DE KWALITEIT Buitenlandsch gemengd nieuws. De Land- en Tuinbonw- tentoonstelling te Heiloo. Buitenland UIT OTERLEEK. T Begunstigd door mooi zomerweei, dat de Verwachting verre overtrof maakte de school- jeugd Woensdag haar jaarlijkschen rijtocht naar Bergen. In den alom bekenden speel- tuin van „Duinvermaak" konden de kinderen zich naar hartelust vermaken, daarna werd het speelduin opgezocht. Ook hier genoten zij volop, waartoe ook het steeds beter gewor- den weer het zijne bijdroeg. De inwendige mensch werd natuurlijk niet vergeten. Men begaf zich vervolgens per tram naar Bergen aan Zee, naar die heerhjke, wit gekcifde, nooit volprezen zee, die zoo vol verrassingen is en behalve de bloote voetjes en pootjes ook wel eens wat kleertjes nat maakt. Zou het ook an- ders kunnen De terugreis bracht het troepje weer naar Bergen, nogmaals naar den speel- tuin. De hongerige magen en dorstige kelen werden gespijzigd en gelaafd en men haalde nog eens zijn hart op aan de speeltuigen. Ruim 7 uur reed men naar huis, waar men tijdig genoeg aankwam, om voor donker bin- nen te zijn. Het was een prachtig geslaagde dag geweest. Een woord van dank aan de commissie, die het feest had voorbereid, aan de gevers, die dit door hun bijdrage hadden rnogelijk gemaakt en aan de zestien rijders, die, behalve hun rijtuigen, ook hun tijd ter beschikking hadden gesteld, is hier dan ook wel op zijn plaats. GEEN HOOGHEEMRAADSCHAP N.-H. ZUIDERKWARTIER Toen acht jaar geleden het hoogheemraad schap Noord-Hollands Noorderkwartier op voorstel van Ged. Staten van Noord-Hollanc werd opgericht, gaven Ged. Staten aan de Prov Staten hun voornemen te kennen, om raderhand eveneens bij de Staten te komen met voorstellen tot oprichting van een soort- gelijk waterschap voor N.-H. Zuiderkwar- tier. Dit zou echter, waterstaatkundig ge zien. ook moeten omvatten deelen van de provincien Utrecht en Zuid-Holland, die bij zoodanig hoogheemraadschap belang had den. Ged. Staten deelden toen mede hierom- trent overleg te hebben geopend met hun ambtsgenooten van Utrecht en Zuid-Holland. Sedert is uit inlichtingen van Ged. Staten op verzoek van de Provinciate Staten wel ge- bieken, dat de onderhandelingen tusschen de drie colleges van Ged Staten weinig voort- gang hadden en de Utrechtsche en Zuid- Hollandsche colleges weinig geneigdheid betoonden tot de oprichting mede te wer- ken. Ook de plannen tot drooglegging van de Zuiderzee werden er wel mede in ver- band gebracht. Thans wordt vernomen, dat van de oprichting verder geheel is afgezien, zoodat een hoogheemraadschap N.-H. Zui- (derkwartier er niet zal komen. KWEEKKLASSEN TEN BEHOEVE VAN N.-H. TUINBOUWBEDRIJVEN. Uit Alkmaar schrijft men aan de Telg.: Naar wij vernemen, hebben Ged. Staten van Noord-Holla-nd zich tegenover de pro vinciate commissie uit de veilingen bereid verklaard, om niet alleen, zooals onlangs aan de Prov. Staten was voorgesteld, in de Streek en aan den Langendijk, maar ook te Heemskerk een demonstratiebedrijf op te richten. waarop bij de behandeling in de Statenvergadering sterk werd aangedron- gen. Ieder bedrijf zal omvatten een zooge- naamd warenhuis voor tomatenteelt en ver schillende groenten en een druivenkas. Voor het eerst over 1927 zal verder een bedrag van hoogstens f 10.000 subsidie worden verstrekt voor het voeren van reclame in het buitenland ten behoeve van de Noord- Hollandsche tuinbouwproducten. De proef- tuinen te Alkmaar en Hoorn zullen door ren- teloos voorschot in staat worden gesteld tot inrichting van kwieekkassen, dienende voor plantmateriaal ten behoeve van de Noord- Hollandsche tuinbouwbedrijven. Vallen de verschillende maatregelen in goeden zin uit dan zal vermoedelijk reeds in 1928 tot uit- braiding van het aantal demonstratiebedrij ven in.and ere gemeenten worden overge- gaan. UH HEILOO. Te Utrecht is geslaagd voor het Staats- examen B. onze plaatsgenoote mej. J. Hoek- stra. UIT BERGEN. De directie van „De Rustende Jager" zorgde Woensdag- en Donderdagavond voor een buitengewone attractie, die bij het tal- rijke publiek zeer in den smaak viel. Tusschen het dansen kon men op het too- neel de Italiaansche dansartisten, Molassco, Sister en Rubini bewonderen. Madi Rubini en Madi Molasto beschikktn over een keurig figuuxtje en met de slanke Molasto vormen zij een danserstrio, dat men vooral om de beschaafde dansen, die in keu- rige costumes worden uitgevoerd, gaarne Wat beschikken zij over een vlugheid van beweging en met welk een hoffclijke sierlijk- heid worden deze dansen, die voor het oog toch heel wat bevredigender aandocn dan het griezelige gecharleston, uitgevoerd. Molasto en Madi Lusa en Marie Molasto openden met een Minuit Valzer Fantasie. Madi Rubini volgde met een Printemps. Van meer ernstigen aard was Vendetta Ara- ba door Madi Rubini. Bijzonder aardig was de Flirtation Valzer door Lusa Molasto. De dansen, waarin het vroolijke, b-lije in den mensch naar voren wordt gebracht, is over het algeftieen meer het genre van deze danseressen, dan die waarin het zwaarmoe- dige tot uitdrukking komt. Voor avonden als die van gister zijn deze ook meer gewenscht. Wij zijn overtuigd, dat het publiek dit dan serstrio gaarne terug zict. Hoewel de lucht steeds betrokken bleef, was het toch tijdens het concours hippique droog, zoodat het publiek dit concours, dat uit 10 series met ruim 80 inschrijvers be- stond rustig kon volgen. Verschillende mooie spannetjes, zoowel een als tweespannen werden naar voren ge bracht. Voor den boerenstand vormen de sierlijke wagentjes met prachtige rijtuigpaar- den nog steeds het ideaal van den land- bouw. Ze blijven dan ook steeds een lust voor het oog. De clou van den middag warea echter de demdfisfraties door de RijVereeniging Hei loo en Omstreken onder leiddng van den hr. Jager, voormalig ritmeester der cavalerie. Deze rijschool bestaat slechts 5 maanden en desondanks kwamen 'n 50-tal jonge da mes en heeiren, alien leden der vereeniginET in het veld. Hetgeen te zien werd gegeven was waar- lij'k boven verwachting. Vooral het carous- selnummer werd verdienstelijk uitgevoerd. De rijders en rijdsters gaven blijk hun mooie vurige paarden goed in hun macht te hebben en de leider had menig wel verdiend applaus in ontvangst te nemen. Het was waarlijk een interessant gezicht de groote ruiterschaar over het veld te zien draven en verschillende commando's te zien uitvoeren. Wij zijn er zeker van, dat deze rijschool, wanneer de liefhebberij blijft bestaan, en er geregeld geoefend wordt, het volgend jaar iets bijzonders te zien zal geven, gezien de vlugheid van beweging waarmede reeds t'hans werd gereden. Heiloo mag trots zijn op deze rijschool, de eemge in onze geheele omgeving. Dat zooveel jongelui uit den boerenstand van Heiloo en omgeving liefhebberij toonen voor de rijsport heeft ook dozen goeden kant, dat daardoor tevens de liefhebberij voor een goed rijtuigpaard wordt aangemoedigd. Heiloo heeft mooie paarden en het stemt tot vreugde te ervaren dat ondanks de toe- neming van den auto, de liefde voor het ede- le paard nog niet geheel is verdrongen. Een Jandbouwrijpaard kan ook als rijtuig paard goede diensten bewijzen, mits het niet wordt verwaarloosd en daarom is het van de H. M. v. L. goed gezien om door het or ganiseeren van concours hippyque de be- langstelling voor een sierlijk paard gaande te houden. Het aantal bezoekers, bijna 1000, viel ons, gezien de tegenwerking van het weer, bijzon der mee. In het dorp heerschte eveneens een gezel- lige arukte, die tot laat in den avond voort- duurde. De uitslag van het concours hippyque is de volgende: 's Middags 12.30 uur: le Serie. Concours van eenspan Merrien of Ruinen, type landbouwtuigpaard, in Ne- derland geboren en gefokt. 5 jaar en oud\;r Prijzen: le prijs 40.—, 2e prijs 25.— 3e prijs 15.—, 4e prijs 10.—, 5e prijs 5.—. Voor't schoonst geheel Verg. Zilve- ren Medaille. Inleggeld 2.50. le pr. D. v. Wieringen, Abbenes, „Fuldo- va", schimmel, N. S. T. G. 2e pr. Jac. Molenaar Dz., Hoofddori „Elza", 9 jr., merrie, bruin, No. 2777 N. T. G. 3e prijs H. Rotteveel, Heiloo, „Selutta", 8 jr., merrie, bruin, w.v.t. 4e pr. T. Kostelijk, N.-Scharwoude, Clau dius", 8 jr., ruin, bruin, w.v.t. 5e pr. P. Komen, 't Woud, Egmond-Bin nen. Schoonste geheel C. J. Hoedjes, Zijper- sluis, „Catharina", 9 jr., merrie, zwart 's Middags 1 uur: 2e Serie. Concours van eenspan Merrien of Ruinen, type landbouwtuigpaard, in Ne- derland geboren en gefokt, jonger dan 5 jaar. j Je prijs 30.—, 2e prijs 20.—, 3e prijs le pr. D. v. Wieringen, Abbenes, „KrijolI- ta", Vosbles N. S. 2e pr. J. Mul, Graftermeer, „Kareltje", jr., ruin, zwart, 4 w.v.t. 3e pr. P. Frans, Heiloo, „Jopie", merrie, 4 jr., donker bruin. 's Middags 1.30 uur: 3e Serie: Concours van eenspan Open Klasse, minimum hoogte 1.58 M. Prijzen: le prijs 25.—, 2e prijs Verg. Zilv. Med., 3e prijs 10.—. Inleggeld /2.50 le pr. D. v. Wieringen, Abbenes, „N.N." 2e pi. H. Rotteveel, Heiloo. 3e pr. C. Spaan, Koedijk. 's Middags 2 uur: 4e Serie. Concours van eenspan Open Klasse, maximum hoogte 1.56 M. Prijzen: le prijs 25.—, 2e prijs Zilv. Med., 3e prijs 10. le prijs A. Kaptein, Zijpersluis Verg. 2e prijs A. Zwart, Akersloot. 3e prijs C. Kuiper, Akersloot. Demonstrable: le prijs verg. zilv. med. C. Spaan, Koe dijk, met 2 paarden voor elkander. 2e pr. zilv. med. C. Muijs Kz., Heiloo, met 2 paarden vodr elkander. 3e prijs zilv. med. Gebr. Hoed, Alkmaar, met 3 paarden voor elkander. 's Middags 2.30 uur: Demonstratie door de Rijvereeniging „Heiloo en Omstreken" met een Caroussel- nummer. Eerste nummer 16 dames. Tweede num- mer 29 heeren benevens vele attracties. Dit nummer viel bijzonder in den smaak, en was voor den instructeur, den hr. P. de Ja ger Jr. alhier, een succes. 's Middags 3.30 uur: 5e Serie. Concours van een span Merrien of Ruinen van paarden welke toebehooren aan inwoners van Heiloo. Prijzen: le prijs 15.—, 2e prijs 10.—, 3e prijs 5.4e prijs 2.50. le pr. H. Rotteveel, Heiloo. 2e pr. P. Ligthart, Heiloo, „Nelly". 3e pr. K. Muijs, Heiloo. 4e pr. G. Muijs, Heiloo. 's Middags 4 uur: 6e Serie. Concours van tweespannen, type luxe of tuigpaard. Prijzen: le prijs 25.—, 2e prijs Verg. Zilv. Med., 3e prijs 10.—. le prijs Jac. Molenaar Dz., Hoofddorp, „Elza - Gerda". 2e prijs D. v. Wieringen, Abbenes, „Ful- dova „Krijolita". 3e prijs K. Muijs, Heiloo. 4e prijs C. Spaan, Koedijk. 's Middags 4.30 uur: 7e Serie. Concours van tweespannen, type landbouwtuigpaard, aangespannen voor boe- renwagen. Alleen voor Inwoners van N. H. boven het I J. Prijzen: le prijs 20.—, 2e prijs 15.—, ^prijs 10.4e prijs 5.5e prijs le pr. Gebr. Ligthart, Egmond-binnen. 2e pr. K. Muijs, Heiloo. 3e pr. J. Borst, Alkmaar. 4e pr. P. Ligthart, Heiloo, „Nelly—„Co- ba". Er hangt zooveel af van de kwaliteit Uwer auto- banden, dat gij bij de keuze ervan wel '^er nauwkeurigmoogt v en, Een autoband behoort te zijn: veerkrachtig, sterk en bovendien weten- schappelijk vervaardigd, Daardoor worden comfort en lange levensduur ver- kregen. de band, die mincer kost dan hij moest kosten. n.v. „R. A. M. I.'' Depfit: JAC.SLOTEMAKER, Verl. Stuarststraat, Alkmaar. Tel. 1113. 's Middags 5 uur: 8e Serie. Concours van eenspan Merrien of Ruinen, gereden door Dame, vergezeld van Heer. x 3 Prijzen, Kunstvoorwerpen. le pr. D. v. Wieringen, Abbenes, Haar- lemmermeer. 2e prijs Jac. Molenaar Dz., Hoofddorp, „E!za" met,Mej. T. Bakker, Heiloo. 3e pr. H. Rotteveel, Mevr. Rotteveel—van Mastwijk. 's Middags 5.30 uur: 9e Serie. Concours van vierspannen, Open Klasse. Prijzen: le prijs 20.—, 2e prijs 10.—. le prijs Gebr. Hoed, Alkmaar. 's Middags 6 uur: lOe Serie. Concours van een span Merrien of Ruinen van paarden welke meegereden hebben in de eerste en tweede Serie, en daar- in geen prijs gewonn-n hebben. Prijzen: le prijs 10.—, 2e prijs 7.50, 3e prijs 5.4e prijs 2.50. le prijs Jac. Molenaar Dz., Hoofddorp, „Gerda". 2e pr. Gebr. Hoed, Alkmaar. 3e pr. C. J. Hoedjes, Zijpersluis. 4e pr. Th. J. Stadegaard Wz., N.-Beem- ster. 's Middags 6 uur Ringstehen en Sleuteltrekken voor paren). le, 2e en 3e prijs voor heeren en le, 2e en 3e prijs voor dames, le prijs voor schoonst geheel. Heeren: le prijs C. Kuiper, Akersloot. 2e pr. A. Zwart, 3e pr. S. Admiraal. Dames: le pr. C. Pepping, 2e pr. Mej. Go- vers, 3e prijs G. Bakker. Schoonste geheel C. Muijs, Heiloo. ITALIe. DE ARRESTATIE DER GEESTELIJKEN. Hun anti-fascistische propaganda. De arrestatie en verbanning van de vijf hcoggeplaatste geestelijken in het cfiocees van Udine wegens anti-fascistische propaganda en het aanhangen der Katholieke Volkspartij van Dom Sturzo hebben groote beroering in Italie gewekt. Kortelings hadden er troebelen plaats in het diocees van Udine en de Paus droeg mgr. Andrea Longon, bisschop van Treviso, op een enquete in te stellen. De arrestaties heb ben echter plaats gehad' voor dat deze en quete beeindigd was en zonder dat eerst met ae bevoegde kerkelijke autoriteiten overleg was gepleegd. De vijf geestelijken, die door de bevolking zeer geacht waren, schijnen zich echter aan een politieke agitatie te hebben schuldig ge maakt, welke den Staat nadeel berokkende, evenals trouwens den Heiligen Stoel, daar zij een inbreuk was op de regelen der Kerk, door den Paus bevestigd. Gevreesd wordt dat het incident de betrek- dngen tusschen de fascistische regeering en het Vatikaan emstig schaden zal. Op verzoek van den aartsbisschop van den aartsbisschop van Udine heeft de regee ring inmiddels toestemming gegeven, dat de vijf militaire antifascistische geestelijken, die tot deportatie zijn veroordeeld, niet in de staatsgevangenis, doch in het aartsbisschop- pelijk college zullen worden bewaakt. GR1EKENLAND. HET NIEUWE GRIEKSCHE KABINET. Na vijf dagen van onderhandelen is Zai'mis is in geslaagd, een nieuw Grieksch kabinet samen te stellen. Zooals aangekondrgd is zal de nieuwe regeering bestaan uit vertegen- woordigers van de drie republikeinsche par- tijen, wier leiders Kafandaris, Michalakopoe- los en Papanastasioe zijn, en de gematigde moiiarchisten, wier leider generaal Melaxas is. Michalakopoelos krijgt de portefeuille van buitenlandsche zaken, Kaiandaris die van financien, Metaxas die van verkeerswezen en Papanastasioe die van landbouw, terwijl Zai'mis zelf de portefeuille van binnenland- sche zaken neemt. In den eersten kabinetsraad, waarin het ontwerp-regeeringsprogram is vastgesteld, werd beslot'en, de politiek van het vroegere kabinet ten opzichte van het financieel en economisch herstel te blijven voortzetten. Maandag zal het kabinet zich aan het parle- ment voorstellen en de aanneming van een motie van vertrouwen vragen. Tevens zal dan Michalakopoelos, de minister van bui tenlandsche zaken, bij het kabinet de ver- dragen indienen, die indertijd door Pangalos met Zuid Slavie zijn gesloten en die zeker door de Kamer zullen worden verworpen. Volgens den correspondent van het Ber liner Tageblatt te Athene verwacht men in Zuid-Slavische politieke kringen ook niets anders. Marinkowitsj., de Zuid-Slavische mi nister van buitenlandsche zaken, heeft reeds te kennen gegeven, dat Zuid-Slavie deson danks op het standpunt zal blijven staan, dat de verdragen, en in het bijzonder dat aan gaande de vrijhaven van Salon iki, de Griek sche souvereiniteit niet aantast. De Griek sche regeering hoopt door zoo te doen be- schuldigingsmateriaal tegen Pangalos te krijgen en rekent tevens op de mogelijkheid van nieuwe onderhandelingen met Zuid Slavie. Het nieuwe kabinet Zai'mis zal, aid us steeds de correspondent van het Tageblatt, sterker zijn, vooral omdat de radicaie mo- narcjji'sten er niet in vertegenwoordigd zijn. Metaxas, de leider van de gematigde mo- narchisten is van meening, dat het geheel verkeerd zou zijn, in de tegenwoordige om- standigheden de kwestie van den staatsvorm ter tafei te brengen. In het belang van den staat dienen eerst de dringende financieele vraagstukken te worden opgelost Men vermoedt, dat het parlement reeds de volgende week het voorstel van Kafandaris, den minister van financien, aangaande de vcorwaarden voor een volkenbondsleening van 9 millioen pond zal aan-nemen. SPANJE l OTTO KLEMS. Zijn doodvonnis gewijzigd. Men herinnert zich dat na een proces te Fez de Duitscher Otto Klems, die vroeger tot het vreemdelingenlegioen behoorde en daarna als raadsman van Abd el Krim naar de Rif- fijnen overliep, ter dood werd veroordeeld. Klems werd echter berecht onder den naam van Bel Hadj, dien hij in dienst van Abd el Krim had aangenomen. Van deze naamsver wisseling heeft hij gebruik gemaakt om te be toogen dat zijn proces ongeldig was en dus moest worden herzien. De krijgsraad te Taza heeft het doosvon- nis thans in zeven jaar dwangarbeid veran derd. HONGAR1JE. REPUBLIKEIN GEARRESTEERD. Naar de correspondent van de „Franf. Z." te Boedapest meldt, is dr. Emmerich Veer, de leider van de Hongaarsche republikein sche partij, die drie jaar geleden wegens re publikeinsche propaganda tot een vrij langdu- rige straf werd veroordeeld en uit Hongarije gevlucht is, aldaar teruggekeerd en dadelijk gearresteerd. yper zou in het buitenland propaganda ge- voerd hebben tegen het in Hongarije heer- schende stelsel. Onlangs besloot hij zich aan te sluiten bij de campagne van lord Rother- mere (tot partieele herziening van de bij het vredesverdrag vastgestelde grenzen). Hij ging naar Praag en wees dr. Benesj erop, dat die actie vroeg of laat succes moest heb ben, en drong er bij hem op aan de noodige vcorbereidende stappen in die richting te doen voor het geval, dat in Hongarije een democratische republiek gevormd werd. In Hongarije aangekomen, werd dr. Veer gearresteerd en scherp verhoord, daar de politie overtuigd is, dat Veer actie voert tegen het in Hongarije bestaande stelsel. PRINS WINDISCH GRaTZ. Prns Ludwig v. Windisch Gratz, die in verband met de beruchte valsche munters- geschiedjenis in de gevangenis zit, heeft eeni- gen tijd geleden aan den minister van justitie opschorting van straf gekregen wegens een noodzakelijke operatie. Thans is die periode verlengd, omdat de doktoren hem het ge bruik van modderbaden hebben voorgeschre- ven. AMER1KA. SACCO EN VANZETTI. Een eventueel beroep op het Bondsgerechtshof. De rechterlijke raadsman van Sacco en Vanzetti deelt mede, dat hij, in-dien de be- slissing van het Hooggerechtshof. van Mas sachusetts ongunstig uitvalt, een beroep zal doen op het Hooggerechtshof der Vereenig- de Staten en het zal verzoeken om een „writ a certiorari" (een bevelschrift, waarbij een hoogere rechtbank de stukken van een voor een lagere rechtbank gevoerd proces op- vraagt, ten einde het aan een revisie te on- dcrwerpen) en eveneens om een opschorting van de gevangenen. De beslissin£ van het Hooggerechtshof van Massachusetts wordt over een paar uren verwacht. Heden de beslissing. De conclusie van het Hooggerechtshof van Massachusetts in de zaak van Sacco en Van zetti zal hedenochtend worden bekend ge maakt. DRANKWETAMBTENAAR VERMOORD. In-ftet graafschap Logan, in West-Virgi- nie, zijn dezer dagen een drankwetambte- naar, zijn zoon en een derde in een hinder- laag gevallen en vermoord. Een broeder van den vermoorde, die wist te ontkomen, kwam de misdaad aangeven. Hij vertelde, dat de vermoorden met hem en vier anderen een kamp hadden betrokken, doch ontkende, dat dit in verband zou staan met het zoeken naar geheime distilleerderijen. Verscheiden mannen hadden het kamp be- zocht en de kampeerders gewaarschuwd, dat zij voor een bepaalden tijd moesten vertrek- ken. Die waarschuwing was echter in den wind gestagen. Even nadat de gestelde ter- mijn verstreken was, hadden geweerschoten geklonken, waardoor drie mannen gedood werden en een gewond. De politie is van oor- deel, dat de misdaad het werk is van „moonshiners" (personen die zich bezig hou den met het in he1 geheim distilleeren van whisky") die een onverzoeniijken haat hebben gezwoien aan de drankwetambtenaren. KORTE BE RICHTEN. Wolff meldt uit Hindenburg (Opper- Silizie), dat het in den gemeenteraad van dit plaats tot groot kabaal en zelfs tot handtaste- lijikiheden gekomen is omtrent het verzenden van een telegram aan President Coolidge, om te protesteeren tegen de terechtstelling'van Sacco en Vanzetti. De instructie tegen Boehm en Schlein- stein is afgeloopen. Zij zullen terechtstaan wegens bedrog, valschheid in geschrifte, ver- nietiging van stukken en valsche verklaria- gen. De Duitsche pers komt alweer met opihef over een nieuwen „Oceaanvlieger" aan, die ziclli voorbereidt in September naar Amerika te vliegen. Ditmaal is het Steinhof, die met een Roland-vliegtuig den tocht probeeren zal. Hij houdt proefvluchten te Berlijn-Staaken Kdnnecke blijft zich te Keulen voorberei- den. In het dorpje Besseringen, in het Saar- gebied, heeft een 11-jarige scholier een 60- jarigen arbeider met revolverschoten gedood. De ouders van den jongen leefden sinds ge- ruimen tijd in onmin met den naast hen wo- neneden arbeider. Toen deze gisteren met de moeder van den knaap een woordenwisseling had en haar te lijf ging, loste de jongen, die aan het venster zag, dat zijn moeder mishan- deld werd, het noodlottige schot op den buur- man. Twee Duitschers, een medicus en een student, zijn erin geslaagd het Kanaal over te steken in een rubber kano van 12 voet lengte. Zij zijn om 5 u. 30- in de St. Marga- retha-baai geland, waar zij den nacht over- blijven. Het Oldenburgsdie ministerie heeft een verordening uitgevaardigd ter bescherming van de rijkskleuren in de Oldenburgsdie bad- plaatsen, waarin bepaald wordt, dat de be voegde autoriteiten de opdracht hebben om alle maatregelen te treffen ter verfiindering van moedwillige beschadiging of vemieiiglng van vlaggen met de grond-wettelijke rijks- kleuren en om de daders strafrechtelijk te ver- volgen. De minister-president van Litauen reist 15 September naar Rome om met het Vati- caan een concordaat te sluiten. Minister Woldemaras zal ook aan de herfstzitting van den Volkenbond deelnemen. James Walker, de mayor van New York is Woensdag te Londen aangekomen. Gister werd hij in de Guild Hall ontvangen. Binnenkort zal hij in Ierland de plaats be- zoeken vanwaar zijn vader vijftig jaar gele den naar Amerika emigreerde, Gister had te Parijs een ernstig ge- vecht plaats tusschen politie-agenten en een aantal stakers. Zeven a acht agenten werden min of meer ernstig gewond. Vier aanvoerders eener misdadigers- bende, die in Juni in de omgeving van Mos- kou den voormaligen nlaatsverv handelsver- tegenwoordiger in Duitschland, Toerow, hadden beroofd en vermoord, zijn ter dood veroordeeld. - Naar het W. B. meldt, worden de dis- tricten Wladiwostok en Chabarowsk door overstroomingen geteisterd. Het spoorwegstation Oesoeri staat onder water, over een afstand van vele kilometers heeft het water den grond onder de spoor- lijn weggespoeld. In de rivier de Oesoeri zijn 30 en in de rijstvelden nog negen personen verdronken. Volgens een V. D. bericht zijn 20.000 per sonen d'akloos. De Servische minister- van buitenlandsche zaken verklaarde, dat de rechtstreeksche be- sprekingen met Italie ter oplossing van alle hangende kwesties tusschen de beide landen in den herfst zullen worden hervat. De Zwitsersche Nat. Raad besloot de regeering te verzoeken aan de grenswachten dusdanige instructies te doen toekomen, dat herhaling der ItaliaanschZwitsersche grensincidenten buitengesloten kan worden geacht en te Rome stappen te doen. HET LONDENSCHE STRAATLAWAAl, In de Engelsche pers heeft een levendige discussie plaats haar aanleiding van een in- gezonden stuk van een Londenaar, die een wanhoopskreet slaakt over het oorverdoovend lawaai, dat den Londenaars alle rust en le- vensvreugde beneemt. Deze Londenaar heeft van vele kanten instemming gekregen en ge- zamenlijk heveelt men allerlei maatregelen aan om aan het „pandernonium" een einde te maken. Vooral gebeten blijkt men op de motorfietsen, die het leven op Zondag tot „een hel" maken en ook het platteland van Engeland ongenietbaar maken. Wie het verkeer in onze eigen stad kent, waar het nog betrekkelijk kalm toegaat, zal de klaeht der Londenaars kunnen begrijpen. Een Parijzenaar echter, die Londen gere geld bezoekt, verklaart ze nuchterweg voor ongegrond. „Wann-eer ik Londen van tijd tot tijd bezoek", zegt hij, „treft mij het meest de rust en ordelijkheid rondom mij been. Zooals men ziet, is alles maar betrekkelijt EEN ADELARENPLAAG. Terwijl de regeering van Zuid-Afrika, ge- holpen door de mannen van de wetenschap alles in het werk stelt om de sprinkhanen- plaag te bestrijden, komen er uit een ander deel van het Britsche wereld-rijk, Australie, zeer ernstige klachten over de schade, die de adelaars toebrengen. De zuidelijke districten van Australie hebben zeer onder de adelaars te 1 ijden, die een schrik zijn voor de herders en de boeren. In de nabijheid der drinkplaat- sen van de kudden, ziet men dikwijls groepen van vijftien tot twintig adelaars, die op hun buit loeren, voornamenlijk op de lammeren. Men heeft getracht deze roofvogels met aas door strychnine vergiftigd te lokken, echter te vergeefs, zoodat men weer zijn toe- vlucht heeft genomen tot het geweer. De regeering heeft een premie van vijf shilling voor elken geschoten adela-ar uitge- loofd. HET NUT DER DRAADLOOZE BIJ DE NAVIGATIE. Men is thans bezig op verschillende purl- ten van Engeland's kust vuurtorens en ba- kens van draadlooze installaties te voorzien, welke dienst moeten doen voor het uitzenden van signalen bij geregelde tusschenpoozen, waardoor schepen met draadlooze richting- wijzers in staat zijn, nauwkeurig hun positie LEEUWARDEN Ruiterskwartier 37-45 - Telef. L32 AMSTERDAM N.Z. Voorburgwal 75-77 - Tel. 35397

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 6