]®ss®aassBB®s®as®®[ WANNEER GIJ EEN ZAAK GAAT BEGINNEN. a Sport L. Frankenberg, Alkmaar. PrairSnciaal ffiieuws - HANDELSDRUKKERIJ N. V. v.h. HERMS. COSTER ZOON ]BBBBBBBBBBBB®B®EHS®l®00B[ ®®®®®®®®®®®®BB® H ■DSBBSBBBBBBBBSBi Burcgerlijke Stand. tot vasfslelling van tiet nader uitvoerig an- gegeven besluit. VERVULLING VACATURE LEERAAR NATUURLIJKE HISTORIE GYMNASIUM. Curatoren dieren den Raad onder overleg- ging van de sollicitatiestukken en het advies van den Heer Inspecteur der Gymnasia ter vervulling van de vacature van leeraar in de Natuurlijke Historic aan het Gymnasium alhier de navolger.de aanbeveling in: lo. W. F. DORGELO, wonende te [Geldermalsen. 2o. F. J. BRUGEL, wonende te [Hilversum. GROOTE KAMPIOEN- EN VOORWED- STRIJDEN VAN DEN NOORDHOLL. ATLETHIEKBOND, te Oudkarspel op 21 Aug Onder begunstiging van buiten verwach- ting goed weer hadden Zondag op het D. T. S. terrein alhier bovengenoemde wedstrijden plaats. Er was veel publiek en door de uitstekende draineering van het terrein hebben de wed strijden weinig onder de veelvuldige regens geleden. De uitslagen zijn als volgt: Nieuwelmgen: 100 meter hardloopen hee- ren: le prijs W. Roggeveen Lycurgus te Schagen in 1 l*/s sec., 2e prijs A. Kuizer Z. A. V. te Wormerveer in ll7/io sec., 3e prijs G. van Unen Z. A. V. te Wormerveer in 12 sec., 4e prijs L. J. Jansen A. A. C. te Am sterdam en 5e prijs voor de snelste uit de Fi nale P. Hofland A. A. C.? te Amsterdam in ll'/s sec. 400 meter hardloopen heeren: le prijs B. Brand, Volharding te Purmerend, in 59V» sec., 2e prijs M. Schenk, Olympia te Wierin gerwaard in b05/s sec., 3e prijs D. Brouwer, T.. A. V. te Wormerveer in bO'/'s sec. en 4e js J. Bijleveld, Concordia te Zaandam. ioogspringen met aanloop heeren: le prijs S. Noom van A. V. te Alkmaar met 1.55 M., 2e prijs C. van Klinkenberg, B. G. V. te Bloemendaal met 1.50 M., 3e prijs C. Schipper, A. A. C. te Amsterdam met 1.50 M., 4e prijs J. Brandenburg, H. A. V. te Haarlem met 1.50 M. en 5e prijs K. Kossen, Z. S. C. te Burgerbrug met 1.50 M. 100 meter hardloopen dames: le prijs L. Butter, HeBe te Nieuwe Niedorp in 135U sec., 2e prijs C. de Jong van Lycurgus te Kromme- nie in 14'/^ sec., 3e prijs M. Keyzer van DOKEV te Anna Paulowna in 14'/to sec. en 4e prijs B. Bakker, Olympia te Wieringer- waard. Speerwerpen dames: le prijs M. Bosma te Floorn met 20.92 M., 2e prijs L. Butter, HEBE te Nieuwe Niedorp met 19.48 M. en 3e prijs A. Esser, OJymnia te Zaandam met 19.28 M. DOOZEN LUXE POST hebben wij steeds in circa 200 soorten voorradig. Moderne uitvoering. Lage prijzen. Hoogspringen met aanloop dames: le prijs M. Delver, Z. S. C. te Burgerbrug met 1.30 M., 2e prijs A. Smit, Olympia te Wieringer- waard met 1.30 M. en 3e prijs M. Bosma te Hoorn met 1.25 M. Verspringen met aanloop dames: le prijs L. Butter, HEBE te Nieuwe Niedorp met 4.14 M., 2e prijs M. Delver van Z. S. C. te Burgerbrug met 4 04 M., 3e prijs B. Bakker van Olympia te Wieringerwaard met 4.04 M. en4e prijs M. Floor van HEBE te Nieuwe- Niedorp met 3.85 M. Cracks. Speerwerpen heeren: le prijs H. de Bakker van A. V. A. te Alkmaar met 42.67 M., 2e prijs G. J. van Gelderen van A. A. C. te Am sterdam met 42.52 M., 3e prijs T. J. Ham van Z. A. V. te Wormerveer met 42.15 M. en 4e prijs P. J. van der Heijde van A. A. C. re Amsterdam met 37.88 M. Polsstokhoogspringen Heeren: le prijs K. Runia van Zeemacht te Helder met 3.50 M., 2e prijs W. Kaptein van Lycurgus te Schagen met 3.20 M., 3e prijs P. Slijkerman van Ly- 3.10 M. en 4e prijs curgus te Schagen met A. Kuizer van Z. A. V. te Wormerveer met 3 M. 1500 meter hardloopen Heeren: le prijs Jan Pennekamp van DOKEV te Anna Pau lowna in 4 min. 37Vs sec., 2e prijs G. M. Stuyfsand van A. A. C. te Amsterdam in 4 min. 421/6 sec., 3e prijs H. Bruyn van Z. A. V. te Wormerveer in 4 min. 44 sec. en 4e prijs Joh. Pennekamp van DOKEV te Anna Pau lowna in 4 min. 48 sec 3000 DOKEV meter Koppelwedstrijd: van Anna Paulowna, 2e le prus C. van Amsterdam, 3e prijs A. V. A.? van Alkmaar, 4e prijs Z. A. V. van Wormerveer en 5e prijs D. T. S. van Oudkarspel. Provinciale Kampioenwedstrijden. 100 meter hardloopen Heeren: le prijs W. M. Hennings van A. A. C. te Amsterdam in ll'/io sec., 2e prijs W. Stelling van Z. A. V. te Wormerveer in lll/« sec., 3e prijs H. H. Hennink van Olympia te Zaandam in 11"6 sec. en 4e prijs Rinkel van H. A. V. te Haar lem. De heer W. M. Hennings van Amster dam is dus kampioen op deze afstand. 100 meter hardloopen voor dames: le prijs A. Smit van Olympia te Wieringerwaard in 13'/6 sec. en 2e prijs T. Ris van Olympia te Zaandam in 144/» sec., zoodat mei. A. Smit van Wieringerwaard hier kampioen is. 4 maal 100 meter Estafette Heeren: le prijs A. A. C. te Amsterdam in 47sec., 2e prijs Z. A. V. te Wormerveer in 483/« sec. en 3e prijs A. V. A. te Alkmaar in 49 sec. Kampioen is hier de tweede prijswinner, omdat A. A. C. van Amsterdam geen lid van den bond is. 4 maal 100 meter Estafette Dames: 2e prijswinner HEBE te Nieuwe Niedorp. De Kampioensprijs werd hierbij door dis- kwalificatie niet uitgereikt. Verspringen met aanloop Heeren: le prijs de heer Nooy van H. A. V. te Haarlem met 6.28 M., 2e prijs K. Schenl: van Olympia te Wieringerwaard met 6.12 M., 3e prijs F. J. van der Heijden van A. A. C. te Amsterdam met 6.03 M. en 4e prijs Rijenga van H.A.V. ie Haarlem met 5.76 M. De heer Nooij van Haarlem is hier dus kampioen. De prijzen werden uitgereikf door Burge- meester Wijnveldt en meermalen onder luid gejuich door de winners ontvangen. EEN FLUISTERKOM !N DE BERGER" DU1NEN. Een merkwaardig geluidsverschijnse' De Alkmaarsche correspondent van het H.bld. schrijft: Door ingenieur W. F. Pot uit Rijswijk, die tijdelijk te Bergen vertoeft, zijn in elliptische Berger duinkommen acoustische effecten waargenomen. Op een stillen avond in de af- geloopen week zijn wij met hem door de dui- nen gewandeld en gedurende dezen tocht ver- telde hij ons, hoe in het Duitsche Museum te Miinchen wordt aangetoond, dat het geluid de zelfde wet van terugkaatsing volgt als het licht. In het brandpunt van een paraboli- schen zoeklichtspiegel, welke aan het eene einde van een lange zaal is opgesteld, is een horloge opgehangen; aan het andere ein de der zaal is in de richting van den stralen- bundel van den eersten spiegel een tweede parabolische spiegel opgesteld met een ring in het brandpunt. Houdt men zijn oor voor dien ring, dan hoort men het horloge, dat aan de andere zijde der zaal hangt tikken. Een opmerkelijk geval van duidelijke ge- luidswaarneming op vrij verren afstand doet zich 00k voor, zooals bekend is, in de St Paul's te Londen. Binnen in den koepel van den St. Paul's kathedraal te Londen loopt rondom een gaanderij, waartoe men aan een zijde toegang heeft. Als nu de suppoost bij dezen ingang langs den muur fluistert, hoort wie daartegenover op dezelfde gaanderij staat, de stem van den suppoost zeer duide lijk langs den muur komen: zelfs als hij fluistert. Vandaar de naam „Whispering gallery".**) De gedachte kwam bij ir. Pot op, dat in elliptische duinkon men misschien 00k derge- lijke aeustische effecten te bereiken zouden zijn. Een kom, die zich daartoe leent,*is thans inderdaad door hem gevonden! Plaats men aan de eene zijde een zwak tikkenden wekker op eenigen afstand van den grond en van den wand der helling, dan kan men aan het an dere einde op p'.m. 30 m. afstand het tikken zeer duidelijk hooren. Fluistert men langs den korabodem, dan is het geluid op denzelfden afstand eveneens volkomen te verstaan. Een meter verschil in hoogte van de plaats van den wekker is van invloed op het effect. Het was dus zeer duidelijk de vorm van den kom- wand en de plaats van den geluidsbron, die door de geluidsweerkaatsing het geluid zoo goed waarneemhaar maakt, en niet maar een eenvoudige quaestie van directe lioaire ge- luidsvoortplanting. Toen wij bij de door ir. Pot ontdekte duin- kom aangekomen waren, hebben wij gecon- stateerd, dat de door hem genoemde feiten volkomen juist waren en Bergen thans met zijn fluister-kom voor duinwandelaars een aantrekkelijkheid meer heeft gekregen. Door een parabool om haar as te wente- len verkrijgt men een gebogen oppervlak dat. van gejxilijst metaal vervaardigd, op vuur- torens dienst doet als parabolische spiegel. De stralen van het licht, geplaatst in het brandpunt van de parabool worden door den parabolischen spiegelwand alien evenwijdig aan de as teruggekaatst. Bij twee groote schaalvormige albasten vazen in het Louvre, die ongeveer twintig meter van elkaar verwijderd staan, doet zich eveneens een dergelijk acoustiscb verschijn- sel voor: wie fluisterend spreekt over den rand van de eene vaas, wordt gehoord door degeen, die aan de tegenovergeslelde zijde staat bij de andere vaas. DE TWUYVERWEG. Men schrijft aan de Telg.: De lijdensgeschiedenis van den Twuyver- weg duurt reeds maanden voort. Meer dan een half jaar geleden werd deze verbintiings- weg tusschen Alkmaar en den Langendijk door Ged. Staten van Noord-Holland op ver- zoek van den gemeenteraad van Sint-Pancras afgesloten verklaard vocr het verkeer met motorrijtuigen, wegens zijn gevaarvollen toe- stand. Het verkeer ging "toen langs een om- weg over den weg langs de ringvaart van de Heer-Hugcwaara en het bestuur van die ge- meente vroeg op zijn beurt dien weg eveneens af te sluiten, wegens gevaar en wegens ver- Daarvoor achtten Ged tevens waren voor de gevolgen van afsluiting van het verkeer op zoo groote schaal. Het verkeer kan 00k den Twuyverweg niet missen en groot ongerief en nadeel is van de langdurige afsluiting reeds ondervonden Gea. Staten vroegen nog het gevoelen van den raad van Sint Pancras, in welke gemeen- te de weg is gelegen, over toelaten van het verkeer in slechts een richting, maar na on- gunstig advies van den raad is 00k daartoe aoor Ged. Staten niet overgegaan. De eenige oplossing, die daarop nog moge- lijk werd geacht, is verbreeding en afdoende verbetering van den weg. De gemeente Alk maar heeft hem in eigendom en is onder- houdsplichtige. Alkmaar is evemvel van oordeel dat de vijf Langendijker gemeenten bij den weg veel grooter belang hebben en dat deze de verbete ring behooren te bekostigen. Vrijwel unaniem staan de gemeenteraden aan den Langendijk echter afwijzigd daartegenover. De vele po gingen van Ged. Staten, bij de betrokken ge meen tebesturen aangewend, hebben niet in het minst mogen baten. Een plan, door de Langendijker groentencentrale ohtworpen, dat althans eenige bescheiden verbetering bracht en niet kostbaar was in uitvoering, kwam niet tot uitvoering, omdat het niet tot een afdoende oplossing leidde. Zoo besloot nu alreeds weder vier maanden geleden de raad van Alkmaar tot uitvoering van plannen, die tot algeheele verbetering zullen leiden, echter onder voorbehoud, dat de Kroon concessie zou geven voor tolheffing om zoodoende schadeloos gesteld te worden voor uitgaven, die Alkmaar oordeelt onver- plicht op zich te nemen. Een belangrijke min- derheid in Alkmaars raad, hoezeer gevoelen- de in welk een impasse de zaak was geraakt, wilde van deze middeleeuwsche oplossing niets weten en 00k van verschillende andere zijden is daartegen een groot bezwaar ge- maakt. Nog altijd wordt nu gewacht op de konink 1 ijke bewilliging tot tolheffing. De aanvrage daardoor is door Ged. Staten aan de Kroon doorgezonden. De eenige mogelijkheid, om uit de impasse te geraken, wordt nu geacht, dat de tolheffing wordt toegestaan, en aan zoo- lang tot anGere gemeenten de lasten van Alk maar ovcrnemen. Op ait laatste is echter, ge- spannen als de vernoudingen zijn geworder. en wegens de besliste meening van de Langc dijker gemeenteraden, dat Alkmaar de vcroe- tering dient te bekostigen, vocrhands al heel weintg uitzicht. UIT HEILOO. De in gebruik neming van de nieuwe kerk werd Maandagmorgen bekroond met eea pcntificale hoogmis, opgedragen door bis- schop A J. Callier, met een staf van geeste- lijken als assistenten. In het priesterkoor waren o.m. aanwezig deken. Stroomer uit Amsterdam (zonder pa- rochie) en deken Rengs van Alkmaar. Onder de genoodigden merkten we op vele hoog- waardigheibsbekkeders en geestelijkeg de burgemeester, jhr. N. v. Foreest, de wethou- ders Maas Geesteranus en Bakker, de heer Bruul, gemeente-secretaris, den architect Jan Stuijt, de aannemers Venhoven en Evers e .a. Het groote kerkgebouw was tot in de uiter- ste hoeken gevuld, w. 0. vele niet-katholie- ken. De bisschop was in vol ornaat met staf en mijther en werd bijgestaan door zijn se- cretaris, plebaan Westerwoud. Na de Mis sprak de grijze kerkvorst tot de verzamelde menigte en herinnerde er aan, dat de kerk was toegewijd aan den grooten apostel St. Willebrordus, den grooten ge- lcofsprediker in dit gewest. We dienen, al- dus de redenaar, hem na te volgen in zijn geloof en werken. En nu mag men zeggen: dat kan niet, doch spr. beweerde het tegen- deel. Niet alleen is het heidendom van vroe- ger bekeerd door zijn prediking, doch door de daad en godsdienstzin. Wij moeten hem hierin navolgen en zijn arbeid en heiligheid moeten ons een spoorslag zijn. Volg 00k hem in zijn broederlijke liefde, want de liefde is de grondslag voor den godsdienst. Wanneer ons leven uitmunt door vroomheid en godsdienst, zal veel meer het moderne heidendom naar ons opzien. We moeten worden een andere Christen, die zijn licht verspreid in de duis- ternis der zonde. Spr. eindigde met den hei- lige als onze voorspreker en voorbeeld om in den hemel te komen. Hierna werd den bisschop uitgeleide ge- dan tot de hoofddeur der kerk. vertreK van aen licer \X'. A. van Elmpt, be- noemd tot cnderwijzer met verpdcnte hootd- akte de heer J. Terra, thans in gelijke betrck- king te Zwaag. Bouwterrein. Door de combinatie Res, die indertijd de Puikman alhier, gelegen aan den rijksweg tegen den voet der duintn aan- kocht, ten einde dat terrein in bouw-exploila- tie te brengen, is dat stuk land v^rkocnt aan een combinatie uit Amsterdam. Deze zal ten spoedigste een begin maken dat terrein in perceelen te verkavelen en te trachten wonin- gen daarop te stichten. Het is te hopen, voor- al met het oog op de schitterende ligging, dat getracht wcrde hier mooie villa's te doen verrijzen. UIT SCHAGEN. Voor de landbouwtentoonstelling van de afd. Zijpe van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw, op 12 September te Schager- brug te houden, is het volgende vraagpro- gramma opgemaakt: Paarden warmbloed van 4, 3, 2 en 1 jaar, en veulens 2 jaar; paarden koudbloed van 1 jaar; merires met veulen; veulens. Hcornvee. Melkkoeien, twinters, melkvaai- zen, pinken, graskalveren, stieren, stierkalve- ren, irTeschreven. Wolvee Fokschapen; ooilammeren; ram- men, ooien met lammeren, alles Tesselsch; overhoud'ers. Pluimvee. 2 Hennen met haan, in 9 afdee- lingen; krielen; kalkoenen; fazanten en pau- wen. Konijnen, in 18 afdeelingen. Bloemen en planten; vruchten; kaas en bo- ter. Secretaris is de hesr W. Nieman te Oude- sluis. Mej. A. Middeikamp, telefoniste aan het postkantoor te Helder, wordt overge- plaarst naar Alkmaar. Zondag werd de eindmatch van de se- riewedstrijden te Anna-Paulowna gehouden. De zilveren lauwerkrans werd gewonnen door Sparta 3 van Schagen. Deze club ver- sloeg Breezand 1, aan wien de zilveren tak toekwam met 5 tegen 2. Racing 5 van Helder en Excelsior van Anna-Paulowna verkregen elk een medaille. L™1 VOORDAM C 9, ALKMAAR, TEL. 3 □000 UIT BERGEN. Vermoedelijk doordat het paard schrok van een auto, geraakte Zondagmiddag paard en kar van den heer B. aan den Bergerweg, tegenover de boerderij van den heer Schoen, te water. Persoonlijke ongelukken vallen niet te betreuren, terwijl de materieele schade be- perkt is gebleven. Door het laten openstaan van een por- tier kwamen twee elkaar tegemoetkomende auto's op den weg naar Bergen aan Zee met elkaar in minder zatiite aanraking, tengevol- ge waarvan van een der auto's een ruit stuk geraakte. De schade werd langs minnclijkeil weg geregeld. UIT WIERINGEN. Vrijdagavond is alhier opgericht de ver- eeniging V. V. M. P. (vereeniging van M. U. Z.personeel), welke zich ten doel stelt, hare leden, behoorende tot bet personeel van dte Maatschappij tot uitvoering van Zuider- zeewerken alhier, aangenaam en nuttig bezig te houden, door het beoefenen van sport en tooneel. Als bestuursleden werden gekozen de heeren G. J. van Wely, voorzitter, J. A. Snoyink, secretaris en L. J. Peeters, pennirg- meester. Er worden pogingen in het werk ge steld de beschikking te krijgen over een ten- nisbaan. Voetbal. Succes I, van Wieringen, speel- de Zondag een nederlaagwedstnjd tegen N. V. V. I van Nieuwe Niedorp. Eindstand 6—0 in het voordeel van Succes. UIT CASTRICUM. Door een automobilist, die de richting Ber gen wilde nemen en even te ver gereden was, waardoor hij zijn wagen wat terug moest zetten, is bij het terugrijden de lan- taarn, staande op den hoek van den rijksweg en den Stationsweg, aangereden, waardoor deze begon over te hellen, terwijl de glazen mantel en de branders stuk geraakten. Een kleine onvoorzichtigheid, die den man aardig wat zal kosten. Van opzet is geen sprake, terwijl de automobilist zelf direct genegen was de schade te vergoeden. Reddingsbrigade eerste hulp bij onge lukken. Een 17-tal personen hebben zich opgegeven tot het vormen van een club voor eerste hulp bij ongelukken. Het onderricht dat deze personen moeten hebben om met succes te kunnen optreden, zal worden gegeven door den heer Leenaers, arts alhier, terwijl aan het einde een examen zal worden afgenomen door een daartoe in- gstelde commissie. De lessen zullen plaats hebben in een der lokalen van de openbare school. Onderwijs. Door het R. K. Schoolbe- stuur is in de vacature van onderwijzer aan de R K. Jongensschool, ontstaan door het UIT WINKEL. De heer A. Vetman, venter van „De Auto- maat", alhier, heeft Maandagmiddag een zoodanige klap van zijn paard gehad, aat zijn schcenbeen werd stukgeslagen. Het paard was scbichtig geworden door drukte, veroor- zaakt door enkele lotelingen. Ingeroepen geneeskundige hulp achtte onmiddellijke overbrenging naar het ziekenhuis tc Alk maar noodig. UIT EGMOND AAN ZEE. Het batig saldo der bazar, gehouden door de Chr. Meisjesverteniging „Lydia", ten be- hoeve van zieken en ouden van dagen, be- diaagt I 400. UIT HENSBROEK. Door den heer K. de Boer is een kolfwed- strijd georganiseerd, een z.g.n. vijftig-slagen- wedstrijd, welke 14 dagen zal duren. Reeds gisteren waren bekende nationale spelers (van de Langendijk) aanwezig. UIT OUDKARSPEL. Maandag, den tweeden dag der volksfees- ten, hadden wedstrijden plaats voor school- kinderen en oudere jongens en meisjes. Deze bestonden uit balwerpen, vlaggeloop, balvan- gen, hinken, hinderniswedloop, estafette, evenwiclitsoefeningen, hardloopen op klom- pen, enz. Waar deze wedstrijden over een 16-tal groepen waren verdeeld, zou het ons te ver voeren alle uitslageu op te nemen. Het weer heeft zich 00k nu weer over de wedstrijden ontfermd. Voor dat de wedstrij den begonnen werd het droog weer en er is bijna geen druppel regen meer gevallen. Van de zijde der ouders was meer belang- stelilng dan dat de beide laatste jaren het geval was. Des avonds had in de zaal van den heer Vis een tooneeluitvoering plaats, waar door de tooneelvereeniging „Jong Leven" werd opgevoerd „Een Halsbrekend Huwelijk", suc- cesblijspel in drie bedrijven, door L. Chris- pijn Sr. Er was flink publiek, dat genoten heeft, en er werd goed spel gegeven. Door de afdeeling van de S. D. A. P. is het volgende schrijven tot de afdeeling van den Vrijz. Dem.^kmd alhier gericht: Mijne Heeren, Onze afdeeling heeft gisteravond een leden- vergadering gehouden, waarin 0. m. de af- loop der laatstgehouden gemeenteraadsverkie- zing ter sprake kwam. Gezien de veranderde samenstelling die d'en nieuwen raad zal hebben, zal volgens ons oordeel het college van wethouders eeni ge verandering dienen te ondergaan, wil deze zich afspiegelen in de uitspraak der kiezers. HYGleNE- EM MESLIOHEIOSKOEKJE TYPHUS, ROODVONK, DIPHTHER/E. Wanneer in Uw gezin typhus, roodvonk, dan wel dipntherie voor- komt,'of indien gij vreest, dat een der Uwen aan besmettingsgevaar door een dezer ziekten is blootge- steld, vraag dan aan het gemeente- bestuur Uwer woonplaats de door het Staatstoezicht op de Volksge- zondheid koste'.oos uitgegeven ,,Maatregelen" ter bestrijding dezer ziekten. Ge zult het met ons eens zijn, dat de uit- sprak der kiezers zich naar een starker demo- j cratische richting heeft ontwikkeld, zoo zelfs, dat de candidaten onzer afdeeling met het hoGgst aantal stemmen uit de bus gekomen zijn. Onze vergadering was van oordeel, d^t de wil der kiezers geeerbiedigd behoort te wor den en in den uitslag zeker ligt opgesloten, dat het college van wethouders in de komen- de periode gevcrmd wordt door de afdeelin gen van de S. D. A. P. en de V. D. We besloten u voor te stellen hierover een bespreking te houden tusschen de beide be* sturen onzer afdeelingen op een door u te bepalen datum. Mocht u een bijeenkomst niet noodig ach- ten, dan kan door beide afdeelingen schrifte- lijk een candidaat naar voren gebracht wor den, die dan wederzijds wordt overgenomen. We vertrouwen, dat u vroegtijdig een ver gadering voor uwe leden zult willen beleg- gen, opdat we in elk geval voor 6 September a.s. zouden kunnen vernemen, hoe de uit spraak uwer afdeeling in deze geweest is. Namens de afd. S. D. A. P. (Volgt onderteekening). UIT NOORDSCHARWOUDE. De Markt. In het algemeen heeft de afgeloopen week meer bevrediging gebracht dan de vorige. De aardappelprijzen bleven bij veel vermin- derden aanvoer vrij gelijk, doch de prijzen van roode en gele kool waren beter. De prijzen van bloemkool zijn {link opge- loopen, zoo zelfs. dat waar de aanvoer wel ongeveer 3/4 minder was, de opbrengst niet veel bij de vorige week zal verschillen. Hoe hoog echter de prijzen van dit artikel 00k nog zouden worden, het blijft een druppel in een ledige emmer. Het is met de productie allerdroevigst gesteld, daar verreweg het grootste percentage door ziekte in de planteD omvalt en dan 00k totaal verloren is. De witte kool, die reeds laag in prijs was, was deze week nog lager, zoodat er alle kans is, dat de gebruikers goedkoope zuurkooi zullen kunnen eten, echter ten nadeele van de tuinders, die er allerminst een loonende op brengst mee hebben. De zilveruienprijzen zijn zoo laag, dat ze soms vrijwel waardeloos waren. Echter de nepprijzen gingen flink omhoog en in het algemeen deden de gele uien het be- langrijk beter dan de zilveruien. De zilver- uien brachten Zaterdag van 70 cent tot 1.20 de 100 Kg. op en de gele uien van 4.40 tot 4.60. De zilvernep bracht Zaterdag tea hoogste 20-90 en de gele nep 16.70 op Dit zijn beide prijzen waarover men uitste- kedn tevrfden kan zijn, echter de aanvoer van die artikelen is zoo klein, dat het bijna geen gewicht in de schaal legt. De aanvoer van zilveruien en nep en de aanvoeren van aardappelen en bloemkool ne men sterk af en die van gele uien en kool ne men flink toe. Op deze laatste artikelen is dus vooral de aandacht gevestigd. Wortelen, waarvan de aanvoer klein is. brachten veel verbeterde prijzen op. Ze heb ben nu bijna het driedubbele van de vorige week opgebracht, maar toen waren ze 00k zoo goed als waardeloos. De totaa! aanvoer was per spoor 70 wagons. UIT BROEK OP LANGENDIJK. Wegens hoogen ouderdom heeft de heer H. v. d. Molen, koster der chr. g-eref. kerk, als zoodanig bedankt en is in zijn plaats be> noenid de heer C. Kloosterboer Dz. Zaterdag werd de koopman S. Kramer op het Nooroeinde aangereden door een auto komende uit den Haag. K. raakte van de fiets, welke geheel ver- bogen werd, terwijl hij zelf met zijn hoofd op de straat terecht kwam en de wielen der auto over zijn linkerbeen gingen. Buiten be- wustzijn binnengedragen zijnde bij de wed. Wagenaar alwaar hij weder spoedig bij- kwam, bleek alias dat het ongeluk zich eri> stiger liet aanzien dan alreeds het geval was. Behoudens enkele schrammen aan hoofd en been blijkt K. geen nadeelige gevolgen on dervonden te hebben van zijn val. De inzittenden der auto waren genegen om de schade te vergoeden, daar het ongeval geheel aan de chauffeur te wij ten was. BERGEN. (Augustus). Geboren Cornells Ide, z. van Petrui Min en Alida Maria Spaans. Hilletje Hen- drica, d. van Jan Hendrik Swidde en Wilhel- mina Adriana Jacoba Kerkhof. Christina Catharina, d. van Jacobus Kops en Catha- rina Cornelia Verbeek. Elisabeth, d vafl Dirk Roosolot en Neeltje Roosloot. Johan Gerrit, z. van Gerrit Beek en Maria W ij te. Simon Cornelis, z. van Lourens Thecdorui van t' Sant en Johanna Anna Ligthart. Clasina Annie, d. van Cornelis Kloosterboer en Geertje Bijpost. Johannes, z. van Jo hannes Li&thart en Beatrix Pronk. Jaco bus, z. van Jacobus de Rover en Alida Roc beek. Edward, z. van Hendrik Jan Bok en Anna Henderina van der Laan. Cornelis Nicolaas, z. van Arie Pascha en Jacoba Aga tha Koster. G e t r 0 u w d Petrus Nicolaas Min efi Catharina Anna Oldenburg, beiden alhier. Cornelis Jonker te Alkmaar en Beeletje Eg- berdina Bok alhier. -r Willem Adriaar. Cor nclis van Duin te Soenberdadie (Ned. Indie), en Margaretha Avelina Hendrika Ernste al hier. Gerrit Taapken alhier en Margare tha Johanna Blankenstein te Amsterdam. 1 r 11 uu 26 prijs A A 1 vwvii uuuuvfcig) l/vuuuil CX10 L>IJ nvuiuu ■JtuuiuuiiuitUiUUiiuiuiiuiuiuuiuuiiuiuimuiuiuituiiuiiuitiiniiiiiiiiuiiiiiuiiiiiuuiii!iiiuiiuiiii!uiiiiiiumumi:iiiiQB IN BOVENGENOEMD GEVAL HEBT GIJ WELLICHT DRUKWERK NOOOIG. VOOR ALLES BEHOORT OIT TE GETUIGEN VAN SMAAKVOLLE. NETTE AFWER. KING. IMMERS. OE EERSTE INDRUK IS OIKWIJLS BESLISSENO, OOOR GOED UITGEVOERO ORUKWERK KRIJGT GIJ EEN CLIENTELE. DIE GUNSTIG OVER UW ZAAK DENKT EN ER VERTROUWEN IN STELT. AAN U, OIT LAATSTE NIET BESCHAAMD TE MA. KEN; HET EERSTE (HET ORUKWERK OUS). VERZOR. GEN WIJ VOOR U, VLUG. NETJES EN BILLIJK. 0 0 0 0 0

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 6