Rechfszaken Tijdscfrriffen BiainenBand L. Frankenherg, Alkmaar. Buitenland UIT BERKHOUf Ue gemeenteraad besloot met algemeene itemmen a-fwijzen-d te beschikken op het ver- zoek van de Commissie voor de Kanalisatie yan West-Friesland, om gedurende 40 jaar subsidie te verleenen. kantongerecht te alkmaar. Mondelinge uitspraak van 12 Augustus. G. W., C. v. d. B., A. v. S, M. L., J. P., I E, M. B., A. C. J., D. M., D. B„ L. K., C C. J. O, H. H., J. L, J. H. B, A. R., J. V., J H., P. J- H., M. S., G. H., Q. J. en P. v. W. te Alkmaar, overtreding Kieswet, de le, 2e, 3e, 4e, 5e, 6e, 7e, lOe, lie, 14e en 23e ieder 2 X 0.50 boete of 2 X 1 dag hecht., de overigen ieder 0.50 boete of 1 dag hecht. L.B. Lz. en A B. Lz. te Egmond aan Zee, overtreding Vogelwet, de le 4 boete of 4 da- gen hecht., de 2e 4 boete of 1 week tucht- achool. B. L. te Castricum, overtreding Leerplict- wet, 4 boete of 4 dagen hecht. W. ter V. te Amsterdam, overtreding Vis- scherijwet, 3 boete of 3 dagen hecht. J. L. L. te Castricum, overtreding Vleesch- kruringswet, 5 boete if 5dagen hecht. P. v. d. T., zonder vaste wonplaats, over treding Binnenaanvarings-reglement, 3 boete of 3 dagen hecht. J. W. te Castricum, H. G. A B. te Bergen, D. B. te Noordscharwoude, J. D. te Alk maar, overtreding Arbeidswet, de le 2 X 4 boete of 2 X 4 dagen hecht., de 2e 20 boete of 10 dagen hecht., de 3e 4 X 5 boete of 4 X 5 dagen hecht., de 4e 6 boete of 3 dagen hecht. J. J. K. en S. S. te Alkmaar, dronkenschap, ieder 2 boete of 1 dag hecht. D. J. M. M te Wijk aan Zee en Duin, TV. en E. G. te Egmond aan Zee, N. B. te Bergen, P. J. P. te Alkmaar, S. de B. te Hoogwoud, J. L. te Groningen, J. A. L. te Utrecht, T. W. te Huizum. r J. W., P. A. R. en T. G. te Amsterdam, H. B. te Kopen-hagen, G. H. te Zaandam, loopen over verboden grond, de le, 6e en lie ieder 4 boete of 4 dagen hecht., de 2e en 3e ieder 5 boete of 5 dagen hecht., de 4e en 13e ieder 1 boete of 1 dag hecht., de 5e, 7e, 8e, 9e, lOe, 12e en 14e ieder 3 boete of 3 dagen hecht. W. v. B. te Haarlem, A. J. M. M. te Ber gen, M. B. te Heemstede, J N. H. te Helder, N. A. H. te Wesf-Graftdijk, J. de G. te Aker- sloot, A. W. te Oldenbroek, H. V. te Zuid- en Noord-Schermer, P. D. te Noordscharwoude, J. V. en J. F. L. te Delft, W. v. d. L. te Bus- sum, J. H. C. R. en W. J. L. S. te Rotterdam, J. V. te Benningbroek, G. C., H. H., S. A. S., J. A. J. E. en H. J. P. te Amsterdam, J. S., A. J. W., G. B, A. v. WJ. E„ M. V, P. S„ H. R. en G. V. te Alkmaar, overtreding Poli- ticverordening, de le 8 boete of 8 dagen hecht., de 2e, 4e en 5e ieder 10 boete of 5 dagen hecht., de 3e, 6e, 9e, 21 e, 23e en 27e ieder 4 boete of 4 dagen hecht., de 7e, lOe, lie, 16e en 25e ieder 3 boete of 3 dagen hecht., de 8e, 26e en 28e ieder 1 boete of 1 dag hecht., de 12e, 14e en 19e ieder 6 boete of 6 dagen hecht., de 13e, 15e en 24e ieder 5 boete of 5 dagen hecht., de 17e 4 en 2 boete of 4 en 2 dagen hecht., de 18e 20 hoete of 10 dagen hecht., de 20e 7 boete of 7 dagen hecht.+ de 22e en 29e ieder 2 boete of 2 dagen hecnt. G. N. te Lisse,. J. K. te Bergen, C. J. v. T. te Hillegom, W. J. H. te Velsen, B. B. en R. v. D. te Egmondbinnen, C. de G. te Wijk aan Zee cn Duin, G. J. v. L. en G. L. te Haar lem, J. G., W. B. R., A. VD. de J. en J. de V. te Castricum, B. H. E. en A. G. H. te Heemskerk, J. de B., H. B., J. A. P., W. T. V., P. S., L. V., G. E. W, T. M. M., G. O. en J. J. K. te Alkmaar, IJ. T. te Ant- ~verpen, K. K. te Wormerveer, H. P. te Krom- nenie, A. S. te Assendelft, IJ. K. te Broek op iangendijk, P. T. te Purmerend, P. G. te Oterleek, C. v. D. en P. de J. te Noordschar- #oude, A. J. M. H. en O. F. te Amsterdam, J. 0. te Rotterdam, M. C. B. te Beverwijk, overtreding Motor- en Rijwielwet, de le. 2e, 3e, 5e, 6e, 8e, lOe, 13e, 14e, 16e, 19e, 20e, 21e, 22e, 23e, 26e, 29e, 30e, 31 e, 32e, 35 en 39e ieder 4 boete of 4 dagen hecht., de 4e en 36e ieder 8 boete of 8 dagen hecht.. de 7e, lie, 25e en 34e ieder f 5 boete of 5 dagen hecht., de9e, 17e, 33e en 3^e ieder 6 boete of 6 da gen hecht., de 12e en 28e ieder 3 boete of 3 dagen hecht., de 15e 2 X 4 boete of 2 X 4 dagen hecht.,, de 18e 10 boete of 10 dagen hfcht., de 24e 2.50 boete of 2 dagen hecht de 27e 2 X 5 boete of 2 X 5 dagen hecht de 38e 15 boete of 10 dagen hecht. De Augustus-aflevering van DeNieuwe Gi ds be vat het vervolg van het artikel van C. Aq. Libra over zijn indrukken uit Pales- tina. Lodewijik van Deyssel bespreekt den Hollandschen schrijver Frans Erens, die 23 Juli 70 jaar is geword-en. M. D. Henkel ver telt wat Goethe in Italic zag, waarna Wil- lem Kloos weer een serie „Binmengedachten" publiceert, gevolgd door verzen van Helene Swarth Jac, van Looy geeft een frissche on- derhoudende schets in „Het Schema'', waar na Ben Stroman zijn vertelling „Escol" ver- v°lgt. Lodewijk van Deyssel critiseert een artikel van- Mr. A. R Zimmerman in „De lelegraaf" o-ver „de spelling onzer klassie- ken N. J. Swierstra verhaalt bijzonder- wrm u'*" ^even van Frans Schubert en wit]em Kloos bespreekt de schetsen van t-odewijk van Deyssel. A!s gewoonlijk neemt Maurits Wagen- voort het buitemlan-dsch overzicht voor zijn rekening en geeft Jeanne KloosReyneke Jl^^tuwe weer een ui-tvoerige boekbespre- kct populair-wetenschap-pelijk week- tt? bii den uigever W. de Haan te Utrecht verschijnt, geeft een interessant ar- Kri,i°Ler tegenzin in spijzen waaruit en j0ezeer de smaken bij diverse volken n in diverse tijden verschillen. Er is een ervolg-artikel over de Jeugd van Groenland een zeer interessante, gei'l-lustreerde be te oawi"g over den kringloop in de natuur. dive €skundige vertelt aan de hand van t,ei l jotos veel wetenswaardigs over bij- lsche handschriften waarna de heer L. v. rinnj l|deenzet wat uit steenkool gepro- knnae w.ordt, «en zoo groote collectie schei- aarH s^.0^en en voorwerpen van cfiversen hebbea 'ee'< we' ninimer vermoed za-l 1 P alTOram Vgeert een rraaie, groote foto van het schilderachtige Zierikzee en een niet minder mooie kiek van het karaateristieke G-oesche haven-tje. Bij de foto's van -hei-nde en verre treffen wij onder andere eenige duid-elijike afbeel- dingen aan die betrekking hebben op het bloemencorso in Bergen. Ook wordt hier een beeld- van- de ver 1 ichtings-i-nsta 11 atie van het vliegveld Schiphol gegeven. Bij de kie- ken uit het voile leven o.a. een afbeelding van de trambotsing bij Lar-en en een karak- teristieke foto van de Fratellini's. Er zijn di-tmaal fraaie kieken uit Noonwegen en de Provence. De -lectuur biedt weer elck wat w-ils DE VERK1EZINGSKWESTIE TE AARDENBURG. Het verloop der Aardenburgsche verkie- zingskwestie, zoo wordt aan de Tel. gemeld, doet groote kans ontstaan, dat deze gemeente tijdelijk zonder gemeenteraad en dus ook zonder college van B. en W., althans zonder wethouders zal zijn. Men herinnert zich, dat spoedig na den uitslag der rac.isverkiezing op 21 Mei j.l., met verbazing werd kennis genomen van het zeer groot aantal van onwaarde verklaarde biljetten, en van het aan bepaalde personen veel lager toegekend stemmencijfer dan zij volgens gezamenlijke verklaringen van kie- zers mcesten he-bben. De justitie stelde een cnderzoek in. Zij kwam tot de conclusie dat er onregelmatigheden geschied moesten zijn Tot een vervolgin-g kwam 't niet, omdat niet kan worden vastgesteld, wie als verdachten moesten worden gedagvaard. Intusschen had de gemeenteraad op 25 Juli besloten tot toelating van de door het hoofdstembureau gekozen verklaarde leden (4 R.K. en 3 andere). Dit besluit werd 28 Juli j.l. door Ged. Staen van Zeeland ver- nietigd, mede op grond van veimeende onre gelmatigheden. Thans heeft de raad besloten gelijk men reeds weet in beroep te gaan bij de Kroon, nml. op 10 Aug. j.l., dus nadat bijna de ter- mijn van veertien dagen verstreken was. Nu lcopt op Maandag 5 Sepetmber de zit- tingspericde van den huldigen raad ten ein- de en zou op 6 September de nieuwe raad zijn eerste -vergadering moeten houden. De vraag is dan of er dan wel een raad zal we- zen. Eerstens moet nu de Kroon een beslis- sing nemen. Aangenomen, dat daarbij de meen-ing van Gedep. Staten als juist wordt aangenomen, moet een nieuwe verkiezin-g uit- geschreven worden. Daarvoor is echter een termijn van ten hcogste een maand gesteld. Is deze nieuwe verkiezing gehouden, dan hebben de door het hoofdstembureau be noemd verklaarden twee maanden tij-d om hun geloofsbrieven in te zenden. Waar nu nog slechts ruim drie weken resten, is niet aan te nemen, dat dit alles in dien tijd kan geschieden. De Gemeentewet voorziet niet in dit geval eri cok Ged. Stater, kunnen niet han-delen, daar hun alleen tcezicht op de handelingen der gemeenteraden is opgedragen. Alleen de Grondwet schrijft voor, dat, indien een ge meente zonder raad geraakt als in het onder- havige geval, door een wet in den ongewo- nen toestand kan worden voorzien. Zulk een wet heeft natuurlijk cok weer heel wat tijd noodig, alvorens in het Staatsblad te komen Is de weg afgelegd, dan is zij in een geval als het cnderhavige. wellicht niet eens meer noodig, cmdat de nieuwe raad intusschen dan wel geformeerd zal zijn. Er blijft ten slotte in deze zeer bijzondere kwestie een nog niet opgeloste vraag over, en wel deze: aan wien of wie moet het onder- zcek der geloofsbrieven worden opgedragen, wanneer er geen oude raad meer is? Alles bij elkaar, is't een zeer eigenaardige kwestie. BUITENGEWONE REGENVAL IN FRIESLAND. Ten gevolge van den buiten-gewoon groo- ten regenval van de laatste dagen staan de meeste laag gelegen landerijen in deze pro- vincie blank.Ouden van dagen herinneren zich niet, da-t hier in een etmaal ooit zoo veel regenwater is gevallen, namelijk van gistermorgen 8 uur tot hedenmorgen op den zelfden tijd 83 m.M. Dit is meer dan de ge- midd-elde hoeveelheid in een maand. Alle poldermolens en gemalen zijn in wer- king gesteld. Daar het te verwachten is, dat het boezemwater in de provincie buiten-ge woon hoog zal worden, hebben Ged. Staten last gegeven, het Provinciaal Stoomgemaal alhier onmiddellijk in werking te stellen. WAT BIJ DE HOTELDIEFSTALLEN ONTVREEMD WERD. Bij de diefstallen in twee Scheveningsche hotels is in totaal het -volgen-de ontvreemd: Van de familie V. uit Rotterdam: een gouden damesring, markiesmodel, vierkant, bezet in het midden met een parel en aan iedere zijde een briljant, w^arvan een niet zuiver, een damesring met een o-ngeveer 1 ka- raats kl-eine briljant, modern markies, in het mi-d-deii een vierkante smaragd, met aan bei- de zijden een groote briljant, verder bezet met kleine briljantjes, gemonteerd in platina op goud; een damesring, in het midden een briljant van ruim 1/4 karaat, rondom bezet met 12 kleine robijntjes en aan beide zijden van den briljant nog twee briljantjes van 1/4 karaat en in de hoeken zes kleine briljan- ten van 1/8 karaat, een broche in speldvorm, platina in goud, in het midden een groote parel volgens schatting 2 34 grijn, daar- naast twee kleine pareltjes en 10 diamantjes (roosjes) alles bij elkandsr ter waarde van ongeveer 3000. Van den Amerikaan S. N.: een gouden horloge met monogram, een platina horloge met ketting bezet met pareltjes, een paarl op gouden dasspeld, een stel wit paarlen over- hemdknoopjes met bijbehcoren-de manchet- knoopen en een paar zwart email overhemd- knoopen met bijbehooren-de manchetknoopen bezet met pareltjes, verder twee portefeuilles, de een met gouden hoekjes, de ander met een gouden randje, waarin 2000 en eenig Amerikaansch geld was geborgen. Van den Amerikaan W. een gouden siga- rettenkoker van 10 bij 8 c.M. 18 karaats Een gouden armbanohorloge met Zwitsersch uurwerk, ter, waarde van ongeveer 700. Van een Duitscher werden een paar hon- derd Mark gestolen van een Italiaan een paar honderd gulden en eenige Ital^aai^clfe Lires. De koffer, die eenige dagen geleden in een der groote Scheveningsche hotels is gestolen, ten nadeele van den Amerikaan S. N., is opengesneden teruggevonden in een aangren- zen-d vertrek, dat wel door den heer N. was gehuurd, maar niet in gebruik was. De paarlen sieraden zijn er uit -verdwenen, even- als 160 dollar. Echter was er nog 2300 in blijven zitten. De dief had den koffer wegge- stopt onder cen divan. Niet alleen het bedrag van 2300, maar ook de vermiste collectie postzegels van den Amerikaan S. N. is thans teruggevonden. Een en ander in den open-gesneaen koffer, dien de hoteldief in het Scheveningsche ho tel, waar hij binnengeklommen was, in een niet in gebruik zijnde kamer had achtergela- ten. DE HUISZOEKING BII DE IN DON. STUDENTEN. Uit Bandoeng wordt gemeldHier is een openbare b-ijeenkom-st gehouden van verschil- lende nationale organisaties. Het onderwerp van bespreking was de huiszoeking en de in- beslagnemingen van de eigendommen van Indonesische studenten in Nederland. De vergadering stond onder leiding van ir. Soekarno. Ook werd gesproken over de liga tegen koloniale onderdrukking. Een steun- comite werd opgericht ten behoeve van de stud-en-ten, bij wie huiszoeking geschied is. Voorzitter van dit comite is dr. Sa-mpi uit Batavia. Een 5CO personen waren op de ver gadering aanwezig. Onder hen bevonden zich de heeren Van der Plas van het bu reau van advie s van inlandsche zaken en Stokvis, ins-pecteur van het Middelbaar On der wij s. S€H««I,TA!I»§CME* in wasdoek of ledcr, met of zonder handvat, zwart of bruin. POSTGEBOUW IN HET C. S. De Telg. heeft medegedeeld, dat op 3 Oc tober a.s. in het postgebouw aan het Cen- traal-Station t-e Amsterdam gelegemheid zal komen voor aantoied-ing van postwisse-ls en aan-geteekende stukken. Ons wordt nu ver- zocht m-ede te deelen, zegt het blad, dat dit n-iet geheel juiist is. Het is n.l. zoo, dat het pu-bliek daar met g-enoemden datum post zegels zal kun-nen koopen en „aangeteeken- d-en" afgeven. BOTSING TUSSCHEN- AUTO EN TRAM. Zondagnamiddag is te Scheveningen eu ernstig auto-ongeluk gebeurd, dat echter won derlijk genoeg geen slachtoffers heeft ge- eischt. Een auto, bestuurd door den- heer v. d. H. uit Utrecht waarin tevens diens echtge- noote en twee zoons waren gezeten, wilde, komende van den Gevers Deynootweg de Harstenhoekstraat inslaan, toen hij aangeredcn werd door een- electrischen tramtrein van de lijn naar Voorburg- Leiden. De aanrijding geschiedde met zoo- danige kracht, dat de au-to een tiental me ters werd meegesleurd, terwijl een deel van het houten hekwerk, dat de trambaan af- sluit, werd vernield. De vier inzittenden be- kwamen geen letsel, doch de auto werd na- genoeg geheel verbrijzeld en kan niet meer Hersteld worden. Het gedeelte van den grond waar-langs de auo werd meegesleurd, was geheel omwoeld. Van het ongeval is door de politie proces-verbaal opgemaakt, doch de bestuurder van de tram treft geen scnuld. Nat-uurlijk trok het gebeurde groote Delang- stelling van het publiek. ONDERZOEK NAAR HET TRAMON-GEVAL TE LARElsr. Naar vernomen wordt, is reeds dezer da gen de instellin-g tegemoet te zien van de commissie, welke een onderzoek zal instellen naar het tramongeluk, dat op 7 dezer te La- ren gebeurde. Bij gerucht verneemt de Telg. dat dvze commissie als volgt wordt samenge- steld: ir. A. H. W. van der Vegt, hoofd-in- specteur-generaal van het toezicht op ce spoorwegen, voorzitter; jh-r. ir. J. Rdell, d-i- recteur van de Westlandsche Stoomtram Mij. en P Moltmaker, voorzitter van de Ned. Ver. van Spoor- en Tramwegpersoneel. Het onder zoek, dat deze commissie zal instellen, zal openbaar zijn. SYDNEY HOORT EINDHOVEN D-UIDELIJK. Vale Auslralische luisteraars ontvingen het Eindhovensche programma duideliijk, cm danks de fading, welke bij tusschenpoozen was waar te nemen. De muziek was gemak- kelijk te volgen, evenals de sprekers. De bla- den publiceeren den volledigen tekst van de redevoeringen. ARM EN TOCH RIJK. Sedert eenigen tijd vertoefde te Rotterdam in een logement aan de Nieuwe Haven een echtpaar, dat met bedelen den kost verdien- de. De vrouw smeerde zich's morgens in met aardappelmeel en deed zich dan voor als t.b.c. lijdster, de man gebruikte een geel poeder, hoestte erg en zeide, dat hij aan asthma leed. Voor een paar dagen kreeg de z.g. asthmal-ijder een kennisgeving, dat hij vijf dagen hechtenis moest ondergaan of 15 boete betalen voor een overtreding in Vlaardingen begaan. Een logeergast, die medeliijden met het ongel-ukkige echtpaar had, was bereid de 15 te leenen. A1 spoe dig kwam hij echter tot de ontdekking dat de man- en vrouw met bedelen 30 a 35 per dag verdienden, van welk geld des avon-ds groote smulpartijen werden georganiseerd. Hij eischte nu zijn geld terug. Men gaf hem 5. Sedert dien is het echtpaar spoorioos verdwenen. OP VRIJE VOETEN GESTELD. De heer H. v. d. Elst Fz., lid- van den ge- gemeenteraad van Wierden, die, als ver- aacht van verduistering, ruim twee maanden in voorloopige hechtenis heeft doorgebracht, is gisteren in vrijheid gesteld. Het onderzoek in deze zaak wordt echter voortgezet. DOR'US RIJKERS-FEESTPARK BIJ DEN HAAG. Evenals in Schiebroek, Jutphaas en Soest he geval is geweest, heeft het hoofdbestuur van net fTelden-der-2eefonbs ,,Dorus Kfj- kers" nu ook in Stompwijk bij Voorburg, in da onmiddellijke nabijheid van Den Haag, een Dorus R'ijkersfeestpark geopend, dat tot en met 21 dezer gehouden wordt. Zaterdagmiddag werd dit Lunapark, waarvan de entree-gelden ten bate van het gencemde fonds komen, met een toespraak van den secretaris-penningmeester, den heer P- J- Jager, geopend. VERWARRENDE TELEFOON- GESPREKKEN. Een.lezer van de Tel. schrijft aan dat blad naar aanleiding van de trambotsing te La- ren o.m. het volgende: „Met mijn broer reisde ik, in de bewuste tram, mee van Amsterdam tot Naarden. Wij stonden aanvankelijk op het achterbalkon van den gesloten wagen, maar zijn te Mui- derberg, waar plaatsen vrij kwamen, over- gestapt naar het voorbalcon van den open wagen, die voorzien was van een zitbank. Ook de heer Lisser en zijn zoontje stapten over. Zijn vrouw en dochtertje bleven in den gesloten wagen; waarschij-nlijk hebben zij pas na Naarden in den open wagen plaats gencmen. Toen de tram te Ha-kkelaarsbrug voor den tweeden keer stilhield, riep iemand (vermoe- delijk de contrcleur) tot de machinisten: „Recht door naar Laren!" De tram vertrok echter niet. Even later zag ik den man pra- ten met een ccnducteur, totdat iemand haas- tig kwam aanloopen en riep: „Telefoon!" In plaats nu, dat de man zich naar de telefoon spoedde, bleef hij praten, terwijl hij telefoon en tram liet wachten. Zeker wel vijf minuten bleef hij nog in gesprek, voordat hij zich naar de telefoon begaf. En toen hij eindelijk ging, was hij binnen enkele seconden terug, waarop de tram bijna onmiddellijk vertrok. Ligt het vermoeden nu niet voor de hand, dat de man aan de andere zijde van de lijn, het wachten moede, de hoorn maar heeft opgehangen? In ieder geval lijkt het mij niet waarschijnlijk, dat iemand in enkele secon den een serieus gesprek kan voeren." ACT IE TEGEN DE GOOISCHE STOOMTRAM. Larensche ingezetenen hebben een actie op tcuw gezet cm stopzetting van de Gooische Stoomtram te tevorderen. Thans vememen wij nader, dat belangstellenden en wegge- bruikers uitgenoodigd zijn een vergadering bij te wonen in hotel „Hamdorf" te Laren en wel op Woens-dagavond a.s. te acht uur, ter bespreking van het onderwerp: het tram- vraagstuk. De oproep voor deze bijeenkomst is onder- teekend door de heeren H. Dudok van Heel, G. Korthals Altes, Th. J. A. M. Alberdingh Thijm, H. J. F. Miran-dolle, P. C. van Hui- zen, A.H. J. M. Terwindt en mr. J. H. Pen ning. HAARLEMS BEVOLKING Aan de statistische gegevens omtrent de gemeente Haarlem (le en 2e kwartaal 1927) is ontleend, dat de bevolking op het eind der maand Juni 111.874 personen telde, waar van 53179 mannelijke en 58695 vrouwelijke. De woningvoorraad was op het einde der- zelfde maand 20097. ELECTRISCH STRIJKIJZER NIET UIT GESCHAKELD Zondag-nacht half twee ontdekte d-e kkci- maker J. J. G. Hermkes te Rotterdam, da-t in zij-n werkplaats op de d-erd-e verdiepi-n-g aan de Oudaenstraat 75, brand was ontstaa-n. Aan de voorzijde van deze werkplaats had de man een electrisch strijikijz-er gebruikt en dat niet uitgescha-k-eld. Toen hij d-en brand ontdekte stond de voorka-mer al in licbter- laaie. De man schrok zoo hevig, dat hij aan den achterka-nt door een zold-erraa-m een goed heenkomen zocht. Inm-iddels hadd-en ook an-deren onra-ad ont»-ekt en de brand- weer gealarmeerd. Spoedig werd1 met vier straien op de waterleidi-n-g water gegeven en van verschi-llende kanten het vu-ur aange- tast. De vla-mmen had-den zich ook medege deeld aan de tusschen- en achtenkamer, zoo- da-t, een kwartier na het uitbreken van den brand, de g-eheele bovenverdieping in bran-d s-tond. Na een uur was men het vuur geheel meest-er. De derde verdi-eping was toen na- gen-oeg uitgebrand. Daar men den kleer- maker tijdens d-en brand niet meer had ge- zien werd men onger-ust Hij werd door de politie op den- zol-der van een naastbijge- legen pand in bewusteloozen toestand' aan- getroffem en vervolgens naar h-et pol-itie- bur-eau aan de Meermanstraat gebra-ch-t, waar hij naar de Telg. meld-t, spoedig tot bewustzijn kwam. ONDERZOEK NAAR VETGEHALTE VAN LEIDSCHE KAAS. Reed-s geruimen tijd wordt door de kaas- boeren in de omgevi-n-g van Leiden een actie gevoerd om het uitvoerverbod van ooeren Leidsche kaas opgeheven te krijgen. Drt ver- bod zou zijn grond v'nden in het geringe vetgehalt-e der boeren-Leidsche kaas, in le- genstelling met door de Friesche boeren. gemaakte kaassoorten, waarvan de uitvoer wel is geoor-loofd. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland, heeft zich deze zaak aa-nge- trokken; dezer dagen werd door een com missie, bestaande uit de heeren S. Sybrandy, rijkszuivelvisiteur te Rotterdam, mr. P. G Kni-bbe en Is. Leman, respect, sec. en lid d-ei K. v. K., op de kaasmarkt een tiental monsters boeren-Leidsche kaas genomen, die aan het Rijikszuivelstation zullen worden onderzocht op het vetgehalte. A.s. Vrijdag zulien opnieuw monsters worden genomen die cveneens aan- een onderzoek zullen wor den onderworpen. Van het resultaat van dit onderzoek zal h-et af-hangen of de Kam-er zich bereid zal v-erklaren de Leidsche kaasboeren te steunen bij hun acti-e voor den v-rijen uitvoer hunnei kaas. MELKAUTO IN BRAND GEVLOGEN. Zondagmorgen kwart over zes is op de Schie-kad-e W. Z. nabij het Viaduct-'er hoogte van d-e Pcortstraat te Rotterdam een ernstig auto-ongeluk gebeurd,, waarbij twee jonge- lieden zwaar gewon-d werden. Een Ford- vrachtauto van den- melkhand-elaar v. d. Kam uit de Rocsevelds-traat, -beladen met bussen melk en bestuurd door diens 17-jarigen zoon P. H. W. v. d. Kam, welke uit de rich- ting Overschie naderde, wilde met matig-e vaart onder he-t viaduct aoorrijden. Waarschijn-lijik ten gevolge van het defect rak-en van ae stuurinrichting, zoo vertelt de Telg., botste de auto plots-eling tegen den rechter pij-Ier. Daar-na slingerde d-e wagen naar de link-erzijde van den weg, waar hij tegen den muu-r van het viaduct reed en ver volgens in brand vioog. Burgers en perso n-eel van de R.E.T.M. tracbtten onmiddel-lij-k met de melk het vuur te dooven. Na eenigen tijd slaagd-e men er in den chauffeur en zijn 18-jarigen broer, T. W. H. v. d. Kara, die naast hem zat, uit de stuu-rkas-t te bevrijden. Beiden hadde-n zwar-e bran-dwonden en wa ren bewustc-loos. Per au-to van de R. E. T. M. zijn zij naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd? De ouds-t-e der broers is nog n-iet tot bewust zijn g-ekomen. De politie heeft den jongsten in verhoor kunnen- nemen. Hij verklaarde, dat hij ter hoogt-e van het viaduct pl-otseling zij-n- stuur voeld-e wegzakken. Wat daama gebeurd is, weet hij niet meer. De auto, die zwaar beschadigd is, is door de politie in beslag genomen. EEN GEVAARLIJK INDIVIDU. In de Parijsche metro is dezer dagen een zekere Pollastri gearresteerd, de Itafiaansche leider van een inbrekersbende, welker leden vrijwel alien reeds waren gepakt. Pollastri was echter tot dusver onvindbaar. Na de inbraak, die in den nacht van 23 op 24 December 1925 in de juwelierszaak van den heer Rubell, op de Avenue de l'Opera werd gepleegd, en waarbij voor een waarde van 800.000 francs werd gestolen, was men er in geslaagd den aader te identificeeren, doch men raakte zijn spoor kwijt. Doordat Pollastro in Italie van zich deed spreken het heet dat hij acht moorden op zijn geweten heeft deed de politie opnieuw nasporingen, met het gevolg, dat drie inspecteurs hem in de metro ontdekten. (Bij zijn arrestatie verzette Pollastro zich met alle macht. Er werd een revolver met zeven patronen op hem gevonden. KORTE BERICHTEN. Ter gelegenh-eid van het 30-jarig be- staan der „Thomas a Kempisharmonie" hield d-eze ver-e-enigi-ng te Zwolle een natio- naal muziekconcours. BELGIc DE FONTPARTIJ EN DE RUBENSFEESTEN. De offcieele Rugensfeesten vin-den geen in- stemming bij de leden der Frontpartij, omdat ze h. i. een te sterk Belgisch karakter hebbea. Vooral zijn zij omtstemd door het feit, dat Za- terdagmiddiaig de hulde bij Rubens' stand- beeld is aangevangen met de Branbangonne. Dit heeft hen doen besluiten, een afzonder- lijke gedenking te houden, welke Zondagoch- tend heeft plaats gehad. Voorafgegaan door een muziekkorps maak- ten ongeveer 500 meest jeugdige Vlaamsch nationalisten een wandeling door tal van stra- ten naar de Groenplaats. De bedoeling was, voor het aldaar staande standbeeld van Ru bens te def-ileeren en een bloemstuk aan den voet neer te leggen. Op de Groenplaats waren gemeentewerklieden bezig voor de 's avonds te geven uitvoering van Peter Benoit's Ru- Ik vind het zalig om onder water te zwemmen. Dat zou ik ook vinden, als ik net zoo'd badpak droeg als -*• {London Ojjinipnjl j

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 7