Alkmaarschs Gourant MARTIN'S VERJONGINGSKUUR. FEC1LLETON. Een meening, die men vele malen hoort: Adverteert in de Alkmaarsche Courant! No. 188 1927 Htniiird negen en twlntigsfi Jaargang. Woensdag lO Augustus. HINDERWET. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algeraeene ken- mis, dat heden op de gemeente-secretarie ter inzage is gelegd het aan hen ingediende ver- zoek met bijlagen van de American Petro leum Company te 's-Gravenhage, om vergun- mng tot het uitforeiden van hare petroleum- bewaarplaats, door het bijplaatsen van 2 jenzinetanks, elk inhoudende 100000 L., op het perceel Schermerweg Nr. 70 alhier. Bezwaren tegen deze uitbreiding kunnen worden ingediend ten Stadihuize dezer ge- meente, mondtling op Dinsdag 23 Augustus a s., 's voarmiddags te elf uur en schrifteiijk voor of op diem tijd. Gedurende drie dagen voor gemelden dag kunnen de verzoeker en hij die bezwaren heeft ingebracht op de Secre taire dezer gemeente van de terzake ingeko men schrifturen kennis te nemen. Alkmaar, 9 Aug. 1927. Burgeraeester en Wethouders van Alkmaar, A. F. THOMSEN, lo.-Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. HINDERWET. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene ken ins, dat heden op de gemeente-secretarie ter inzage is gelegd het aan hen ingediende vev- zoek met bijlagen van de Bataafsche Import Maatschappij te 's-Gravenhage, om vergun- ni-ng tot het oprichten van een benzinebe- svaarplaats met aftapinriehting in de open- bare straat voor de perceelen Kanaalkade Nrs. 5 en 4 alhier. Bezwaren tegen deze oprichting kunnen worden ingediend ten Stadihuize dezer ge meente, mondeling op Dinsdag 25 Augustus a s., 's voormiddags te elf uur en schrifteiijk voor of op dien tijd. Gedurende drie dagen voor gemelden dag kunnen de verzoeker ea hij die bezwaren heeft ingebracht op de Se- cretarie dezer gemeente van de terzake inge- komen schrifturen kennis nemen. Alkmaar, 9 Aug. 1927. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, A. F. THOMSEN, lo.-Burgemeester A. KOELMA, Secretaris. Radio-hoekje Donderdag 11 Augustus. \Hilversum, 1060 M. 12.Politieberichten. 12.352.— Lunchmuziek door het trio. D. Groeneveld, viool. A. van Leeuwen, cello. P. Jochemse, piano. 2.305.Feestelijke onthulling van het monument van Dr. Schaepman in zijn geboorteplaats Tubbergen. R.K. Uitzending. Een koor van 250 Tubberg- sche jongens, begeleid door het Tubbergsche Harmoniecorps „Dr. Schaepman". De Tub bergsche Burgerwacht onder commando van Res. le. Luit. G. Brugman. 1 Het Schaep- manslied, Wijze Twentsch Volkslied (Koor- Harmonie). 2 Officieele ontvangst van de genoodigden op het plateau van het monu ment door den Voorzitter van het Schaepman- comite, den Edelachtbaren Heer Th. C. Luyckx, Burgemeester van Tubbergen. 3 Plechtige onthulling door Mgr. Prof. Mr. Dr. W. H. Nolens, lid van de 2e Kamer der Staten Generaal. 4 Tubbergsche burgerwacht geeft 5 eere-salvo's. 5 U. Leeraar, Heil (koor). 6 Onthullingsrede door Z.Ex. Jhr. Mr. Ch. J. M. Ruys de Beerembrouck, voor zitter v. d. 2e Kamer do- Staten Generaal. 7 Wilhelmus van Nassauwe Koor-Harmonie. 8 Toespraak door pastoor A. Waanders. 9 Roomsche Blijdschap, Koor-Harmonie. 10 Aanbieding van het monument namens de fa- rnilie door den Hoogeerw. Heer J. H. Schol- ten, deken en pastoor te Oldenzaal, aan de Gemeente Tubbergen. 11 Aan U, o Koning der Eeuwen, Joh. Verhulst, Koor-Harmonie. 5.-6.— Uurtje voor wees- en ziekenhuizen door Mevr. Ant. van Dijk. 6.-8.— Concert door het A.N.R.O.-orkest. Hans Thyssen, ba- riton. Egb. Veen aan den vleugel. 7.45 Poli tieberichten. 10.30 Persberichten. 8.10 Chris- telijken Radio-avond. Mevr. W. Cante—van Amerongen, sopraan.' De heeren T. Bas, te nor. H. van Praag, cello. D. van Amerongen, bas. la-Recitatief en aria uit de „Schepping", Haydn. „Mit Wiird' und Hoheit angetan", tenor, b Aria uit „Elias", Mendelssohn „So ihr mich von Herzen sucliet", tenor. 2e le ged. Rede van Prof. A. A. van Schelven, over: Ouders en volwassen kinderen. 6 En- rele liederen uit de cyclus „Winterreise", Door Rafael Sabatini. Uit het Engelsch door C. M. G. d. W. HOOFDSTUK I De Senechal1) van Dauphini. Seigneur de Tressan, gouverneur van Dau- mine zat op zijn gemak in zijn armstoel; hij nad zijn wambuis geheel losgemaakt om zijn QiKken bulk niet te belemmeren; door de ope ning kwam een geel zijden ondcrkleedingstuk re voorschijn, evenals het vleesch van een vrucnt, die, overrijp, is losgebarsten. ■1+ 0611 noodzakelijk versiersel n met alleen door de mode voorgeschreven lag op de tafel tusschen een hoop stoffige papieren, en op zijn kleine dikken neus, zoo 611 rond als een heel rijpe kers, lag zijn ,nic^ schildpadden montuur. Zijn kale zoo kaal en glimmend dat het een on- •an-gename gewaarwording van naaktheid een onkiesehheid van den man, rustte ■V-wT vf? ,.yan zil'n grooten stoel en be- dhrZJ™;. ,1 s,eTlllk familiewapen, dat in het iwira! r was uitgesneden. Zijn ^0slo,ten> 2'jn mond open en uit mond of uit de neus of misschien uit jmdongeveer gelijkstaande met Com- "H6ftaris a® Koningin in Nederland Schnb'ert, bassoro. F. de Boer, Hoofd Oost. 8 Duet voor Jahreszeiten", Haydn. Daventry, 1600 M. 12.20 Daventry-kwar- tet en J. Mrakham, tenor. 1.202.20 Gramo- foonmuziek. 3.20 Vesper in de Westminster Abbey. 4.05 Daventry-kwartet en solisten, contra, alt en viool. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Landbouwberichten. 6.40 Dansmuziek. 6.50 Tijds., weerbericht en nieuws. 7.05 Dansmu ziek. 7.20 Lezing: On croquet. 7.35 De sena tes van Beethoven 7.50 Concert. De militaire band. G. Pizzey, bariton. 9.20 Weerbericht en nieuws. 9.40 Lezing: Surf riding in the Hawaiian Islands. 9.55 Balladenconcert. L. Seymour, contra, alt. J. Rosamond, Johnson en Taylor Gordon-neger spirituals. B. Eve line, cello. 10.5012.20 Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris"1750 M. 10.50— 11.20 Concert. 12.502.10 Orkestconecrt. 5.055.55 Kinderuurtje. 8.5010.50 Ope- rette-avond. Orkest, vocale en instrumental solisten. Langenberg, 469 M., Miinster, 242 M. en Dortmund, 283 M. 12.20—1.20 Feest in de Rijksdag. 1.302.50 Orkestconcert. 5.50 6.50 Orkestconcert. 9.Vroolijke gedichten, door W. Buschhoff, Iseglio-kapel. 11.05 12.20 Dansmuziek. Isegliokapel. Konigswusterhausen, 1250 M. en Berlijn, 484 en 566 M. 12.207.40 Lezingen en les sen. 7.50 Feest in het „Haus der Funkindus- trie". Philharmonisch- en symphonie-orkest Zangkoren. Rede van Dr. Marx. 10.50 12.50 Dansmuziek. v Hmaburg, 395 M. 11.50 Feest in de Duit- sche Rijksdag. 4.35 Voorlezing. 5.20 Orkest concert. 7.50 Feets in het „Haus der Funk- nidustrie". (Zie Konigswusterhausen). Daar- na tot 11.10 Dansmuziek. Brussel, 509 M. 5.20—6.20 Kindermatinee 8.20 Orkestcon«ert. Mr. Newman, Engelsche humorist. 8.35 Literatuur. Moliere. Daama tot 10.20 weer orkestmuziek. Provinciaal nieuws UIT TEXEL. (Vervolg gemeenteraadszitting). Mededeeling. Ingekomen stukken. a. De Voorzitter decide rnede, dat het ver- slag der gemeente Texel op de secretarie ter inzage is gelegd. b. Ingekomen e$n schrijven van Ged. Sta ten, meldende dat het bestuur der gemeente het batig saldo der Electriciteitsbeweging kan beschikken ingevolge de reeds genomen besluiten. Alzoo zal het gebruikt worden, zooals men't zich gedacht heeft, n.l. om de helft te gebruiken voor de nieuwe aanleggin- gen bij hen, die de winst hebben helpen ror- meeren. v De heer Pisart: „Een eere-saluut aan de- genen, die het initiatief hebben genomen." De voorzitter zeide, dat het dag. bestuur er veel werk voor heeft moeten doen, dat men er zelfs voor naar Haarl m is geweest, doch dat het goed doet te zijn geslaagd. Daajna werden verschillende rekeningen aangeboden en in handen van commissies ge- steld voor onderzoek. De gemeenterekening in handen van de heeren A. Boon, S. Keijzer en C. Stoepker. De rekening van het Electriciteitsbedrijf in handen van de heeren A. Epe, J. Pisart en J. Boon. Die van het Alg. Armbestuur in handen van de heeren M. W. de Graaf, J. Kikkert en L. Roeper. Die van het Algem. Weeshuis in handen van de heeren A. Vonk, M. W. de Graaf en J. Kikkert. Benoeming directeur-leeraar aan de Zeevaartschcol. De voordracht was als volgt: 1. de heer P. Vija te Heemstede; 2. de heer J. W. Duln- ktr te Amsterdam; 3. de heer F. H. Schut te Amsterdam. Nummer 1 werd benpemd met 11 stemmen, op nummer 2 werden 2 stemmen uitgebracht. Daarna verliet de heer Keesom, zichtbaar vermoeid, de vergadering. Met een warmen handdruk nam hij afscheid van raad en pers Vaststelling vergoedingen bijz. L o. Na eenige toelichtingen werd bepaald, dat voor het gewoon onderwijs zal uitgekeerd worden aan: de'Chr. school te Oosterend 80 maal 16.68; de R. K. school te Den Burg 135.75 maal 16.68; de herv. school te Den Burg 52 maal 16.68 en voor het vervolg onderwijs aan de R. K. school nog 22.75 maal 12.91. 9. Invoering zevende leerjaar aan de o 1. scholen te Waal en te Oudeschild. Onlangs is door de Eerste Kamer der Sta- ten-Generaal het wetsontwerp aangenomen, waarin met ingang van 1 September a.s. voor de lagere scholen het zevende leerjaar wordt ingevoerd, zoodat de verschijning van de wet in het Staatsblad binnenkort is te verwachten Het is derhalve noodig de vraag onder ds oogen te zien, in hoeverre de desbetreffende beiden te gelijk. ontsnapte cen snuivend, rom- melend geluid, om te verkondigen dat de heer Senechal hard aan het werk was voor zijn koninklijk ambt. Op eenigen afstand, aan een kleiner tafel- tje, in een hoek, tusschen twee vensters zat een bleeke armoedige secretaris, voor een armzalige bezoldering, het werk te doen waar- voor mijnheer de Senechal werd beloond met emolumenten ved te hoog in verhouding tot het kleine salaris van zijn secretaris. De stilte in het groote vertrek werd slechts verstoord door de geluiden, veroorzaakt door het sluimeren van mijnheer de Tressan, door het krassen en spatten van des schrijvers pen en nu en dan door knappen van het hout vuur in den grooten haard, aan een hoi ge lijk. Plotseling voegde zich hierbij een ander geluid. Knarsend en rammdend werden dj zware blauw fluweelen gordijnen met zilve ren lelies versierd, voor de deur weggetrok- ken en de opperste bediende van mijnheer de Tressan's huishouding, een gezet man in het zwart gekleed,'opgeluisterd door den zwaren ambtskettin-g, stapte plechtig de kamer bin- nen. De secretaris liet zijn pen vallen en keek verschrikt naar zijn sluimerenden meester: toen hief hij de handen op tot boven zijn hoofd en wuifde met woest gebaar naar den la-kei. „Sst!" fluisterde hij tragisch. „Doucement, mijnheer Anselrae." Anselme bleef staan. Hij vatte den ernst van den toestand. Zijn houding verloor iets van de waardieheid van zooeven; zijn gelaat jaar door uwe vergadering ingevoerd voor alle openbare scholen, uitgezonderd voor die te Waal en te Ondeschila. Dat het zevende leerjaar aan de beide scholen toentertijd niet ingevoerd is geworden, vindt zijn oorzaak in het volgende Zooals destijds de 1. o.-wet luidde zou het noodig zijn geweest bij invoering van het ze vende leerjaar in verband met vermeerdering van het aantal leerkrachten aan deze scholen een lokaal bij te bouwen. Met het oog op de ligging der gebouwen zijn hieraan overwe- gende bezwaren verbonden. Er werd daarom indertijd gebruik gemaakt van de gelegenheid aan deze scholen het zevende leerjaar nog niet in te voeren. Sedert dien is het aantal leerlingen per leerkracht van 25/30 eerst tot 32/40 en later tot 48 verhoogd, waardoor be- doeld bezwaar zich thans niet voordoet. Evenmin zal dit het geval zijp als ingaande 1 Januari 1930 het aantal leerlingen per leerkracht wordt teruggebracht tot 32/40, hetgeen zonder nadere wetswijziging het ge val zal zijn. Mitsdien stellen B. en W. aan den raad voor in de op 21 December 1926 vastgestelde betrekkelijke verordening te wijzigen door vaststelling van het ontwerp-besluit: Art. 1. Het eerste lid van artikel 2 (Ver ordening, bepalende het getal der openbare scholen, o. 1. o. in de gemeente Texel, den omvang van het onderwijs aan- en de toela- ting van leerlingen tot die scholen), luidende „De scholen te Oudeschild en te de Waal be- staan uit zes achtereenvolgende leerjaren" vervalt. Art. 2. Dit besluit treedt in werking met 1 September 1927. De voorzitter lichtte nog toe, dat de leer plicht voor't 7e leerjaar er nog niet is. Daar na werd het voorstel aangenomen. Eenige stukjes grond te Waal, dienende voor straatverbreeding werden aangekocht voor te zamen 120. Besloten werd voor J. de Waard gelden aan te vragen- voor een plaatsje, ingevolge de landarbeiderswet. Hierbij sprak de heer A. Vonk zijn overtuiging uit over de gezondheid van deze wet en over de uitvoering er van had hij niets dan lof. Zijn wensch is, dat er spoedig meerdere aanvragen zullen volgen. Bij de rondvraag vestigde de heer De Graaf de aandacht op een gevaarlijken hoek bij het autoverkeer, wat door het wegnemen van een hoogen wal verbeterd kan worden. De heer J. Boon vroeg verlenging der riolee ring te Den Hoorn. De heeren Stoepker en Rocper betoogden, dat op de groote lamme- renmarkten de lammeren een slechte plaats hebben op de Hollebol en vroegen verbete- ring, terwijl de heer Kikkert er op wees, dat er thans zooveel auto's van den vasten wal over Texel rijden, wat bevorderlijk kan zijn voor secundaire wegen. Aan al deze zaken zal aandacht gegeven worden. Op 24 Augustus a.s. zal alhier door dc afdeeling Texel van de Hollandsche Maat schappij van Landbouw, het Texelsch Scha- penstamboek en de L. T. B. weder een scha- penfokveedag gehouden worden. Voor de volgende 9 rubrieken worden in- zendingen gevraagd: 1. E^njarige rammen; 2. tweejarige ram- men; 3. oudere rammen; 4. schaap met ram- lam 5. schaap met twee lammeren, waarvan 1 ramlam; 6. schaap met 2 ramlammeren, 7. vier ooilammeren; 8. vier eenjarige ooien; 9. vier oudere fokschapen. Beroepen te Hansweert ds. F. W. j. Brummer, predikant bij de Ned. Herv. Ge De meente te Den Hoorn op Texel. Met 4 tegen 3 stemmen is besloten den polder Waalenburg op Texel door ruw-olic- motoren en niet electrisch te laten bemalen. UIT NOORDSCHARWOUDE. Maandag had de officieele opening plaats van de bad-inrichting van „Het Witte Kruis". De bijeenkomst had plaats in „Concordia", waar, behalve het bestuur. aanwezig warea de burgemeesters van de drie Noordelijke ge- meenten en verschillende wethouders cn raadsleden, in totaal 16, uit de vier gemeen- ten, benevens 1 der raadsleden uit St. Pan- eras. Verder waren aanwezig de heer Frese, lid van het hoofdbestuur, ds. Fleischer, uit Utrecht, mede-oprichter der afdeeling, enkele cud-bestuursleden, de secretarissen der vier gemeenten, de opzichter en de uitvoerders van het werk. De voorzitter, de heer J. G. Vogelenzang, heette alien van harte welkom en dankte voor de belangstelling. Hij wees op het be- langrijke van dezen dag, daar reeds lange jaren de wencch van een zwem- of badinrich- ting haar voren gebracht is. Steeds moest 't afstuitdn op financieele mocilijkheden, tot- dat de aandacht gevestigd werd op het onge- veranderde van uitdrukking. Toen herkreeg hij eenigszins zijn belistheid van zooeven en zeide: „En toch moet hij wakker gemaakt wor den". Toch fluisterde hij aisof hij bang was te doen wat er naar zijn oordeel gedaan moe«f worden. De soiirik in de oogen van den secretaris nam toe, maar niet alzoo in die van Anselme. Het was een ernstige zaak,.dat wist hij door een vroegere ondervinding, zijn majesteit Senechal van Dauphine uit zijn middagslaap- je wakker te maken; maar het was haast nog erger, ongehoorzaam te zijn aan die vrouw met haar zwarte oogen die om audientie had gevraagd'. Anselme -besefte dat hij zich tusschen twee vuren bevond. Hij was echter een bedaard man, een bedaardheid verkregen door aange- boren traagheid en versterkt door alle goede dingen, die hem ten dcel vielen als hoofd van de huishouding des heeren Tressan. Peinzend streek hij zich over zijn roode baardje, blies zijn wangen op en sloeg zijn oogen naar boven als een beroep of misschien een bedrciging aan den hemel, dien hij ergens daar boven waande. „En toch moet hij wakker gemaakt wor den", herhaalde hij. En toen kwam het Noodlot hem te hulp Ergens in huis sloeg een deur dioht met een geweld als van een kanonsehot. Het zweet brak den secretaris uit; Hij viel slap achter- over in zijn stoel neer, verloren waande hij zich. Anselme schrikte en beet op den knok- Ik behoef niet te advertee- als ik er voor zorg, dat m'n etalages steeds aantrek- kelijk en verzorgd blijven" Ztj, die dit zeggen, hebben ongelijk, het publiek moet tot de etalage komen, de annonce H echter komt tot het publiek. J Om een grooten kring van menschen in Noord-Holland i te bereiken is er ££n manien bruikte gebouw van het gasbedrijf, waar door, meae door het aanwezig zijn van water- leiding, de uitvoering mogelijk zou kunnen zijn. Het voordeel is mede, dat de badinrichting in het centrum van den Langendijk is gele- gen. Spr. hoopte, vooral omdat vele woningen te gebrekkig zijn ingericht voor voldoende reiniging en verfrissching, dat op de mede- werking der gemeentebesturen zou mogen worden gerekend, wanneer dat noodig zou blijken, bracht verder dank aan de commis- sie der lichtbedrijven en aan den directeur voor de medewerking om de inrichting op een zoo goedkoop mogelijke manier mogelijk fe maken en dankte verder den opzichter en de aannemers voor de nette aflevering. De heer Frese wees er op. dat de Noord- hollandsche zindelijkheid bekend is, doch deze zich vooral uit op huis en omgeving, zonder dat deze tot eigen lichaam wordt doorgezet. Er is reeds veel in deze verbeterd, maar toch nog zeer veel te doen. In opdracht van het hoofdbestuur werd den voorzitter de Witte Kruis-vlag overhan- digd, met den wensch, dat deze zoo veel mo gelijk zal wapperen. De heer Fleischer herinnerde aan den tijd van voor 25 jaar terug, toen hij tot de Lan- gedijkers behoorde en nog eenige jaren het presidium dezer afdeeling had. De ontvangen uitnoodiging maakte oude herinneringen wakker en het was het warme hart voor de afdeeling hier die hem de verre reis van midden uit de Veluwe deed maken. Hij herinnerde aan den glorieuzen kindertijd der afdeeling en den wedijver die bestond tusschen Nieuwe Niedorp en Langendijk, wie de vaan van de grootste afdeeling zou dragen. Later heeft vooral door hetwerken van den heer Frese Alkmaar deze afdeelingen achter zich gelaten. In elk geval was er in Langendijk een af deeling fiie er mag zijn. Hij hoopte, dat nu de waterleiding en het badhuis er is, ook de ba- ders er zullen komen. Burgemeester Wijnveldt dankte voor de uitnoodiging aan hem en aan den raad en bracht hulde aan het bestuur. Hij hoopte dat eemmaal ook de zweminrichting er nog eens zal komen. waarvoor hier in ruime mate ge legenheid is. De voorzitter sprak hiertegen met het oog op typhusgevaar. Het Waardje waar de ge- schikste gelegenheid is, staat in verbinding met het andere water, dat steeds gevaar voor typhus oplevert. Daarom heeft spreker zich daar dan ook altijd tegen verzet. Burgemees ter van Spenler toont zich ten zeerste ver- heugd over de verkregen inrichting en wilde een zweminrichting maar aan de jongeren overlaten. Hij wees er verder op dat sommige ge meentebesturen meermalen een memoriepost voor badgelegenheid op de begrooting uit- tro-kken, wat een goede belofte voor de toe- komst inhouden. Toch hoopte hij dat een zoodanig verzoek niet noodig zal zijn. Daama gingen alien de badinrichting be- zichtigen. Het geheel zief er keurig uit en alien toon- den zich daarover ten zeerste voldaan. De badinrichting is ondergebracht in het onge- bruikte gebouw van het gasbedrijf Zoowel de entree, als het gezel'lig inge- richte wachtlokaaltje, als de gang en de vijf badkamertjes, die op de gang uitkomen, zien er keurig verzorgd uit. Het was werkelijk wel zeer verleidelijk, om maar niet direct een regenbad1 te gebrui ken. Er is een kuip en er zijn vier douches, zoo- kel van zijn voorvinger als een onuitgespro- ken vloek. De heer de Senechal bewoog zich. De slui- merende geluiden van zooeven werden lui- der, gingen over in een benauwd gebrom en hielden plotseling op. Zijn oogleden rolden langzaam terug, als bij een uil, een paar lichtblauwe oogen kwamen te voorschijn en vestigden zich eerst op het plafond en daarna op Anselme. Oogenblikkelijk zat hij recht op, blazend en hijgend, hij woelde met de hand in de pa pieren die voor hem lagen. „Wat duivel Anselme! Waarom moet je mij storen?" bromde hij woedend, nog half in slaap. „Waarom kom je mij lastig vallen? Heb je dan geen eerbied voor's Konings belan- gen? Babylas", nu wendde hij zich tot zijn secretaris, „had ik je niet gezegd1, dat ik veel te doen had; dat ik niet gestoord1 mocbt wor den?" Het was de groote ijdeliheid van het leven van dezen man, die niets uitvoerdt, zich voor te doen of niemand in heel Frankrijk zooveel werk had als hij. En zelfs zijn eigen lakeien, ja niemand was te gering in zijn oogen om een publiek te vormen waarvoor hij gaame optrad in die rol. ,,Mijnheer de Graaf", zei Anselme, op een volkomen onderdanigen toon, „ik had u nooit durven storen, wanneer het niet hoog noodig was geweest. Maar mevrouw de douairiere de Condillac in ber.eden. Zij ver- zocht uw Excellence onmiddeilijk te mogen spreken" dat vijf baders tegelijk kunnen profiteer en. Woensdag zuHen de eerste baden g» bruikt kunnen worden. Daarna werd nog even naar Concordia 1 teruggewandeld, waar nog door enkele hee ren het woord gevoerd werd en verschillende woorden van waardeering werden gespro- ken over hetgeen gezien en bewonderd was. De secretaris deelde nog het tarief mee, waaruit bleek, dat er twee klassen zijn, die echter geen verschil van bad tengevolge heb ben. Tweede klasse kost een douche of regen bad 20 of 15 cent en en kuipbad 50 of 40 cent. Abonnementen kunnen alleen door leden van het Witte Kruis genomen worden. Daama werd de bijeenkomst gesloten. D e M a r k t. De afgeloopen week was voor onze tuin- ders weer niet van de beste. Althans de kool en uien brachten weinig bevredigende prij- zen op. De aardappelen, waarvan de aanvoer sterk afneemt, zoo dat ze slechts 50 pet. is van den aanvoer der vorige week, gingen iets in prijs omhoog. Schotsche muizen stegen van 6.30 tot 7.40, als hoogste noteering, Schoolmeesters van 6.10 tot 6.30. EigenhelmCrs van 5.50* op 6.20, blauwe van f 5.40 op 10. Roode kool daalde van J 4.60 op 4.20 en was in het midden der week nog aanmerke- lijk lager. Witte kool daalde van 3 op 1 en is al zoo bijna waardeloos. Bloemkool bracht Maandag ten hoogste 14.40 op en Donderdag 20.80. Zaterdag was de hoogste noteering slechts 8.30, zoodat ook .hier een sterke daling is ingetreden. Ondanks de hoogste prijzen was de op- brengst per snees bloemkool slechts luttei, veroorzaakt door een ziekte die de bloemkool bij massa's neerhaalt en „vallers" genoemd worden. De prijs van zilveruien daalde van 3.10 op 1.60, drielingen van 5.60 op 4.80, terwijl de nep omhoog ging van 12 op 14.80. De prijs van boswortelen daalde van 4.80 op 3.40. Die der gele kool van 4.70 op f 4. De totaal aanvoer was deze week ongeveer 80 wagons. UIT SCHAGEN Na scherpe debatten heeft de raad van Schagen met 6 tegen 4 stemmen besloten de gevraagde bijdrage van f 150 per jaar te verleenen voor iedere leerling, die het R.-K. Lyceum te Alkmaar zal bezoeken, UIT WIERINGERWAARD. Maandagmiddag werd in het land van den heer E. G. Wonder aan de Kreil een paard door het onweer dood geslagen. UIT ST. PANCRAS. Ter gelegenheid van de kermis (Maandag) speelde Vrone's 2e elftal een vriendschappe- lijken wedstrijd tegen de „Kaaskoppen", een toerclub uit Alkmaar. Uitslag 1—1. UIT WINKEL. Naar men ons mededeelt, hebben de be- sturen van de Coop, broodbakkerij en ver- bruiksvereeniging „De Tijdgeest" te Winkef en de Coop, vereeniging ,.Nieuw Leven" te Anna Paulowna eenparig besloten, beide zp- ken te fusioneeren. De zaak blijft te Winkel gevestigd. Een en ander behoudens goedkeuring der ledenvergaderingen. Maandagmorgen is de 65-jarige arbei- Plotse'ling had de verandering plaats, Tressan was onmiddeilijk volkomen wakker. Het eerste wat hij deed was met de hand te strijken over het op een wassen kop gelijkende kale hoofd, terwijl hij met de andere naar zijn pruik greep Toen hief hij zich zelf met moeit-» op uit zijn grooten stoel. Hij zette zijn pruik op, wat scheef in de haast en liep ietswat slin- gerend naar Anselme en trachtte met zijn dik- ke vingers zijn open wambuis wat toe te trek- ken „Is mevrouw de Douairiere hier?" riep hij ,,Maak die knoopen dan toch .vast, domoor. Gauw wat! Kan ik een dame dan zoo ontvan- gen Ben ik Babylas" snauwde hij, ter wijl hij juist toen Anselme zijn handen uit- stak om aan zijn bevel te gehoorzamen. „Een spiegel, uit mijn kamer! Haast je wat!" In een oogwenk was de secretaris verdwe- nen, en in een oogwenk weer terug, juist toen Anselme zijn heer en meesters toilet voltooide Maar het was duidelijk, dat mijnheer de Tres san knorng was wakker geworden, want nau- weiijks v.-aren de knoopen van zijn wambuis vast of hij maakte ze weer los, en schold zijn hofmcester op ruwen toon uit. Domoor! heb je dan geen begrip van vor men, van gepastheid? Moet ik in dit cos- tuum dat al een halve eeuw uit de mode is, in tcgenwoord'igheid van mevrouw de Markiezin verschhnen? Doe het uit, doe het mij uit, man! Geci mij de jas die verleden maand uit Parijs is gekomen de gele met lange mou- wen en gouden knoopen, en een sjerp de roode sjerp die ik bij Taiilemant heb gekocht. Kan je je niet* wat haasten? Ben je nu noe niet wes*?" j v? (Wordt vesrolfd.) ti ren

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 5