Buitenlantiscii gemengd mm. Buitenland Binnenland Rechtszaken PrcvinciaaS nieuws Mapktberichten DE NEDERLANDSCHE VI.IEGERS NAAR ZW1TSERLAND. Gisterochtend 8 uur vertrok van het vlieg- feld te Soesterberg het Nederlandsche es- quadrille onder leiding van kapt. Steup, met bestemming voor Zurich, waar aan de vlieg- wedstrijden zal worden deelgenonien. Om 12 uur zijn de Hollandsche vlieggrs in Zurichgearriveerd. ZELFMOORD IS GEEN APOPLEXIE. Voor de rechtbank te Leeuwarden stond zooals wij in het kort meldden terecht een arts, die aan den ambtenaar van den Burge"- lijken Stand te Leeuwarden had doen ter hand stellen een verklaring, inhoudende dat na persoonlijke schouwing hem gebleken was dat iemand was overleden aan „apoplexie", terwijl de betrokkene inderdaad door zelf moord een einde aan zijn leven had gemaakt Hem was te laste gelegd overtreding van art. 228 Wetboek van 'Strafrecht: „De geneeskun- dige, die opzettelijk een valsche schriftelijke verklaring afgeeft noperts het al of niet be- staan hebben van ziekten, zwakheden of ge- breken, wordt gestraft met gevangenisstra? van ten hoogste drie jaren." Bij de behandeling der zaak bleek naar het H.bl. uitvoerig meldt, dat de verdachte had gehandeld op drinsrend verzoek van een ver- want van den overledene, omdat deze anders fatale gevolgen vreesde voo een zeer nabe- staande van den overledene, die lijdende was aan een hevige zenuwoverspanning. Omdat de verdachte er zeker van was, dat er tocli geen aanleiding voor justitieel ingrijpen was om welke reden de Begraafwet vordert, dat den ambtenaar van den Burgerlijken Stand een medische verklaring, behelzende de doods oorzaak, ter hand wordt gesteld, had hij zich laten overhalen om als doodsoorzaak „apo- plexie" in te vullen. Het O. M. mertke op. dat men op verkla ringen van doctoren moet kunnen vertrouwen Verdachte heeft wel uit medelijden gehandeld, maar hij is hierin te ver gegaan. Spr. vorder- «-de 100 boete of 20 dagen hechtenis. De verdediger van verdachte, mr. J. W. Tijsma, vroeg ontslag van rechtsvervolging, subsidair vrijspraak. Verd. betoogde, dat't feit, zooals't was ten laste gelegd, niet strafbaar was, omdat niet was gesteld, dat van het gebruik van de ver klaring de mogelijkheid tot benadeeling kon volgen, en toch voor iedere strafbare valsch- hei'd in geschrifte de mogelijkheid van bena deeling een integreerend element was. Gepleii werd dat art. 228 in het leven was geroepen, omdat het anders dubieus was of onjuiste ge neeskundige verklaringen wel vielen onder ge schriften, genoemd in art. 225 Wetboek van Strafrecht en omdat de in dat artikel gestelde maximumstraf (vijf jaren) te hoog werd ge acht. Vender betoogde pi. dat onder de medische verklaringen genoemd in art. 228 Sr., niet viel de verklaring, bedoeld in art. 5 der Wet van 1 Juni 1869 (Wet op de uitoefening der Ge neeskunst). Dit art. luidt: „De geneeskundigen onder teekenen bij het overlijden van elk hunner lijders ten behoeve van den ambtenaar van den burgerlijken stand eene verklaring van dit overlijden, en doen daarbij naar hunne overtuiging, doch met inachtneming van den door hen afgelegden ed of belofte van ge- heimhouding, zoo nauwkeurig mogelijk op- gave van de oorzaak van den dood. Zij geven de in het vorige lid bedoelde verklaring niet af dan na zich door pesoonlijke schouwing overtuigd1 te hebben van het ovelijden". Pleiter was van oordeel, dat de wetgever bij art. 228 Sr. op het oog had de zoogcnaam de medische attesten, dienende om overgelegd te worden aan patroons, die bij sollicitati een medisch onderzoek vorderen, enz., doch niet de verklaringen bestemd voor den amble naar van den Burgerlijken Stand. Hij wees ei op, dat bij eene tegenovergestelde opvatting het artikel niet voldoende uitgebreid zou we zen, omdat immers een gewelddadige dood niet valt onder .ziekte, zwakheid of gebrek". In de derde plaats betoogde pleiter, dat, nu er geen sectie was verricht ook niet de doods oorzaak vast stond. Al meet aangenomen worden, dat de verdachte een subjected on juiste opgave had gedaan, zoo slaat dit ob- jectief toch niet vast en pleiter betoogde, dat slechts objectieve valschheid valt onder de bepalingen der Strafwet. De uitspraak in deze. voor medici belang- rijke en voor le^ken intercssante, zaak. is door de rechtbank bepaald op Dinsdag 23 Au gustus a.s. Een visscher verklairde ook, dat hij Van zetti op 15 April te Plymouth ontmoette. En wat Sacco bet:eft: een bediende van het Italiaansche consulaat getuigde, dat Sac co op 15 April te Boston was, in zijn kan- toor, om een paspoort te vragen, hetgeen zeggen wil, dat en Vanzetti en Sacco op den dag van den moord beide op grooten af- stand van de plaats van den moord waren. Ondanks deze ov-erstelpende getuigenis- sen voor de onschuld van Sacco en Vanzet ti, sprak de Amerikaansche justitie het dood- vonnis over hen uit. BULGARIJE. GEHEIME ORGANISATIE ONTDEKT. De politie ontdekte te Philippopel een nieu- we geheime organisatie, wier leden in nauwe betrekking staan tot agenten der revolution- naire propaganda. Een aantal personen werd gearresteerd en huiszoekingen werden ge- louden. GRIEKENLAND. AANSLAG OP DEN GEWEZEN KONING VAN GRIEKENLAND. Revolverschcten van een Roe- tneensch journalist. De ex-koning cngedeerd. Volgens bericht uit Maria Theresianopolis heeft een Roemeensch journalist op het sta tion te Kikinda aan de Roemeer.sche grens revolverschoten gelcst op den gewezen ko ning George van Griekenland, die in een trein zat. De ex-koning bleef ongedecrd. Dc dader werd in hechtens genomen. ALBANIe. M0NARCH1STISCHE ACTIE. Volgens een Joego-Slavisch blad is er in Albanie een strooming gaande om de monar chic te herstellen. De hoofden van verschillende Albaneesche stammen, die met het tegenwoordige bewind niet tevreden zijn, moeten een samenkomst hebben gehad, waarbij ook de minister van buitenlandsche zaken aanwezig was, en waar- in besloten is om te werken voor het herstel der monarchic. Tot den prins von Wied, den vroegeren vorst van Albanie, die tot nu toe officieel geen afstand van den Albaneeschen troon heeft gedaan, zal het verzoek worden gericht om t* abdjeeeren ten gunste van zijn minderjarigen zoo-n. Verdei" wordt gemeld, dat gevolmach- tigden reeds vertrokken zijn om zich in ver- binding te stellen met den prins von Wied en de in het buitenland wonende Albaneesche roonarchisten. JOEGO-SIAVIe. EEN SPOORWEGONGELUK IN SERVIe. Op de spoorlijn BelgradoNisj is Woens- dagnacht een sneltrein op een goederentrein geloopen. 30 Wagens sloegen om en geraak- ten in brand. De conducteur en de stoker van den sneltrein werden gedood, 13 reizigers werden zwaar gewond. HET SERVISCH-ROEMEEN'SCH GRENSINCIDENT. Een afdeeling marechaussee heeft bij het dorp Makovo aan de Roemeensche grens drie Roemeensche soldaten aangetroffen, die veld- vruchten stakn. Teen de Roemenen aan het herhaald bevel om te bliiven staan geen ge- volg gaven, schoten de marechaussees. De Roemenen schoten terug. Een van de Roeme nen is gedood, de tweede gevangen genomen en de derde wist over de grens te ontkomen. Een gemengde Serviscli-Roemeensche com- misise heeft een onderzoek ingesteld en uitge- maakt, dat de gebeurtenis zich op Servisch gebied heeft afgespeeld. het lijk verbergt in den moerassigen oever f In behandeling kwamcn de g(meente-re!<e- van een bergbeek. Snel keert dan het drietal ning, de rekening van het Burgerlijk Armbe- DE ZAAK SACCO EN VANZETTI. Ter aanvulling van hetgeen wij gister over Sacco en Vanzetti schreven, deelt men ons nog het volgende mede: Zij worden er van bescnuldigd op 15 April 1920 een kaslooper van de t'irma Sla- ten en Morill. Shoe Comp. v-ermoord en van 180GO dollar beroofd te hebben. Het proces duurde van 31 M-ei tot 14 Juli. Door de justitie waren een aantal getuigen opgeroepe-n die elkaar tegen spraken. De verdedigers hadden 97 getuigen bijeenge- bracht, die de onschuld bevestigden. Niman-d van de door de justitie opgeroe- pen getuigen kon en durfde onomwonden verklaren, dat Sacco en Vanzetti de daders waren. De getuigenissen tegen Sacco en Vanzetti waren buitengewoon onbeduidiend. Zoo verklaarde een meisje van 13 jaar, de voornaamste getuige in het proces, in Sacco een der moordenaars te herkennen, omdat degene die zij in den auto gezien had, er ook uitzag als een vrcemdeling. Hiertegenover stonden de positieive abso lute verklaringen van de getuigen, die door de verdediging opgeroepen waren. Een zeke- re F. J Buske, die vlak bij was toen de mis- daad plaats vond, ontkende pertinent dat Sacco en Vanzetti er bij waren. Vijf anderen, die door een toeval even- eens vlak bij den aanslag waren, verklaar- den, dat zij aHe vijf moordenaars zagen. maar dat Sacco en Vanzetti er niet bij wa ren. Overstelpend was de verklaring van Jo seph Rosen die getuigde, dat hij Vanzetti op den dag van den moord te Plymouth gezien had, daar met hem gesproken had in tegen- woordigheid van een vrouw, die zulks ook bevestigde, ITALIe. GEWEZEN KAMERLID AANGE- HOUDEN. Hij wiide stilletjes naar het bui tenland gaan. Volgens „Belga" vermelden de bladen le Rome, dat het gewezen maximalistische Ka- merlid Lazzari aangehouden is, toen hij hei- melijk ever de grens naar het buitenland wilde gaan. Er wordt hem tevens ten last^ gelegd, dat hij met geweld weerstand gebo- den heeft aan de karibiniers. EEN LUGUBERE GESCHIEDENIS. Dczer dagen zijn door de justitie in het Slowaaksche gebergte de overblijfselen ge- vonden van het lijk van een vrouw, ongev-cet een jaar geleden daar geworgd een lugju berg geschiedenis, die in Tsjecho-SlowaKije veel opzien baart, omdat de daders bekencle p.isonen zijn. De vermoorde vrouw was een Hongaarsch Amerikaansche, Margit Voraswortiiy. De moordenaars zijn de Praagsche journalisten Michalko en dr. Klepetar en de zwager van de vermoorde, Likovsky. Dr. Klepetar is een bekende figuur in Praag, een jeugdig journalist van groot ta lent, die in korten tijd grooten naam ver- wierf. Grooter echter nog was zijn talent om coute que coute „er te komen"'. Hij had iets sugesteifs in zijn optreden, vertelt Illes Kac zer, redacteur van een blad te Pressburg, in het „Berl. Tag."; alles en iedereen geloofde in hem. Vooral had hij veel invloed op dc nonr.en. Michalho was de ongelukkige speler. die in de revolutiedagen aan een groote Pra- ger courant was terecht gekomen. Hij leef- de verre boven zijn krachten en pleegde aller- lei oplichterijen om aan geld te komen. Deze min of meer verloopen persoon, een vriend van dr. Klepetar, leerde Margot Vorosmarthy kennen, een uit Amerika in haar land terug gekeerde niet schoone en niet jonge vrouw die echter veel geld had. Hij weet zich in haar vriendschap in te dringen en groote be- dragen van haar los te krijgen, daar Margit verliefd op hem wordt en meent, dat hij haar zal trouwen. Met „collega" Klepetar beraamt hij een plan: een schijnhuwelijfc met Margit. Klepetar zal optreden als Amerikaansch geestelijke. Margit stemt toe; de vermomde dr. Klepetar houdt zulk een schitterende re de bij de in het geheim plaats vindende hu welijksinzegening, dat Margit in tranen uit- barst. De pseudo-priester begeleidt het paar op de huwelijksreis, nadat de echtgenoot zich van haar geld en juweelen heeft meester ge maakt. Op een eenzame plaats in het geberg. te, de Hooge Tetra, gaat de zwager Sikockski, die mede in het complot is, op wacht staan, *erwijl het tweetal de vrouw vermoord en naar Praag terug, maar ncg zijn zij nut ge- rust; na drie dagen gaan zi| terug ua'ar de plaats waar het lijk ligt en vermmken dit zocveel mogelijk. Michalho schrijft vervolgens eenige brie- wen in het nagebootste handschrift van Margit naar haar verwanten, zoodat hij nog wat geld weet los te krijgen en gaat dan met Klepetar naar Parijs. Van hieruit schrijft hij aan de moeder van zijn vrouw, ook weer in haar handschrift, dat zij voor goed naar Ame rika terugkeert. De moeder echter, die de hand van haar dochter goed kent en het be richt vreemd vindt, wordt achterdochtig en maakt werk van de zaak, met 't gevolg, dat de recherche geleidelijk de zaak tot eenige op- heldering bracht en op het spoor van de da ders kwam. Met het vinden van de overblijfselen van het lijk is een belangrijk hoofdstuk van het drama afgesloten. Niettegenstaande Sikorski heeft. erkend, dat Margit is vermoord, is het verloop nog niet geheel en al vastgesteld. Sikorski houdt vol, dat zijn vrienden Michalko en Klepetar tie moordenaars zijn. Deze verklaring is echter in strijd met hetgeen deze beiden beweren, die n.l. hardnekkig volhouden onschuldig aan den moord te zijn en Sikorski de geheele shuld toeschuiven. Klepetar, die blijft cntkennen, is echter ge heel en al gebroken en loopt in hoogst ze- nuwachtigen toestand in zijn eel op en neer. Het politieonderzcek is titans geeindigd en het klaverblad zal wel spoedig naar den rech- ter van instructie worden verwezen. EEN BOSCHWACHTER VERMOORDT ZIJN LANDHEER EN DIENS VRGUW. De man, die vermcedelijk gek was, hecjt vervolgens zelfmoord gepleegd. Men meldt uit Essen Donderdagochtend heeft een 76-jarige bosch- wachter op het kasteel „Wachendori" in het district Euskirchen dr. Paul von Mallinc- krodt, zijn landheer, en diens vrouw, toen zij per auto'wilden uitrijden, doodgeschoten en daarna zelfmoord gepleegd. De boschwachter moet krankzinnig geweest zijn. Hij werkte al 40 iaar op het kasteel, doch was den laatsten tijd verpleegd in een krankzinnigengesticht. Von Mallinckrondt had er bij den man op aangedrongen, dat hij ontslag zou nemen, doch daartoe was hij niet te brengen. Uit boosheid heeft hij toen waarschijnlijk zijn daad gepleegd. De von Mallinckrodt's behoo- ren tot de bekendste en voornaamste Rijn- landsche families. KONING SISOWAT. Naar aanleidng van het overlijden op 87- jarigen leeftijd van den excentrieken koning van Cambcdja herinneren de bladen aan het opzien, dat hij in 1904 bij zijn eerste bezoek te Parijs baarde. De koning, die nooit op zee was geweest en een stormachtige overtocht beleetd had, arriveerde te Parijs met 200 van zijn 500 vrouwen, behalve een troep jonge aanvallige dansmeisjes. Bij zijn ontvangst door president Fallieres had Sisowat zich in rok gestoken, waarbij hij echter vuurroode schoen droeg en een ouden hoed in den vorm van een Chinec-schen tempel, die aan den top versierd was met briljanten, die een waarde van en kwart millioen gulden verte- genwoordigden. De koning verscheen -overal te Parijs, maar zijn 200 vrouwen bleven in het hotel achter eh het gerucht liep, dat zij zelf alle d^gen voor de familiewasch van den vorst te zorgen hadden. Sisowat was echter een schrander man en besprak met Fallieres op zeer zakelijke wijze de stichting eener naamlooze vennootschap tot exploitatie der mijnen in Cambodja, die ook tot stand kwam. Bij zijn vertrek liet hij twee zijner meest geliefde zonen op de mili- taire academie te St. Cyr achter. DRIE LIJKEN IN EEN HAVERVELD. Een geheimzinnige geschiedenis wordt uit Louvres gemeld. Daar verschenen den 21en Juni vier vreemdelingen en dronken er een glas in een kroegje. Denzelfden avond were van een hunner het lijk in een graanveld ge- vonden, met een revolver in de hand. Men dacht aan zelfmoord. Den volgenden ochtend vond men ongeveer honderd meter verder een tweede lijk, door vijf kogels doorboord. Het onderzoek bracht aan het licht, dat het de lijken van twee Tsjechen waren. En nu hebben eergisteren maaiers in het zelfde ha- verveld een derde lijk gevonden, in zoo ver g'evorderden staat van ontbinding echter, dat men niet heeft kunnen vaststellen of ook dit lijk verwondingen droeg. Men veronderstelt, dat twee der vier mannen, wier lijken het eerst zijn gevonden, door de beide andere zijn vermoord en bestolen en dat dezen ver volgens ruzie hebben gemaakt over de ver- deeliiig van den buit, waarbij ten slotte de een den ander heeft doodgeschoten. tuur cn de rekening van het Gemeentelijk Electrisch Bedrijf over 1926. De vcorzitter deelde mede, dat deze reke- ningen door cen commissie, bestaande uit de heeren Berkhout, Mul en Aafjes, zijn nage- zkn en zonder op- of aanmerkingen in orde zijn bevonden. Na behandeling door den raad werden deze rekeningen met algemeene stemmen (de wethouders bleven buiten stemming) voorloo- pig vastgesteld. De begrooting van het Burgerlijk Armbe- stuur, dienst 1928, aangevende in ontvang- st:nen uitgaven een bedrag van 8863.59V2, werd met algemeene stemmen goedgekeurd. De voorzitter sprak het scheidende raads- lid, den heer Aafjes, als volgt toe: Mijnheer Aafjes! De jaren, door u doorge- bracht als lid van den raad dezer gemeente, doen in ons geheugen terugroepen de waar- decring van elkanders meeningen. Wij heb ben die leeren kennen en waardeeren dat zij steeds in prettige banen zijn geleid. De vrede is, al was er eens een geschil van meening, nimmer verstoord. De jaren dat u lid van den raad dezer gemeente was, zijn steeds vrucht- maar geweest en ik hoop, dat u in uw verder burgerlijk leven steeds aan de prettige samen- werking mag denken en dat het u en de uwen goed mag gaan. De heer Aafjes: Mijnheer de voorzitter! Ik dank u voor de woorden tot mij gericht en heb in d'e 5 jaren dat ik lid van den raad ben geweest met u en met den raad genoeglijk sa- mengewerkt, terwijl ik hoop, dat de raad in het belang der gemeente Akersloot steeds tot bloei der gemeente werkzaam mag zijn. Bij de rondvraag vroeg de heer Aafjes of de brandspuiten in orde zijn. De voorzitter zeide, dat het slangenwagen- tje spoedig klaar is en dat dan de zaak in orde is. De heer Mul vroeg naar de electrificatie van Bcekel en Westdijk. De voorzitter zeide, dat de administrateur dit nog in onderzoek heeft. Hierna sluiting. AKERSLOOT. (Juli). Geboren Catharina Alberdina, d. van P. Buur en M. Louwen. Catharina Maria, d. van J. C. Konijn en C. van Baar. Maarten, z. van G. de Boer en T. Rep. Hendricus en Johannes, zs. van P. H. de Goede en C. Bruinenberg. Trien, d. van F. J. Groot en T. Oly. UIT ST. PANCRAS. We waren deze week door welwillendheid van Burg, en Weth. in de gelegenheid de openbare school te bezichligen, waarvan 2 van de 3 lokalen tijdens de vacantie grondig opgeknapt zijn geworden. Zoowel de lokalen als de invertaris hebben een mooie fris- sche teint gekregen, zoodat de school straks op de kinderen een prettigen indruk zal ma- ken, welke zeker van goeden invloed op het leren zal zijn. Zoover wij het kunnen beoor- deelen heeft de heer Baker met zijn kleuren- combinatie een gelukkige keuze gedaan. Bene- vens is op hygienische wijze gewerkt door den vloer stofvrij te maken. Resumeerende, kan gezegd worden, dat de gelden door den Raad gevoteerd, door Burg, en Weth. op practische wijze zijn besteed geworden. UIT BERGEN. Wij vernemen nader, dat het aardige num- mer HollandIndie-vliegers in het bloemen- corso, dat door de groote bananen zoo zeer de aandacht trok, een nummer was van de bananengrossiers firma Wittebrood en Scheepmaker. Gister werd op de hoek van de School- straat een motorrijder door een auto aange- reden. De motorrijder bekwam een* lichte verwonding, terwijl het motorrijwiel nogal vtamelijk werd beschadigd UIT AKERSLOOT. De raad dezer gemeente vergaderde Woensdag 10 dezer, des namiddags te 2 uur. Afwezig de heer van't HoL DE BRUGWACHTER SLIEP. Uit Leeuwarden wordt gemeld: Gp de tramlijn SneekJoure is gistermor- gen een ongeval gebeurd, dat zeer ernstige gevolgen had kunnen hebben. De plaatsver- vangende wachter bij de spoorbrug bij de Langwerder Wielen de eigenlijke wachter was met vacantie had zicti verslapen en dus de brug niet dichtgedraaid. De bestuur- der van der. motorwagen, die des morgens te 4 uur uit Sneek was vertrokken, zag door de duisternis niet, dat het sein op onveilig stond en reed in voile vaart op de open brug af. Wonder boven wonder maakte de tram een sprong van wel zes meter, zoodat de voorkant terecht kwam op de dwarsliggendc brug, terwijl de achterzijde op het brugge- hoofd bleef staan. De eenige passagier bleef, evenals de bestuurder, ongedeerd. De tram werd slechts licht beschadigd. Het goederenvervoer is voorloopig stopge- zet en het personenverkeer, dat thans langs andere banen moet worden geleid, ondervindt zeer veel stagnatie. HET OP DE SPOORBAAN GEVON DEN LIJK. Het lijk, dat, gelijk gemeld, gistermorgen te Delft op de spoorlijn tusschen Ketel en Delft is gevonden, bleek te zijn dat van zeke- ren D. van L., wonende in de Govert Flinck- straat te Amsterdam. Het vertoonde een groote wonde aan het hoofd. nl een der zak- ken werd een tweede klasse spoorkaartje RotterdamDen Haag gevonden. TEGEN DE TRAM GEBOTST. Vermoedelijk doordat hij geen acht heeft geslagen op de naderende tram, is gistermor gen vroeg een 22-jarige jonge man, Levy ge- naamd, rijdende op zijn fiets, in de Leidsche- straat, tusschen Keizersgracht en Heeren- gracht te Amsterdam tegen de tram gebotst. De jonge man kreeg eerst een gevoeligen slag van he voorbalcon tegen het voorhoofd, cn sloeg toen met het achterhoofd tegen de straat. In bewusteloozen toestand is hij naar het Binnengasthuis vervcerd, waar hij kort na aankomst is overleden. BRAND. Gistermiddag is er brand ontstaan bij den heer H. Hendrix, Kanaaldijk. Oorzaak hooi- broei. De brand sloeg over van den kapberg op het woonhuis, dat ook verbrandde. Eenig inboedel werd gered. Huis en inboedel waren verzekerd. HETNOODLOTTIG AUTO-ONGEVAL TE WIESBADEN. Men herinnert zich zegt de Telegr. dat de auto van deni regeeringspresident van Wies baden, Ehrler, op 20 April j.l. een 26-jarige dame, mej. Erm ling, dochter van een Ne- derlandsch ambtenaar, oyerreden heeft, doordat de wagen bij het uit-wijken voor een ander motorrijtuig op het trottoir geraakte Mej Ermeling overleed aan de gevolgen der bekomen verwondingen. De chauffeur van den bewusten auto, de opperwachtmeester der politie, Eisner, is, hoewel was vastge steld, dat de voetrem van den wagen niet funetionneerde, wegens het veroorzake-n van dood door schuld veroordeeld tot zes maan den gevangenisstraf. Als verzachtende om- standigheid werd aangenomen, dat het voor Eisner pijnlijk was, het niet functionneeren van de rem aan, zijn superieur te melden. 40.000 VERDUISTERD. De politie heeft dezer dagen aangehouden den kassier B. van een expeditiekantoor te Rotterdam. B. was sedert 17 jaar op het kantoor werkzaam en genoot het volste ver- rtouwen. Wel werd hem een enkelen keer er een verwijt van gemaakt, dat hij met het over- boeken van bedragen van het kladkasboek in het nette kasboek zooveel achter was, maar hij beriep er zcih dan altijd op, dat hij het wijze van boekhoutiing veranderd en moesf B. rcgelrecht in het net schrijven. Desondanks blijkt B. toen toch nog kans gezien te hebben een bedrag van 6400 uit de boeken te hou- den. Kort geleden, zoo vertelt de N. R. Crt.. zou B. met vacantie gaan en moest hij de ad- ministratie overdragen. Bij de kasopneming kwam het tekort van 6400 uit. B. erkendt toen zich dit geld te hebben toegeeigend Er werd een verder onderzoek ingesteld en daaruit bleek al spoedig, dat er voor Juli 1926 nog veel meer was verduisterd. Voor Juli 1926 was het op het kantoor n.l. de ge- woonte, dat het kladkasboek werd gecontro- leerd. Dit klopte altijd nauwkeurig. Bij het overboeken in het nette kasboek, waarmede hij, zooals gezegd, altijd achter was, liet hij posten weg of veranderde hij be dragen, waarna hij geld tot een bedrag van het verschil tusschen het oorspronkelijke er 't veranderde bedrag uit de kas nam. Daarna klopte de zaak natuurlijk weer. Voor zoover men heeft kunnen nagaan heeft B. in de jaren na 1923 in totaal een be drag van ongeveer 40.000 verduisterd. Het aldus toegeeigende geld schijnt B. geheel op- gemaakt te hebben. Hij is in het huis van be- waring opgesloten. KORTE BERICHTEN. Door onbekedne oorzaak is te Pannin- gen de woning van P. Jansen geheel uit- gebrand. Met iiulp van buren en brandweer kon een gedeelte meubilair worden gered. Verzekering dekt de schade. Te Veele is gistermorgen de boerderij van den heer Harm Buirs afgebrand. De in boedel ging mede in vlammen op. Hooibroei is de oorzaak. NOORDSCHARWOUDE, 11 Aug. '27. Schotsche Muizen 5.60—/ 8.20; Eigenhei- mers 6.207.20; Bl. Eigenheimers 6.10 7.50; Bl. Aardappelen 7.30; Drielin- gen 5.80—/ 6.40; Spercieboonen 8.80 12.10; Zilveruien 1.201.70; Drielin- gen 3.30—/ 3.90; Zilvernep 9.20—/ 13; Uien 3.60—/ 3.80; Drielingen 4.10— 5; Gele Nep 14.90—/ 16.70; Kroten 2.30; Roode Kool 1.70—/ 2.70; Witte Kool 1.30—/ 2.30; Gele Kool 3 80— 3.90, alles per 100 K G.Boswortelen 1.30—/ 1.70 per 100 bos; Bloemkool 8 17.20; Bloemkool 2e s. 1.20—/ 1.70. per 100 stuks. Aanvoer: 56000 K.G. Aardappelen; 200 K.G. Spercieboonen; 18600 K.G Zilveruien; 1200 K.G. Uien; 300 K.G. Kroten; 19600 K..G Roode Kool; 9600 K.G. Witte Kool; 1200 K G Gele Kool; 1250 bos Boswortelen; 15000 stuks Bloemkool. EIERVEILING SCHAGEN. SCHAGEN, 11 Aug. 1927. Op de heden gehouden eierveiling waren in totaal 44206 stuks Kipeieren aangevoerd, waarvan de prij- zen: 55—57 6.40; 58—60 6.40—/ 6.60; 61—63 6.60—/ 6.90; 64—/ 66 6.90— 7.20; Ongewogen: Bruin 6.807.30; Wit 6.20—/ 6.80; Klein 3.90—/ 5.30; Gemiddeld 6.60. 1186 stuks Eendeieren 4.605.10. WARMENHUIZEN. 11 Aug. 1927. Sch. Muizen 6—/ 8.10; Drielingen 5.60— 6.30; Drielingen (grove) 4.705.20; Schoolmeesters 8.10—/ 8.80; Ideaal 5; Graafjes 8.208.30; Eigenh. 6.70 8; Blauwe Aardappelen 7.507.60; Bloemkool le s. 6.609.10; Bloemkool 2e s. 0.401.10; Slaboonen 6.80 10; Zilvernep 10.40—/ 11.10; Zilver uien 1.10—/ 1.40; Zilveruien dreilingen 2.70—/ 3.30; Gele Nep 14. Aanvoer: 43550 K.G. Aardappelen; 100 K.G. Nep (gele); 5054 K.G. Uien (zilver); 255 K.G. Slaboonen; 2350 stuks Bloemkool. ZWAAG, 10 Aug. 1927. Veiling Bangert en Omstreken. Roode bessen 10.50 14.30; Pruimen 1634; Slaboonen 47; Snijtoonen 612; Druiven 52—/ 58; Trosbes 13.10—/ 17; Prolefic 18—/ 25; Kruidenier 1117; Yellows 1118; Fransche suiker 3.605.20; Augurken 723; Bloemkool 4—/ 8; Roode Kool 3—/ 6Wortelen 3—/ 5.20; Komkommers 1.203.80; Tomaten A /ll; Tomaten B 10; Tomaten C 8.50; Tomaten CC 4.50. Ronke 5. BOVENKARSPEL, 11 Aug. 1927. „De Tuinbouw." Heden besteedde men vcor: Bl. kool le s. 6.5012; Bloemkool 2e s. 1.50—/ 4; Roode Kool 1.20—/ 1.80; Witte Kool 0.60 terug tot 0.10; Gele Kool 5; Slaboonen 1.602.50; Aard appelen: Groote Schctsche muizen 2.70— 2.95; Kleine Schotsche muizen 2.80 3 10; Ideaal 2.65—/ 2 75 Kleine Ideaal 1.05—/ 1.70; Koks 1.40; Due 1.20— 1.40; Wilde Due 1.20—/ 1.40; Wilde Due 1.65—/ 1.80; Blauwe 2.80; Kriel 0.30—/ 0.75. PURMEREND, 11 Aug. 1927. „Afslag- vereeniging Beemster, Purmerend en Omstre ken." Aardappelen 1.391.88 per zak, 25 K.G.; kl. Aardappelen 0.861.44 per zak, 25 K.G.Slaboonen 0.951.80 per zak, 15 K G.; Snijboonen f 1.052.75 per zak, 15 K.G.Tuinboonen 911 cent pet zak, 15 K.G.; Roode Aaltessen 1728 cent per K.G.; Klapbessen 0.701.35 per 10 K.G.Komkommers 0.903.30 per 100; Bloemkool 1.602.60 per 100; Wortelen 6.8011.80 per 100 bosPerenSuiket 3.90—/ 7.60; Dirkjes 3.60—/ 8.90; Jail- baas 5.406; Goudbal 3.905.30; Kruideniers 1526; Appelen: Yellow Transp. 18—/ 30, alles per 100 K.G. BROEK OP LANGENDIJK, 11 Aug. 27. Langed'ijker Groentenveiling. Bloemkool le s. 6.30—/ 15.90; Bloemkool 2e s. 1.40 2 per 100 stuks; Roode Kool 1.70- 2.30; Gele Kool 1.30—/ 2.70; Witte Kool 0.901.80; Zilvernep 11 -40 11.60; Slaboonen 9.90—/ 10.70; Bieten 2.10; Aardappelen: Schotsche Muizen 6—/ 8.20; Schoolmeesters 9.30; Due of York 3.30; Eigenheimers 67.80; Drielingen 66.50, alles per 100 K G. Aanvoer: 11500 stuks Bloemkool; 78000 K.G. Roode Kool; 3Q000 K.G. Gele Kool; 6000 K.G. Witte Kool; 1700 K.G. Zilvernep; 500 K.G. Slaboonen; 560 K.G. Bieten; zoo druk had. In Juli 1926 werd daarom de 1 50000 K.G. Aardappelen-

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 6