DAOBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Buitenland No. 186 Dff numtner besfaaf ntt 2 blades. Honderd negen en twintigste Jaargang 1927 Deze Conrant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feestdagenultgegeven. Abonnementsprijs blj vooruitbetaling per 3 maanden voor Allwuar 2.—franco door Act gebcelt Rijk /2.50. Afzonderlljke en bewlQvnnmmers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTlfcNi Per regel /0.25, bij groote confracfen rabat. Qroote letters naar plaatsftififltfc Brieven franco aan de N. V. Boek- en HandelsdrukkerfJ r/h HERMs. GOITER 0> EOOfh Voordam C9. DkeoAeur: G. H. KRAK. WOEIIDAO Telef.nr. Adinlnistratle 3. Telefoonnr. Redactie 33. Postgiro 37060. Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. 10 AUGUSTUS ■MN59 Dagelijksch overzicht. SACCO EN VANZETTI. De laatste k a n s De spanning neemt met het oogenblik toe: 'duizenden en duizenden, verspreid over de geheele wereld, wachten op het bericht, dat tmmers nog steeds komen kan: het bericht dat Saoco en Vanzetti alsnog zijn bege- nadigd. Zelfs zij, die zich in deze kwestie het meest afzijdig hebben gehouden, ook in Nederland, sehrijven thans nu meer en meer de over- tuiging post vat, dat de al- of niet terecht- stelling geen rechts, maar een prestige kwes tie is geworden tusschen de handhavers der wet en de anarchisten dat het wel een kwellende gedachte is dat bijkomstige om- standigheden, waaraan zij (d. i. Sacco en Vanzetti) onschuldig zijn, de mogdijkheid van gratie zouden verijdelen. Welnu: op dit laats+e oogenblik, nu zelfs die meest-neutralen gekweld worden door hun rechtvaardigheidsgevoel, deed zich in- derdaad nog een laatste kans voor de beide veroordeelden voor om aan den dood te ontsnappen. Men weet, dat in den staat Massachusetts, wanneer in een strafzaak zich nieuwe feiten voordoen, de redder die het vonnis geveld heeft, besiissen kan over de handhaving of wijziging der straf. Reeds verscheidene malen heeft rechter Thayer die Sacco en Van zetti veroordeelde, een oordeel over de we-t- tigheid en billijkheid van dit vonnis moeten geven, o.a. nadat in 1925 een wegens een an- deren misdaad veroordeelden man, Madei- ros, bekend had dat niet Sacco en Vanzetti, doch hij zelf in samenwerking met eenige anderen, den moord te South-Braintree had- den gepleegd. Steeds heeft Thayer zijn uit- spraak echter gehandhaafd. Thans zwichtte ook hij voor de oversfel- pende reeks gratie-verzoeken en deelde hij mede en in zijn hand iigt het lot der ver oordeelden, in de zijne alken! dat hij nog- maals over de gegrondheid van zijn vonnis wilde besiissen. Er was dus nog een, zij het dan ook kleine Vans. Sacco en Vanzetti konden weer hoopen. Zou ook deze laatste hoop ijdel blijken en het in uitzicht stellen van gratie een nieuwe .narteling? Wij zouden het spoedig weten. Uren slechts scheidden ons nog van de allerlaatste beslissingEn hedenmorgen was daar inderdaad de tijding van Thayer, 'at hij op nieuw zijn vonnis handhaafde. Het was de laatste kans Redding voor Sacco en Vanzetti is, on- Janks de toenemende protesten, nagenoeg onmogelijk geworden De Hongaarsche grenzen. Slechts het beroep op het allerhoogste college, het Bondsgerechtshof, zal wellicht nog kunnen baten. Reeds geruimen tijd geleden vestigden wij de aandacht onzer lezers op de propaganda voor wijziging der bij de vredesverdragen vastgestelde grenzen in Centraal-Europa in voor Hongarije uitermate gunstigen zin. Die propaganda neemt eer toe dan af en nog dezer dagen werd o.a. van Engelsche zijde de meening geuit, dat wanneer bij de liquidatie van den oorlog het bolsjewisme under Bela Kun niet zoozeer de macht had in handen gehad in het duizendjarige Hon- gaarsche rijk de grenswijziging lang niet de afmetingen zou hebben aangenomen, die zij thans gekregen heeft. En opnieuw werd aan- gedrongen op herstel van onrecht en her- ziening der verdragen. De Tsjechische regeering, die zich klaar- blijkelijk wat ongerust begint te maken, koest-ert thans naar uit betrouwbare Engel- sche bron gemeld wordt het voornemen deze kwestie in September a.s. voor den Volken bond te brengen, ten einde zoodoende een definitieve beslissing over een eventueele herziening, speciaal van het verdrag van Trianon, uit te lokken. Daar kan in Geneve het moodige nog over afgekibbeld worden! AMERIKA. Sacco en Vanzetti. Een verzoek om. intrekking der vonnisstn in overweging genomen v d°ch weer verworpen. Rechter Thayer heeft een verzoek in over- wegmg genomen om de doodvonnissen over oacco en Vanzetti uitgesproken, in te trekken J;® half uur geconfereerd te hebben den vertegenwoordiger van het O. M. en pen verdediger, deeld'e Thayer mede, dat zijn Pteiissing op de verzoeken tot intrekking van Jf? 2"?nn'® het opschorten der executie. Mnsdagoohtend zou worden meegedeeld aan m der Naar een telegram van Reuter uit Dedham m.eldt' heeft de rechter jra* echter geweigerd zijn uitspraak tc Jepen en de executie van Sacco en Van- OR fe s^hortea Thayers besluit is aldus gemotiveerd, dat de gebeurtenissen hem het recht ontnomen hebben een uitzondering te maken. Dit laat de deur open voor een beroep op het hoogge- rechtshof van den staat Massachusetts. De ad'vocaat van SacCo en Vanzetti heeft bij het Opperste Gereditehof van den staat appel aangeteekend tegen het besluit .van gis- teren, waarbij hun revisie wegens een fout in den vorm geweigerd werd. Deze stap is ge nomen omdat de verdediging geen beroep wil doen op het bondsgerechtshof voor alle mogelijkheden bij het staatsgerechtshof zijn uitgeput. Te San Diego. Na de bomaanslagen in New-York, Balti more en Philadelphia, heeft thans ook San Diego zijn protest bom" gehad. De Federal Building in genoemde stad werd gefeisterd door een bomen in een der vernielde kan- toorlokalen heeft ?en vrouw die er niet meer uit kon komen levensgevaarlijke brandwon' den gekregen. Het staat trouwens volstrekt niet vast, of deze explosie wel een Sacco-Van- zetti-bommetje is geweesl De politic te San Diego gelooft zelf van niet. In New-York en New-Jersey. Te Matawan in New-Jersey werd een brug over de Matawan-Kreek met dynamiet bescha- digd. Van veel beteekenis was de aangeridh- te schade niet; men dadit de brug die voor belangrijk spoorwegverkeer dient binnen 24 uur weer ia orde te hebben. Dus heel veel kan er niet aan vemield zijn. Te Stockholm en te Kopenhagen. Te Stockholm zijn weder openbare verga- deringen ten gunste van Sacco en Vanzetti gehouden. In deze bijeenkomsten, door 50.000 personen bezocht, hebben o.a. het woord ge- voerd de advocaat Branding, een zoon van wijlen den Zweedsdien mir.isterpresident, die nog onlangs in opdracht van het Sacco-Van- zctti-comite een reis naar de Vereenigde Sta- ten heeft gedaan. Na afloop van de bijeen- ko'msten trok men in optocht door de stad. De politie had de straat waarin zich het Ameri- kaansche gezantschap bevindt, afgezet. Arbeiders van een te Stockholm gevestigde Amerikaansche autofabriek hebben tegen Woensdagoc'htend een staking geproctameerd. Ook te Kopenhagen is een betooging ge houden die was georganiseerd door de som- munisten. Ongeveer 5000 personen namen er aan deel. Toen de betoogers trachtten door te dringen tot de straat waarin het Ameri kaansche gezantschap ligt, werden zij door de politie uit elkaar gedreven. Een paar arresta- ties vonden plaats. In Zwitserland. De vakvereeniginigen in Bazel en Geneve hebben besloten. morgen, de dag der terecht- steiling van Sacco en Vanzetti, in alle be- drijven het werk te staken. De daden van terrorisms. Er hebben gisteren ongeveer 40 bomaan slagen in onderscheiden steden der Unie plaats gehad. Slechts een aanslag in Utica aan den Hudson, een paar uur boven New- York had ernstigen gevolgen. Hier heeft een helsche machine 3 huizen in de lucht la- ten vliegen, waardoor 20 personen ernsig en 50 lichter gewond werden. Er worden nog 4 a 5 lieden vermist, die naar men vreest ge- d'o©d zijn. Te Chicago is een bom ontploft in een katholieke kerk in de wijk, waar 150.000 Ita- lianen wonen. Tal van ruiten zijn gebroken en eenige kolommen ingestort. Later overal biljetten verspreid voor een protestmeeting tegen de veroordeeling van Sacco en Van zetti. De Amerikaansche vlag verbrand in Casablanca. Bij een betooging ten gunste van Sacco en Vanzetti te Casablanca is een Amerikaansche vlag verbrand. Een afgevaardigde van den resident-generaal heeft daarop het leedwezen van dte Fransdie regeering over het gebeurde betuigd aan den Amerikaanschen consul. Er zullen krachtige maatregelen genomen wor den tegen de schuldigen. Een telegram van de Uruguaan- sche Kamer. De Uruguaansche Kamer van Afgevaar- digden heeft een telegram gezonden aan pre sident Coolidge om te protesteeren tegen de executie van Sacco en Vanzetti. Naar men uit Berlijn meldt, heeft dte Duit- sche liga voor dte rechten van den mensch zich gewend tot Masaryk, den president van de Tsjeoho-Slowaksehe republiek, prof. Fridt- jof Nansen en prof. Einstein met het drin- gend verzoek hun invloed aan te wenden ten gunste van Sacco en Vanzetti. Men heeft van- daag een diingend telegram aan Nansen ge richt met het verzoek zijn stem te verheffen ten gunste van de veroordeelden. De liga heeft bovendien een telegram gezonden aan gouver- neur Fuller en een brief aan Sohurman, den Amerikaansche gezant te Berlijn. Comrministcn, die te Gent betoogden voor Sacco en Vanzetti, hebben getracht het Am;- dikaansche consulaat te bereiken, doch de straat waarin het zich bevindt, was door de •*plitie afgezet. Toen de betoogers door het politiecordon trachtten heem te breken, werden zij met gumimistokken weer achteruitgedreven Ten slotte stood de commissaris van politie aan het communistisdie gemeenteraadslid Minnaert toe om een protestbrief in de brie- venbus van het consulaat te werpen, waama de betooging uit elkaar ging. Te Seraing is het werk in een kolenmijn als protest tegen de eventueele terechtstelling van Sacco en Vanzetti gestaakt. Italie's Hooding tegenover de kwestie. Mussolini hedft den plaatselijken prefect opdracht gegeven den vader van Sacco mede te deelen, dat hij alles gedaan heeft om Sacco en Vanzetti te reddten. Men is in Italie steeds verontwaardigd ge- weest over de wijze, waarop de twee Ltaliaan- sche emigranten in Amerika behandeld zijn, maar eerst thans, nu alle hoop op redding verdwenen is, wordt uitdrukking gegeven aan de stemming onder het volk. Er hebben, eCh ter geen openbare demonstraties plaats gehad en evenmin zijn Amerikaansche toeristen las- tig gevallen. De pers heeft binnen de grenzen der welvoegelijkheid critiek uitgeoefend. Er wordt niet besproken of de Italianen al dan niiet schuldig zijn, maar wel oefent men aitiek uit op het voortdurende uitstellen der executie, hetgeeu onder de Amerikaansche redhtspraak mogeliik blijkt te zijn en waar door de veroordeelden onmenschelijk moeten lijden. Hetgeen nu gebeurt met twtee anarchis ten, is ook mogelijk met twee fascisten en in verband hiermede kan de toon van de pers zoowel merkwaardig als bewonderenswaardig genoemd worden. DE AMERTKAANSOHE KRUISERSVLOOT Nu de conferentie van Oeneve mistukt is, wil Amerika meer krui- sers van 10.000 ton bouwen. Naar de New York Herald uit Rapid City verneemt, zijn de Amerikaansche marine- autoriteiten van oordeel, dat, nu de confe rence te Geneve misluikt is, de vloot eenigs- zins uitgebreid moet worden. Wilbur, de mi nister van marine, vertoeft op het oogenblik te Rapid City om den toestand met president Coolidge te bespr-eken. Minister Wilbur wil, naar men zegt, het oorspronkelijk vloot- program uitvoeren, dat voorziet in nog ten- minste 12 bruisers van 10.000 ton met kanon- nen van 20 c.M. bij de twee, die thans in aanbouw zijn. Voor zes dezer bruisers zijn de gelden reeds toegestaan. Naar Reuter nader uit Rapid City seint heeft Coolidge het programma van aanbouw, dat de algemeene raad van het departem-ent van marine heeft aanbevolen, goedgekeurd. Ambtenaren uit Coolidge's omgeving schet- sen dit programma als „gematigdr'. LEONARD WOOD f. Generaal-majoor Leonard Wood, de gou- verneur-generaal van de Philippijnen, is na een operatie te Boston overleden. Zijn levensloop. Generaal-majoor Leonard Wood1, laatste lijk gouverneur der Philippijnen, heeft een woelige loopbaan gehad. De thans overledene werd 9 Oct. 1860 te Winchester geboren en was oorspronkelijk ge- neesheer. In 1884 promoveerde hij aan de Harvard-universiteit tot doctor. Spoedig nam hij dienst als offider van gezondheid. Als vriend van Mc. Kinley en Roosevelt bracht Wood het corps Rough Riders op de been, dat zich onderscheidde in den oorlog op Cuba. Gedurende die expeditie werd: Wood1 tot gene- "raal bevorderd, waarna hij die medidjnen den rug toekeerde en uitsluitend soldaat werd. Hij werd' benoemd tot militair gouverneur van Cuba, daama tot gouverneur van Moro, een provinde op de Philippijnen. Vervolgens werd hij benoemd tot chef van den generaleu staf, in welke functie hij de organisatie van het moderne Amerikaansche leger op zich nam. Vooral de vorming van vrijwilligers op scholen en universiteiten had zijn aandacht. Het is wel merkwaardig, dat Wood gedti- dende den grooten oorlog geen commando kreeg. De generalissimus Pershing achtte hem „ongeschikt"Wel voerde hij in het Oosten een divisie aan, en later werd hij o.a. op de Philippijnen me t de africhting van troepen belast. Ook maakte 'hij een inspectie- reis door Franikrijk, ged'urende welke hij door een Fransche granaat werd verwond. In 1919 werd hij naar het hoofdkwartier terug- geroepen. In 1921 volgde Wood's benoeming tot rec tor aan de unaversiteit van Pennsylvania, doch hij aanvaardde de benoeming niet, wijl hij inmiddels als' gouverneur-generaal naar de Philippijnen werd gezonden. Dat bleef hij tot voor enkele maanden, toen hij wegens ziekte een vacantie zijn eerste! ging nemen in de Vereenigde Sta- ten. VOLKENBOND. DE JOUVENEL TREEDT AF. Uit ontevredenheid. Dezer dagen heeft de Fransche oud-minis- ter Henri de Jouvenel medegedeeld niet langer lid te willen hlijven van de Fransche volkenbondsdelegatie. Thans zet hij in een artikel in de Matin de redenen van zijn af- keden uiteea ^Hij beschuldigt de" Fransche diplomatie er van haar historische rol te vergeten, de ver- dediging van de belangen der kleine naties te verwaarloozen, te Geneve samen te wer- ken met de drie andere groote mogendheden, die doeleinden natstreven, welke gtvaarlijk zijn voor de kleine naties, waardoor de Vol- kenbond machteloos wordt. De Jouvenel verwijt dte Fransche diploma- tie er in te hebben toegestemd dat de interna- fionale twistpunten, die de groote mogend heden betreffen, aan de beraadslagingen van den Volkenbond worden onttrokken, zooals de Chineesche, de Italiaansch-Servische en de Servisch-Albaneesche kwe$ies. Hij vraagt welk gezag de Volkenbond zal hebben bij een event, interventie, wanneer Mussolini zal trachten zijn plannen te verwezenlijken. Men dient niet slechts de beginselen van den Vol kenbond te verkondigen, maar ze ook toe te passen. Men weet, dat de Jouvenel het sedert lang oneens was met Briand. Hij is van oordeel dat Locarno niet voldoende is om den vrede te bevestigen en dat de actieve samenwerking met de kleine naties moet worden voortgeziet. HET VERDRAG VA'N TRIANON. Een blad te Boedapest meldt uit betrouw bare Engelsche bron vernomen te hebben, dat de Tsjecho-Slowaaksche regeering besloten heeft de kwestie van het artikel van Rother- mere in September voor den Volkenbond te brengen om over de beweging, die op een herziening van het verdrag van Trianon uit is, een beslissing van den Volkenbond uit te lokken. CHINA. DE BURGEROORLOG. Een bloedige nedertaag van Tsjang Kai Shek? Volgens berichten, die aanspraak maken op betrouwbaarheid, woedt de oorlog in Shantoeng in alle hevigheid voort. De laatste berichten melden, dat Tsjang Kai Shek een emstige nederlaag heeft ge leden in de buurt van Pengpoe An-hwei. Zijn Jeger zou 7000 man verloren hebben. Dui zend gewonden zijin reeds te Poekow aange- komen. GROOTE ONTPLOFFING TE SJANGHAI. Er heeft te Sjanghai een groote ontplof- fing in de markthalien plaats gehad, waar door buiten groote matexieele schade, 60 personen zijn gedood. Er waren 1000 ge wonden. BORODIN. Niet vastgehouden door Feng. 'De correspondent van Reuter heeft' zich telegrafisch rechtstreeks tot Feng Joe Hsiancj, den z.g. Christengeneraal, gewend! met de volgende vraag: „Indien het waar is dat gij Borodin vasthoudt, wilt ge dan zoo vrien- delijik zijn daarvan telegrafisch de redenen te melden?" Feng antwoordde uit zijn algemeen hoofdkwartier te Tsjentsjau: „Het bericht dat Borodin hier wordt vastgehouden is niet an ders dan een leugen." De wisseling van deze telegrammen duurdte zeventig uren. DUITSCHLAND. DE DEUTSCHE ONTWAPENING. De gevaarlijke gymnastiekbonden Briand heeft Painleve, den minister van oorlog, en maarschalk Petain ontvangen, en in dit onderhoud de noodzakelijkheid uiteen- gezet maatregelen te nemen tegen de ontwik- keling in het bezette Rijnland van de sport- beweging, welke een zuiver militaristisch ka- rak-ter heeft. De onthullingen, welke zijn ge daan door de publicatie van het geheime rap port van den commandant der Fransche be- zettingstroepen hebben een deel der pers ver- ontrust. De sportgroepen in het Rijnland zouden zelfs militaire oefeningen verrichten met medewerking der Duitsche plaatselijke autoriteiten. H'ET BEZETTE RIJNLAND. Een nieuwe vermindering der Fransche bezetting te wachten. De Parijsche correspondent van de „Voss Ztg." meent te weten, dat binnenkort stappen van minister Briand ten gunste van een nieuwe beperking der Fransche bezetting in het Rijnland te verwachten zijn. Het zou echter slechts gaan om een vermindering van hoogstens vier tot vijf duizend man en dit Fransche initiatief zou bedoeld zijn als een poging van de Fransche regeering om de kracht der te verwachten stappen van Duitschland in Geneve bij voorbaat te bre ken. DE FRAUDE BIJ DE PRUISISCHE STAATSLOTER1J. Uit het voorloopige onderzoek tegen de twee onbetrouwbare beambten is gebleken dat zij voor dte trekking van de 29ste klasse-loterij die deze week zou plaats hebben weer bedPieg- lijke manipulaties voorbereid hadden waar door enkele hoofefprijzen weer in hun bezit zouden zijn gekomen. Alto nummers worden nu door ambtenaren van het ministerie van financien met medewerking van den directeur- generaal der loterij gecontroleerd en als deze controle niet volledig kan plaats hebben, wordt dte trekking eenige dagen uitgeste Het publiek kan echter nu al zeker zijn t geen nieuwe fraude kan plaats vinden. DE ONTPLOFFING IN EEN VUUR- WERKFABRIEK. Nadere bijzonderheden." Er kan nog nader ten aanzien van de ont ploffing in het materiaaldepot der Duitsch- Italiaansche vuurwerkfabriek worden medege deeld, dat zich aldaar op het oogenblik der explosie, waarvan de oorzaak nog steeds niet is opgeheldterd, .5 Italianen en 2 Duitsche ar- beidl9ters bevondten. De plaats van het ongeluk biedt het beeld van een ontzettende venvoesting. De in de nabijheid gelegen fabrieksgebouwen en woon-' huizen zijn als het ware weggevaagd. Cement- blokken met een gewicht van meer den een centenaar zijn door dte kracht der explosie over een afsitand van 3040 M. weggeslin- g«rd'- Een arbeidster wordt vermist. Men meent aan, dat zij onder de puinhopen bedolven Is. Een der zwaargewondten i8 reeds bezweken. Omtrent de materieele schade verk nog in het onzekere. DE INCIDE'NTEN IN HET: SAARGEBIED. Naar nader beken«J is geworden, werden blj de incidenten, die voorvielen bij de demonstra tie der mijnwerkers tegen het hun gegevei massa-ontslag, zestien demonstrantei gel wond, waarvan meerdtere zwaar. Ook 35 land jagers bekwanten min of meer zware verwon. dingem j HET NOODWEER. i p Ongeval op een fees'tterrein Tijdens het noodweer, dat Maand'ag in d« omgeving van Dortmund woedde, heeft tf Langendreer een ernstig ongeval plaats ge- had. :J Met het oog op de feesten, die daar gevierd werden, waren er verschillende tenten^pyan- dere amusements-iniichtingen opgeweid. Door een windhoos stortte een 20 meter hooge Rutschbaan in, waardoor een vrouw en eeni ge kinderen gewond werden. De groote tentr'1 waarheen ruim 200 menschen waren ge*. vludht,, werd gedeeltelijk in elkaar gedrukt. 1 Er ontstond een pandek, waarbij eveneens verschiillendte personen min of meer ernstige verwondingen bekwamen. DRIE NIEUWE VLIEGVELDEN IN HET BEZETTE GBBEID. ;p Na langdurige onderhandelingen tusschen den presidfent van de Rijnland-commissie en den rijikscommissaris van de bezette gebiedett te Coblenz is men tot overeenstemming geko- men over de stichting van drie vliegvelden n l. een voor dte Palts bij KaiserslautaTi, een bqn Coblenz en een bij de renbaan Erbenheim - voor Mainz en Wiesbadten. Daar het vliegveld tc Kaiserslautern nog in ondie gdxracht moet worden, kan pas hH volgend jaar sprake zijn van luchtverjceer met dte Palts. MILITAIRISME EN BlOSOOOPr C In onderscheidene Duitsche bladen doet momenteel het gerucht de ronde, dat de filrr> maatschappij Phoebus, die zich voornamelijto toelegt op het vervaardigen en vertooneni van nationalistische en militaire films, dit grootendeels zou doen op kosten van enonne subsides haar verstrekt door het departenqent van verdediging. Weliswaar is op deze mededteelingen on- middellijk een officieel dementi gevolgd, dochf de bladten houden hun beweringen staandef en zeggen zelfs toe spoedig met nieuwe, sen- sationeele bizonderheden te zullen komen- Men schijnt over afdoend bewijsmateriaal te beschikken en het behoeft dan ook geen verwondering te wekken dat men' in politieke kringen aandacht aan deze kwestie begint te schenken. %d Intor-pellatie's aangaande dit ..schandaaT^ zijn reeds aangekondigd. ENGELAND. DE REDE TE HASLEMERE. Minister Churchill heeft een iru discretie begaan. jf Minister Churchill heeft zich de ontevre denheid van de leiders der Tory-partij op den hals gehaald door zijn groote rede te Has- lemere op Zaterdag. H>heging hiermede een indiseretie, daar de gelegenheid, een eenvou- dige tuinpartij, niet geschikt was voor een belangrijke politieke verklamg. Het plan was, dat Lord Balfour Zaterdag voor de re geering zou spreken. AANSLAG OP EEN- ONDER- - GRONDSCH STATION TE LONDEN.1 Gisterenochtend omstreeks 10 uur heeft tengevolge van een aanslag met een'bom van eigen maaksel, een ontploffing plaats gehad in een ondergrondsch sation te Ald- wick. Er werd niemand getroffen. Even voor den aanslag had men twee onbe- kend gebleven personen op verdachte wijze het bagagedepot zien verlaten. De ontploffing deed het geheele gebouw trillen. Kruiers snelden naar beneden en za- gen een der muren gebarsben. Een kantoor- ALKMAARSGHE GOURANT.

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 1