(Jtanjeboo^ m Alkmaar. L. Frankenberg, DORTMUNDER Zdcht van smaak Zeeiijdmgen Ingezonden stukken Tijdschriften voor een waarde van circa wordt Hetgeen de inbrekers zich toeeigenden is van den meest uiteenloopendsn aard. La- liens en kussensloopen waren even welkom 130U vfermilt" "zijn^Ttreden bracht hij h'etVoorstet tot fc- voering van den persoonlijken dienstplicht aan de orde. Het mag niet vergeten worden als damesblouses en ingelegde groenten. De rijkspolitie veroncerstelt, dat minstens 2 personen bij deze inbraak betrokken moeten ziin geweest, gezien de groote hoeveelheid eoederen, welke ontvreemd werden. Hoewel feeds door de marechaussee vingerafdrukken iverden genomen, zal opnieuw een seherpe af- druk gefotografeerd' worden. Deze is gevon- den op het paneeltje van de deur, welke van den kelder toegang tot de keuken geeft. Uit de wiize, waarop de personen zic'h toegang tot de villa verschaft hebben, meent de politic de conclusie te kunnen trekken, dat hier goede jekenden op het pad zijn geweest. Het onder- zoek wordt verder voortgezet. VEERTIENJARIG OPLICHTERTJE oezocht. Een veertien-jarig knaapje, dat verdacht word* van diefstal en oplichting, is een niet alledaagsche verschijning. Toch wordt zoo'n jeugdig misdadigertje door de marechaussee te Heusden gezocht Het bewuste ventje is op een slinksche wijze in het bezit gekomen van een damesrijwiel. zwart gelakt en groen gebiesd, waarop voorkomt op net achter spat- bord de naam: P. J. Furster, rijwielhandel te Wijk, bij Heusden. Met deze fiets is de jongen de wijde wereld •ingetrokken. Op 6'Aug. verliet hij heimelijk de ouderlijke woning te Veen (N.-B.) en na- dien heeft men niets meer van hem gehoord. Vermoedelijk bevindt hij zich nu in den tHaarlemmermeerpolder. Het signalement luicit: tenger postuur, bleeke gelaatskleur, ge- kleed in grijs jasje, dito korte broek, zwarte lage schcenen en grijze pet. Niet onmogelijk is, dat hij het rijwiel van de hand heeft ge- daan. DE VERBETERING VAN DEN WEG UTRECHT—DE BUT. Door het besluit van den Utrechtschen ge- meenteraad, otn voorloopig niet in te gaan op bet verzoek van den minister, bij te dragen in ie kosten van den rijksweg Utrecnt—De Silt, wordt de zeer noodzakelijke verbetering fan dezen weg opgehouden. Men weet nog niet wat de minister in deze zal doen. zoodai ie gevaarlijke toestand bij het fort De Bilt voorloopig nog wel bestendigd zal blijven. Het zal zeer de vraag zijn, of voor de Olym pische Spelen nog tot verbetering van aen vveg zal worden overgegaan. In verband met let dan te verwachten zeer druk verkeer zou dit te betreuren zijn. IEDERE HONDERDSTE ROND- VLUCHTPASSAGIER VLIEGT GRATIS. Uit Schiphol wordt aan de Telg. gemeld: Het bezoek aan de luchthaven was Zondag j.l. uitermate groot. Niet minder <jan 284 passagiers namen aan de rondvlufhten deel. Om deze kennismaking met het luchtverkeer nog meer aan te moedigen heeft de K.L M nu besloten met ingang van Woensdag a.s. voorloopig aan iederen lOOsten passagier een gratis rondvlucht aan te bieden. DRIE VERDACHTEN GEARRESTEERD. Uit Weert wordt gemeld: In verband met den roofoverval, welke in den nacht van Vrij- <kag op Zaterdag op den koopman H. Nies in let gehucht Vrakker werd gepleegd, heeft de gemeente-politie den 28-jarigen werkman A. M. aangehouden. Door de marechaussee te Brunssum (L.) werden bovendien aangehou den de gebroeders A. en M. S., resp. onge- veer 25 en 20 jaar oud.e Beiden zijn gister morgen op transport naar hier overgebracht. WINDHOOS OOK BOVEN ELST. Maandagmiddag sloeg te Enschede tijdens een onweer, dat gepaard ging met geweldi- en regenval, de bliksem in de boerderij van Wissink, gelegen in de gemeente Lonneker De boerderij brandde geheel af. Een groote hoeveelheid hooi, die juist eenige dagen te voren was binnengebracht, ging geheel verlo ren. Het vee liep in de weide en bleef dus ge- spaard. Van den inboedel kon zoo goed als niets gered worden. De brandweer was spoe. dig ter plaatse, doch zij kon weinig uitrichten tegen het hevig woedende vuur. De schade wordt door verzekering gedekt. TeDinxperlo werden in een weide vier koeien door den bliksem gedood. Ook te N e s op Ameland is het zwaar veer geweest. Een hevige slagregen en harde rukwinden brachten veel schade toe aan de kampeertenten dier badgasten. Een koe en een schaap werden door den bliksem gedood. Het restaurant werd door den bliksem gedood. Het restaurant werd door den bliksem getrof fen. Er ontstond geen brand. TeOnstwedde (Gr.) is tijdens het on- weder, dat zich gisteren boven Oost-Drente en Groningen ontlastte, de boerderij van den heer R. Kuiper door den bliksem getroffen en afgebrand. OUD--MINISTER ELAND t- Te Utrecht is op 89-jarigen leeftijd overle- den de gepensionneerde luitenant-generaal K. Eland (Door een seinfout werd in een tele gram in ons vorig nummer Elout inplaats van Eland gemeld) oud-minister van Oorlog in het kabinet-Pierson (1897). Zijn naam zal steeds verbonden blijven aan de invoering van den persoonlijken dienstplicht. De teraardebestelling zal Donderdag te s Gravenhage plaats hebben. Kornelis Eland werd op 15 September 1838 re Klundert geboren. Hij ontving zijn oplei- ding aan de Kon. Militaire Academie en werd op 30 Juli 1858 benoemd tot 2e luite- nant der genie, tot welk wapen hij is blijven oehooren. Hij werd bevorderd tot le luitenant op 18 Augustus 1860, tot kapitein op 29 jE^enl|?er 1868, tot majoor op 26 September 1878. Tegelijkertijd werd hij toen benoemd ot directeur van de (hoogere) Krijgsschool. Februari 1883 werd hij bevorderd tot luite- oant-kolonel, daarna op 6 Maart 1891 tot voioTiel, waarna hij overgeplaatst werd bij Generalen Staff. Op 31 Maart 1894 erd hij in den rang van generala-majoor be- oemd tot commandant van de stelling Am- teraam. In deze belangrijke functie is hij rie jaar werkzaam geweest. Bij het optreden in het kabinet-Pierson- Fior^?jUS 'n 1897 aanvaardde generaal tiand de portefeuille van Oorlog. Op den Koningin-Regentes, 2 werd hij bevorderd tot luite- oant-generaal. - Is minister is generaal Eland een hervor- - geweest op legergebied. Reeds kort na dat minister Bergansius hiertoe den weg had geeffend, maar aan generaal Eland blijft het te danken, dat hij den persoonlijken dienstplicht voorop heeft gesteld. Naar de inzichten van Eland en de jonge- ren als Thomson, die hem vereerden als een baanbreker, moest het leger zich aanpassen aan de maatschappij. Zoo ontstond de strijd voor den verkorten oefeningstijd, zoo kreeg het viermaanden-instituut de wettelijke sanc- tie en werd ter vervanging van de schutterij aan de landweer een belangrijke rol in de lan dsverdedigi ng aangewezen Generaal Eland stelde zich op het stand- punt, dat de taak van ons leger beperkt moest blijven tot het handhaven onzer neutraliteit. Daarop was geheel zijn streven gericht. Hij is o.a. de grondlegger geweest van de orga- nisatie, waardoor de spoorwegen en de tele- grafie gebruikt konden worden voor de roobi- lisatiedceleinden. De generaal heeft zich niet uitsluitend mi- litair getoond, maar was tegelijk overtuigd voorstander van een democratische politiek. Daardoor was hij als minister een der steun- pilaren van het kabinet bij socialc hervor- ming, hetgeen Goetnan Borgesius steeds met dankbaarheid heeft erkend. In 1905 werd hij door Arnhem, zijn nieuwe woonplaats, naar de Tweede Kamer afge- vaardigd, in plaats van mr. Rink, die toen als minister was benoemd. Zijn mandaat werd nog eenige malen hernieuwd, totdat hij bij de nieuwe verkiezingen volgens het evenredige stelsel niet weder werd gekozen. Dertien ja- ren heeft hij in de Tweede Kamer zitting ge- had, waar zijn stem grcoten invloed had. Reeds met 1 Augustus 1902 had hij den militairen dienst verlaten. Toen hij op 15 Sep tember 1918 zijn SOsten verjaardag vierde, is hem van verschillende kanten hulde ge- bracht. Is uw SCHRIJFMACHINE defect? Bel No. 150 op! helpen U direct. Wij NOODLOTTIGE TWIST. Op de markt te Barneveld kregen naar de N. R. Crt. meldt Dinsdag een paar paarden- kooplui twist over een paard. A1 spoedig gaf de 64-jarige M. Cohen uit Oldenzaal zijn tegenstander, T. de Beer, uit Arnhem, een slag met zijn stok tegein het hoofd. Eerstge- noemde maakte zich zoo boos, dat hij onge- steld werd en bin aen enkele seconden aan hartveriamming overleed. vv„, MODERNE ZAKENREIS. Men meldt aan het persbureau Vaz Dias: Zaterdag bevond zich een vertegenwoordiger van een der groot^te wereldfirma's, welke overal haar fabrieken gevestigd heeft, te Os lo; hij kreeg de mededeeling, dat hij voor dringende aangelegenheden Maandagmorgen voor 10 uur in den Haag werd verwacht. Hij wendde zich terstond tot den vertegen woordiger der K. L. M. te Oslo met de vraag of deze hem kon helpen. Zulks geschiedde onmiddellijk. Een der vliegtuigen van de K. L M., te Kopenhagen gestationneerd, vertrok, bestuurd door den vliegtuigbestuurder Hondong, naar Oslo, nam daar den passagier op, die Zondag om 2 uur uit de hoofdstad van Noorwegen ver trok en na een tusschenlanding te Gothen burg, om 8 uur te Kopenhagen aankwam. In den nacht van Zondag op Maandag om 3 uur vertrok een ander vliegtuig der K. L. M., bestuurd door Smirnoff, naar Amsterdam en kwam daar, zonder tusschenlanding, gis- termorgen om 7.30 aan. Daar stond een auto- mobiel gereed, die den passagier omstreeks 9 uur in Den Haag bracht. Hij was dus een uur te vroeg voor zijn zakenbespreking. DE WINDHOOS BOVEN DRENTE. Uit Gasselternijveen werd gisteren aan de Telg. gemeld: Omtrent de windhoos, die gistermiddag o. a. boven het N. O. van E>ren- te woedde, vernemen wij nog het volgende: Even buiten het dorp, op den weg naar Gasselte, wad een 13-tal zware populieren ontworteld en necrgesmakt, zonder echter de huizen te beschadigen. De takken vlogen door de lucht en kwamen een half uur ver der in het weiland neer. Ongeveer daar ter plaatse reed 'n gezelschap fiets end e kinderen. Zij werden tegen den grond geworpen, ge- lukkig echter zonder ernstige kwetsturen te bekomen. Ook de burgemeester van Gasselte die juist passeerde, moest een veilig heenko- mcn zoeken. Te Bonnerveen werd een boerenhuis van den heer W. Trip geheel verwoest. Hoewel de bewoners zich over planken en balken moesten redden, kwamen zij met den schrik vrij. Voor Trip beteekent dit gebeuren het verlies van alles wat hij bevat. Bij vele bewo ners werden verder de boomen ontworteld. Dank zij het energiek optreden van den bur gemeester, den heer Van Royen, waren de wegen spoedig van de omgevallen boomen bevrijd. ONEERLIJK CO-LLECTANT. De Vacantiekamer te Amsterdam behan- delde gister de zaak van een 49-jarigen kell- ner, die beschuldigd werd. dat hij als collec- tant van het Amst. Comite Stormramp, van hetgeen hij had gecollecteerd zich een ge- deelte had toegeeigend. Vcrdachte bekende dadelijk zich geld uit de bus door middel van een breinaalcf te heb ben toegeeigend. Hij verklaarde uit armoede gehandeld te hebben. Hij collecteerde veel voor vereenigingen, die 40 pet. van de op- brengst van de gecollecteerde gelden uitbeta- len voor de moeite. De president meende, dat dit een van de schandelijkste dingen is, die men doen kan. De verdediger, mr. Huyer, vroeg daarna schorsing van de zaak om den heer Kete- laar, die niet als getuige was verschenen, alsnog te hooren. De rechtbank besliste na in raadkamer te zijn geweest, dat de zaak geschorst werd tot Zaterdag 10 September. GARAGE TE EINDHOVEN UITGE- BRAND. Gistermiddag brak te Eindhoven brand uit in de garage, tevens werkplaats, van de Hei- nekens-Bierbrouwerij, aan de Tongersche- straat aldaar, in huur bij den heer Smulder. Door het krachtig optreden der brandweer wist men het vuur te beperken tot de garage, weke nagenoeg geheel uitbrandde. Een auto van de bierbrouwerij ging verloren. Verze kering dekt Ce schade. Vermoed wordt, dat de brand is ontstaan, doordat een 4-jarig jongetje in de nabijheid met lucifers speelde. DE NAJAARSBEURS TE UTRECHT, Thans is men op het Vredenburgh te Utrecht begonnen met den bouw van de ge- bouwen voor de najaarsbeurs. die van 6 tot en met 15 September gehouden wordt. Wij vernemen dat de belangstelling voor deze beurs groot is en die van de vorige najaars beurs verre zal overtreffen. BEVORDERD TOT SCHOUT BIJ$ NACHT. Bij K. B. zijn, met ingang van 1 September a.s. bevorderd tot schout-bij-nacht de kapi- teins ter zee jhr. G. L. Schorer, A. ten Broe- cke Hoekstra, adjudant in buitengewonen dienst van H. M. de Koningin en mr. J. C. Jager. PROF. DR. N. VOORHO'EVE. t Wij maakten in een telegram in ons vorig nummer reeds in het kort melding van het overlijden te Amsterdam van Prof. Dr. N. Voorhoeve, buitengewoon hoogleeraar in de Rdntgenologie. Slechts zeer korten tij-di heeft dr. Voorhoeve het ambt van hoogleeraar bekleed. Den 22sten September 1926 werd hij benoemd om onderwijs te geven in het leervak, dat voor- dien door Prof. Wertheim Saloononson werd gedoceerd. Den 22sten November van het vorig jaar deed Prof. Voorhoeve zijn intrede als hoog leeraar met een rede, getiteld: „De Rdntge nologie in de geneeskunde als practische en theoretische wetenschap." Dr. N. Voorhoeve studeerde te Leiden en Eromoveerde aldaar op: f,Bijdragen tot de ennis der kalikstofwisseling Een zestigtal artikelen over rontgenologische, electrologi- sche onderwerpen en tot "de inwendige ge neeskunde en kalkstofwisseling behoorend, verschenen in den loop der praktijkjaren. Hij was ass is tent bij prof. A. Frankel en B. Frankel te Berlijn, bij prof. Dr. Josselin de Jong. Na 1908 asistent biji wijlen prof. Pel; na den dood van prof. Pel bij zijn opvol- ger prof. Ruitenga. In 1915 werd hij privaat-docent in Ront genologic. Hij was secretaris van de Ned. Vereeniging voor Electrologie en Rontgeno logic en adj. secretaris-generaal van die per- manente commissie voor voorbereiding van internationale geneeskundige congressen; se cretaris van den Geneeskundigen Raad voor Nederland. Redacteur voor Nederland van •het intern, rontgenologisch tijdschrift: Acto radiologica. De begrafenis van het stoffelijk overschot zal a.s. Vrijdag halftwee plaats hebben op „Nieuw-Eik en Duinen" te 's^Gravenhage. COM MUNI ST ISCH E MEETING. Gisteravond werd, in het Westerpark te Amsterdam een communistische meeting ge houden om te protesteeren tegen het doodvon- nis van Sacco en Vanzetti. Nadat verschillen de sprekers het woord hadden gevoerdl werd getrokken naar de Westermarkt. Voorop in den stoet werd 'n doek meegedragen waar op stond: „Redt Sacco en Vanzetti Op de Westermarkt wercl de stoet ontbon- den nadat nog eenige sprekers het woord hadden gevoerd. Er was een aanzienlijke po- litiemacht op de been, die de aanwezigen kalm verspreidde. EEN GEVEOHT MET DRANK- 'W SMOKKELAARS. Aan boordl van een patroeljeboot van de drankwetpolitie is Maandag een hevig ge- vecht geleverd met een paar smokkelaars De patroeljeboot had een snelvarend motorbootje aangehouden, dat geladen bleek te zijn met 85 kistem whisky en de beide inzittenden van •het motorbootje aan boord genomen. Toen de bootsman van de paroeljeboot het stuurhuis binnen wilde gaan, trok een van de smokke laars plotseling een revolver en schoot hem dood. Een der matrozen sprong op den man toe, doch kreeg een schot in den schouder, dat hem buiten gevecht steldte, een andere matroos kreeg een schot door het hart en werd eveneens gedood. Er ontstond toen een gevecht, waarbij de smokkelaar in het wilde weg schoot en nog een van de opvarenden van de politieboot verwondde. Intusschen was een der matrozen overboord gesprongen, om 't schip heen gezwomman en toen weer aan boord geklommen. Hij kwam zoodoende ach ter den smokkelaar, dien hij met een ijshaak neersloeg. De andere smokkelaar had ge- tracht het schip in brand te steken, doch hem had men spoedig overmeesterd. MET GROOT-VERLOF. De dienstplichtigen der lichting 1921 van het Regiment Genietroepdn, thans voor her- halingsoefeningen onder de wapenen, worden op 19 Augustus a.s. in het genot van groot- verlof gesteld. VERGIFTIGINGSGEVAL. Te Nijmegcn is op 55-jarigen leeftijd over- leden dr. B. Sybrandy, assistent aan het Wil- helminaziekenhuis aldaar en bekend maag- specialist. Dr. Sybrandy was Vrijdagavond, ten gevolge van het gebruiken van garnalen onwel geworden en is gister, naar is komen vast te staan, aan vergiftiging overleden. KAMPEERENDE BLINDEN. Evenals het vorige jaar heeft het hoofdbe- stuur van den Nederlandschen Blindenbond wederom voor zijn leden een kamp georgani- seerd. In de week van 6 tot 13 Augustus kampeeren een 20-tal blinden met eenige ziende hulp te Schaarsbergen, nabij Arnhem. Ondanks enkele onweersbuien is de stem ming uitstekend en alle deelnemers weten zich heel goed aan te passen bij de moeilijk- heden die eenmaal aan het kampeeren verbon den zijn. De tenten zijn weer welwillend be- schikbaar gesteld door het Ministerie van Oorlog. DOODSLAG. Voor de rechtbank te 's-Hertogenbosch werd gister behandeld de zaak tegen P. J. K., 39 jaar, koopman te Leende, beschuldigd, dat hij op 19 Maart van dit jaar een scherp ge laden revolver heeft afgeschoten op G. Brou- wer en diens echtgenoote M. Schalks. De vrouw werd daarbii licht gewond; de man was evenwel doodelijk getroffen. Het O. M. eischte ter zake van doodslag en poging tot doodslag een jaar en zes maanden gevangenistraf, daarbij rekening houdend met de omstandigheden, waaronder de feiten geschiedden. De verdediger, mr. E. Zinnicq Bergmann, pleitte op grond van noodweer ontslag van rechtsvervolging subsidiair vrijspraak en ver- zocht de onmiddellijke invrijheidstelling van verdachte. Dit laatste werd toegestaan. KORTE BERICHTEN. Maandagmiddag ziin onder Bamevelc van den landbouwer W. Roelofsen, te Achter- veld, drie in de weide loopende koeien door den bliksem doodgeslaken. De beesten waren niet verzekerd. Te Rijssen sloeg de bliksem in de groote boerderij van J. P., buurtschap Borkelt. Het gebouw stond in korten tijd in lichtelaaie. De bewoners konden zich slechts met moeite redden. Twee paarden en een stier zijn in de vlammen omgekomen. Het pand was laag verzekerd. Gisternacht te twaalf uur is te Rotter dam de 75-jarige mej. J. van Zwol in haar woning in de Sta. Laurensstraat van de trap gevallen. Met een ernstige hoofdwonde werd zij naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd, waar zij kort na aankomst is over leden. Te Bloemendaal is overleden de heer H. H. Breuning, tot voor kort lector in de Hoogduitsche taal en letterkunde aan de universiteit te Groningen, die gedurende tien- tallen jaren deel heeft uitgemaakt van de commissie voor het afnemen der examens Duitsche taal M. O. Te Apeldoorn is op 76-jarigen leeftijd overleden de heer J. H. Hoogers, in leven oud-leeraar in de Fransche taal a<yj de H.B.S. te 's-Gravenhage. Het zevenjarig dochtertje van den heer Berends te Glimmen is bij het oversteken van den weg om haar vader tegemoet te gaan on der een passeerenden auto gekomen. Met zware inwendige kneuzingen werd de kleine naar het Academisch Ziekenhuis te Gronin gen vervoerd, waar zij, na korten tijd, over leed. Gistermorgen is de 23-jarige W. Koop man aan het havenhoofd te Bergen op Zoom bij het zwemmen verdronken. De vermoede- lijke oorzaak is spierkramp. De overledcne was een goed zwemmer. Te Boelenslaan brandde het huis van H. Tuinstra af. Alles ging verloren. E>e. scha de wordt door veVzekering gedekt. Dr. I. M. Kolthoff, conservator aan het pharmaceutisch laboratorium te Utrecht is, naar de „N. R. Ct." meldt, met ingang van 1 October benoemd tot hooglearaar in de analytische scheikunde aan de universiteit te Minneapolis (Minnesota, Vereenigde Sta- ten van Amerika). Maandagmorgen is te Geldermalsen door onfcekende oorzaak afgebrand de wo ning van P. Kruissen. Van den inboedel werd bijna niets gered. Alles was laag verzekerd. In den ouderdom van 74 jaar is te Nij- megen overleden de heer B. W. de Bl&ourt, aannemer, die verscheidene groote bouwwer- ken heeft uitgevoerd. O.a. heeft de nu over- ledene het spoorwegstation te Nijmegen ge- bouwd. Op de veemarkt en den Westersingel te Leeuwarden werden door het noodweer ver scheidene boomen ontworteld of middendoor gebroken. Op het terein waar in September a.s.. de landbouwtentoonstelling zal worden fehouden, hadden de in aanbouw zijnde ge- ouwen veel te lijden. Een der geraaoiten werd tegen den grond geslagen. In den ouderdom van bijna 85 jaren is te Bloemendaal overleden jhr. A. W. van der Wiick, gep. generaal-majoor der cavalerie. De begrafenis geschiedt Donderdag ten 21/? uur op de Nieuwe Algemeene Begraaf- plaats te Bloemendaal. STOOMVAARTLIJNEN. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. V, Mapia (uitr.) 7 Aug. v. Singappre. .j*.,- Soemba (uitr.) 8 Aug. te Saban'g. Bali (uitr.) 9 Aug. v. Suez. KON. NED. STOOMB.-MAATSCHAPPIJ Amersfoort 9 Aug. v. Rott. n. Hamburg Colypso 9 Aug. v. Amst. n. Rotterdam. Hercules 8 ug. v. Bourgas n. Varna.t Odysseus 8 Aug. v. Amst. te Danzig. Adonis S Aug. v. Nopels n. Catanja. Ajax 8 Aug. v. Faro n. Lissabon. Berenice 8 Aug. v. Aquilas te Caratagena. Euterpe 8 Aug. v. Amsterdam te Stettin. Deucalion 8 Aug. v. Lissabon te Cadix. A Eos 8 Aug. v. Barcelona te Genua. Ganymedes 6 Aug. v. S. Pedro n. La Romana Luna 6 Aug. v. W.-lndie te New York. Mars 8 Aug. v. Carthagena n. Malaga. Nereus 8 Anug. v. Musel n. Oporto. Perseur 8 Aug. v. Amst. te Kopenhagen. Poseidon 7 Aug. v. San Juan de Porto Rico naar Havre. Ulysses S Aug. v. Frederikshaven n. Aalborg. Venus 8 Aug. v. Malta n. Alexandria. Venezuela (uitr.) 6 Aug. Barbados. HOLLAND—AFRIKA L1JN. Jogersfontein (uir.) 7 Aug. te Kaapstad, 3 Aug. n. Mosselbaai. Meliskerk (uitr.) 8 Aug. v. Port Sudan naar Mombassa. Loch Katrine, v. Rott. n. Vancouver, 6 Aug. van Christobal. Nias (uitr.) 8 Aug. v. Tanga n. Zanzibar. •Nijkerk 8 Aug. v. Lorenzo Marquez naar Durban. Rijperkerk (thuisr.) 6 Aug. v. Mombassa n. Port Sudan. Rietfontein 9 Aug. v. Kaapstad 1. v. Antw. te Rotterdam. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Andijk 9 Aug. v. Bahia Blanca te Rotterdam. Edam, v. Rott. n. N.-Orleans 9 Aug. te Vera Cruz. Loch Katrine, Rott. n. Vancouver, 6 Aug. v. Cristobal. Maasdam, v. Rott. n. N.-Orleans, 9 Aug. v. Biibao. Burgerciijk 8 Aug. v. Rott. te New York. Nebraska, v. Vancouver n. Rotterdam, 6 Aug. v. San Francisco. Nieuw-Amsterdam 9 Aug. v. New York te Rott HOLLAND—BRUTSCH-INDIe LIJN IJselkerk (thuisr.) 8 Aug v. Madras. Streefkerk (thuisr.) 9 Aug. v. Algiers. HOLLAND WLST-AFRIKA LIJN. Ki'lstroom (uitr.) 8 Aug. v. Teneriffe. Texel 6 Aug. v. Port Gentil n. Libreville JAVA-CHINA-JAPAN LIJN. x Tjibesar 9 Aug. v. Macasser n. Yokohama Tjipanas 8 Aug. v. Hongkong te Batavia. ROTTERDAMSCrlE LLOYC v. Insulinde (uitr.) 9 Aug te Sabang. Jacatra uitr.) 9 Aug. te Duinikerken. Sitoebondo 8 Aug. v. Rott. te Hamburg. Tambora (thuisr.) 9 Aug. v. Port-Said. ROTTERDAM—ZUID AMERIKA LIJN Alhena (thuisr 8 Aug. v. Rio Janeiro. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Auiomedon, v. Japan n. Rott., 7 Aug. v. P. Said. Cyclops, v. Japan n. Rott9 Aug. v. Sihga •pore. Agememnon 8 Aug. v. Batavia, 1. v. Londei te Hamburg. Akinous 9 Aug. v. Liverpool te Amst Laomedon, v. Batavia n. Amst., 8 Aug. va> Port Said. Phrontis 9 Aug. v. Amst. te Batavia. i Teiresias 9 Aug. v. Amst. n. Londen.'f JAVA-NEW YORK LIJN. A Astyanax, v. Batavia n. New York, 7 Aug te Boston. Djambi, Batavia n. New York, 9 Aug. v Gibraltar. Soekaboemi, New York n. Java, 9 Aug. van Sabang. HOLLAND—AUSTRALIe LIJN. Arendskerk 8 Aug. v. Rott. n. Australia 0 Aug. te Antwerpen. HOLLAND—AUSTRALIe LIJN. Arendskerk (uitr.) 9 Aug. te Antwerpen. KON. HOLL. LLOYD. Amstelland (uitr.) 6 Aug. te Buenos Ayres. Orania (uitr.) 8 Aug. v. Rio Janeiro. EMZETCO LIJN. Jonge Anthony 8 Aug. v. Valencia n. Bar celona. (Buiten vera.itwoordelijkheid van de Redac tie. De opname in deze rubritk bewijst geens- tins dat de redactie er mede instemt1) I HEEFT NIEMAND MEER PLAATS? Dit is reeds de derde maal van dezen zo» mer, dat „Vacantie Buiten" komt aanklop- pen, om toegang te vragen in huis en hart voor een of meer harer kleinen. Tot dusver vond dit kloppen nog weinig gehoor. Velen, zeer vele zwakke kinderen, leerlingen van Christelijke Scholen uit de groote steden, wachten nog. Hun ouders zien uit met stil verlangen, of hun kind nog zal mogen uit- gezonden worden. Zoo dringend hebben zij het noodig, deze bleekneuzen, e-ens een poos naar buiten te zijn. Ze uitzenden door een neutrale vereeni ging, dat willen de ouders. Ze zien hun kin deren zoo gaarne in een christelijk gezin. En tochhoe schaarsch zijn de aanbie- dingen tot dusver. Heeft nu niemand meer plaats in zijn huis, om een onzer kleinen gastvrij te ont- vangen gedurende ten minste vier we ken?, Onze geneesheeren, die de kinderen genees- kundig onderzoeken staan er voor in, dat ze het werkelijk noodig hebben, en ook, dat ze geen gevaar opleveren voor hun omgeving. Zouden we in de maand Augustus op een grooten oogst mogen hopen? Een ieder, wiens hart hem tot weldoen dringt, wende zich tot onzen secretaris, den heer G. MUYS, le Hugo de Grootstraa 8, Amsterdam, die ook gaarne alle gewensch- te inlichtingen schenkt. Het Bestuur van „Vacantie Buiten", J. TH. R. SCHREUDER, Voorzitter, G. MUYS, Secretaris. Tijdelijk adres: le Helmerstraat 139 II. onderzoeker Pasteur. He weekbladi „De Waterkampioen" staat nu het zeilseizoen in vollen gang is natuurlijk in het teeken der wedstrijden en vacantte- tochtcn. f In het zoo juist verschenen 5 Augustus- nummer treffen wij aan bijdragen over de Kaagweek, de wedstrijden te Drachten-Veen- hoep, nieuwe buitenboordmotor-wedstrijdenl en beschrijvingen over „Botteren", een „rampspoedige tocht van de Urania" en „Tien dagen in een Pieremegoggel." Voor liefhebbers van watersport biedt ook dit goed geillustreerde nummer een ruime hoeveelheid aantrekkelijke lectuur. Op den Uitkijk van 6 Augustus bevat van Max Visser een zeer lezenswaardig artikeH over de Tower-gevangenis te Londen. Xh. C. Vriezen schrijft over Joodsch Leven in Pa lestine, F. B. van Velzen stond een schets af „'n Voogdijjongen". Nog wijzen wij op een populair gehouden bijdrage van Max Visser over den kanker- ySL' De Bond ter behartiging van de belangen van houders van Ned. Octrooien (verkort: de Octrooibond) deed het eerste nummer van zijn nieuw maandblad ,Jiet OctrooC' het licht zien. De redactie berust bij mr. J. van Loon te Deventer. Ter inleiding wordt een „rechtvaardiging" gegeven van de verschijning- van „alweer een nieuwe periodiek". Die rechtvaardiging culmineert in de vraag: „hoe nu zal de verhouding zijn tof regeering, octrooiraad en octrooibezorgers?" Het antwoord luidt: „Ten opzicht der regeering: Wel, alle maatregelen, die er toe zullen strekken het octrooiwezen te ontwikkelen en den octrool- houders de bescherming te verleenen, waar op zij recht hebben, zullen door onzen Bond en ons orgaan met warmte gesteund worden, mits deze bescherming niet gepaard zal gaan met oplegging van buitensporig hooge taxen. Ten opzichte van den Octrooiraad: Wiji weten dat de Octrooiraad een zeer gewichti- ge rol te vervullen heeft bij de octrooiverlee- ning en dat onze Nederlandsche Octrooiraad als geheel een zeer hooge opvatting heeft van zijn taak. Wij twijfelen er niet aan, dat wij hier steeds alien steun en medewer- king zullen ontvangen, die wij als O9trooi- houders noodig hebben. Ten opzichte der octrooibezorgers: Ook de octrooibezorgers beschouwen wij als onze vrienden. Dit zal ns echter niet weerhouden eventueele misstanden aan de kaak te stellen, 6BOUWERU O'OPANJEBOOM-ROTTERDAM t»D

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 7