VERBAZENDE VERLICHTING VAN INDIGESTIE. hoofd- en k.iespijn Buitenlandsch gemengd nieuws. Het collier tan in vijf minuten worden verkregen door het gebruik van een half theelepeltje Gebis- mureerd Magnesium in eene kleine hoeveel- heid warm water, onmiddellijk na het nutti- een van voedsel, of wanneer pijn wordt ge- voeld. Duizenden die het geprobeerd hebtoen verklaren dat er geen middel bestaat dat met Gebismureerd Magnesium te vergelijken is voor indigestie, maagontsteking, aciditeit en dyspepsie. Denkt er aan om Gebismureerd Magnesium te vragen, het middel dat ge- wiarborgd wordt Uw pijn binnen 5 minuten trt btdaren te zullen brengen, of anders ikunt gij op aanvraag Uw geld terug beko- rnen. Verkrijgbaar bij alle goede Apothekers en Drogisten a 1. —per flesch. lltsma, N.H., schoenmaker, Wildemanshofje 6 naar Velsen. A. Moeken, N.H., slager, Wildemanshofje 6, naar Velsen. E. Geijer, Ev. dienstbode, Langestraat 79, naar Bloe- mendaal. H. J. Kempes—Bennik, R.K., polderstraat 4, naar Amsterdam. C. Ko- rtdan, R.K., Lutt. Oudorp 58a, naar Uit- ceest. A. Visser, N.H., leeraar, Westerweg 112a, naar Bergen, N.H. J. van de Kap- pelle, drukker, Bleekerskade 83a, naar Uit- aeest. - A. W. Swier, N.H., klerk N.S Spoorstraat 5, naar Oudorp, N.H. J. M. Kool, N.H., Parkstraat 6, naar Wijdenes. C. R. van Ree, koopman, Emmastr. 66, naar Haarlem. C. Bott, N.H., dienstbode, Spoorstr. 44, naar Duitschland. J. P. Bu- tens geb. Hazevoet, C.G., K. van 't Veerstr. 21, naar Haarlem. Tr. Plevier, N-Fh, dienstbode, Langestraat 58, naar Venhuizen. _C. Bruin, R.K., dienstbode, Verl. Landstr. 21, naar Harenkarspel. A. M. M. Buij- iendorp, R.K., directrice van een stoomwas- scherij, Stationstr. 47, naar Oosterhout. C. E. Pietersen, geb. van Stam, N.H., Steijn- straat 43, naar Huizen. N. v. d. Vlies, N H dienstbode, Spoorstraat 6, naar Pet- ten G. van Dok, N.H., C. W. Bruinvisstr. 5, naar Enkhuizen. E. Hart, dienstbode, Lutt. Oudorp 29, naar Koediik. N. de Vries, N.H., fabr. arbeider, Oudegr 209, naar Bergen. M. E. Querelle, R.K., win- keljuffr., Boterstraat 16, naar Amersfoort. - W. M. M. Querelle, R.K., winkehuffr., Boterstr. 1, naar Amsterdam. S. ttoorn, N.H., dienstbode, Vamebro:.; 17, naar per tren, N.H. M. A. C. G. Wanders, R.K., modiste, Houttil 23, naar Arnhem. J. van loolen, gymn. leeraar, Einmastraat 43, naar Appingcdam. J. Kuiper, N.H., Nieuwp.l. 93, naar Texel. - C. van Dijk, G.K., huis- houdster, Nieuwp.laan 93, n. Texel. Ih. Langenberg, G.K., le Landdwarsstr. 3, naar Akersloot. 1. C. Bakker, R.K., win- kelbed., Verdr. Oord 72,' Amsterdam. R. 0. van Gennep, Rem. G., directeur N. V. Autohandel, Nassauplein 26, naar's Gra- venhage. P. C. Rike, Rem., administrateui Ritsevoort 28, naar Egmond aan Zee. O, de Boer, G.K., timmerman, Landstraat 36; naar de Rijp. J. Kos, R.K-, los werkman, Bloemstraat 16, naar Z.-Scharwoude. G. Lena, R.K., granietwerker, Cchagenstr. 2, naar Italie. D. J. Wuis, N.H., monteur, •Snaarmanslaan 107, naar Iexel. T. J. A. Loogman, R.K., br.-onderwijzer, Nassaulaan 30, naar Ned. O.-lndie. T. H.' A. Libert, R.K., br.-onderwijzer, Nassaulaan 30, "naar Ned. O.-lndie. P. de Hart, N.H., dienst bode, Kweerenpad 22, naar Avenhorn. -— J. van Wolferen, reiziger, C. W. Bruinvisstr. 21, naar Amsterdam. P. Krijnen, N.H., woonschipper, naar Helder. L. de Heus, •N.H., etaleur, Tui'nstraat 40, naar Rotter dam. A. Smit, N.H., koopman, 2e Landdw. straat 31, naar St. Pancras. Tr. Hop, 'N.H., 2e Landdw.straat 31, naar St. Pan- eras. J. M. Jes, N.H., Hulststraat 6, naar Haarlem. Jhr. M. G. Just de la Paisieres, N.H., Westerweg 90, naar's Gravenhage. A. Hinke, R.K., dienstbode, 2e Tuindw.str. 23, naar Oudorp, N.H. M. Heiligenberg, N.H., beurtschipper, naar Rotterdam. H. Smit, D.G., agent R. v. A., Nieuwp.laan 74, naar Utrecht. A. Scholtus, N.H., winkel- bediende, Stationsweg 112, naar Veenendaal. - P. Th. Janken, R.K., 1.1. scheepsbouwer, Wagenm.str. 22, naar Haarlem. G. Vis- Jer, N.H., scheepsbouwer, Voormeer 21, naar Haarlem. G. JJSchuit, N.H., timmerman, Uitenboschstraat 7, naar Bergen, N.H. ■G. van Dalen, N.H., Geesterweg 15, naar Bergen, N.H. A. C. den Hengst, N.H., reiziger, Eikelenbergstraat 15, naar Delft. B. S. Steijn, geb. Lantermans, N.H., van der Kaaijstraat 3, naar Delft. G. C. H. 'Zipp, N.H., 1.1. verpleegster, Patern.str. 16, naar Helder. C. M. Dikkeboom, C.G., dienstbode, Koningsweg 63, naar Bloemen- daal. -— C. Sneekes, R.K., slagersknecht, ►Fnidsen 101, naar Castricum. J. Rutten, R.K., electricien, Stationstraat 70, naar Bre da. E. M. Netten, R.K., ass. apoth., Lan gestraat 15, naar Amsterdam. P. C. van Haren, Rem., commies N. S., Westerweg, naarl Zwolle. P.-de Rover, Rem., kantoor- bediende, Fnidsen 41, naar Heiloo. A. H. Kallmann, R.K., vyinKelbed., Huigbrouwerstr, 8, naar Leeuwarden. A. G. Wolf, Verdr. Oord 81, naar Opperdoes. J. de Geus, R.K., naaister, le Tuindw.str. 12, naar Amersfoort. vj. R. Schermer, Rochdalestr. 10, naar Heiloo. J. J. Hoekmeijer, R.K., arbeider, Fabrieksweg 3, naar Nijmegen. C. Frederiks, R.K., arbeider, Limmerhoek 33, naar Bovenkarspel. R. Tool, R.K., dienst bode, Zeglis 245, naar Spanbroek. P. T. Dammes, N H., kantoorbediende, Langestr. 96a, naar Rotterdam. P. Mus, N.H., kell- ner, Verdr. Oord 65a, naar Leeuwarden. H. M. A. Quack, E.L., dienstbode, Toussaint- straat 6, naar Heiloo. M. Th. Joustra, D.G., Emmastraat 31, naar Bolsward. A. Nebe, N.H.. dienstbode, Wilhelminalaan 10, Duitschland. R. W. J. van Soestbergen, RK., fabr. arbeider, Heiligland 10, naar Duitschland. N. Snijders, N.H., dienstbo de, Westerweg 39, naar Schagen. A. Tel- jeur, monteur, Clarissenbuurt 53, naar Am sterdam. J. G. Gielen, R.K., handelsagent, Keetgracht 2, naar Amsterdam. E. de Kuiper, N.H., pens.houdster, Keetgracht 2, naar Amsterdam. H. W. Kohler, R.K., R.K.rwinkeljuffr., Sftijnstr. H. Holsmuller, N.FT., 8, naar Zwolle. koopman in granen, Emmastraat 1, naar Amsterdam. H. Ce- vat, N.H., dienstbode, Emmastraat 1, naar Amsterdam. P. A. S. Blankendaal, geb. Muis, R.K., Molenbuurt 7, naar Enkhuizen. L. Room, R.K., Kenn.str.weg 9, naar Am sterdam. I. van der Linden, dienstbode, Houttil 46, naar Zaandam. 'J. M. de Vries, geb. Heijnis, N.H., Karl Marxstr. 2, naar Leiden. J. A. Steenstra, geb. Ort- mann, R.K., fabr. arbeider, Heiligland, naar Leiden. J. Ph. Vermeulen N.H., reiziger, Paternosterstr. 3a, naar Hilversum. C. H. Smit, dienstbode, Stationsweg 130, naar Am sterdam. E. Palik, R.K., dienstbode, Lan- estraat 39, naar Amsterdam. A. J. L. ansen, R.K., los arbeider, Ingelandstr. 13, naar Amsterdam. B. C. Nierop, N.H., dienstbode, Dijk 2, naar Winkel. C. de Ruiter, N.H., exp. knecht, Dahliastraat 21a, naar Heiloo. J. van Dijk, N.H., venter, Klein Nieuwland 2, naar Arnhem. W. H. P. Timmer, huishoudster, Emmastr. 25, naar Amsterdam. D. P. Tuijn, N.H., rijksambtenaar, Laat 127, naar Ned. O.-ln die. Jhr. L. G. Just de la Paisieres, N.H., Prins Hendrikstr. 30, naar den Haag. J. de Vries, N.H., Stuartstraat 81, naar Zeist. J.. Mosch, R K., slagersknecht, Ritsevoort 26, naar Warmenhuizen. G. Smit, N.H., fabr.arbeider, Zeglis 37, naar Wormerveer. M. J. Walraad, N.H., boekhouder, Prins Hendrikstr. 30, naar Almelo. J. W. Gel- derblom, C.G., dienstbode, Prins Hendrikstr. 30, naar Almelo. G. C. Stolker, N.H., te- legrambesteller, Molenbuurt 31, naar Aven horn. J. Westinga, G.K., schilder, Laat 93, naar Coevorden. D- J- Memeling, N.H., ingenieur P.E.N., Houtweg 21, naar Bergen, N.H. J. R. Moelaert, instrument- maker, le Landdw.str. 11, naar Zaandam. A. H. M. H. Receveur, R.K., advocaat, Nieuwl.singel 53, naar Venlo. P. J. Log ger, R.K., arbeider, Keizerstraat 5a, naar Heiloo. K. Logger, R.K., motorschipper, Keizerstr. 5a, naar Heiloo! H. Geel, N.H., timmerman, Heiligland 10, naar Amsterdam. Wed. C. Beuke geb. Hartog, N.H., Spoor straat 41, naar Amsterdam. R. Dolder- sum, N.H., slagersknecht, Spoorstr. 54, naar Hoogeveen. A. Brugman, N.H., huishoud ster, 2e Landdw.str. 14, naar Beemster. P. G. J. Jung, N.H., drukker, Toussaintstraat 8, naar Heiloo. W. A. Zomerdijk, geb. Veld- man, R K., Voormeer 23a, naar Helder. F. A. Hazes, R.K., loopknecht, Ged. Baansl. 13, naar Oudorp. door ELISE WESSEL1NK- -RUTGERS. correspondent, Houtweg 9, naar Egmond- binnen. N. J. Speur, N.H., kappersbedien- r n v^terdam lla> naar Koog a. d. Zaan. J- P. N. C. Mans, R.K., boekarukker, Ooster- H. G. B. Vermeer, Het weer viel tegen. Het groote gezelschap, dat zich op het prachtige landgoed van het echtpaar de Greeve verzameld had, zag zich in zijn verwachtingen bedrogen! Er kon geen sprake zijn van dolen in de orrrliggende bosschen, van roeien op de schilderachtige vijvers, van tennissen op de nieuw-aangeleg- de banen, van droomen bij rozengeur en ma- neschijn! Bijna onafgebroken drupte een zeurige regen neder uit den grauwen hemel, de wind! was guur en het hoekje bij den haard oefende op oud en jong meer aantrek- kingskracht uit dan het lieflijkste prieeltje in park of tuin. De stemming van de gasten had echter weinig geleden door den tegenspoed. Er werd zoo af en toe eens even gemopperd en ge- klaagd, maar men schikte zkh over het al- gemeen voorbeeldig in wat toch niet te veran- deren vitl en men wist zich binnenshuis uit- stekend te vermaken. „Het hindert niet! Wij apelen eenvoudig wintertje!" beweerde een van de jonge meis- jes en die uitdrukking beschreef den toestand vrij nauwkeurig. Dans-avonden, tooneelvoorstellingen, mu- ziekuitvoeringen bleken welkome afleidlngen en de under gelach en gescherts getroffen vcorbereiding en vulden menig uurtje van de lange triestige dagen. De g^stvrouw was de vroolijkste van al ien. Zij was nog maar kort getrouwd en zij genoot ontzaglijk van het succes, dat haar eerste groote logeerpartij ondanks de onge- lukkige weersgesteldheid bleek te hebben. Zij was onuitputtelijk in het verzinnen van preijes en zij kwam telkens met een of ander grillig voorstel voor den dag, dat onveran- derlijk met de levendigste instemming werd begroet. „Groot gala-diner vanmiddag!" kondigde zij op een buitengewoon somberen dag tijdens het theedrinken in de ruime hall aan. „Wij trekken ailemaal onze mooiste kleeren aan en halen onze kostbaarste sieraden, voor den dag! Ter eere van Ja, ter eere van wat eigenlijk?" Juist op dat oogenblik kon men een auto over het grint v66r het huis hooren knarsen. De spreekster greep dien wenk onmiddellijk a all en vervolgde: „Ter eere van mijn broer Harry, die daar juist uit de stad terug komt! Hij is twee da gen weg geweest! Zijn (hirskomst mag dus wel plechtig worden gevierd!" „En na het.gala-diner cen gala-ball" stel- de een-der dames voor. „In de groote balzaal!y' vulde sen tweede aan. „Gced! In de groote baizaal!" brsliSt de gastvrouw. „Die moet nog worden inge- wijd!" Haar man, veel ouder dan zij, schudde mm of meer bedenkelijk het hoofd, maar het was hem niet mogelijk, haar stralende levensblij- heid te weerstaan en hij verliet een oogenblik later de hall, om persoonlijk eenige orders voor den avond te geven aan zijn major- domus. „Iedereen genceg thee gehad?" vroeg ae gastvrouw. „Dan heffen wij de zitting op! Wij mogen wel een extra half-uurtje hebben voor one toilet, want. Waar is IJvonne opeens geblevem?" viel zij zichzelve plotse- ling verwonderd in de rede. ,.Ik heb haar in het gehee' niet zien weggaan!" „Zij is naar boven, om een boek te halen!" wist een aer gasten te vertellen. ,,Daar komt zij al weer aan!" Inderdaad kwam IJvonne de Breuil, een vroegere kostschoolvriendin van Nanny d'e Greeve, langzaam de breede trappen af. A Her oogen richtten zich onwillekeurig naar de slanke, met opvallenden eenvoud ge- kkede gedaante. „Heb je daarboven een geest gezien?" riep een overmoedige stem haar toe. A'llen lachten. IJvonne's glJaat scheeh Tk derdaad het vermoeden te wettigen, dat zij daarboven een minder aangename ontmoe- ting had gehad, maar zij ontwapende dat vage vermoeden terstond, door" vroolijk lachend te verklaren, dat zij altijd zoo eigen- wijs ernstig liep te kijken, als zij er toevallig niet bij' dacht, dat zij door anderen gezien kon worden. Het gezelschap zwermde de prachtige trappen op en verspreidde zich naar de ver- schillende kamers. Een oogenblik later weergalmde een luide gil door de hooge gangen. Verschrikte gezichten kwamen te voor- schijn om haastig weder opengetrokken deu- ren heen. Men riep, men vroeg, men giste Weldra wist ieder, die zich in de buurt be- vond, dat uit de kleedkamer van de vrouw des huizes een collier van groote waarde ver- dwenen was. De plannen voor den avond geraakten on middellijk op den achtergrond; niemand dacht er meer aan, zich te gaan verkleeden; alien groepten fezamen in het groote, ge- welfde portaal, waaraan de kleedkamer van Nanny de Greeve gelegen was. Met een ontsteld gezicht beantwoordde zij de vele vragen, die rond haar opklonken. Neen, haar juweelen bevonden zich maar zelden achter slot. Het stalen kistje, waarin de etui's geborgen werden, stond gewoonlijk op een tafeltje bij het raam. Neen, niet op slot! Onder het personeel was niemand, die niet al jaren lang op't landgoed in dienst was. De gedachte aan diefachtige bedienden was, naar zij meende, uitgesloten. Maar wie Oeh neen, natuurlijk verdacht zij nog min der een van haar gasten! Het was immers niet mogelijk, datEn bovendien waren zij immers alien tegelijk naar boven ge- gaan! Wie was het, die het eerst zijn blikken op IJvonne de Breuil richtte? Dat kon niemand zich later met zekerheid herinneren, maar het was een feit, dat meerdere oogen rustten op de eenige van al de gasten, die voor verden- king in aanmerking zou kunnen komen! IJvonne was immers de eenige, die gedu- rende de laatste uren deetage had betreden, waarop de diefstal had plaats gevondeni Haar kamer grensde aan die van haar gast vrouw! En dan iedereen wist, dat IJvonne arm was, dat het haar moeite kostte, mee te doen met den kring, waarin de goedhartige Nanny haar had binnengehaald! Het jonge meisje stond, als steunzoekend, tegen de post van haar kamerdeur geleund, doodsbleek, in haar groote, grijze oogen een uitdrukking van angst en ontzetting, die bij na als een verontschuldiging kon gelden voor de beleedigende achterdocht van haar mede- gasten. Zij zag in haar verbeelding opnieuw, wat zij enkele oogenblikken tevoren, toen zij op verzoek van een der dames een boek uit haar kamer was gaan halen, in werkelijk had ge zien; zij zag Harry Waller in zijn vochtige auto-jas als een dief uit Nancy's kleedkamer sluipen met iets zwarts in zijn hand! Hij had haar niet opgemerkt; de dikke looper op de trap had het geluid van haar schreden gedempt. Hij was in een flits weer verdwenen. Met bonzend hart had zij een oogenblik in haar kamer gestaan. In zijn manier van doen was iets geheimzinnigs, schichtigs geweest, dat zijn onschuldig bezoek aan de vertrekken van zijn zuster bijna een misdaad had doen schijnen Maar zij had de malle gedachten, die zich aan haar opdrongen, haastig weer verban- nen Harry Waller was niet tot een slechtheid in staat! Hij was' wat lichtzinnig geweest, dat wist zij; hij had een tijdlang grof ge- speeld, maar dat was voorbij, hij had zijn leven veranderd! Nog onder den indruk van het vreemde gebeuren was zij naar beneden gegaan. En nu dit! Als in een benauwden droom luisterde zij naar de warreling van stemmen en met een plotselingen, heftigen schok begreep zij, dat van enkelen der aanwezigen een aaem van wantrouwen naar haar uitging. Zij wist, dat het haar maar een paar wdorden behoefde te kosten, om Maar neen, zij zou die woorden niet uitspreken! Zij kon het niet, omdat zij Harry Waller lief- had, meer dan haar leven, meer dan haar eerlijken naam! Maar zij moest hem waar- schuwenZij moest hem smeeken, om te her stellen, wat hij in een oogenblik van afdwa- ling, van cntoerekenbaarheid moest hebben gedaan „Wel, wat is hier aan de hand?" vroeg plotseling een vroolijke stem, die zich nog niet had laten hooren. Allen keken om naar Harry Waller, die bedaard omiaag kwam van de tweede ver dieping, waar zijn kamer zich bevond Een koor van cpgewondcn stemmen lichtte hem in. Tot verwondering van al de aanwezigen barstte hij bij het vernemen van de jobstij- ding in een schaterlach uit. „Dat moet ik eerst met eigen oogen zien sprak hij „Ik ken mijn zuster beter dan een van je alien! Zij heeft vermoedelijk met haar neus gezocht! Of het etui een ander plaatsje gegeven en dat onmiddellijk daarna weer ver- getenLaat mij maar eens begaan!" Hij drong de kleedkamer binnen, rommelde in 't juweelenkistje, snuffelde in een lade, bukte zich, om onder een kast te kijken, tilde het stalen kistje op en „Hoera!" riep hij. Achter het kistje in plaats van er in! Had ik gelijk of niet? Als Nanny weer eens begint te schreeuwen, schrikt dan maar niet zoo, stumpers! Bij haar komt alles vanzel'f weer terecht! Ik ken haar manieren zoo'n beetje, zooals je ziet!" Verheugd, dat de spanning voorbij was, lachten en praatten alien aooreen. Nanny de Greeve kreeg menig vroolijk verwijt te hooren over de opschudding, die zij veroor- zaakt had! Des avonds onder het dansen in de schitte rend veilichte baizaal trok Harry Waller de vriendin van zijn zuster mee naar een rustig hoekje in een diepe vensternis. „Is het waar, dat je morgen vertrekken wilt?" vroeg hij. „Dat moet ik immers weH" antwoordde zij droevig. „Waarom?" „Denk je, dat ik hier blijven kan met men seh€n, die"mij van* een diefstal hebben ver- dacht?" „IJvonne, je droomt!" „Dat zou je niet zeggen, als je er bij was geweestMaar Harry, wat deedt. jij in je auto-jas in Nanny's kamer?" Mi ijn hemel, hoe weet jij, dat ik „Ik heb je gezien!' „Maar waarom heb je dat dan niet dade- lijk gezegd, toen je merkte, dat er gekken waren, die jou drufden verdenken?" Zij antwoordde niet. „IJvonne", vroeg hij, haar hand in de zij- ne nemend, „je hebt toch niet geloofd Maar ja, je hadt er eigenlijk alle reden toe! Ik kan het je niet kwalijk nemen! En je wilde dus liever zelf verdacht worden1, dan mij verraden?" „Ik kon Nanny dat verdriet niet aand'oen!" ontweek zij. „Was het om Nanny of om mij? Wie van ons beiden wilde je eigenlijk sparen? Neen, ik laat je hand niet los, voor je mij gezegd hebt, voor wie je je wilde opofferen! Je hebt mij onlangs afgewezen was dat ook lou- ter opoffering, omdat je toevallig arm bent? Luister eens liefste! Ik heb van- daag een vroegeren misstap goedgemaakt. Toen ik eens erg in moeilijkheden zat5 ge- speeld, als een dwaas, en verloren, liet ik stilletjes Nanny's collier namaken en beleen- de het echte. Slecht van mij, ja, maar die zaak is tenslotte toch de oorzaak geweest, dat mijn oogen zijn opengegaan voor de gevaren, die mij dreigaen. Ik heb mijn leven gebeterd. Ik verdien nu ruim geld en door een erfenis kon ik eindelijk het echte collier iniossen. Ik kon niet weten, dat Nanny zich juist vandaag zoo vroeg zou gaan kleeden en dan nog wel het collier wilde omdoen, dat veel te mooi is voor gewoon huiselijk gebruik! En zoo kwam het, datJe kunt nu niet meer ontkennen, IJvonne, dat je van mij houdt! Zul je mij opnieuw afwijzen, als ik zeg, dat ik genoeg verdien voor ons beiden en dat zon- der jou het leven geen waarde voor mi] heeft?" „Ik mag het collier van mijn zuster wel dankbaar zijn!" sprak hij een oogenblik la ter. „Eerst heeft het mij van mijn speelzucht genezen en nu heeft het mij verraden, dat je van mij houdt! Het heeft jou een paar moei- lijke oogenblikken bezorgd, maar die zal ik je gauw genoeg doen vergeten, dat beloof ik je!" Nog dienzelfden avond maakte Harry Waller zijn verloving met IJvonne de Breuil aan het gezelschap bekend, maar beiden zwe- gen wijselijk over de rol, die het collier daar- bij had gespeeld. GRATLE NA TWINTIG JAAR. Nu vrijwel de geheele wereld1 totnogtoe te- vergeefs aandrin^t op het verleenen van gra tie aan Socca en Vanzetti, is't wel merkwaar- dig, dat president Coolidge dezer dagen gra de heeft verleend aan een man, die twintig jaar geleden ter dood werd veroordeeld, be- schuldigd van moord op een visscher, doch hardnekkig zijn onschuld heeft volgehouden Het betreft hier en Montenegrin, een zekeren Vaco Perovic, die eerst vier jaren heeft door- gebracht in een gevangenis van Alastra en daarna zestien in de gevangenis van Leaven worth. Hij werd ter docd veroordeeld na een proces, waarvan hij verklaarde dat hij weinig begreep, omdat hij geen Engelsch verstond. Vrienden traden echler voor hem in de bres bij den toenmaligen president Taft, die het vonnis veranderde in levenslange gevange- nisstraf. Dit redde wel het leven van Perovic, dooh hij kon met deze verandering geen g£ noegen nemen, daar hij zijn vrijheid terug- wenschte. Derhalve bracht hij zijn zaak op nieuw voor, betoogend dat hij niet kon toe- stemmen in de verandering van het vnnis, daar levenslange gevangenisstraf erger was dan de dood en daarom niet een verminde- rign, doch eerder een verergering was van zijn lijden. Perovic werd tenslotte op eere- woord vriigelaten en begon een barbierszaak. die hij tot bloei bracht. De recbter wees ech ter zijn pleidooi af en gelastte, Perovic weder gevangen te zetten. President Coolidge is dezer dagen echter tusschenbeide gekomen, met het gevolg dat Perovic thans weer vrij man is. DE KONING DER PAARDEN- DIEVEN. In een Zuid-Slavische gevangenis is dezer dagen Franz Jellinek gestorven, een oud-cir- cusrijder, de beroemdste paardendief, die dan ook den bijnaam van den koning der paarden dieven had gekregen. In zijn circustijd had Jellinek zich een bui- tengewone bekwaamheid verworven om paar den te temmende dieren volgden hem als waren zij gehypnotiseerd. Als hij een paard riep, kwam het naar hem toe, ook al zag het Jellinek voor het eerst. Onder die omstandig- heden viel het hem gemakkelijk een groot aantal dieren te stelen. In de laatste jaren wist hij zich alleen in Slavonie van 54 prach tige paarden meester te maken, waarvan hij de meeste over de grens wist te brengen en te •verkoopen. Op een goeden dag echter liet zijn geluk hem in den steek en viel hij in handen van de gendarmen. ACHT DAGEN IN EEN OPEN BOOT OP DEN OCEAAN. Twee Fransche visschers hebben een on- pleizierig avontuur beleefd. Toen de bemanniug van een schoener bij tablctten^o^efc^ Prijs75cts New-Foundland wilde gaan visschen en daar- toe in een sloep de lijn ging uitleggen, raak- ten deze twee manmen in een dikken mist en een krachtig getii dreef de boot van het schip af. Toen de mist optrok, was de schoener niet meer te zien. Acht dagen lang waren de twee mannen aan de zware zeeen overgeleverd. Voortdu- rend moesten zij uitzien naar een of ander voorbijvarend schip en het water uit hun boot hoozen. Om de dagen te tellen, zetten zij met hun mes kepen in den kant van de boot. Teneinde langer met het beetje vcedsel, dat zij bij zich hadden, te kunnen doen, gebruikten zij slechts een halve scheepsbeschuif per dag en een klein beetje water. Na drie dagen was al het water op. De laatste scheepsbeschuif hadden zij opgegeten, toen een schip in zicht kwam, maar dit merkte hen niet op. Toen zij opge- pikt werden, lagen zij uitgeput op den bodem van hun boot en moesten met touwen aan boord gehaald worden. De scheepsdoktei zcrgde er toen verder voor, dat zij weer ge- heel opknapten. 445ste STAATSLOTERIJ. Trekking van Woensdag 10 Augustus. 2de klasse 4de lijst. Prijzen van 30,- 27 41 50 63 94 99 273 310 329 381 401 526 618 644 656 746 769 778 868 880 903 909 923 936 1121 1126 1130 1205 1255 1265 1371 1426 1458 1470 1489 1491 1495 1580 1588 1616 1740 1760 1762 1877 1961 1977 1980 1991 2015 2022 2046 2056 2059 2061 2095 2112 2158 2187 2208 2281 2297 2327 2475 2544 2577 2605 2658 2672 2687 2697 2729 2810 2827 2855 2942 2955 2991 3003 3006 3050 3065 3097 3106 3150 3189 3239 3283 3286 3337 3399 3435 3448 3470 3523 3540 3603 3629 3684 3697 3739 3801 3856 4072 4083 4091 4132 4139 4140 4179 4209 4246 4345 4387 4393 4741 4789 4822 4849 4869 4923 4970 4985 5056 5163 5287 5405 5408 5420 5439 5468 5509 5540 5674 5687 5702 5706 5717 5782 5794 5809 5823 5962 5974 5980 6107 6138 6139 6231 6282 6368 6372 6408 6463 6465 6599 6605 6607 6630 6640 6647 6667 6788 6821 6855 6948 6999 7028 7031 7040 7042 7117 7125 7211 7282 7390 7510 7531 7537 7552 7632 7651 7668 7675 7692 7756 7951 7967 7976 8011 8054 8093 8154 8163 8376 8378 8481 8609 8628 8641 8729 8797 8798 8825 8845 8932 8938 8980 9018 9033 9039 9087 9148 9340 9364 9369 9370 9388 9449 9464 9495 9512 9535 9583 9599 9608 9620 96~2 9662 9710 9815 9865 10003 10063 10084 10192 10194 10254 10259 10261 10288 10297 10306 10322 10368 10492 10539 10548 10577 10639 10665 10739 10755 10779 10845 10928 11011 11022 1104S 11086 11126 11162 11174 11175 11220 11239 11301 11339 11349 11356 11407 11434 11502 11605 11611 11623 11702 11710 11735 11742 11759 11824 11865 11888 11908 11949 11962 12059 12064 12233 12239 12242 12278 12290 12315 12387 12397 12594 12609 12612 12625 12631 12653 12750 12751 12770 12954 13030 13063 13095 13174 13183 13184 13190 33202 13385 13455 13468 13469 13559 13560 13582 13614 13620 1365C 13690 13790 13800 13845 13905 13973 13982 13997 14132 14137 14169 14241 14265 14330 14337 14428 14429 14437 14511 14536 14540 14602 14619 14657 14725 14755 14757 14804 14832 14854 14906 14993 14999 15004 15040 15105 15202 15240 15251 15337 15349 15376 15417 15447 15491 15526 15606 15637 15742 15801 15803 15968 16016 16036 16046 16085 16133 16188 16190 16247 16293 16382 16481 16485 16519 16547 16560 16621 16649 16685 16688 16801 16824 16829 16861 16885 16956 16970 17005 17013 170S8 17139 17418 17490 17508 17514 17533 17551 17552 17573 17662 17680 17716 17821 17888 1903 17992 18155 1S214 18227 18258 18323 18371 18595 18624 18698 18724 18738 18749 1876 5 18797 18810 18838 18870 18876 18893 18919 19020 19061 19087 19201 19215 19241 19278 19307 10392 19488 19501 10552 19562 19567 19683 19684 19704 19716 19799 19808 19873 19S75 19956 19960 19976 20055 20070 20160 20200 20240 20253 20309 20329 20339 20344 20388 20482 20682 20712 20718 20775 20840 20878 20881 20912 20989 2de klasse, 2de lijst: No. 9464 moet zijn 9488. De plattelander: „Wat een dwaas, om te denken dat er op z'n steenen straat wat zou willen groeien." (Sondagsnis%e-Stux). uaul, t i. W I\viiitl j x\.r\.j knlVo;^ in... ii a i, '■Tw

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 7