Alkmaarsche Canrant Parijs ©lie Brieven. FEU1LLETON. MARTIN'S VERJ0NGI1SKUUR. BBBBlil a a a a a a a a a a a a a a a a a WANNEER GIJ EEN ZAAK GAAT BEGINNEN. Woensdag H Augustus. ftadio-hoekje S10BBBBB0S! HAN DELS DRUKKERIJ N. V. v.h. HERMS. COSTER ZOON [Mi No. 139 1927 Henderd negen en fwlnflgsti Jaargang, Donderdag 18 Augustus. Hilversum, 1060 M. 12 Politieberich- ten. 12.352.Lunchmuziek door het trio D Groeneveld, viool. A. van Leeuwen, cello, p. Jochemse, piano. 3.30—4.30 Uurtje voor wees- en ziekenhuizen door mevr. Ant. van pijlc 5.6.Orgeiconcert door den heer Cor Kee in de Ned. Herv. Kerk te Koog aan de Zaan. 6.-8.— Vooravondconcert door het A. N. R. O.-orkest. Mevr. Noortje BornDinkhuysen, mezzo sopraan. Aan den vleugel Egb. Veen. 7.45 Politieberichten. 10 30 Persberichten. 8.10 Christel. Radio-avond. Chr. Koor ^Emmanuel". Dir. J. H. Smit Duyzentkunst. R. Karsemeyer, orgel. J. H. Smit Duyzent kunst, bariton. R. Karsemeyer, piano. 1 God is mijn lied. Beethoven (koor). 2. Aan mijn Vaderland, Kuiper, koor. 3. Mijne Moeder- taal, Brandts-Buys, bariton en orgel. 4. Mei- liedje, Kruys, koor. 5. le ged. rede van Prof. Dr. R. H. Woltjer, Hoogleeraar aan de Vrije Universiteit te Amsterdam, over: Christen dom en oudheid. 6. Nocturne op 55(1) van Chopin, piano. 7. Hollands Vlag, Wierts, ba riton. 8. Avondlied, Kruys, koor 9. Een kruis met rozen, Kerper, koor. 10. Zalig. aan Jezus denkt, Bach, koor. 112e ged r* van Prof. Woltjer. 12. Aria uit dy s- fung", Haydn (Nun scheint in vol'""1 t - ze) bariton. 13. Soeur monique, VSuperin, piano. 14. Rede van den heer A y~- Rens- sen, over: Het Zenderfonds. 15 Andante favori, Beethoven. 16. Aria van Paulus, Mendelssohn, bariton. 17. Impromptu op. 52(1), Dvorak, piano. Daventry, 1600 M. 12.20 Daventry-kwar- tet en solisten, mezzo sopraan en bas 1.20 Gramofoonmuziek. 2.20 De „Grasmere Sports", uitgezonden van Grasmore West morland. 3.20 Vesper van de Westminster Abbey. 4.05 Daventrykwartet en solisten, sopraan en bariton. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Dansmuziek. 6.35 Berichten. 6.40 Dansmu- riek. 6.35 Berichten. 6.40 Dansmuziek. 6.50 Tijds., weerbericht en nieuws. 7.05 Nationale liedjes „Bell-ringing". 7.20 Lezing: Fores talled inventions. 7.35 De sonates van Beet hoven. 7.50 Cardiff radio-carnaval in het Clarence Park Weston super Mare. M. Ben nett, sopraan. K. Ellis, bas. J. Henry, humo rist. S. Nesbitt, liedjes bij de Ukulele. H. 'Morton en zijn „Blighty box". Radio-trio, viool, cello en piano. Versterkt orkest. De band van de H. M. Royal Air Force. 9.20 Weerbericht en nieuws. 9.40 Lezing: A. hike on the Mexican Border. 9.55 „Hearts Adrift", of „Who killed the old squire", bur lesque operette in 1 acte van Melluish. 10.50 12.20 Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 10.50 1120 Concert. 12.50—2.10 Orkestconcert. 5.055.55 Dansmuziek. door de jazzband. 8.5010.50 Galaconcert. Orkest en solisten. Langenberg, 469 M., Dortmund, 283 M. en Miinsler, 242 M. 1.30—2.50 Orkestcon cert. 5.506.50 Orkestconcert. $.50 Robert Koppel avond. Werag-orkest en Robert Kop- pel, vroolijke voordrachten. Daarna tot 12.20 Dansmuziek. Isegliokapel. Konigswusterhausen, 1250 M. en Berlijn, '484 en 566 M. 2.50—8.05 Lezingen en les sen. 4.506.20 Kurmuziek. Orkest. 9.20 Max Brod leest uit eigen werken voor. 9.50 „Das Lied". L. Frank, sopraan. Th. Macke- ben, piano. 10.50—12.50 Dansmuziek. Hamburg, 395 M. 4.35 Moderne lyriek. J. Hellmann, declamatie. 5.20 Orkestconcert. 6.20 Populair concert. 8.20 Concert. Bando- nium-kwartet Niederlitz. R. Moiler en koor. Daarna tot 11.10 Dansmuziek. Brussel, 509 M. 5.20—6.20 Kinderuurtje 8.20 Concert. Cissie Woodward, piano. 9.50 10.50 Dansmuziek in het Paleis de danse. (Van onzen Parijschen correspondent.) (Nadruk verboden). Achter de schermen van de cinema. Parijs, Augustus. De regisseur legde den vinger op den mond, richtte op mij een bilk vol aanbeve- iJing, opende een deurtje En ik ging naar binnen. Op de teenen, eenigszins onder den in- druk van het oogenblik, betrad ik den tern- pel, het heilige der heiligen, de studio. Halve stilte, geaccentueerd door kleine. ge- heimzinnige geluidjes. Een onweizenlijk dag- licht viel uit het wijde dak van blauw getint •glas. Voor mij een uitgestrekte onooglijke Door Rafael Sabatini. Uit het Engelsch door C. M. G. d. W. 9) „Op grond van de getuigenis van made moiselle de la Vauvrage", was he onverant- woordelijke bescheid. „Ik vertel u min of meer, wat zij zeli aan de koningin geschreven heeft" „0! goed, goed ga voort mijnheer". „Door dat huwelijk zou Florimond de Con dillac de rijkste en machtigste edelman wor- den van Dauphine een van de rijkste van heel Frankrijk. En dat denkbeeld behaagde den ouden markies te meer, daar het verschil, dat er zou bestaan tusschen de wereldlijke be- zdttingen van zijn twee zoons zijn afkeuring zou te kennen geven van het gedrag van den jooigste: Maar voordat hij zich in Dauphine neerzette gaf Florimond den wensch te ken nen de wereld in te gaan, hetgeen zeer na- tuuriijk was, in een jongmensch. Hij. moet wat van de wereld gezien hebben voordat hij zulk een groote verantwoordelijkheid als hem wachtte, op zich nam. Zijn vader begreep hoe verstandig dit was en maakte dus geen be- en zoo vertrok Florimond toen hij twmtig jaar oud was en nam deel aan den oorlog in Italie. Twee jaar daarna, nu bijna Ms maanden geleden, is zijn vader gestorven; ruihife, seiiijnbaat' veWateii, vreema ingedeeid door hooge decor-sohermen, waarvan ik al- leen den achterkant zag. Plotseling klonk een bevel, men wist met van waar, en onmiddellijk daarop een luid gesnorEen verblindende strook licht viel uit den heme!, zond-er mij te raken, als een dier Fontaines lumineuses", die tegen- woordig bij elk vuurwerk behooren. Ik hieif het hoofd op. Als een zwarte dud- vel te paard iop een metalen huisj^. teekende ee n electri cie n zi ch af teg en den achtergrond van licht. En in den wijden hall, doorsneden met schermen, begroeid met barbaarsche toe- stellen, overbrugd door ijzeren gangpaden, waren men-sohjes als dwergen in die haast onmetelijke ruimte bezig met een vreemden arbeid. Een kalme stem Monk: U kunt beter. Latem we nog eens op- nieuw beginnen U komit binnen, u gaat naar het raam, hij komt voorbij, u ziet hem... En. luider: Attention! On tourne! (Opgepast! Wij draaien!) Met opzet laat ik dit sacramenteele zinne- tje onvertaald. Voorzichtig,, schurend langs het decor, gleed ik naar vor-en, niet zonder te struike- len, nu en dan, over het warnet van kabe'.s op den grond. Ik kwam aan den fcoek. Een sa on in ver- guld en blaauw, schi tie rend van licht en zeer elegant gemeubeld, deed mij de oogen knip- peren, daar ik uit het halfdonker kwam. In dien salon een eigenaardi'g gezelschap: een zeer schoone blonde vrouw met groene wimpers, paarsche lippen en een scharlaken roode hals (het mag u vreemd lijken, doch men went eraan en het is niet zonder een zekere bekoring, althans origineel), een groote jongeman, slank, boel, gehand- schoend, met op zijn bors-t, aan een breed •lint, een hemesblauwe monocle. Verder eenige keurig gekleede heeren, ook weer van allerlei tint, en anderen in weikblouse zon der veel kleurigheid. En in a-lle hoeken, op al'le meubels, licht- werpers, de een wit, een ander mauve, nog weer een ander groen schijneel uitstralend, onophoudelijk verschietend in zeer fijne sub tiele nuancen, vanaf het zonlicht tot den maneschijn, vanaf den dageraad tot de sche- mering. De groote jongeman is Pierre Bertin, met te u.r- en-s ceneEn de blanke dame is Jacqueline Forzane, die de hcldin was van „LTle enchantee", in Holland afgedraaid onder den tdtel: „Het Toovereiland"', en die vandaag speelt in „La Menace" ,De Drei ging"), waarvan het scenario ontleend is aan den gelijknamigen roman van Pierre Frondaie. Zooais een geduldig fotograaf een kind zoet hioudt voor de lens door het de verras- sende verschijning te beloven van een vogel- tje, zoo brengt Bertin met de uiterste zorg- vuld'igheid zijn schoone vertolkster in de ver- eischte stemming. Dan, met behulp van zijn blaauwen monocle, verzekert hij zich ervan hoe bet tooneeltje eruit zal zien in. het half- duister. Met zijn kalme, weldoordachte stem be- veelt hij het spel der verlichting, en nooit is het heelemaal „dat". Het noodlottige oogen- blik is voortdurend nabij, maar komt niet. Onvermoeibaar, onverstoorbaar leg-t de met- teur-en-scene uit, verklaart, illustreert, be- zielt, verbeeldtt den zin dien de artiste moet uitbeelden. Onbewegelijk en aandachtig luis- teren zijn hoorders, doen hun best om zijn gedaobte goed te begriipen, goed weer te geven. En 'het is deze anbewegelijkheid, deze langzaamheid, die vooral den leek, die ik ben,, treft. Ik maakte mij van een studio ik weet niet welke vage voorstellinig van koort- sig dooreenloopen, lawaai en verward ge- schreeuw. Ik zie slechts, in groepen in een hoek- je, doodbedaarde menschen, die bijna fluiste- rend met elkander praiten. En reeds bij dit eerste contact met de wereld der studios, dringt de overpeizing, welke al mijn latere indrukken zal overheerschen, mij naar de lippen: Welk een engelen-geduld! Voor de zooveelste maal Attention On tourne! Dadelijk komt Jacqueline Forzane den salon binnen, achter zich aan steepend haar sluiers van rose en zwart zijde mousseline. Met langzame, kleine pasjes gaat ze, zich de handen wringend, naar het venster, waar- doorheen zij met haar tragische oogen een uitdlragerswinkel van projectielampen, door- een gestrengelde touwe-n en koorden en oude stoffige decors aanschiouwt. Dan, op een teeken van Bertin, valt alles weer in het duister. Het gelaat der artiste ontsoant zich, uit de handen van een col- ,lega neemt ze een sigarettempijpje, strijlkt een lucifer aan Forzane! We beginnen opnieuw. Licht! Oppass« En o! assero jTT. draaienr rf), - n opnieuw, al haar zenuwen gespan- nen, komt Forzane den salon binnen, gaat naar het venster Dit eindj'e tooneel, dat hier een of twee minuten duurt en dat op de film (als men het gebruikt) etikele seconden zal duren, heb ik zes keer zien opnieuw beginnen. Tusschen twee opmametn door heb ik aan Bertin een verbazing uitgesprokein, waarvan hij waarschijnlijk al wel lang geblaseerd zal zijn. Maar zijn langzame, harde zwoegen verdient alle bewondering. Alls men denkit aan het aantal tooDeeltjes, haast zou ik kunnen zeggen: blikken en ge- •baren, welke voorkomen. in een film van middelmatige lengte; als men bedenkt dat elk dezer tooneeltjes, ellk dezer gebaren, elk dezer blikken zorgvuldig van tevoren is voorbereid en dat het wordt vastgelegd drie keer, vijf keer, tien zeer, zooveel keer als de metteur-en-scene het noodig oordeelt, moet men dan niet erkennen, dat het beter ware het borduurwerk van Penelope maar weer op te vatten of het vat der Danaiden? Wanneer men het hopeloos langzame op- sohieten ziet hunner ondememing, vraagt men zich af hoe het mogelijk is dat ooit nog ean film gereed komt. En hoe de cinema- acteurs zoo benijd en zoo verafgunstigd een dergelijk be:oep langer dan zes maan den kunnen volhouden! Jacquelino Forzane, vanaf 8 uur 's och- tends tot het valien van den avond men dejeuneert in den studio, als men den tijd heeft gaat van de zenuvvsparming der ac- trice in het voile vuur van haar spel hon- derd, tweebonderd keer per dag over naar de algeheele inactie en cmgekeerd. Wat zegt gij eiwan, jonge meisjes, die droomt van de goud- en zijde doorstikte da- gen der vedettes van de rolprent? Een vrouw die zich beklaagde over de koude en den tocht en zich de naakte schouders gee- selde om zich te verwarmen, vroeg mij u af te raden haar te benijden. Staande op haar hooge zilveren hakfcen, met de toppen barer slanke vingers en weinig fard uitspreidend op haar wangen, voor een spiegell op een ruw houten kist. sprak zij met zeer zachte stem, berustend in de ongeriefelijkheden van een vak dat zij liefheeft niettegenstaande alles, sprak zij van het haastige opstaan in den vroegen ochtend om te gaan werken zoo weinig! in een of andere buitenwijk, en van d;e avonden zoo moe dat men thuis- komend naar bed gaat zonder den rnoed te hebben te eten, en van de slapelooze nachten en de benauwde droomen, waarin de too- neelen terugkeeren, welke men honderdmaal opnieuw gespeeld heeft in den loop van dien dag En toch is dit nog niet de ergste grief van de beminneiijke actrice. Zij berust in alles, behalve in het spelen van valsche vrouwen- Tollen. Want dan „houdt het publiek niet van haar"; dat is voor haar het ergste In „La Menace" heeft Forzane een sym- pathieke rol. En de lieftallige artiste zal in het applaus van het goede publiek een vol- doende belooning vinden voor haar zwoe gen. On recommence, Forzane! Forzane, on tourne! Ik verwijderde mij, vermoeider reeds dan zij. Hoog uit het blauwe dak viel de duister- nis als een zware stilte, waarin plotseling •losbrak een. lawaai van licht. LEO FAUST. PHa Provinciaal nieuws UIT ZUID-SCHARWOUDE Verschenen is het kritisch verslag van den dferden Zangwedstrijd gehouden door den NoordLHoi 1 andschen Zangverbond; aan welke wedstrijd de zangvereeniging „Ge- memgd1 Koor" alhier heeft deelgenomen. Zooais beikend is, werd1 toen aan „Gemengd Koor" een lsten prijs in de derde afdeeling toegekend. Het verslag over „Gemengd Koor" is als volgt a. De uitvoering van het verplicht koor „Jo«ge Liefde" van P. v. d. Roovaart was in veel opzichten te roemen, vooral voord'racht en opvatting waren muzikaal en doorvoeld, terwijl ook het klankgehalte van het koor zeer viel te loven. Tegen het teveel forceeren der fortie dient echter gewaakt, omdat men hier- door zoo gemakkelijk stijgt, dit was ook nu het geval, er werd een halve toon te hoog ge- eindiigd. De uitspraak van de a klank dient verbeterd, d:eze klinkt nu teveel als oa. b. „Als de Ziele luistert", Joh. F. Keja. Dit koorwerk werd minder gelukkig gezongen, vooral liet de onderlinge zuiverheid te wen- schen, in de 5de, 6de en 7de maat waren de bass en onzuiver en zwevend. Alles getuigd echter van ernstige studie en er wordt steeds muzikaal voorgedragen. Het schommelen der tonaliteit doet echter ook afbreuk aan de sa- menzang en aan het klankgehalte. Bladz 4 iets vlugger en bewegelijk, had het tempo nog eenige weken daarna stierf ook diens vriend, monsieur de !a Vuavrage. Deze laatste heeft het karakter van de douairiere van Condillac niet doorzien en dit is de oorzaak van de tegenwoordige moeilijkheden. Hij heeft haar de zorg opgedragen voor zijn dochter Valerie gedurende de afwezigheid van Florimond. Zoodra deze terug keerde zou het huwelijk natuwriijk dadelijk voltrokken worden. Alles wat ik u vertel, weet u zelf waarschijnlijk reedis. Maar dat heeft u aan u zelf te wijten: u heeft mijn vrag-en niet willen beantwoor- den". „Neen, neen mijnheer, ik verzeker u dat veel van hetgeen u mij vertelt volkomen nieuw voor mij is". „Het doet mij gemoegen dat te hooren, mijnheer de Tressan" zei Garnache met den grootstem ernst. „Want had u al deze feiten geweten dan zou hare majesteit het recht hebben te vragen waarom u in't geheel niet tusschenbeiden gekomen is in hetgeen op Condillac geschiedt. Maar laat mij voortgaan. Mademe de Con dillac en haar dierbare Benjamin deze Marius waren dus gedurende Florimonds afwezigheid heer en meester over den toe- j stand en hebben zich beijverd daarvan tot hun eigen voordeel partij te trekken Made- j moiselle de la Vauvrage, onder voogdij van de markiezin is feitelijk een gevangene en men wil haar noodzaken met Marius te trouwen. Indien dit afschuwelijke plan ge- lukt, dan zou de weduwe niet alleen haar zoon een schoone toekorast verschaffen, een weelderig en eervol leven, maar tevens vol- doening geven aan haar opgekrbpte haa' jegens haar stiefeoom. Maar Mademoiselle verzet zich tegen haar plannen; een toevallige omstandigheid komt 'haar daarbij te hulp, een gevolg van de aammatigende verwaandheid, die de be- langrijikste karaktertrek van madame schijnt te zijn. Na den dood van den markies bad Condillac geweigerd tieniden te betalen aan de Kerk en den bisschop bespot en belee- diigd. De prelaat wiens vermaningen ijdel bleken, heeft deze behandeling beiantwoord door Condillac onder een interdict te plaat- sen en al de bewoners de zegeningen der Kerk te onthouden. Het is hun dus niet ge- lukt een pri ester te krijgen die zich binnen de muren van Condillac zou wagen, zoodat het hun onmogelijk zou wezen Marius een huwelijk te laten sluiten met mademoiselle al hadden aij haar daartoe willen nood zaken. Florimond is nog steeds afwezig. Wij heb ben alien grond te gelooven dat men hem den dood van zijn vader niet heeft bekend gemaakt. Brieven die nu en dan van hem komen, 'bewijzen d'at hij leefde ten minste c'rie maanden geleden. Er is een bode naar hem toegezonden om hem ennstig te ver- zoeken dadelijk naar huis terug te keeren. Maar voor dat hij hier kan wezen heeft de koningin besloten de noodzakelijke stappen te doen om mademoiselle de la Vauvrage uit haar gevangenschap te verlossen, opdat zij niet langer gekweld zal worden door ma- ri HiiliMili VOORDAM C 9, ALKMAAR, TEL. 3 □□in wel iets meer kunnen verdragen. Hierdoor I zou het rail op bladz. 5 meer effect hebben I gemaakt. Er werd ook nu een halve toon tc hoog geeindigd. UIT NOORDSCHARWOUDE. De katholieken hebben het 25-jarig pries- terfeest van pastoor Noort op eenvoudige doch waardige wijze gcvierd. Voor deze gekgenheid was het kerkge- bouw keurig versierd, terwijl voor het kerk- gebouw en vcor de pastorie een eerepoort was opgericht. Een gondelvaart, waarvan zeer veel werk gemaakt was en waaraan door zeer velen werd deelgenomen, slaagde Zondagmiddag aanvankelijk zeer goed, doch viel later door de vele regen letterlijk in het water. Hierdoor moest van het voorgenomen plan om op Maandagavond een verlichte gondelvaart te houden, worden afgezien. Aan de receptie, welke Maandagmiddag plaats had, werd door zeer vele parochianen doch ook door een aantal niet-katholieken deelgenomen. UIT OUDKARSPEL. Bij den te Anna-Paulowna gehouden propa- ganda-wedstrijd tusschen de voetbal-elftallen van D. T. S. I alhier en Geel Witll aldaar, aan welken wedstrijd een beker verbonden was, werd D. T. S. de winnende club met 3—2. Door de gascommissie zal het voorstel bij de raden worden ingediend om het gas met 1 cent per kub. M:ter en de electrische strooin met 1 cent per K.W.U. te verlagen. UIT EGMOND AAN ZEE. Bij gelegenheid van de kermis hadden Zondagmiddag voor de eerste maal voor zoover ons bekend te Egmond aan den Hoef behendigheidswedstrijden plaats op mo- toren. De commissie voor de wedstrijden. bestaan- de uit de heeren J. Groot, J. Rozing en J. van Woerkom, hadden voor dit doel het terrein van de voetbalvereeniging „Zeevogels" afge- huurd. De te nemen hindernissen bestonden uit: 1. het rijden van een achtvorm; 2. het rijden van een cirkel; 3. het rijden over een smalle plank;4. het rijden over een wipplank; 5. het rijdend verplaatsen van een glas water zon der te morsen; 6. het rijdend werpen met een speer naar een terzijde van de baan opgestei- de schijf; 7. het afstappen, motor stopzetten en op standaard stellen, aantrekken van een jasje, door een hangenden ton kruipen en verder rijden8. het rijden onderdoor een hef- boom, die rijdend moet worden omhoog ge- bracht en neergelaten; 9. het afstappen en den naam schrijven op een lei boven een ton, motor gaande houdend. Voor het missen van elk der hindernissen waren een bepaald aantal strafpunten vast- gesteld. Aan deze wedstrijden werd door een 19-tal rijders deelgenomen, zoowel zware als lichte motoren. Doordat het terrein niet voldoende was af- gezet en de verschillende attracties van den weg af waren te zien, was de belangstelling op het terrein niet zoo groot als was ver- wacht. Na afloop der wedstrijden werden in het hotel „De Drie Egmonden" de prijzen als volgt uitgereikt: lste prijs, (rookstel), P. G. A. Boscohaart, 2 min. 39 sec.2de prijs, (scheerstel), Prins, 2 min. 41 sec.; 3de prijs. (wekkerklok), Nieuw- land. 2 min. 42 sec.; 4de prijs, (portefeuille), Zonneveld, 2 min. 44 sec.5de prijs, (barome ter), K. Kager, 2 min. 45 sec.; troostprijs, dame de Candida en haar zoon in een woord, opdat zij niet langer gevaar behoeft te looipen. Het is mijn taak, mijnheer,, u van deze fei ten op de hoog-te te brengen en u te verzoe- ken u naar Condillac te begeven en made moiselle de la Vauvrage van daar weg te voeren, zoodat ik haar naar Parijs kan ge- leiden en onder bescherming plaatsen van hare majesteit totdat de tijd gekomen is wanneer de nieuwe markies haar zal op- eischen". Toen hij had uitgesproken leunde mijn heer de Garnache achterover in zijn stoel, wierp het eene been over het andere, ves- tigde de oogen op het gelaat van den Sene- chal en wachtte zijn antwoord af. Hij zag het dikke gelaat betrekken. Hij was verslagen. Tressan voelde zich aller- ellendiigst gestemd, de roode gloed die ge- woonlijk zijn wangen bedekte, verbleekte aanmerkelijik. Hij trachtfe er iets op te be- denken. „Is het niet biji u opgekomen mijnheer, dat er miisschien te veel gewicht wordt ge- hecht aan de woorden van dat 'kind, van ma demoiselle de la Vauvrage?" Is het bij u opgekomen, dat dit het geval is geweest, dat zij het geval overdreven heeft?" klonk de wedervraag van mijnheer de Garnache. ,.Neen, neen, dat zeg ilc niet. Maar maar zou het niet beter zijn maar be- vredigend voor alle partijen,, als u zelf naar Condillac ging, mademoiselle te spreken (bloemvaas), M. Olbers, 4 min. 67 sec. De prijzen voor het ringrijden met duo- passagier werden aldus toegekend: le prijs, (theeservies), mej. Silver; 2de pr, (fruitschaal), mej. Schuit; 3de pr., (wand- bord), mej. A. Olbers. De commissie komt zeker een woord van lof toe voor de organisatie en haar onderne- mingsgeest in deze. De wedstrijden zijn uit- stekend geslaagd. Bij een volgende gelegen heid mag zeker meer belangstelling verwacnt worden. UIT ST. PANCRAS. Het jongentje van den heer S. Volkers had Dinsdagmiddag het ongeluk door een broei- ruit te vallen, waarbij het zich zoodanig aan knie en pols verwondde, dat medische hulp moest worden ingeroepen. Een spannende wedstrijd tusschen een Vrone-combinatie en de Alkmaarsche Boys had Dinsdag op het Vrone-veld plaats. Uit- slag 33. UIT BEEMSTER. De dienstplichtige J. Regter, uit deze ge- meente, is met paspoort uit den militairen dienst ontslagen. UIT AKERSLOOT. Maandagavond ongeveer 11 uur, toen de bewoners reeds ter ruste waren, brak brand uit op den zolder van de smederij van den heer Zijp. Vermoedelijk is de brand ontstaan in een hoop ledige zakken, waarbij ook olie- doeken en binnen- en buitenbanden van rij- wielen, doordat hier broei is ontstaan. De brand is door deb uren met emmers water gebluscht. Een gat was reeds in den zolder gebrand, terwijl ook het dakhout vlam had gevat. UIT STOMPETOREN. De kermis alhier behoort weer tot het ver- leden en heeft op alie dagen aan jong en oud vermaak verschaft. Des Zondags was in het cafe van den heer Kamsteeg groot bal en bij den heer Renses werd ringsteken op rijwielen gehouden, waaraan niet minder dan 24 per- sonen deelnamen. De prijzen, bestaande in contanten, werden behaald door de heeren D. J. Kolk, J. Bos en J. Kolk. Voor de jeugd werden Maandag kinder- spelen gehouden en dat dit in den smaak viel, blijkt wel uit het groot aantal jongens en meisjes, die er aan deelnamen: 56 kinde- ren hoopten een prijsje te winnen. Bij het houtjesrapen voor meisjes van 5 tot 8 jaar werden dc przen gewonnen door: Lijntje Grebe, Maartje Bennekers, Grietje Mosselman en Annigje Kolk. Bij het hardloopen met een blaadje, waar- op balkn lagen, voor meisjes van 9 tot 16 jaar, door Willy Plugboer Bd., Trien Renooij, Guurtje Renooij, Neeltje Grebe en Gerritje Smit. Bij het houtjesrapen voor jongens van 5 tot 8 jaar werden de prijzen gewonnen door: Jb. Kaaij, Cor Blorn en Muus Weder. Bij het zakloopen voor jongens van 9 tot 12 jaar door Cor van Leijen, Piet Appelman en 1<. de oBcr. Bij het koekhappen voor jongens van 13 tot 16 jaar door Dirk Plas, J. Bos en Wim Ackerman. De kinderen, die geen prijs wonnen, ont- vingen ieder een reep chocolade als troost- prijs. Door het groot aantal dieelnemers was het reeds vrij laat geworden, eer het was afge- loopen; toch ging alles geregeld zijn gang, zoodat de commissie wel een woord van dank verdient voor den tijd en de moeite, die zij er vroeg en uw boodscbap persoonl'ijk over- bracht?" De Parijzenaar zag hem een oogenb'ik aan, toen stond hij plotseling op en school zijn degen op zijn plaats. Hii fronste de wenkbr.auwen waaruit de Senechal opmaak- te dat zijn voorstel niet in goede aarde viel. „Mijnheer" zei de Garnache op koelen toon, alsof hij met moeif? zijn toorn kon be- dwingen, „Iaat mij u mededeelen dat Let voor het eerst van mijn leven is dat ik berrokken word in iets dat met vrouwen te maken heeft en ik ben bijna veertig jaar oud. Ik verzeker u dat de opdracht weinig naar mijn smaak was. Ik aanvaardde de taak omdat ik soldaat ben en orders omtvangen had, ik was dus in den ongelukkigen toestand van te moeten gehoorzamen. Maar ik ben van plan mij te houden aan de bevekn die mii gegeven zijn. Ik heb reeds meer dan genoeg verdragen ter wille van die jongejufler Ik ben te paard van Parijs gekomen, dat wil zeggen bijna een week in het zadel dat if geen kleimigheid voor een man die reeds zekere gewoonten heeft aangenomen en smaak gekregen in een gemakkelijk leventje, waar hij niet gaarne van afwij'kt. Ik heb ge- geten en geslap-en in berbergen waar net eiten ellendig was en het bed hard en lang niet altijd zindelijk. Ventregris! Stel u voor gisteren naoht moest ik logeeren te Luzan in de eenige herberg van het plaatsje in een schuur mijnheer de Senechal, een schuur waar ik een bond, waar ik veel van hield, niet zou willen bergen". (Wordt varvolgdl, ■nuDnmiiuniummnaiiniiHiiantiiminuiiiiimnmniiiiii IN bovengenoemd GEVAL hebt GIJ welocht DRUKWERK NOODIG. VOOR ALLES BEHOORT OIT TE OETUIGEN VAN SMAAKVOLLE, NETTE AFWER- KING. IMMERS. DE EERSTE INORUK IS DIKWIJLS BESLISSEND, DOOR OOEO UITGEVOERD ORUKWERK KRIJGT GIJ EEN CLIENTELE. OIE GUNSTIG OVER UW ZAAK OENKT EN ER VERTROUWEN IN STELT. AAN U. OIT LAATSTE NIET BESCHAAMD TE MA. KEN; HET EERSTE (HET DRUKWERK OUSI. VERZOR. GEN WIJ VOOR U. VLUG. NETJES EN BILLIJK.

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 5