een netten Jongen. Nette Loopjongen Net ME1SJE Dag-Dienstbode, TTPISTE een net Persoon, Loopjongen, JONGEN een flinke Bakkersknecht Bakkersknecht, .Zit-Slaapkamer Slaapkamertje T00NBANK Binnenland Sport IWIarktberichten zoekt Kosthuis 1 cylinder Sarolea, Advertentien Aldus besloten, Suppietoire begrootlng 1927, B. en W. stellen voor in de maand Sep tember of October een extrabestrating te doen en trekken hiervoor uit een post van if 3500 op een suppietoire begrooting. De heer Snoeks merkt op, dat de straatweg heel slecht is en als de 3500 aan den straat weg wordt besteed, kan er heel .wat gebeu- ren. Mevrouw Visser vraagt of de straten in het dorp ook in aanmerking komen. De voor- zitter antwoordtdat het voor den hoofdweg is. Met de daar vrijkomende steenen worden de andere straten dan wel weer verbeterd. Mevrouw Van der PolDe Graaff: Komt de Achterstraat ook in aanmerking? De voor zitter: Dat weet ik nog niet. De heer Ruigewaard stelt voor bij de niieuwe bestrating trottoibanden aan te leg- gen, dan zakt de straat niet uit. Voorzitter belooft deze wenk in gedachten te zullen houden. Hierna wordt de aanvullingsbegrooting aangenomen. Rondvraag. De heer Zwaan zegt, dat op een der vorige vergaderingen is besloten de belastingaan- slagen dei visschers met 50 te verminderen. Hij heeft hiervan echter op de beTasting- papiertfes niets gemerkt. De voorzitter merkt op, dat de f 50 al dadelijk van het hoofdbedrag zijn afgetrok- ken. Het is dus wel niet te zien op de pa- piertjes, maar de menschen kunnen nagaan, dat ze voor f 50 minder zijn aangeslagen dan hun verdienste is. De heer Snoeks spreekt over de verbetering van de Wilhelminastraat. Dit is nog niet ge- beurd. De voorzitter antwoordt, dat dit niet is vergeten, maar dat er momenteel geen sintels waren. Het komt nog in orde. Dezelfde spreker dringt aan op bespoei'ing der straten om het stof neer te slaan. De voorzitter zegt, dat dit groote kosten meebrengt en toch niet meevalt. Een sproei- wagen is duur en de brandslangen lijden er zeer onder. Wethouder K. de Graaf meent, dat er in de toekomst over te denken is. Tegenwoordig hebben ze tankwagens, die op alle wagens geplaatst kunnen worden. Eteze zijn niet zoo duur. Het volgend jaar kan de aanschaffing dan in overweging ge- nomen worden. Nog dringt de heer Snoeks aan op con- trole van motorfietsen. Zal in overweging worden genomen. Mevrouw Visser klaagt over zingende kinderen in de nabijheid der kerk als er dienst Is. Er zal op gelet worden. De heer Krab heeft klachten gehoord over de onaangename lucht van konijnenafval bij Half. Er zal werk van worden gemaakt Hierna sluiting. UIT NOORDSCHARWOUDE. Het Harmoniegezelschap .Excelsior" gaf Dinsdagavond haar derde openluchtconcert in dit seizoen. In tegnstelling met den vorigen keer was er ditmaal flink oezoek. Het was weer een pracht avond. UIT VEENHUIZEN. De kermis is hier weder achter den rug. Dit jaar hadden wij hier een bijzondere at- :ractie n.l. het paardenspel van den heer Le- narto. Er werd alleen Zondag een voorstel- ling gegeven, welke ongeveer door 600 per- sonen bezocht werd. Het publiek heeft in het circus zeer genoten. Er werden keurige staaltjes van paardendressuur gegeven. Vooral bij de vrijheidsdressuur van den heer Bober met 6 en S paarden, trof het ons, hoe Ikeurig de dieren afgericht waren. Ook een handig goochelaar en een man, die met ver- bazende kracht staven tot spiralen boog en met de hand spijkers door dikke planken sioeg wekte de bewondering van het aan- dachtige publiek. 's Maandags gaf dp plaatselijke tooneel- vereeniging voor een flink gevulde zaal een uitvoering. Opgevoerd werd het driebedrij- vige kluchtspel „Een Goudmijn". Dit echte kermisstuk sloeg bij de aanwezigen in. Me- nige guile lach klonk door de zaal De leden ran Kunst naar Kracht hebben hun beste beentje voorgezet en door elkander geno men goed spel geleverd. Dinsdagavond zou er prijsdansen zijn Dit ging echter door gebrek aan voldoende be langstelling niet door. UIT ZU1DSCHARWOUDE. In de raadszitting van Dinsdagmiddag was de heer Groen met kennisgeving afwe '■ig De heer Parma die gedurende drie maan- den de secretariewerkzaamheden verricht heeft, heeft de secretarie n-u weer verlaten en B en W. stelden voor hem een gratificatie toe te kennen van 30C gulden. Zonder be- spreking werd hiertoe besloten. De Buigemeester dankte de heer Parma voor diens bereidwilligheid. De rekening van de keuringsdienst gaf aan een saldo van 449,54 welk bedrag nog geen bestemming heeft gekregen. De gemeenterekening, dienst 1925, was goedgekeurd teruggekomen. Als gevolmachtigde bij de stemmingen voor het Hoogheemraadschap, wordt voor de gemeente-eigendommen de Burgemeester aangewezen. De verordening bepalende het vetgehalte der mel'k werd na de goedkeuring door de gezondheidscommissie opnieuw vastgesteld. De geloofsbrieven van den heer Kramer die de vorige vergadering niet aanwezig wa ren werden in handen gesteld van de heeren du Burck, Zeeman en Bekker, en goedge keurd. De gemeenterekening werd aangeboden, wat die gewone dienst betreft met een ont- van f 59490.00 14, een uitgaaf van f 53969.06, alzoo saldo van 5520.9414. Voor de buitengewone dienst met een ontvangst van 5573.0214, een uitgaaf van 5611.51, alzoo een saldo van f 61,513^ De rekeningen werden in handen gesteld van de heeren Dijkhuizen, Kramer en Zee man, die ook de rekeningen van de lichtbe- urijven en van bet armbestuur, welke nog wet zijn ingekomen zullen nazien. t UIT HEILOO. lot tijdelijk onderwijzeres aan de Bijzon- tere School is benoemd mej. S. Kehl. Te Utrecht is geslaagd voor het »xamen 'fransch M. O. de heer W. n. BirkenhSeger, onderwijzer aan de Openbare Lagere School alhier. UIT KENNEMERLAND. In de afgeloopen week zijn nog kleine par- tijtjes aardbeien aangevoerd, doch Maandag j.l. was er geen aanvoer meer. De laat6te aanvoer van aardbeien heeft niet veel opge- bracht en de eindrekening is dat er pl.m. 60 pet. is geteeld van de opbrengst van normale jaren. Van fruit is er nog aanvoer van zwarte bessen, roode bessen, frambozen en kruisbes- sen. In tegenstelling met de vorige week wa ren de frambozen duurder. terwiil de prijs der zwarte bessen onveranaerd blijft; de prijs dei" roode bessen blijft op peil. Aan de groenteveiling begint de boonen- campagne, hoewel tot heden nog geen par- tijen van groote omvang wordt aangevoerd. Wat de prijs betreft, deze zijn nog vrij hoog, n.l. f 18 a 25 voor dikke boonen, 25 a 32 voor dunne boonen, terwijl snijboonen 28 o 40 opbrachten. De aanvoer van bloemkool was beduidend groot, de prijzen bleven vrij goed, hoewel de doorsneeprijs iets lager was; le soort was echter gewild en bracht /15a/ 20 per 100 stuks op. De aanvoer van peulvruchten is beduidend minder en ook de prijzen liepen terug, alleen mooie partijtjes zijn gewild en brengen een behoorlijken prijs op. Capucijners en raspers zijn bijzonder in trek; we noteerden voor capucijners 28 a 34 en voor raspers 28 a 37 per 100 ki logram. De hooge prijs van peen (wortelen) heeft geheel afgedaan, de noteering was slechts 3 5.50 a 9.50 per 100 bos. Ditzelfde geldt ook voor rabarber, de no teering was slechts 3.50 k f 6 per 100 bos. Sla is niet bijzonder in trek, doch over het algemeen genomen is er bitter weinig lste soort en wat voor lste soort wordt aangebo den is in veel gevallen afwijkend; de notee ring was 0.30 a 0.70 per kist (inhoud 50 E)e aanvoer van aardappelen is beduidend groot. De eerste vroege soorten hebben afge daan en over het algemeen genomen is er minder ziek in en wordt de kwaliteit beter; ook de prijs gaat iets omhoog en varieert tusschen 5.50 a 8 per 100 Kg. De aanvoer van komkommers was veel klei- nen dan de vorige week, dit is verklaarbaar, want de extra lage prijs dit geldt bijzon der voor 2de soort beneemt de lust om aan te voeren en verschillende partijtjes waren onverkoopbaar, terwijl lste soort slechts 3 2.50 a 4.50 per 100 stuks opbrachten Postelein is gewild, hoewel de prijs lager is dan de vorige week. De aanvoer van andijvie wordt steeds grooter; de prijs varieert van 0.75 tot 3.25 per 100 stuks. De eerste vruchten zijn aangevoerd, be- staande uit Yellow Transparant, Kruideniers- peren, Goudballen en Fransche Suikerperen. De prijs is hoog voor prima waar, terwijl de afwijkende kwaliteit ook nog een redelijken priis opbrengt. De overige aanvoer geeft geen reden tot af- zonderljjke bespreking. DE TRAMBOTSING IN LAREN. De bijzonderheden, die door de verklarin- gen van het betrokken trampersoneel te La- ren, thans bekend zijn geworden, omtrent de wijze, waarop de regeling van den loop der volgeladen trams op drukke dagen geschiedt, wekt algemeen verontwaardiging. Allerwegen gaan er stemmen op, dat een dergelijke ge- vaarliike dienst zoo spoedig mogelijk behoort te worden stilgezet. Men wil, naar verluidt, zelfs daarvoor een actie op groote schaal be- ginnen. De begrafenis der slachloffers. Gisteren heeft de sectie op de lijken der slachtoffers plaats gehad. Na ontvangst van het proces-verbaal heeft de officier van justitie de lijken vrij gegeven. De teraardebestelling zou waarschijnlijk heden geschieden. De leden der familie Lisser zullen te Muiderberg worden begraven. De begrafenis van den heer Schreuder zou te Amsterdam plaats vinden. De belangstelling in den toestand van de zwaar gekwetsten is zeer groot. Herhaalde- lijk wordt aan het R. K Ziekenhuis „St. Jan" naar de patienten geinformeerd, terwijl van alle kanten bloemen en versnaperingen wor den gezonden. H. M. de Koningin-Moeder deed telefonisch van haar belangstelling blij- ken. Namens het gemeentebestuur worden de patienten dagelijks door den burgemeester en den gemeentesecretaris bezocht. De belang stelling richt zich vooral op het zwaar getrof- fen, achtjarige jongetje Nico Lisser, wiens linkerbeen Zondagmiddag werd geamputeerd Het knaapje weet reeds, dat zijn vader en moeder overleden zijn. Men had echter nog niet den moed, den ongelukkigen Nicotever- tellen, dat ook zijn zusje Greta er niet meer is. Wat de gewonden betreft vernamen wij nog, dat de toestand van den heer P. N. van den Berg uit Amsterdam, nog de meeste zorg baart. De heer Peters kreeg, gelijk men weet, em- stige kneuzingen, welke onmiddellijk opera- tief ingrijpen nooczakelijk maakten. De ge- wonde had in den achtersten wagen gezeten. Dit geval bewijst alzoo, dat niet altija passa- giers, die voor in den trein zitten, bij ongeluk- ken het grootste gevaar loopen. SPANNENDE JACHT OP EEN INBREKER. Gistermorgen is te Rotterdam weer een spannende jacht gehouden op een inbreker Om half elf stond naar de Telg. meldt, mej. W. B. V. voor haar woning in de Tuinder- straat te praten, toen zij plotseling een vreem- den man in haar kamer ontdekte. Ze ging naar binnen en zag dat de man uit een buf- fetlade drie zilveren horloges, een double- ketting, een gouden ring, benevens een bedrag van 8.wegnam. Hij gaf de vrouw daar- na een duw en vluchtte de straat op Onder het geroep van „houdt den dief" werd de ach- tervolging begonnen. Een agent van politie plaatste zich op de duo van een toevallig pas- seerenden motorrijder, terwijl de dief op een autobus klom. Bij de Ehergaardelaan zag hij zich genoodzaakt de bus weer te verlaten, waarna hij een huis op den Stationsweg bin nenvluchtte. Hier werd hij door den politie- man aangehouden. Het is de 23-jarige Ouit- scher A. W. Omstuwd door honderden nieuwsgierigen overgebtracht. Vermoedelijk heeft hij het gestolene onderweg weggewor- pen, want bij fouil'leering werd niets op hem gevonden. VECHTPARTIJ MET DE POLITIE TE ARNHEM. In de Hommelstraat te Arnhem heeft een vechtpartij plaats gehad tusschen een drietal onder den invloed van sterken drank verkee- rende belhamels en de politie. Toen een agqnt e£n van hen wilde arrestee- ren, werd hij door alien aangevallen. Hij verweerde zich daarop met zijn wapenstok. Ook trok hij zijn revolver, waarbij twee schoten vielen. Toen een zestal agenteu ter assisfcentie was verschenen, werd de hoofddader onder hevig verzet gearresteerd. De anderen ont- kwamen, na eerst nog een ruit van een caf£ te hebben ingeworpen. DOOR EEN VRACHTAUTO OVERRE- DEN. Gistermorgen ongeveer half tien is op den Westzeedijk te Rotterdam nabij den Schie- damschesingel een droevig ongeluk gebeurd. De 7-jarige A. A. van veldhoven sprong daar van een sleeperswagen af, stak de straat over en werd door een uit de tegenovergestel- de richting komenden vrachtauto van de fir- ma Ten Hope gegrepen. Het linkervoorwiel ging den jongen over het lichaam. Per auto van den G. G. D. werd hij naar het Zieken huis aan den Coolsingel vervoerd. Bij aan- komst was hij echter reeds overleden. VALSCHE VERKLARING OMTRENT EEN DOODSOORZAAK. Voor de rechtbank te Leeuwarden stond gister terecht een arts daar ter stede, die er van beschuldigd werd opzettelijk een vaische verklaring omtrent een doodsoorzaak te heb ben afgegeven. Het betrof hier een geval van zelfmoora. De geneesheer gaf, om de naaste familieleden te sparen, als doodsoorzaak op apoplexie. Het O. M. eischte tegen den arts 100 boete subs. 20 dagen hechtenis. DE MOORDAANSLAG TE LEENDE. Voor de rechtbank te 's-Hertogenbosch werd gister behandeld de zaak tegen den 39-jarigen koopman P. J. K., te Leende, die verdacht werd op 19 Maart j.l. aldaar opzet telijk Gerrit Brouwer met een revolver te hebben doodgeschoten en even e ens een schot te bebben gelost op diens vrouw, M. Schalks. Verd. ontkende het misdrijf, maar gaf toe geschoten te hebben. Er was ruzie ontstaan over de mishandeiing van een hondje. Toen zijn woonwagen „gebombardeerd'" werd, heeft hij driemaal uit een met 5 scherpe pa ir onen geladen revolver geschoten, zonder de bedoeling te hebben iemani te dooden. Het vierde 9chot is afgegaan toen men hem op de handen sloeg. De vrouw van den verdachte verklaarde, dat de wagen van haar man met een bijl werd bewerkt, zoodat de glasscherven in het bedje van haar kind terechikwamen. Getuige Schalks huisvrouw van df n ver- slagene, verklaarde te hebben zien aanko- men, dat er iets ernstigs ging gebeuren toen er ruzie ontstond over het hondje Verdach te riep haar toe: „Gij eerst k^pofT Toen schoot hij op haar. Getuige P. Pruimboom uit Kaatsheuve' had gezien, dat verd. meerrvalen uit den woonwagen schoot in de richting van Brou wer, diens vrouw en zoon. Hij heeft niet ge zien, dat verd. ook buiten geschoten heeii. Nadat verdachte nogmaals verklaard had uit noodweer te hebben gehandeld, was het woord aan den officier van justitie. Deze nam verzachtende omstand-igheden in aan merking en eischte U4 jaar gevangenis- straf. De verdediger, mr. E. van Zinnicq Berg- mann, daarna aan t woord komende, be- toogde, dat verdachte het recht had, lijf en goed van zijn gezin te verdedigen. Verd. zou moeten wordien ontslagen van rechts- vervoiging. Overigens achtte spr. zooveel clementie aan te voeren, dat hij subsidiair vrijspraak vroeg. Na in raadkamer te zijn geweest, gelastte de rechtbank de onmiddellijke invrijheidsstel- ling van verdachte. F. B. LoHNIS. f Op 76-jarigen leeftijd is, naar aan't Corr. Bur. gemeld wordt, in Baden-Baden overle den de heer F. B. Lohnis, oud-inspecteur van den Landbouw. Frederik Bernard Lohnis, die den 24sten Januari 1851 te Rotterdam geboren werd, doorliep daar ter stede de H. B. S. met 5 ja- rigen cursus. Reeds vroeg bleek zijn groote liefde voor de natuur, zoodat hij zonder aarzeling de loop- baan koos welke hiermede overeenkwam. De landbouw trok zijn hart en te Halle in Duitschland was hij een der eerste Neder- landsche studenten aan het aan de universi- teit verbonden landbouwinstituut. Daarna bekwaamde hij zich hier te lande in de prac- tijk o.in. in den Wilhelminapolder te Goes. Na Engeland en Schotland te hebben be zocht, werd hij op 25-jarigen leeftijd benoemd tot directeur van de Maatschappij van Wel- dadigheid te Frederiksoord. Onder zijn leiding kwam daar de oprich- ting tot stand van de G. A. van Swieten- landbouwschool, de tuinbouwschool en de boschbouwschool. Zestien jaren van noesten arbeid bracht hij te Frederiksoord door, tot- dat hij in 1892 zijn directeursfunctie verwis- selde met die van inspecteur van het middel- baar onderwijs, speciaal belast met het toe- zicht op de landbouwscholen. Juist te dien tijde maakte de landbouw, onder den invloed van verschillende omstandigheden, waaron- der de ontwikkeling der natuurwetenschappen een niet geringe pTaats innam, een geweldige crisis door. Tegelijk begon het fcesef door te dringen, dat de regeering ten aanzien van de verzorging der landbouwbelangen ernstig in gebreke was gebleven. Zoo was de toestand toen de heer Lohnis zijn zeldzame gaven in dienst stelde van het ontwakende streven naar verbetering en op- heffing van het landbouwbedrijf. Aan zijn uitgebreide kennis, ervaring en organisato- risch talent is de buitengewone ontwikkeling van den Nederlandschen landbouw in de laatste veertig jaren voor een belangrijk deel te danken. teur In 1901 volgde zijn benoeming tot inspec- rr van den l andbouw, wpardoor het tc- rein van zijn bemoeiingen nog grooter om vang verkreeg. Het is niet goed mogelijk een volledige op- somming te geven van de belangrijke instel- lingen, de talrijke commissies, op het gebied van den landbouw, waarin de heer Lohnis de hand heeft gehad. In 1916 bij zijn aftreden, werd hij namens den landbouw in hotel „De Witte Brug" ge- huldigd. Daar werd hem namens een comite, door jhr. mr. G. L. M. H. Ruys de Beerenbrouck, een huldeblijk aangeboden, een som gelds, tot stichting van een Lohnisfohds tot bevorde- ring van de wetenschappelijke teelt van die ren en planten. N Bij deze gelegenhejd bleek ten voile, hoe groote waardeering in alle kringen voor den h^er Lohnis werd gekoesterd. De laatsten tijd had hij zich wel uit aller- lei werkzaamheden teruggetrokken, maar zijn belangstelling scheen onverflauwd en zijn li- chamelijke toestand bevredigend. De tijding van zijn overlijden is dus onverwachts geko- men. De oratslapene was o.m. ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw. De begrafenis heeft plaats Vrijdag a.s. op Nieuw Eik en Duinen, te 2 uur. NOORDWIJK IN REP EN ROER. Volgens de politieverordening te Noord- wijk mag men zijni fiets niet onbeheerd op het strand laten staan. De handhaving van deze bepaling bezorgt de politie nogal eens moeilijkheden. Zondagmiddag constateerde de politie een overtreding, maar toen zij tot arrestatie van den dader wilde overgaan, ontlokte dit he vig protest van de vele strandbezoekers. Met de blanke sabel moest ruimte gemaakt wor den. Gevolgd door eenige honderden men schen werd de arrestant naar de politie- wacht in de Schoolstraat gebracht Het gejoel hield aan en steeg ten top toen de arrestant in een inmiddels gearriveerden auto geboeid werd weggevoerd, waarschijn lijk naar Noordwijk-binnen. Te halfvijf ongeveer speelde zich opnielxw een dergelijk geval af, dat weer zooveel menschen op de been bracht, dat de politie handelend moest optreden. Er werden ge- duchte klappen uitgedeeld. „VERGOEDING".-AMATEURS EN ANDERE. Het 1. O. C. heeft, zooals reeds werd me- degedeeld, bepaald, dac een amateur-voetbal- ler amateur blijft ook al ontvangt hij vergoe- ding wegens loonderving. Dit besluit geldt alleen voor voetballers, zoodat aan andere athleten geen vergoeding mag worden uitbetaald. Dat hierdoor eigen- aardige amateurverhoudingen in het leven geroepen worden, laal zich gemakkdijk den ken. Trouwens, zoo zegt de Telegr., er blijven nog tal van moeilijkheden op te lossen. Hoe groot zullen de uit te betalen bedragen mo gen zijn? Hoe geschiedt de controle over de uitbetalingen en wie geeft de noodige garan- ties, dat zij plaats vinden? Wat moet er ge schieden, wanneer de werkgever weigert het loon aan den voetbailer uit te betalen? Wat, wanneer de voetbailer z'n eigen werkgever is? Doch, wat ook zij, het N. O. C. is voor een financieel debacle behoed, want de „ver- goeding-amateurs" zullen in 1928 niet op het voetbalveld ontbreken. Het besluit van het 1. O. C., dat amateurs, die prof geweest zijn niet aan de O. S. mo- gen deelnemen is feitelijk genomen naar aan- leiding van een correspondentie over deze kwestie tusschen den Internationalen Tennis Bond (F. I. L. T.) en het I. O. C. VOETBAL. Volgens mededeeling uit IJmuiden komen de Stormvogels hedenavond met het volgen- de elf talThijssen, Haak en Koster; Visman, Snoeks en v. d. Velden; Oldenburg, Blimkhof, v. Pel, v. d. Velden en de Jonge. AMSTERD'AMSCHE veemarkt. AMSTERDAM, 10 Aug. Aangevoerd 264 kalveren, le kw. 90 tot 100 ct., 2e kw. 80 tot 90 cent, 3e kw. 64 tot 80 cent per k.g., 62 nuchtere kalveren 10 tot 15 per stuk, 550 varkens, le kw. Holl 80 tot 81 cent, 2e kw. 79 tot 80 cent, Overzeesche en Geldersche, le kw. 80 tot 81 cent, 2e kw. 79 tot 80 cent per kg., vette varkens 76 tot 78 cent per k.g. AMSTERDAMSCHE i AARDAPPELMARKT. AMSTERDAM, 10 Aug. Aangevoerd werden 6 ladingen, zijnde 963 H.L. De prij zen waren onveranderd. PURMEREND, 9 Aug. 1927. „Afslag- vereeniging Beemster, Purmerend en Omstre- ken". Aardappelen 1.40—/ 1.77 per zak, 25 K.G.; kl. Aardappelen f 0.751.25 per zak, 25 K.G.; Slaboonen 1.652.75 per zak, 15 K G.; Snijboonen 0.951.65 per zak, 15 K.G.; Tuinboonen 58 cent per zak, 15 K.G;. Doperwten 3 per zak, 50 K.G.; Roode Aalbessen 2140 cent per 10 K.G.; Perziken 4.70 per 100; Komkommers 1.604.40 per 100; Tomaten 1.22 1.47 per 9 K.G.; Sla 0.80—/ 1.60 per 100 krop; Andijvie 1.per honderd krop; Rabarber 5.40 p. honderd bos; Wor telen 4 per 100 bos; Uien 0.951.20 per 25 K.G.jPeren: Janbaasjes 79; Suiker-/ 8—/ 12; Goudbal 9; Kruideniers 15f 27. Appelen: Yellow Transp. 17- 28, Alles per 100 K.G. Getrouwd: HENK MULDERS en TINE CUPIDO, die, mede namens wederzijdsehe familie, hartelijk dank zeggen voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Alkmaar, 10 Aug. 1927. Getrouwd PETER BROMMER en ELSA KONING. Bergen, „de Boschtent.'- Hedt* overlded na een kor- ten leeftijd van 12 dagen, tot onze groote droefheid, ons geliefd Zoontje, Broertje en Kleinzoontje, THEUNIS. Zijn bedroefde Ouders: K. M. DE RUIG. tf. DE RUIG—Snip. D. DE RUIG. Wed. D. SNIP. Koedijk, 9 Aug. 1927. Heden overleed, na een langdurig verval van levens- krachten, ons aller geliefde Echtgenoote, Moeder, Be- huwd-, Groot- en Overgroot- moeder, ENGELINA DE WIT—BOBELDIJK, in den ouderdom van 80 jaar en 9 maanden, na een Echt- vereeniging van 49 jaar en 9 maanden. Uit aller naam, K. DE WIT Pz. Heiloo, 9 Augustus 1927. Stationsweg D 105. Geen bezoek. gevraagd voor den dag of dag en nacht voor direct of later. Adres D. PESSER, Scharloo 10. Gevraagd een nette P. G., in klein gezin. J. ZEEMAN, Oudegracht 128 Aanmelden 's aronds 8 uur. gevraagd, Brleven onder letter Ct #f, bar. van dit blad. Gevraagd bekend met bierbottelarij en best#I« dienst per Ford-auto. C. A. BEUDEKER, Koningstraat, Alkmaar. DE NASSAU-GARAGE vraagt Aanmelden aan de Garage. Voor direct gevraagd een flink* goed kunnende fietsen, 16 k 17 jaar, f 7.per week. Aanmelding Alkmaarsche Broodfabriek. gevraagd voor Loop- e» Winkel- werk. POORTER's Tapijt- en Menbel- handel, Mient 68. gevraagd. Adres HOUTTIL 19. Gevraagd door gevestigde Vera.- Mij. met spaarkassen, voor Alkm&ai en Oinstr. energiek (kan opgeleid worden tot Inape» teur). Zeer gunstige room. Br Jasmijnstr. 36, den Haag. Gevraagd bij D. HOOGLAND, Castricnm. Biedt zich aan een bekwaam R. K., v. g. g. v. Adres P. VER- MOLEN, Limmen. EEN NETTE MAN liefst bij wed. alleen, vrij kamertj*. Brieven letter H 32 bureau vaa dit blad. GEVRAAGD met volledig pension door dam# b.b.h.h. Brieven onder no. K 34, bureau van dit blad. Een net aangeboden voor net persoon twee vrienden. Adres te bevr. bureau v. d. M "TE KOOP een loopt ^uitstekend. Te bevr. Garage Kennemerland, Bergen. te kopp gevraagd plm. 3 h 3'/2M. Adres: BRILLENSTEEG 3. StUKS).

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 3