Dr.M.W.MARSMAN Jongens en Meisjes een flinke Stalknecht Een botsing tnsschen twee stoomtrams. G. VERHEUS, net Dagmeisje, Dagdienstbode of Werkster gevraagd net Meisje nette Slagersleerling flinken Jongen, Bakkerskneeht. Alcmaria I. Stormvogels I. Laster Noodhutp, net Dagmeisje of Weikstn Binnenland afwezig van 9-22 Augustus. tltntlll V VICTB1X. WOENSDAG A.S. Westeli.jke le klasse. Aanvang 's avonds 7 uur. Nero 5 Aug. v. Udavalla n. Amst Notos 5 Aug v. Rott. n. Octavos. Odyseus 6 Aug. v. Amst. n. Danzig. Perseus 6 Aug. v. Amst. n. Kopenhagen. Prints tier Nederlanden 5 Aug. v. Kopen hagen n. Amst. Saturnus'5 Aug. v. Port au Prince n. Kaap Strato 5 Aug. v. Bordeaux n. La Pallice Tellus 5 Aug. v. Rott. n. Gibraltar. Venezuela (ui.tr.) 5 Aug. te Barbados. Amsterdam (thuisr.) 4 Aug. v. Corral. Fauna 6 Aug. v. Setubal te Lissabon. Orpheus 6 Aug. v. Asmt. n. Hamb. Orestes 6 Aug. v. Amst. n. Hamb. Stella 6 Aug. v. Amst. te Hamb. Ulysses 6 Aug. v. Hampton Rds te Fredriks- havn. Vesta 6 Aug. v. Amst. n. Rott. KON. PAKETV. MIJ. Pahud 6 Aug. v. Rott. n. Bat ROTTERDAMSCHE LLOYD Djember 6 Aug. v. Rott. n. Bat. j Garoet 6 Aug. v. Bat. te Rott. 1 Indrapoera (thuisr.) 5 Aug. v. Singapore. 'Kawi 6 Aug. v. Bat. te Rott. Imsulinde (uitr.) 6 Aug. v.m. v. Colombo. Modjokerto (thuisr.) 6 Aug. 10 u v.m. Ones sant. Patria (uitr.) 5 Aug. 12 u. s midd v. 'Marseille. HALCYON LIJN. Stad Amhem 6 Aug. v. Amst. n: Rott. HOLLANDAMER1KA LIJN. Biilderdijk 6 Aug. v. Bahia Blanica te Rott. Dinteld'ijk, v. Rott. n. Vancouver, 5 Aug. te San Francisco. Grootendijk, v. Rott. n. d. N. Pacifickust, 5 ('Aug. te Holehaven. Kinderdijk, v. Antw. n. San Francisco, 5 Aug. te Cristobal. Lochkatrine, v. Rott. n. de Pacific, 4 Aug. te Colon. Narenta, v. de N. Pacific n. Liverpool en Rotterdam, 5 Aug. te Panama. HOLLAND—aFRIKA LIJN. Billiton 6 Aug. v. Rott. n. Hamb. Nias (uitr.) 5 Aug. v. Kilindini n. Port Natal. Nij'kerk 3 Aug. v. Beira n. Delagoabaai. Randfomtein 6 Aug. v. Amst. n. Port Natal via Rott. Jagersfonteio (uitr.) 4 Aug. v. Walvischbaai, Rijperkerk (thuisr.) 5 Aug. v. Kilindini. Veendijik (uitr.) 6 Aug. te Rott. HOLLAND—AUSTRALIA LIJN. Arendskerk 6 Aug. v. Bremen te Rott. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Ceres 1 Aug. v. Freetown n. Sherbro. Haarlem 5 Aug. v. Rott. te Hamb. Helder-6 Aug. v. Rott. n. Hamb. Reggestroom 6 Aug. v. Rott. te Hamb. Rijnland (uitr.) 5 Aug. te Accra. Scheidestroom 5 Aug. v. Cassandra n._ Liberia. Texel (uitr.) 5 Aug. te Port Gantil ladende. V be I and 5 Aug. v. Lagos n Addah. IJstroom (uitrJ 5 Aug. te Benin ladende. HOLLAND—OOST-AZIe LIJN. Oldekerk 6 Aug. v. Kott. n. Hamb. HOLLAND—BRITSCH-INDIe LIJN. Bovenkerk (uitr.) 5 Aug. te Genua. JAVA-CHINA—JAPAN LIJN. Tjikandi 3 Aug. te Yokohama. Tjikarang 4 Aug. te Bat. JAVA—NEW-YORK LIJN. Stadsdijk, v. Bat. n. New-York, 4 Aug. te Singapore. STV. MIJ. OCEAAN. Automedon, v. Japan n. Rott.., 6 Aug. te Suez. Patroclus, v. Japan n Rott., 5 Aug. te Penang. Phromis, v. Amst. n. oat., 6 Aug. v. Gawan Polyphemus 6 Aug. n Liverpool n. Java. Pyrrhus, v. Japan n. Rott., 6 Aug. te Fore- ham. Sarpedon, v Japan n. Rott., 5 Aug. te Lond. Machaon 29 Jufi v. Sjanghai n, Rott. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Waaldijk (uitr.) 6 Aug. v. Hamb. BURGERLIJKE STAND, j GEBOREN: Maria Grietje, d. van Jan Helderman en Maria Ploeger. Johannes Bernardus, z. van Jan Donker en Biemada Vogelpoel. Maria, d. van Rijk Govers en Margaretha Ploeger. Anna Wibbina, d. van Adrianus Johannes Korteweg en Maria Franciska van den Toom. Bartel, z. van Christiaan Snelling Berg en Jansje Bode. Evert, z. van Rutger Brand en Willemientje Ripha- gen. OVERLEDEN: Janije Grandiek, gehuwd met Hendrikus fe Wit, 79 jaar. Johan Kocnraad Brug- nan, 63 jaar. ORDE VAN DE STER IN HET OOSTEN. Uit Onwnen wordt aan de Crt. gemeld1: Aan den voet van den Resthmerberg in Jverijssel, ten zuiden van Ommen, ligt het kamp van de Orde van de Ster in het Oosten. Wie van de hem geboden gelegenheid gebruik maakt om een bezoek te brengen aan dit ,,Sternkamp", zal, wanneer hij niet den hoofdweg, maar een smal boschpaadje tus schen dennenbosschen en velden rijp.nd graan volgt, plotseling temidden van deze stille natuur, een tentendorp voor zich zien hggen. In lange rijen staan de tenten daar over een oppervlakte van ongeveer 200 H.A. verspreid. Flet kamp is, in vergelijking met het vori- Jaar, belangrijk uitgebreid. Er zijn thans ren 2600 deelnemers van 40 verschillende na- tionahteiten tegen 2000 in 1926. Het kamp is in drie afdeelingen geschei- atn: n.l. voor dames, gehuwden en voor hee- ren, voorts is er nog het 'eigen-menage-kamp. in net midden staan de tien gfroote eetten- ten met keukens, die elk plaats bieden voor P m. 250 menschen. Dan zijn er de houten gebouwen van het kampbestuur, het postkan- oor, het bureau van de American Express, bank, waar men vreemd geld kan wisse- len, het boekendepot, het persbureau voor de binnen- en buitenlandsche correspondenten, enz. Geheel ter zijde op een open ruimte in het bosch, omgeven door statige dennenboo- men, is de plaats voor het kampvuur inge- richt; in een grootx cirkel zijn amphitheater- gewijze houten banken van dennenstammen getimmerd, plaats biedend voor meer dan 3000 personen .Elken avond wordt daar in het midden het vuur in een grooten stapel hout ontstoken door den heer Krisnamurti, het hoofd van de Orde van de Ster in het Oosten, onder het uitspreken van een Sans- kriet vuurhymne. Krishnamurti's of „Krisnaji", zooa's zijn volgelingen hem noemen bewustzijn is, naar gezegd wordt, thans een met het be wustzijn van den Wereldleeraar en hij zal binnenkort zijn werk in het openbaar aan- vangen. Zondagmorgen om half elf is het kamp of- ficieel gfeopend1 door Dr. Annie Bcsant, be- schermvrouwe van de Orde van de Ster, die de hoop uithprak, dat het kamp door de ver schillende werkzaamheden, de dagelijksche meditaties en den geest van internationale broederschap tusschen de leden, bevorderlijk mocht zijn voor het werk van den Wereld leeraar. Daarna verzamelde men zich in de groote lezingtent, waar Krisnamurti een toespraak hield, waarin hij o.m. zeide dat het Sterkamp hem deed denken aan de Ganges, de groote heilige rivier in Indie, waar jaarlijks duizen- den vertegenwoordigers van verschillende godsdiensten hun louteringsijplechtigheden verrichten, zoo, aldus sjr., komen ook hier vertegenwoordigers uit alle landen om loute- ring te zoeken van alle zorgen en moeilijk- heden, die zij in het afgeloopen jaar hebben doorgemaakt. Hier komen alien, die voor ja- ren naar de vervulling van hun idealen heb ben gestreefd, die jarenlang gezocht hebben naar datgene wat in het diepste van elk mensch aanwezig is: geluk, vrede, wijsheid. Hier komen alien, die hun eigen ziel ge zocht hebben. En wij zullen hopen, aldus ein- digde spr. zijn toespraak, dat zij die hier zullen vinden. LAFFE ROOFOVERVAL TE WEERT Zaterdag heeft onder de gemeente Weert, in het gehucbt Vrakker, een inbraak met ge- weldp'leging plaats gehad. Omstreeks halfeen verschaften twee perso nen zich door een raam toegang tot ae wo- ning van den alleenwonenden ongeveer 30* jarigen H. Nies. De man, die geheel gebrek- ldg is en zich nauwelijks te voet kan voortbe- wegen, vocrziet in zijn levensonderhoud door in een wagentje gezeten in de omliggende ge- huchten met kruid'enierswaren te ven'ten. Ver- der houd't hij er een 15 a 20 varkens op na en in bezitter Van enkele perceelen bosch. Be- kend is dat de man een vij f a zesduizend1 gul den bezit. De d'ieven, wdke met d'e situatie op de hoogte schijnen te zijn geweest, hebben blijk- baar gedacht hier een goeden slag te slaan. Toen zij gemaskerd en met een zaklantaarn voorzien het bed genaderd waren, pakten zij hun slachtoffer aan erfsleurden hem er uit. Hierop bonden zij hem aan beide handen, er bij voegend: ontloopen doet ge ons tocii niet! Vervolgens werd' 't geheele huis onderzochf. Ook het bed werd overhoop gehaald. Er werd echter niets gevonden. Onder bedrelging met een revolve werd N. nu gedwongen te ze<rgen, waar zich zijn geld bevond. Hij wees daarop een achter het bed staande kist aan, waarin een zakje met 40 geborgen was. Nadat de dieven zich hiervan meester hadden gemaakt, namen ze in allerijl de vlucht. Toen N. zich na eenige uren had1 weten te bevrijden, begaf hij zich op weg naar de poli tic en deed aangifte van het geval. Het was tegen zes uur in den morgen toen hij op't bureau aankwam. Da del ijk werd een nauwkeurig onderzoek ingesteld, doch tot nu toe werd geen spoor van de daders gevonden. Den avond van het gebeuren, voordat N. zich te ruste begaf was zijin jas, waarin zich een portefeuille met 420 aan bankpapier be vond, bij zijn bed op den grond gevallen. Daar hij, zooals gezegd, zeer gebrekkig is, gunde hij zich de moeite niet deze op te rapen Dpordat de dieven de dekens van het bed op den grond wierpen, onttrokken zij op deze wijze zelf den grootsten buit aan het oog. INBRAAK AAN DE ROZENGRACHT. De goudsmid v. d. B. aan de Rozengracht te Amsterdam heeft Zaterdagavond bij de politic aangifte gedaan van een inbraak. Voor zoover voorlcopig kon worden nagegaan, wordt voor een vrij aanzienlijk bedrag aan gouden en zilveren voorwerpen vermist. De politie heeft onmiddellijk na de kennisgeving een uitgebreid onderzoek ingesteld, waarvan ecliter het resultaat nog niet bekend is. AUTOBUS IN BRAND. Zaterdagavond sloegen plotseling d; vlammen uit een der gemeente-aulobussen, welke van het station via de Hoofdstraat naar het centrum rijdt. Door de activate it van den chauffeur Van der Kamp, die dadelijk den benzine-toevoer afsloot en het brand- bluschapparaat ter hand nam, terwijl die heer Stemerdink van zijn garage uit nog met een tweede kwam toesne'len, werden de vlammen spoedig gedoofd, zoodat den vijf inzittendeu passagiers geenerlei letsel 'overkwam. WERKMAN DOOR EEN AUTO AANGEREDEN. Vrijdagavond is op den Molendijk, tus schen Standaardbuiten en Zevenbergen de werkman M. de W. uit Hoeven, weduvvnaar en vader van acht kinderen, toen zij daar per rijv ifcl zich van zijn werk naar huis begaf, door een auto aangereden. De auto werd van den dijk geslingerd en kwam op het slachtof fer in de sloot terecht. In deerniswekkenden toestand is De W. naar het ziekenhuis te Oudenbosch overgebfacht, waar hij aan de gevolgen is overleden. Naar verluidt treft den chauffeur geen schuld. KONINGIN WILHELMINA DOOR DE POLITIE TEGEN- GEHOUDEN. Toen H. M. Koningin Wilhelmina te Oslo arriveerde, kwam het tot een zeer pijnlijk in cident. Daar de Koningin incognito reisde, waren geen autoriteiten ter begroeting aan wezig. Voor de goede orde bewaakte politie echter den uitgang, waardoor H. M. ver- wacht werd. Zonder met dezen maatregel be kend te zijn, passeerde de Koningin met de overige reizigers den gewonen uitgang. Toen zij, buiten het station gekomen, het afgezette gedeelte wilde betreden, werd H. M. door den politie-ehef op brute wijze terug gewezen. La- chend voldeed H. M. aan het bevel van den politie-ambtenaar. Toen deze bemerkte, welk een blunder hij gemaakt had, was hij zoo uit het veld geslagen, dat hij geen orde meer onder de opdringende menigte kon houden. De Koningin was zelfs genopdzaakt in haar slaapwagen een goed heenkomen te zoe ken. Doch ook daarheen volgde haar de me nigte, die, met de neuzen tegen de ruiten ge- drukt. de bewegingen van H.M. volgde. Ten slotte mocht het een versterkte politie- macht gelukken het publiek te verspreiden. VIER DOODEN; ZES ZWAARGE- i WONDEN EN TWINTIG LICHTGE- KWETSTEN. Een rampzalige botsing tusschen twee treinen van de Gooische Stoomtram heelt Zondagmiddag in de gemeente Laren (N.-H.) aan de Naarderstraat ter hoogte van villa Groenendeel plaats gehad, tengevolge waarvan daargelaten de groote materieele schade vier passagiers gedood en zes personen zwaar gewond zijn, terwijl een 15- tal personen llchte kwesturen hebben gekre- gen. Aangrijpende tooneelen hebben zich afge- speeld voor het St. Jansziekenhuis te Larea, waarheen de dooden en zwaargewonden zijn vervoerd. 't Zal ongeveer kwart voor 1 geweest zijn, toen de beide treinen tegen elkaar botsten. De eerste trein, die om 12.42 van het sta tion Laren was vertrokken, bestond uit twee locomotieven, drie gesloten riituigen en een open personenwagen, terwijl de andere trein, een z.g. extra-tram, afkomstig uit Amsterdam, was samengesteld als volgteerst de machine, direct daarop volgende een open rijtuig en vervolgens twee gesloten personenwagens. De conducteur van den trein uit Laren had van den stationschef aldaar opdracht ontvan- gen om bij den „Gooische(n) Boer" de uit Amsterdam komende extra-tram af te wach- ten, opdat beide treinen daar op dubbel spoor elkaar zouden kunnen passeeren. Den ma- chinisten van de twee locomotieven, die de Larensche tram voorttrokken, had de conduc teur van deze opdracht in lcennis gesteld. Het personeel van den uit Amsterdam ko- menden extra-trein schijnt echter van deze instructie niet op de hoogte te zijn geweest. Er werd zelfs beweerd, dat de machinist van den Amsterdamschen trein de opdracht had gekregen om over enkel spoor door te rjj- den tot het dubbel spoor nabij het station Laren, waar dan de trein van 2.42 gepas- seerd zou kunnen worden. Hoe't ook zij, de Amsterdamschc trein was bij den „Gooische(n) Boer" doorgercden. Hij kwam van de Naarderhoogte met een vaart van circa 25 K.M. de steile helling afrijden, terwijl van den anderen kant, even voor de bocht bij de villa Groendaal, de La rensche trein in een kalm vaartje van circa 5 K.M. reed. Eerst op het allerlaatste oogenblik door de bocht was het uitzicht benomen zag men van beide treinen het gevaar nade- ren. Uit alle macht werd er geremd. De ma- chjnisten van den Larenchen tram slaagden er in nog bijtijds te stoppen. De Amsterdamsche trein kan echter niet meer tot stilsitanid worden gebracht en reed met groote kracbt tegen den Larenschen trein cp. Het geraas, door de botsing veroorzaakt, was zoo omtzettend, dat het tot ver in den omitrek gehoord werd. De machine van den Amsterdamschen trein werd door den schok opgewipt en daarop werd het eerste open rijtuig gedeeltelijk onder den locomotief ge- schoven. De kap en de steilen van dit rijtuig kraakten af en voor zoover zooais dit met het voorste gedeelte was gebeurd het rij tuig door de machine niet was weggedrukt, werd de wagem geheel versplinterd. De inzittenden eenigen waren tijdens de botsing uit het rijtuig gevallen en bleven daardoor gdukkig ongedeerd raakten be- kneld tusschen het versplinterde rijtuig dat zooals gemeld deels onder de machi ne was plat gedrukt. Aamgrijpend was het gekerm der slacht- offers die zoo snel als het maar kon uit hun ongelukkige positie bevrijd werden. Van alle kanten was direct hulp komen op dagen. Auto's met verpleegsters kwamen aanrennen van uit het St. Jaiis Ziekenhuis te Bussum. Ook een Roode Kruis-auto uit H-il- versum was naar de plaats des onheils gedi- rigeerd. Spoedig waren ook verschillende genees- heeren uit Laren, Blaricum en Hilversum, o. w. dr. Holtman u-it Laren en dr. Barendrecht uit Hilversum, ter plaatse. Ontzettend tragisch was het schouwspcl, dat de te hulp gesnelde doctoren en ver pleegsters te aanschouwen kregen. Twee lij- ken werden door hen uit de verwoesting te voorschijn gehaald. Verder had-den' zij ver schillende personen, die slechts met groote moeite u-it het versplinterde houten overbiijf- sel van het open rijtuig te bevrijden waren, directe assistentie te v-erleenen om hen in leven te houden. Daar men merkte, dat ook nog twee menschen onder de machine la- gen, werd de locomotief opgevijzeld. Bij het opvijzelen kantelde de machine waardoor de weg versperd werd. Van de beide personen, die eronder had den gelegen, waren de levensgeesten al ge- weken. Een jongetje was onherkenbaar ver- minkt. Vier iijken, vijf zwaar gewonde en zes lichtgekwetste passagiers werden'naar het St. Jansziekenhuis te Laren vervoerd. De overige lichtgekwetsten konden op de plaats, waar het ongeluk gebeurd was, geholpen worden. De machinist van den Amsterdamschen trein, B. J. v. d. Berg, werd met zware in- wendige kneuzingen naar het ziekenhuis te Hilversum vervoerd. Zijm toestand) was van dien aard, dat hij gisteravond1 nog niet ge hoord kon worden. Drie van de doode lichamen konden, nog niet geftientificeerd worden. Een slachtoffer bleek te zijn een zekere Sch. uit Amsterdam. De namen van de zwaar gewonden, waar van een drietal in zeer zorgwekkenden foe- stand verkeeren, zijn: Mej. Annie Kerbeek, dienstbode te Hilversum, Mevrouw Wevers en haar dochter uit Amsterdam, die een be zoek aan haar man en vader, die in Laren verpleegd wordt, wilden komen brengen; de heer P. N. v. d. Berg, wonende in de Narcis- straat 4 te Amsterdam en het zesjarig jonge- tje Nico Lisser te Amsterdam. De zes lichtgewonde passagiers konden na verbonden te zijn het ziekenhuis weer ver- laten. De op de plaats des onheils geholpen passagiers waren meerendeels door vallend glas licht gekwetst. De passagiers uit den Larenschen trein bleven alien ongedeerd. Door de botsing waren op den Naarder- weg groote verwoestingen aangericht. Aan- vankelijk wilde men direct met het oprui- mingswerk aanvangen, maar op last van de Justitie moest alles blijven liggen tot na het onderzoek, dat door het Parket zou worden ingesteld. Omstreeks 4 uur verschenen ter plaatse namens het Amsterdamsche Parl-et de subst. officieren van Justitie Mrs. H. W. Massink en J. Versteeg, aismede de Rechter-commis- saris mr. Zwagemian. De justitie-ambtenaren namen de verwoes tingen in oogensfhouw en lieten op het Stad- huis te Laren verschillende personen bij zich ontbieden, die zij aan een verhoor onderwier- pen. Het justitioneel onderzoek heeft ten doel na te gaan, wie van de emlpoyees der Gooi sche Stoomtram, hetzij de stationschef van Laren, of wel de controleur van het station Muiderberg, een verkeerde order heeft gegfc- ven. Immers zou de stationschef van Laren op dracht gegeven om bij den „Gooische(n) Boer" te stoppen en den trein uit Naarden af te wachten, terwijl de controleur te Muider berg den machinist van de Amsterdamsche trein opgedragen heeft tot Laren door te rij- den en daar den trein uit Muidenberg te pas seeren. Ook de burgemeester van Laren, Jhr. van Nispen tot Sevenaar en andere plaatselijke en politie-autoriteiten waren ter plaatse, om zoo spoedig mogelijk orde te brengen in den chaos die door het ongeluk was ontstaan. Het rijverkeer werd ten tijde dat de hoofdweg ver sperd was, langs zijwegen geleid. Nader wordt uit Lf.nen gemeld: Als een zeer tragische bijzonderheid ver- nemen wij, dat drie van de vier dooden tot een gezin behooren. Ze zijn de 33-jarige Emanuel Lisser, wo nende Lange Neckstraat te Amsterdam, zijn vrouw Jeanette Lisser-Vischraper en hun beider vijt-jarig dochtertje, Margaretha Lis ser. Het eenig-overgebieven kind uit het gezin, het 7 of 8-jarig zoontje Nico Lisser is, zoo als gemeldernstig gewond. Het vierde slachtoffer is een zekere Schreuder uit Amsterdam. Na het bezoek der justitie werd naar de Crt. nog meldt, toestemming gegeven het materieel te verwijderen. Een der locomotie ven werd in bet spoor gebracht en zoo was het ook met eenige gebroken rijtuigen. Om ongeveer acht uur was de baan vrij en kon het ontzettend drukke verkeer over de enke- !e spoortjes bervat worden. De gekantelde locomotief ligt nog op haar kant dwars .over den weg als een som- bere herinnering aan het bloedige drama, hetwelk zich daar onder de groene boomen heeft afgespeeld. De tram, die zij voorttrok, was een extra tram, zooals die meer op Zon- en drukke da gen loopt. De wagen, die vermorzeld werd en waarin vrij wel al de slachtoffers vielen, was, aangezien het het eenige open rijtuig was, bijma geheel vol. Aanvankelijk zeide' men, dat hierin zich ongeveer 20 personen bevonden, doch .ater bleek het aantal groo- ter te zijn. ,v» ONGEVAL. Bij het schoonmaken van een schakelbord te Roermond kwam Zaterdag de 18-jarige hulp-monteur Hendriks in aanrakjng met een 10.000 voltspanning. Een groote vonk sloeg uit de leiding, welke gelukkig evenwel geen brand 'veroorzaakte. De getroffene bleef aan den draad hangen tengevolge waarvan hij ernstige brandwonden opliep aan een zijner armen en aan den schouder. Het gebeurde trok de aandacht van den chef, die onmiddellijk den stroom uitscha- kelde. De getroffene werd naar het ziekenhuis vervoerd en is daar ter verpleging opgeno- men. DE TOCHT VAN HET INSTRUCTIE- VAARTUIG PR.INS HENDRIK". Het Instructievaartuig „Prins Hendrik", van het Onderwijsfonds voor de Binnenvaart, waarmede directeuren en leeraren der Bin- nenvaartscholen en vertegenwoordigers van een groot aantal belanghebbende organisa- ties een vacantiecursus naar Friesland, tie Zuiderzeewerken en Enkhuizen maakten, is Zaterdgamiddag te Amsterdam teruggekeerd, na een kort bezoek aan Volendam. Aan den laatsten maaltijd aan boord heb ben verschillende sprekers het woord ge- voerd. DE BRAND IN HET STOOMSCHIP „BILLITON". De Raad voor de Scheepvaart heeft Zater dag een onderzoek ingesteld naar de oorzaak van.den brand, welke op 15 Maart j.l. is uit- gebroken aan boord van het stoomschip „Bil- Rton", dat 6889,68 bruto registerton meet en waarvan de Stoomvaartmaatschappij „Ne- derland" eigenares is. BRAND. De hulp van de brandweer werd gister- nacht ingeriepen voor een brand, die was uitgebroken in het manufacturenmagazijn van den heer H. H. Mooi, aan het Mosplein te Amsterdam. De brandweer moest den toegang tot het perceel forceeren, orad^t het winkelhuis niet oewoond is. De heer Mooi toch woont in Oostzaan. Hij was om 11 uur naar huis ge- gaan. Het vuur woedde in een hoeveelheid manu- facturen, die opgeslagen was in een hoek van den winkel. Aanvankelijk liet de brand zich ernstig aanzien. Met een straal op de motor- spuit werd het vuur echter spoeaig bedwon- gen. De brand is vermoedelijk ontstaan in een papiermand, die bij de goederen in den win- Kef stond. Wellicnt heeft een late bezoeker daann een lucifer laten yallen. Tnplaats van kaartea. G e b o r e n MARIA, dochter van RIJK GOVERS en MARGARETHA PLOEGER. 6 Aug. 1927. Langestraat 50. Inplaats van kaarten. G e b o r n MARIA GRIETJE, dochter van JAN HELDERMAN en MARIA PLOEGER. 6 Aug. 1927. Uitenboschstraat 47. De Heer en Mevrouw KORTE WEG—van den TooRNgevenkennis van de geboorte van hun dochter ANNA WIBBINA. Alkmaar, 7 Aug. 1927. Er woont een poeet in het Gooi, Die viel den rooklust ten prooi. Nu loopt hij steeds rond Met 'n BIG BEN in z'n mond. Andere pijpen vipdt hij niet mooi. Ondergeteekende verklaart, mede namens hetBestuur van den Polder en Banne „Hensbroek", dat de laster, welke er wordt uitgestrooid over den Secretaris-Penningmeester van genoemden Polder en Banne, ONWAAR IS, en kas en bescheiden in volkomen orde zijn overgedragen, Namens het Bestuur, Voorzitter JAC. GROOT Jz. LONGARTS, Sarphatikade 20, Amsterdam, SCHOUTENSTR. 28, GESLOTEN VAN 8—15 AUG. GEVRAAGD niet beneden 18 jaar. KANAALKADE 33. Adres Bur. van dit blad. Mevr. VISSERLangeveld, Ken- nemerstraatweg 85, vraagt een voor heele dagen (als 2e meisje). Zich aanmelden 's avonds na 8 uur. gevraagd. TJEPKEMA, Bergen, MiddenpadH Aan de Conservenfabriek der N.V. voorheen W. H00GEN- STRAATEN CO. kunnen geplaatst worden ter bediening van de snijboo- nenmolens. Aanmelding aan de fabriek. Gevraagd de Paardenvleeschhouwerji MAGDALENENSTRAAT 4. G. DE WIT. GEVRAAGD een om in het' bloemkweekersvak te worden opgeleid. Adres H. DB JONG, Lijtweg 44, Bergen. m Terstond gevraagd flinke BAKKERSKNECHT, P.G., S. DEKKERS, H. Hugowaard (Zuid). Gevraagd die tevens behulpzaam is in het cafe. K. GROOT. Caf<5 „DE GEKROONDE VALK", Peperstraat 1, Alkmaar EEN WIJZE MAN IN 'T GOOI.

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 3