DAOBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Buitenland ■f Honaerd negen en twinugste Jaargang Dagelijksch overzicht. No. 184 Dif ntinmier besfaat utt 2 bladen. 1927 Oeze Con rant wordi ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feesfdagen, nJlgcgeven. fbonnementsprijs bij vooruitbetaling per 3 maanden voor Alkmaaf franco door let gtfteefe Rljfe /2.50. Afzonderlijke en bew^jennmmers 5 cents. PRIJS DER OEWONE ADVERTENTlENi Per regel /0.25, bij groote contracten rabat. Qroote letters naar plaafsrtrtfflte. Brieven franco aan de N. V. Boek« en Handelsdrukkerij v/h COWMI ffOONt Voordam C9. Djg&p&eun G. Ut KRAK. INAAiVDAG Telef.nr. Admlnistrafie 3. Takfoo-uc. Redactie 33. Postfiro 37060. Hoofdcedaeteiurt Tj. N. ADEMA. 8 AUGUSTUS SACCO EN VANZETTI. Groote Beroering. Talrijke protesten. Gewelddaden. Het gaat er voor de Amerikaansche autorr teiten donker uitzien nu de bevestiging van het onmenschelijke vonnis tegen Sacco en Vanzetti wereldkundig is gemaakt. Algemeen is de verontwaardiging over het ten hemel schreiende feit, dat twee anarchisten, die ze< wen jaar lang de physieke marteling van het wachten op den dood hebben ondergaan, na alle zweven tusschen hoop en wanhoop, thans toch de bevestfging van hun vonnis is aange- zegd, terwijl nagenoeg de geheele wereld twij- felt aan hun schuld en men overtuigd is dat het wettig bewijs van hun schuld aan den ze- ven jaar geleden gepleegden moord in ieder geval niet is geleverd. Intusschen groeit de verontwaardiging nog nu blijkt dat de verhooren die door gouver- neur fuller en zijn onderzoekings-commissie zijn afgenomen, niet openbaar zijn gemaakt. Ook ons lijkt het toe, dat geheimhouding vooral in dit geval niet alleen misplaatst doch zeer zeker ook gevaarlijk is. Te meer, nu de aanhangers van Sacco en Vanzetti niet aarzelen tot terroristische ge welddaden hun toevlucht te nemen. Wij zul- len het niet in ons hoofd halen deze protest- middelen te verdedigen, maar zeer zeker stemmen zij tot nhdenken en zijn zij ver- klaarbaar. Het is geen wonder dat in anar- chistische kringert ae verontwaardiging die ook daar buiten zeer groot is, overslaat in vlammend verzet. Want niet alleen voor de beide veroordeelden is dit vonnis een bittere miskenning, ook vonr hun partijgangers en geestverwanten is het een hoon, evenzeer als net voor tallooze andersdenkenden een schro- melijke rechtsverkrachting beteekent. Overal in Amerika worden proteststakin- gen geproclameerd, eveneens in Zuid-Ameri ka en in frankrijk. Daarnaast vallen reeds onderscheidene bomaanslagen en geweldda den te betreuren. Men oordeele slechts: In Argentinie is de agitatie reeds in dhden omgezet. Een gedeeltelijke staking, die in een algemeene dreigt over te gaan, is begonnen. In Rosario (450 K.M. van Buenos Ayres) hebben de arbeiders het werk neergelegd en zijn tot ernstige gewelddadigheden overge gaan. Dagbladen moesten hun verschijning sta- ken, treinen werden met steenen gebombar- deerd. De koelhuizen en suikerraffinaderijen staan onder politiebewaking. In Tampa (Florida) zijn duizenden siga- renmakers een protest-staking begonnen. Zij hielden een vergadering in het arbeidersge- bouw en namen een resolutie aan, volgens welke de dag der executie van Sacco en Van zetti een rouwdag zal zijn voor de heele stad. Te Moskou zijn massa-meetings georgani- seerd als protest tegen de aanstaande ter dood brenging der twee anarchisten. Te Lyon heeft gisteren een groote menigte voor het Amerikaansche consulaat een betoo- ging gehouden, om gratie voor Sacco en Van zetti te vragen. Burgemeester Herriot heeft een telegram tot de Amerikaansche regeering gericht, waarin hij eveneens om gratie vraagt. Het internationale vakvereenigingscongres te Parijs heeft besloten een delegatie, be- Jtaande uit telkens een vertegenwoordiger ran ieder land, dat aan het congres deel- neemt, naar den Amerikaanschen gezant te zenden, welke om gratie voor Sacco en Van zetti zal verzoeken. Zaterdagavond kort vo6r middernacht zijn er op verschillende punten van den onder- grondschen spoorweg te New-York 4 bommen ontploft. De bommen waren gelegd op stati ons, gelegen in het centrum van de stad tus schen de 23 en de 22e straat. De ontploffingen waren zoo hevig, dat in Broadway en de zakenwijk de ruiten van ver schillende huizen sprongen. In de in de buurt gelegen hotels weraen ae gasten van hun stoelen geworpen. Onder de passagiers van de treinen, die moesten stoppen, brak een pa- niek uit. Er zijn verscheiaene personen ge- wond, waarvan enkele ernstig. Te Boston, de hoofdstad van Massachu setts is een poging gedaan om het rfigeerings- gebouw in brand te steken. De wacht wist de poging te verijdelen en heeft een jonge vrouw, die op heeterdaad betrapt werd, in hechtenis genomen De wacnt voor alle officieele gebouwen is thans verdubbeld en op elke tram rijden twee politie-agenten mee om te voorkomen, dat de Wagens aangevallen en omgeworpen worden om als barricades te dienen. Te Baltimore (Maryland) is een poging gedaan om het huis van den burgemeester in de lucht te laten vliegen. De burgemeester was uit de stad, maar zijn vrouw, zoon en ^hter en andere familieleden waren thuis. j richtte de bom alleen materieele aan. De verandah werd vernield. be Philidelphia werd een kerk geheel door ten bomaanslag verwoest. .V.1* Argentinie komen berichten over ver- Kmllende bomaanslagen. fccmt yerder nog het bericht, dat een groote groep intellectueelen gezamen- lijk geprotesteerd heeft. Niet ten onrechte vreest men in Amerika, dat de bevestiging van het vonnis het begin zal worden van een groote reeks aanslagen en ongeregeldheden. Er worden reeds maatregelen genomen om ve®ere troebelen te voorkomen. Maar dit neemt niet weg, dat men met spanning de ko- mende dagen tegemoet mag zien. Zullen Sacco en Vanzetti alsnog aan den dood ontsnappn? CHINA. DE BURGEROORLOG. Tusschen de legers te Hankau en Nanking is het tot een vergelifk gekomen. Volgens een drl. bericht uit Woehoe, is het tot een overeenstemming gekomen tusschen ae legers van Hankau en Nanking. Het re- sultaat hiervan is dat de troepen van Tsjang- Kai-Sjek weldra naar Nanking zullen terug- keeren. DUITSCHLAND. HET PACIFISME. Een protest tegen de bestrijders ervan. Het Duitsch Vredeskartel heeft een verkla ring gepubliceerd aangaande de „landver- raadprocessen," die tegen de pacifistisehe po- litici en bladen worden ingesteld. In deze verklaring wordt er op gewezen, dat het hier niet betreft mededeclingen aan de een of andere buiten]andsche mogend- heid, maar publicaties van schending van rechten of verdiragen, welke in de meeste ge vallen de desbetreffemde buitenlandsche re geering en velen Duitschers bekend zijn maar niet aan het Duitsches volk in zijn ge heel. Het doef der publicaties is de Duitsdie openbare meening tegen dit onwettig optre- den te alarmeeren. Het Rijksweerministerie is bij deze vervol-. gingen de stuwkracht. In enkele gevallen be- twist het de juistheid van de publicaties. Het zal dan op zijn weg liggen te pogen door een proces in het openbaar de juisfe feiten be kend te maken. Dat het zijn toevlucht neemt tot landverraad-processen achter gesloten deuren, beteekent niets anders, aldus de ver klaring, dan dat men met alle midd'elen de sehendingen van rechten en verdragen geheim wil houden. VERZAMELT DUITSCHLAND X TROEPEN IN HET BEZETTE E GEBIED? Een verhaal van Auk Ecoutes. Het weekblad Aux Ecoutes maakt een docu ment openbaar, dat een geheim rapport zou zijn door generaal Guillaumat, bevelhebber van de bezettingstroepen,, uitgebracht aan minister Painleve. De generaal zou daarin mededeelen, dat, uit den laatsten tijd door zijn staf ingewonnen inlichtingen, zou blij- ken, dat de Duitsdie regeering sedert onge- veer een jaar bezig is een plan ten uitvoer te leggen, waarvan het doel is in het bezette ge- bied en in verschillende gebieden van mili- taire activiteit een troepenmacht te vormen, die, indien noo'dig, snel tegen de bezettings troepen zou kunnen optreden. Een verklaring van het ministe- rie van oorlog, die de onthulling van Aux Ecoutes bevestigt. Naar aaoleiding van de publicatie van het weekblad Aux Ecoutes van een geheim rap- p6rt van generaal Guillaumat verklaart een mededeeling van het ministerie van oorlog, dat dit rapport dateert van 22 Februari dezer jaars en onmiddellijk is meegedeeld niet al leen aan den minister, van buitenlandsche za- ken,. maar ook aan Pcincare, en dat het eind februari in een ministerraad is voorgelezen en besproken. Het ministerie van oorlog maakt alle voor- behoud ten aanzien van den schuldigen aard van die openbaarmaking en de gevolgen daarvan. FRANKRIJK. HET I. V. V.-CONGRES TEGEN DE ENGELSCHEN. Pdrcell niet herkozen. Het congres van het I. V. V. werd Zater- dag beeindigd met een resolutie, die uit- drukking geeft aan de algemeene afkeuring van de houding aangenomen door Purcell, voorzitter van de Britsche delegatie, die door de Europeesche vakvereenigingen beschouwd wordt als een toenadering tot de Russische vakvereenigitngen voor te staan. Puircell werd niet herkozen in het bestuur. In zijn plaats werd als Britsch lid1 gekozen Hicks, tegen diens uitdrukke'lijken wensch in. Met het oog op de oppositie tegen de candi- datuur van Puroell, kenbaar gemaakt door de Europeesche vakvereenigingen, nam de Britsche delegatie met die van Canada, Zuid- Afrika en Palestina, in het geheel 18 stem- men tellend, geen deel aan de stemming. Zij gaven bij monde van Citrine te kennen, dat indien de candidatuur-Hicks werd gehand- haafd, de Britten zich misschien geheel van 1 de conf erence zou den terugtr ekken. De Zwitserscbe delegatie, die den naam van Hicks naar >ren had gebracht, siemde er in toe, na een particuliere bdapreking met de Britten, de candidatuur-Hicks in te trekken ddch Duitschland, Denemarken, Nederland en Zweden weigerdon die terug- trekkimg te aanvaarden en Hicks werd met 68 stemmen gekozen. De 19 delegaties die aan de stemming deelnamen, beschikken over 69 stemmen, zood-at het resuitaat een solddaire uiting is van de opinie van het congres. Namens de Britsche delegatie deelde Swales mede, dat zij de kwestie aan het T. U. C. zal voorleggen. Tot leden van het bestuur werden voorts gekozen Jouhaux, Mertens, Leipart, Mazden (Denemarken) en Payrla (Tsjecho-Slowakije). De kwestie-Purcell wordt gecompliceerd door de algemen aanvaarde opvatting, dat voor de onmiddefbjke toekomst d'e voorzit ter van het 1. V. V. een Britsche afgevaar- digde zou btijven. De discussies waren levendig, zoowel in die plenaire zitting als in de vergadering der eerste commissie, die de zaak in behandeling heeft gehad, en de debatten waren te h :eter wegens het incident in verband met den brief van Oudegeest, waarover wij reeds be richten. Het congres besloot zijn hoofdkwartier uitNed1 erland t e verplaatsen. De reorganisatie van den zetel van het I. V. V. en de kwestie der uitbreiding van het lidtoaatschap tot de vakbonden van landen, die nog niet zijn toi- getreden, zal behandeld worden door een commissie, te benoemen d'oor den nieuwen atgemeenen raad, die binnenkort bijeenkomt in de slotrede bracht Jouhaux hu'de aan Oudegeest, den afgetreden secretaris. dien hij dankte voor d© in die functie aan het 1. V. V. bewezen diensten. DE INC1DENTEN AAN DE ITALIAANSCHE GRENS. Aan het FranschItaliaansche grens- station Ventimiglia heeft zich een nieuw in cident voorgedaan, doordien een trein, die in <le richting van de Fransche grens vertrok, door Italiaansche wachtposten is beschoten. Gelukkig is niemand van de reizigers ge- deerd. De opwinding onder het Fransche spoor- wegpersoneel over dit nieuwe incident is zeer groot ENGELAND. DE VLAGGEKWESTIE IN ZU1D- AFRIKA. Een compromis. Naar verluidt is de Zuid-Afrikaansche re geering zoo verlangend naar een oplossing van de Vlaggekwestie, dat ze een amende ment om de geheele Union Jack (de Engel sche vlag Red) in de Zuid-Afrikaansche vlag op te nemen, niet zou afwijzen. TRAGI SCHE DOOD BIJ EEN R E DDINGSPOGI NO.. Een 24-jarige joogeman, die een 6-jarig jongetje, dat te Londen in de.Theems geval len was, wilde redden, vond op tragische wijze den dood in de golven. De jongeman was koelbloedig te water ge- sprongen, ofschoon de strooming ter plaatse zeer gevaarlijk wa6. Toen hij het kind bijna bereikt had, schenen zijn krachten hem te be- geven. Plotseling met een gebaar van wan hoop, en terwijl hij den kreet „help" slaakte, zonk hij in de diepte. Het bleek, dat de ongelukkige aan een hart- ziekte leed en bovendien, kort voor hij te wa ter gesprorigen was, een zwaren maaltijd had gebruikt. De kleine knaap werd tenslotte door rivier- polifie gered. NA 'DE VLOOTCONFERENTIE. Een rede van minister Churchill. Sprekende te Haslemere, zeide Zaterdag minister Churchiill, dat de Britsche ver- tegenwoordigers ter conferentie te Geneve niet konden worden aansprakelijk gesteld voor het falen der conferentie. Men is het er in het algemeen over eens, dat minister Bridgeman en Lord Cecil de Britsche zaak met het grootste beleid en bekwaamheid en onuitputteiijk geduid1 hebben geleid. Zoodra de conferentie begon, bleek echter reeds, dat de grond voor overeenstemming ontbrak. Het bevredigen van die wenschen der drie lei- dende mogendheden was aan onderlinge ge- schi 11 en gebonden en de denkbeelden over de nood'zakelijk geachte bezuinigingsmogelijk- heden liepen eveneens uiteen. Het Britsche Rijk heeft een groot aantai kleine goedkoope kruisers noodig. De Ver- >eenigde Staten veriangen daarentegen mach- tige kruisers, zij het ook een geringer aantai. Japan wenscht voor alles vermindering van tonnenmaat en het aantai der schepen De fundamenteele oorzaak van.het gebrek aan overeenstemming was, dat er verschillen be- stonden in de opvatting tusschen Amerika en Groot-Brittannie van wat gelijke bewapening beteekent. Engeland wenscht een leidend be- ginsel omitrent gelijkstelling van de Ver- eenigde Staten en Groot-Brittannie, maar kan niet het standlpunt van Amerika aanvaarden, dat die gelijksteMing wordt verkregen door gdirkheid in tonnenmaat en dus zou zijn uit te drukken in een mathematische pariteit. Groot Brittannie is van oordee!, dat het be- ginsel van gelijkheid niet alleen gevestigd moet zijn op het aantai der schepen en op de tonnenmaat, maar dat ook de totaal ver schillende omstandigheden der verschillende landen in aanmerking moet worden ge nomen. Het Britsche eilandenirijk heeft te zorgen voor zijn bestaan, voor zijn dagelijksch brood en voor zijn macht om de zeewegen open te houden. Zonder deze macht kan het Britsche eilandenrijk niet meer verantwoor- delijk zijn voor de onafhankelijkheid zijner Dominions. Groot Brittannie kan daarom het beginsel van mathematische pariteit in den omvang der marine niet aanvaarden. Toch is er wel iets te zeggen voor het Amerikaansche standpunt, daar die kleinere vaartuigen, Welke voor de beveiliging van de koop- vaardijvloot zijn bestemd, ook voor andere doeleinden kunnen worden gebruikt, voor- namelijk voor het afsluiten der zeewegen van andere naties. Dit is een der moeilijk- heden van het vraagstuk en het moet gedul- dig bestudeerd worden met goed vertrouwen en goede kameraadschap door de verwante volken aan de beide zijde van den Oceaan. DE WILD AMERIKA. SACCO—VANZETTI. De ad vips-commissie van Fuller rapporteerU De commissie van advies, welke door den gouverneur van Massachusetts, Fuller, is in gesteld, ten einde op het laatste oogenblik nog een nieuw onderzoek naar de zaak van Sacco en Vanzetti in te stellen, tegelijk met het onderzoek, dat hij onafhankelijk van die commissie heeft gehouden, is tot de conclusie gekomen, dat rechter Thayer van't hoogge- rechtshof van Massachusetts zich tijdens het proces indiscreet heeft betoond in gesprekken met buitenstaanders, doch dat hij getracht heeft, de behandeling der rechtszaak met de grootste eerlijkheid te leiden. Het resuitaat van het onderzoek der com missie, welke onder leiding stond van presi dent Lowell van de Harvard universiteit, is Zondagavond gepubliceerd. De commissie kwam tot de conclusie, dat het proeces te Dedham in 1921 op eerlijke wijze heeft plaats gehad en zij was van meening, dat alle ar- gumenten, welke zijn aangevoerd ten gunste van verschillende moties voor een nieuwe behandeling der zaak, onvoldoende zijn om indruk op een jury te maken, wanneer een nieuwe behandeling zou worden toegestaan De commissie kwam, na bestudeering van het bewijsmateriaal, tot de conclusie, dat zoowel Sacco en Vanzetti, schuldig zijn, boven elken redelijken twijfel. Ten einde deel te nemen aan de protestbe- weging tegen het doodvonnis tegen Sacco em Vanzetti hebben de bestuurders der trams em autobussen te Parijs, hum voertuigen Zon- dagmiddag gedurende tiem minuten doen stoppen. Lr deed zich geen enkel incident voor. Een beroep van intellectueelen. De persdienst van de Internationale Anti- militaristische commissie deelt mede, dat een groot aantai Fransche intellectueelen zich hebben gewend tot de intellectueelen van Amerika, er op wijzende, dat, indien Sacco em Vanzetti worden terechtgesteld, de Amerika- nen weliswaar nog met dezelefde egar.ds door Europa ontvangen zullen worden, maar er toch een verkoeling tusschen de Amerikanen en het Fransche volk zal intreden. Zij noemen 't onmenschelijk, twee mannen gedurende zes jaar in een dagelijkscheR dooasangst te la- ten. Dat zij nog met ter dood werden ge bracht, is een gevolg van den twijfel aan hun schuld, een twijfel, die niet verzwakt, maar onophoudelijk yersterkt is. De oproep eindigt met de woorden: „Vraagt dus met ons, vraagt dus voor ons, dat aan Sacco en Van zetti gratie wordt verleend, 'in afwachting van de volledige herziening van hun proces. Dit beroep is geteekend door Francois Al bert, oud-minister van onderwijs, Leon Bail- by, redacteur van „lTtransigeant", Pierre Bertrand, hoofdredacteur van Le Quotidien, George Bonnet, oud-minister, George Bour don, directeur van de Figaro, Raoul Bran don, vice-president van den generalen raad van de Seine, de Brouckere, gedelegeerde van Belgie bij' den Volkenbond, Emir Bure, direcij teur van l'Avenir, Edouard Daladier, oud- minister, kolonel Dreyfus, Albert Dubarry, directeur van La Volont^, Louis Loucheur, oud-minister, Wilfraid Morod, hoogleeraar in de theologie. De Monzie, oud-minister en een duizendtal anderen: prolessoren, schrij- Tot en met Zaterdag 14 Augustus veel rerminflerde pryzen. H. H, WILLERS, Verdr.oord 117, a. d. Vlschmarkt. vers, acteurs, kamerleden, advocaten, journa- listen, enz. enz. De Parijsche politie heeft alle betoogingen ten gunste van Sacco en Vanzetti op den openbaren weg verboden. De stappen van het I. V. V. De afvaardiging van het I. V. V. is giste ren op het Amerikaansche gezantschap ont vangen door de generaals Harts en Muse, die beloofden het rekest aan den zaakgelas- tigde (de gezant vertoeft in de Ver. Staten) ter hand te stellen. Ook andere petities zijn gistermiddag op het gezantschap overhandigd. Dit wordt be- waakt. Jouhaux heeft op het congres van bet I. V. V. verslag van de ontvangst op het ge zantschap uitgebracht, waarop Fimmen voor- stelde om, als de executie van Sacco en Van zetti doorgaat alle Amerikaansche goederen door den werkenden stand te laten boycotten. Een dergelijk besluis is, naar Jouhaux mee gedeeld had, te Buenos Aires al genomen. Ook werd op een algemeene proteststaking aangedrongen. Het dagelijksch bestuur zal te zijner tijd beslissen wat gedaan moet wor den. Bomaanslagen in 'Argentina. Eft algemeene sympathiestaking voor Sac co en Vanzetti in Argentinie breidt zich, naar Reuter uit Buenos-Aires meldt, uit en gaat gepaard met daden van geweld in het binnen- land. Te Bergamina, in den staat Buenos- Aires, is een bom ontploft voor een auto- handel, waarvan verscheidene ruiten verbrij- zeld werden. Een andere bom ontplofte op den spoorweg, doch de aangerichte schade was gering. Te Buenos-Aires loopen de betoogers <fe straten af en dwingen de winkeliers te slui- ten. Bij wie hieraan geen gevolg geeft, war den de ruiten ingeworpen. Opwekking tol terrorisms in Duitschland. De Rothe fahne publiceerde Vrijdag vlak onder het artikel van protest tegen de aan staande executie van Sacco en Vanzett, de adressen van de officieele vertegenwoordi- gers der Vereenigde Staten te Berlijn. Daar de bedoeling van deze publicatie maar al te duidelijk was, heeft de politie de noodfgt maatregelen getroffen om zoowel de gebou' wen als de personen op voldoende wijze te beschermen. J VERKLARING VAN COOLIDGE. Geen nieuwe conferentie in 192Q. Volgens een Exchange-bericht uit Rapid Qty heeft president Coolidge bij dte wekelij1t< sche ontvangst der joumalisten verklaard, dat het niet juist is, dat hij van plan is in 1929 een nieuwe ontwapeningsconferentie bijeen te roepen. Deze verklaring ondierstneepte de president nog door er aan toe te voegen, dat hij op 4 Maart 1929 denkt aif te treden. Deze woorden, waardoor de verklaring van Coolidge, dat hij zich niet weder candidaat voor het presidemtschap wenscht te stellen, nog ondubbelzinniger wordt, hebben dliepen indruk gemaakt. De president voegde hieraan nog toe, dat de mogelijlkheid bestaat dat er zich v66r zijn af' treden nog een gunstige gelegenheid voor het bijeenroepen van een nieuwe ontwapenings conferentie zal voordoen, dOch voor het oogen blik heeft hij geen planmen voor de toekomst. HOE DE PRESIDENT ZIJN BESLUITi |i BEVESTIGDE. M In ons blad van Zaterdag hebben wij ge- meld, dat Coolidge aan journalisten beves- tigd heeft, dat hij geen candidaat meer wil zijn voor het presidentschap in 1928. Hij zeide eenvoudigweg: „Er zijn genoeg anderen in't land, die ge- schikt zijn voor het baantje. Dit is geen een- mansland. Tien jaar is een langen tijd om president te zijn". 1 JAPAN. EEN AARDB'EVI'NG IN JAPAN. De hevigste beving in dat land ge durende 30 jaar. Telegrammen die met vertraging zijn bin- nengeleomen, behelzen, dat zich Vrijoagoch- tend hed in de vroegte (pi. tijd) in het noord- oosten van Japan een hevige aardbeving heeft doen gevoelen. De schokken waren hevi- ger dan er in dat gebded sinds 30 jaar was geconstateerd. De spoorweg- en tdegraafverbindingwi zijn verbroken. Op Foekoe-sjima zijn verschei- den woningen ingestort. Het heet dat vele lie- den gekwetst zijn; maar men gelooft ntet dat er aanzienlijke schade is aangericht. Ook in Jokohama zjjm schokkgn gevoe4i f) ALKNAARSCHB GOURANT. BM LAAT, OVER DE BOTERSTRAAT. INMAAKGUAZEN „PAX". SNIJBOONMOLENS ..ALEXANDERWERK", VRUCHTENPERSEN, IJSMACHINES. Alleen kwelitelteertlkelen en niet duurl Dames witte Ond»rgoed«r«n Dames tricot Ondergoedaran Tafellakens. Sarvalten. Lakena en Sloopen. Heeren tricot Ondargoederen

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 1