Alkmaarsche Gourant Vraag en Aanbod. Honderd Negen en Twintfgste jaargang. BuitenSand Zeetijdingen ■Xo195,7 «27 V, Zaterdas: 20 Augustus. FRANKRIJK. DAUDET ORAKELT. Mussolini, Sylla en de Duitsche geest. De Popolo d'ltalia, het grooh Milaneesche ylad, van 14 dezer bevat het verslag van een onderhoud, dat de correspondent van het blad te Brussel met Leon Daudet heeft gehad. De ze heeft den journalist zijn groote bewonde- ring uitgesproken voor Mussolini, dien hij met Sylla vergelijkt, den Romeinschen dicta tor, aan wien Daudet in 1921 een studie heeft gewijd: Sylla en zijn lot. Voorts heeft Daudet in het gesprek met den correspondent der Popolo op de noodiakelijkheid van een (Fransch-Italiaansch verbond gewezen en ten slotte stilgestaan bij de gevaren van den Duitschen geest. Daudet zeide: Zoo er een gevaar is, dat de wereld be- dreigt, dan is het de Duitsche geest. De Duit sche invloed moet tot elken prijs bedwongen worden. Wil men, dat de wereld in vrede zal leven, dan moet de Latijnsche geest aan de intelligentie en de politiek in Europa leiding geven. Het recht is immers van Romeinschen Dorsprong. Frankrijk en Italie hebben een groote historische zending. Aan den wil tot vrede van het Duitsche volk geloof ik vol- jtrekt niet. Ik geloof niet aan de gedaante- verwisseling van een rhinoceros in een duif. Maar laat ons erkennen, dat de Duitschers rhinocerossen zijn met verstand. Ik spreek over wat ik weet: ik ken de Duitsche filosofie Hi de Duitsche politiek goed; ik ben een van de zeldzame Europeanen, die de Duitsche lit teratuur en de Duitsche taal goed kennen. Dat zou Aristide Briand niet kunnen zeggen. i Daudet vervolgde: Er bestaat reaen om de Duitsche politieke politie, waarvan Bismarck, die in dit opzicht een meester was, vertakkingen door geheel Europa heeft gelegd, te rangschikken onder de factoren, die den vrede in Europe bedrei- gen. De Duitsche politieke politie, rijk aan intriges en machinaties, is bij voortduring een bron van internationale moeilijkheden. De -laatste oorlog heeft zijn oorsprong in den aanslag van Serajewo, die georganiseerd was door de Duitsche politieke politie. Ik heb daar bewijzen van. Aldus Leon Daudet. BELGI6 DE KWESTI'E DER DEPORT AT IE. Een regeeruigsrapport als ant- woord op het rapport van de Rijksdagcommissle. De regeering heeft een rapport van 75 dladzijden gepubliceer-d in antwoord op het rapport, uitgebracht door een subcommissie van den Rijksdag inzake de deportaties van de Belgen in de jaren 19161917. De re geering zegt dat van alle maatregelen, ge durende den oorlog door de Duitsche regee- ring afgekondigd, geen enkele meer ellende iheeft teweeggebracht en meer protesten 'heeft uitgelokt, dan de algemeene deporta- 'ties van Belgische ar'beiders. Volgens een nauwgezet onderzoek werden er in Belgie totaal 120.655 personen gedeporteerd. Men had mogen verwachten, dat de Rijksdagcom missie ervan had afgezien de realiteit der feiten te betwisten en de gelegenheid zou heb ben aangegrepen, de Duitsche republiek los te maken van de oorlogspolitiek der keizerlij- ke regeering. Het Duitsche rapport heeft de ze verwachting beschaamd. De Belgische regeering zou niet zonder verraad aan de moreele belangen, waarvan haar de behar- tigin-g is opgedragen, deze poging tot recht vaardiging onbeantwoord kunnen laten, die zoowel in strijd; is met het recht als met de feiten. Het rapport gaat vergezeld van een me morandum, dat op gronci van onwederle-gba- ■re documenten bewijst dat het motief, krach- tens hetwelk tot de deportaties last wero igegeven, hetzij om de groote werklo-osheid jin Belgie te verminderen, hetzij op grond fvan de-handhaving van de openbare ord-e, geen onderzoek kan doorstaan. Volgens de laatste berichten is Duitsch- land bereid tot medewerking aan een- onpar- tijdige commissie inzake de franctireu-rs. PROF. VT.RMEYl.EN GEMOI ESTELRD j._ De ruiten van zijn villa vernield. Twee fascistische heeren hebben een paar da gen geleden's nachts de ruiten van een .villa, die prof. Vermeylen te Depanne heeft gebouwd, ingegooid. Prof. Vermeylen zelf bevindt zich cp het oogenblik te Geneve als Belgisch gedelegeerde voor de intellectueele samenwerking. Enkele dagen te voren had reeds's nachts een manifestatie voor de villa plaats gehad onder het geschreeuw: weg met :het communis-me! Doch bij de verschijning van Vermeylen voor de vensters gingen de betoogers op den loop. De villa wordt thans door de politie speciaa! bewaakt. b HEVIGE BRAND NABIJ BRUSSEL. Paniek onder de omwonenden. Vrijdagnacht heeft een gewel- dige brand te St. Pieters Jette (voorstad van Brussel) de reparatiewerkplaatsen voor .egerauto's vernield. Op een overdekte werk- plaats van zestig bij honderd meter stonden daar minstens zestig vrachtauto's, alsmede een groot aantal machines voor reparaties en vernieuwingen. De wer-kplaats bevindt zich in een dicht bevolkte arbeiderswij'k. Ongeveer een uu-r's nachts bemerkte een sol-daat, die de ronde deed, dat er brand in de werkplaats was ui-tgebroken. Hij waar- schuwde de wacht, die het vuur poogde te blusschen. Het ontploffen van bussen ben zine, waardoor de brand spoedig om zich heen gr-eep, deed dit eveniwel mislukken. Hout en olie boden een gemakkelijke proof en na een half uur st-on-d het geheele gebouw m lichte laaie. Omtploffing volgde op ont- ploffing. Weldta stortte het dak in en toen badden de vlammen eerst goed vrij spel en vormden zij diraaikolken van rook en vuur. Onder de bewoners der aangrenzende hui- zert ontstond een paniek. In den n-acht werd bet een radeloos verhuizen en een redden van raeubels en kleeren, terwijl de moeders met en hall aangekle§de kinder en op eenTgen atsfand een schuilplaats zochten. V Inmiddels was de brandweer van Jette ter piaatse gekomen, die later gevolgd werd door die van St. Jans Molenlbeek en nog later door die van Brussel, Kouckelberg en Lae- cen In de aigemeene verwarring Ikon door de •eerst aanwezige brandweer, die met de wa- terkranen ter plaatse niet voldoende op de hoogte was, weinig worden uitgericht. Men kon niet v-eel meer doen dan den brand laten uitwoeden. Vensch-eidene malen moest echter worden ingegrepen om de nabij) gelegen hui- zen, waarnaar de vlammen vlammen waren overgeslagen, te beschermen. Met onverminderde kracht woedde de brand 2Vi uur v-oort. De hem-el boven de geheele voorstad stond in gloed. Ten slotte vermin* derde het vuur vanzelf in kracht. Inmiddels waren er vele toeschouwers toegestroomd, zoodat de militairen en de politie een orde- dienst moesten organiseeren. Eerst tegen ze- ven uur gistermorgen kon d-e brandweer der verschillende voorsteden inrukken. Persoon- -lijlke ongelukken hadden zich als door een wonder niet voorg-edaan. Personen, die in 1910 den brand van de Brusselsche wereldtentoonstellin-g hebben gezien, den grootsten, die ooit te Brussel heeft gewoed, verzekerden ons, dat deze brand daarbij kan worden vergeleken. Van de gebouwen is niets meer overgebleven. Verbogen staven ijz-er, g-eraamten van ma chines en auto's liggen in een onooglijken chaos door elkaa-r. Alles, ook de voorraden grondstoffen- en materiaal, is uitgebrand. De s-chade, welke nog niet kan worden over- zien, moet verscheiden-e millioenen francs be- dragen. In deze werikplaatsen waren 450 ar- beiders, w.o. 150 militairen werkzaam OOSTENRIJK. i EEN NIEUW eCHEC VOOR DE WEENSCHE SOCIALISTEN. De gemeentelijke commissie tot onderzaek van de Juli-gebeurle- r.issen ntoet haar atrbeid staken. De commissie tot onderzoek van de Juli- gebeurtenissen, die door de socialistische meerderheid van den Weenschen gemeente- raad1 ingesteld was, tegen- het verzet van de niet-socialistische partijen in, 1 eeft haar werkzaamheden moeten staken, daar de po- niet-socialistische partijen in, heeft haar de gewensehte inlichtingen te verschaffen, omdat de'commissie geen enquetebevoegd- heid bezat en in strijd was met de grond- wet. De Reichspost, het officieuse katholieke blad, merkt niet zond-er leedvermaak op, dat de socialisten nu op het raadhuis, waar zij heer en meester zijn, al in korten tijd hun tweede echec Ujden, eerst onlangs door de gedwon-gen wijzigin-g van de socialistische gemeentewacht tengevolge van het bezwaar van d-e entente en nu weer met de commissie van onderzoek. In -beide gevallen had de re geering hen vooraf gewaarschuwd, doch de heeren hadden niet willen luisteren. HONGARIJE. DE REVISIE DER GRENZEN. Een Fransck oordeel. De bekende vroegere directeur-generaa! voor economische zaken in het Fransche mini- sterie van buitenlandsche zaken Seydoux heeft eert onderhoud gehad met een medewerker van „Az Est" over de campagne van lord Rother- mere en over de quaestie van de herziening van het Verdrag van Trianon. Seydoux waarschuwde voor te groot opti- misme. De openbare meening in Frankrijk, zoo verklaarae hij, verkeert ten opziehte van Hongarye in een zonderlinge stemming. Men erkent de bijzondere qualiteiten van het Hon- gaarsche volk, maar is tevens van oordeel, dat Hongarije tegenwoordig het laatste toe- vluchtsoord in Europa is van het feudalisme, dat er een machtige aristocratie heerscht en dat er den laatsten tijd nauwelijks iets te mer- ken is van een evolutie in democratisch-libe- rale richting. Daarom voelt men dat men dub- bel voorzidhtig moet zijn. Volgens de Fran sche meening beteekent harde arbeid en ver- zoening met de naburen voor Hongarije de juiste richting. Als de grondslagen daartoe gelegd zijn, zal Frankrijk er niets tegen hebben, dat Hon garije is overleg met zijn buren de grenzen wijzigt, waardoor het land in zoo'n moeilijke positie is gebraclht. Maar daartoe is tijd noo- dig. Invloed oefenen op de openbare meening in Frankrijk in die richting zal tijd kosten Voor het oogenblik wil het Fransche volk niets weten van het revisie denkbeeld. Ten slotte zegde Seydoux toe, dat hij, in- dien hij juiste gegevens kon krijgen over de bevolkingsverhoudingen in de afgestane ge- bieden, in de pers over het Hongaarsche pro- bleem zou schrijven. AMERIKA. EEN VERZOEK DER PORTUGEESCHE REGEERING. Volgens een bericht uit Washington heeft de Portugeesche zaakgelastigde aldaar tot het Amerikaansche departement van buiten landsche zaken, uit naam van den president der Portugeesche republiek, het verzoek ge- richt om Madeiros, die ter dood veroordeeld is, gratie te verleenen. In de desbetreffende nota wordt er op ge wezen, dat men in Portugal de doodstraf niet kent en Portugal met verschillende staten v-erdragen heeft gesloten, volgens welke Por- tugeezen niet ter dood veroordeeld kunnen worden. De nota der Portugeesche regeering is aan Fuller, den gouverneur van den staat Massaschussets meegedeeld, doch overigens antwoordde het departement, dat er geen dergelijk verdrag tusschen Portugal en de V. S. bestaat en dat buitenlanders, wat het ondergaan- van straffen betreft, op geen bij zondere behandeling aanspraak kunnen maken. Sacco en Vanxetti. Een verklaring van Senator Borah. Oeen inmenging van onbevoegden. Een Amerikaansche dame heeft een beroep gedaan op senator Borah, den voorzilter van de commissie voor de buitenlandsche aange- legenheden, om in de zaak Sacco-Vanzetti tusschenbeide te komen in het belang van de goede internationale betrekkingen. Borah heeft daarop geantwoord, dat het in deze zaak uitsluitend gaat om de vraag of de beide veroordeelden onschuldig zijn en of er een onrechtvaardige rechtsbedeeling is ge- weest. -De inipenfling van het buitenland echter is een onbeschaamde beleecfigfng van ons be- tamelijkheidsgevoel en dient als zoodanig te worden behandeld". Het hooggerechtshof van Massa chusetts verwerpt het beroep. Het Hooggerechtshof van Massachusetts heeft het beroep ten gunste van -Sacco en Van- zetti geweigera. Bovendien heeft dit Hooggerechtshof het verzoek verworpen de terechtstelling nog lan ger uit te stellen, zoodat Dinsdagochtend vroeg de executie zal plaats hebben, indien er zich geen onverwachte wijziging in de om- standigheden voordoet. Het Hooggerechtshof verwierp de excep- ties door de verdediging opgeworpen tegen de beslissingen van rechter Sanderson en rechter Thayer en weigerde een beschikking wegens dwaling te geven. Naar wij reeds mededeelden zou de verde- diger ingeval de uitspraak ongunstig uitviel, een beroep doen op het Hooggerechtshof der Vereenigde Staten en dit rechtscollege verzoe- ken om een „writ of certiorari (een bevel- sohrift, waarbij een hoogere rechtbank de stukken van een voor een lagere rechtbank ge- voerd proces opvraagt, ten einde het aan een revisie te onderwerpen) en eveneens om eert opschorting van de executie van de gevange- nen. Het is volgens de Paris Times" zeer twij felachtig of het hooggerechtshof der V S. een „writ of certiorari" zal toestaan daar rebhter Holmes van dit hof reeds heeft beslist, dat het hof geen bevoegdheid heeft ten aan- zien der zaak-Sacco en Vanzetti. De raad van verdediging wendf zich tot het Hooggerechtshof der Ver. Staten. De'raad van verdediging maakt bekend, dat hij onverwijld het Hooggerechtshof der Vereenigde Staten zal verzoeken om de zaak voor het hoogste gerechts-hof te brengen. De overwegingen van het Hoog gerechtshof van Massachusetts. De uitspraak van het Hooggerechtshof van Massachusetts handhaafde de beslissing van rechter Thayer, dat het verzoek o rig een nieuw proces te laat was gekomen, daar het vonnis reeds was uitgesproken. Noch de rechter, noch een van zijn mede- rechters had rechtsbevoegdheid om een ver zoek in overweging te nemen tot herroeping van het vonnis. Wat betreft het verzoek om „writ of error" zeide uitspraak: „De bewoor- dingen der wet zijn duidelijk en moeten wor den opgevat als te beteekenen, dat de uitvaar diging van een „writ of error" (beschikking wegens dwaling) in een geval, waarin dood straf is uitgesproken, wordt overgelaten aan het gezonde juridische oordeel van den af zonderlijken rechter, bij wien het verzoek ter recht werd afgewezen." Het verzoek om een „writ of error", dat bij de voltallige rechtbank werd ingediend, werd afgewezen, omdat de „writ of error volgens het gemeene recht verouderd is." Hill, de voornaamste raadsman der verde diging, maakte zijn voornemen bekend om chief justice" Hall van het Hooggerechts hof der Vereenigde Staten op te zoeken om hem m-ede te deelen dat de verdediging op het punt staat om een verzoek om een „writ of certiorari" bij het Hooggerechtshof der Vereenigde Staten in te dienen, dat geba- seerd is op de beweerde schending van de „due process clause" van de Grondwet der Vereenigde Staten. De verdediging is eveneens voornemens, rechter Hall te verzoeken de uitvoering van het doodvonnis op te sc-horten, daar zij van meening is, dat hij de bevoegdheid heeft om deze opschorting toe te staan. Vanzetti krankzinnig5 Na een bezoek aan Vanzetti in zijn eel ge bracht verklaarde advocaat Musmanno, van den raad van verdediging, aan den directeur van de Charlestowngevangenis, dat Vanzetti krankzinnig was geworden. De drie gevange nen Sacco, Vanzetti en Madeiros werden naar het „doodenhuis" overgebracht. Verklaard wordt, dat de drie gevangenen geen enkel tee- ken van moreele of physieke ellende aan den dag legden. De aanslag op het huis van een jury-ltd. Gouverneur Fuller heeft een belooning van 10OO dollar uitgeloofd voor de aanhouding d-er personen, die een ontploffing hebben vef- oorzaakt in het huis van een der juryleden uit het eerste proces-Sacco en Vanzetti. Den staat zal worden gevraag de kosten van repa- ratie van het huis te betalen, die op 10.000 dollar worden geraamd. Een Zwitsersch oordeeL De Zwitsersche groote raad wees voorstellen van soc. en communisten tot een verklaring ten gunste van Sacco en Vanzetti af, die niet ligt op den weg der Zwitsersche autoriteiten, daar deze aangelegenheid alleen Amerika aangaat. Een ontploffing te Pittsburgh. Twee gebouwen in de voorstad West Elisa beth zijn door een ontploffing vernield. Er zijn geen slachtoffers, maar vijftig neger- mijnwerkers werden plotseling uit den slaap geschrikt. De politie heeft speciale voorzorgsmaat- regelen genomen om pogingen tot aanslagen tegen de openbare gebouwen te Pittsburgh te voorkomen. Een beroep op het Infernationaa! Verbond van Va.kvereenigingen. Naar vernomen wordt is ten bureele van't Internationaal Verbond van Vakvereenigin- gen (I. V. V.) te Amsterdam een telegrafisch verzoek ontvangen van het Amerikaansche Sacco en Vanzetti-comite een wereldstaking te proclameeren met het doel de onvoorwaar- delijke invrijheidstelling der beide agarchisten te bewerkstelligen. .'"vvriri, KORTE BERICHTEN. M: De Honved-rechtbank te Boedapest heeft vonnis gewezen in het proces tegen drie hu- zaren, die eenige weken geleden bij een vechtpartij drie gendarmes hadden gedood. Zij heeft den eenen ter dood door den kogel, den tweeden tot degradati-e en 3 jaar zware kerkerstraf en den derden tot 3Yz jaar zware kerkerstraf veroordeeld. Te Berlijn-Staaken zijn 24 personen ziek geworden door hiet eten van bedorven vleesch. De toestand van enkele hunner is ernstig. Naar die bladen uit Belgrade vernemen is de beruchte rooverhoofdman Kaljos uit Zuid-Servie, na een gevecht van zijn bende met gendarmen, dat drie dagen duurde, met zijn broeder doodgeschoten. Op. Kijijo s hoofd was een premie gesteld van rOOO di nar. De roover, een oud-majoor van het Alba- neesche leger, was de schrik van de bevol- king in de streek van Monastir en Tetowo. Naar de Berlijnsche bladen melden, stelt de huidige linksche regeering in Finland den rijksdag voor de militaire uitgaven met 160 millioEn Finsche mark te verlagen. Voorts wil de regeering de graanrechten ten deele opheffen. Volgens een bericht uit Innsbruck zijn dezen zomer in Tirol 36 menschen omgeko- men. Van acht hunner worden de lijken nog steeds vermist. Een onbekend man trachtte Donderdag zonder kaartje met den sneltrein door de Poolsche corridor te komen. Hij werd echter ontdekt en klom, om aan een vervolging te ontsnappen, onder den rit op het dak van den wagon. Toen de trein even later een tunnel bereikte, werd den ongelukkige het hoofd verbrijzeld. Het lijk werd aan een vol- gend station boven op een der wagens ge- vonden. Voor het eerst in de geschiedenis van Italie is daar een vrouw tot ballingschap ver oordeeld. Het betreft een vrouw uit Florence, de 54-jarige Martha Bertolini, die tal van diefstallen heeft gepleegd, lange jaren reeds in de gevangenis heeft gezeten, doch thans door het Hof tot drie jaar verbanning naar een klein eiland nabij Sicilie is veroordeeld. Men is thans bezig, op verschillende punten van Engeland's kust vuurtorens en bakens van draadlooze installaties te voor- zien, welke dienst moeten doen voor het uit- zenden van signalen bij geregelde tusschen- poozen, waardoor schepen met draadlooze richting-wijzers in staat zijn, nauwkeurig hun positie te bepalen. In het dorp Rohrbach, nabij Pressburg, vonden vier knapen in het as, in de omge- ving van het excercitieterrein een granaat. De jongens gingen met hun vondst aan het spelen. Met een hevigen knal ontplofte plot seling de granaat. Twee der kin-deren werden gedood1, de beide anderen zijn zwaar ver- minkt. De tekst van't handelsverdrag tusschen Duitschland en Frankrijk zal pas den 25en dezer openbaar worden gemaakt, DUITSCHLAND. EEN ZONDERLING GEVANGENISDRAMA. Naar uit Berlijn gemeld wordt, heeft zich in de gevangenis te Freienditz bij Frankfort een vrij zonderling drama afgeSpeeld. Een ter dood veroordeelde bleek in 't bezit te zijn van een geladen revolver. Hij weigerde het wapen af te geven, waarop de cipier hem te lijf ging om hem den revolver te ontrukken. Tijdens de worsteling schoot de cipier, naar hij beweerde uit zelfverdediging, op den gc- vangene, die op slag gedood werd. Het staat nog niet vast hoe de man in het bezit van het wapen is gekomen. Zonderling is echter wel, dat reeds een paar dagen geleden een revol ver in de eel werd gevonden en wel een re volver zooals cipiers zelf in bezit hebben. Men vermoeddie eerst, dat een der cipiers het wapen bij vergissing in de eel had achterge- laten. Thans is men van meening, dat de een of andere cipier zelf aan den gevangene een revolver heeft versrhaff. De zaak wordt on- derzocht. ITALIe. HET PROCES ICCCN DEN SOCIALIST TURATI. Wegens het zonder paspoort naar het buitenland gaan. Het Donderdag in Italie tegen Filippo Turati, den leider der socialistische partij, be- gonnen proces trekt te Parijs om verschillen de redenen de aandacht. Turati vertoeft te Parijs en negen zijner vrienden staan tege- lijk in Italie -terecht onder beschuldiging Turati's vlucht naar Frankrijk bevorderd te hebben. Men w-eet, dat dit do eerste maal Is, dat een Italiaan, die zonder biji de justitie in de schuld te staan zonder paspoort zijn land verlaat, voor den strafrechter gedaagd is Het proces wordt te Savone behandeld. Naar men zich herinnert, verliet Turati 11 November in een motorboot Italie en landde hij- den volgend-en dag op Corsika. In een 'brief aa-n den president van de rechtbank zegt hij alleen voor het plan en de uitvoe ring van zijn vertrek de voile aansprakelijk- heidl te dragen. Zeventig jaar oud zag hij zich genoopt in ballingschap te gaan. De fascistische grenspolitie heeft opdracht met alle middelen het uitknij-pen naar den vreem- de tegen te gaan. Drie dagen geleden is uit dien hoofde een Italiaan bij Ventimiglia door een fascistisch milicien neergeschoten. Met zes jaar en met een boete, die tot vol- ledige confiscatie kan gaan, wordt ieder be- d'reigd, die heimelijk het land verlaat. Turati zelf betoogt in de Fransche pers, dat zijn ge val bewijst, dat het leven, voor wie zich niet aan de dictatuur wil onderwerpen, volstrekt on-mogelijk is. Ieder, die bij- hem aan huis kwam, is aaingehouden, zelfs zijn dokters Want Turati is ziek. TE KOOP: 3 Toonb'anken met mahonie- bladen; 1 glazen Binnenpui met schuif- deuren; 2 Etalagekasten met glas in lood. Te bevr. bij J. BEUMER, v. d. Woude- straat 45, Alkmaar. Uitsluitend 2e handsgoederen. Geen dienstaanbiedingen, enz. TE KOOP 2 LAMPS RADIO, zeer ge- schikt voor hardhoorende, Hilversum op luidspreker, Foto-onderdeelen, Zakstatief, Cham's Druikraam, platen, enz., vier Etala- gdbonbonsschaaltjes. Te bevragen C. MUL, Nieuwesloot 31, boven Purmer. TE KOOP: Eiken tafels f 7.50; Fauteuils f 7.50; 4 Stoelen en 2 Fauteuils met Moquette 35; Eiken Spieg-els, groot 10.75; nieuw model Kinderwagen 15; Buffet, Dressoir, 2e hands. Reuzen koopjes. Adres: W. TIMMERMAN, Kooltuin. PIANOLA HUPPFELD, zoo goed als nieuw, -kan ook als gewone piano bespeeld worden, TE KOOP. Vele rollen. Adres Bur. v. d. Blad onder lett. E 75. TE KOOP z. g. a. n. 9X12 ICA KLAP- CAMERA. Novar Anastigimat 68 lens. Hefboominstelling en 3 chassis. Tevens Zeiss Prismakijker, 6 X vergr. Adres: TES5ELSCHADESTR. 3, Alkmaar. TE KOOPEen goed ond-erhouden Singer TRAPNAAIMACHINE tegen billijken prijs. Adres: KONINGSWEG B 48. Wegens gevordendein leeftijd TE KOOP een in goe-deni staat zijnde DRIEWIE'LDE- FIETS. Adres: v. d. WOUDESTRAAT 29. TE KOOP een Heeren Rij-wiel en Dames Rijwiel. Een koopje. Te bevr. bij G. RUIS, Zeglis 77. Prach-t gebruikte -moderne eiken Buffetten f 32.50 4 Stoelen en 2 Fauteuils met rood leer 27.50; groote eiken Salontafels 9.75; groote ajken Spiegels 10.50, eniz. J. L SOSTMAN Jr., Verkooplokaal Ridderstraat 6. Wegens vert-rek naar Indie TE KOOP, een DAMESFIETS (Gazelle). COSTERSIRAAT 23. TE KOOP: Eiken Salon-orgel (Amerikji VA spel. 14 reg. w.o. fluit, doorl. harp, enz gekost hebbende 450, nu voor f 275. Te zien: WAGENMAKERSTRAAT 14. TE KOOP: INDIAN CHIEF met Schijn- werper en Boschhoorn. Adres: HELLINGMAN, Heiligland 23. HANDSTOFZUIGER TE KOOP. Adres: KENNEMERPARK 12. TE KOOP: Een Invalidenwagen met zelf- beweging, als nieuw, voorzien van ka-p, voorschootk-leed, lan-taarn, spiegeltje. Gekost f 360, nu voor 200. Kwitantie ter i-nzage. Adres: SINT JO-RISSTRAAT 3, Nijmegen TE KOOP: GRAMOPHOON met 30 num- mers. Zonder gebreken. Prijs 30. Adres: LAAT 3. TE KOOP: Rood-wit-blauwe Breed 2.40, lan-g 4. Ad-res te bevr. Bur. v. d Blad. VLAG. Een 2-persoons Ledikant, eikenhout ge- schilderd met twee Stroomatrassen, slechts voor 6. Wegens te klein 1 Meubelwagen voor 25. Te bevragen WAGENMAKERSTRAAT 6. SCHOOLBOEKEN H. B. S. 4a gevraagd. Adres: WESTERWEG 1. TE KOOP: 1 Handwagen, 1 zware plaite Wagen. Zeer geschikt voor Houtwagen. Adres: WESTERWEG 58. 4 stuks LICHTKOZIJNEN met RAMEN en GLAS STEENMAAT 111X220 en 116X 235. Adres: HULSKAMP, Oudegraclrt 86. FE KOOP: Een 1-persoons CANO. Prijs f 40. Te bevr. bij G. DE VRIES, Scher-merhorn. Vers-chiilende gouden en zilveren artikelen worden thans wegens stilte in zaken voor veel verminderden prijs van de hand gedaan. Adres: S. W. VET, Verdronkenoord 5. In- en verkoop van alle soorten 2e hands STUDIE- EN LEESBOEKEN. H. BOOG'H, Oudegracht D 22. Te koop RADIO-TOESTEL, zeer billijk. Adres: Breelaan 110, Bergen N.H. STOOMVAARTLIJNEN. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Batoe (uitr.) 17 Aug. v. Suez. Bintang 19 Aug. v. Batavia 1. v. Lond.. te Amst. G-rotius (uitr.) 18 Aug. v. Southampton. Moena 19 Aug. v. Amst. n. Batavia. Radja (uitr.) 18 Aug. v. Suez. Riouw (thuisr.) 18 Aug. v. Padang. Salawati (thuisr.) 17 Aug. te Colombo. KON. NED. STOOMB.-MAATSCHAPPIJ Baarn 18 Aug. v. Antw. n. Delfzijl. Berenice IS Aug. v. Lissabon n. Amst. -tji Breda 17 Aug. v. Payta n. Guyaquil. Commewyne (thuisr.) 18 Aug. v. Madeira n. Havre. Crijnssen 19 Aug. v. W.-Iodie, 1. v. Havre te Amsterdam. Drestes 19 Aug. v. Amst. te Rott. Fauna 19 Aug. v. Amst. te Rott. Ilos 18 Aug. v. Amst. te Genua. Hercules 18 Aug. v. Bourges n. Constanti- nopel. Jason (uitr.) 18 Aug. v. Callao n. Mollendo Nereus 19 Aug. v. Oporto te Amst. Oberon 18 Aug. v. Pto. Barires n. Puerta Plata. Oranje Nassau (uitr.) 18 Aug. v. Madeira. Orpheus 19 Aug. v. Hamburg te Amst. irj Pluto 18 Aug. v. Fiume -n. Bari. l' Stuyvesant (thuisr.) 17 Aug. v. Barbados n. Plymouth. Theseus 19 Aug. v. Pasages n. Bilbao. Ulyses 19 Aug. v. Aarhus te Amst. Vulca-nus 19 Aug. v. Amst. te Rott. Ajax 19 Aug. v. Amst. te Hamburg. Ares 19 Aug. v. Hamburg n. Amst. Brielle 19 Aug. v. Balboa n. Guayaquil. Euterpe, 19 Aug. v. Amsterdam n. Odense. Hebe 18 Aug. v. Amst. te Genua. Ilos 19 Aug. v. Amsterdam n. Tanger. -y Pollux 19 Aug. v. Amst. te Hamburg. Zeus 19 Aug. v. Rotterdam n. Pasages. Aknelo 19 Aug. v. Antw. te Amsterdam. KON. HOLL. LLOYD. Amstellanid (thuisr.) 17 Aug. v. Montevi deo. Flandria (uitr.) 18 Aug. v. Cherbourg. Gelria vacantiereis), 19 Aug. te Gudvangen, regenachtig weer, opklarena. Alles wel. Mon-tferland (uitr.) pass. 18 Aug. Oues- sant. Ora-nia 18 Aug. v. B. Aires n. Amst. Zaanland 19 Aug. v. Amst. te Hamburg. Orania (thuisr.) 18 Aug. nam. 10 u. v. Mon tevideo. Zeelandia (thuisr.) 19 Aug. v. Cherbourg. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Heemskerk (thuisr.) 19 Aug. te Antwerpen. R'ijperkerk (thuisr.) 18 Aug. te Suez. Grijpskerk 18 Aug. v. Rott. n. Kaapstad. Jagersfontein 17 Aug. v. Port Natal n. De- lagoabaa-i. Klipfontein 18 Aug. v. Kaapstad n. Algoa- baai. Nias 18 Aug. v. Hamburg te Beira. Springfontein (thuisr.) 18'Aug. v. -,...■ - kajffcv i.i i—i

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 9