Zeefijdingen atosr, i10 A°»-1927 Boeken Marktbenichten MAARTEN HEINIS, Win woonpiaara geflOfflen. De pontic, quOi u5 Itationsambtenaren gewaarschuwd, heeft oroces-verbaal opgemaakt. UIT HENSBROEK. i De kermis is hier rustig en kalm verloo- pen zooals bijna overal tegenwoordig bet 4 geval is en de ruwe vechtpartijen en drink- gelagen tot een uitzondering zijn geworden. Buiten de attracties om (tooneel-avond en voordracht-avond) is het bezoek door de bur gers zelf heel miniem geweest. De Zondag werd nog besteed om er een kijkje te nemen, maar voor de rest worden de dagen meer als een vacantie thuis" gevierd. Hetis als een reactie op de druke penode welke in den tuin- bouw achter den rug is, en doet de men- schen voor een groot deel rustig bij moeder r de vrouw thuis blijven. De avonden, bovengenoemd, waren druk - bezocht. Maandag gai de tooneelvereeniging De Beurskoorts" voor een voile zaal. Hoe- wel alle rollen door jonge krachten bezet wa- ren, kwam veler spel vrij goed terecht. En wanneer we dezen keer dan eens in bijzon- /derheden mogen treden, was het spel van Sp. Leegwater, als nieuweling, zeer teroemcn. 'Onder goede leiding belooft deze een eerste .kracht van de vereeniging te worden. i Dinsdagavond traden in de twee verschil- lende cafe's de heeren Georg Hoffman en Daan Pool als cabaret-zangers op. En beiden met veel succes, hoewel het publiek wel iets beter Verdeeld had kunnen worden. i Voor de zakenmenschen en voor de zan- gers zelf is het bemoedigender. Nog tot laat in den nacht o( vroeg in den morgen) bleven oud en jong genoeglijk bij- een en zonder eenige stoornis was ook dit wederom achter den rug. i Tot secretaris-penningmeester van den ipolder en banne „Hensbroek" is benoemd No. 1 van de voordracht, de heer C. Schaak. Kostbaar geschenk. Door onze vroe- gere plaatsgenoot, den heer S. Schuit, is aan de Ned. Herv. Gemeente alhier geschonken een geheel in zilver uitgevoerd H. Avond- maal-collectie (volledig). UIT BEEMSTER. De heer J. Boot alhier slaagde te Utrecht voor het examen Fransch L. O. UIT HOORN. Te VGravenhage slaagde voor dericiN e. (Nijverheidsonderwijs) de heer B. B Crone alhier. UIT BEVERWIJK. De heer B. Machielse alhier, slaagde te Wageningen voor het examen Landbouw'kgn de L. O. 1 noqrdscharwoude. (juir>. G e b o r e n Gerardus, z. van Johannes Hink en Geertruida Bleeker. Getrouwd Cornelis Rus en Harman na Martens. Pieter Thomasz en Aafje Kui- per. Overleden: Aaltje Dekker, 80 jaar, wed. van A. Bak, overl. te Graft. Cornelis Veen, 74 jaar, echtgen. van Jansje Strooker. Aaltje Jongerling, 87 iaar, wed. Van Pie ter Swager. Cornelia Bet, 68 jaar, echt gen. van Cornelis Duijs. held Vcrkregen worden1 In een minimum van tijd, om aan de hooge eischen en de vraag naar wat mieuws te voldoen. Het publiek is almachtigals het publiek het niet meer wil, is het uit met de zaak. Cir cusdressuur verlaagt den mensdi!, die het als beroep kiest, omdat een beroep, dat wreed- hcid insluit verlagend is, evenzoo den mensch, die wetende, waarvan nog genieten kan en wil. Laten wij edgier genoegens zoeken, die niet door lijden van onschukFige schepcselen ver- kregen worden. Leeuwen en tijgers zijn in hub geboorteland ook nuttig, d'en menech zijn zij maar zelden tot last, veel liever gaan de dieren hem uit den wegIn die warme landen, waar veel groot wild leeft, zorgen zij, dat waar deze ziek zijn of sterven, de lucht niet verpest wordt dOor de lucht der lijken. Het lijden bij het vangen en het transport is zoo hevig, dat velen onderweg bezwijken en slechts weimigen hun gevangenis bereiken. En waarvoor? Waarvoor? Opdat enkelen zich verrijken en om flauwe nonsens ten beste te geven voor een onontwikkeld publiek. Laten wiji van de dieren genieten in de natuur, bij de mooie natuurfilms, dat is verheffend genet, dat ons rijker en gelukkiger maakt. Namens het Ned. Jack-London-Verbond. Wassenaarscheweg 42, den Haag. IngezontXen sfukken s(Buiten veranl wu'o-delijkfieid van de Re- liactie. De opname in deze rubriek bewijst geenszins dai de 'edaciit er mede instemt.) J CIRCUSDRESSUUR. Of circusdressuur wreed is, is een vraag, die heden ten dage velen belang inboezemt Deze vraag wordt be\ tstigd beantwoord door: Jack London in zijn beroemde beschrijvin over dit onderwep in: „Terry, Broeder van jerry." In het Engelsche voorwoord van dit werk zegt hij„En wat ik achter die schitte- rende voorstellingen vond, was een en al wreedheid. Altes wat Jack London in 1916 hierover schreef, is in 1921 en 1922 bij het getuigenverhoor voor het Engelsche Lager huis bij onderzoek dierendressuur met dezelf de feiten bevestigd, wel een bewijs, dat het ■geen J. L. schreef de zuivere waarheid was door Louis Bouwmeester Jr., directeur van vier der grootste Nederlandsche theaters, di, ons schreef: 95 der dierendressuur berust op de grootst mogelijkc wreedheid; door het Ned. Jack-Lonlon-Verbond, op grond van eigen waarnemingep, men vrage slechts inlichtingen; en ten slotte door ons gezond ver stand, dat begrijpt, hoe reeds het onnatuur lijke leven, eeuwigdurend reizen, nauwe op sluiting, en^ enz., een kwelling moet zijn voor een vrij natuurwezen, dat in de wilder nis thuis hoort. Waarlijk! de mensch mocht weleens over deze dingen nadenken en zich afvragen of de Schepper zijn schepselen voor zulke doeleinden heeft geschapen. Dit leven druischt in tegen het wonderbare instinct en alle heerlijke gaven, waarmede het dier is toegerust. Wreepheid is de korte weg en zachtheid de lange <fie bovendien in vele gevalln niet toe- pashaar is, ook al zou de dressuur het ge- duld ertoe bezitten. De dieren wordien afge- richt om geld te maken voor hunne eigenaren en tijd is geld, zij zijn geen liefhebberijLaat IX do-or geen schijn misleiden, ook niet door den schijn van het goede uitzien, dit is geen bewijs, dat er niet mishandeld wordt, maar vormt met nadenken uw eigen oordeel. Uit de dieren moet een maximum bekwaam- ViiichtTaai't. DE OCEAANVLUCHT VAN KAPITEIN COURTNEY UITGESTELD. Kapitein Courtney die voornemens was gisterochtend vroeg van het vliegveld Calshot fbij Southampton) voor zijn vlucht over den Atlantischen Oceaan op te stijgen, heeft op 't laatste oogenhlik dat plan moeten laten va- ren, omdat zeer ongunstige berichten over het weer op den Oceaan binnenkwamen. Hij denkt heden te vertrekken. De voorbereiding van den tocht is zeer degelijk geweest. Het geheele vliegtuig en het dxaadlooze aparaat zijn de laatste weken grondig cnderzocht en getoetst. Een navigateur en een mechanicien zullen den vlieger vergezellen. Courtney is voornemens de heen- en terug- reis in drie etappes af te leggen nl.l le van Calshot naar Valencia in Ierland, 2e vandaar naar Trepassey op New Foundland en 3e vandaar naar New York. STOOMVAARTL1JNEN. STOOMVAART-MIJ. NEDERLAND. Kambangan (thuisr.) 10 Aug. te Suez. Salawati (thuisr.) 8 Aug. te Singapore. So^mba (uitr.) 9 Aug, v. Sabang. Jan iPetersz. Coen (thuisr.) 10 Aug. v. Al giers. Mapia 10 Aug. v. Amst. te Batavia. P. C. Hooft 10 Aug. v. Batavia n. Amst. Prons der Nederlanden (uitr.) 9 Aug. v. Al giers. Bennekom (uitr.) 8 Aug. v. Mollendo. Boskoop 10 Aug. v. Amst. n. West-Indie. Iris 10 Aug. v. Amst. n. Hamburg. Rhea 10 Aug. v. Amst. n. Bremen. a Ajax 9 Aug. v. Lissabon n. Amst. Berenice 9 Aug. v. Carthagena n. Alicante. Breda 8 Aug. v. Arica n. Ilo. Calypso 10 Aug. v. Amst. te Rotterdam. Deucalion 9 Aug. v. Cadix n. Barcelona. Strabo 10 Aug. v. Bordeaux te Amsterdam. KON. PAKETVAART-MIJ. Tasman 9 Aug. v. Batavia n. Singapore. KON. HOLL. LLOYD. Gaasterland (iutr.) 9 Aug. v. Pernambuco. Gelria )vacantiereis) 10 Aug. te Bergen. Kennemerland (thuisr.) 10 Aug. te Hamburg Orania (uitr.) 9 Aug. v. Santos. HOLLAND—AFR1KA LIJN. Heemskerk (thuisr.) 10 Aug. te Marseille. Nias 8 Aug. v. Zanzibar n. Dar-es-Salaam. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Blijdendijk 8 Aug. v. Rott. te Boston. Dinteldijk 8 Aug. v. Rott. te Vancouver. Gaasterdijk 9 Aug. v. d. Pacifickust te Ham- burg. Kinderdijk, v. Rott. n. d. Pacifuckust, 6 Aug. van Cristobal. Nebraska, v. d. Pacifickust n. Rott., 8 Aug. te Los Angeles. Sabor 6 Aug. v. Rott. te Vancouver. Sparandam 9 Aug. v. New-Orleans n. Rott. Leerdam, v. N. Orleans n. Rott., 10 Aug. v. Coruna. Veendam, v. Rott. n. New-York, 10 Aug. v. Boulogne. JAVA-NEW-YORK LIJN. Deli 9 Aug. v. New-York n. Java. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Insulinde (iutr.) 10 Aug. te Belawan. Modjokerto 10 Aug. v. Batavia 1. v. Londen te Rotterdam. Patria (uitr.) 10 Aug. v. Port Said. Toba (thuisr.) 9 Aug. v. Colombo. STOOMVAART-MIJ. OCEAAN. Stentor, v. Batavia n. Amst., 10 Aug. te Be lawan. Teiresias 10 Aug. v. Amst. te Gravesend. EMZETCO LIJN. Jonge Anthony 9 Aug. v. Barcelona n. Ge nua. Peisander 10 Aug. v. Batavia 1. v. Londen te Amsterdam. HOLLANDAUSTRALIA LIJN. Arendskerk (uitr.) 10 Aug. v. Antwerpen. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Eemstroom 9 Aug. v. Rott. te Hamburg. IJstroom 9 Aug. v. Forcados n. Lome. ROTTERDAM—ZPID-AMER1KA LIJN. Alcyone (uitr.) 9 Aug. te Montevideo. Zijldijk (uitr.) 9 Aug. v. Santos. Gedenkboek, uitgegeven ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan vpn den Neaerland- schen Middenstandsbond, door A. Ingenool Jr., directeur van het Fondsbureau. Het werk, dat circa 300 pagina's bevat, is royaal uitgevoerd en verlucht door een groot aantal foto's. Na een kort voorwoordi behan- delt de schrijver in een inleiding de positie van den middenstand heden ten dage. Hij legt er den nadruk op, dat de functie, welke de middenstand in het proces van distributie en productie voor onze samenleving vervult, onmisbaar is, waartoe hij verschillende cita- ten aanhaalt. Ook de wijze, waarop de orga- nisatie van den middenstand tracht orde en gezag steeds te steunen, komt mede voldoen- de tot uitdrukking daarin. Het eerste hoofdstuk bevat een omschrij- ving van het onstaan van den Nederland- schen Middenstandsbond, waaruit blijkt, dat deze opgericht is op een middenstandscon-'' gres, gehouden op 2 en 3 September 1902 te Amsterdam, onder voorzitterschap van prof. M. iNoordtzij. Dit congres is gehouden in na- volging van een tweetal congressen, dat reeds tevoren in Belgie was gehouden en waarheen toentertijd eenige Amsterdamsche winkeliers zijn gegaan, teneinde de beweging van den middenstand ook in ons land ingang te doen vinden. Ook de Nederlandsche Re- geering was daarbij vertegenwoordigd in en persoon van genoemden prof. Noordtzij Terwijl indertijd de voorbereiding voor dat congres in Amsterdam reeds gaande was, ontstond in Rotterdam ook een beweging om te komen tot het houden van een natlonaal winkelierscongres, wat echter, toen de pian- nen van Amsterdam beikend waren, uitgesteld werd tot na het Amsterdamsche congres. Het tweede hoofdstuk is gewijd aan „Twee belangrijke gebeurtenissen voor den midden stand in het jaar 1903". De eerste dier ge- beurtenissn was dp constitueerende vergaae- ring van den Nederlandschen Middenstands bond op 29 Januari 1903 te Utrecht, waar de statuten vastgesteld werden en een bestuur Mismoedig jonkman: 0, Eline, waarom ben je zoo plot- aeling veranderd? Vanoohtend zei je nog, dat je altijd ge- lukkig ton zijn wanneer ik aan je zij was, (Humorist) gekozen werd, waarvan aan het hoofd stond de bekende J. S. Meuwsen te Amsterdam, die in 1915 overleden is. De tweede gebeurtenis in dat jaar was het houden van een nationaal congres voor den handeldrijvenden middenstand te Rotterdam op 9 em 10 September 1903. Dit congres stond onder bescherming van de Nederland sche Regeering. Dr. Kuyper, toentertijd mi nister-president, was persoonlijk op dat con gres aanwezig en heeft daar eem rede gehou den, die in dit Gedenkboek nog in extenso wordt vermeld. Het is wel aardig uit deze rede te zien, hoevele van de goede raadgevin- gen, die de minister toen gaf, ook door den middenstand zijn opgevolgd. Op een ding blijkt het inzicht van dr. Kuyper gefaald te heben. Hij voorspelde namelijk in zijn rede, dat, wanneer de communicatiemiddelen nog veraer en aanmerkelijk uitgebreid zouden worden, de taaik van den middenstand wel afgeloopen zou zijn, daar dan de producemt zich zeer gemakkelijk in verbinding kon stel- lem met den consument. De uitkomst geduren- de de afgeloopen 25 jaren heeft echter het tegenovergestelde bewezen; de middenstand heeft zich weten aan te passen en daardoor ook zijn plaats in de maatschappij kunnen handhaven. De derde en vierde hoofdstuk'ken zijn zeer uitgebreid en geven een, zeer duidelijk overzicht van alle onderwerpen, die op de verschillende middenstandscongressen behan- deld zijn em van de conclusien em resolutien, die daarvan het gevolg zijn geweest. Want dit is wel opmerkelijik, dat de Nederlandsche Midtnstandsbond vanaf zijn oprichting ieaer jaar een congres heeft gehouden; zelfs in de oorlogsjaren is dit niet overgeslagen. En aan elk congres is als het ware een officieel ka rakter verleend doordat steeds Regeerings- personen er aan deel namen en verschillende autoriteiten hun naam er aan gegeven heb- ben, waardoor deze congressen steeds groote aandacht hebben getrokken. Bij het vergelijken van de conclusien1, op deze verschillende congressen genomen, blij'kt oak duidelijk een stijgende lijn aangaande het standpunt, waarop de middenstand zich gaandeweg heeft geplaatst. Waren eerst de conclusaen meestal vaag en weinig zeggend, meer en meer hebben zij in positieve beteeke- nis gewonnen. Dit hoofdstuk vooral lijkt ons van zeer groote waarde voor al degenen, die zich aan de middenstandsbeweging willen wijden, daar omtrent elk onderwerp en dit zijn er ongeveer 140 geweest duidelijk er uit blijkt hoe de middenstand zich daartegenover stelt Uit het vijfde hoofdstuk blijkt, dat de bond behalve de drie en twintig jaarlijksche con gressen nog elf buitengewone congressen en vergaderingen heeft gehouden. Ook omtrent deze bijeenkomsten wordt een beknopt, doch volledig resume gegeven over de behandelde onderwerpen. Als de hier bedoelde onderwer pen kunnen wij o.m. noemen invloed van den middenstand in de politiek, opzettelijke wan betaling, cooperatie, voor en tegen van tijde lijke invoerbelemmeringen, bedrijfsorganisa- tie en medezeggenschap en weeldebelasing. Van bijzondere beteekenis achten wij het zesde hoofdstuk, waarin vastgelegd wordt wat de bond tijdens den wereidoorlog voor den middenstand heeft gedaan. Dit is niet weinig geweest. In de eerste plaats heeft de bond zich zeer druk bezig gehouden op ini- tiatief van mr. M. W. F. Treub, toenmaals minister van Landbouw, Nijverheid en Han del, tot het vestigen en regelen van het mid- denstandscrediet. Ten tweede tot het regelen van maximum-prijzen in overleg met de ver. schillende distributiebureaux. En ten derde met het verkrijgen van verloven voor zaken- doende middenstanders. Het komt ons voor, dat vooral dit hoofdstuk voor later nog groo- ter waarde zal blijken te bezitten. Dan volgt een opsomming van verschillen- den bondsinstituten, die in hoofdzaak zeven nader worden genoemdl en omschreven, als de Raad1 van Advies van den bond, het bondsor- gaan, het bondsbureau, het „Meuwsenfonds'' de middenstandstenteonstelling, de Onder- linge Risico-Vereeniging voor den Handel drijvenden Middenstand, de informatiebu- reaux enz. Ook het achtste hoofdstuk is voor de mid denstandsorganisatie van beteekenis. Wij vin den daarin een omschrijving van 21 instel- lingen e d., welke door of met medewerking van de Nederlandsche Regeering in de afge loopen 25 jaren voor den middenstand zijn ontstaan. Verschillende van die instellingen zijn itumiddels reeds verdwenen, doch oak meerdere zijn op't oogenblik nog in werking en voorzien in cen ware behoeft van den han deldrijvenden en industrieelen middenstand. Behalve een omschriiving van de taak en de werking van den Middenstandsraad, en Hoogen Raadi van Arbeid en de Raden van Arbeid, wordt een zeer duidelijke uiteenzet- ting gegeven omtrent de werking van het In- stituut aer nijverheidsconsulenten, het Bu reau tot onderzoek van Handelswaren, het Nfijverheidslaboratorium te Delft, het Rijks- proefstation en den Voorlichtingsdienst ten behoeve der lederindustrie, den Rijksvezel- dienst, het Station voor Maalderij en Bakkerij en den Rijksrubberdienst. Ten slotte wordt oak de installing van de Kamers van Koop- handel en het Handelsregister daarin be- handeld. De middenstand heeft zich ook internatio- naal georganiseerd en daarvan gewaagd hoofdstuk negen. Voor dezen organisatievorm bestaat in de eerste plaats het Institut Inter national pour l'etude des problemes des clas ses moyennes, dat te Brussel gevestigd is en in welk instituut de Nederlandsche Midden standsbond steeds vertegenwoordigd is. Naast deze instclllng, die meer van weten- ijke strekking is, bestaat sedert 1924 ook de Internationale Middenstands-Unie, waarvan de Nederlandsche Middenstands bond eveneens deel uitmaak. De verschillen de conclusien omtrent een twaalftal onder werpen, behandeld op het laatstgehouden in- ternationaal congres van deze organisatie, worden in dit bosk eveneens gereleveerd. En ten slotte bevat het laatste hoofdstuk verschillende gegevens omtrent personen, die deel genomen hHiben aan de leiding van den Middenstandsbond gedurende de afgeloopen 25 jaren. Aan hen, die de beweging door den dood zijn ontvallen, wordt een gevoelig woord1 ge wijd. Na een kort besluit volgt nog een register van personen en organisaties benevens van de in het boek vermelde onderwerpen, een ledenlijst van den Middenstandsbond, een lijst van donateurs, de vermelding van de statuten en het Midenstandsbondslied. Het Gedenkboek is niet in den handel ge- bracht, doch wordt alleen in present-exem- pla'ren verspreid. ALKMAARSCHE EXPORTVEILI'NO. ALKMAAR, 10 Augustus 1927. In de he den gehouden veilingen werd betaald voor'. Bloem'kool le soort per 100 st. 6f 12, 2e soort 3—/ 5, Roode kool per 100 K.G. 3.604.30, Wortelen per LOO bos 2.40 tot 7.80, Rabarber per 100 bos 2.80 8.70, Zilvernep per 100 K G. 10f 16, Uien per 100 bos 1.903.30, Slaboonen per 100 K.G. 7.6015.60, Andijvie per 100 »tuks 0.703.80, Doperwen per 100 K.G. 6—/ 28, Kropsla p. 100 stuks 0.50 tot 2.1,0 Komkommers p. 100 stuks 3.50 tot f 9.20, Pieterselie per 100 bos 1.80 4.80, Peulen per 100 K.G. 12—/ 22, Postelein per bakje (5 K.G.) 0.18—/ 0.35, Snijboonen per 100 K.G. 10—/ 22, Spina- zie per bakje 0.110..36, Selderie per LOO bos 0.903.50, Tuinboonen per 100 K.G. 2.404.60, Roode bessen per 100 K.G. 2450, Zwarte bessen per 100 K.G. 2034, Tomaten per 100 K G. 9.60—/ 24.80, Appelen per 100 K G. 1644, Peren per 100 K.G. 434, Druiven per K.G. 0 88—/ 0.98, Meloe- nen per stuk 0.250.58. Blocveiling: aanvoer 6000 pond tomaten. NOORDSCHARWOUDE, 10 Aug. 66800 K.G. Aardappelen: Schotsche Mui- zen 4.10—/ 7.40, Duken 3.20—3.50, Eigenheimers 6.70—/ 7, Bl. Eigenhelmers 6.90*-/ 7.30, Drielingen 5.80—/ 6.20, 825 K.G. Spercieboonen 10.8011.80, 25400 K.G. Zilveruien: Zilveruien 1.40 .70, Drielingen 3.604, Zilvernep 9.10—/ 13.50, 225 K.G. Uien: Drielingen 5, Gele Nep 14 70, 9500 K.G. Roode kool 2—/ 3.50, 10200 K.G. Witte kool 1.20-/ 1.90, 4400 K.G. Gele kool 3— 4.0, alles per 100 K.G., 2000 bos Boswor- telen 1.6<>2 per 100 bos, 2430 stuks Bloem'kool 6.60f 14.90, 2e soort 1.20 tot 1.90 per ICO stuks. WIJDENES, 10 Aug. Veiling Tuinders- ■belang. Roode bessen 1022 ct., Witte bessen 10 tot 11 ct., Kruisbessen 6—8 ct., Peren 316 ct., Apelen 1018 ct., Komkommers 6—8 ct., Slaboonen 57 ct., Snijboonen 512 ct., Bloemkool per st. 510 ct., Roode kool 6 8 ct., Tomaten 710 ct., Meloenen 3750 ct., Augurken 1625 ct. WARMENHUIZEN, 10 Aug. 1927. Schotsche Muizen 7.108.90, idem grove 4.705, Drielingen 5.30— 5.60, Ideaal 4.204.80, Eigenheimers 7, Bloemkool le soort 9.20—/ 14.60, 2e soort 0.30—1.60, Roode kool 0.80 1.20, Zilvernep 9.9011.40, Zilver uien 1—/ 1.10, Zilver drielingen 3.20— 3.60, Slaboonen 18. Aanvoer: 19200 K.G. Aardappelen, 2000 K.G. Roode kool, 3050 K G. cZilvernep, 3860 stuks Bloem kool, 12 K.G. Slaboonen. BOVENKARSPEL „De Tuinbouw", 9 Aug. 1927. Heden besteedde men voor: Bloemkool I 6.50—/ 11, II 1.50—/ 3, Roode kool 1.40—/ 2.20, Witte kool 0.60 tot 1.10, Gele kool 5, Aardappelen: Groote Schotsche muizen 2.702.90, Kleine Schotsche muizen 2.603, Ideaal 2.65—/ 2.85, Kliene Ideaal: 1.60—/ 1.90 Ninetyfold 1.101.20, Kleine Ninetyfold 0.55, Due 1.30—/ 1.40, Wilde Due .75—/ 1.90, Blauwe 2.80, Kriel 0.45 ZAANDAM, 10 Aug. Veiling. „De Zaan- streek. Slaboonen 67 ct. per. pond, Snij boonen 6KSVi ct. per pond, Postelein 6— 28 ct. per kl. kist, Andijvie 16—60 ct. p. kist, Spinazie 40—56 ct. per kl. kist, Peen 412 ct. per bos, Selderie 519 ct. per bos, Pieter selie 215 ct. per bos, Uien 2 Yi4 ct. per bos Sla 2550 ct. per kist, Prolefieken 20 25 ct. per pond, Bessen 16—18 ct. per pond, Kruideniersperen 1516 ct. per pond, Ci- vtroenen 3 per 100. - BROEK OP LANGENUijK, 10 Aug. ^T. Langedij'ker Groentenveiling. Bloemkool le s. 9.5019.20; Bloemkool 2e s. 1.60 4.20, per 100 stuks; Wortelen 3.90-*-/ 5, per 100 bos; Roode Kool 22.90; Gele Kool le s. 2.80—/ 3.50; Witte Kool /T.80 1.90; Tomaten A 1822.70; Toma ten B 16.70—/ 22; Tomaten C 13— 17.70; Tomaten CC 2—f 3.30; Slaboo nen 11.80—/ 13.50; Bieten 2.30; Zilver- nep 1010.90; Aardappelen: Schotsche Muizen 5—8; Schoolmeesters 8.70 9.20; Due of York 3.203.30: Eigen heimers 5.105.50; Drielingen 3.20 5.70, alles per 100 K.G. Aanvoer: 18000 stuks Bloemkool; 320 bos Wortelen; <46500 K.G. Roode Kool; 15500 K.O. Gele Kool; 2500 K.G. Witte Kool; 1800 K.G. Tomaten; 400 K.G. Slaboonen; 400 K.G. Bieten; 500 K G. Zilvernep; 34600 K.G. Aardappelen. SCHAGEN, 11 Aug. 1927. Op de heden gehouden week-veemarkt waren aangevoerd: 4 Paarden 200—/ 300; 13 Stieren 150— 400; 46 Geldekoeien (mag.) 180 315; 70 Geldekoeien (vette) 270440; 40 Kalfkoeien 220—/ 420; 10 Pinken 140210; 38 Nuchtere kalveren 10 20; 75 Schapen (magere) 24—/ 35; 143 Schapen (vette) 30—/ 37; 150 Lammeren 1923; 8 Bokken en Geiten 38; 18 Varkens (mag.) 22—/ 28; 39 Varkens (vette) per K.G. 64—68 cent; 219 Biggen 14—/ 22; 206 Kippen 0.60—/ 1.50; Ha- nen0.15—/ 1.05; 144 K.G. Boter 1.50— PURMEREND, 10 Aug. 1927. „Afslag- vereeniging Beemster, Purmerend en Omstre- ken." Aardappelen 1.25—/ 1.87 per zak, 25 K.G.; kl. Aardappelen 0.561.25 per zak, 25.K.G.; Slaboonen 1.55—/ 2.80 per zak, 15 K G.; Snijboonen 0.75—/ 2.05 per zak 15 K.G.; Tuinboonen 4—11 cent per zak, 15 K.G.Doperwten 1.90—/ 8 per zak, 50 K.G.; Roode Aalbessen 1645 cent per K.G.Klapbessen 12—/ 18.50 per 100 K.G.; Perziken 6.90 per 106; Komkom mers 1.70—/ 4.10 per 100; Bloemkool 2.4011.40 per 100; Roode Kool 5.10 8.10 per 100; Sla 1.50—2.40 per 100 krop; Andijvie 3—/ 3.50 per 100 krop; Wortelen 6.30—/ 9.40 per 100 bos; Uien 0.65-/ 0.90 per 25 K.G.; Augurken: Middel 17—27 cent; Basterd 4550 cent; Grof Fijn 95 cent; Stek 811 cent; Bommen 1—6 cent per mand (6 K.G.) Peren: Jan- baas 5—/ 8; Suiker 8—/ 10; Goudbal 3—/ 7; Kruideniers 14—/ 28; Appelen: Yellow Transp. 19—/ 26, per 100 K.G. TOMATENVEILING. 1 BEVERWIJK, 10 Aug. 1927. Op de hedtert gehouden Tomatenveiling werd betaald voor: Tomaten A 18—20 cent; B 16—1714 cent; C 516 cent; CC 710% cent; Bonken 6 10 cent, alles per K.G. BEVERWIJK, 10 Aug. 1927. R. K. Coop. Tuinbouw Vrije Groenten Fruitveiling Snijboonen 15—20 cent; dik z. dr. 81/2—1214 cent; id. m. dr. 8—11 cent; grove tros 13— 18 cent; Doppers 1220 cent; Groentjes 1422 cent; Raspers 1734 cent; Bruine Cap. 15—29 cent; id. Witte 21—32 cent; Tuinboonen 3—10 cent per K.G.; Sla 14 2 cent; Andijvie 1—2 cent; Bloemkool 4—12 cent; Komkommers yi—5 cent per stuk; Aardbeien 34—46 cent; Frambozen 49—65 cent; Aalbessen 0.90—/ 1.20; Rijp 0.85 1-05 per slof; Postelein 3545 cent per kist; Wortelen 6—11 cent; Rabarber 5—914 cent per bos; Druiven le s. 1—/ 1.05 per Kilogram. BEVERWIJK, 10 Augustus 1927. Oogst. Ten overstaan van Notaris Boerlage werd Woensdag publiek verkocht 16 H A. te veld staande gerst in 7 perceelen en staande in de Wijkermeerpolder. Opbrengst 35—/ 74. Kooper voor perceelen 1, 2, 3, 4 en 6 de hern Barendrecht, perceel 5 de heer Vrijland te Halfweg en perceel 7 de heer E Gerritsen. Ontruiming der velden voor of op 1 Oct. Advertentien x Getrouwd: G. S. AMOUREUS Jr. en M. J. HENTSCHEL, die mede namens wederzljdschs familie dank zeggen voor de be- langstelling bij hun huwelijk onder- vonden. Heiloo, Voor de zeer vele blijken van belangstelling, bij onze 25-jarige Echtvereenigingondervonden,betui- gen wjj onzen hartelijken dank. FAM. H. KOSTELIJK. a Heemraadstraat 5, Heden overleed, na een smartelijk doch geduldig lijden, onze beste Vader, Be- huwd- en Grootvader, de Heer in den ouderdom van ruim 81 jaar. Jb. HEINIS. E. HEINIS— Klinkhamer. C. HEINIS. T. HEINIS— Kistemaker en Kleinkinderen. Grootschermer, 10 Aug. 1927. Eenige en Algemeene kennisgeving. WIE HELPT zijn ambtgenooten, medewerkers, eel- lega's, employe's, vrienden en bioed- verwanten herinneren aan de voor. treffelijkheid der BIO BEN Pljpe« van f 2.—. t v.>

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 3