Biiifenlanilsch pmengd nieuws. Sport Kunst Luchtvaart. Buitenland Provinciaal nieuws Marktberichten feezeer wfj ook fiopen en vWwadrten, Bat <fil nimmer noodig zal zijn, gezien de hooge kwaliteiten van de overgroote meerderheid bunner". DE EENZAME VLIEQER. Een ongevat te Gaya Dennis Rooke, die naar wij indertijd ge meld hebben in Mei te Croydon is opgestegen om in een Baby-Moth naar Australie te vlie gen en van wien we het laatst gehoord had- den in de woestijn van Soedan, blijkt vandaar weer naar Azie overgestoken te zijn. Te Gaya in Engelsch Indie heeft hij gistermorgen een ongeluk gebad bij het opstijgen naar Calcut ta." Zijn vliegtuigje kwam in aanraking met een hoogen boom, en stortte neer. Rooke is bewusteloos naar een ziekenhuis gebracht, maar hij is al buiten gevaar. Het vliegtuigje is vemield. VLIEGONGELUK. Te Bierwaft, in de omstreken van Narnen, is een Fransch militate vliegtuig, deel dit- tn abend van het Fransche bezettingsleger in Duitschland en dat tengevolge van verschei- dene onweders boven eBlgie verdwaald was geraakt, wegens gebrek aan benzine van een paar honderd meter hoogte naar beneden ge- stort. Een der inzittenden, een sergeant- majoor, werd zwaar gewond en zal vermoe- delijk een oog verliezen. De vlieger kwam er met eenige kneuzingen van af. Het toestel is vernield. Een Duitsch vliegtuig deed, op zijn beurt, een noodlanding in de omstreken van Namen. De vliegers: een man en en vrouw, beiden van Duitsche nationaliteit bleken wel in het bezit te zijn van een pas, doch zonder Belgisch visum. De vlieger werd dan ook door de gendarmerie in voorloopige hechtenis gehouden. WAT MEN BIJ EEN VAL VAN 8000 MET&R HOOGTE VOELT. Naar men weet, is de Fransche vlieger Van Laere onlangs op bij zonder merkwaardige wijze van den dood gered. Hij stond op het punt, het wereldrecord hoogte-vlucbt te breken, toen zijn zuurstof- masker onklaar raakte. „Mijn instrumenten", vertelde de vlieger aan een reporter, „registreerden een hoogte vag circa 8000 meter, toen ik plotseling een anverklaarbaar gevoel van welbehagen be- speurde. Mijn oogen zagen eensklaps veei scherper en mijn gehoor was zoo fijn gewor- den, aat ik het zachtste geruisch waarnam. Toen eohter deed ik oe onaangename ont- dekking, dat ik geen meester meer van mijn machine was. Ik ondervond evenwel geen angst, maar eerder een gevoel van ontspan- ning en behagelijkheid. Mijn vliegtuig was bezig met razende snel- heid met den kop naar omlaag neer te storten Het was mij, al trok mijn heele leven als een film aan mijn oogen voorbij. Ik zag hel- der en duidelijk mijn moeder, die vier jaar ge- leden gestorven is en ik kan mij thans niot genoeg over de rust verwonderen, waarmee mijn geest op al deze beelden reageerde. Toen werd het echter donker in mijn her- sens. Ik werd bewusteloos en mijn herinne- ringsvermogen keerde pas terug, toen ik plot seling ontwaakte. Ik stelde vast, dat ik in der- tig seconden 4000 Meter diep gevallen was. Mijn machine fladderde in de lucht rond als een blad in den wind. Tevergeefs poogdie ik, de heerschappij over mijn machine te herkrijgen. Ik zag, hoe de aarde mij tegemoet kwam en mij dreigde te verslinden. Ik deed wanhopige pogingen om mijn valscherm los te maken, doch tevergeefs Tenslotte gelukte het mij, toen ik nog slechts 500 Meter van den grond verwijderd was, mijn valscherm te pakken te krijgen eu daarmee omlaag te springen. Het scherm ging echter niet open en ik sloot, toen ik on- geveer 100 Meter van den grond was, zeker van mijn dood, de oogen. Ik hoorde nog slechts een geruisch als van een vreeselijke ontploffing en daarna werd het nacht rondom mij. Toen ik weer tot bewustzij-n kwam, vond ik mij in de takken van een boom verward, half /erstikt door mijn zuurstofmasker, dat nog steeds mijn hoofd bedekte. SPANJE. EEN MANIFEST VAN PRIMO. Naar aanleiding van de definitieve vast- stelling der betrekkingen tusschen de gouver- neurs der provincies en de Patriottische Unie in elke provincie heeft generaal Primo de Rivera een manifest aan het volk gericht, waarin hij o.a. mededeelt dat de huidige re geering aan het bewind zal blijven zoolang noodig is om het land geheel tot normalen toestand terug te brengen. HONGARIJE. BOND TER HERZIENING DER HONGAARSCHE GRENZEN. Onliandig optreden van den bond. In aansluiting aan de actie van Lord Rothermere is te Boedapest op initiatief van den schrijver Franz Herezeg en onder presi dium van graaf Imre Almassy een bond op ?ericht. die Lord Rothermere het noodige nateriaal, dat hij voor de voortzetting zijner actie mocht noodig hebben, ter beschikking wil stelilen. Graaf Almassy is de president van de Hontgaarsdie iandbouwkamer en de vice-president van de liga, Miksa Fenyo, is ^resident van den bond van industrieelen. Nu heeft echter Franz Herezeg in zijn in- leidingsrede dadelijk verklaard, dat de ?othermere-grens niet de vrucht van Hon- gaarsch initiatief is en dat Hongarije nooit zijn aanspraken op de- algeheele integritext les lands zal opgeven. Dit optreden is al keel weinig practisch en kan de geheele actie "an de liga doem mislu-kken. RUSLAND. DE OPPOSITIE. De delegatie van de Duitsche communisten 'leeft in Moskou een uitvoerige verklaring 'egen de door Trotzky geleide oppositie gepu- ohceerd. De Duitsche communisten verwach- len, dat het Centraal Comite de oppositie ste- vig zal aanpakken en een einde zal maken fan haar „anti-proIetarische, anti-communis- tische" politiek. Zij achten het een internatio- jaal gevaar, dat de oppositie met de link- iche groep van het Duitsche communisme voortdurend in contact staat Het Duitsche xnperialisme is volgens de Duitsche delegatie ^fiicIpTeel beb&id aan een infenteife tegefi Rusland deel te nemen en de politiek die de oppositie voert vergemakkelijkt dit naair het oordeel der Duitsche communisten. DE WER'KLOOZE BOLSJEWIKI. Een van de vele moeilijkheden, waarmede de sovjet-regeering te kampen heeft, is het vraagstuk der werklooze bolsjewiki, wier aantal met den dag toeneemt. Vroeger gold het als een axioma, dat een bolsjewiek nooit werkloos kon zijn, dat de sovjet-staat er voor moest zorgen, dat hij werk of een baantje krijgt. Nu is de toestand zoo, dat de regee- ring niet meer in saat is, alle communisten aan baantjes te helpen. Tot nu toe bestond in de Sovjet-Unie de volgende gewoonte. Elke communist wist, dat de autoriteiten hem steeds in het oog hielden. Over elken commu nist bestond een dossier, waarin telkens ge noteerd werd alles, wat hij deed of naliet te doen. Deze dossiers waren natuurlijk een be- lemmering van zijn vrijheid van beweging, maar daartegenover was hij te alien tijde zeker van een baantje. Nu die werkloo&heid zulke hevige vormen heeft aangneomen en de schatkist leeg is, kan de regeering haar „verplichtingen" tegenoyer de leden der regec- rende partij niet nakomen. Dit leidde in veel plaatsen tot botsingen en misverstanden. De oppositie heeft natuurlijk van deze misver standen dankbaar gebruik gemaakt om pro paganda tegen de tegeniwoordige leiding te voeren. Ten einde raad heeft het centrale co mite van de bolsjewistische partij besloten een ,Jiervorming" door te voeren, nl. de dos siers af te schaffen en den leden der partij hun „vrijheid" te hergeven Alle leden van de partij wordea uitgenoodigd hun dossiers te komen halen. De niet afgehaalde dossiers zullen na verloop van $en bepaalden termijn, verbrand worden. OOSTENRIJK. EEN DAMESKLEERMAKER-JURIST. Te Weenen is dezer da gen een jonge man met lof geslaagd voor twee examens, dat van dameskleermaker en het doctoraal-examen aan de juridische faculteit. Op het feestje, dat zijn vader te dezer ge- legenheid gaf» waren zoowel vertegenwoordi- gers van de Alma Mater als van het kleerma- kersgilde verschenen, die beiderzijds den jon- gen man met trots „hun" leerling noemden. Deze vreemde combinatie van studien valt te verklaren uit de versohillende toekomst- plannen, die de jonge man en de vader die ook kleermaker is haddea Na het doormaken van zes klassen van het gymnasium brak de strijd los: de zoon wiide verder op school blijven, vader daarentegen wildte niets van deze nuttelooze kunsten weten, maar zijn zoon opleiden in het amSbacht, op- dat hij later de prachtige zaak zou kunnen overnemen. Daar geen van beiden wilde toegeven, koos men door tusschenkomst van de familie den gulden middenweg: des morgens zou de jongen naar school gaan, des middags en des avonds zou hij de naald hanteeren. Toen hij na drie jaar zoowel het Meerma- kersgezellen-examen als het eind-examen van het gymnasium met succes had afgelegd, be- gon het gekibbel opnieuw. De jonge man stu- deerde verder en maakte tegelijkertijd kleerer. in het atdier van zijn vader. Wat te vxeezen was, namelijk, dat hij nocli een kleermaker, noch een jurst zou worden, gebeurde niet: op beide terreinen is hij zeer goed thuis. Thans begint feitelijk het probleem van zijn toekomst. Hij moet nu een jaar in staatsdienst werken om zijn ambtenaars-examen te doen, zijn vader wil daarentegen, dat hij voor een jaar naar Parijs gaat, om daar de confectie- kleermakerij nog te leeren en dan zijn zaak te Weenen in deze richting uit te breiden. Thans kan hij niet meer zijn eigen wensch en dien van zijn vader tegelijk vol voeren en zijn werk zal nu eiudelijk wel de definitieve richting krijgen. JOEGO-SLAVIe. DE SCHULD AAN ENGELAND. Een overeenkomst geteekend. De kanselier der schatkist en de Zuid-Sla- vische gezant hebben gister een overeenkomst geteekend tot fundeering der Zuid-Slavische oorlogsschuld aan Groot-Brittannie bedra- gende 25% millioen pond sterling door 62 annui'teiten, dit jaar beginnend met een be- taling van 150000 p. st. welk bedrag in 1930 tot 300.000 p. st. zal stijgen en van 1942 tot 1988 600.000 p. st. zal bedragen. Er is eveneens een overeenkomst geteekend tot regeling der Zuid-Slavische schuld voor steunverleening, meer dan 2 millioen p. st. bedragend, die ten voile zal worden betaald met een interest van 5 over 15 jaar. TSJECHO-SLOWAKIJE. TERUGSLAG DER TURKSCHE MODE OP DE BOHEEMSCHE INDUSTRIE. Het verbod in Turkije uitgevaardigd om den fez te dragen en het besluit der Kema- listische regeering, aan de vrouwen verbie- dende zich nog het aangezicht te omsluieren heeft een ernstige crisis veroorzaakt in de nijverheid van Tsjecho Slowakije. In het Noorden van Bohemen bestaan zeer groote fabrieken met duizenden werklieden, die aan millioenen Turken hun traditioneel hoofddeksel verschaffen en aan de vrouwen en dochters dezer Turken den neteldoek, waarmede zij volgens den Koran haar aan gezicht moesten bedekken. De neteldoekfabrikanten zijn tot den bedel- staf gebracht, maar andere fabrieken uit Tsjecho Slowakije, bekend voor het maken van goedkoope vrouwenhoeden, hebben juist betere zaken gemaakt. In tusschen hebben de fabrikanten, een an- der hoofddeksel waarvan de tegenwoordige prijs niet hooger dan die van den fez en die aan de discipels van Islam hetzelfde voor- deel geeft, in den handel gebracht, n.l. de baskische beret. ME VROUW VON TSJAIKOWSKI. Zij zegt een dochter van den tsaar te zijn. Een Rus, uit Amerika geko- men, zegt haar te herkennen. Reeds herhaalde malen zijn geruchten op- gedoken over het nog in leven zijn van een dochter tsaar Nicolaas 11 van Rusland. On der den naam van mevrouw van Tsjaikowski leeft in Duitschland een jonge vrouw, die vol gens haar zeggen, groothertogin Anastasia, dochter van tsaar Nicolaas II is. Tot nu toe hadden de personen, die de familie van den tsaar bekend fiaAfei, en 9e foogle vroiiw 6e bezocht hadden, zich na onderzoek in ontken- nenden zin uitgesproken. Een in Amexika levend Russisoh schrijver, Botkin, zoon van een geneesiheer van den tsaar, en die ver- klaarde als kind wel met groothertogin Ana stasia gespeeld te hebben, is door een Ameri- kaansch pers-agentschap aan Duitschland gezonden en verklaart nu, dat hij in de jonge vrouw, die op het kasteel Seech in Beieren leeft, beslist groothertogin Anastasia herkend heeft. PLOTSELINGE VERLAMMING VOORKOMT EEN MOORD. Een zeldzaam geval van verstarring. Nabij Arak (Transsylvande) is dezer dagen een moord voorkomen, door een omstandig- heid, die zich wel zeer zelden zal voordoen. n.l. tengevolge van een platselinge verlam- ming van d< ngene, die de misdaad wilde be- drijven. Paul Kiss, een boer, die in 1912 naar Ameri ka gegaan was, hdd aan zijn vrouw geschre ven, dat hij naar huis zou terugkeeren, met 'n groote som gelds op zak. Zijn vrouw was echter op den dag van zijn aankomst ernstig ziek en vroeg aan een be- kende, een smid, Gergely geiheeten, naar het station te gaan om haar echtgenoote af te ha len Gjrgely reed den teruggekeerden emigrant met zijn wagen tegemoet en na de wederzijd- sche begroeting beg on de 8 K.M. lange tocht. Gergeiy wist, dat Kiss een groote som gelds bij zich had en had een plan beraamd, om hem te dooden. Plotseling hield hij halt, wierp Kiss uit den wagen en haalde een bijl te voorschijn, waarmee hij hem wilde ver- moorden Kiss nam de vluctit doch werd door Gerge ly inigehaald, die hem op den grond wierp, op hem knielde en zijn handen vastbond. Gergely stond daarna op en hief de bijl op om Kis6 den noodlottigen slag toe te brengen. Kiss, bijna stervend van angst, wachtte met gesloten oogen zijn einde af. Tot zijn groote verrassing gebeurde er echter niets en hij opend'e de oogen om te zien, wat de oorzaak hiervan was. Hij slaakte een kreet van angstige verba zing._ Gergely stonid daar stokstijf voor hem, met een hand de bijl om klemmend, die hij boven zijn hoofd geheven had, terwijl hij zijn voeten stevig in den grond had1 geplant en zijn lichaam achterwaarts had' gebogen om zijn zwaai te kunnen nemen. Zijn oogen ston- den star en glazig. Kiss wist zich los te werken en snelde naar het naastbijgelegen dorp, waar hij zijn avon- tuur vertelde. Een groep dorpsbewoners, die op onderzoek uittoog, vond Gei'gely nog steeds in dezelfde houding, als Kiss hem ver- laten had. Hij hield de bijl zoo stevig om- klemd, dat ze eerst met de grootste moeite uit zijn stramme vingers kon losgemaakt worden. In het ziekenhuis te Arad ligt Gergely lam en stom terneder, met zijn arm nog altijd boven zijn hoofd gaheven. De geneesheeren zijn van tneening, dat Gergely door de opwinding van het oogen- blik, toen hij een moord1 dacht te zullen be- drijven, in dezen toestand van verstarring is geraakt. DE CHINEE'SCHE VROUW. Nla Mussolini in Italie en de Sjah van Per- zie tracht Tsjang Tso Lin in China de vrouw wat haar Weeding betreft de wet voor te schrij- ven. Sedert den jongsten burgeroorlog ver- toont de Chineesche vrouw de neiging haar kleedij grondig te modernizeeren, maar daar- van wil Tsjang niets weten. Hij ziet er een syraptoom van bolsjewisme in en heeft den commissaris van politic te Peking opdracht gegeven, daartegen met gestrengheid op te treden. Deze heeft een edict doen afkondigen, waarbij hij tracht de vrouiwen afkeerig te ma ken van korte rokkem en korte mouwen door er op te wijzen, dat dit soort vreemde kleeren het allereerst werd1 gedragen door vrouwen van slechte reputatie. Japonnen, die de armen boven den elleboog bloot laten en het been boven den enkel niet bedekken, verklaart hij voor „onheilig". Het eenige wat toegestaan is, zijn zijden kousen, mits zij natuurlijk door een rok voldoende worden bedekt. Vrouwen, die zich voor het eerst schuld'ig maken aan overtred'ing van de voorschriften, komen met een boete vrij, bij een volgend vergrijp is ge- vangenisstraf haar deel. Tot nog toe is het resultant van dezen maatregel nihil. POSTDUIVENVEREENIGING „DE POSTDUIF". Zondag 7 Augustus hield bovengenoemde vereeniging een wedvlucht met jonge duiven van uit Ciney. Afstand 261 K.M. Duiven los 7 uur. Wind zuid. Prijzen. Aankomst. lste. J. den Broeder, Bergen, 10.08.55 2de. E. Kratz, Bergen, 10.11.06 3de. Dezelfde 10.12.25 4de. Dezelfde 10.12.25 5de. Dezelfde 10.13.22 6dc. Th. v. d. Kamer 10.10.50 7de. Th. J. Buissink 10.ll.i9 8ste. E. Kratz, Bergen, 10.15.41 9de. R. Reijmer 10.14 23 lOde Dezelfde 10.14.22 11 de. Th. J. Buissink 10.16.22 12de. Dezelfde 10.17.02 13de. Dezelfde 10.17.35 14de. J. Koolhaas 10.18.16 15de. R. Reijmer 10.18.17 16de. J. den Broeder 10.22.51 17de. Th- J. Buissink 10.19.32 18de. J. Koolhaas 10.19.46 19de. B. Willers 10.19.47 20ste. J. Koolhaas 10.20.49 SCHIETWEDSTRIJDEN BURGERWACHT. De leden der Burgerwacht van Alkmaar hielden gisteren onderlinige scbietwedstrijden op de baan te Limmen. Uitslag als volgt: 1 A. Personeel (max. 50 p.) 1. J. Pals, 47 p., 2. Th. v. d. Aakster, 46 p., 3. J. v. d. Aakster, 44 p., 4. A. J. A. Gen-efaas, 44 p., 5. A. Boersen, 44 p., 6. J. Vogelpoel, 43 p., 7. J. Besteman 37 p., 8. H. v. Galen, 36 p., 9. J. A. Feldberg, 35 p., 10. H. London, 26 p., 11. H. Duinimeijer, 26 p. B. TijdVuur. 1. J. v. d. Aakster, 45 p. in 28 sec., 2. Th. v. d. Aakster, 45 p. in 30 sec., 3. H. v Galen. 44 p. in 27 sec., 4. J. Vogelpoel, 43 p in 30 sec., 5. J. Plas, 43 p. in 35 sec. C. Rozenprijs: Th. van den Aakste; D". Extra-prijs voor hoogsten schuHer A en B samen: Th. v. d. Aakster. E. Zevenprijs: J. Besteman. in H. O. V. Een bizondere avond gisteravond in den muziektuin. Het was het laatste concert in dit seizoen van de Haarlemsche Orkestvereeni- ging en tevens het afscheid van den dirigent, den heer Gerharz, die a.s. October de lading van het orkest in andere handen zal zien overgaan, omdat eenige tijd geleden de heer G. als zoodanig ont&lag heeft gevraagd. Een zeer mooi programma van hoofdzake- lijik nummers die op de program ma's van orkestuitvoeringen in geen enkel seizoen ontbreken en toch steeds weer met de grootste aandacht worden aan- gehoord dat bleek ook gisteravond hier weer n.m. de vijfde symphonie van Beet hoven, de „Sommernachtstraum" muziek van Mendelssohn, de ouverteure „Oberon" van Weber en als eerste nummer een baHetsuite, van Rameau fijne muziekstukjes, bestaande uit een Menuet, een Musette en een Tambou- rin is op zeer artistieke wijze voorgedra- gen. De H. O. V. heeft hier steeds goed ver- zorigde eoncerten gegeven, maar dat van gis teravond is wel een van de beste uitvoeringen in de vijf jaar hier gegeven, geweest. Toen de pauze was aangebroken betrad de heer Ohlen het podium, om den heer Gerharz zijn dank uit te spreken, niet slechts van hem alleen maar ongetwijfeld ook van velen die de eoncerten der H. O. V. trouw bezochten. Gij hebt, aldus spr., hier dte klassieke muziek beter leeren waardeeren, ook eenige moderne werden gebracht, en aldus medegewerkt aan de muzikalen opvoeding. Spr. herinnerde aan de teleurstelling en vele moeilijkheden die de heer Gerharz heeft ondervondten, en hoopte dat die nu voor hem geeindigd mogen zijn. Het orkest wenschte hij ook overwinning der moeilijkheden toe, en de nieuwe jeugdigen opvolger van den heer G. kracht om in navol- ging van zijn voorganger de H. O. V. hooger op te voeren. Als blijk van sympathie en hoogachting bood spr. den heer G. een krans aan die in vereeniging met dte leden van het Stedelijk muziekkorps, door den heer Blokker met eenige toepasselijke woordten die getuig- den van vereering voor den heer G. en z'n orkest werd aangeboden. Eveneens sprak de heer Landman namens de commissie die de muziektuin exploiteert eenige hartelijke woor- den. Het zooals gewoonlijk tot weerziens dat bij elk vertrek na een concert weerklonk, kon helaas voor den heer Gerharz niet meer gelden, spr. wenschte hem het beste toe en niet wetende hoe het met het besturen van dten turn in't vervolg zal gaan, sprak hij ook de beste wenschen voor het orkest uit, en bood den scheidenden dirigent ook een krans aan. Dc heer Gerharz dankte, voor de woorden tot hem gezicht, ook was hij het Alkmaarsche publiek erkenitelijk voor de wijze waarop men hier zijn werk had weten te waardeeren. Spr. verklaardte hier prettig te hebben gewerkt. Het talrijke publiek onder- steunde dikwijls door krachtig applaus de woorden der verschillende sprekers. 't Was, zooals ik reeds zei, gisteravond een bizondere avond die uitmunte door een schitterende or- kestuitvoering en een groote mate van waar- deering en hartelijkheid voor den scheidenden dirigent. De heer Gerharz is nog niet z66 oud of we kunnen van hem nog wel nieuwe daden verwachten, met belangstelling zal men hier zijn verdere muzikale loopbaan vol- gen. A. K. VERGADERING VIER BOND. Op initiatief van de Langendijker Groen- tencentrale werd Zaterdag in het Landbouw- huis te Alkmaar een vergadering gehouden. waar de veilingen van Broek op Langendijk, Noordscharwoudte, Warmenhuizen en Obdam benevens de vereeniging Koophandel verte- genwoordigd waren. De navolgende punten kwamen in behande- ling 1. Voor de mindewaardige soort bloemkool een minimumprijs te bepalen. Kan't product den minimumprijs niet opbrengen dan wordt het niet verkocht. Allen verklaarden zich voor dit voorstel. Zoo spoedig mogelijk zuHen de diverse ver- eenigingen ledtenvergaderingen uitschrijven, om dit punt aan de goedkeuring vart de leden te onderwerpen. Voorgesteld zal worden de regeling 1 Oct. a.s. te doen ingaan en den minimumprijs te bepalen op 0.70 per 100 stuks. 2. Het veilen van groenten, zooals kooi, bloemkool, uien en peen onder het merk van het U. C. B. Ook dit voorstel waardoor ieder aanvoer- der het recht zal krijgen producten van prima kwaliteit te veilen onder 'de garantie dat het voldoet aan de eischen die gesteld worden voor het verkrijgen van het U. C. B.-merk, werd met algemeene stemmen aangenom-en. 3. Het bevorderen van den aanvoer van eer ste kwaliteit kool in de maand December. Dit punt lokte eene uitvoerige d'iscussie uit Allen waren het er over eens dat het voor den afzet van het pro'dudit van groot Briang a dat in d^e richting iets wordt gedaan. E)e tegenwooMige toestand waarbij in de maand December bijna uitsluitend minderwaardio^ kool wordt verzonden, kan niet bestendigd blijven. Het is wel zeer begrijpelijk dat men de opgeslagen le kwaliteit stapelgroenten niet onmiddellijk na de berging weder ten ver- koop aanbiedt tenzij hooge prijzen daartoe uitlokken. Doch het is voor de reputatie van ons goede product van veel belang dat in de maand December niet uitsluitend partijen, die niet voor bewaring geschikt zijn, als het ware als monsters van de totale wintervoor- raad1 worden verzonden. Bovendien is het bij den tegenwoordigen voorraad van ongeveer 10.000 waggons goede winterkool, noodzake- lijk dat dte afzet van goede kool zoo spoedig mogelijk aanvangt. Ten slotte werd besloten aan de leden voor te stellen na 1 Jan. tot den afloop van het seizoen 1 extra-veiling, kosten te heffen. Deze heffing zal dienen om voor de in de maand December aangevoerde goede kool een toeslag te geven van 50 per waggon. Op deze wijze hoopt men dea aanvoer van goede kool te bevorderen. Dew regeling zal dan voor gezamenlijke rekening van de veilingen te Broek op Langendijk, Noord-Scharwoude en Warmenhuizen woTden uitgevoerd. Een commissie werd benoemd, be staande uit de heeren S. de Boer, Broek on Langendijk; J. Ootjers, Noord-Scharwoude en P. Klant die zal onderzoeken of op grond van de omzetcijfers in vorige jaren met een extra heffing van 1 ter betaking van ge- noemden toeslag kan worden volstaan. 5. Het doorsnijden van wie kool voor het veilen met het oog op eventueele randigheid Na eenige discussie word besloten hiervoor gene bijzondere regeling te treffen. Ten slotte werd nog besloten zoo spoedig mogelijk weder een vergadering te houden om het voeren van reclame speriaal voor kool te bespreken. BROEK OP LANGENDIJK, 9 Aug. '21 Langedijker Groentenveiling. Bloemkool le s 4.409.20 per 100 stuks; Bloemkool 2e s. 1—1.50, per 100 stuks; Wortelen 0.903.30 per 100 bos; Roode Kool le s. f 2—f 3.10; Gele Kool 3.10—/ 4.30; Witte Kool 1.101.80; Zilvemep 12.10 12.70; Slaboonen 17.70—/ 21; Bieten 4.20; Aardappelen: Schotsche muizen 4.807.80; Schoolmeesters 8.80— 8.90; Due of York 3.40—/ 5.50; Eigen. heimers 6.106.80; Drielingen 5— 6.60, alles per 100 K.G. Aanvoer: 18000 stuks Bloemkool; 3900 bos Wortelen; 71000 K.G. Roode Kool; 27000 K.G. Gele Kool; 10000 K.G. Witte Kool; 800 K.G. Zilvernep; 760 K.G. Slaboo nen; 630 K.G. Bieen; 25700 K.G. Aardappe len. BOVENKARSPEL, 9 Aug. 1927, „De Tuinbouw. Heden besteedde men voor: Bl. kool le s. 58.70; Bloemkool 2e s. 1 2.50; Roode Kool 1.70—/ 2.60; Witte Kool 12; Gele Kool 56; Aardap pelen: Groote Schojsche muizen 2.35— 2.65; Kleine Schotsche muizen 2.60— 2.95; Ideaal 2.35—/ 2.55; Kleine Ideaal 1.601.85; Ninetyyfold 0.650.85; Kleine Ninetyfold 0.40; Koks 1.30— 1.60; Due 1—/ 1.25; Blauwe 2.80; Wilde Due 1.75—/ 1.80; Kriel 0.30. ZWAAG, 8 Aug. 1927. Veiling „Bangerf en Omstreken" Druiven 5057; To- maten f SK', Roode besven 10—/ 22; Peren f 12—f 16; Anpelen f 10—f 14; Dubbeie slaboonen f 10f 13; Snijboonen 1218; Bloemkool f 58; Wortelen 37; Augurken f 12f 22; Komkom- mers f 2f 5. WARMENHUIZEN, 9 Aug. 1927. Schot sche muizen 6—/ 8Schotsche muizen (grove) 4—/ 4.40; Drielingen 4.90— 5.40; Schoolmeesters 8.308.40; Ideaal 4.20; Eigenheimers 7.10—/ 8; Graafjes./ 7.507.70; Bloemkool le s. 5.60f 8.30; Bloemkool 2e s. 0.6O— 1.10; Slaboonen 17.90-/ 19.70; Zilver- nep 9.3010.30; Zilvreuien 0.80— 0.90; Zilverdrielingen 3.20—/ 3.40. Aanvoer: 30800 K.G. Aardappelen; 1500 K.G. Nep; 88 K.G. Slaboonen en 2780 stuki Bloemkool. NOORDSCHARWOUDE, 9 Aug. 1927. Schotsche Muizen 5.206.80; Duken 3.503.80; Eigenheimers 5.60- 6 80; Bl. Eigenheimers 6.10; Drielingen 5.505.70; Spereieboonen 1420; Zilveruien 1.10—/ 1.40; Dreilingen 3- 4; Zilvernep 6.5010.90; Uien 4.30; Drielingen 4.30—/ 4.60; Gele Nep 11.80 12 20; Roode Kool 1.90—/ 2.90; Wit te Kool 1.10—/ 1.30; Gele Kool 3.50- 4.40, alles per 100 K.G.Bosworteled 1.602.20 per 100 bos; Bloemkool lei. 5.20—/ 8.9C' Bloemkool 2e s. 0.80- 1.50 per 100 stuks. Aanvoer: 52200 K.G. Aardappelen; 925 K.G. Spereieboonen; 16800 K.G. Zilveruien; 700 K.G. Uien; 25400 K.G. Roode Kool; 4000 K.G. Witte Kool; 4800 K.G. Gele Kool; 1300 bos Boswortelen; 23000 stuki Bloemkool. Heer des huizes, die z'n jaarlijksche vacantie-uifetapje begint: „Wel Mietje! Wat...." Plichtgetrouwe dienstbode, die op het nippertje komt aandraven: „Kwam juist nadat u weg was is geloof ik iets van de injcomstenbelasting me- "oerl" *•- 'J&mttcjii

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 8