Te, vwrzwvrr met sreun Irfgevblge de Wo- iiingwet en de Woningnoodwet gebouwd, kunnen worden verhuurd; Gelezen het' voorstel van Burgemeester en Wethouders, opgenomen in bijlagc Nr. 90 tot het verslag van's Raads handelingen en de daarbij ter inzage gelegde brieven van den Directeur-Generaal der Volksgezond- heid dd. 4 Juli en 15 Juli j.l., houdende me- dedeeling, dat het Rijk, voorzoover het bij de exploitatie der bedoelde woningen belang heeft, tegen de vast te stellen huren geen be- zwaar heeft; B e s 1 u i t B. en W. te machtigen, de na te uuemen woningcomplexen tegen de daarbij genoemde prijzen voor den tijd van ten hoogste vijf ja- ren aan de door hen aan te wijzen personen onder nader door hen vast te stellen voor- waarden (met inachtneming eventueel van de door den Minister van Arbeid, Handel en N'ijvefheid daaromtrent gegeven of te geven voorschriften) te verhuren, t. w. a. Groep A (98 woningen nabij den Tie- nenwal) tegen prijzen van ten minste 3.90 en ten hoogste 5.50 per week; b. Groep B (17 woningen bij de Schermeer- straat) tegen prijzen van ten minste 5 en ten hoogste 6 per week; c. Groep C (35 woningen bij het Oudorper- dijkje) tegen prijzen van ten minste 3.50 en ten hoogste 4.50 per week; d. de groepen van noodwoningen aan den Westerweg en aan de Noorderkade (in totaal 16 woningen) tegen prijzen van ten minste 2.75 en ten hoogste I, 3.50 per week. BENOEMING LEERAAR HANDELS- AVONDSCHOOL. Ter vervulling der vacature van leeraar in Engelsch aan de Handelsavondschool, ont- staan door het aan den heer E. van Meir a Is zoodanig verleend eervol ontslag, bieden B. en W. den Raad de volgende voordracht aan, die de instemming heert van den Inspecteur van het Handelsonderwijs en de Commissie van toezicht op het Middelbaar Onderwijs, en is goedgekeurd door den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen: 1. J. OALEMA, litt. docts., leeraar aan- de R. H. B. S. alhier. 2. J. BARKMAN, hoofd der Gemeemte- school nr. 6 alhier. B. en W. stellen den Raad voor tot de be seeming over te gaan, behoudens geschikb bevinding van den benoemde na geneeskun- dig onderzoek, en den datum van infunctie- treding te bepalen op 1 September 1927. Provinciaal nieuws "7" UIT OTERLEEK. -■***' (Vervolg gemeenteraad.) Het in do vorige vergadering aangehouden verzoek van de commissie-Va'n Aalst om ten jehoeve der kanalisatie een bedrag van 400 per jaar, gedurende 40 jaar, beschikbaar te 'stellen, kwam thans in behandeling. De voorzitter las de betreiiende cir- Culaire voor. De heer Spaan was de minderheid in B. in W., die het verzoek wilde afwijzen. De heer d e Boer zou willen vragen. is't B. en W. bekend, naar welke maatstaf Oter- leek wordt aangeslagen? De voorzitter veronderstelde per in- woner. De heer Witteveen: En het meerdere of mindere belang dat een gemeente er bij heeft, wat door den heer De k k e r werd be- vestigd. De heer d e Boer achtte kanalisatie in 't algemeen van groot belang voor Noord-Hol- land, doch voor b.v. Schagen en Oterleek is dat nog al verschillend. De Schermeer ligt reeds buitengewoon gunstig voor de groote vaart. De heer d e K o n i n g wilde de specie die overtollig komt, op het armenland hebben. De heer Spaan Welk nut doet het Noord-Hollandsch Kanaal, nu de groote sche- pen er niet meer komen? De bloembollen te Akersloot enz. worden per spoor vervoerd. De voorzitter achtte het ook een groot betang, dat we nooit meer boven peil zullen komen. De heer Spaan: De waterwegen ver- vuilen in Noord-Hcriland. Het is eigenaardig, dat de kleinen nooit om de kanalisatie heb ben gevraagd, doch dat dit dit is uitgegaan van de grooten. Spr. vroeg zich af wat daar achter zit. In Alkmaar en Hoorn is geen In dustrie. De heer d e Boer was het daarmede niet eens en stelde in het licht den bloei van Alk maar tegenover andere steden. De industrie begint zich in Alkmaar wel degelijk te ont- wikkelen. (De heer Spaan meende, dat het vervoer vroeger te water gebeurde, doch thans per as met auto's enz. De heer de Boer De afvoer geschiedt wel per water. De distributie over de wereld gaat door de pakhuizen. De ligging aan het water bevordert den bloei eenet stad. Groen- Enmarkten worden niet voor niets in het wa ter gebouwd. De heer Spaan meende, dat as en water concurrenten zijn. De heer Witteveen Het een is een aanvulling van het ander. De heer d e Boer: Water is niet te be- concurreeren. Voor den landbouw is het van zeer grcot belang. Spr. wees in dit verband op Frankrijk, met enorm hooge vervoerkos- ten. De heer Dekker is voorstander van groot vaarwater. Kleine waters arme schip- pers. Noord-Holland komt in rechtstrceksche verbinding met het nieuwe land van de Zui derzee. Wat dat in de toekomst nog waard kan zijn, is niet in specie om te zettcn. Men moet het tcejuichen, dat een dergelijk groot werk tot stand kan komen. De heer Spaan meende, dat niemand kan zeggen of Oterleek er belang bij heeft. Zulke werken moeten zich zelf bedruipen. We ne- men 40 jaar lang een last op onze schouders. Spr. herinnerde aan het spreekwoord„Wat de heeren wijzen", enz. Ten slotte stelde de heer Dekker een mo- lie voor, waarin de commissie op billijkheids- gronden in overweging wordt gegeven den ffanslag voor Oterleek te herzion, omreden de Schermeer geen overwegend belang bij de uitvoering heeft, Dit werd anngencmen met op een na algemeene stemmen, n.l. die van den heer Spaan. Verzoek van den heer F. S. Hansma, om vergoeding van reiskosten voor zijn zoontje, dat de Christelijke School te Schermerhorn 1 oezocKt. De voorzitter zcfte uiteen, dat de at- standen de vergoeding wettigen. De heer Spaan stelde voor 50 pet. van de reiskosten voor Fekening der gemeente te ne men, De heer d e K o n i n g wilde alles betalen. Aangezien dit voorstel niet werd onder- steund, kon het dus niet in stemming komen, waarna het voorstel-Spaan met algemeene stemmen werd aangenomen. Hiema boden B. en W. den raad de ge- mee'nterekening dienst 1926 aan, met een sal- do groot f 1669.63. De geheele raad werd als commissie aange- wezen. Bij de rondvraag bepleitte de heer Witte veen, om tot een doelmatige malaria-bestrij- ding te komen, de vertooning van de malaria- film. Spr. gaf nog enkele details betreffende de kosten enz. aan. De voorzitter zal hieraan gaarne me- dewerken en beloofde overleg met het Witte Kruis. Met algemeene stemmen aangenomen. De heer Akkerman wees op een siechte paal in het net bij hem in de buurt. De v o o r z i 11 er zal maatregelen nemen, waarna de voorzitter de openbare ver gadering sloot, om in comite nog enkele zaken at te handelen. In aansluiting op het berichtje van gis- teravond, dat enkel de gymnastiekvereeniging bejreft, kunnen we nog mededeelen, dat ook orize tooneelvereeniging zich met de kermis niet onbetuigd zal laten. Reeds een negental weken repeteeren de leden het mooie kermis- stuk „Broeders Vrijmetselaars". Afgaande op de belangstelling die de Tooneelvereeni ging gewoonlijk geniet, twijfelen wij er niet aan of 'sMaandags van kermis zal de zaal bij den heer O. de Vries tjokvol zijn. Hoe gevaarlijk het is voor kinderen om te gaan zwemmen als zij het nog niet kun nen, bleek vorige week weer, toen een zoontje van Jb. W. de Ringsloot wilde over zwem men en halverwege niet meer kon. Gelukkg waren er jongens bij hem in het water, die hem naar den vasten wal brachten. Naar wij vernemen zal de loting voor de Militie, lichting 1928, plaats hebben op Maandag 22 Augustus te Heerhugowaard. UIT BERGEN. levonden voorwerpen. Een bankbiljet, een witte pullover, een nikkelen sigarettenkoker, een kindermantel- tje, een gouden speld met steentje, een verro kijker, een groen zijden japon, een zilveren rozenkrans, een huissleutel aan ijzeren haak- je, een gouden armband met gouden borloge, een R. K. kerkboek in etui, 10 postz. a 5 cts., een bruine jumper, een roode hondenriem, een vulpen, een bril met oorstangen, een touw met houtje van een karmpeertent, een zilveren heerenhorloge met gouden rand, een slgaren- aansteker, een1 bruin roode badschoen, een slappe gebloemde kinderhoed, een portemon naie met eenig geld, een gouden speld met steen, een paar kinderschoenen, een ligstoel met rood grijze bekleeding, een wit borstel- tje, een bruin lederen portemonaie, een vul pen, een bruin lederen damectasch met in- houd, een zilveren rozenkrans, een dames panamahqed, een zilveren heerenhorloge, een gehaakt taschje. UIT EGMOND AAN ZEE. Door samenwerking tusschen de badgasten en V. V. V. was dit jaar wederom een commis sie gevormd voor de viering van een strand- feest. Leider hiervan was de secretaris-pen- ningmeester van V. V. V., de heer J. G. Bos- schaart, die hierbij op niet te waardeeren wij- ze werd bijgestaan door mevr. Willemse uit Amsterdam en met deze en den heer W. v Eenennaam, voorzitter van V V. V., het trio vormde, dat met medewerking van een aantal dames en heeren, „vreemd en eigen", alles deed om het welsla-gen van dit bij1 uitstek Eg- mondsche badfeest te bevorderen. Vrijdagmorgen tegen 10 uur verzamelden zich de acht verschillende groepen sierwerkers op het terrein achter de openbare school, om onder de opwekkende tonen van de Langedii- ker muzikanten af te marcheeren naar het strandgedeelte, dat ten behoeve der mededin- gers in de onderscheidene wedstrijden was ge- reserveerd. Onmiddellijk werd ied6r aan het werk ge zet en al spoedig begon er teekening in de figuren te komen. Volijverig werden oog en hand tot de grootst mogelijke zekerheid inge- spannen, zoowel voor het eenvoudige doel, dat de kleineren, als voor de moeilijker werkstuk- ken, die de grooteren zich voorgesteld had- den, elk naar eigen keuze. Terwijl deze rustige arbeid in vollen gang was, werd het andere gedeelte der ruim twee honderd deelnemers afgehaald van het reeds genoande terrein van samenkomst. Zelfbe- wust, als waan-den ze de zee te kunnen beteuge- len, stapten de fortenbouwers, gewapend met de onmisbare scheppen, naar de kampplaats onder aanmoediging van: „De vlaggen staan te wapp'ren Op den wai van't zandkasteel." Op het sein van den leider sloeg ieder on middellijk de hand aan de spade om binner, den te voren bepaalden tijd een fort op te werpen, zoo sterk als maar mogelijk was Wat een gegraaf en geplomp! Maar ook wat stra tegische overwegingen van deze „genie", die nauwelijks tijd verloren liet gaan om den in- wendigen mensch met een banaan of een koek te versterken. Naarmate de fortentouw vorderde, nad-erde het einde der sierwedstrijden. De jury, be- staande uit mej. Maas, onderdirectrice van „Zwartendijk", en de heeren de Koning, kunstschildvr, en W. v. Eenennaam, directeur der „Claes de Graeffschool, deed haar rond- gangen om straks haar indrukken te belicha- men in een rapport aan de hoofdcommissie. Het strandzand was gebruikt om er in bon- te volgorde opgesomd mee na te bootsen: forten, spoorbrug, schelpenbrug, motor, slin- ger, auto's, canape, booten, ster, dorp, strand- stoel, Hans metGrietje en de heks bij het suikerhuisje, schepen, olifant, schildpadden, zeester, racket met bal, ankers, vlinders, wek- ker, boerderij, kasteel, eend op nest, wapens, huizen met en zonder tui-n, kerk, een paar klompen, salamander, hoefijzer, kip met kui- kens, „Koffic Hag" reclame, symbole van Ge- loof, Hoop en Liefde, schelvisch, ruiter te paard, vliegmachine, krokodil, Hoevermolen. Het was de jury alzoo niet gemakkelijk ge- maakt, te meer, daar er nog onderscheid ge- maakt moest worden tusschen solo- en groeps- werk, terwijl de deelnemers naar den leeftijd weer in vier klassen vei'd^eld waren en ook .relet moest worden op het al of niet gebruik r an hulpmiddelen Nadat volgens het programma, dat den ge- heelen dag sitipt op tijd werd uitgevoercf, de fortenbouwers nog een half uur doorgewrerkt hadden, trad de „koffiepauze" in, geaurende welke de forten onder bewaking der tijdopne- mers bleven. Dat het weer ondertusschen buiig en ruw werd, viel voor deze heeren niet bepaald mee, doch dat beloofde een interes- santen aanval der zee. Om 1.42 opende de vloed den strijd tegen fort No. 1 om daarna met grootere en kleinere tusschen-poozen op wispelsturige wijze achter- eenvolgens de nummers 2, 8, 10, 3, 11, 9, 7, 5, 6, 12,13 en 4 aan te fasten, terwijl de vete- ranen ontzien weden tot het laatst, totdat om 2.24 de slag over de geheee linie geleverd werd. Opgezweept door een hevigen wind stormden de schuimende golven als wilde rui- ters aan, nu eens te vroeg over den kop buite- lend, dan weer op het juiste oogenblik neer- ploffend op de verspcrringen, die daardoor leelijk afkalfden of scheurden, onder groote belangstelling met spanning gadegeslagen, zoowel door de deelnemers als de talrijke op- gekomen toeschouwers. Uitroepen van vreug- de of teleurstelling wisselde n elkander af, maar de stemming was en bleef vrooliik. Te 2.35 was No. 1 met den grond gelijk gemaakt en volgde voor en na de andere ver- sterkingen, welker veriwijning soms in de grootste spanning door de tegenpartij werd verbeid, totdat einddijk om 3.18 de zee mees- ter was van het geheele terrein. De tijdopne- mers leverden hun aanteekeninigen bij de commissie in, die daaruit de uitslag der ver schillende groepen zou berekenen Om half vier zou de vlagge-optocht begin- nen, doch menig hoofd schudde bedenkelijk Het weer scheen echtcr het programma van buiten te kennen, want toen verzamden gebla- zen werd, scheen de vroolijke Augustuszon om niet meer te verdwijnen voor slapenstijd. Op- gewekt slingerde de stoet door de vele ouderen begeleid zich met de muziek voorop door Eg- monds straten, om eindelijk binnengeloodst te worden in de zaal van hotel „Welgelegen", welwillend afgestaan voor de bekendmaking van de uitslagen en de uitreiking der prijzen. Vooraf werd echter mevr. Willemse verrast door ee bloemenhulde, aangeboden door de jongejuffrouw M. Eijma, wet de woorden: „Het heele stran-dfeestcomite Eeren wij te zaam hiermee. Komt, roep nu allcmaal mij na Een driemaal luid': Hiep, hiep, hoera!" De warmte, waarmec aan deze uitnoodi- ging werd voldaan, en het daarbij gevoegde hartelijk applaus bewezen, hoezeer deze woor den al ler gevoelens vertolkten. De heer v. Eenennaam, hiermede de taak van den hoofdleider om bijzondiere redenen ovememende, wenschte allereerst den uitslag van de veteranen wedistdjd mede tedeelen, daar zich onder hem een paar bevond1, dat alvorens des moreens in het krijt te treden tot bruid en bruidegom was gepromoveerd. Aan het feit,, dat hun club ook de eerpalm had wegge- d'ragen knoopte spr. een hartelijken geluk- wensch voor het bruidspaar vast, door de commissie met een aardige bloemenhulde en door de aanwezigen met een welgemeend ap plaus bezegeld. De jury voor de sierwedstrijden had een volledig uitgewerkt rapport samemgesteld, waaruit o.a. bleek, dat Klandestien geboden hulp met aftrek van een punt gestraft was, doch dat indferdaad alle kinderen hun best gedaan hadden. De hoofdprijzen werden toegekend als volgt: Sclo-sierwerk: klasse A (67 jaar) dorp door Keesje Thomassen, klasse B (810 jaar) een paar klompen door Pieter Modder- man, met eervolle vermelding, klasse C (1113 jaar) vliegmachine door Haiders, klasse D (1416 jaar) schelvisch door Nel Hallie, met eervolle vermelding. Groep-sierwerk: klasse A, Hans, Grietje en de heks door Piet en Joop Groenewegen, klasse B, kip met kuikens door Han Sam en Anneke Kasteele, met eervolle vermelding, klasse C, krokodil door Eef en Gerrit van Niekerken en Jan en Hanny N'ijman, met eer volle vermelding, klasse D, ruiter te paard, door Kees, Jan en Gerrit Stokking, Klasse E (ouderen), molen te Egmond aan den Hoef door Ankle Bentheim Sijpkes, Mieke Reijers en Gerda Gamtvoort, met eervolle vermelding. Bovendien verkreeg de eend op't nest door Anneke Kasteele nog een eervolle vermelding. Aan het eindie van het rapport merkte de jury nog op: dat d!e molen onberispelijk was, de krokodil juist de verhoudingen weergaf, het paar klomipen zoo kon worden aangetrok- ken en de strandfeestcommissie alien lof ver- diende voor de organisatie van het welge- slaagde feest. De uitslag der fortenwedstrijd was: klasse B, 45 49 V2 en 53 minuten, klasse C, 45, 50, 52, 53, 56, 571/^ en 59 minuten, klasse D, 51 -en 56 minuten, klasse E 53 en 54 minuten. Aan alle prijswinnaars werden nu de mooie prijzen uitgereikt, waarna alle deelnemers, die minder fortuinlijk gewecrt waren, boven dien nog een aardige troostprijs in ontvangst konden nemen. x Het strandfeest zou niet volmaakt geweest zijn, wanneer dtaar niet aan verbonden ge weest was een lampionoptocht. De commissie had dan ook gezorgd1, dat ieder deelnemer zich van het noodige materiaal kon voorzien,. ook degenen, die aan de wedstrijden niet had den meegedaan. Natuurlijk was het daarvoor nu te vroeg, zoodat alien gelegenheid had den uit te rust en en den inwend'ige mensch op dsn gewonen tijd te versterken. Om 9 uur was het wederom verzamelen en omstuwd door een menigte ging het wederom de straten door. De muziek deed haar best, maar Jan de Wind zoo nu en dan ook, zoodat er menig ballonnetje sneuvelde. Bij den bur gemeester en o-p andere plaatsen werd de stoet op vuurwerk verrast. Het laatste gedeel te van den voorgenomen tocht moest echter bij gebrek aan een voldoendc aantal nog brandenden lampions vervallen, waarom op het Schoolplein halt gehouden wend. De on- vermoeide Langendijkers gaven evenwel nog menig nummertje, dat de beenen in beweging bracht. UIT URSEM. Gister vervoegde zich ter secretarie alhier een zekere C. Duijves, Neckerweg, Beem- ster, die op 11 Augustus j.l. zich met vrouw en 2 kennissen naar Bergen hadden bege- ven per rijtuig, om te informeeren naar hun eigen paard. Bij hun tnuiskomsf ontdekten zij n.l. dat ze met een ander paard de terug- reis hadden aanvaard en dat vrijwel geleek cp hun eigen paard. Bij nauvvkeurig onderzoek bleek iaf?r wel eenig verschil, zoodat men thans op onderzoek is uitg-gaan waar het ei gen paard gebleven is. Naar wij vernemen is het fanfarecorps „Ons Genoegen", dat ruim 7 jaren met steun van de gemeente heeft gewerict, door vertrek van enkele goede krachten opgeheven. Dit besluit zal door zeer vele ingezetenen be- treurd worden. Wij zullen hopen dat hierop spoedig kan worden teruggekomen, want de uitvoeringen van het corps vielen den laat- sten tijd bij het publiek zeer in den srnaak. In memoriam Jan Medemblik. Het zou van geringe erkentelijkheid getui- gen, als bij het verscheiden van dezen man met een zijner oud-leerlingen in herinnering bracht, wat zij hem door zijn onderwijs dan- ken. Moge dan dit blad, dat hem eertijds on der zijn berichtgevers telde, thans een be- scheiden plaats daarvoor inruimen. Meer d'an vijftig jaren is Jan Medemblik bij het openbaar lager onderwijs werkzaam geweest. Geboren te Schardam, waar zijn vader hoofd der school was, kwam hij reeds op 15-jarigen leeftijd als kweekeling te Op- meer, den 15den Maart 1874. Daarna achter- eenvolgens op verschillende plaatsen in Noord-Holland als onderwijzer werkzaam, het laatst te Amsterdam, werd hij omstreeks 1885 hoofd der openbare lagere te Rusten- burg, om vervolgens vanaf haar opheffing in 1905 tot zijne pensionneering op 1 Mei 1924 hetzelfde ani-bt te bekleeden aan die te Ursem. De school te Rustenburg was een kleine een-manssc-hool en zonder te kort te doen aan het vde goede werk, eiders verricbt, zou ik willen zeggen, dat Medembl'i'k zich hier het best als opvoeder der jeugd heeft kunnen on- derscheiden en de school daar tot een der beste uit den omtrek maken. Als kinderen konden wij, zijn toenmalige leerlingen, niet beseffen, hoeveel m-oeite het moet kosten in een klasse les te geven en bovendien met zes andere klassen b-ezig te zijn, met zes, want zijn school telde 'n officieus zevend'e leerjaar. Dat echter de school goed was, begrepen wij door de vergelijking onzer vorderingen met die van van elders gekomen kinderen, 'en velen waren hierop kinderlijk trotsch. Dat Medem blik zijn onderwijs tot groote hoogte heeft kunnen opvoeren, dankte hij, behalve aan zijn groote werkkracht, aan zijn ijver en volhar- ding in het altijd weer afdalen tot de wijze van denken en gevoelen van het leerende kind Wie mijner mede-scholieren herinnert zich toch niet met genoegen die rekenlessen, waar- bij papier noch potlood gebruikt mocht wor den? En menigeen hunner denkt soms nog met vreugde aan de geschiedenis lessen: daarvan waren die in verhalenden vorm wel de mooiste. E>eze d-eden het zoo goed op win- termiddagen, als invallende duisternis en ont- brekende verlichting verder werken bezwaar- lijk maakten en alle klassen te samen, om de hooge kolomkachel gezeten, vol aandacht luisterden-; was in die uren Lambert Melisz met zijn moeder per slede weg van West- zaan naar Hoorn, dan ontgihg zelfs den jongsten leerling wein-ig van het verhaal. In- derdaad mogein zijne leerlingen hem dank- baar zijn. Het onderwijs van Medemblik reikte verder dan de gemeente Ursem. Door het bezit van een acte L. O. Fransch gaf hij veel lessen, meestal ter opleiding voor een middelbare schooldoor de afgelegen ligging van Ursem en omgeving waren deze lessen zeer gezocht. Daarnaast was hij een goed wiskundige en verheugde zich in het bezit der akte L. O. wiskunde. Het is niet aan mij, de geschiedenis te schetsen van den. Gemeentelijlcen Hoofd- cursus te Alkmaar, welke hij met een paar schoolhoofden op eigen initiatief opgericht had. Echter mag ik niet eindigen, zonder met enkele woorden te vermelden, hoeveel hij voor het maatsehappelijk welzijn van Ursem heeft gedaan; geen plaatselijke vereeniging wel- haast, of hij was er bestuurslid, meestai secretaris van, en slechts de ingewijde weet, hoeveel werk dit meebracht. Strikt neutraal in zijn onderwijs, was hij volbloed vrij- zinnig op pol'ltiek en godsdienstig gebied en weet dan ook in het bij zonder het niet- Roomsch-Katholieke deel der bevolking hem dank voor de verdediging zijner belangen. Medemblik heeft lan-g en veel gewerkt, omdat dit hem lief was. Toen ik hem even na Pinksteren bezocht en zijn uiiterlijk den leek reeds aan herstel deed' twijfelen, was hij nog met liefde bij zijn lessen. En tot enkele da- gen voor zijn dood stelde bij nog alle belang in vak-examens. Met recht kan dan ook van hem gezegd worden, dat een goed mensch na een arbeidzaam leven van ons is heemgegaan. Deze gedachte zij zijne nabestaanden tot troost. W. TUIJN. Geboren Hendrikus Anna, zoon van Petrus Johannes Witte en Anna Sprenkeling. Maria Elisabeth, dochter van Everardus Sweep en Maria Elisabeth Ruijter. Si mon, zoon van Leonardus Borst en Marga- retha de Haan. Alriana, dochter van Ja cob de Jong en Elisabeth Kraakman. Over leden: Jan Wonder, oud 76 ja ren, weduwnaar van Aagje Hoek. Jaco bus Mulder, oud 73 jaren, weduwnaar van Trijntje Zweep. Anna Sprenkeling, 36 jaren, echtgenoote van Petrus Johannes Witte. UIT GROOTSCHERMER. zx-uaagavend zou op het open terrein tus schen de school en het raadhuis ons fanfare corps „Christiaan de Wet" een openlucht^on cert geven. 't Is -ni. zoo zoetjes aan ge. woonte geworden dit te doen, wanneer het corps een of meerdere prijzen op een concours behaald heeft. Op't laatst gehouden concoun te Oosthuizen werd een eerste prijs behaald Jammer dat er in't geheel geen publiciteit aan gegeven was, zoodat maar weinige toe schouwers na de hevige regenbuien, die in den vooravond gevallen waren, aanwezig wa ren om van de muziek te genieten. 't Eerste nummer lokte heel wat menschen uit hun huizen, maar midden in 't tweede nummer moest plotseiing afgebroken worden en holden luisteraars en muzikanten zoo spoe dig mogelijk naar „De J.onge Ruiter", waaf het concert voortgezet wera. Nadat nog en kele nummers goed uitgevoerd waren, werd door het zgn. „Bazarorkest" balmuziek gege ven. Tot laat in den avond werd nog lustig gedanst. UIT NOORDSCHARWOUDE. De M a r k t. Ook deze week heeft het voor onze tuin- ders weer verre van goed gedaan. Groote verschillen met de vorige week vie len niet waar te nemen. Het was wat minder aanvoer van het een, wat meer aanvoer van het andere, al naar hetseizoen meebrengt, doch overigens was de totaal-aanvoer evenals de beide laatste weken bij de 100 wagons. Wat de prijzen betreft, gaven alleeri de aardappelen nog bevrediging. Ze gingen in den loop der week met 1 of iets minder omhoog. Ook van de witte kool waren de prijzen iets hooger, maar ze bleven toch nog btneden het middelmatige. De aanvoer hiervan is nog klein. De aanvoer van roode kool is flink toege- nornen, maar de prijzen, die toch reeds te laag zijn, werden de laatste dagen nog lager. Ook de gele kool liep, hoewel de aanvoer nog weinig beduidt, in prijs terug. De bloemkoolprijzen, die de eerste dagen betrekkelijk laag in prijs waren, brachten de laatste dagien betere prijzen op. De opbreng3t per snees is echter luttel, als gevolg van het groot aantal „vallers", die de bloemkoolak- kers een allertreurigst beeld geven en de op- brengst tot minder dan en vijfde van Jiet nor- male terug brengen. De prijs der zilveruien lropt steeds terug en bracht, om den term onzer tuinders te ge- bruiken, een krats op. Gele uien znij iets hooger in prijs. De wortelen, waarvan de aanvoer klein is, brachten de geheele week ongeveer 1Y, cent per bos op. zoodat hier van een bijna waar- deloos product gesproken kan worden. UIT HEEMSKERK. T:r hoogte van den Groenenweg wero Zondagmiddag de vrouw van Nijman, woon- achtig aan den Zeeweg te Wijk-aan-Duin door eene auto die juist eene andere auto had ingehaald aangeredeu. Een toevallig passeerende medicus verleende de eerste heel- kundige hulp waardoor zij naar de echtelijke woning vervoerd is geworden, onder verae- re behandeling van Dr. Muis v. d. Moer uit Beverwijk is gesteld. Enkele oogenblikken later slipte op onge veer dezelfde plaats een motorrijwiel waar door het voertuig over den kop sloeg en de berijder, afkomstig uit den Helder, na ruim 2 uur heelkundige hulp ontbeerd te hebben, met eene ernstige scheaelfractuur naar het Militair hospitaal te den Helder is vervoerd geworden. UIT BEVERWIJK. De oudste bloembollenveiling, genaamd „Kennemer", voorheen aangesloten bij het Holl. Bloemb. Ver. Genootsch. heeft opge- houden te bestaan. De reden dezer ophefing is een gevolg der felle concurrentie van zusterveilingen daar ter plaatse. UIT WARMEN'HUIZEN. Veiling. In Juni 1927 werd aan de veiling aangevoerd 193.896 K.G. aardappelen, 3350 K.G. rabarber, in Juni 1926 werd aan gevoerd 308.296 K.G. aardappelen en 2165 stuks bloemkool. De omzet bedroeg in Juni 1927 23206,87 egen 21290,79 in Juni 1926. In Juli 1927 tverd aangevoerd! 1 440.067 K.G. aardappelen, 100 K G. gele kool, 2595 K.G. zilvernep, 24.815 stuks tloemkool. In Juli 1926 werd aangevoerd 2.205.027 K.G. aardappelen, 10.200 K.G. blauwe aardappelen, 11.610 K.G. nep, 19.700 K.G. roode kool, 1525 K.G. geleXooi, 300 K G. witte kool, 30.138 stuks bloem kool. De omzet bedroeg in Juli 1927 108.026,17, tegen 13.991,55 in Juli '26. Het leveren van grint voor de wegen is gegund aan C. Schot te Oudorp voor 3,47 per M3. Door B. en W. is aan het comite tot het houden van een fancy fair ten behoeve van het fanfareeodps T.A.V.E.N.U. toestemming verleend voor eene loterij. Voor de betrekking van stoker aan het gasbedrijf hebben zich 12 sollicitanten aan- gemeld en is tot stoker benoemd J. de Boer, tijdelijk brugwachter te Schoorldam Naar wij "vernemen is door B. en W. aan- den Raad voorgesteld eene geldleening aan te gaan groot 59,600,ten behoeve van de bouwkosten scholen en den aanleg van de nieuwe algemeene begraafplaats. De jongeman: ..LieveUng, je bent de zormeschijn van mijn leven." Haar vader: „Wel, kijk eens, jongmensch. De zon gaat van<i^Jder om vijf minuten voor negen, en niet om «aii eenjs naohts." j - -

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 6