DE LANGE DE MORAAZ Crsdieten - Deposits - Effected LAN6ESTRAAT 49 - ALKMAAR GEVONDEN VOOKWEkPENT. Aanwezig aan het Bureau van punne, Langestraat en aldaar te bevragen op a Fie werkdagen tussch-en 11 en 1 uur, de navol- gende voorwerpen als gevonden gedepo- neerd op 1 tot en met 10 Augustus 1927; 1 drinkkan; eenige rozenkransen; 1 stuk gum- mislang; armband; jongensjasje; stempel; portemonnaie met inhoud; gebroken halsket- ting; enige rijwiefbelastingm-erken; groene haarstrik; 6 ijzeren pennen; vulpotlood, be- nevens diverse sleutels en mant-elbanden; zwarte kous met groene rand. Aatnvragen en te bevragen bij -de navol- gende ingezetenen, onderstaande voorwer pen, als gevonden aangeleven op 1 tot en met 10 Augustus 1927. Eenige Marken en Kronen, N. Zijp, Uitenboschstraat 11; „Alc- maria"-medaille, T. Meuwse, Boezemsingel 43; rijwielbelastingmerk, W. v. d. Pol, Bredstraat 17; rood haarlint, E. Karssen, 'Bruinvisstraat 2a; onderdeel van een auto, O. Jonker, Oudegracht 62; double dames- armband, C. Pater, Heemraadstraat 1Al- pacca beursije met inhoud, H. Zandbergen, iiVeidsronkenoord; damestaschje met inhoud, N. Schats, Molenkade 40; portemonnaie met inhoud, C. Pater, Dijkgraafstraat 44; rijwiel- ■belastiogmerk, J. Smit, le Landdwarsstraat :17; pakje enveloppen en etiketten, de Fren- 'ne Langestraat 26; rijwielbelastingmerk, K Blaanboer, Stationsplein 120; vulpenhou- der, C. Erkelens, Middenstraat 20; zilveren (halsketting, P. v. Etten, Afgesneden Kanaal I ^-'eacheweg G. Plij- vak; vulpenhouder, Oosterlee, Friescheweg 32; hondenhalsband met penning, G. Plij- iter, Vondelstraat 2; rijwielbelastingmerk, De Vries Luttik Oudorp 72; rijwielbelas- Mngmerk, A. H. v. d. Hulst, Achterwezel 10; Jorgnet, A. Geel, Heiligland 10; hondenpen- ning 324, G. Lopper, Vogelenzang 11band van een kinderwagen, li. Goudsblom, Zo- cherstraat 14; hondenhalsband met penning 601, A. Kolk, Hoeverkade 12; pet, Vreugden- bil, Mient; knipmes, mej. Kramer, Doelen straat 8; rijwielbelastingmerk, P. Breed, Dijk 23; paarsche haarstrik, J. Landman, Ko- ningsweg 22; zilveren nagelschoonmaker, B. Ekkel, Gasthuisstraat 3; sigarenkoker, P. B. de Jong, St. Annastraat 2a; broche, M. Pol, Molenbuurt; parel collier, W. de Vries, Stuartstraat 14; duimstok, W. Vogelaar, jTesselschadestraat 9; gewicht, G. Braak, Akerspad 5; rozenkrans in etui, J. op de Weeg, Dijk 19; gouden medallion met 2 fo- to's, j. Pool, Jaagpad 35; lot (Schoorl) S. Hot, Tuinstraat 19; portemonnaie met in houd, mej. C. Louwe, Hoeverpad 399; on derdeel van een auto, J. Koeleman, 2e Land dwarsstraat 30; rijwielbelastingmerk, A. v. d. Berg, Julianastraat 4; pak schrijfpapier, 'A. Burgert, Liefdelaan 22; pak schrijfpapier, R. Peereboom, Liefdelaan 24; valsche kies, T. Bakker, Tuinstraat 21; zwart hoedje, J. Nijsen, Druivenlaan 4; zwart handtaschje met inhoud, C. Govers, Laat 153; portemon naie met inhoud, L. Plato, Laat 4; verm, gouden bri-1, J. Hoek, ZevenhUizen; porte monnaie met inhoud, P Boom, Luttik Oudorp 56; bosje sleutels, J. Ket, le Land- iwarsstraat 27; rijwielbelastingmerk, H. v. Bteendelaar, Luttik Oudorp 80a; gouden ring, A. Banker, Leeuwenhoekstraat 23; ga bardine regenjas, W. Gelder, Tienenwal 13. -• Wanneer men weder in het bezit is van- -het verloren voorwerp. wordt men verzocht hiervan kennis te geven aan het Bureau van politie. Wij vragen Uw aandacht voor onze prima uitgevoerde Drukwerken, Handelsdrukwer k Familiedrukwerk. Offerten worden gaarne ▼erstrekt. I. FflANKENBERG,ALKMAAR. Binnenland Z1CHZELF BIJ DE POLITIE AAN- GEMELD. De man, die verdacht wordt tijdens het Dverbrengen van een arrestant van de Stroo- markt naar het posthuis Droogbak te Am- iterdam, den agent Te Neure een steek met ;en mes te hebben toegebracht, heeit zich gisteravond aan het bureau Leidscheplem gemeld. Hij verklaarde daarheen gegaan te zijn „omdat de justitie hem zulks geadvi- 6eerd had". De man is overgebracht naar het bureau Warmoesstraat, omdat hetmisdrijf daaronder ressorteert. Bij zijn verhoor zeide hij niet ge- stoken te hebben, doch er zijn verschillende getuigen, die hem kunnen herknnen. De ge- troffen agent is inmiddels uit het zickenhuis ontslagen. Later is gebleken, dat hij zijn le- ven te danken heeft aan een metalen knoop, welke het mes belette verder door te drin- gen. Jhr. Mr. R. DE MAREES VAN j SWINDEREN. Blijkens mededeeling van het departement van buitenlandsche zakn is Hr. Ms. gezant te Londen, jhr. mr. R. de Marees van Sw n- deren, thans in zooverre herstellend van de gevolgen van het hem overkomen ongeval, dat hij gisteren naar buiten kon worden ver- vervoerd. De doktoren stellen een volkomen herstel in uitzicht. TELEFOONVERKEER NEDERLAND—OOSTENRIJK. Het in den aanvang van dit jaar geopende telefoonverkeer Nederland-Oostenrijk ge- schiedt zooals bekend, via Duitschland gesprekken worden door tusschenkomst van net teTeroonkantoor te FrauKjorc rmain) ax- gewikkeld. Volgens ontvangen mededeeling van de Duitsche administratie is dieze bereid voor een rechtstreeksche verbinding Weenen- Amsterdam of Rotterdam (waardoor dus de DE HEER PLESMAN NAAR INDIe. De heer A. Plesman, directeur van de Kon. Luchtvaart-Mij. voor Nederland en Kolo- nien, zal, naar het Dgbl. v. Rott. verneemt, zich 26 Augustus te Genua aan boord van de Grotius begeven en een reis naar die ko- lonien maken, waar hij ongeveer een half jaar zal vertoeven. In dien tijd zal hij1 trachten, door bespre- kingen met autoriteiten en vooraanstaande zakenlieden voorbereidingen te treffen tot het stichtpen van een Indische afdeeling van de K. L. M., in verband met de toekomstige luchtverbimding Nederland1Kolonien. De heer H. Martin zal den heer Plesman gedurende zijn afwezigheid hier te lande vervangen. tusschenkomst van Frankfort zou komen te vervallen) te alien tijde kabeladers op haar gebied beschikbaar te stellen en in dat geval de aan haar uit te keeren transitrechten met ongeveer f 0.50 per gesprekseenheid te ver- minderen. Verwacht mag worden, dat een dergelijke rechtstreeksche verbinding thans binnenkort tot stand zal komen. DOOVE MAN AANGEREDEN DOOR TREIN. Gistermidldag is op den onbewaakten over- weg nabij Kloetinge cen ongeval gebeurd, dat den 50-jarigen C. van Haveren het leven kost- te. Toen deze zich omstreeks half een per rij- wiel naar zijn werk zon begeven, bemerkte hij niet, dat uit de richtimg Roosendaal een mail- trein naderde. Het armgezwaai van een oog- sabei medenemenide. Deze wera nedenmor- gen op de Westerkade door een politie-agent gevonden. In den vroegen ochtend werd een der mannen, die behoorde tot het luidruchtige clubje, en die woonachtig is in de Borger- straat W.), van zijn bed gelicht en overge bracht naar het bureau Raampoort. Bij het verhoor kwam vast te staan, dat hij wel bij het gezelschap heeft behoord, doch dat hiji zich niet aan den aanslag heeft schuldig gemaakt. HISTORISCHE ANECDOTEN. Sam Weller werd volgens zijn> geesiesvader Dickens geinspireerd, als hij zijn ganzepen zachtjes heen en weer bewoog over zijn rechterwang. Toen hiij een liefdesbrief moest schrijven zorgde hij ervoor, dat een keurig afgestofte tafel voor het vuur geschoven was; dat er een glas brandy met water bin- nen zijn bereik stond, dat hij een intkoker, papier met vergulde randjes en een haide pen naast zich had. Maar de inspiratie moest ten slotte komen van het uiteinde van de ganzepen! In onzen tijd1 van vulpenhouders zoekt men op andere wijze tot vruchtbare gedach- ten te komen; heel wat vloeiboeken, heel wat vellen papier worden bedorven door het noo- deloos bespatten met in'kt gevolg van het ..nadenken" van den schrijver. Rousseau vertelde eens, dat hij a 11 een kon naden'ken, zoolang hij wandelde. Zoodra hij zijn wandeling achter den rug had, was hij niet meer vatbaar voor ideeen. Dr. Johnson, beroemd geworden door zijn „Dictionary", werkte het best, als er een kat zat te spinnen op zijn tafel en een kop dampende thee naast hem stond. De Schotsche dichter Burns schreef niet graag aan een tafel, maar liever in een luien stoel, waarin hij af en toe terug kon zinken getuige kon zclfs de opmerkzaamheid van den heer van Haveren, die doof is, niet trekken. Hij reed met zijn rijwi'el tegen de locomotief en werd vervolgens tegen een paal geslingerd, waardoor zijn schedel gespleten werd. Het slachtoffer was op slag dood. De mailtrein kwam circa 350 meter verder tot sti'lstand Dr. Wouda en de Rijikspolitie waren spoedig ter plaatse. Het lijk van van Haveren is naar zijn woning vervoerd. De overledene was ge- huwd en had twee kinderen. Het uitzicht bij den overweg is zeer good KONINGIN EN PRINSES TE FEFOR. Uit Fefor wordt gemeld; Koningin Wilhel- mina en prinses Juliana maken dagelijks te voet of per auto vele tochten in de fraaie om- geving alhier. De konigin heeft haar groote voldcening over het verblijf te kennen gege- ven. Het weer is tot nu toe dan ook prachtig. Vandaag was't echter minder mooi." Vermoedelijk zullen de vorstelijke toeristen aan het einde dezer week naar het bergdis- triot Jotunheimen vertrekken. TWEE POLITIEAGENTEN GEWOND. Een relletje, waarvan aanvankelijk abusie relijk gedacht werd, dat't ieth te maken had met den optocht in zake Sacco en Vanzetti, heeft naar de Telegr. meldt in den afgeloo- pen nacht plaats gehad op de Leliegracht te Amsterdam. Daar ontmoette een agent een groepje mannen, die min of meer in beschon- ken toestand verkeerden en zich zeer luid- ruchtig gedroegen. De agent maande tot kalmte aan en volgde het clubje. Verderop begonnen zij weer te schreeuwen en toen de po itiebeambte opnieuw gelastte stil te zijn, viel men hem aan. Hetzelfde was ook het geval met een collega, die te hulp schoot. Men ontrukte den eersten agent de sabel en ging hiermee het tweetal te lijf. Het gevolg was, dat beide politiemannen verwondingen opliepen, die overbrenging naar het Gast- huis noodzakelijk maakte. De verwondingen bleken echter niet van ernstigen aard te zijn en na verbonden te zijn, konden zij weer naar hun woning gaan. Toch heeft een hun- ner nog een kwetsuur van vijf c.M lengte opgeloopen. De daders namen de vlucht, de om te overpeinzen wat hij te zeggen of te be- zingen had. Stevenson werkte het prettigst in een leege kamer met kale muren. Hoe anders doet oqs aan de beschrijving van £en van Nederland's groote auteurs, die alles in de beste harmonie moest vinden om tot rustigen arbeid te komen: Couperus. Noorwegen's dichterkoning, Henric Ibsen had, als hij serieus aan't werk was, altijd een blad met kleine ornamentjes, pruilaria van weinig waarde. voor zich staan. Die steenen aapjes en hondjes, die koperen vaas- jes en pulietjes schenen hem echter te inspi- reeren. Ook groote geesten kunnen er kinderlijke ideeen op na houden Stadsnieuws Slachtoffer: „Wil je me berooven?" De boef: „Nee, dat doet me maat. Ik maak je alleen uiaar klaai." (London Opinion). RAADSVERGADERING. Het ligt in de bedoeling van den burge- meester tegen Donderdag den 25sten Augus tus a.s. een raadsvergadering te beleggen. De daarna volgende raadsvergadering zal worden gehouden op Dinsdag 6 September. KASLEENING. Bij raadsbesluit van 23 December 1926, nr. 19, gocdgekeur door Gedpueerde Staten bij besluit van 5 Januari 1927, nr. 59, wer- den B. en W. gemachtigd om, zoo de stand der geldmidelen zulks noodig maakt, geld- leeningen ter voorziening in de behoefte aan kasgeld te sluiten tot een bedrag van ten hoogste 500.000. Krachtens die machtiging is tot dusver reeds 450.000.tijdelijk geleend. Echter moet voor scholenbouw nog een belangrijk bedrag worden uitgegeven, terwijl straks voor de koopsom en de verbouwing van de voormalige Cadettenschooi eveneens het noo- dige geld beschikbaar dient te zijn. Het is te rerwachten, dat de gewone kasmiddelen hiervoor niet toereiikend zullen zijn. Wij mee- nen daarom, dat er aanleiding bestaat het maximum van het tijdelijk op te pemen bedrag met f 500.000.te verhoogen. Vo6r de sluiting van den dienst 1927, zal U een voorstel bereiken om voor de daarvoor in aan-- merking komende uitgaven een vaste leening aan te gaan. B. en W. stellen voor het desbetreffende be sluit te nemen. BGTSING TUSSCHEN MGTORRIJDERS. Hedenmorgen had een botsing plaats tus schen twee motorrijders, waarvan de een uit de Vrouwenstraat, de ander uit de Koorstraat kwam. Beide motorrijwielen werden beschadigd, de duopassagier van een van beiden bekwam eenige kleerscheuren. Persoonlijke ongevailen vielen niet voor. AANBESTED1NG. Aanbesteding verbouwing pcrceel Koor straat 54 voor rekening van Gebroeders Pes- ser, onder architectuur van D. Saal. De uitslag is als volgt; Hoogevorst 11.393—; W. J. Kareen 11.410—; L. J. Bot f 11.789; Wester (St. Pancras) 11.841.—; L. C. Oud 12.460—; J. Hui- berts Jr. 12 797.en v. Elten f 13.184. Dt ALTIOBUS IN NOGRD-HOLLAND. Ged. Staten van Noord-Holland hebben vergunnvng verleend aan J. tan Scheyen, te Callantsoog, tot het in werking houden van autobusdienskn van Groote Keeten naar Schagen (op Donderdag) en van Groote Kee ten naar Alkmaar (op Vrijdag). DE VEREEN1GDE ZANGERS. Daar de vacantie van bovenstaande veree- niging ten einde is, zullen Dinsdag 16 Au gustus de repetities wederom hervat worden. Daarom roept zij al hare leden en ook nieuwe leden, op, aanwezig te zijn. De vereeniging heeft zich ten doel gesteld, onder de bekwame leiding van haren direc teur, den heer Keereweer, voor het a.s. sei- zoen een geheel nieuw programma ten ge- hoore te brengc-n. Kunt u zingen, zingt dan mede, om den zang, het schoone wat hij ons biedt, te ver- edelen. Tevens wordt nogmaals verzocht de prijzen der verloting die nog niet zijn afgehaald, alsnog te willen afhalen bij den heer Switzer. Waagplein. Voor verdere bijzonderheden leze men de in dit nummer geplaatste advertentie. FAILLISSEMENTEN. Heden werden door de Arrondissements- Rechtbank failliet verklaard Th. Borst, met- selaar, Wognum. R. C. Mr. J. Krabbe, cur. Mr. H. Judell te Bergen; H. Rijkenberg, timmerman, Alkmaar. R. C. Mr. J. Krabbe, Cur. Mr. E. H. J. Rijne; „N.V. Hollandsche Zeeverzekering Maat- schappij" te Alkmaar. R. C. Mr. Wj A. Ub- bens, Cur. Mr. C. H. Bosman; N. Boots, brandstoffenhandelaar te Hoorn gemeente Berkhout. R. C. Mr. W. A. Ub- bens, Cur. Mr. S. A. Thomas te Hoorn. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui- gen te 9.08 uur licht op. Voor rij- en andere voertuigen een half uur later. HOORN, 11 Aug. 1927. Op de heden ge houden kaasmankt bedroeg de aanvoer 54158 K.G. De handel was goed en de prijzen als volgt: 18 stapels fabriekskaas met rijks- merk 43 per 50 K.G., 21 stapels kleine boerankaas 42, 4 stapels fabrieks-commissie- kaas f 41 en 14 stapels boeren-commissiekaas 43.50. STAATSLOTERIJ. Hcofdprijzen. Trekking van heden. No. 11997 1000. Ns. 333 en 7864 100. - RADIOFONISCH WEERBERICHT, naar waarnemingen, verricht in den morgeu van 11 Augustus. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 772.0 te Isafjord. Laagste barometerstand 750.6 te Sarna. Verwachting (geldig tot den avond van 12 Augustus) Matige tot zwakke zuidelijke tot westelij- ken wind, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen, weinig verandering in tempera- tuur. BURGERLIJKE STAND. GETROUWD Maarten Zwollo en Albertje van der Meu- Ien- Nicolaas Cornelis Stuijfbergen en Maria Beemsterboer. OVERLEDEN: Philomena Aldegonda der Weduwe, 12 dagen. Nicolaas Bouman, 90 jaar. Sport VOETBAL. Alcmaria Victrix—Stcrmvogels 2 4. De oefenwedstrijd die Alcmaria gister avond tegen de IJmuidensche eerste klassers speelde, is door de aanwezigen met groote belangstelling gevolgd. Het was een aantrek- kelijke ontmoeting met perioden van heel goed spel. Vooral de strijd tusschen de voor- hoede van Alcmaria en de sterke verdediging der Stormvogels (Thijssen, Haak en Koster) was zeer interessant. jammer was het dat Alcmaria moest uitkomen zonder Ooms, Hartland en Mulders. Snoeks en Oldenburg ontbraken bij de Stormvogels. Na de rust speelde Alcmaria met tien man, wegens uit- vallen van Porssius. Zij heeft echter moedig partij gegeven en de nederlaag is dan ook eervol. Janson, Klinkhamer en Th. Bos be- zetten bij Alcmaria de plaatsen der afwezi- gen. Het begin was voor de Stormvogels, die even vlugger ingespeeld leken. Met lange forsche trappen ging het door de Alcmaria achterhoede heen en spoedig was het 10. Tofin kwam echter ook de Alcmaria-voor- hoede in actie Elfring liet schitterende staal- tjes voetbal zien en de linkerwing Reitsma— Bos was voortdurend zeer gevaarlijk. Een paar keeren ontsnapte het IJmuider doel heel gelukkig aan een doorboring. Het resuluut ingrijpen van Thijssen dient echter eveneens genoemd. Uit een mooien aanval bracht Reitsma de partijen op gelijken voet. Nog voor de rust namen de Stormvogels echter op nieuw de leiding. In de tweede helft had Alcmaria het met tien spelers het zwaar. De vier voorhoede- spelers deden evenwel wat zij konden en meerdere malen moest het achtertrio der IJmuidenaren ingrijpen. Een enkelekeer ging dat wat ruw en niet volkomen correct. Reits ma en Bos werden op minder fraaie wijze ter val gebracht, waarvoor de scheidsrechter niet strafte. Wel werden tot veler verwondering twee keer de doelverdedigers bestraft, wegens te veel loopen met den bal. Nadat de Storm vogels een derde doelpunt hadden gemaakt, maakte Jo Bos op fraaie wijze na1 goed samen- spel met Reitsma, het tweede doelpunt. On- middellijk echter dienden de Stormvogels van repliek en lag nummer vier achter Erdsieck. Een mooi staaltje voetbal van Elfring had ze- ker een doelpunt verdiend. Toen scheidsrech ter Wiebols eindigen floot hadden de Storm vogels met 4—2 gewonnen. Thijssen toonde zich een uitstekende moedige keeper. Haak en Koster bleken weer stoere backs. Het optre- den van Haak viel ons enkele malen tegen. Halflinie en voorhoede hadden momenten van aardig snel spel. De linksbinnen van der Vel- den viel meermalen op. Bij Alcmaria heeft de achterhoede zich flink geweerd. In de middenlinie deed Roo- zendaal met Reitsma voor hem goed werk. Klinkhamer moet trachtte het plaatsen bettr te verzorgao. Terwijl Th. Bos zich zal moetw leeren aanpassen aan het snelle tempo der andere spelers. De voorboede van Alcmaria is schitterend en zal zeker in de competitie niet teleurstellen. OM DEN ZILVEREN BAL Aan de wedstrijden om den Zilveren Bal die Zondag 28 dezer, 4 en 11 September oo het terrein van Sparta te Rotterdam gehou. den zullen worden, nemen de navolgende vereenigingen deel: Excelsior, Feijenoord Sparta, V.O.C., H.B.S, H.V.V., D.FC Willem II, benevens de Olympische elftalkj rood, blauw, groen en wit. Het programma luidt als volgt: 28 Augustus: A: 10—11.15: H. V. V„ V. O. C., scheidsrechter L. Castelevn 11.30-12.45; H. B. S—Excelsior, scheid* rechter J. Hazeu; C: 1—2.15; Olympisck elftal rood—Olympisch elftal blauw, scheids. rechter mr. E. G van Bisselick; D: 2.15- 3.30: Olympisch elftal groenOlympisdi elftal wit, scheidsrechter W. Eymers; E' 3.455: Sparta—D. F. C., scheidsrechter J Mutters. Vrijgeloot Willem II en Feijenoord 4 September: F: f0—11.15: Winnaat A—winnaar B, scheidsrechter mr. E. G. van Bisselick; G: 11.1512.30: Feijenoord^ Willem II, scheidsrechter J. Mutters; H. 1- 2.15: Verliezer CVerliezer D, scheidsrecb ter L. CasteleynI. 2.15—3.30: Winnaar Cwinnaar D, scheidsrechter J. Hazen; J; 45.J5: Winnaar E—winnaar G. scheW rechter W. Eymers. 11 September: Eindstrijd: Winnaar F- winnaar J, scheidsrechter H. A. Tromp. Alle wedstrijden duren tweemaal een half uur, behalve de eindstrijd, die tweemaal (fee kwartier duurt. Provinciaal nieuws UIT ANNA-PAULOWNA. Door het ontstaan van een gat naast een duiker, welke nog betrekkelijk kort gdm in de Molenvaart was gelegd, is het water het daarachter gelegen deel van den pofei binnengeloopen. Verschillende deelen van dt landerijen staan blank. Door bemaling tail men thans het euvel te verheipen. UIT B.ERGEN. Een geslaagd, V. V. V.-Tuinfeest. De V. V. V. organiseerde gisteravond den tuin van ,De Kustende Jager" een schit terend gslaagd tuinfeest met gecostumeerti bal. De tuin was op artistieke wijze met lam pion verlicht, terwijl er tusschendoor xnooie oallonnetjes op den wind heen en weer wie- gelden. Af en toe werd er Bengaalsch vuur ontstoken, waardoor de dansenden,.w. o. zia de aardige kleurige gecostumeerden bewogeu, een fantastischen aanblik opleverden. Het was een heerlijken zomernacht, waar door men tot drie uur in de meest prettige stemming bije.n bleef. Tijdens het feest deed de voorzitter der commissie voor de V. V. V.-feesten mededee ling van den uitslag der onder het publiek gehouden stemming over het bloemencorso. In elke rubriek was een publieksprijs be schikbaar gesteld. In de rubriek „Enkelingen" werd. &t p blieksprijs, een auto-dekeu, toegekend aan „Dolfijn met Cupido" (Janje Diesfeldt) met 208 stemmen. No. 8 verkreeg 12 en No. 91" stemmen. In de rubriek „Paren" werd de prijs, een mand fijne likeuren van de firma H. Bootz, veroverd door „De Gelukspop", kindje P. Postma, met 138 stemmen. No. 13 behaaide 15, No. 19 17, No. 20 7 en No. 23 60 stem- men. De nummers die 2 en 3 stemmen op zicli vereenigden, noemen wij niet. In de rubriek „Groepen te voet" zag mevr, Raukema zich met haar nummer „Paaschei'; den prijs, een vierdeelige kristallen flesch van de firma Bols toegekend met 116 punten. No. 29 bekwam 29 stemmen en No. 32 1W stemmen. In de rubriek „Groepen per as" behaaide met 136 stemmen ,,De Aetherzegepraal" vai de A.N.R.O. te Hilversum den prijs, een fraaie litho van de Koningin-Moeder, door Jan Toorop, geschenk van den heer Boender maker. No. 33 verkreeg 31 st., No. 34 19it-> No. 35 7 St., No. 36 47 st., No. 37 24 st en No. 39 19 st. In de rubriek „Versierde Auto's" werd 1' prijs, een luidspreker, van de firma Vpi». behaald door den heer C. Nieuvvland, rot 164 stemmen. Op No. 43 waren 112 stemmen uitgebracht. I ijdens het bal werden aan de Ns. „Uit de Duinen", „Russische Danseres", „Dou Q"> „Kaartspel", „Roode Pierette", „Bedelprin- ses", „Zigeunergezelschap", „Drie Apacnetv", „Bedouienen" en „Cowboys" prijzen toege kend. De stemming tijdens het bal was uitste- kend, dank zij de ballonnen-, stoelen- en cij ferdansen, die werden uitgevoerd en wsaf voor eveneens aardige prijsjes t>:schikbaai werden gesteld. De V. V. V. kan op een geslaagd tuinfecs; terugzien. Dit bleek ook uit de vele verzoekefl van gasten om nog zoo'n twecden avond k organiseren. De V. V. V. organiseert echter slechts een zoo'n avond in het seizoen. Luchtvaart. UIT CASTRICUM. Door het te ver in zee gaan geraakte pensiongast alhier in nood. Een aan W strand vertoevende inwoner, G. B., zag h<f gevaar waarin de bader verkeerde en begi zich met de reddingsboei in zee, gekleed a wel. Het mocht hem gelukken den dretikf- ling te redden. Met eenige angstige minuts is hij er af gekomen. Men zij nogmaals f waarschuwd met sterk trekkedne zee zich* ver te begeven en vooral niet over de za» ban ken. Door het verkeerd uitwijken ontstoM gistermorgen een aanrijding op den R']®1 straatweg in de richting Limmen, ter hoogte van de molenhuisjes. De wielrijder, die do®1 een motorrijder werd aangereden, tengevolge waarvan zijn rijwiel zoo goed als venue™ werd, reed op het rijwielpad. Hij moest u'1' wij ken en deed dit ook, maar eveneens we« dit door den motorrijder gedaan, die zoo- doende links van den weg kwam en aldaar den wielrijder aanreed. Zij sloegen beiden te gen den grond. De wielrijder kwam er af ®e' een buil aan het hoofd, doch de motornjde' was totaal versuft. Een aldaar passeerende vrachtauto heeft den motorrijder mede naar 'tfT ..±LZU TO. jqufCwg r .-i'tiiL-i

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 2