DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Deze Conranl wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feestdagen, nitgegeven. Abonnementsprijs bij vooruilbelaling per 3 maanden voor Alkaaar /2k—. franco door bet geheele Rijk /2.50. Afzonderlijke en bewHjsnummers 5 cents. =s=i PRUS DER OEWONE ADVERTENTlfcNt Per regel 0.25, bij groote contracten rabat Qroote letters naar ptaabfnffHtfc Brieven franco aan de N.V. Boek- en Handtlsdrnkktrij v/h HBRMt. COVflRi Voordam C9. Dbxetsnrt O. H. KRAK. VRIJDAG Telef.nr. Administratie 3. Teiefoonot. Redactie 33. Postgiro 37060. Hoofdredacteurj Tj. N. A DEM A. 19 AUGUSTUS Darjelijksch overzicht. DE TOESTAND IN CHINA. De Krijgsverrichtingen. Vre- desonderhandelingenEen ernstig Incident met Engeland. Zondier twiifel zijn de uit China binnenko- mende berichten uiterst belangwekkend. Kai Sjek blijkt inderdaacf het veld te hebben geruimd en de Noordelijken, ge- bruik makend van de verdeeldheid der Zuide lijken (Hankau en Nanking) zetten huo ot- fensief op krachtige en steeds succesvoller iwijze voort. Onder leidng van generaal Soen Tsjoean Fang hebben zij thans Poekau weten in te nemen, welke stad tegenover Nanking Is ge- legen. Niets zou dus gemakkelijker zijn dan de scheidslijn, de rivier Jangtse over te trek- ken en een der bolwerken van de Zuidelijken, 'Nanking, zonder meer in bezit te nem#n. Het schijnt echter dat Soen aarzelt tot de- zen stap over te gaan en verklaarbaar is dit wel, want nog steeds bevindt de Christen generaal Feng zich met zijn Zuidelijke troe- pen ten Noorden dezer rivier. De kans is dus groot, dat wanneer de troepen van Soean zich moeten splitsen in legerkorpsen boven en beneden den Jangtse, Feng opnieuw een tegenoffensief zou inzetten. En dan is de po- sitie van het gesplitste Peking-leger nu niet bepaald benijdenswaardig Iramiddels zijn de troepen van Soen, reeds begonnen met de beschieting van Nan king. Dit heeft tot gevolg gehad, dat deze stad, tot voor korten tijd nog de hoofdzetel van Tsjang Kai Sjek's regime er toe is overge- gaan onderhandelingen met de Noordelijken te openen, ten einde te trachten de inwoners de verschrikkingen van een bombardement te sparen. Hoe het verloop dezer onderhandelingen zijn zal valt natuurlijk met geen mogelijkheid te <voorspellen. Niet denkbeeldig is echter de kans, dat de vrede tusschen Nanking en de Noordelijken geteekend worden zal en hler- do'or'zou het aantal' strijdende" partijen dan tot twee verminderd worden: Hankau en Pe king. Het blijit een open vraag wie in dat ge- val de sterkste zal blijken. Zeer de aandacht trekt ook het nieuwe Britsch-Chineesche incident, dat zich de Iaa;- ste dagen ontwikkeld heeit. De aanleiding tot dit conflict was zeer ge- ring: even buiten Sjanghai was een Bristch vliegtuig gedwongen een noodlanding te doen en de Chineezen Veigerden, hoewel ze niet hebben kunnen beletten dat de motoren door Engelsche soldaten in veiligheid wer- den gebracht, dit toestel uit te leveren. De Britsche militaire macht te Sjanghai heeft daarop bij wijze van represaillemaatre- gel voor dit optreden der Chineezen een Chi neesche spoorwegverbinding afgesneoen. Door een loutere toevalligheid geschiedde dit op een oogenblik dat burgervluchtelln- gen .en ook gewapende vluchtelingen uit het verslagen leger van de Zuidelijken langs de wegen van Nanking naar Sjanghai stroo- fflen, en wel in zoo gfootep getale, dat de autoriteiten der internationale nederzetting het wenschelijk hebben geacht, weer een ge- wapend kordon om de nederzetting te leggen. Tot het uitvoeren van dien voorzorgsmaat- regel is gisteren overgegaan. De laatstse berichten uit Sjanghai behel- zen, dat ofschoon er nog rust heerscht er een groote spanning bestaat onder de Chi neezen, als een gevolg van het onzekere van den toestand en ook als gevolg van de weer toenemende propaganda en actie der ultra's. De afgesneden spoorlijn is een ringbaan om de westelijke grens van de international nederzetting. Het vormde de verbinding tus schen Kiangwan en het militaire hoofdkwar- tier en is gelegen dicht bij de Britsche pos- ten van het kordon om de internationale ne derzetting. De Chineesche autoriteiten heb ben inmiddels aanzeggnig gekregen, dat de spoorweg onmiddellijk zal worden hersteld, zoodra de in beslag genomen vleugels van het Britsche vliegtuig door de Chineezen zullen zijn teruggegeven. Het conflict schijnt echter nog verre van opgelost, want volgens een bericht uit Shanghai heeft Woe, de minister van buiten- landsche zaken der Nanking-regeering ver- klaard, dat hij van plan is van het incident, door de landing van het Engelsche vliegtuig ontstaan, gebruik te maken, om aan de ge heele wereld te toonen, hoe onrechtmatig de Engelsche vliegers in China optreden De Fransche consul-generaal had zijn be- middeling aangeboden om het incident bij te leggen, doch van Chineesche zijde werd de ze bemiddeling botweg geweigerd. De regeering van Nanking stelt zich op net standpunt, dat de Chineesche redden ooor behoorlijke maatregelen gehandlhaafd moeten worden. ...Natuurlijk heeft zij daarin volkomen ge- lijk. Maar wij gelooven niet, dat het in de njn der Britsche politiek ligt, deze opvatting te laten gebruiken als uitgangspunt voor een ttgenduflkelijk en anti-Engelsch optreden. Na het schrijven van het bovenstaande be- reikt ons het bericht dat het Chineesch-En- gelsch conflict reeds is bijgelegd, De Chi neezen hebben dus blijkbaar eieren voor bun geld gekozen en geen verdere stappen van de Engelschen geriskeerd. Het vliegtuig is uitgeleverd en de repres- saillemaatregelen der Britten zijn opgehe- ven. Buitenland DE INTERPARLEMENTAIRE UNIE. De houding der Belgische groep. De leden der Belgische groep van de In- terparlementaire Unie kwamen gistermiddag bijeen om de omstandigheden te onderzoe- ken, waarm de Belgische groep zou deel- nemen aan de bijeenkomst te Parijs en stel- den met algemeene stemmen vast, dat de parlementsleden die naar Parijs gaan zich hun vrijheid van handelen zullen voorbe- houden. Men was het er over eens, dat na Locarno en het toetreden van Duitschland tot den Volkenbond geen hinderpalen meer aan een ontmoeting met de Duitschers in den weg mochten worden gelegd. Er zai een commissie worden gevormd, die zal worden belast met het aanwijzen van een voorzitter van de Belgische delegatie naar Parijs en zich zal verstaan over de deelneming van de Belgische afgevaardigden aan de werk- zaamheden van de conference. De Belgische groep zal zich na de conferentie te Parijs reconstitueeren. CHINA. riET GESTRANDE BRITSCHE VLIEGTUIG. Het conflict bijgelegd. De Chineesche autoriteiten hebben de vleu gels van het Britsche vliegtuig, dat een nood landing deed buiten de internationale neder- zetting, teruggegeven. De Britsche autori teiten herstelden daarop onmiddellijk den af- ge^neden spoorweg, terwijl de troepen, die eenigen punten buiten het concessiegebied hadden bezet, naar het concessiegebied terug- keerden. DUITSCHLAND. CONFLICl IN DE RIJNSCHEEPVAART. In verschillende havens van Mannheim tot Bazel heeft het personeel, werkzaam bij de Rijnscheepvaart, gistermorgen zonder voor- afgaande aankondiging het werk neerge legd. De oorzaak van de staking ligt ir. meeningsverschillen over het 'oon en den arbeidstijd. De staking zal zich vermoede- lij'k in de volgende dagen uitbieiden tot alle Pijn-havens. De Deutscher Verkehrsbund" heeft in verscheidene plaatsen vergaderingen belegd, waarin over een eventi^eel deelnemen aan de staking beslist zal worden. Volgens den „Deutscher Verkehrsbunn" heeft de Centrale Bond van Transportarbei- ders in Nederland volledige medewerking toegezegd. In verband met de vcrbitserde stemming onder het Rijnvaartpersoneel moet met een algemeene staking in ia Duitsche Rijnscheepvaart rekening gehoiiden worden, tenzijide Rijksminister van Arbeid ter eifder ure ingrijpt. Uitbreiding van het conflict. Wolff meldt nog, dat gestaakt wordt in de havens van Mannheim, Ludwigshafen, Karls ruhe, Kehl en Worms, terwijl uit alle andere havens berichten komen, dat toebereidselen worden getroffen voor de staking. Het con flict betreft in hoofdzaak de verkorting van den vaar- en werktijd en de betaling van overwerk en Zondagsarbeid. De Duitsche Verkeersbond heeft zijn leden instructie gegeven van gister af langs den geheelen Boven-Rijn het werk neer te leg gen, zoowel varen en sleepen als medewer- ken bij laden en lessen. Sede11 gistermorgen rust het verkeer zoo wel van als naar zee. Voorloopig wordt het op den Midden- en Beneden-Rijn nog onder- houden, doch de staking aan den Boven- Rijn moet binnen korten tijd ook die van het overige verkeer ten gevolge hebben Niet alleen het dekpersoneel, maar ook een ge- deelte van het machinepersoneel heeft het werk neergelegd. Een regeling met het machine personeel. Bij de voortgezette onderhandelingen tus schen de werkgeversbonden en den bond van machinisten en stokers bij de Rijnscheep vaart werd heden een contract gesloten, waarbij de loonen voor het machineperso neel aanzienlijk worden verhoogd. DE KAPPISTEN. Een vordering van 6 Millioen Het ministerie van rijksweerbaarheid heeft tegen generaal v. Lottwitz, kolonel Ehrhardt en majoor Bishof, de militaire leiders van den Kapp-putsch uit 1920, een vordering tot scha- devergoeding van ruim 6 millioen mark inge- steld, wegens de schade die zij het rijk des tijds hebben berokkend. Ehrhardt heeft den eisch beantwoord met het verweer, dat hij niet verantwoordelijk is voor de bevelen, die hij in opdraeht van zijn superieur Lxittwitz heeft uitgevoerd, zoodat hij voor de gevolgen daarvan ook niet aan- spraikelijk is te stelien. Hij verklaart voorne- mens te zijn de 12.000 M achterstallig pen- sioen, waarop hij tot dusver geen aanspraak heeft gemaald, te ^ullen opeischen. Dat kan een belapgwekkend proces worden WIRTH. Eenigen tijd geleden had dr. Wirth, de ge- wezen rijikskanselier, een geharnast verweer tegen de lastercampagnes, welke van verschil lende zijde tegen hem werden gevoerd, in een oentrumsweekblad geplaatst. Hij had daarin met name dr. Hans Eisele, perschef der Bei- ersdhe regeering, verweten aan die campag- nes mee te doen door in een Zuid-Ameri- kaansch blaadje, dat te Porto Alegre in" het Duitsoh verschijnt, allerlei leelijks over hem (Wirth) te vertellen, en door zijn naam in verband te brengen met Barmat en Hofle hem van corruptie te betichten. Eisele heeft nadien Wirth in een brief ver- zekerd, dat hij hem nooit van corruptie heeft beticht, hem volkomen eerlijk acht enz. „Maar niettemin gaat hij voort, mij in hetzelfde blaadje te bekladden", schrijft Wirth thans' in het Berl. Tagebl. „Het zal hem thans wel niet verbazen, als ik hem op gepaste wijze van antwoord dien." DE MOORDENAAR GUTOWSKI. Over de bekentenis van den zeephandelaar Outowski, dat hij op 1 Juli in een hotel in de Rosenthalersstrasee te Berlijn een meis- je heeft vermoord, melden de bladen nog: Gutowski geeft op het meisje op 1 Juli in een kroeg te hebben leeren kennen. Hij was sterk aangeschoten, toeon hij met haar naar het hotel ging. 's Ochtends ontdekte hij:, 80 mark kwijt te zijn. Hij wilde de kleeren van het meisje doorzoeken, die zich daartegen verzet te. Hij was toen zoo w udend geworden dat hij haar had geworgd. De politic gelooft van de gestolen 80 mark niet veel. Zij vermoedt met een sexueelen ir-vord te doen te hebben. E'EN VLAGVERORDENING VAN MINISTER GESSLER. De pers der rechterzijde is zeer ontstemd over de verordening van Gessler, den rijks minister van verdeaiging, die officieren en manschappen van het leger verbiedt, van huh particuliere woningien de zwart-wit-roode vlag uti te steken, indien niet tevens de nieu we rijksvlag uitgestoken wordt. De verorde ning zegt voorts, dat voor alle militaire ge- bouwen dezelfde regeling geldt en dat, indien deze gebouwen slechts over een vlaggestok beschikken, den voorrang aan de zwart-rood- gouden vlag moet worden gelaten. Personen, die gebouwen in onderhuur hebben van het rijksministerie van verdediging, zullen uit- sluitend de neiuwe vlag moeten uitsteken, daar hun anders de huur zal worden opge- zegd. De Deutsche Zeitung is ontevreden, omdat de toogenaamde regeering van rechts thans een vlaggestrijd bij het leger zal doen ont staan. H£t blad verwijt minister Gessler, te capituleeren voor de Rijksbanier en voor de pacifistische landverraders. De Tag herinnert eraan, dat de nieuwe vlag de vlag is van hen, die verantwoordelijk zijn vocyr de nederlaag van Duitschland en beweert, dat reeds in 1917 in hetl eger biljetten werden verspreid, waarin <Je manschappen werden opgewekt tot muiten. Deze biljeten waren versierd met een zwart-rood-gouden rand, maar voor de zwart- wit-roode hebben de soldaten in den wereld- oorlog gestreden. De organen van de Duitsche volkspartij beperken zich tot het publiceeren van de ver ordening, terwijl de republikeinsche bladen het optreden van minister Gessler goedkeu- ren. De Germania, het orgaan van het cen trum, vindt de verordening vanzelfsprekend; ze zal er toe bijdragen, bij de bevolking het bewustzijn te versterken, dat de rijksweer- baarheid inderdaad een volksleger is. Ook de sociaal-democratische Vorwarts beschouwt de verordening als een stap in de goede rich- ting. FRANKRIJK. NOGMAALS DE BEZETTINS- KWESTIE. De Fransche regeering heeft ver leden week de beslissing over een vermindering van het aantal bezettingstroepen tot den kabinetsraad van morgen uitgesteld. Officieus is daarvoor als reden opgegeven, dat men de uitkomsten van het onaerzoek, waarmee de generale sta- ven bezig zijn, wilde afwachten. Allicht zullen ook de moeilijke oeconomische onderhandelin gen met Duitschland op het besluit tot uitstel van invloed zijn geweest. Nu deze tot een goed einde zijn gebracht mag men morgen een beslissing verwachten. Wellicht zal de tot stand koming van het voorloopig handelsver crag, dat voor vrij langen tijd is aangegaan, Frankrijk bewegen tot een wat ruimere op vatting van de bezettingskwestie, dan uit de berichten over den vorigen kabinetsraad bleek. In.de Echo de Paris heeft Pertinax verze- kerd, dat de Engelsche regeering tot twee- maal toe vertoogen tot de Quai d'Orsay had kel gericht ten gunste van een aanmerkelijike ver mindering der bezettingssterkte. Die stappen hebben Briand bewogen, de zaak in den kabi netsraad van 10 Augustus aanihangig te ma ken, waar ingrijpend verschil van meening aan den dag kwam over het aantal troepen, dat Frankrijk, zonder zijn Rijnland-dekking te zeer te verzwakken, kan terugtrekken. Van daar dat men toen niet verder is gekomen dan tot het beginsel-besluit, dat er iets dient te gebeuren. „Militaire kringen schreef Pertinax ver der achten het niet geraden, aan het be- zettingsleger meer dan 5000 man te onttrek- ken, maar tot welk getal men ten slotte zal komen, valt nog niet te voorspellen, daar het niet onmogelijk is dat het Foreign Office en de Wilhelmsstrasse een lijn zullen trekken om het hooger te voeren." Ofschoon een officieuse verklaring van de Quai d'Orsay hierop het een en ander had af te dingen, 't welk echter weinig ter zake deed, vond deze lezing van Pertinax steun bij den diplomatieken medewerker van de Daily Tele graph, die zeide dat men in Britsche kringen et terugtrekken van 5000 man een wat al te overe concessie zou vinden. De „aanmer- celijke vermindering" die Duitschland inder- tijd in uitzicht is gesteld, zou volgens deze kringen ongeveer het dubbele, 10.000 man, dienen te bedragen. Als Frankrijk daartoe mocht besluiten, zou Engeland en waarschijn Ujk ook Belgie in dezelfde verhouding, 1000 man terugtrekken. HET FRANSCH—DUITSCHE HANDELSVERDRAG. Met een gevoel van opluchting is de on- derteekening van de conventie met Duitsch- lad ontvangen, al is ze nog voorloopig. Aller hulde gaat naar Serruys, de rechterhand van minister Bokanowski, die nacht en dag heeft gewerkt om dit resultaat te bereiken. Tegen de zuivere handels-bepalingen in het accoord bestaan eigenlijk geen bezwaren, wel stijgt de voldoening nergens tot geestdrift want deze tekst is op alle punten een schikking tus schen de ver-uiteenloopehde Fransche en Duitsche belangeti. De groote moeJlijkheid was de factoren, die in beide landen handel en nijverheid gelijkelijk bevorderen, te laten overeenstemmeri met de politieke betrekkingen tusschen beide. In zoo ver werkt de overeen- komst door in de richting van Locarno. De algemeene vrede kan daardoor steviger wor den. Zoo zien de nationalisten het nilt. Daar houdt men de regeering voor aan de Duit sche wenschen te ver tegemoet gekomen te zijn. Te eeniger tijd moeten zij daarvan tegen Frankrijk misbruik maken. Dit betreft vooral de half politieke bepalingen, gelijk die om- trent Marokko. De Echo de Paris zegt, dat de Duitsche waren er voortaan van de sur- taxe zijn vrijgesteld en Duitschers er dezelf de rechten als andere vreemdelingen zullen genieten, maar de Fransche regeering op de invidueele toelating het oog houdt en de Duitsche schepen Marokkaansche havens kunnen aanloopen. De Action Fran^aise ziet hierin een principieele herziening van het verdrag van Versailles. Van Franschen kant profiteeren vooral de wijnen, evenals weef- en landbouw-waren van de nieuwe overeenkomst en bij de Duit schers chemische artikelen. Frankrijk kan nu zijn gunstige positie op de Duitsche markt versfevigen. De Fransch-Duitsche handel bedraagt ongeveer 11 milliard, de leveringen in natura inljegrepen. De Fransche verkoo- pen beloopen zoo wat zes en een half mil liard. Nu is de vraag of het Fransche parle- ment op 15 December 1928 de nieuwe douane-wet zal hebben aangenomen. De alge meene verkiezingen van het volgende voor- jaar zijn een beletsel. Ln het andere geval kunnen de Duitschers eischen, dat hun en bloc een minimum-tarief wordt toegekend. ENGELAND. BALDWIN IN CANADA. Voor zijn vertrek. Voor hij zich op de Expres of Scotland van de Canadian Pacific-lijn inscheepte om huis- toe te gaan, heeft Baldwin in de Canadcesche zee-provincies tal van recepties bijgewoondy Mackenzie King, de Canadeesche eerste mi nister heeft bij een ontvangst de Charlotte- town hem toegesproken en o.a. gezegd: Bald win heeft ons voor oogen gesteld wat het Britsche rijk voor ons alien beteekent. Zijn toespraken zijn hier te lande met de grootste geestdrift ontvangen. Hij heeft ons de vraag- stukken, waarvoor het moederland zich ge plaatst ziet. ontvouwd en onze problemen met ons behandeld. „Hij heeft zich in Canada ten voile gege ven en ik stel er prijs op hem namens ons volk hartelij'ken dank te betuigen voor wat zijn ge- denkwaardig bezoek ons is geweest." RUSLAND. STALIN EN TROTZKI. De voorwaarden hunner „verzoe- rting". De persagentschappen in de landen aan de Russische grens gaan voort met hun commentaar over de z.g. verzoening tus schen de beide vopraanstaande leiders ia DE WILD IJzerwaren. soyjet-Rusland, Stalin, den bewindvoerder en Trotzki, den chef der oppositie. Thans worden uit Kowno nog eenige tot dusver onbekende bijzonderheden geseind over het tot stand komen van het compromis tusschen beide tegenstanders. Er blijkt uit, dat inderdaad Trotzki in den strijd1 tegen de regeermacht tot dusver de overwinning be- haalde. Stalin heeft o.a. om te voorkomen, dat zijn tegenstander een ,,vierde internationale" ging stichten, in beginsel moeten toesfaan, dat de Duitsche communisten-groep Maslow- Ruth-Fischer, destijds met veel lawaai uit de partij gebannen, weer tot de derde inter nationale zou mogen terugkeeren. Dit toegeven aan de eischen van Trotzki, zou den Russischen heerscher zijn afge- dwongen o.a. door de houding van nage- noeg alle sovjet-gezanten, o.a. van Ra- kowski, Krestinski en Kameneff, die met ontsilag dreigden, indien Trotzki uit de par tij zou worden gezet. Ook schijnt de echtgenoote van den oppo- sitieleider een niet te versmaden hullpe te zijn voor haar man in den strijd tegen het huidige sovjet-bewind. Het heet, dat zij van Berlijn uit, waar ze zich bevindt, de buiten- landsche communisten tegen Stalin in het harnas heeft gejaagd. Daar komen nog bij de ontelbare pro testen uit leger en vloot, tegen de regeering en voor Trotzki. Meer en meer blijkt dus, dat de voltallige vergaderingen der leidende soviet-organen noodgedwongen den oppositie-leiders „ge- nadig" zijn geweest. De Duitsche communisten Ruth, Fischer enz seinden geestdriftige telegrammen naar Moskou, om Trotzki met zijn overwinning te complimenteeren. Intusschen stelien de regeeringsautoritei- ten te Moskou alle pogingen in het werk, om den oppositie-leider kwijt te raken. Rykoff heeft hem dezer dagen een ambassadeurs- post in het buitenland aangeboden. Trotzld bedankte evenwel; een aanvaarden van dat voorstel zou sleeht kunnen worden uitge- legd door vrienden en tegenstanders". j ERNSTIGE VERWIKKELINGEN IN DE OEKRAINE. v Volgens die laatste berichten is in detl laatsten tijd een nieuwe verscherping in den toestand in de Oekrai'ne ingetreden, sinds door drie verschillende groepen, welke iedier op zich zelf georganiseerd waren, pogingen werden ondernomen om de regeering omver te werpen. De groep der separatisten, die van de Oe krai'ne een zelfistandige republiek willen ma ken, is wel het sterkst, hetgeen vooral daar- aan is toe te schrijven, dat kleine groepen Wit-Russsn propaganda-literatuur onder de, bevolking verspreiden. In de afgeloopen maand werden in de districten van Odessa, Kiew, Harkow en Minsk driehonderd locale communisiische autoriteiten om het levett gebracht. De aanhangers van de oppositie, die Trots- ki en Zinowjef steunen, agiteeren, vooral onder de arbeiders, tegen Stalindit heeft tot gevolg gehad, dat in de afgeloopen week on- lusten plaats hadden te Odessa, Kiew. cn Harkow. Volgens inlichtingen uit Moskou ontvan gen, is de strijd, welke tusschen de diverse communistische groepen worden uitgevoch- ten, van veel ernstiger aard, dan de buiten- wereld meent. De buitenlandsche kolonie te Moskou is 3e meening toegedaan, dat de crisis reeds aan het einde van October of begin November is te verwachten. KORTE BERICHTEN. - In Denemarken is de vertoonlflg van alle oorlogsfilms verboden. Een incident, uit- gelokt door de vertooning van een Duit sche film, die de avonturen van het oorlogs- schip Emden voorstelde, is de aanleiding van dit verbod geweest. Binnenland BLOEMENTENTOONSTELLING. In de Buitensocieteit te Zwolle wordt van 25 tot en met 28 Aug. gehouden de Nat Tuinbouwtentoonstelling en Groote Keuring van de Kon. Ned. Mij, voor Tuinbouw- en Plantkunde. Zooals wellicht bekend beoogt de Groote Keuring te geven een zoo goed en volledig mogelijk overzicht van wat ons land kan brengen op het gebied van tuinbouw en plantkunde. Het is voor de eerste maal, dat deze groote jaarlijksche tentoonstelling te Zwolle gehou den wordt, zoodat ook de liefbehhers van bloemen en olanten uit het Noorden van mi? ALKMAARSGHE GODRANT. poi LAAT, OVER DE BOTERSTRAAT. DIT JAAR KOMEN WIJ MET DE - WONDERHAARD - INSLUITHAARD IN DIVERSE KLEUREN VUURVAST EMAILUE MET CIRCULATIE. PRIJS VANAF f 60.-. ALLEEN KWALI rEITSARTIKELEN EN GOEDKOOPI

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 1