L. Frankenberg Alkmaar. n'chten i x'I£~£6'29; Grove f 4'3°—f 5i IdeaaIs Prikkelbaarheid omtrek zichtbaar waren, vertoonden de kleu rig uitgedoste A. J. Cere liun spel, dat met de grootste aandacht gevolgd werd. Toen de jeugdcentrale welverdiende lauwe ren had beoogst, verschenen op het fantae tisch verlichte podium de heeren E>e la Bella en F. M. Wibaut. Beiden hielden rede voeingen, die in hoofdzaak tot de jeugd ge- richt waren. Dat beide sprekers volkomen Be- grepen werden, bewees het luid en langdurig applaus na afloop der redevoeringen. Tegen elf uur was dit avondfeest, dat tot een waar dige slotapof heose van dezen eersten dag geworden, afgeloopen. Zondagmiddag werd in tegenwoordigbeic van duizenden belangstellenden, die uit alle oorden van ons laud naar Beekbergen waren gekomen, de officieele openingssamenkomst 'gehouden. Evenals op den vorigen dag wer; door velen het woord gevoerd, na afloop waarvan het wederom de A. J. C. was, die de bezoekers aangenaam bezig hield. HERZIENING VAN REEDS TOEGE KENDE PENSIOENEN. A Door het Hoofdbestuur van de Onderoffi- ciersvereeniging der Landmacht „Ons Be tang" is ter kennis van H. M. de Koningin gebracht, dat den 23en November 1926 aan 'Hare Majesteit een request werd ingediend •houdende verzoek wel te wilten beslissen, dat ten aanzien van verzoekschriften omtrent herziening van toegekend pensioen in verband met het niet meetellen der over 1925 genoten persoonlijke toelage, belanghebbenden daar- in ontvankelijk .te verklaren, wijl het over 6chrijden van den termijn voor beroep het ge- yolg is geweest van omstandigheden van hun ,wil onafhankelijk, als bedoeld in het derde lid van art. 53 der Pensioenwet voor de Landmacht; dat door versehillende belang hebbenden in 1926 een verzoekschrift om her ziening van hun pensioen als bovenbedoelc is ingediend; dat op deze verzoekschriften nog geen beslissing werd ontvangen. Om bovengenoemde redenen heeft het Hoofdbe stuur, voornoemd, H. M. de Koningin ver fcocht, alsnog wel eene beslissing te willen nemen als in het adres gevraagd. Op dit request is van den Minister van Oorlog het navolgende antwoord ontvangen: ,,Naar aanleiding van uw bij de Koningin ingekomen en van wege Hare Majesteit o. m. ter beschikking in mijne handen gesteld re quest betreffende opneming in den pensioens- grondslag van de over het jaar 1925 genoten persoonlijke toelage, deel it U mede, dat de in uw verzoekschrift van 23 November 1926 behandelde aangelegenheid, voor het tegen '.woordige den Raad van Ministers ter beslis sing is voorgelegd. Zoodra van voormelden Raad eene beslissing ter zake zal zijn ont vangen, zal Uw hoogerbedoeld verzoekschrift in verdere behandeling kunnen worden ge nomen". HET KAMP OMMEN. Uit Ommen wordt gemeld: De eerste helft van het kamp te Ommen werd voornamelijk besteed aan een uiteenzetting van den nieu- .wen stand van zaken, aan net brengen van 'contact tusschen den Leeraar en de deelne- mers ,terwijl een groot gedeelte van den dag .vrij was gelaten om de leden gelegenheid te geven zelf het gehoorde te overdenken. De tweede helft der week was voornamelijk ge- richt op het werken naar buiten. Vrijdag, de laatste dag van't kamp, kwamen de deelne mers bijeen op den Besthmerberg, waar Krishnamurti, C. Kinarajadasa en dr. Annie Besant korte toespraken hielden. In zijn 'laatste toespraak aan het kampvuur bond hij ?ijn hoorders op het hart naar hun woon- plaatsen mee te nemen zooveel van de waar- neid als elk hunner in staat was geweest op <e nemen, dienovereenkomstig en welbewust hun leven in te richten en het volgend jaar terug te keeren met de zoo verkregen erva- ring als een offer voor den Leeraar. Deze laatste avond van ons kamp te Om men en ofschoon gii nu terugkeert naar uw woonplaatsen in alle landen der wereld, be teekent voor mij geen scheiding, zeide hij, ik draag u alien in mijn hart en als gij eenmaal eveneens den Geliefde in uw harten kunt dra- gen, dan zal er ook voor u geen scheiding, geen eenzaamheid meer zijn. Hiermede was het zesde internationale con- gres van de Orde van de Sfer gesloten en vertrokkeh de 2700 deelnemers in alle richtin- gen, met zich nemende de inspiratie door hen in het stille Ommen ontvangen. GASDIRECTEUR TE WEESP H GESCHORST. Zooals wij reeds in het kort meldden, is fle gasdirecteur te Weesp geschonst. De door zeven raadsleden aangevraagde spoedlvergadering van den raad werd, na ierst op a.s. Maandagroiddag te zijn vastge- steld, op het laatste oogentolik bepaald op Vrijdagmiddag, aangezien anders de beide wethouders de vergadering niet hadden kunnen bijwonen. In den aamvang der zit- ,ting vroeg burgemeester Dotinga, waarom de wensch te kemnen gegeven was, dat deze vergadering zoo spoedig belegd zou wor den en waarom met gesloten deuren ver- gaderd moest worden. Nadat de raadsleden van Soeren, Veerman en Vader deze vraag hadden beautwoord, ging de raad1 over in ^omite-generaal, ten einde te onderzoeken, .wat de gemeente te d.oen stond, in verband met de gepubliceerde berichten betreffende •de gesties van den directeur der gasfabriek, den heer J. B L De heer Van der Stel, de schrijver van de arrkelen in zake sommige gasdirecteuren, was ten stadhuize aanwezig, daartoe uitge- noodigd door het raadslid' van Soeren. Ook de gasdirecteur werd gehoord. Naar ons ter oore kwam, droegen de be- sprekingen op sommige oogenbliikken een geer heftig karakter. De verklaringen, afge- legd door den heer Van der Stel waren z6o bezwarend voor den gasdirecteur, dat deze ten slotte bekende, zich schuldig gemaakt te hebben aan het hem ten laste gelegde. -"TTatraTce-raatir vhh-kvrdft over drle oiiaT- gebroken tot kwart voor tien des avonds met gesloten deur beraadslaagd had, be- sloten B. en W., den heer J. B. L., zoowel als directeur der gasfabriek, als in zijn kwa li'teit van administrateur van het gemeente lij'k electricireitsbedrijf, voor den tijd van een maand te scliorsen. Den betrokkene were hiervan om half "elf nog schriftelijk mede- deeling gedaan. INVOER VAN VEE IN BELGIe. In het Belgisch Staatsblad1 van 11 Aug. j.l. komt een aantal ministerieele bepalingen voor, regelende den gezondheidsdienst van het vee. Omtrent de tuberculinatie van in te voeren vee is bepaald dat al het vee nrtet worden ingespoten, uitgezonderd het slacht vee. Dieren, die reageeren, worden niet toege laten. Voor deze worden teruggezonden moe ten zij worden gemerkt door het aanbrengen van een hartvormig gaatje in het linkeroor. Gaat de belanghebbende niet accoord met de terugzending, dan worden de betreffende die ren binnen drie dagen afgemaakt. Hetzelfde geldt voor gemerkte dieren welke wederom worden ingevoerd. Onderhoud der dieren en schoonmaken van de stallen is voor rekeuing van belanghebbenden. INBRAAK OP K L A A R LICHTE N DAG. Een brutale inbraak op klaarlichten dag, namelijk's middags tusschen 6en en twee uur, toen het personeel afwezig was, is te Rijswijk gepleegd in de chemische fabriek aan de Geestbrugkade. De deur van een naast de fabriek staande schuur was opengebroken, waardoor toegang tot het achter de fabriek gelegen terrein werd verkregen. Daarna heeft de dief zich door inklimming toegang ver- schaft tot het kantoor der fabriek. Hier Werd een lade van een bureau, waarin meermalen vrij groote sommen worden opgeborgen, opengebroken. Toevallig was er even- wel slechts een vrij gering bedrag aan> wezig. Met ruim f 60 moest de dief zich te- vreden stellen. De politie heeft direct een on- derzoek ingesteld. Het is haar evenwel tot heden niet geluk den dader, naar zij meent, een ingewijde, te ontdekken. MET GROOT-VERLOF. Op 17 Augustus a.s. wordt het voor-deta- chement der herhalingslichtingen van de Infanterie, thans te Amersfoort onder de wapenen, in het genot van groot-verlof ge steld. HOTELDIEFSTALLEN TE f SCHEVENINGEN. Gisternacht zijn, naar de Telg. meldt, twee hotels te Scheveningen dielstallen pleegd, waaryan vier personen, onder drie vreemdelingen, het slachtoffer zijn ge worden. In de beide hotels zijn twee gasten bestolen, in het eene een Amerikaan, te wiens nadeele een bedrag van 2300 in Hol lands geld, benevens een reiscredietbrief, ten bedrage van 800 pond is ontvreemd en een Italiaan, die een bedrag van 9000 lire en ongeveer 500 in Hollandsch geld vermist. In het anlere hotel ziju een Hollandsche en een vreemde dame qoor kleinere sommen, ten bedrage van ruim 200 bestolen, erwijl de dief zich tevens van eenige sieraden, aan deze dames toebehoorend, heeft meester gemaakt. In een der hotels had de diefstal omstreeks een uur en in het andere om vier uur in den nacht plaats. De politie, die eerst op den dag na de diefstallen verwittigd werd, vermoedt, dat men hier met denzelfden dief te maken heeft. Deze moet zeer handig te werk zijn ge- gaan, want er zijn in de hotelkamers, waar de bestolen gasten vertoefden, geen sporen van braak ontdekt. Het is derhalve zeer waai*- schijnlijk, dat de dief zich door insluiping tot de hotels, die niet naast elkaar zijn gelegen, toegang heeft weten te verschaffen. Boven- dien heeft de dader geen enkel ander spoor nagelaten, zoodat de politie voor een moeilijk geval staat. Door eenige hotelgasten is de dader gezien, doch deze wist zich zoo vlug uit de voeten te maken, dat het hun niet mo- gelijk bleek een vaag signalement op te ge ven. De politie heeft een uitgebreid onder- zoek ingesteld, doch tot nog toe zonder resul- taat, Aan de banken en reisbureaux is inmiddels kennis gegeven van den diefstal van den reiscredietbrief van 800 pond sterling, zoo dat voor den dader de kans vrijwel nihil is dezen in te wisselen. Omtrent de diefstallen in twee Schevening- scbe hotels verneemt de Telg. nog nader, dat ten nadeele van den bewusten Amerikaan ook nog ontvreemd is een verzameliing zeld- zame postzegels, waarvan de waarde vol gens zijn mededeelingenop 400 a 500 dollar te schatten is. Deze postzegels bevonden zich in een klleio boek, dat zich in den zak van een zijner kleedingstukken bevond De overige geldswaarden, die mede ten nadeele van de overige drie bestolenen ontvreemd zijn, bevonden zich in portefeuiilles of porte- monnaies, die uit de kleedingstukken zijn ge- laald. Noch aan, noch in de betreffende hotelkamers en koffers of kasten zijn sporen van braak ontdekt. De politie zet het onder- zoek nog voort. Op het personeel der hotel's rust geen verdenking. Vermoedelijk is de dader er in geslaagd toegang tot de hotelkamers te verkrijgen door inklimming. Verder is nog aan net lidit gekomen, dat hij. behalve de kamers van de bestolenen, nog een viertal andere kamers heeft doorzocht. Se~ wie gc- een fhbrS^"was"'g?5!?eg3: Ulf Be h"u!3kShrer - heMn PdpeT"wi"De waren verschillende voorwerpen gestolen. I lijk een andere zaal zoeken Zoo o.a. een zilveren schotel, een dito saus kom, theeblad, theepot, melkkan, enz Ook wordt een kistje toebehoorende aan de dienst- bode, vermist. De inbraak is gepleegd, terwijl de bewo- ners thuis waren. Uit voorzorg heeft de da der de leiding van de telefoon doorgesneden, om te voorkomen dat een eventueel belslgnaal de bewoners zou wekken. De waarde van het gestolene bedraagt f 500. LIJFSDWANG BIJ BELASTHNO- I'NN'ING. Met ingang van 1 September a.s. zal, naar door Aneta uit Batavia wordt gemeld, de be- paling tot het uitoefenen van lijfsdwang tot uitvoering van de belastingdwangschriften worden toegepast. IN DE BEEK VAN SON'SBEEK VERDRONKEN. In de beek van het pajk Sonsbeek te Arn- hem, is Zaterdagnacht een tot dusver onbe- kend heer verdronken. Een agent van politie hoorde den plons en begaf zich onmiddellijk naar de plaats waar het ongeluk geschied was. De politiebeambte zakte echter zoo ver in de modder weg, dat hij den man niet be- reiken kon. Nadat er hulp gehaald was, slaagde men er in om den drenkeling op het droge te brengen. Onmiddellijk werd kunstma tige ademhaling toegepast, doch zonder Sli ces. Ook de pogingen van een ontboden ge- neesheer om het leven1 weer op te wekken, faalden. ANDERHALF JAAR GE'EISCHT WEGENS BRANDSTICHTING. Voor de rechtbank te Zwolle moesten te- rechtstaan G. M. en G. H. V., wien ten laste gelegd werd, opzettelijke brandstichting. Op 24 Mei j.l. hebben beiden de woning van V. in brand gestoken, waarbjj alles afbrandde Een klein kind kon op het laatste moment nog gered worden. De verdachten bekenden volledig. Zij ver klaarden dat zij1 in financieele moeilijikheden verkeerden en op deze wijze wilden trachten de verzekeringsgelden machtig te worden. De Officier van Justitie, mr. W. van Traa, eischte voor beiden anderhalf jaar ge- vangenisstraf. Uitspraak over 14 dagen. SCHOOLBOEKEN voor U.L.O., Handels- school, R.H.B.S., Gymnasium en R.K, Lyceum worden spoedigst geleverd door BRAND. Zaterdagmorgen half zes bra'k door tot nu toe onbekende oorzaak brand uit in de machinefabriek van de finma Reemer aaoi de Haven te Bergen op Zoom De brand breid- de zich snel uit en spoedig stond de geheele fabriek in lichterlaaie. Na een half uur sloeg het vuur over naar de opslagplaats van die fa. Martens, waar ongeveer 200.000 kilo erwten en boonen waren opgeslagen. De machinefabriek van de firma Reemer brandde geheel uit, terwijl de schade bij de firma Martens op 40 a 50.000 gulden wordt geschat. Beide firma's waren op beurspolis ver- zekerd. BRUTALE INBRAAK TE AMSTERDAM. Zaterdagmorgen in de vroegte bemerkte een nachtwaker, dat de achterdeur van een huis van de Sarphatikade te Amsterdam opengebroken was. Deze deur komt uit op het achter-Oosteinde. De politie van het bu reau Stadhouderskade verd gewaarschuwd en het viel niet moeilijk vast te stellen, dat DE KONINKLIJKE VACANTIEREIS IN NOORWEGEN. Het verblijf van koningin Wilhelmina en prinses Juliana te Fefor is door schitterend weer begunstigd. Bijna iederen dag konden in de bergachtige omstreken uitstapjes wor den gemaakt. Fefor ligt in een hoogvlakte, ongeveer 930 Meter boven den zeespiegel. Prinses Juliana heeft den bekenden bergtop Feforkampen, welke 3800 voet hoog is, be- klommen, vanwaar men een prachtig uitzicht heeft op Noorwegen bergdistrict Jotunhei- men, met z'n besneeuwde toppen. De koningin heeft er haar groote voldoe- ning over uitgespro'ken, dat de andere gasten in het hotel te Fefor zooveel mogelfjk reke- ning hebben gehouden met het incognito, dat zij en haar dochter vooral bewaard willen zien. Nader wordt gemeld: Koningin Wilhelmina en Prinses Juliana hebben Zaterdagmorgen met gevolg per auto Fefor verlaten en zich naar Boverdalen be- geven. Vandaar uit worden wandeltochten en rijtoeren in het bergdistrict Jotunheimen on- dernomen, waarna het gezelschap Dinsdag naar Bygdin denkt te gaan. Hier zullen ko ningin en kroonprinscs ongeveer een week vertoeven, in welken tijd ook prins Hendrik daar zal arriveeren. Het weder was Zaterdag schitterend, gelijk het tot nog toe, op twee re- gendagen na, geweest is. HOTEL BRAND TE BERLIKUM. Zaterdagnacht is ten gevolge van hooibroei het hotel Fokkinga te Berlikum (Fr.) afge- brand, naar de „N. R. Ct. meld't. De bewo ners konden zich ternauwernood, in nacht- klyeeren gehuld, in veiligheid stellen. Behai- ve een kistje met geldswaardige papieren, dat de heer Fokkinga in de haast wist te grijpen, is alles door de vuurzee verteerd. Een kostbare hengst van de vereeniging Frieslands Noord1 Westhoek is in de vlammen omgekomen. Even na het uitbreken van den brand, draaide, tijdens een hevige regenbuit, de wind om en toen stond spoedi gook de belendende boerderij van J. van Tuinen in lichtelaaie: de groote schuur met 50 voet hooi, landbouw- gereedschappen, enz. is geheel afgebrand. De Br and weer kon een gedeeite der behuizing voor het vusr vrijwaren; van den inboedel is het meeste gered. Een aangrenzende smede- rij heeft geducht waterschade geleden. Gebouwen en inboedel waren verzekerd (het hotel bij de Maatschappij Utrecht), het hooi van Van Tuinen echter niet. T COMMUNISTISCH CX>MPLOT IN I'N'DIe. Naar het „Nws. v. d. Dag v. Ned.-Ind." verneemt, heeft de Bandoengsche Justitie, in verband met de zaak tegen den op 17 Juli aangehouden hoofdcpzichter van Gemeente- werken te Batavia, De J., die betrokken was bij 't communistisch complot, Tjipto Mang- ko Koesomo aan een verhoor onderworpen. Tjipto heeft bekend in relatie te staan met den gearresteerden hoofdopzichter van G&- meentewerken te Batavia, De J. Hij bekende, dat deze tweemaal bij hem gelogeerd heeft en bij die gelegenheden verschillende plannen voor een opstand heeft besproken. Tjipto ver- klaarde echter, dat hij de voornemens van De J. als fantasie had beschouwd. Tjipto wordt er ook van beschuldigd de vergaderingen der met communisme besmet- te militairen te hebben bijgewoond. Hij ont- kent dit echter. SACCO EN VANZETTI. Het comite „Redt Sacco en Vanzetti" te Haarlemi had Vrijdiagavond in de groote zaal van het Gemeentelijk Concertgebouw een openbare protestvergadering belegd om te protesteeren tegen het dooclvonnis van Sacco en Vanzetti. Toen de belangstellenden echter in grooten getale in de Lange Begijnenstraat arriveerden, vonden zij het Concertgebouw gesloten. Hier was geen z^al gehuurd. De spoedig. Zij kwamen terug met de mededee- ling, dat de vergadering in het gebouw Olympia aan den Kinderhuissingel zou wor den gehouden. In optocht trok de intusschen zeer sterk aangroeiende menigte langs een o'mweg via Kruisstraat en Kruisweg naar het gebouw Olympia. Strijdliederen werden gezongen en af en toe klonk het geroep „Sacco en Vanzetti moeten vrij". Te kwart voor negen werd de vergadering geopend. Na afloop vormde zich op straat een stoet, die zingende door de stad txok, gevolgd door cen vrij sterke politiemacht. Te elf uur oor- deelde de politie het noodig, de demonstran- ten uiteen te jagen, waarbij van den sabel gebruik werd gemaakt. Niemand werd ge- wond. Het nieuw gekozen raadslid G. Overstee- gen, dat aan het hoofd van den stoet llep, zal met nog 50 naderen tegen dit optreden van de politie bij den Officier van Justitie een aanklacht indienen. DE 4000STE PASSAGIER OP SCHIPHOL Zaterdagmiddag boekfce de K.L.M. Schip- hol den 4000sten betaletwien passagiei in dit seizoen voor een rondvlucht. Het heugelijike fei«t werd aan de gelukkige, mevr. Hemelman, medegedeeld, toen zij als zesde passagier in 't toestel stapte, waanmede heden weer verscheidene vluchten boven de hoofdstad werden gemaakt. Haar werd een gratis-ticket voor een vliegtocbt van Am- sterdani naar Rotterdam en terug aangebo- den. Mevr. Hemclman vond1 het een buiten- gewoon aardige verrassimg. Zij zal de vol- gende week, op een dag en uur geheel naar eigen keuze, van het aanbod gebruik maken AANNEMING POSTWISSELS EN AANGETEEKENDE BRIEVEN. Gelijk bekend zegt de Telg., is eenigen tijd geleden te Amsterdam besloten tot bet in- richten, in het postgebouw Centraal Station, van een aanneemgelegenheid voor postwis- sels en aangeteekende stukiken. Ook de Kainer van Koophandel en Fabrieken had hierop aangedrongen. Naar het blad verneemt, zal did bureel op 3 October a.s. bij den aanvang van den win- terdienst voor het pu'bliek worden opgenge- steld, waarmede ongetwijfeld aan een wensch van velen zal zijn tegemoet ge komen. De voorbereidende werkzaamiheden, moeten eerst eenige lokalen ontruimd daarna voor de nieuwe bestemming bouwd worden, zijn thans in vollen gang. MOTORONGELUKKEN BIJ ARNHEM. Vrijdagavond is. een ongeveer dertig-jarjge autohandelaar uit Utrecht, die cp een motor- rijwiel deelnam aan den sterrit van de K. N. M. V. op de Zutphenschen straatweg on der de gemeente Rheden tegen een autobus gebotst. Hij brak een been en werd per auto- brancard uit Velp naar het St. Elisabeths Gasthuis, alhier, overgebracht. Ook Zaterdagnamiddag gebeurde en onge luk. Een motor met zijspan, die eveneens aan den sterrit deelnam, sloeg op den Kluizen- weg nabij het sportterrein, het eindpunt van dezen rit, om. De bocht werd n.l. met te groote vaart genomen. In de zijspan zat de heer Hansen uit Nijmegen, die onder het mo- torrijwiel geraakte en ernstig gewond naar het gemeentelijk ziekenhuis moest worden overgebracht. er en ver- bevond zicn een cucnte menschenmenigte om van de huldiging getuige te zijn. Nam ens Baarns burgerij bood de hoer G Bakker, voorzitter van het Comite Gc"Sem dorffer een staande klok met inscriptie bene, •vens een oorkonde aan. Nadat vervolgens een defile van verschil- lemde vereenigingen had plaats gehad, zon gen het R.K. Mannenkoor „Cantate Domino" en het Baarnsch Mannenkoor den vlieger toe Er voerden ten slotte nog eenige sprekers het woord. Velen maakten van de gelegenheid gebruik Geysendorffer persoonliik te comnli- menteeren. GELUKSTELEGRAMMEN. In de maand Juni werden 11318 gelukste- legrammen verzonden bestemd voor het bin- nenland en 231 voor het buitenland, terwiil van uit het buitenland en de scheepsstations 299 gelukstelegrammen verzonden werden Hiervan waren bestemd voor:- Amsterdam 344o; Rotterdam 1237; 's-Gravenhage 1206- Alkmaar 82; Arnhem 251Breda 78; Deven- ter 74; Dordrecht 95; Eindhoven 106; Gro- nn'gen 283; Haarlem 393; 's-Hertogenbosch 124; Huversum 154; Leeuwarden 126- Lei- den 149; Maastricht 79; Middelburg 31 Nii megen 120; Tilburg 132; Utrecht 349; Zut- totaal 42i34WOllC 61 overi8;e kanfVen in een LUIT. KOPPEN'S VLIEGTOCHT. De geruchten, volgens welke de heer Willlv Mullens den vliegtocht met luit Koppen naar Indie z.,1 meemaken, zijn onjuist Zij vinden hun oorzaak in de besprekiingen, die beide heeren met elkaar gehad hebben, doch deze betroffen uitsluitend het geven ''an tech- nische aanwijzingen door den heer Mullens aan luit. Koppens, omtrent d.e plaatskig van fotografische apparaten in diens vliegtuig Bovendien kregen de genoemde geruchten een schijn van waarheid, doordat de heer Mullens inderdaad het voornemen koestert zich t.z t. naar Indie te begeven tot het uit- voeren van opdrachten. Omtrent den datum waarop hij naar Indie zal gaan, staat, na« wij ver nemen, nog niets vast Opgave van den Directeur van het markt- wezen der kleine markten te ALKMAAR, be treffende de hoogste en laagste prijzen van sommige artikelen. Markten van Maandag 8. met Zaterdag 13 Aug. 1927. Kippen t 2; Kulkens f 0.10-/ 2; Eenden 0.30—/ 1.80; Konijnen 0.30—/ 3; Een- den-eieren per 100 stuks 5; Kippen-eieren (grooth.) per 100 stuks 6.50-/7; Kippen. eieren (kleinh.) p. 100 stuks 6 25—/ 9 25; Boter le s. per Y, K.G. 87^—971d cent; per y2 K.G. 0.75—/ 0.85; EEN VROUW SCHIET OP HAAR ZUSTER EN ZWAGERS. Bij een twist loste heden mej. Seh., -te Maastricht, op korten afstand revolverscho- ten op haar zwager Ch. D., die in hetzelfde huis woont. De man vluchtte naar buiten, maar ook op straat werden hem nog twee schoten nagezonden. Alle misten echter doel. De vrouw begaf zich daarop naar het cafe van een anderen zwager, v. R., op wien zij onder de woorden „jij zoekt ook altijd ruzie" eveneens op korten afstand een sc'hot loste. Ook dit trof echter geen doel. Haar zuster, schieten toeloopen en voegde haar toe: „Als v. B.'s vrouw, kwam op het geluid van het je toch schieten wilt, schiet dan maar on mij." De laatste kogel uit de revolver werd daarop in haar richting afgevuurd. Dit schot kwam in den muur van het cafe terecht. De daderes is docrr de politie in arrest gesteld. Het wapen werd in beslag genomen. Terwijl Vrijdagmiddag te Doetinchem een paard en wagen van het bureau Ge- meentewerken den onbewaakten overweg bij ,De Vijf" passeerde, naderde een trein. Door krachtig remmen wist de machinist den trein nog juist op't nippertje tot staan te brengen. Tegen den voerman is proces-verbaal opge- maakt. GEYSENDORFFER TE BAARN GEHULDIGD. Zaterdag heeft Baarn zijn oud-plaatsge- noot, den vliegenier G. J. Geysendorffer, ge- huldigd. Even voor drie uur landde de avia- •teur met het Fokker-vliegtuig, waarmede hij de reis naar Indie maakte, op een weiland aan den Eemweg. Ter begroeting waren o.m. aanwezig zijn ouders, zijn reisgenoot Scholte met echtgenoote, benevens de burgemeester, wethouder Van Doornik, en de leden van het Comite en Eere-Comite. Op den Eerfiweg sloe- gen honderden belangstellenden de aankomst gade. Nadat het Baarns muziekkorps „Crescen- do" een tweetal coupletten van het Wien Neerlands bloed" ten gehoore had gebracht en de. burgemeester den heer Geysendorffer welkom had geheeten, werd in versierde auto's een rondrit door het dorp gemaakt. Aan het gemeentehuis, dat met groen en vlaggen was versierd, werd halt gehouden, waar de deelnemers zich in de groote boven- zaal vereenigden. Hier waren reeds vele raadsleden, benevens de heer Plesman, direc teur der K.L.M., met echtgenoote aanwezig. Nadat de eerewijn was rondigediend, nam de burgemeester het woord. Hij heette den heer Geysendorffer nogmaals welkom te Baarn en herinnerdle a an de schitterende prestaties van den koenen vlieger, die door velen te dezer plaatse nog altijd als een „Baarnaar" wordt beschouwd, wat niet het minst hieruit blijkt, dat in de plaatselijke bladen steeds gesproken wordt van „onze Gerrit". De heer Geysendorffer dankte dlaarop voor de hartelijke ontvangst en de gebrachte hulde. Vervolgens verliet'en de aanwezigen het ge meentehuis weder om zich naar de versierde Boter 2e s Slachtduiveii 1%20 cent ALKMAAR, 15 Aug. 1927. Op de heden gehouden veeifiarkt waren aangevoerd; 26 Vette koeien 280—/ 400; 25 Vette kalveren 80180; Vette kalveren per ned. pono 1-10—/ 1.40; 26 Nuchtere kalv. (slacht) f 822; 508 Vette Va;kens per ned. pond 66—69 cent; Zouters per ned. pond 65—66 cent. NOORDSCHARWOUDE, 13 Aug. 1927. Schotsche Muizen 5.70—/ 8.10; Duken -OS'O sruunoquaStq f0re /-0£T J 7.60; Bl. Eigenheimers 7—/ 7.70; Drie- lingen 5.806.10; Spercieboonen 9.50 12.70; Zilveruien 1—/ 1.30; Drielin- gen 2.603.40; Zilvernep 10.30 12.20; Uien 4.305.40; Drielingen 3.90—/ 5.40; Gele Nep 12.10—/ 16.40; Roode Kool 1.90—/ 2.60; Gele Kool 3.50 ~f 4.10, alles per 100 K.G.; Boswortelen 1.60 per 100 bos; Witte Kool 1.60— Aanvoer: 59600 K.G. Aardappelen; 700 K.G. Spercieboonen; 40200 K.G Zilveruien; 9400 K.G. Uien; 17900 K.G Roode Kool; 5300 K.G. Witte Kool; 6400 K.G. Gele Kool; 700 bos Boswortelen18200 stuks Bloemkool. 2.30; Bloemkool 7.40—17; per 100 stuks; Bloemkool 2e s. 1.40—/ 2.10 100 stuks. per BROEK OP LANGENDIJK, 13 Aug '27. Bloemkool le s. 10.50—/ 16.90 per 100 stuks; Bloemkool 2e s. 1—/ 1.20 per 100 stuks; Roode Kool 1.70—/ 2.60; Gele Kool 3.90—4.70; Witte Kool 1.90— 2.50; Nep 13.70; Zilvernep 10.60 11.90; Slaboonen 7.70—/ 10; Aardap pelen: Schotsche muizen 4.70—/ 6 80; Schoolmeesters 9.10—/ 9.30; Due of York 3.10; Eigenheimers 6.80—/ 6.90; Drie lingen 5.60—/ 6.80, alles per 100 K.G. Aanvoer; 10600 stuks Bloemkool; 43000 K.G. Roode Kool; 14500 K.G. Gele Kool; 2500 Witte Kool; 9O0 K.G. Uien; 2700 K.G. Zilvernep; 150 K-G. Slaboonen; 38000 K.G. Aardappelen. PURMEREND, 13 Aug. 1927. „Afslag- vereeniging Beemster, Purmerend en Omstre ken. In totaal waren aangevoerd 10232 man- den Augurken, waarvoor werd beta-aid: Mi6 del 26—30 cent; Basterd 48—53 cent; Grof Fijn 0.90-/ 1.30; Stek 12-14 cent; Bom- men 57 cent per mand, (6 K G.) WARMENHUIZEN, 13 Aug. 1927 Schotsche Muizen 6.60—/ 8; Drielingen 4.60; Graafjes 7.50—/ .7.60; Eigenhei- 7.40; Blauwe Aardappelen 6.70f 7.50: Bloemkool le s. 9 10— 13.40; Bloemkool 2es. 0.60—/ 1.40; Zil vernep 10.3011.40; Zilverdrieling 2.80—/ 3.10; Zilveruien 0.90; Gele Nep 15.1°; Drielingen 4.70; Slaboonen 9.60. Aanvoer: 35600 K.G. Aardappelen; 60 K.G. Slaboonen; 250 K.G. Gele Nep; 3500 K G Zilveruien; 2460 stuks Bloemkool. BOVENKARSPEL, 13 Aug. 1927. Me Tuinbouw." Heden besteedde men voor: Bl. Kool le a. f 6.5013.20; Bloemkool 2e s 3'5°; Kool 1.80—/ 2.70; Witte Kool 0.60—/ 1.20; Gele Kool 3— 4.50; Aardappelen1: Gr. Schotsche muizen 2.853.30; Kl. Sch. muizen 2.90 3.15; Ideaal 2.80—/ 2.95; Kleine Ideaal 2—/ 2.10; Due 1—/ 1.25; Wilde Due 1—/ 1.40; Blauwe 2.80; Kriel 30—55 cent. ZWAAG, 12 Aug. 1927. Veiling Bangert en Omstreken. Pruimen 25—/ 31; Druiven 50—/ 55: Tomaten 811; Roode bes- sen 1225; Peren 714; Appelen 814; Dubbele slaboonen 36; Snijboonen 5—/ 9; Bloemkool 6—/ 9; Roode Kool 4-/ 6; Wortelcn fj 3-/ 5; —13, komf vaak voort (Ift slechte spijsverterlng, Alle spijsverterings- stoornissen moeten spoedig zwichten voor Foster's Maagpillen, het laxeermiddel bij uitnemendheid. Foste Alom verkrijgbaar a f tagpillen 0.65 pes flacor in

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 6