DE LANGE DE MORAAZ Vocaal Concert Credieten - Deposito - Effected UH6ESTRAAT 49 ALKMAAR m De afsluiting en drooglegging van de Zuiderzee. lit vaart. Telegrammen Stacisnieuws Marktberichten T BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen tea kennis van be langhebbenden, dat die INSCHRIJVING van LEERLINGEN voor den 2-jarigen. CURSUS voor OPENBAAR VERVOLGONDERWIJS, welke 15 SEPTEMBER aanvangt en 15 APRIL eindigt, zal plaats hebben op MAAN- DAG 22, DINSDAG 23, DONDERDAG 25 en VRIJ DAG 26 AUGUSTUS e.k., telkens van des avonds 7 tot 8^4 uur, in e6n der lo- kalen van het STADHUIS. Leerlingen, die den cursus reeds- vroeger bezochten, moeten zich opnieuw aanmelden. De Cursus omvat de gewone vakken lager onderwijs (voor meisjes nuttige handwerken) en kan, zoo daaraan behoelte blijkt te be- staan, worden uitgebreid met een of meer an dere vakken, waaropder de Fransehe, Duit- sche, Engelsche taal en' wiskunde. Aan leerlingen, die den goheelen (2-jarigen) Cursus met vrucht hebben doorloopen, wordt een getuigschrift uitgereikt. Overlegging van het vaccinatiebewijs is vereischt. Alkmaar, 18 Augustus 1927. Burgemeester en Wethouders. voornoemd, t A. F. THOMSEN, loco-Burgemeester. A. KOELMA,Secretaris. zelfde in het Donetzbekken werd gedmgd. Voorts zou Trotzki tegenover zijn vrien- Sen een verklaring hebben afgelegd, dat voor den lsten December, den datum, waar- op het commuuistisch Congres weer bijeen- komt, hij Stalin c.s. zou hebben verdrongen. Hierop heeft Stalin order gegeven de op- positie te ontwapeoen en hare wapens aan de Gepoe uit te leveren, DE BELANGEN VAN HEN, DIE DOOR DE AFSLUITING GETROFFEN WORDEN. Er is den laatsten tijd veel geschreven over de afsluiting en drooglegging van de Zuiderzee. Verschillende excursies naar de Zuiderzeewerken nabij Den Oever en op het ;'Karnwerderzand nabij de Friesche kust heb ben gedurende de afgeloopen maanden plaats gehad en de totaal indruk daarvan kan in het kort weergegeven worden: er.wordt een groot en grootsch nationaal werk tot stand gebracht. Langen tijd werd er in de vis- scbersplaatsen om de Zuiderzee getwijfeld aan de mogelijkheid, dat de Zuiderzee zou worden afgesloten en worden veranderd in een zoetwatermeer. Doch langzamerhand is het tot alle belanghebbenden doorgedrongen, dat het met de Zuiderzeewerken ernst is en dat waarschijnlijk binnen zes jaar de dijk tusschen Den Oever en Zurich zal zijn tot stand gekomen. Wellicht niet ten onrechte vreest men juist tengevolge van al deze excursies van den laatsten tijcf in de kringen van de vis- sChers en van andere belanghebbenden, dat door het te veel op den voorgrond brengen van de groote voordeelen van de afsluiting en droogleggingen der Zuiderzee voor ons land, de schaduwzijden over het hoofd zul len worden gezien. Deze vrees wordt ver- sterkt door het feit, dat de inwerkingtreding van de Zuiderzeesteunwet, welke reeds ge- ruiinen tijd geleden was aangekondigd, nog steeds op zich laat wachten. Heeft' het Gentraal Comite van Zuiderzee- visschers zich korten tijd geleden reeds in verband hiermede tot den Minister van Wa- ierstaat gewend, het bestuur van de „Ver- eeniging van Belanghebbenden der Nevenbe drijven der VissCherij, welke schade lijden bij de afsluiting en gedeeltelijke droogmaking del- Zuiderzee" heeft dezer- dagen eenige journalisten uitgenoodigd tot een persconfe- rentie om kennis te nemen van de meening, die in deze kringen leeft. De voorzitter dezer vereeniging, de heer J. Boor Kzn., wees in deze persconferentie op het samengaan van de belangen der visschers en die der neven bedrijven: scheepswerven, zeilmakerijen, net- tdnhandelaren, enz. Het uitblijven van het in werking treden van de Zuiderzeesteunwet wijst ^Idus de heer Boor op een strijd om de macht, een strijd tusschen de Generale Commissie en de Credietvereeniging vopr de Zuiderzeevisschers, een strijd waarvan de ge- troffenen de dupe schijnen te zullen worden. Het wordt hoog tijd, dat de wet geheel in werking treedt, ook al acht men deze in de kringen Van belanghebbenden onvoldoende en zal men op wijziging aandringen. Tenge volge van de afsluiting van het Amsteldiep is ae vischvangst in de kom van de Zuider zee reeds belangrijk verminderd en dit doet zeer sterk zijn invloed gelden op den toestand in de nevenbedrijven. Met een groot aantal cijfers toonde de hr. Boor den sleehten toestand aan. Bedroeg het aantal botters in 1918 sindsclien worden er geen nieuwe meer gebouwd in Volen- dam, Bunschoten, Lemmer, Harderwijk, Hui- zen en Marken 881, in 1927 was dit aantal ftedaald tot 697, die echter nog lang niet al- e in de vaart zijn Op de scheepswerven werd aan loonen uitbetaald, te Huizen in 1918 7500.—, in 1926 2000.— te Bun schoten resp. 10.000.— en 7000.—te Lemmer resp. 12.000.— en 9000.— en te iBlokzijl in 1919 6500— en in 1926 1500.In de vier plaatsen gezamenlijk bedraagt de vermindering 58 pet., in de drie eerstgenoemde alleen 65 pet. vergeleken bij \918. NTe Volendam werd in 1921 in de zeilma kerijen ootvangen een bedrag van f 11000, in 1926 een bedrag van slechts 2600. Langs de geheele Zuiderzee waren in 1918 54 arbeiders in de zeilmakerijen werkzaam, in 1927 nog slechts 27. Een nettenhande- laar, die in 1918 nog voor 12.600 omzet- ite, bracht het in 1926 niet verder dan to*, if 7200.terwijl hij dit jaar tot nu toe slechts 2500.ontving. Uit deze cijfers en nog vele andere blijkt wel, dat de toestand slecht genoemd kan worden. Weliswaar wa ren de beide laatste jaren goede ansjovis-ja- ren, doch dit geldt alleen voor het Noorde- lijik gedeelte van de Zuiderzee. Het noemen van totaal-cijfers 1925 3.760.000, 1926 3.620.000) als opbrengst van de Zuider zee is zonder meer geen basis. Volgens een nauwkeurige berekening is de opbrengst in het Zuidelijk gedeelte van de Zuiderzee, on- danks het goede ansjovisjaar, in 1926 te- ruggeloopen met 300.000.—. De geleide- lijke teruggang blijkt wel uit de besommin- gen van twee visschers van den Zuidwal. Een van hen besomde in 1925 van 16 Mel tot 8 Augustus in de botvisscherij 1414.—, in 1926 indezelfde periode 948 en dit jaar in dtzelfde periode 842.—. Voor den an- deren visscher waren de cijfers resp, 1101, 1029 en 771.—. Het grootste bezwaar verklaarde de heer Boor zien de belanghebbenden voor- al in her feit, dat niets te verwachten valt van de Generale Commissie voor de waarde- vermindering der bedrijven. Een der bestuursUden der Generate Com missie heeft aan een der besturusleden van de belanghebbenden verklaard, dat toepas- sing van art. 6 lid 2 (vergoeding voor waardeverminderingzoo weinig mogelijk zal voorkomen. Daarom vreezen wij al- dus de heer Boor dat op dit gebied niets zal worden gedaan. Toch is deze waarde vermindering zeer belangrijk. Voor de neven bedrijven betreft zij volgens betrouwbare schatting ongeveer 1.500.000.voor de visschers ongeveer 12.000.000. Wat de nevenbedrijven betreft, de heer Boor meende namens alle belanghebbenden te kunnen spreken door te verklaren, dat deze tevre- den zouden zijn met een vergoeding van de ze waardevermindering, waardoor de bedrij ven in staat zijn zich op wat anders te gaan toeleggen. Hij was van oordeel, dat bij de berekende winst (56 millioen ongeveer), wel ke de Zuiderzeewerken zullen opleveren, dit bedrag toch niet van de beteekenis is, dat niet aan het verzoek van de getroffenen zal kunnen worden voldaan. den val in't water hoorde, sprong Hem na, d ch kon hem in de duisternis niet vinden. Na een kwartier dreggen is het lijik opge- haald. Het lijik is naar het lijkenhuisje op de begraafplaats overgebracht. DE OCE A AN VLUCHT VAN M INCH IN. AMSTERDAM, 18 Aug. De Engelsche vlieger kolonel Minchin die met een spe- ciaali voor hem te Amsterdam gebouwd Fokkervliegtuig van Dublin naar New York hoopt te vliegen, is hedenmorgen met dit Fokkervliegtuig van Schiphol naar En- geland1 vertrokken. Het vliegtuig startte te 7.15 uur. Minchin, die Vergezeld wordt door den vlieger Hamilton, zal eesrt naar Lympne en vandaar naar Croydon vlie gen. BRAND BIJ SPAANDER. TE VOLENDAM. VOLENDAM, 18 Aug. Gisterenmid- dag heeft in het bekende hotel Spaander een brand gewoed, die, dank zij het kraeh- tig optreden van de afdeeling B. van de Vrijwillige brandweer te Volendam tot een klein gedeelte van het hotel beperkt kon blijven. De brand schijnt te zijn ontstaan in den schoor^teen van de keuken Hij werd door eeri der logeergasten ontdekt. De Vrijwillige brandweer, gesteund door den heer Hoekstra, eigenaar van het ho- ONZE VLlEGERS IN DuBEN'DORF— Zurich. De correspondent der N. R. Crt. in Zurich schrijft: Luitenant Mante en wadhtmeester Rom- bouts hebben op hun proefvlucht voor het Al- pen-traject Zurich-Bellinzona-Thun een on- gejukgeihad, Voor de.vliegers Hep het geluk- kig heel best af. Al'leen de Fokker-machine is ten gevolge van de buiteling nog al zwaar besenadigd, zoodat het twijfelachtig schijnt, of zij op den terugtocht dienst zal kunnen doen. Er zou dus eigenlijk weinig aanleiding zijn, om over dit geval te schrijven, waniieer in enkele Zwitsersche bladen niet een bericht versdhenen was ,dat van de zaak een voorstel- ling geeft, waardoor de vlieger eenigszins in het gedrang komt. Uit een ondeiihoud, dat wij met .luitenant Mante hadden, en dat volkomen klopt met inlichtingen, die men ons rondborstig in Zwitsersche kringen wilde verstrekken, blijkt echter, dat de piloot hier de dupe geworden is van helaas reeds te lang bestaande terrein- fouten. Ziehier, wat er eigenlijk gebeurd is Voorschrift bij deze wedvludht is, dat in Bellinzona geland worden moet. Het terrein is eehter ten eerste te klein, en ten tweedc heeft het bedenkelijke technische fouten, die voor den Zwitserschen vlieger ongevaarlijk, wijl bekend zijn, doch waarover een vreemde vlieger den hals breken kan Het terrein is af- gezd door een omheining, die dus bij den vlieger het vermoeden wekt, dat het daardoor gemarkeerde veld voor landing veilig is Er liggen echter helaas binnen de omheining nog kleine dammen, die vroeger, toen het ter rein nog maisakker was, als waterkeeringen dienden. Deze kleine dammen ziet de vlieger van de Hoogte uit niet. Hij overschat zijn lan- dingsterrein, vermindert niet Hjdig genoeg zijn snelheid, draait misschien ook zijn motor te vroeg af, en looptop dezen dam. Zoo ongeveer is het ook bij het incident met onzen Fokkergegaan. De vleugel kwam in aanraking met den dam, en wierp de machine om, ten gevolge waarvan luitenant Mante ge- deeltelijk buiten de cabine werd geworpen, en een oogenblik leelijk in de knel geraakte. Het bleef. echter bij een paar schrammen en een doezelig gevoel van schrik. En het onver- wachte snoepreisje, per trein terug door het prachtige Gothard-dal, had den beiden vlie- gers klaarblijkelijk goed gedaan. 1 Bij deze gelegenheid kan tevens nog even gemeld worden, dat het weer zeer ongun- stig is, zoodat de eigenlijke wedvlucht voor het traject Ziirich-Bellinzona-Thun, alsmede voor het groote traject Ziirich-Lausanne-Mi- laan-Zurich enkele dagen moest verschoven worden. De Nederlandsche vliegers zullen dus voor Donderdag, of op zijn best Woens- dag niet starten. intussclien heeft kapitein Steup ingeschreven voor esquadrille-oefenin- gen op a.s. Donderdag in de afdeeling: „Frei Vorfiihrungen". (Uedeelieltik gecorrigeerd OVERBOORD GESLAGEN. LEIDEN, 18 Aug. Terwijl gisteren- avond een aantal motorbooten voor de ge- sloten spoorburg over de Gouwe te Alphen aan den Rijn lagen te wachten, totdat zij wederom vrijen doorgang zouden hebben, is de 18-jarige schippersknecht J. H. uit Rotterdam, die het roode voorlicht op een motorschuit zou aanbrengen, uitgeglederi en over boord gevallen. De schipper, die tel, tastte het vuur onmiddellijk aan met de in't hotel aanwezige brandslangen op de waterleiding. Twee kamers en de bad- kamer van het hotel brandden uit. Het blusschingswerk duurde 'n paar uur. Ver- zekering dekt de schade. SCHEEPSRAMP TE ITALIe. ROME, 18 Aug. De „Giornale dTtalia" meidt dat het vrachtschip ,,Primair", op reis van Genua naar Cagliari, in de Tyr- rheensfcbe zee verdwenen is. Aan boord van het schip bevonden zich elf man equi page en drie passagiers. DE TOREN VAN PISA. ROME, 18 Aug. Een speciaal benoem- de commissie heeft thans rapport uitge- bracht over de vraag of er werkelijk ge- vaar bestaat voor een distorting van den toren van Pisa. De commissie heeft vaat- gesteld, dat de toren inderdaad blijft ver- zakken, doch dat dit zoo langzaam ge- schiedt, dat er geen onmiddellijk gevaar bestaat. Hoewel de toren steeds scheever komt te staan, is hij gedurende de laatste twintig jaar aan den- top niet meer dan ruim een half inch meer gaan overhellen. In de laatste negen jaar bedroeg dit ver- zakken niet meer dan 4/100 inch per jaar. De commissie acht het niet raadzaam te trachten de fundamenten van den toren te vernieuwen, daar het gevaar voor instor- ten daardoor eerder vergroot dan ver- kleind wordt. De commissie geeft in over- weging den grond om de fundamenten te voorzien en vooral te zorgen voor een goe- den waterafvoer, daar gebleken is dat de fundamenten van den toren in sleehten toe stand komen te verkeeren tengevolge vdn het binnendringen van water. DE BOSCHBRANDEN IN FRANKRIJK. PARIJS, 18 Apg. Naar de bladen uit Nice melden bereikten de boschbranden in Zuid-Frankrijk hun hoogtepunt. Er wor den 5 personen vermist en 8000 H.A. land werden verwoest. Uit Bastra wordt ge meld, dat in alle deelen van Corsika de branden heviger zijn geworden. Tal van boerderijen en woningen, enkele wagons en verscheiciene stuks vee zijn verloren ge- ga-an. 't Station van BaStria was geruimen tijd voor de omringende vlammen geiso- leerd. DE OVERSTROOMINGEN IN RUSL.AND.. MOSKOU, 18 Aug. De overstroomin- gen tengevolge van de overvloedige regens zijn in omvang toegenomen. Inzonderheid in het mijngebied van Sutchanak, waar het werk' gestaakt werd. De bewoners moesten zich in de omringende bergen in veiligheid brengen. Er zijn verscheidene slachtoffers. HEVIGE BRAND. BRUSSEL, 18 Aug. Op de tentoonstel- ling voor handel en industrie te Gent heeft een hevige brand gewoed. De schade wordt op meer dan 100.000 francs ge- raamd. DE OPSTAND IN BOLIVIA. LONDEN, 18 Apg. Het Spaansche ge- zantschap te Londen ontving een officieel telegram, waarin gemeld wordt, dat de op- stand der Indianen in Bolivia thans ge heel onderdrukt is. In het geheele land is de orde hersteld 5 zangkoren (dirigent CORN. JONKER) Afzonderlijke liederen en samenzang Tekstboekjes (16 pagina's) a f 0.25 in ZWAAN's BOEKHANDEL, Nieuwesloot. BEeED'IGD. De heer M. C. Roos inspecteur van de re- gistratie is heden door de Arrondissements- Rechtbank beeedigd als Kantonrechter- plaatsvervanger. Beeedigd is als ambtenaar van den Burg. Stand der gemeente Bovenkarspel de heer I. 1J. J. Bosma. WETHOUDERSVERKIEZING. In de gisteravond gehouden druk bezochte vergadering van de afd. Alkmaar der S. D. A P. werd onderstaande motie met algemee- ne stemmen aangenomen: De Afdeeling Alkmaar der S. D. A P., In huishoudelijke vergadering bijeen op Woens- dag 17 Augustus 1927; gehoord de mededeelingen der Raadsfrac- tie en de' toelichting op haar werkprogram voor het tijdvak 1 September 1927 tot en met 31 Augustus 1931 is met deze van oordeel, dat de S.-D.- Raadsfractie en de R. K. Raadsfractie in elk geval wederom een wethouder in het nieuwe College van B. en W. moeten hebben, terwijl zij de tot dusverre aangenomen houding der eigen fractie volkomen goedkeurt en deze in verband met de wethoudersverkiezing verder vrijheid laat om naar bevind van zaken te handelen, daarbij alleen den nadruk er op leggende het met de fractie eens te zijn, dat de aftredende wethouder, Pg. Westerhof, dient te. worden herkozen en hem de portefeuilles van onderwijs en sociale zaken opnieuw be- hooren te worden toevertrouwd. CURSUS OPENBAAR VERVOLGONDERWIJS. Wij verwijzen belanghebbenden naar de in dit nummer voorkomende publicatie bttref- fende aangifte van leerlingen voor den Cur sus voor Openbaar Vervolgonderwijs. IN DEN STED. MUZIEKTUIN. Gisteren een buitengewoon mooie avond in den muziektuin. Een heerlijke temp-eratuur en geen wind, zoo echt om buiten te zitten, een zeer goed geslaagde uitvoering van hc-t in feeststemming verkeerend Sted. Muziek- corps en een jubileerende directeur: alle fac- toren, die samen werkten, om een concert- avond te verkrijgen, zooals er dozen zomer maar weinige of geen zijn gqweest Het programma voor deze uitvoering be- vatte o.oi. drie verschillende nummers, waar- mede het korps verleden Zondag in den wed- strijd te Diemen een groot succes behaalde. Voor de pauze het verplichte en het vrije nummer „La Phailene" van Aug. de Boeck en „Le Barbier de Seville" van G. Rossini waarvan de vertolking bekroond werd met een eersten prijs (een zilveren lau- werkrans) en nade pauze een tweedc vrij nummer, „Norwegischer Kunstler Carna- val" van J. S. Svendsen, waarmede in den eere-wedstrijd een derde prijs (een zilveren lauwertak) behaald werd. Na de uitvoering van het eerste gedeelU van het prograinma, vooi het begin van de pauze, verscheen de Commissie van Toe- zicht in den muzi-ektempel, om directeur en muziekcorps, beide, met het verkregen suc ces te ccmiplimenteeren. De voorzitter der commissie, de heei Ohlen, hield hierbij ongeveer de volgenae toespraak Geachte Directeur en Leden van het Stedelijk Muziekcorps! Het zal U zeker niet verwonderen, dat de Commissie van Toezicht hedenavond haar opwachiting bij U maakt. De Commissie heeft zich gedrongen gevoeld, aanwezig te zijn bij de uitvoering van de verschillende composities, waarmede gij j.l. Zondag op het concours te Diemen zoo'n groot succes behaald hebt. Zij wenscht U van ganscher harte geluk met dez-e overwinning en zij hoopt, dat deze verworven lauweren zullen mogen medewerken tot vooruitgang en bloei van het korps, tot een kra-chtig gevoel van saamhoorigheid van directeur en leden en tot een sterk excelsior der uitvoeringen. Gij hebt den naam van het Aikm. St. M. in den vreemde hoog gehouden, in een strijd, die wegens de groote concurrentie van eenige hoogstaande muzlekkorpsen. niet licht genoemd mocht worden, en ge zijt eervol uit dezen strijd teruggekomen. D-e Commissie is hierover zeer verheugd en is trotsch op deze schoone lauweren, die overal getoond mogen worden. Een bekend spreekwoord zegt: zonder strijd geen overwinning"; ik zou hieraan willen toevoegen: zonder moeite, zonder groo'e inspanning en vooral zonder ernstige voorbereiding geen succesvollen strijd. Gij, Directeur en Leden, hebt getoond de waar- heid hfervan begrepen te hebben. Hef Is de Commissie toch bekend, dat tijd, noch moei te noch extra-repetities door U gespaard zijn geworden, om te kunnen voorbereiden en goed gewapend t-e kunnen toerusten voor den zwaren strijd die U waehtte. De Com missie stelt dit a lies op hoogen prijs en is U hiervoor zeer erkentelijk en dankbaar. Geachte Heer Maas, het is de Commissie dezer dagen ter oore gekomen, dat gij in de maand Augustus de Alkm. Crt van he denavond vermeildt de maand December maar in ieder geval toch dit jaar, Uw 25-ja- rig jubileum moogt herdenken als dirigent van' verschillende korpsen. De Commissie wenscht ook hiermede U hartelijk geluk en hoopt, dat Ge thans een tweede period* van 25 jaren zu'lt mogen aanvangen en ge zijt immers nog joi.g waarin ge steeds meer Uw capaciteiten zult mogen dienstbaar maken aan de ontwikkeling van het muzikale leven in het algemeen en aan den vooruit gang end n bloei van het Sted. M. in het bijzond-er. De Comm. betuigt U nogmaals haar groote waardeering voor alles, wat gij in het be- belang van ons korps gedaan hebt en wenscht U, als een klein stoffelijk bewijs hi-ervan en tevens als een herinnering aan Uw 25-jarig jubile een enveloppe aan te bie- den, welker inhoud, zij U verzoekt, volgens Uw eigen wenschen te willen besteden Di recteur en Leden, nogmaals geluk gewenscht! Hierna verkreeg de voorzitter van het Be stuur van het korps, de heer W. de Vries, het woord en bracht namens bestuur en leden van het St. M. warme hulde en dank aan hun directeur, voor diens krachtige rnede- werking en steun bij de voorbereidingen tot den wedstrijd en voor de vele opofferingen, die hij zich getroost had, om het korps met' sterkte en moed toe te rusten, den zwaren strijd te kunnen aanvaarden. Als bewijs van deze hulde en dank werd den directeur, 'on- der groot applaus van het vrij talrijke pu- bliek, een lauwerkrans aangeboden. De heer Maas dankte ten slotte, de Com missie van T. de leden van het korps als ook het publiek voor de hem gebrachte hulde en voor de zichtbaar betoonde belangstelling. AANGIFTE VOOR DE BEWAARSCHOOL. Blijkens een in dit nummer voorkomend< advertentie is er Vrijdag 18 Augustus, van 7 tot 8 uur gelegenheid tot aangifte vopr de Bewaarschool in de Doelenstraat. Wij vestigen er de aandacht op, dat in het gebouw der 9e Gemeenteschool, Bleekerskade, na de zomervacantie, ook bewaarschoolklas- sen zijn geopend. Voor deze klassen is de aangifte eveneen? in het schoolgebouw, Doelenstraat 15. FAILLISSEMENTEN. Ter griffie van de arrondissements-recht- bank alhier zijn gedeponeerd de uitdeelings- lijsten van C. L. Hoogervorst, lunchroom- houder te Alkmaar, met een uitkeering aan concurrente schuldeischers van 497/,o pet. Van C. Nierop, rijwielhandelaar te Alk maar, uitkeering nihil. Van C. Steinvoort, kapper te Alkmaar, met een uitkeering aan concurrente schuldeischers van 23,/ioo pet. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motofrijtui- gen te 8.52 uur licht op. Voor rij- en andere voertuigen een half uur, later. BURGERLIJKE STAND. GETROUWD: Cornelis Johannes Vredenburg en Aafje van Leiden. GEBOREN Johannes, z. van Jan Vasbinder en Dieu- wertje Mantel. OVERLEDEN: Cornelia Klanker, wed. van Gerrit de Gier 77 jaar. RADIOFONISCH WEERBERICHT, naar waarnemingen, verricht in den morger van 18 Augustus. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 762.0 te Weenen. Laagste barometerstand 749.1 te Scilly. Verwachting (geldig tot den avond van 19 Augustus) Zwakke tot matige zuidoostelijke tot zuid- westelijken wind, zwaar bewolkt of betrok ken, waarschijnlijk regen of onweer, later op- klarend, weinig verandering in tempcratuur, HOORNSCHE KAASMARKT. HOORN, 18 Aug. Aangevoerd 22 stapeli kl. fabriekskaas, 45; 15 stapels kl. boe- renkaas, 45; 4 stapels fabriekscommissie kaas, 41; 18 stapels boeren-commissiekaas. 42.50; handel goed; totaal aanvoer 59 sta pels, wegende 50744 Kg. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. AMSTERDAM, 18 Aug. 1927. Op <fe heden gehouden aardappelmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 5 ladingen. (753 H.L.) fa*'ii&m ilvf- Het eeue meisje ,.Hij valt ar'in. bij vailit e-r in, Is he-t met v-ersehrikkelijk 1" Het andere m-eieje „Nu, bediaar wat, het water is hier heelemaal niet diep". Het eene meisje „Dat waet ik. Maar ik bob m'n foto- toeetel thuisg-elaten," i S'''fa,

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 2