheute-n lichtbrui-n, tegen die van d-en Oos tenrij-ker gee-lg-roen. De jonge, een-ja-rige plantjes der beide kan men uit elkaar houd-en door hun -naaldj-es; die van d-en Oostenrijker zijn dan n.l. ge- kru-ld, doch die van den Corsicaan recht. Het eigenaardig-e echter is, dat het bij- ouder-e boomen precies omgek-eerd is, hoewel de k-rulling der Corsica-naalden dan slechts zwak is. Ook bij het verspenen van eenjarige Cor- sican-en ondervindt men soms d-e moei-lijik- heid van het slecht aanslaan. Opvall-end is ook nog het feit, dat deze soort in 't alge meen minder wordt beschadigd door ziekten en konij-nen. Voeg-en wij er nog aan toe, dat de kegels van beide soorten, evenals die van den gro v-en den, eerst in- den tweeden herfst rijpen. De grond,, die daar op Texel beboscht wordt, is van goede -kwaliteit, zoo goed zelfs, dat hier -en daar in totaal plm. 80 bunder ontgo-nnen is tot blijvend grasland; een zeer groot ve-rschil dus met b.v. de Kamper duin-en. Voor het overig-e kon men, als men zijn oog-e-n den kost gaf, a-Me-rlei ding-en zien, die den modernen boschbouw eigen zijn, als takbemesting, een uitst-ek-ende, uit Duitsch- land afkomstige method-e, om bod-emverwi-l- derin-g tegen t-e gaan, ohderzaaii-ng, waar door bov-endien op den d-uur een gem-engd bestand wordt verkregen, kweekbedden o.a van een kortgeleden uit Griekenland i-nge- voerd zaad van de Leukoderma, waarmede proeven genomen zullen worden; dan zij-n er nog proe-fvelden, waar de meest gunstige plant- en zaaitijd uitgedokterd zu-ll-en wor den, enz. Voorts toond-e de heer Epe ons -een per- ceel, waar bij wijze van proef de 25 c.M. diepgespitt-e grond- -bezaaid is met een meng- sel van- loofhoutzaden, waartusschen op af- standen van 1.25 M. tweejarige dennetjes zijn opgeplant en op den duur dus het „recht van d-en sterkste" zal gaan gel-den. Duidelijk was daarbij te zien, dat de aanslag het beste daar was, waar de bedekking het di-kst was. Ten slotte wi-lle-n we nog wijzen op het eigenaardig-e verschij-nsel, dat het Staats boschbeheer door de dunningen plm. 20.000 boonestaken per jaar te verkoopen heeft, welke echter slechts ongeveer 3T/4 cent per stu-k opbrengen. En dan te bed-enken, wat men i-n de betrekkelljk naburige tuinbouw- centra van Noord-Holland daarvoor be- taalt! O-p Texel word-en ze grootend-eels op- gebrand. Dat het Staatsboschbed-rijf een groote steun is voor bet eiland, vooral wat betreft de werkgelegenheid, spreekt van zelf, als men nagaat, dat per jaar 25 a 30.000 gul den, hoofdizakelij-k arbeidsloon, door dezen dienst wordt verwerkt. En het mooie daarbij is, dat juist in den tijd, dat in het landbouw- bedrij-f weinig te verdienen valt, de arbei- ders werk kunnen vinden in het boschbe- drijf. En dat het natuurschoon van Texel en dus zijn aantrekkelijkheid- voor toeristen en badgasten er aanmerk-elijk door heeft toege- nomen, spreekt al evenzeer van zelf! UIT STOMPETOREN. Woensdagavond hield de Schermer hard- draverij-vereeniging „Het Wapen van de Schermer" hare jaarlijksche algemeene verga dering, welke vrff goed bezocht was. Uit de vocrgelezen liotulen bleek o. a., dat het aan- tal leden steeds vooruit gaat en thans onge veer 160 bedraagt. Als lid van het bestuur werd herkozen de heer C. Groenewoud Kramer en gekozen de heer F. J. Woerdeman in de plaats van den heer F. J. Kohne, die is vertrokken. Beiden namen de benoeming aan. Hierna werd de heer Woerdeman benoemd als secretaris-pen- ningmeester. De rekening en verantwoording sloot met een nadeelig saldo van 38.60; de uitgaven bedroegen 457, de ontvangsten 418.40. Door het toenemen van het aantal leden en de uit te loven prijzen iets lager te steleu kon de begrooting voor 1927 sluitend ge- maakt worden. De vergadering besloot, Dinsdag 16 dezer op den Oterleekerweg een internationale han- dtcapdraverij te houden, waarvoor van het polderbestuur reeds vergunning was ver kregen. VAN TEXEL. De voordracht voor directeur-leeraar van de zeevaartschool alhier luidt als volgt- 1- J. P. Vijn te Heemstede; 2. J. W. Duinker te Amsterdam; 3. F. -H. Schut te Amsterdam De heer H. W. Keesom heeft wegens hoogen leeftijd bedankt als lid van den Raad. welke functic hij 28 achtereenvolgende iareri bekleedde. r- Z«rter °P de R- K- uist is d€ heer G. 1 Witte, die niet in aanmerking wenscht te komen. De volgende is de heer H. Leber. UIT HOORN. Aan de IJsfabriek heeft men een proef ge nomen met het tegenhouden van den groei van een witte seringen-boom. In Maart heeft men een boompje in de koel- eel gezet en het half-Juli in den vollen grond geplant. Thans staat het in vollen bloei! UIT EG-MON'D AAN ZEE. 1 Woensdagavond vergaderde de vereeniging „Koninginnedag" in de zaal van den heer Gravemaker in verband met de plan-nen voor 31 Augustus. De heer Pluimgraaff zette uiteen, dat al- lereerst gGracht moest worden gelden te ver- zamelen. Eerst daarna kunnen de plannen definitief worden vastgesteld. Voor de te houden volksfeesten zal de beschikking ge- vraagd word-en over een afgesloten terrein waarop leder betalend belangstellende voor den geheelen duur van het feest toegang heeft. s 6 O-p voorstel van den heer Van der Plas zullen eenige dames een dezer dagen de ge- meentenaren bezoeken teneinde te komen- tot e enzoo groot mogelijken vo6rverkoop van plaatsbewijzen. De prijzen ziin gesteld op 25 cent per persoon en 10 cent voor kinderen beneden de 12 jaar. Een bestuurslid- van- de gymnastiekvereeni- ging „Achilles" gaf de toezegging, dat dezi vereeniging op 31 dezer ook hare medewer- king zal verleenen. Hierna sloot de voorzitter op de gebruike- lijke wijze de vergadering. UIT LIMMEN. In de vergadering van de Noord-Holland- sche Vereeniging Jiet Witte Kruis" is be sloten tot het aanstellen van een wijkzuster, tevens huisbezoekster voor tuberculosebestrij- ding. Door B. en W. dezer gemeente zal aan den Raad worden voorgesteld een jaarlijksche subsidie van 1000 te geven. UIT SCHOORL. Thans, nu de datum onzer zomerfeesteh nadert, zullen wij nog eens trachten om in een kort resum£ het publiek een overzicht te geven van wat in Schoorl te gebeuren staat. Zaterdagavond opent „Floralia" hare ten- toonstelling in het lokaal van den heer Schuijt en we twijfelen niet of, evenals vori- ge jaren, zal een druk bezoek kunnen worden verwacht, dank zij den gezelligen toon die er doorgaans heerscnt, mede ook door het intie- me karakter, deze tentoonstelling eigen. Zondag 7 Augustus zal het bloemencorso te pl.m. 1 uur van het terrein van den heer Swaan afrijden, om langs Voorweg en Laan- weg (nadat de kinderen welke daaraan mee- doen, vanaf de woning van den heer Bruijn bij den stoet zijn aangesloten) op het feestter- rein an den Duinweg aan te komen, wat te ongeveer 2 uur kan~ plaats hebben. Het bloemencorso zal in 5 rubrieken zijn verdeeld, t.w. rijwielen, wagens, personen, groepen en kinderwerken. Reeds nu kan gezegd worden, dat men hier en daar in het geheim de menschen hard ziet werken, zoodat stellig iets goeds naar voren zal komen. Te 2.30 uur zal het nummer ringsteken met pard en kar plaats hebben. Dit oud- Hollandsch spel heeft altijd veel bekijks. Te 3.30 uur vangen de kinderspelen aan. Dat de deelname weder groot is, kan men be- grijpen. Voor al deze feestelijkheden zijn de prijznn uitgestald in de etalage van den heer J. de Jong. 's Avonds te 7 uur openen de poorten van het terein zich voor het bal en, evenals ook des middags, voor de diverse kermisvermake- lijkheden. Vooral de avondfeesten zijn in Schoorl gewild. De ruime dansvloer in de open ucht, prachtig verlicht, met het loinmer en de hooge groene duinen op den achtergrond, geven aan zulk een avond een eigen karakter. De zangvereeniging „Schoorls Gemengd Koor" zal, onder leiding van den heer Corn. Jonker, een drietal nummers ten beste geven, waarmede te Andijk de bekende zege werd behaald, en hiermede eindigt het progrannna voor den Zondag. Maandag jubileert de Landbouw. Op de zen 25-jarigen gedenkdag van de oprichting zal het comite op de dan plaats hebbende ten toonstelling extra voor den dag komen. Het concours te 2 uur en 2.30 uur zal het vervolg van de landbouwtentoonstelling zijfl en te 3.30 uur wordt vervolgd met volksspe- len. Tot zoover is het programma gelijk als vorig jaar. doch 't belooft door het jubileum vollediger te worden. Js Avonds weder bal op den dansvloer, ge- maskerd bal en tot slot een mooi vuurwerk. Merken wij nog op, dat ook de prijzen voor concours en gemaskerd bal bij den heer de Jong te zien zijn. terwijl die van „F!ora- lia" in het manufacteurenmagazijn van den lieer Hagen zijn uitgestald. We wekken, met zooveel goeds voor ongen, ieder op om een dezer dagen in Schoorl te FISK LEEUWARDEN i Ruiterakwartier 37-45 Telef. 232 AMSTERDAM! N.Z. Voorburgwal 75-77 - Tel. 35397

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 6