I DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. ■W- 3 Honderd negen en twintigste Jaargang Oagelijksch overzicht. Buifenland No. 197 Dif nnmmet besfaaf nit 2 blades 927 Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feestdagen, uHgegeven. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling per 3 maanden voor Alkaaaar 2.—franco door feet geheele Rijk /2.50. Afzonderlljke en bewtymummers 5 cents. PRUS DER OEWONE ADVERTENTI&lfi Per regel /0.25, bij groote contracten rabat. Qroote letters naar pfaatsrnfmfe. Brieven franco aan de N.V. Boek- en Handelsd^ukktrij v/ta HGRMt, COMMA Voordam C9. Diree^eur: G. H. KRAK. DIASDAG Telef.nr. Admfnistratie 3. Telefoonnr. Redactie 33. Postgiro 37060. Hoofdredacteurt Tj. N. ADEMA. 23 AUGUSTUS HET LAATSTE HOOFDSTUK. Sacco en Yanzetti terechtgesteld. Het pleit is beslecht: Sacco en Vanzetti, de beide anarchisten uit den Amerikaansehen staat Massachusetts, die zeven jaren geleden gearresteerd werden, beschuldigd van roof- moord en tot wier executie men zeven jaar tang aarzelde over te gaan, zijn hedennacht •terechtgesteld. Reeds Zaterdag scbreven wij, dat redding voor de beide veroordeelden wel met meer dagen zou En al zijn velen wellicht het met ons daarin niet eens geweest, de loop der gebeurtenissen heeft ons in't gelijk gesteld. Alle pogingen, die tot op den laatsten dag met hardnekkigheid werden in 't werk ge steld om opnieuw uitstel of een herziening van het proces te verkriigen, hebben gefaald. Misschien dat't zoo t beste is. Sacco en Vanzetti zijn thans ten minste niet meer blootgesteld aan een nog langere marteling. En wanneer wij op dit oogenblik nagaan, wat er nog dezer dagen ten hunnen bate in 't werk is gesteld, moeten wij wel tot de conclusie komen, dat begenadiging practisch tot de onmogelijkheden behoorde in de Amerikaansche jurisprudentie. Immers: het federate bondsgerechtshof der Vereenigde Staten, waarop de laatste hoop gevestigd was, heeft geweigerd tusschen- beide te komen. Het kon alleen hulp brengen indien aangetoond had kunnen worden, dat Sacco en Vanzetti in den loop van het straf- geding zijn behandeld in strijd1 met hun rech- ten als Amerikaansche burgers. En het geeft wel te denken, dat de beide rechters van het Bondsgerechtshof, Brandeis en Holmes, op wie het laatste beroep werd gedaan, van oordeel waren niet in te kunnen en mogen ingrijpen. Want juist zij beiden staan bekend als rechtzinnige, onbcvreesde, vooruitstrevende persoonlijikheden, die herhaaldelijk en met vrucht protesteerden, wanneer beschuldig. den in hun rechten werden beknot Wij moeten dus wel aan nemen, dat vol gens het Amerikaansche strafrecht nieuw uitstel of begenadiging was uitgesloten. Brandeis en Holmes zouden anders de zoo zware v&rantwoordelijkheid niet hebben aanvaard. Maar met dat al heeft deze tragischc ge- schiedenis een bitter einde genomen. De mogelijkheid tot gratie wordt door het Amerikaansche strafstelsel even goed open gelaten als in ieder ander land. En on danks de kreet om menscbelijk medelijden aangeheven door miilioenem wereldburgers heeft men die mogelijkheid ongebruikt ge laten. Geen herziening, geen genade, ondanks alles wat er in den loop der tijden nog aan't licht gekomen is ten gunste der veroordeel den en wat achteloos op zijde is geschoven.. Men kan zich afvragen wat de nasleep zijn zal van de voltrekking van het vonnis. Nieuwe bomaanslagen Nieuwe protest stakingen? Nieuwe persdebatten? Pogingen om alsnog tot eerherstel van Sacco en Van zetti te komen? Het is nog met geen moge lijkheid te zeggen! I. Het laatste hoofdstuk is dus gesehreven. En het is een zwarte bladzijde in Amerika's igeschiedenis. Een blad'zijde, die niet alleen niet pleit voor de humaniteit in de Ver eenigde Staten, doch tevens het bewijs is, dat ondanks de zoo hooggeroemde burger- vrijheid en vooruitstrevendheid van Amerika niiddeleeuwsche onmenschelijkheden nog allesbehalve tot de onmogelijkheden behoo- ren. AMERIKA. SACCO EN VANZETTI TERECHT- GESTELD. Sacco en Vanzetti zijn hedennacht terecht gesteld, evenals de Portugees Madeiros die wegens een ander feit was ter dood veroor- deeld. Het reader end einde. L Sacco en Vanzetti hebben religieusen bij- Stand geweigerd. Alle bijzonderheden voor de terechtstelling waren gereed. Behalve de gerechtelijke amb- tenaren en de doktoren waren de correspon- denten van de Associated Press en het Reu- ter-Agentschap de eenige civiele getuigen. De executies begonnen te middernacht en wa..1!en *e?en ^a'f Amerikaanschen tijd, geeindiigd. De familie der veroordeelden. Zaterdag en Zondag heeft de echtgenoote van Sacco haar man in de doodencel bezocht. Luigia Vanzetti, de zuster van den ter- doodveroordieelde die Vrijdag in de Ver. Sta men was aangekomen, bracht een bezoek aan flaar broeder, dien zij in 19 jaar niet meer ad gezien. Zij zonk ineen door ontroering haj haar omhelsd^. Verzoek om. gratie, door geestelij- ken gedaan. Zestien geestelijken uit allerlei gezindten, zoowel uit Massachusetts als uit andere sta ten, hadden nog tot gouverneur Fuller een verzoek gericht om verendering van de dood- straf voor Sacco en Vanzetti in levenslange gevangenisstraf. BETEUGELING DER RI VIE REN VAN HET MISSISSIPPI-STROOMGEBIED Kredieten van meer dan 100.000,000 's jaars gevraagd. Het program voor de waterstaatkundige beteugeling van het geheele Mississippi- stroomgebied tusschen het Rotsgebergte en de Alleghenies, uitgewerkt door de „Missis- sippi-valley flood-control Association", voor- ziet van over de honderd millioen dollar 's jaars. CHARLIE CHAPLIN. De sche.ding uitgesproken Reuter meldt uit Los Angelos, dat de ad- vocaat van mrs. Chaplin heeft medegedeeld, er in het echtscheidingsproces zijner cliente overeenstemming is bereikt en dat er met betrekking tot de verdeeling der eigendom- men een regeling is getroffen. Dientengevolge is de scheiding uitgespro ken. EEN ENGELSCHE STOOMTREILER BIJ NEW YORK GEPAKT. Bij de invaart van de New-Yorksche haven is een Britsche stoomtreiler, de Zelda, door een patrouillevaartuig van den Amerikaan schen kustdienst aangehouden. De beman ning is in hechtenis gehouden. Het misdrijf waaraan de Zelda zich had schuldig ge- maakt, was dat zij gepoogd had de haven van New-York binnen te komen on der een valschen naam. De Zelda had (buitengaats) geankerd gelegen naast de Sebastopol, die een week tevoren was aangehouden, en naast het on- geveer tezelfder tijd gepakte Amerikaansche *schip Ansonia. De gedetineerde bemanning der Zelda be- stond uit 16 koppen. CHINA: DE BURGEROORLOG. De gevechten aan den Yangtze. Langs den Jangtze van Nanking tot de monding wordt hevig gevochten tusschen Noordelijke en Zuidelijke troepen. De Noor- delijken trachten de Zuidelijke oorlogssche- pen van den benedenloop van den Yangtze te verdrijven, om het oversteken der rivier door de troepen van Soen Tsjoeang Fang te verge makkelijken. Noordelijke troepen zijn in groo te sterkte aangekomen bij Tsjinkiang, op weg naar Sjanghai. De Zuidelijke troepen houden hier evenwel stand. Het laatste nieuws omtrent de gevechten aan den Yangtze is, dat de Zuidelijke troe pen verder van Tsjinkiang naar de spoorlijn naar Sjanghai worden teruggedreven, of schoon Soen Tsjoeang Fangs troepen giste' ren den rivieroever daar nog niet hadden be reikt. Te Nanking worden de militaire doelwitten slechts beschoten, doch het geweer- en ma- chinegeweervuur uit Poekow houdt aan. Op de rivier zijn koopvaardijschepen van de oevers af beschoten, zoodat de* convooien er weer op uit getrokken zijn. Heden werd het tegen een Britsch schip bij Nanking ge richt vuur door het s.s. „Woodlark tot zwijgen gebracht. Na een afdeeling marinesoldaten aan land te hebben gezet als voorzorgsmaatregel om de veiligheid van kostbare Britsche eigen- dommen te Nanking te verzekeren, voer de kruiser „Hawkins" met admiraal Tyrwhitt aan boord naar Woehoe op. De troepen van Soen, die Poekau hebben bezet en thans van tijd tat tijd het tegen- over gelegen Nanking beschieten, zijn nog niet over den Yangtse getrokken. Hoe het echter op het oogenblik te Nanking uitziet en wie er nu eigenlijk het gezag oefent is niet duidelijk. Volgens den correspondent van de „Daily Mail" zou de nationalistische regeering te Nanking vol'komen hebben af- gedaan en zouden de troepen de regeerings- bureelen plunderen. Volgens gister ontvangen berichten zou den de generaals, die thans zoo goed en zoo kwaad als nog mogelijk is, het militaire ge zag in Nanking in handen hebben, zich eerst hebben gewend tot Hankau om steun te krij- gen, maar nu weer bevreesd zijn geworden, dat ze geheel verdrongen zullen worden en daarom hebben besloten om te trachten' het met Soen op een accoordje te gooien, waar- door deze zonder moeite Nanking zou kun nen binnen trekken. Maar hoe groot de verwarring is en hoe weinig houvast men heeft aan de verschil- lende mededeelingen, welke omtrent den toestand in het oude hoofdikwartier van Tsjang Kai Sjek worden gedaan, bldjkt wel uit het telegram uit Hankau, dat de Koeo- mintang zou hebben besloten om de nationa listische regeering naar Nanking over te brengen. als maar eerst de militaire si-tuatle zal zijn opgeklaard. Dat zou dan moeten beteekenen, dat de Hankausche regeering naar Nanking zou willen gaan verhuizen, en zou een bevestiging zijn van de volkomen dbacle der Nankingsche tegenregeering, die met Tsjang Kai Sjeks verdwijning blijkbaar volkomen heeft afgedaan. Het is al verloren moeite om te trachten op het oogenblik zich eenig denkbeeld te willen vormen van de situatie ten zuiden van den Yangtse. En om de verwarring nog iets grooter te maken gaan er nu weer ge- ruchten omtrent pogingen van generaal Soen om het eens te worden met generaal Feng, die echter op zijn beurt weer zou trachten voeling te kriigen met Tsjang Kai Sjek, die het opperbevel van de nationalistische legers tegen zijn zin heeft moeten neerleggen. Uit deze chaos is het niet mogelijk wijs te^ worden en van een overzicht der Chineesche gebeurtenissen kan op het oogenblik dan ook geen sprake zijn. DUITSCHLAND. WIRTH OVER DE POL1TIEK VAN LOCARNO. Een Fransch—Duitsch misverstand" De vroegere rijkskanselier dr. Wirth heeft in een onderhoud met een Franschen journa list gesproken over de politick van Locarno Hij wees er op, dat er ten opzichte van Lo carno een misverstand tusschen Frank rijk en Duitschland bestaat. De overeenkomst wordt in Frankrijk en Duitschland verschillend uit- gelegd. In Frankrijk had men den' wensch, dat door de overkomst van Locarno 'n einde zou worden gemaakt aan den strijd tusschen Frankrijk en Duitschland. Men heeft echter in Frankrijk geloofd, dat er een meer verzoe- nings-gezinde stemming tusschen Duitsch land en Frankrijk kan ontstaan, zonder dat eenige wijziging in het vredesverdrag van Versailles wordt aangebracht. In Duitschland nam men daarentegen aan, dat de zoozeer no wensch te vredelievende stem ming tusschen beide staten niet zonder zeke- re verlichtingen zou blijven. Ook hoopte men, dat door de politiek van Locarna de Duitsche souvereine rechten her- steld zouden worden. Concessies op dit gebied zijn echter uitge- bleven en de tegenstanders van Lacarno kun nen van de geringe tegemoetkomingen ge- bruik maken. Het vraagstuk van Elzas-Lotharingen kan geen aanleiding meer zijn voor een conflict tusschen Duitschland en Frankrijk en daar om verlangde dr. Wirth, dat het aantal be- zettings-troepen spoedig zal worden vermin- derd. Wat de Duitsche politiek in het Oosten be- treft, merkte Wirth op, dat de Poolsche cor ridor, zooals die thans is, onmogelijk door Duitschland kan worden aanvaard; er moet dus met alle kracht aan gewerkt worden, om tot een oplossing van dit vraagstuk te ge- raken. EEN GEDENKTEEKEN VOOR EBERT. Het eerste in Silezie. Te Muskau in Silezie is Zondag een door de Rijksbanier opgericht gedenkteeken ter nagedachtenis van rijkspresident Ebert ont- huld. Dit is het eerste gedenkteeken, dat voor hem in Silezie is opgericht. Bij de onthulling heeft Robert Schmidt, sociaal-democratisch lid van den Rijksdag en oud-rijksminister van economische zaken, ge sproken. Het plein, waarop het gedenkteeken staat, zal voortaan Friedrich Ebertplatz heeten. POLITIEK MISDRIJF? Zaterdagmiddag is te Ludwigslust aan de lijn HamburgBerlijn in een vijver het lijk opgehaald van een jongeman, die met een touw gewurgd bleek te zijn. Nabij de plaats waar zijn lijk werd gevonden, is de man ge zien in gezelschap van twee mannen, die weer spoorloos verdwenen zijn. De doode had een hemd aan, als leden van volksche organisaties wel dragen. De politie vermoedt daarom met een politiek misdrijf te doen te hebben. Het slachtoffer zou de te Bremen zeer bekende volksche propagandist Kobne zijn. NOODLOTTIGE TWIST. Te Belzig trad Zondag een gezelschap lili- putters op bij een feest van de brandweer. Na afloop van het feest kreeg een chauffeur van het gezelschap ruzie met twee vrouwelijke leden van den troep, die zoo hoog liep, dat de herbergier de twistenden buiten de deur zette. Toen kort daarop de bezoekers het lokaal verlieten, werd uit de duisternis een schot ge- lost, waardoor een koopman gedood werd. Voorbijgangers hadden gezien, dat de chauf feur de daad had gepleegd, vervolgden hem en slaagden er in hem in een nabijgelegen dorp in te halen en aan de politie over te le- veren. Hij legde een bekentenis af, maar be- weerde dat het schot per ongeluk was afge- gaan. DE LIGA TEGEN KOLONIALE ONDERDRUKKING. Het bestuur van de Liga tegen koloniale onderdrukking heeft Zondag te Keulen ver- gaderd. Henry Barbusse zeide, dat op het congres 1 te Brussel de grondslag is gelegd voor de sa- menwerking van alle onderdrukten en uitge- buiten. De arbeid van de Liga zal er toe bij moeten dragen alien volkeren het werkelijk recht te verschaffen zelf over hun lot te be- schikken. Met behulp van den Volkenbond zal dit doel niet worden bereikt, wel echter dor de solidariteit van het protetariaat van de gansche wereld. Brookbray, secretaris van de Engelsche In dependent Labour Party, sprak over Enge- land als onderdrukker van Afrika, Amerika en de Aziatische volkeren. Het imperialisme maakt zich nu als vroeger kenbaar in den strijd om do grondstoffen. Het oorlogsgevaar wordt steeds dreigender, en terwijl neemt het verzet der gekleurde rassen tegen de lmperia- listische mogendheden toe. De onderdrukte volkeren, zei spreker, kunnen rekenen op den steun van de Engelsche ,arbeidersklasse. Ook Edo Fimmen, secretaris van het Inter national Verbond van Transportarbeiders, voerde het woord. DE STAKING BIJ DE RIJNVAART. Een drukbezochte vergadering van machi- nisten en stokers bij de Rijnscheepvaart, ge houden te Mannheim, heeft zich met algemee- ne stemmen voor de nieuwe tusschen de ree- ders en't machinepersoneel gesloten overeen komst verklaard en de collega's uitgenoodigd zich te hduden aan de instructies van den Centralen Bond van Machinsten en Stokers. EEN SCHIETPARTIJ IN EEN GEVANGENIS. De directeur van de centrale gevangenis te Freiendiez (niet te Frankfort, zooals gemeld is) heeft thans nadere bijzonderheden mede- gedeled over het gebeurde met den gevangene Robert Kramer, die wegens moord op een meisje ter dood was veroordeeld. Evenals dit geschiedt met alle moorde- naars, zoo verklaarde de directeur, was ook Kramer 'snachts aan zijn krib geketend. Ten einde zich te kunnen aankleeden, moest de gevangene des morgens worden losgemaakt. Toen de man zijn kleeren aan had, begon de cipier hem weer te boeienmaar op't oogen blik dat deze de voetboeien wilde vastmaken, wierp de veel sterkere Kramer zich op den beambte en ontrukte dezen zijn dienstrevol- ver. De bewaker vluchtte de eel uit, welke hij dicht wierp en alarmeerde het overige per- soneel, dat ijlings toeschoot. Onder leiding van een inspecteur werd thans beproefd den gevangene tot rede te brengen door hem door de verschillende openingen van de eel met een krachtigen waterstraal te bewer- ken. Maar Kramer wist alle pogingen te ver- ijdelen, door zich zeer handig met het blad van zijn celtafeltje als met een schild te dek- ken. Met het gevolg, dat er niets anders over- bleef dan de celdeur te openen en den gevan- gen rechtstreeks met dien straal te bestoken. Op de waarschuwing van de beambten „handen op!" antwoordde de in zijn vertwij- feling blijkbaar tot alels besloten moorde- naarWie mij te na komt, is een lijk, waarna hij met opgeheven revolver op de beamten in- drong. Daar Kramer zeven scherpe patronen op zijn revolver had en hij weigerde zich over te geven, waartoe hij gesommeerd werd, ghf de inspecteur een der beambten last hem door een schot in den arm te ontwapenen. Door een ongelukkig toeval, aldus luidt de verkaring, stootte de kogel op het been af en kwam daarop in het lichaam zelf terecht, waarop spoedig de dood intrad. Deze verkaring moet, zoo voegt de frank furter Ztg." hieraan toe, niet opgevat wor den als een subjectieve uiting van den direc teur van de gevangenis, maar de juistheid er van is, naar verzekerd wordt, door een onderzoek door het O. M. bevestigd. Het bericht, dat het Kramer reeds vroeger gelukt zou zijn, in het bezit van een revolver te komen, is onjuist gebleken. Wel heeft on- langs een beambte zijn revolver op den grond van de eel laten vallen, maar dat wapen is niet in handen van den gevangene gekomen. FRANKRIJK. EEN INTERVIEW. Een pleidooi voor handhaving der Fransch-Engelsche entente. De bladen publiceeren een interview, door maarschalk Foch toegestaan aan het Londen- sche weekblad de „Referee". Hij bepleitte een Fransch-Engelsche entente als waarborg tegen het bolsjewisme. Foch wenscht de vesti- ging van vriendschappelijke betrekkingen tus schen Frankrijk en Duitschland binnen het kader van het verdrag van Versailles en op voorwaarde dat het Duitsche rijk definitief de zaak des vredes omihelst, de militaire bonden ontbindt en de verboden versterkingen ver- nietigt. Hij concludeert dat handhaving der entente cordiale den vrede zal verzekeren. LeON DAUDET. Zijn lezingen in Belgie. Leon Daudet, die de vorige week voor de Union Coloniale te Brussel een lezing heeft gehouden, heeft Zaterdagmiddag te Spa ge sproken. Het Apollo-theater was stampvo! en tal van toehoorders moesten zich met een staanplaats vergenoegen. Een medewerker van de „Excelsoir" on derhield zich nog even met Daudet, die ver* zekerde een literaire en geen politieke lezing te houden. Hij zou onverwijld na afloop del lezing naar Brussel terugkeeren. In zijn voordracht sprak Daudet over tal yan literaire figuren, waarmede zijn vader, Alphonse Daudet, faadi verkeerd: Drumont, Rochefort, Banville, de Goncourt. Door een zijdeur verdween Daudet weer. Er had geen enkele betooging plaats. HET ARTIKEL VAN POMARET.^"" Wij hebben onlangs melding gemaakt van de opscbudding, verwekt door een artikel van den heer Pomaret, chef van het kabinet van den minister van binnenlandsche zaken Al bert Sarraut, waarin de schrijver Kamer-ont- binding eischte. De minister haastte zich te verklaren, dat" dit artikel geenszins de mee- ning der regeering weergaf, een verklaring waaraan men intusschen in politieke kringen geen geloof hechtfe. Thans heeft de heer Po maret in e'en nieuw artikel verklaard, dat hijl het eerste artikel in de vacantie had gesehre ven, onder zijn eigen verantwoordelijkheid en zonder iemand's raad in te winnen en dat hij volkomen de mededeeling van zijn minister onderschrijift, dat dit artikel geenszins de meening der regeering weergeeft. Reeds in het begin der maand had, zoo wordt thans verder gemeld, de heer Pomaret aan den minister meegedeeld, dat hij het vaste besluit had genomen candidaat te zijn bij de aanstaande verkiezingen. Ingevolge van kracht zijnde voorschriften bood hij op dien grond zijn ontslag aan, het- welk werd aanvaard. Dat had men wel kunnen meedeelen vodr het artikel van den heer Pomaret, meent de „Figaro", die er bij voegt dat Sarraut thans een opvolger zoekt, die geen Kamerzetel am- bieert, wat heel moeilijk is. HANDEL IN MEISJES. "i Te Parijs is een 18-jarig Italiaan aange houden, die twee meisjes van 13 en 14 jaar had meegetroond met de bcdoeling ze naar Buenos Aires te zenden. De meisjes waren voor de verleidelijke voorspiegelingen van't jongemensch bezweken. Naar een tweeden handelaar in meisjes wordt nog gezocht. DE BOSCHBRANDEN. Het vuur bedwongen; de%schade groot. Alleen eenige dennenboschen staan nog in brand, overigens nemen de branden in om- vang af. Het vuur is overal tot staan gebracht door gebrek aan voedsel. De schade is overal zeer aanzienlijk. r ENGELAND. DE VALERA AAN HET WOORD. De eed van trouw aan den Koning. De leider der Iersdie republikeinsche partij, de Valera, heeft gisteren een rede gehouden over den politieken toestand in Ierland, waar- in hij verklaarde dat het meest de eed van trouw aan den koning het Iersche volk hin- derde. Deze eed zal, volgens de Valera, worden a!* geschaft, als zijn partij aan het bewind komt. Deze eed is zooals men weet, een deel van het verdrag tusschen Ierland en Engeland en kan volgens Engelsche opvatting slechts door het sluiten van een nieuw verdrag tusschen beide partijen worden gewijzigd, doch niet eenzijdig door een wijziging van de Iersche grondwet. :..jjg' LOBBY LUD EN BOBBY BUD. Het neefje van Lobby Lud, Bobby Bud, die zich evenals zijn neef ter meerdere glorie van de „Westminster Gazette" moest laten ont- dekken, heeft het heel wat spoediger moeten afleggen dan Lud, die bijna veertien dagen onopgemerkt verschillende badplaatsen wist te bezoeken. Reeds den derden dag is Bobby, te Weston-super-Mare door een 13-jarigen. jongen ontdekt, die daarmede den prijs van 10 pond verwierf, door de „W. G. uitge- loo: 1 if BRAND IN EEN ARSENAAE r' Een geheimzirtnige vondst.' Zatermorgen te 3 uur werd in het arse- naal te Shoeburyness, dat de geheele mobili- satieuitrusting van een batterij bevatte, brand ontdekt. Dadelijk werd alarm gemaakt en alle beschikbare troepen werden aan het blus- schingswerk gezet. Tevens werd de brand weer van Southemd gewaarschuwd. Zes houten schuren stonden in voile vlam. Aanstonds bracht men zooveel mogelijk ont- plofbare stoffen ver weg, maar de vlammen sloegen niettemin over de ontploffende mu- nitie zette de brandweer onder een waren ko« gelregen. Door den krachtigen wind aangewakkerd dreigde de brand op de hoofdgebouwen over te slaan, doch men wist dit te voorkomen. Een zevende schuur werd gered door er pla ten van gegolf ijzer voor te zetten. \3ewoonlijk sliepen er twee man in een van de schuren, maar men nam aan, dat zij bij bet blusschingswerk hadden geholpen. Een van hen had men tenminste gezien. Toen echter de vlammen in hevigheid verminderden en een van de bradweerheden een stuk schuur V ALRMAARSCHE COURANT i jllll IIIMIMMMMMMMM—

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 1