Buitenlandsch gemengd nieuws. Tooneel. Sport £eetijdingen Provenciaal nieuws ffilarktberichten De oorzaak van de botsing. Een zegsman van het departement van irlog verklaart, dat de vloot haar man- rvres reeds beeindigd had en op weg naar ar basis maatregelen had getronen om h te beveiligen tegen een nachtelijken aan- 1 van torpedojagers. De maan was schuil gaan, de oorlogsschepen hadden hun lich- 1 gedoofd en stoomden met groote spelheid orwaarts, toen een flotieltje torpedojagers 1 aanval deed. Het schijnt dat de „Warabi" de, „Asji" een poging deden om voor een r kruisers langs te varen, die niet tijdig hun ers konden veranderen om een botsing te orkomen. DUITSCHLAND. AMNESTIE. Ter gelegenheid van Hindenburgs verjaardag. Ter gelegenheid van den tachtigsten ver- ardag van rijkspresident von Hindenburg il een amnestie worden afgekondigd. Deze hijnt zich echter tot slechts ^einige ver- »rdeelden te beperken, in hoofdzaak tot lien, e wegens persoonlijke beleediging van indenburg zijn gestraft De Duitsche lan- m mogen echter geheel naar eigen wen- hen amnestieeren. olkenbond. VOLKENBOND. DE INTERN. PERSCONFEREN'TIE. De Int. Persconferentie zette Donderdag 2 behandeling der tariefkwesties voort. Zij am besluiten nopens de verlaging van het .rief voor het overbrengen van telegram- en en radiogrammen over groote afstan- en. Ten aanzien van de telefonie werd be- oten voor gewone persgesprekken een re- uctie van 50 pet. te verlangen alsmede pri- riteit ten opzichte van particuliere gesprek- ;n. Dezelfde faciliteiten zouden ook aan ringende persgesprekken moeten warden iegestaan. Alle besluiten werden genomen ,et op een of twee na algemeene stemmen. Ten slotte werd met algemeene stemmen 2n voorstel aangenomeft van de telegraaf- gentschappen om ter bescherming van den jrichtendienst in alle landen cijferpersteie- rammen tegen het gewone perstarief in te oeren. INTERPARLEMENTAIRE UNIE. Na de openingsrede van Poincare werd et woord gevoerd door den Duitschen af- evaardigde Loebe. Loebe, de voorzitter van den Rijksdag, af te kennen dat er op den weg naar over- enstemming rustpoozen zijn. Hij bepleitte fschaffing van de geheime diplomatie. De 'olkenbond werkt te langzaam. Hij maakte en toespeling op de algeheele ontruiming an het Rijnland, die aan de zaak der lenschheid dienstig zou zijn. De ontvangst van de vertaling van deze ede, die in het Duitsch was uitgesproken, /as nogal koeltjes. Rede van de Jouvenel. In antwoord op de rede van Loebe zeide e Jouvenel dat indien Loebe gesproken had an vredesaarzeling, dit kwam omdat men wee Europa's geschapen had, een Westelijk, /aarvan de territoriale status erkend wordt n een Oostelijk, waar dit niet het geval is. ir blijft een onzekerheid bestaan. die het ge- olg is van het feit, dat terwijl Duitschland l den Volkenbond trad, het met Sovjet Rus- and de verdragen van Rapallo en Berlijn loot. Loebe had ook aangedrongen op ont- uiming van het Rijnland voor 1928, maar le bezetting daarvan is de eenige waarborg '©or de stabiliteit in Oost-Europa. Indien vij, zeide de Jouvenel, het Rijnland ontrui- ncn, zullen over twee of drie jaar de beta- ingen, voorzien in het plamDawes, gestaakt vorden. Straks zouden we onzen nieuwen ■riend Duiitschland handgemeen zien "met nze vroegere geallieerden. Wat zou aldus an de Duitsche vriendschap overblijven? 7rankrijk wil vrede, paar het zal zijn vrede liet van dien der anoeren scheiden. De rede van de Jouvenel behaalde de in- •temming van haast de heele vergadering. FRANKRIJK. iRNSTIG SPOORWEGONGELUK BIJ CHAMONIX. Een locomotief en passagiersrlj- tuig in een a)grand gestort. Er zouden vele dooden zijn en 20 gewonden. Een trein van de lijn ChamonixMer de jiace is ontspoort. De locomotief en de eer- ite wagon zijn in een ravijn gestort. Het lantal gewonden is nog niet vastgesteld. Wen vreest, dat er ook dooden zijn. L'Auto geeft nog de volgende bijzonder- leden over de ontsporing bij Chamonix. Het :eer ernstige ongeluk gebeurde na het ver- rek van Mont Envers bij Chamonix om 4 jur 50. De locomotief stortte in een 15 M. liep ravijn, met het eerste rijtuig, waarin 50 menschen zaten. Mep het ft de eerste slachtoffers reeds opgehaald, onder wie zich :enige Alpinisten bevinden. Er zijn 50 (15?) iooaen en 20 gewonden, van wie eenige er jeer ernstig aan foe zijn. De namen zijn rog niet meegedeeld. Amerika. AMERIKA. DE AMERIKAANSCHE „VRIJHEID". Oezien door de bril van Trotski. In antwoord op vragen van een afvaardi- jing van Amerikaansche arbeiders, waar- imtrent men onder de rubriek Rusland ook log iets vermeld vindt, heeft Trotski den itaf gebroken over de Amerikanasche „vrij- leid1" „Van het standpunt der Ver. Staten", zoo Dei hij, „is de sovjetunie niet democratisch, naar van ons standpunt zijn de Ver. Staten lat niet. In de Ver. Staten bestaat een dicta- uur van geconcentreerd kapitaal onder den iekmantel van de uiterlijke vormen van poli- ieke democratie. De Amerikaansche nieuws- iladen worden gemaakt door bourgeois- ournalisten ten bate van het kapitalisme. /erder bestaat er geen vrijheid van pers in Amerika." Ten aanzien van het verbod van openbare /ergaderingen in Rusland, zei Troski: „Toen le Amerikanen streden voor de afschaffing ran de slavernij, bestond er niet veel van de loogenaamde vrijheid in de Noordelijke of £uidelijke staten. De emancipatie van de ne pers is niet verkregen door een gedachten- visseling, maar door een burgeroorlog. Als le Amerikanen zeggen, dat wij de vrijheid langetast hebben, antwoorden wij, dat wl] In lat opzicht wel wat gelijken op de vaders zelve van de Amerikaenscne vrijheid. „Als de overheersching van banken, trusts, linieschepen, legers en vliegtuigen wordt af- geschaft, beloven wij op den dag zelf volle- dige vrijheid toe te kennen aan alle partijen en alle over-tuigingen." EGYPTE. D'E BEGRAFENIS VAN ZAGLOEL. Groote belangstelling. Onder zeer groote belangstelling is Zag- loel Pasje te kairo begraven. In den stoet liep naast de militairen een niet-formeele processie mede, die bestond uit vertegenwoordigers van arbeidersvereenigin- gen en padvinders, voorafgegaan door met rouwfloers omhangen vaandels en vele mu- ziekcorpsen. De groepen die volgden, verte genwoordigden de regeeringsdiepartementen en de studenten. Een groep van tweehon- derd officieren liep voor de lijkkist van Zag- loel, die op een affuit was neergelegd met een zijden Egyptische vlag. Aan het hoofd van die officieele rouwklagers liepen de mi nisters van Landbouw en Oorlog. De laat- ste plechtigheden werden in de Imam Sjafei moskee vexricht. AFRIKA. OPSTAND IN LYBIe. Volgens een bericht uit Cairo melden de Egyptische bladen, dat er een opstand is uit- gebroken in de Italiaansche kolonie Lybie, aan de Noordkust van Afrika. De opstand zou nog steeds in omvang toenemen. De opstandelingen moeten volgens de Ara- bische bladen aangevoerd worden door lei- ders, die hun opleiding in Europa hebben ontvangen en over modern oorlogsmateriaal, zelfs over vliegtuigen beschikken. Een Italiaansche vlieger moet reeds door de vijandelijke vliegtuigen neergeschoten zijn. DE STROOIEN HOED HERLEEFT. De prins van Wales, die een van de toon- aangev:rs is van de Engelsche heerenmode, heeft in Canada, waar hij op het oogenblik vertoeft, een strooien hoed gedragen. Foto's van den prins met dit hoofddeksei zijn in Engelsche bladen versclienen en hebj>.n de jongelui uit gegoede kringen, die de laatste jaren dit luchtige hoofddeksei hadden afge- zworen, bewogen het weer in eere te herstel- len. De studentien zijn in deze de baanbre- kers. EEN DOUR PROTEST IN AUSTRAL le. Zeventien honderd man ontslagen. Uit Sydney- in Australie wordt aan de „Times" gemeld, dat meer dan duizend ar beiders der stedelijke spoorwegwerkplaatsen zijn ontslagen, omdat zij Dinsdag zonder ver- gunning van hun werk zijn weggebleven om te protesteeren tegen de executie van Sacco en Vanzetti. Hun is medegedeeld, dat zij zich voor hun wedertewerkstelling kunnen aanmel- den bij het Arbeidsbureau. De arbeiders heb ben thans de bemiddeling van den minister ingeroepen voor hun wederindienststelling. Verder hebben zevenhonderd arbeiders van een in aanbouw zijnde electrische centrale te Bunnerong, die Dinsdag van het werk weg- bleven, officieel mededeeling gekregen, dat zij niet meer aan het werk zouden kunnen gaan, tenzij zij een aannemelijke reden konden op- geven voor hun wegblijven. LIEFHEBBERIJEN VAN FILM- ARTISTEN. Bij de belangstelling van het Amerikaan sche publiek voor het dagelijksch leven van bekende figuren, of zij dan president of Ji°- telportier, miljardair of bankroetier zijn, is't begrijpelijk, dat men ook wil weeten wat de liefhebberijen zijn van bekende filmsterren. Een bekende onderneming deelt zulks van enkele van haar spelers en speelsters mede. Lon Chaney, de „man, die de klappen krijgt" in de tilm van dien naam, is bijzonder trotsch op zijn kookkunst. Lon Chaney is in het dagelijksche leven, zoo goed als op vele van zijn films een eenzelvig man, ondoor- grondelijk voor wie met hem omgaan. Van het gezelschapsleven in Hollywood moet hij niets hebben. Als hij niet voor de film behoeft te spelen, maakt hij zelf filmfoto's. zit hij te prutsen met ziin radio, leest hij een mooi boekof doet proefnemingen in die keu- ken. Chaney heeft menige rol gespeeld, waar- op hij stoffen kan, maar als hij op groot- spraak betrapt wordt, is het dat hij smakelij- ker een gans kan braden, dan wie ook, man, vrouw of kind, in Californie. Ramon Novarro is een krachtmensch. Wor- stelen, hardloopen, hoogspringen, kogeletoo- ten en tennis hebben hem zijn prachige fi- guur gegeven. Ook boksen behoorde eenmaal tot zijn liefhebberijen, maar daar heeft zijn filmdirecteur een eind aan gemaakt. Wat zou- d'en Ramon's bewonderaars zeggen als hij op het do. k verscheen met een gebroken neus of een „bloemkooloor!" Renee Adoreej de vrouwelijke hoofdfiguur uit de Groote Parade, houdt er een geweldi- ge menagerie op na. Daar zijn beren en leeu- wen onder, gorilla's en nijlpaarden. Maar, net als Buziau's circuspaarden; „Ze zijn niet echtHet zijn poppen. Haar collectie van dierpoppen is wellicht eenig in de wereld en menige filmster benijdt haar daarom., John Gilbert, Renee's partner in de Groote Parade, studeert in zijn vrijen tijd in de rech- ten. Hij hoopt het nog eens tot de balie te brengen, al zal hij er zijn filmspel niet voor opgeven. Joan Crawford fietst. Dat zou hier in Ne- derland niets ongewoons zijn. In Californie is het echter geen gewoonte in kringen, die zichzelf respecteeren, om te fietsen. De kleine Joan heeft echter in de filmstad het rijwiel weer in eere hersteld. Lillian Gish is een groot liefhebstcr van borduren en Marion Davis, ten slotte, is een geestdriftig golfspeelster. EEN REDEN TOT ECHTSCHEIDING. De man, die zich voor zakenman had uitgegeven, bleek bedelaar te zijn. Te Brooklyn heeft een vrouw echtschei- din»g gekregen op grond van het feit, dat de man, met wien zij getrouwd was, zich had uitgegeven voor een rijke fabrikant van chocolade en suikerwerken, terwijl hij inder- daad een „blinde" bedelaar bleek te zijn. De vrouw had den man, een Griek, in 1922 te Brooklyn ontmoet en was ietwat overijld, n.l. binnen vijf dagen, met hem ge trouwd. Toen zij met haar man in zijn woon- plaats Detroit aankwam, zag zij tot haar verbazing dat hij op twee gemeubileerde ka- mers woonde. Bij een twist met de kamer- vernuurster zet de vrouw, oat naar man rijik was, waarop de hospita haar uitlachte. Een paar dagen later nain de hospita de vrouw mee naar die stad en toonde haar een bedelaar met een zwarten bril, voortstrom- pelend op een stok. „Ziedaar uw man", zei zij tot het jonge vrouwtje. Deze ielegrafeer- de direct aan haar moeder, die onmiddellijk overkwam. Samen zochten zij den bedelaar op. De moeder rukte hem den bril van den neus en, inderdaad, hij was haar schoon- zoon. De vrouw heeft daarop dadelijk haar man verlaten en heeft nu ten slotte echtschei- ding van hem weten te krijgen. TOONEELSPEL BIJ LUCIFERS. Tijdens een hevigen storm geraakte Woens- dagxniddag het electrische licht in 't Hippo drome te Londen defect, terwijl tooneelspelers bezig waren met de opvoering van een stuk. De regisseur had onmiddellijk een oplossing bij de hand om de netelige positie te redden: hij haalde ergens drie lucifers vandaan en faf aan elk der drie voornaamste spelers een, ie met spelen doorgingen bij her licht van deze lucifers. Telkens als een lucifer uitdoof- de, staken zij een nieuwe op. Verklaard wordt. dat het publiek geweldig plezier had in het geval en dat het gespeelde stuk nog nooit zoo'n succes had. EEN ZEEBEVING? De passagiers van de groote Fransche passagiersboot France, een schip van bijna 24,000 ton, hebben Dinsdagavond bij Fire Island een merkwaardige ervaring opge- daan. Biji stil weer en een kalme zee werd het schip plotseling heen en weer geschud, zoodat de passagiers uit hun stoelen of kooien vielen, waarbij enkelen lichte verwon- dingen opliepen, o.a. de Fransche tennisser Borotra, die zich naar New-York begaf om aan tie wedstrijden voor den Davisbeker deel te nemen. De kapitein verklaarde in zijn veertigjari- ge ervaring nooit zoo iets ondervonden te hebben. Het schip werd twaalf keer achter- een heen en weer geslingerd, toen was de zee weer kalm. De kapitein gelooft met een onderzeesche aardbeving of vulcanische uit- barsting te doen te hebben gehad. OP ZOEK NAAR EEN GOUDEN BEELD. Te Saint Pol-sur-Ternaise zijn een Atrechtsch ingenieur, een priester, een apo- theker en een vrouw op zoek naar een gouden beeld, dat begraven moet zijn in de oude stad. Bij hun graafwerk hebben zij een onder- aardsch wegennet ontdekt. Uit een oudheidkundig en wetenschappe- lijk oogpunt is deze ontdekking van groot bealng. De schatgravers zeggen, dat de goudsporen hoe langer hoe meer te voorschijn treden. Zij meenden met zekerheid het punt bepaald te hebben, waar zich het gouden beeld moet bevinden. Zij zullen een nieuwe put graven, welke hen, naar zij zeggen, bij de begeerde schat zal brengen. KORTE BER1CHTEN. Bij een brand in de voorstad Skoetari van Stamboel zijn 400 huizen verbrand. Er zijn geen menschienlevens te betreuren. Het centraal executief comite der U. S. S. R. verwierp de verzoeken om gratie van de oud-generaals Annenkow en Denissow. Het dOodvonnis is voltrokken. Op de lijn WarschauBrest Litowsk is een personentrein op een vrachtauto met 12 personen gereden, van wie er drie werden gedood, zes zwaar en drie licht gewond. Volgens een verklaring van den Decn- schen minister van justitie zal in het nieuwe strafwetboek de doodstraf worden afgeschaft. Den lien September zal in het Volks- huis te Brussel een gedenkteeken voor den Ita- liaanschen socialist Matteotti worden ont- huld. Er zullen redevoeringen worden ge- houden door Henderson als voorzitter der so- cialistische Internationale en door Turati, den leider der Italiaansche socialisten. Uit geheel Tirol komen berichten om- trent onweersstormen, die in den nacht heb ben gewoed. Gistermorgen waren de bergtn tot aan de boomgrens met nieuwe sneeuw bedekt. Het water van de Inn1 en de Sill staat hoog. Nabij Lemberg is hiet dorp Dubieck ge heel door brand verwest. De brandweer heeft 15 uur gewerkt, doch het vuur greep zoo snel om zich heen, dat aan blussching niet te denken viel. De oorzaak van den brand is onbekend. HERHALINGSOEFENINGEN. (Oefeningen bij het 21e Reg. Infanterie). Tijdens de aanstaande herhalingsoefenin- gen bij het 21ste Degiment Infantefie (de jongens uit de Provincie Noord-Holland) zul len ook oefeningen in grooter verband wor den gehouden, o. m. oefeningen in Divisie- Verband op 22 en 23 September a.s. BEKENDMAKING. SCHEIDSGERCHT GEMEENTE-WTRKLIEDEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS brengen ter algemeene kennis, dat het SCHEIDSGERECHT, bedoeld in artikel 25 der Verordening, regelende de rechtspositie van de werklieden in dienst dezer g.meente, voor de eerstvolgende vijf jaren is samenge- steld als volgt: Mr. W. STAP, Voorzitter. Mr. P. A. OFFERS, plaatsvervangend Voorzitter. N. J. VAN VUURE, H. K. M. DE WILD, J. WESTERHOF, N. SCHATS, leden. J. RINGERS, W. M. HELLING. B. A. G. LOUWS, C. L. BEIJNEVELD, plaatsver- vangende leden. Alkmaar, 25 Augustus 1927. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD: August Marie Beelenkamp en Catharina Scholten. Petrus Beentje en Wilhelmina IJpelaan. Gerardus Mul en Jannetje Lut- tik. Petrus Joseph Marie Albers en Maria Josepha Sebina De Nijs. Roelof Mammen en Maria Bindels. Johanens Hendrikus Marie Noot en Elisabeth Marie de Groot. Pieter van der Laan en Margaretha Admi- raal. GEBOREN: Geertruida, d. van Hendricus Johannee Bieman en Geertie Op den Kelder. Gerar dus Franciscus Maria, z. van Willem Moreeis en Alida Huisman. Trijntje, d. van Dirk Lust en Helena Vleesch du Bois. ALKMAAR, 26 Aug. 1927. Op de heden gehouden graanmarkt waren aangevoerd 1316 hectoliters. 424 H.L. tarwe 13.37H tot 15.50, 802 H.L. gerst: wintergerst 13.25—/ 13.75, chev. 7 12.50—/ 15.50, 47 H.L. haver 13.50—/ 14, il H.L. boo- nen: bruine boonen 1820, ciiroen boo- nen 20, witte boonen 2025, 2 H.L. kanariezaad, 9 H.L. Diversen, 21 H.L. erw- ten: groene (groote) 3250, grauwe 56, vale 4150.50 per 100 kilo. PURMEREND, 25 Aug. 1927. „Afslag- vereeniging Beemster, Purmerend en Om- streken." Aardappelen 0.451.76 per zak, 25 K.G.; Slaboonen 0.90—/ 3.15 per zak, 15 K.G.; Snijboonen 1.354.10 per zak, 15 K.G.; Sla 0.70—/ 0.90 per 100 krop; Andijvie 33.60 per 100 krop; Wortelen 8—/ 10.30 per 100 bos; Uien 0.901.17 per 25 K.G. Appels: Codlin Keswick 8—/ 11 per 100 K G.; Peren: Goudballen 34.50; Kruidenierspee/ 2039; Seigneur d'Esperen 1015; Suikerpeer 3.507.50; Dirkjes 7.50 10, alles per 100 K.G. VGORSTELLINGEN GEDURENDE DE KERMIS. Het Rott. H of stad Tooneel in de Harmonie. Zooals men reeds weet, zal bovengenoemd gezelschap gedurende de kermis in de Har monie vijf voorstellingen geven, waarvoor drie van de beste en meest aantrekkelijke werken van het repertoire zijn gekozen, n.l. E)e Spooktrein; Leontientje en Dover- Calais. De Spooktrein is het sensationeele blij- spel, dat in een speelseizoen welhaast twee- honderd opvoeringen zal hebben gehaald en dat zeker als een merkwaardig succes op dit gebied mag worden aangemerkt. De airec- teur heeft dit stuk opzettelijk voor zijn ker- mis-repertcire gereserveerd, omdat het over- al een publiek van alle rangen heeft aange- trokken en geboeid en het op een avond meer verscheidenheid biedt, dan stukken van an- deren aard. Een zeldzaam eenstemmig oor- deel van lof heeft de pers aan dit stuk ge- wijd en in Londen gaat dit stuk nog maar steeds voor voile zalen. In Leontientje (dat dezen winter als jubi- leum-voorstelling hier werd gezien, treden den tweeden avond Annie van Ees en Cor van de Lugf Melsert in hun bekende creaties op. En Leontientje en de pastoor zijn om nimmer te vergeten. De groote bijval met dit stuk hier reeds behaald, wijst er op, dat een herhaling met belangstelling zal worden te- gemoet gezien. Als derde nummer op het programma staat Dover Calais, een nieuw blijspel, dat evenals de andere stukken in de volledige de cors gelijk aan de vertooningen in de groote steden zal worden gespeeld. Ook hierin ver- vullen Annie van Ees en de directeur de hoofdrollen. Het geheel speelt aan boord van een luxe jacbt, dat getrouw naar de werke- lijkheid is opgebouwd. Het decor werd overal met luid handgeklap ontvangen. Deze stukken zijn geschikt om een publiek van alle schakeeringen te boeien. Het Schouwtooneel. Vanaf Donderdag zal het Schouwtooneel de Harmonie bespelen en velen hebben ons reeds gevraagd naar de stukken, die van dit gezelschap verwacht mochten worden. Wij zijn thans in de gelegenheid om het volle dige programma te geven. Vier verschillende stukken zal het Schouw tooneel brengen, stukken, die ons voor de kermisweek uitstekend geschikt lijken. Rijk en geen geld is het eerste stuk. Dit succesblijspel in 5 bedrijven is gemaakt naar de roman van Philips Oppenheim. Verder komen Dokter Klaus, het stuk dat ook voor de Koningin en Prinses Juliana werd gespeeld. Een jaar getrouwd, het spel voor verlief- den, verloofden, gehuwden enz. en dan tot slot: De geveltoerist het nieuwste succes van Jan Musch.a Wij hopen weldra nog op deze vier stukken terug te komen. De Dancing Harmonie. Evenals verleden jaar belooft de Dancing Harmonie weer een der groote aantrekkelijk- heden te werden van de Alkmaarsche kermis. De heer de Lange heeft kosten noch moeiten ontzien om verfraaingen en verbetering aan te brengen die zeker algemeen geappre- cieerd zullen worden. In de eerste plaats de dansvloer. Dat is thans 'n mahoniehouten parketvloer, zoo fijn, als men't nog slechts op heel enkele plaatsen in ons land vindt. Ook is de vloer iets groo ter geworden. De geheele zaal is opnieuw geschilderd en een viertal fraaie zolderlam- pen zijn aangebracht, die de verliohting tot iets bijzonders maken. Een versiering boven den ingang en een zoo goed als geen leven makende ventilator mogen zeker nog wel ge- noemd. Ook wat de muziek betreft hoopt de directie Harmonie iets aparts te brengen. Men is er n.l. in geslaagd door bemiddeling van den heer Siegfried Comant, de band te engagee- ren, die tot op heden in het Kurkaus te Zand- voort speelde Dat The Swanee Band ook in Alkmaar de danslustigen ten zeerste zal voldoen, is aan geen twijfel onderhevig. Mor- genmiddag heeft de opening plaats. De entree is dan vrij. Dit is ook zoo op de eerste vijf middagen van de week. Maandag te be- ginnen. 's Avonds en op Zaterdag en Zondag ook 's middags is de entree niet vrij. Wij twijfelen niet of in de kermisweek zal de heer de Lange wel eens de verzuchting moeten slaken: Ik wou dat mijn zaal twee- maal zoo groot was. HET NIEUWE NED. TOONEEL. Het tableau de troupe v. h. Nieuwe Ned. tooneel (art. Leider Louis Saalhorn) dat ge durende de Alkmaarsche kermis den schouw- burg „Het Gulden Vlies" bespeelt wordt ge- vormd door de volgende dames en heeren. De dames: Mevr. Jacq. Rooyaards—Sand- berg, Sophie de Vries, Anna Sablairolles, Julia de Gruyter, Helene TreepVink, Hen- riette van Kuyk, Marie Meunier, Antoinette Sohns, Dina van Krieken en de heeren: Louis Saalhorn, Bart Kreeft, John. Gobau Osc. Tourniaire, Alias van Praag, Jack. Hai mel, Johan te Wechel; Rien van Noppen, Frans Nienhuis, J. Fiolet, Ben Lucius e. a. Mevr. Magda Janssens, die vanaf 1 Sep. tember aan het Nieuwe Nederlandsch Too neel wederom verbonden zal zijn, zal ook in enkele voorstellingen hare zoo gewaardeerde medewerking verleenen. NATION ALE WIELERWEDSTRIJDEN TE BEEMSTER. Onder verwijzing naar de in dit nummer voorkomende advertentie vestigen wij de aan- dacht op de Nationale Wielerwedstrijden, welke Zondag 28 Augustus a.s. op de gras- baan te Midden-Beemster zullen worden ge houden. Men meldt ons daaromtrent, dat een flink aantal amateurs en nieuwelingen, waaronder vele welbekenden, elkaar zullen ontmoeten in een sprintwedstrijd, een 50-ron- den-race, een afvalwedstrijd en een koppel- wedstrijd over 100 ronden. Voorts staat op het programma een omniumwedstrijd tus- schen renners uit Edam en Beemster. Een en ander maakt een tochtje naar Beemster op Zondag a.s. overwaard. sToomv AARTLlJ N en! ST OOM V A ART -MI J'. NEDERLAND. Grotius (uitr.) 25 Aug. voorm. 6 uur te Ge nua. Roepat 25 Aug. v. Hamburg te Bremen. .1 Saparoea (uitr. 1 24 Aug. te Macassar. KON. N'ED. STOOMBOOT-MIJ. "A. Baarn 25 Aug. v. Delfzijl n. Hamburg- Commewijne (thuisr.) 23 Aug. te Havre; 24 Aug. n. Amsterdam vefrr. Crijnssen 25 Aug. v. Arnst. n. Bremen. Dor j 24 Aug. v. Alicante n. Barcelona. A Hebe 24 Aug. v. Livorno n. Malaga. Jan van Nassau (uitr.) 24 Aug. te Trinidad- Juno 24 Aug. v. Lissabon te Cadix. Nereus 25 Aug. v. Amst. te Rotterdam. Notos 24 Aug. v. Venetie n. Triest. Odysseus 24 Aug. v. Hamburg n. Amst. Orion (uitr.) 24 Aug. te San Juan de Porto Rico. Pluto 24 Aug. v. Messina n. LiparL Poseidon (thuisr.) 24 Aug. te Havre; 25 Agg, v. Havre n. Amsterdam. Venus 25 Aug. v. Samos n. Smyrna. Vesta 24 Aug. v. Malta te Alexandria. Almelo 25 Aug. v. Amst n.. Chili Bennekom (thuisr.) 23 Aug. te Corral. Commewijne 24 Aug.v. W.-Indie te Amst Euterpe 25 Aug. v. Odense te Danzig. Ktnnemerland 25 Aug. v. Amst n. Zuid- Amerika, via Antwerpen. Neptunus 25 Aug. v. Amst. n. Rotterdam. Venus 24 Aug. v. Samos te Smyrna. KON. HOLL. LLOYD. Drechterland (thuisr.) 25 Aug. v. Bahia1, vetv moedelijke aankomst Las Palmas 6 Sept Amstelland (thuisr.) 24 Aug. v. Victoria. Gaasterland (uitr.) 24 Aug. te Santos. Gelria (vacantiereis) 25 Aug. te Bergen. Goed weer. Alles wel. Salland 24 Aug. v. B.-Ayres te Rosario. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Burgerdijk, v. New-York n. Rotterdam, 2( Aug. voorm. 4 uur voor den Waterweg verwacht. Grootendijk (iutr.) 23 Aug. te Cristobal. Lochkatrine 23 Aug. v. Rott. te Victoria (B.C.) Maasdam, v. Rott. n. New-Orleans, 24 Aug v. Havana. Rotterdam, v. Rott. n. New-York, 24 Aug v. Southampton. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Billeton 25 Aug. v. Hamburg te Antwerpen Giekerk 24 Aug. v. Zanzibar n. Tanga. Heemskerk 25 Aug. v. Rott. te Hamburg. Klipfontein 24 Aug. v. East London te Dun- ban. Meliskerk 24 Aug. v. Zanzibar n. Dar-es-Sa- laam. Nias 24 Aug. v. Beira n. Lorenzo Marquez Randfontein (uitr.) 25 Aug. v. Suez. Rijperkerk (thuisr.) 24 Aug. te Genua. Springfontein (thuisr.) 24 Aug. te Duinker ken; vertr. 25 Aug. n. Antwerpen. Sumatra (thuisr.) 24 Aug. v. Aden n. Por Sudan. HOLLAND—BRITSCH-INDIe LIJN. Andijk 24 Aug. v. Rott. n. Calcutta. Hoogkerk (uitr.) 24 Aug. v. Hamburg. HOLANDAUSTRALIA LIJN. Abbekerk (uitr.) 25 Aug. t£ Sydney. HOLLANDAUSTRALIA LIJN. Arendskerk (uitr.) 25 Aug. v. Port Said. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. IJstroom (thuisr.) 24 Aug. te Conakry verw. JAVA—NEW-YORK LIJN. Soekaboemi 25 Aug. v. New-York te Soeri baja. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Slamat (uitr.) 2 5Aug. te Southampton. Sianter (uitr.) 25 Aug. te Soerabaja. Blitar 24 Aug. v. Rott. te Bdtavia. Tabanan (uitr.) 24 Aug. v.Suez. Jacatra (uitr.) 24 Aug. x. Suez. Menado (uitr.) 24 Aug. te Antwerpen. Patria (uitr.) 25 Aug. te Belawan. Samarinda 24 Aug. v. Batavia te Soerabaja ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN'. Aldabi (thuisr.) 24 Aug. te Santos. STOOMVAART-MIJ. OCEAAN. Tydeus, v. Batavia n. Amst., 24 Aug. te Sin gapore. Antenor, v. Japan n. Rott., 23 Aug. v. Hong kong. Laomedon 24 Aug. v. Batavia l.v. Amst. b Londen. Orestes, v Japan n. Londen/Rott., 24 Aug v. Portland. Telemachus 18 Aug. v. Yokohama n. Amst HOLLAND—OOST-AZIe LIJN. Gemma 25 Aug. v. Vladiwostock te Rotter dam, ^"4

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 6