Buitsnlandsch gemengd niiuws. Buitenland Tijdschriften Manktberichten terkaral In de andere band zocht hi] een uit- weg Woedend vloog de kwade hond op hem toe, maar op hetzelfde oogenblik slin- gerde Berthold de karaf precies tusschen zijn ooren, zoodat het dier neerstortte Uit de duisternis kwam de woeste keiel op hem af, en daarachter de vrouw met de booze oogen. „Laat mij uit", commandeerde Berthold. „Eerst schadevergoeding voor mijn hond!" brulde de waard. Berthold greep naar zijn zak en wierp en kele biljetten op den grond; tevens greep hij in zijn broekzak en knipte aan een revolver. De kerel ving het geluid op en gooide meteen de deur open; het wijf bleef ter zijde staan en Berthold voelde, hoe haar slechte oogen hem in den rug schenen te boren Hij trad den nacht in en liep met lange schreden over de korrelige sneeuw geruimen tijd do<xr. Eerst na vele minuten bleef hij staan en haalde hij diep adem. Voor hem scheen de maan over de witte toppen en zag mild naar hem omlaag. Opeens een gekjing-klang van een slede ,,Naar Obernwald?" riep hij „Ja" klonk bet terug. Het waren twee vrouwen uit de omge- ving, die hem antwoordden. Berthold sprong in de slede en zich tusschen haar beiden zet- tend, nam hij de teugels over „Ik kom van de „Zwarte Herberg"," zeide hij; maar ik heb meer dan genoeg van de paar uren logies, die ik daar doorbracht Wat is dat toch voor een hoi?" I De vrouwen keken hem met verbazing aan „Van de „Zwarte Herberg"? Was u bij de „Zwarte Herberg"?" „Nu ja, en"kunt ge me niet zeggen, wat dat voor een herberg is?" 't Was of de vrouwen aarzelden. Einde- 1 ijkmet enkele woordjes en kleine zinnetjes kwam er zooveel uit haar, dat Berthold eenigszins begreep, al kwam voor alles haar vrees uit, iets te vertellen over het sombere huis. De „Zwarte Herberg" was in vroeger tijden een goed beklant en goed befaamd logement geweest. Maar toen de eenige zoon, het eenig kind h;j was gids bij een bergtoer was omgekomen, waren de ouders somber geworden en hadden zich van de menschen afgewend en het toerisme, dat hen in aanraking bracht met de bergbestij- gers, een doodelijiken haat gezworen. De man zicht zijn toevlucht en zijn troost in het glas en de vrouw, die in haar jeugd tot een kleinen tooneeltroep behoord had, had soms vlagen en krankzinnigheid en meende dan weer haar charme van weleer te bezit ten. Dan scheen het of zij den vreemdeling lokken wilde, wat weer de woede van den dronkaard gaande maakte die zich op den gast wilde wreken. Een moord had er nooit .plaats gehad, maar herhaaldelijk waren er klachten en heel vreemde verhalen door rei zigers naar buiten bekend geworden „U heeft de vrouw eker in een harer onge- lukkige oogenblikken aangetroffen en daar- van bij den man den terugslag bemerkt", zeiden de vrouwen „Maar, als dat alles zoo js", zei Berthold, •„waarom waarschuwt men den vreemdeling dan niet ronduit? Waarom sluit de politie de herberg niet?" „Ja, ziet u, dat is zoo gemakkelijk niet 'De man is heel sterk en was in zijn tijd een kranig schutter. En de vrouw is hier uit het land zelf en heeft veel verwanten. Ten slotte wordt niemand genoodzaakt naar de „Zwarte Herberg" te gaan. En als u dan een zachte waarschuwing krijgt, liever zijn deur voorbij te gaan en u volgt die niet opwelnu Berthold1 begreep. Maar hij begreep ook, dat het zoo niet kon doorgaan. Vroeg of laat zou er in het sombere huis een ongeluk gebeuren. Hij moest nu maar dankbaar zijn, dat hij er zoo afgekomen was. Maar toen hij toevallig den volgenden dag den grenswach- ter tegenkwam en deze hem met een typi- schen blik en een haast niet op te merken glimlachje aanzag, bleef hij staan en snauw- de hem toe: ,.U doet een goed werk met passen na te zien en ongewenschte vreemdelingen te we- ren, maar ik geef u in overweging ook eens een oog te slaan op ongewenschte inboor- iingen. Hier, drink eens een glas op mijn ge- zondheid in de „Zwarte Herberg"." Hij wierp een paar geldstukken voor de voeten van den verbaasden beambte en ging verder. met een gevoel van opluchting. Dat pak had hij nu tenminste van het hart! BELGIe. NAAR DE YZERGRAVEN. De 88ste Vlaamsche bedevaart. Zondag had1 te Dixmuide aan den Yzer, de ichtste Vlaamsche bedevaart naar de Yser- graven plaats. Deze dag stond niet in het teeken van den strijd voor het Vlaamsche ideaal, maar was uitsluitend bedoeld als een ingetogen bezoek aan de rustplaats van veel dierbare dooden, die gevallen zijn in den onmenschelijksten iller oorlogen. Overal in de stad1 wapperden Vlaamsche kleuren. Men zag ze aan de gevels, op de autos, op de fietsen Al de bedevaarders droegen ze in het knoopsgat. Zij wapperden boven de menschenzee in de plooien der mooie gilde- en vereenigingsvlaggen. De herdenkingsplechtighedeii werden inge- zet met een mis in openlucht. Na de religieuze ceremonie ging de me- nigte naar de bedevaartplaats. Haast einde- loos was deze stoet, waarin, als waren het kostbare relikwieen, vroom werden meege- dragen zes der geredde grafzerken van „Heldenhulde". Men kent de geschiedenis van deze zerken. Er waren er 'n duizend, door Vlaamsche soldaten met eigen penningen opgericht op de graven van hun gesneuvelde makkers, die zich het meest in den strij i voor Vlaanieren hadden opgeofferd. Vlaamschhatende legeroverhedetj, die in het opschrift Alles voor Vlaanderen, Vlaan- deren voor Kristus" lets staatsgevaarlijiks zagen, deden zeshonderd van die heilige zer ken, die den vorm hadden van een kruis, stuk slaan om er de wag en mee te repareeren! Na lang onderhandelen is het 't comite van Heldenhulde gelukt 226 zerken te red' den. Het waren zes van deze aan beiligschen nende banden onttrokken zerken, die van daag werden meegediragen en gevolgd wer den door ouders, weduwen en weezen van gesneuvelde Vlaamsche soldaten. Alle rangen en standen van Vlaanderen waren hier vertegenwoordigd. Talrijk waren de oudstrijders, de studen- ten, de meisjesbonden, enz. enz. die opge- komen waren, om den dooden den dank te brengen van bun gebeden. Dp den door Heldenhulde aangekochten grond waar eens, als op een reusachtigen Calvarieberg van Vlaanderen, een torenhoog kruis bet offer der Vlaamsche soldaten zal vereeuwigen, werd, machtig indrukwekkend door de ingetogen menigte het aandoenlijke lied „Vlaanderen" van Veremuus gezongen, dat door den componist zelf werd gediri- geerd.. Daarna werden herdenkingsredevoeringen uitgesproken. RUSLAND. MUITERIJ OP HET STOOMSCHIP COSTI. Het Egyptische schip Costi, dat op 3 Au gustus met een lading hout uit Galatz naar Alexandria was vertrokken, is onder Russische vlag te Odessa aangekomen. Ter- stond na het vertrek uit Galatz was de bijna uitsluitend uit Russen bestaande equipage aan het muiten gestagen, had twee officieren ge- dood en den kapitein gedwongen naar Odessa koers te zetten. De Costi is een Russisch schip, dat na den oorlog in het bezit van ge* neraal Wrangel kwam en later aan een Egyp tische reederij werd verkocht. Het departement van marine eischt het schip op voor de koopvaardij- vtoot der Sowjet-Unie. In ons blad van gisteren hebben wij gemeld, dat de bemannmg van het Egypti sche stoomschip Costi aan het muiten gesta gen was en dit eertijds Russische schip onder sowjet-Russische vlag naar Odessa gebracht had. Het sowjet-telegraafagentschap meldt thans uit Moskou, dat het gerecht in Odessa binnenkort een beslissing zal nemen omtrent de vordering van het departement van marine der Sowjet-Unie tot teruggeving aan de sow- jet-koopvaardijvloot van het schip, indertijd Inkerman geheeten, dat in 1920 aoor de wit- gardisten meegenomen was toen zij Odessa ontruimden en vervolgens herdoopt was in Costi. opliepen. Eenige werklfeden, die op een open plek in bet bosch stonden, werden door den brand "ingesloten en bekwamen bij hun ontsnapping ernstige brandwonden. Na drie dagen werd de toestand zeer hacheldjk, toen de vuurzee de villawijk van Werschetz (Roemenie) naderde. Met de uiterste inspanoing gelukte het den genie- troepen, welke ver in den omtrek een breede goot gegraven hadden, een groote ramp te voorkomen. De schade is niet te overzien. De brand, welke intusschen is gebluscht, was klaarblij- kelijk aangestoken. Het zou een represaille tegeo het klooster zijn. ITALIe. HET PROCES TURATTI VERDAAGD. Het proces tegen de vriendea van den uit- feweken Italiaanschen socialistischen leider uratti, due te Savona terecht zouden staan wegens begunstiging van Turatti's vlucht uit Italie, is tot 9 September verdaagd. BEPERKING DER EMIGRATIE. Op 1 September zullen nieuwe beperkende bepalingen op de emigratie in werking treden waarvan volgens een offideus communique het doel is een dam op te werpen tegen de be- weging van denationalisatie der Italiaansche emigranten in het buitenland en zooveel mo- gelijk Italiaansche arbeiders binnen de gren- zen te houden in weerwil van de aanhouden de verraeerdering der bevolking. EEN ALBANEE'SCHE 'EISCH. Ontrturning van Saseno. De „Pravda" verneemt uit Skoetari, dat de Albaneesche nationalisten aan de regeering te Tirana hebben verzocht van Italie de ont- ruiming van het (voor Valona gelegen en krachtig versterkte) eiland Saseno te eischen De nationalisten zijn bereid om, indien de re geering de ontruiming niet mocht verkrijgen, de quaestie den Volkenbond voor te leggen. KORTE BERICHTEN. Volgens den Duitschen draadloozen dienst zou men blijkens de bladen in politieke kringen te Geneve uitstel waarschijnlij-k ach- ten van de bijeenkomst van de voorbereiden- de ontwapeningscommissie, welke voor begin November was vastgesteld. De Parijsche Journal verneemt uit Athene, dat het openbaar ministerie op last van de Grieksche regeering een onderzoek instelt naar de medeplechtibgeid van me vrouw Pangalos bij de samenzwering van de partijgenooten van haar man. De regee ring zal ook weldra bekend maken, welke nieuwe maatregelen tegen Pangalos geno- rnen zullen worden. De parachutist Merkelbach is op het vliegveld Leipzig Mockau om het leven ge- komen. Merkelbach sprong van een hoogte van 300 M. uit een vlieegtuig. Het val- scherm opende zich echter niet, zoodat M ter aardc werd gesmakt en onmiddellijk dood was. De zwafe regenval der laatste dagen heeft in Belgie groote schade aan den oogst extratrein den voorrang te geven. Burge- meester Walkei' kwam echter niet opdagen en om elf uur werd de extratrein afgezegd. De arme man was ook pas om 2 uur's nachts te- ruggekeerd uit Kildare. Om 10 uur was hij naar de mis gegaan, doch daarna had hij zich in plaats van naar het station naar zijn ho tel begeven, waar hij ontbeet en weer naar bed ging, zeggende, dat hij zich niet wel ge noeg gevoelde voor het uitstapje naar Killar- ney. 's Middags maakte hij een rondrit door Dublin en daarna pakte hij zijn koffens om terug te keeren naar Londen. De afspraken iij niet gehouden had, zoo beloofde hij hij weldra komen inhalen. die zal Tot de menschen bij wie de burgemeester te laat is gekomen, behooren o. a. ae Ameri- kaansche gezant en de goeverneur en minis ter-president van den Vrijstaat; die beide laatsten hebben bijna een uur op hem moe ten wacbten! TIJDSCHRIFT DER NEDERL. MIJ VOOR NIJVERHEID EN HANDEL. Het Augustus-nummer van het tijdschrift bevat het officieel verslag van de tweede zitting der 150ste jaarlijksche algemeene vergadering op 24 en 25 Juni j.l. te Haar-. lem gehouden. Zeer uitvoerig zijn in deze zitting besproken de verschillende belemme. ringen door handel en nijverheid ondervon den, terwijl ook is gediscussieerd over het bij de Eerste Kamer aanhangige wetsontwerp cp de Naamlooze Vennootschap. In het redactioneel gedeelte wordt melding ;emaakt van plannen der Nederlandsche Camer van Koophandel voor Duitschlanc om een propagandaboekje van de Nederland sche nijverheid uit te geven, waartoe mede- werking van Nederlandsche ondernemingen wordt gevraagd. Aan de leden der Maat schappij wordt gevraagd hun oordeel over dit plan te laten weten. Verder bevat het tijdschrift de gewone ru brieken. HONGARIJE. DE MILITAIRE CONTROLE. In Hongairife opgeheven. Briand heeft den secretaris-generaal van den Volkenbond er van in kennis gesteld dat de Raad van Gezanten heeft besloten een einde te maken aan de werkzaamheden der intergeallieerde militaire controle-commissie in Hongarije, daarbij de aandacht van den Raad van den Volkenbond vestigend op de reserves der commissie betreffende de nood- zakelijkheid voor Hongarije om zijn ver- bintenis en inzake de recruteering van solda ten en officieren na te komen. BULGARIJE. EEN GROOTE ZUID-SLAVISCHE STAAT? Een Bulgaarsch plan voor een I bvndsstaat. De Mir, het orgaan van Boerof, den Bul- gaarschen minister van buitenlandsche za- ken, oppert het plan van de stichting van een grooten Zuid-Slavischen staat, die even- als Duitschland een federatief karakter zou hebben en bestaan zou uit de staten Bulga- rije, Servie, Kroatie, Slowenie, Bosnie, Her- zegowina, Dalmatie, Macedonie en Montene gro. Het blad meent, dat Servie het initiatief tot het oprichten van een dergelijken staat zou moeten nemen. De correspondent van het Berliner Tage- blatt te Belgrado seint aan zijn blad, dat men in Servie niet veel beteekenis aan een dergelijk voorstel hecht, daar er toch niets van zal komen. Servie zal nooit bereid zijn mee te werken tot het tot stand brengen van een staat met negem onderdeelen; ten hoogste zou het een tweehoofdigen staat kunnen dul- den, waarin dan het huidige Servische ko- ninkrijk en Bulgarije de beide gezaghebbers zouden zijn, met andere woorden de huidige onderdeelen van het Servische koninkrijk moeten aan Belgrado ondergeschikt blijven. JOEGO-SLAVIe. ONTZETTENDE WOUDBRAND. Een wraakneming? Op het gebied van het Oostersche klooster te Meszics in Joego-Slavie, in de streek, waar de Hongaarsche grenzen bijeen komen, is een reusachtige woudbrand uitgebroken, welke het boscbbezit van het klooster Over een uitgestrektheid van 1500 H.A ..heeft ge- teisterd. Met een verbijsterende snelheid greep het vuur om zich heen. Het sloeg over op Roe- meensch grondgebied, zoodat Joego-Slavi- sche en Roemeensche militairen gezamenlijk voor het blusgchiagswerk werden gerequi- reerd. Op bevel van de overheid moest de geheele bevolking uit den omtrek zich ter beschik- king van de troepen stellen en met duizendien voertuigen water aanvoeren. De brand was zoo hevig, dat talrijke sol daten en brandweerlieden bij de pogingen, m bet .vuur af te dammen, zware kwetsuren toegebracht, vooral in het Vlaamsche land. Ook is een deel van de hopvelden in West- Vlaanderen door storm zwaar geteisterd In de omstreken van Brussel zijn de Senne en haar bijriviertjes op sommige pfaatsen bui ten de oevers getreden. Verscheidene huizen zijn ondergeloopen. Ook elders wordt voor overstrooming gevreesd. Uit Custer, in den staat Zuid Dakota, wordt gemeld, dat president Coolidge voor een week vacantie naar het Yelloystone-park is vertrokken. Het schijnt dat de president licht ongesteld is. Te Harrodsburg zijn W. v. Arsdall en O. v. Arsdall met hun vliegtuig van 400 M. hoog te pletter gevallen. Te Offenbach bij; Frankfort a. d. M. heeft een werklooze die eerstdaags wegens huurschuld uit zijn huis zou worden gezet, zijn huisbaas doodgeschoten. Na gevlucht te zijn, heeft de moordenaar zich later zelf bij de politie aangemeld. De Japansche regeering heeft besloten de luchtvloot uit te breiden met 300 vlieg- machines. Deze vliegmachines worden ge- bouwd volgens het type, waarmede Lind- berrgh den Atlantischen Oceaan overvloog. Volgens een telegram van de British United Press uit Athene zijn de troepen der 9e divisie, in Macedonie gelegerd, plotseling in opstand gekomen op raad van communis- tische agenten; zij hebben hun onmiddellijke demobilisatie geeischt. Trouw gebleven troepen werden in allerijl derwaarts gezon- den. Zij konden de muiterij spoedig bod win- gen. De raddraaiers werden gearresteerd. EEN BURGEMEESTER DIE STEEDS TE LAAT KOMT. De heer James Walker, de burgemeester van New-York, heeft de vorige week in Ier- land vertoeft, waar hij zich naam heeft ge- makt door steeds te laat te komen. En dat in Ierland, waar men niet op een kwartiertje pleegt te zien! Het is heel erg.,- 'sBurge- meester's eenige verontschuldiging is, dat hij het druk heeft, terwijl hij toch eigenlijk maar een vacantiereisje maakt. Zondagochtend zou hij met een extratrein om 10 uur van Dublin naar Killarney gaan en de posttrein naar Cork werd 20 minuten opgehouden om den ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 22 Aug. 1927. In de heden ;ehouden veiling en werd betaald voor: B1 ool le s. per 100 stuks 24—/ 31.20; Bl. Kool 2e s. per 100 stuks 12—/ 18; Roode Kool per 100 K G. .3—3.90; Wortelen per 100 bos 3.50—/ 9.50; Rabarber per 10O bos 1.805.80; Aarciappelen per 100 K.G.; Zilvernep per 100 K.G.; Uien per 100 K.G. 5 50—/ 6.80; Enkele Sla- boonen per 100 K.G. 19.20—/ 30; Dub bele Slaboonen per 100 K.G. 13.20— 22.80; Andijvie per 100 stuks 1.10— 3.40; Augurken per K.G 10—76 cent; Kropsla per 100 stuks 1.20—/ 2.90; Kom- kommers per 100 stuks 1.60—/ 7.90; Pie. terselie per 100 bos 1.80—/ 4.20; Poste- lem per bakje (5 K.G.) 15—45 cent; Snij- boonen per 100 K.G. 12—/ 27.80; Spina- zie per bakje (2'A K.G.) 28—63 cent; Selde- rie per 100 bos 0.60—/ 2.50; Roode bes- sen per 100 K.G. 46—/ 58; Tomaten per 100 K.G. 5—/ 20; Appelen per 100 K.GF. 8—/ 46; Peren per 100 K.G. 2 58; Druiven per K.G. 0.82—/ 0.88; Meloenen per stuk 35—70 cent. Blocveiling: Tomaten A 8.30—/ 9.80; B 8.20— 8.80; C 7—/ 7.50; CC 2 50—/ 3 per 100 pond. Aanvoer 6000 pond.; Groene Komkommers 0.60—/ 4.30 per 100 stuks. Aanvoer: 3500 stuks. BEVERWIJK, 22 Aug. 1927. Coop. Tuinbouw Vrije groenten fruitveiling. Aan de Vrije veiling waren Maandag de prijzen als volgt: Snijboonen 1823 H cent; Snij- boonen dik zonder draad 151734 cent; Snijboonen met draad 14—17 cent; Spercie- boonen zonder draad 18—2234 cent; Spercie- boonen met draad 1734—20 cent; Trosboon- tjes 25V2—28 cent; Tuinboonen 6—834 cent; Tomaten 416 cent; Appelen Yellow trans parent 2126 cent; Kruideniersperen 25 32 cent; Su kerperen 8—10 cent; Dirkjes- peren 12—15 cent; Doperwten. Blis Abban- dance 1824 cent; Bruine Capucijnders 10 25 cent Witte Capucijnders 1025 ct.; Groentjes 15—22 cent; Raspers 21—28 ct. per K G.; Sla 40—70 cent; Andijvie 0.45 1.05; Groene kool 60—90 cent; Poste- lein 30—55 cent per kist; Pruimen 1.10— 1.40; Bremen 95 cent; Aalbessen 1.10— 1.50; Frambozen 38—49 cent per slof; Wortelen 8—/ 12; Hout 3—/ 6, per honderd bos; Bloemkool 12—/ 28; Kom kommers 2—f 4; Meloenen 34—/ 46; Aardbeien 45 per honderd; Aalbessen per pond 2030 cent; Druiven per pond 50 cent; Spekboonen 10 cent per K.G. TOMATENVEILING. BEVERWIJK, 22 Aug. 1927. Coop, Tuin bouw Vrije veiling. Blocveiling. De prijzen waren voor: Export: A 17 cent; B 15 cent; C 15 cent; CC 9 cent. Binner.land: A 16 cent; B 16 cent; C 10— 11 cent; CC 34 cent; Bonken 6 cent; Ziek: B 1—6 cent; Bonken 6 cent, alles per K.G. WIJDENES, 22 Aug. '27. Veiling „Tuin- dersbelang." Roode bessen 10—/ 12; Ap. pelen 12—/ 15; Peren 2—f 20; Slaboo nen 4—/ 6; Snijboonen 9—/ 12; Toma ten 3—/ 8; Augurken 17—/ 25; Perzi- ken 1015; Komkommers 3f Bloemkool 15—/ 25; Roode Kool ftC 10; Meloenen 28—/ 45. BOVENKARSPEL, 22 Aug. 1927. D* Tuinbouw." Heden besteedde men voonBl kool le s. 2030; Bloemkool 2e s 9 16.50; Bloemkool 3e s. 0.75—/ 1; Rfy. de Kool 2.30-/ 3.70; Witte Kool 2 1ft 3; Gele Kool 5.80-/ 6.30; Slaboonen 2.10; AardappelenGr. Sch. Muizen f 0 f o 7K- i(] Schotsche muizen 3s.oo. •801.90; Ninetyfold l^ 2.75; K1 Ideaal 1 1.35; Geldersche Schotsche 1.90; Blauwe 2.60. 1.80— ZAANDAM, 22 Aug. 1927. Veiling D, Zaanstreek." Andijvie 40—72 cent per kisb Komkommers le s. 2—334 cent per stuk! Aardappelen 6.90—/ 7.40 per 100 K G Dnelingen 3.70—/ 4 per 100 K.GSla! fm"eniov~10+ C6nt Per,P°"dT Snijboonen 101/2—1234 cent per pond; Sla 30—50 ceni per kist; Meloenen 25—70 cent per stuk- Selderie 2—10 cent per bos; Pieterselie 3 734 cent per bos; Uien 3—4 cent per bos- Postelein 20—38 cent per kleine kist; Peer 5—12 cent per bos; Pruimen 27—30 cent 0 P°ndi Kruideniers 22—25 cent per pond; Yellow 13-25 osnt per pond; Dirkjes 5-! 534 cent per pond; Tomaten 9%1034 cent per pond; Spinazie 60—80 cent per kleiw kist; Bieten 63410 cent per bos. !2 Aug.1927. Vfi,mg Bang* Q jumg Danfferi en Omstreken. Bloemkool 16—/ 25- Snii boonen 10—/ 11.50; Slaboonen 5-/8- Komkommers 2; Roode bessen 11- 15; Suikerperen 4—/ 5; Goudballen /3 —T 4 i Bl. pruimen 25; Yellows 12- 20; Tomaten per 100 K.G. A 20fid B 20.60; C 18.40; CC 7.60; Dirkjes peren 4-/ 6.50. WARMENHUIZEN, 22 Aug. 1927, Sch muizen 7.40-/ 7.60; Drielingen 610' Bloemkool le s. 23.90-/ 28.20; Bloep! Aanvoer: 1500 K.G. Aardappelen; 1515 K.G. Zilvernep; 1425 K.G. Gele Nep; 111} stuks Bloemkool. NOORDSCHARWOUDE, 22 Aug. 1921 f°QSone cUuZe? 1 6'20~/ 7 4°; Duken 3 f L 370' Schoolmeesters 9Eigenheimers t ZTa ^l.' B1- Eigenheimers 6.70- 7.50; Drielingen 6.50-/ 6.70; Spercie- boonen 7.40—/ 14; Zilveruien 60—80 ct1 {3-60-/4-20; Zilvernep 18.50 I nr ^ien f 56.40; Drielingen D l l/ 6i2?' Gele Nep T 15.60—/ 20.70; ^efK7°?l.T 3.80-/ 4.70; Witte Kool Pre 100 K.G.; Bosworte- fen28 6n^.flu«n R^ef 1i°° bos; B'oemkool t Z 34.80; Bloemkool 2e s. 4.90-, 7.80 per 100 stuks. Aanvoer: 10200 K.G. Aardappelen; 625 re?nn ^ClerT00n€n,;.4400 K G- Zilveruien; IS wien; 10400 K G- Roode Kool 15000 K.G. Witte Kool; 2600 K.G. Gele Kool; 4000 bos Boswortelen; 5200 stuks Bl kool. BROEK OP LANGENDIJK, 22 Aug. Langedqker Groen-tenveiling. Bloemkool le s. 32.8037.30; Bloemkool 2e s. 6.201 To rl? per 100 stuks>' Wortelen 2 80- 3.50 per 100 bos; Roode Kool 2.80- 4.50; Gele Kool 6—/ 7.30; Witte Kool u'TLT' 'T „Emitie, waar beo je V ,Jiier, lieve. We drinker thee in de zonnetent." (Humorist). 15.60; Tomaten B 13.80'; Tomaten C 13.20; Tomaten CC 4.50; Aardappelen: Schotsche muizen 5.50—/ 7.20; Due of York 2.80; Eigenheimers 5.50—/ 7.10; Drielingen 6—/ 6.10; alles per 100 K.0. Aanvoer: 11200 stuks Bloemkool; 1450 Wortelen; 44000 K.G. Roode Kool; 13400 K.G. Gele Kool; 5200 K.G. Witte Uien; 700 K.G. Slaboonen; 900 K.G. Tomaten; 16000 K.G. Aardappe en. rr-1 PURMEREND, 22 Aug. 1927. „Afslag vereeniging Beemster, Purmerend en Omstre. Aardappelen 0.43—/ 1.89 per zak, 25 K.G.; kl. Aardappelen 0.88—/ 1.22 per zak, 25 K-G.;Slaboonen 1.75-r-/ 310 per zak, 15 K.G.; Snijboonen 1.25—*/ 4.05 per zak, 15 K.G.Roode Aalbessen 15—35 K.G.Klapbessen 4075 cent per 10 K.G.; Perziken 7—16.50 per 100 Pruimen 15—25 cent per K.G.; Komkor mers 0.90—/ 3.60 per 100; Bloemkool fi —f 28 per 100; Roode Kool 4.60—/ 6.1) Spinazie 5176 cent per maul 3 K.G.); Postelein 40 cent per roand (5 a.G.); Sla 1.102 per 100 krop; An* dijvie 11f 1.80 per 100 krop; Rabaiief ,TT5-70 per 100 b°s; Bieten 13- 16.50 per 1000; Wortelen 11—/ 15 per 100 bos; Uien 1.10—/ 1.25 per 25 K.G.; Sjalotten 1—/ 1.60'per 100 bos; Meloenen £19—/ 77 per 100 stuks. Appels: Codlin Keswick 9—/ 15 per 100 K.G.; Yellow Transparent 23—/ 50 per 100 K.G. Pe ren: Clapp's Favorite 15—23; Goutf- ballen 56.50; Seigneur d'Esperen/5 15; Suikerpeer 5.50—/ 8.20; Kruide. mers 37—/ 43; Dirkjes 6—/ 11.80; rosjes 2.60—/ 5.60; alles per 100 K.G. PURMEREND, 23 Aug. 1927. Op de heden gehouden veilingen werd betaald voor: Kaas: 39 st. kleine Fabriekskaas met r. merk 4536 st. kleine Boerenkaas met r. mere 43; 1 st. Commissie met rijks merk 43; 1415 K.G. Boter 1.75—/ 1.85 per Kilogram. Vee: 739 Runderen, w. o. 275 Vefte 0.80 1.10 per K.G.; 385 melk- en geldekoeien /150350, handel stug; 82 Stieren; 39 Paarden 100—/ 200, handel matig; 81' Vette kalveren 1.15—/ 1.30 per K.G., han del matig; 202 Nucht. kalveren voor de slacht 935; voor de fok 12—/ 23, handel stug; 658 Vette Varkens voor de zout 6265 cent pr K.G.voor d slacht 62—66 cent per K.G., handel vlug; 67 Magere Var kens 20—/ 36, handel stug; 274 Biggen 12f 20, handel stug; 670 Schapen, vette f 2838, handel stug; 1127 Lammeren f 1725, handel stug; 52 Bokken; Kip- peneieren 6.50*~f 7.50; Eendeieren 5.30 Piepkuikens 0.15—/ 2.50; 100 mandei! Appelen 2—/ 4; 500 maxtdeii peren 2— 3. Eierveiling. 5028 stuks Eendeieren a 5.70; 11778 stuks Kippeneieren a 5.60 7.80; 356 stuks Kippeneieren b 5.50 =-/ 5.7a - - - E mi lip

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 8