Dienstbode Keukenmeisje. VEEL GELD Sim van Nieuwkuyk ANNIE VAN STAM Kraamverzorgsters GREET OLIJ Oproeptwg. Huisnaaister, een jong meisje, eenv. Meisje Flink meisje TEHUIS TE VERDIENEN. JANNIE NIOL, 13. SWART Gevestlgd als een Wandelstok, Zit-Slaapkamer koperen Biaasinstrumenten Brik. net Meisje vrouwelijk Kantoorbediende Gevraagd een SMI0SLEERLIN6 Piano-, Gello- en Theorielessen. AdveF^iitien Maandag 29 Augustus. Pianoleerares, Laugestraat 30, hervat hare lessen op Maandag 29 Augustus, Stadsnieuws Bioscopen TooneeS. Sport MarkibeiMchten Ondergeteekende verklaart gaarne dat hij door het gebruik van een „UESA" apparaat, genezen is van zenuwverlamming en zenuwpynen die hem den aibeid onmogelijk maakten. Met gerustheid durf ik aan een ieder die lijdenile is aan zenuw- pijnen of andere ziekteverschijn- seien een dergelijk apparaat aan te bevelen. KLAAS VISSER, Abbekerk. DANKBETUIGING. C. J. VREDENBURG en A. VREDENBURGVan Leiden be- tuigen hunnen hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling bij" hun huweiijk ondervonden. Clarissenbuurt 23. Allen die iets te vorderen hebben van-, verschuldigd zijn aan-, of borgtochten onder zich hebben, geteekend door den Heer N. MEERMAN, in leven broodbakker te Schermerhorn, aldaar overleden 10 Aug. 1927 en wiens nalatenschap is aanvaard onder het voorrecht van boedelbeschrijving, worden verzocht daarvan opgaaf of betaling te doen vo6r 10 September 1927 ten kantore van Notaris LUYCKX te De Rijp. B. z. a een nctteBiirgerjiifli'ouw om 's avonds op te passen. Br. lett. K 103, bur. v. d. bl. GEVRAAGD een ilinke bjj K. HAUWERT, St. Pancras. NET MEISJE b. z. a. als ook bekend met het maken van japonnen en mantels. In bezit van diploma. Br. onder letter G 100 Bur. v. d. Blad. GEVRAAGD voor de morgenuren. Kennemerstraatweg E 93. Gevraagd een (niet boven de 17 jaar) voor dag of dag en nacht. Aanmelden SPOORSTRAAT 34, Alkmaar. Gevraagd op handelskantoor hier ter stede een aankomend of flink Meisje, niet ouder dan 17 jaar, eenigszins bekend met typen en boekhouden. Br. met volledige inlichtingen onder lett. J 102 bureau van dit blad. Tegen begin Sept. gevraaga een voor heele of halve dagen. Adres HOUTWEG 11. gevraagd voor dag en nacht, voor alle werkzaamheden, liefst van buit.en. Mevrouw TUPKER, Zijlstraat 73, Haarlem. Tegen 1 Oct. gevraagd in het Stads-Ziekenhuis alhier, een flink Loon f 10.per week, vrije kost en inwoning en bewasschen. Zich aan te melden bij de Directie. SM1DSLEERLING. al reeds 2 a 3 jaar bjj vak, bij W. SMORENBERG, Rijks gedipl. hoefsmid, Schoutenstraat. SLAGERSKNBCHT. Er biedt zich aan in Alkmaar hen Rund- an Varkensslagersknecht, oud 18 jaar, thans in een drukke slagerij werkzaam, liefst zoo spoedig mogelijk, van goede getuigen voor- zien. Brieven onder letter F 99, bureau van dit blad. aangeboden voor schoolgaanden jongen. Toezicht studie. Brieven onder lett. E 98 bureau van dit blad. Wederverkoopers(sters), Agentessen, Costumieres, Naaisters GEVRAAGD door een Engros Firma (geen winkel) voor den wederver- koop aan particulieren van Japonstoffen, Courante Manu facture^ aanverwante arti- kelen. STALENCOLLECTIE, waarop elke maat aangesne- den tegen engrosprijzen te verkrijgen is, wordt op aan- vraag GRATIS EN FRANCO toegezonden. Met deze is Br. met opg. van beroep onder motto „Collectie" no. 507, Moderne Boekhandel, Kalverstr. 185, Amsterdam. hervat zijn piano- en theorie-lessen Spreekuur Donderdags 2—4 uur Egmonderstraat 12. Gediplomeerd Muziekleerares, hervat 1 September hare Kennemerstraatweg 199. geeft PIANO-ONDERRICHT te ALKMAAR en OMSTREKEN, volgens methode „Marie Jaell, Solfege-klassen met nieuwe muzikaie kinderspelen. Ouders verstrekken gaarne in lichtingen. Hervatting der lessen I Sept. BERGEN N.H. NieuwpooFslnan II, Hervat 29 Ana. z\\n Piano- en Orgellessen, a 1 gld. per uur. diploma Dordtsche School M. WE J AGEH en S. MERGER. Adres: WESTERWEG-D 16a. Huize „Aaltje" voorbij Reguliers- iaan. VERLOREN Vinder wordt beleefd verzocht deze tegen belooning terug te be- zorgen bij DE BOER, kastelein, Frieschebrug. (Einddiploma Conserva(orium) Spreekuur Dinsdag 2-3 uur. HEER vraagt met degelijk pension. Brieven met prijsopgaaf onder lett. H. 101 bur van dit blad. Zeldzame aanbieding bezetting Fanfarecorps. Wegcns ophefflng 22 6EBRUIETE waaronder Altsaxophoon en 2 Bassen, Slagwerk, Muziek enz. Spotprjjs Adres A. KOOI, Stompetom. TE KOOP een mooie Adres M. KOORN, Koedijk No. 225. KON1NGINNEDAG. Men verzoekt ons er de aandacht van de Ingezetenen op te vestigen dat de gemeente- lijke bureaux op Woensdag 31 Augustus a.s., voor zooveel de dienst het toelaat, gesloten zullen zijn. LANTAARNPAAL GEBROKEN. Op den Kanaaldijk reed gisteravond half zeven een woonwagen tegen een lantaarnpaal met het gevolg, dat deze brak en op een raampost van een nabijstaande woning te- recht kwam, zonder verdere onheilen te ver- oorzaken. MEISJE AANOEREDEN DOOR i; auto. Gistermiddag werd op de hoek van Drui- venlaan en Snaarmanslaan een meisje Hen- drientje W., uit de St. Josephstraal, aange- reden door een auto terwijl zij de straat over stak. Gelukkig liep zij geen ernstiger kwesturen op dan een neusbloeding en een paar schrammen aan het been. HET M1DDENSTANDSCONGRES. Bij de gedachtenwisseling over het voor- oritwerp van wet op de winkelsluitirig be- toSgde de heer de Raat, afgevaardigde van Alkmaar, dat v r o e g e sluiting een debiet verloren doet gaan, dat niet mcer in te halen is. Hij betreurde het, dat in sommige rede- voeringen de tegenstelling tusschen klein- winkeliers en groot-winkeliers is aange- scherpt, terwijl de klein-wikeliers een groote zaak toch als hun toekomst moeten zien. EVANGELISATIE-AVOND. Inwendige Zending. Maandag 29 Augustus om 8 uur, in het gebouw „Waakt en Bidt" hoopt de Weleerw. Heer Ds. S. v. d. Molen, Chr. Ger. predikant te Lisse, op te treden met het onderwerp „Een welgelegen dag". Terwijl in de week, des avonds 8 uur, in de tent bij de Waag elken avond Evangelisatie- prediking zal gehouden worden. CORRESPONDENT TE CASTRICUM. Uw verslag van de Woensdag gehouden raadsvergadering kwam pas heden in ons be zit en dus te laat om geplaatst te worden. Wij plaatsen geen verslagen van vergade- ringen die ons zoo laat worden toegezonden. PAD VENDERS. Zaterdag 3 September, troepoefening, aan- vang 2 uur. Theater Cinema Americain. In dit theater wordt deze week de schitte- rende Paramount-film Beau Geste vertoond. Deze film, naar het bekende romantische werk vervaardigd, verplaatst ons naar het hartje der Afrikaansche woestijn, waar het door een Fransche bezetting betrokken fort Zinderneuf om hulp gevraagd heeft, daar het door de Arabieren is aangevallen. Als majoor Beaujolais met zijn verster- kingstroepen voor de poort van het fort staat, ziet hij slechts doode soldaten voor de schiet- gaten en wanneer zijn trompetter, die zich vrijwillig heeft aangebode.i om het fort te verkennen, niet terugkeert, klimt de majoor zelf naar boven en vindt den Fortcomman- dant Ahmed door een Fransche bajonet door- stoken naast het lijk van een soldaat. Hij keert terug en betreedt met enkele vrijwilli- gers opnieuw de vesting, om tot zijn sthrik te ontdekken, dat in het geheel uitgestorven fort inmiddels de iijken van commandant en soldaat verdwenen zijn. Dan grijpt de angst voor het geheimzinrti- ge ook den majoor aan en zendt hij boden uit om nog grooter versterking te vragen. De oplossing van het raadsel worden de toeschouwers uit een serie spannende en bui- tengewoon goed gespeelde acten gewaar. Beau Geste is de geschiedenis van drie broers, die door hun tante, Lady Patricia, worden groot gebracht, die als kinderen reeds bij het soldaatje spelen een echte Vicking be- grafenis beloven aan diengene van hen, die het eerst zal komen te sneuvelen, Een ongelukkige samenloop van omstan- digheden de geschiedenis van een gestolen diamant noopt alle broeders van huis te gaan en zich in het vreemdelingenlegien als ijwilligers te verhuren. Beau gaat gaat met Dig naar het fort Zinder neuf, John trekt naar een ander garnizoen. Onder de brandende Arabische zon, over- geleverd aan de willekeur van hun comman dant, den bruten Ahmed, maken de broeders den overval door de Arabieren mede. Wat er precies gebeurt zullen wij hier niet verklappen maar John, de jongste, bereikt slechts levend zijn vaderland, waar hij zijn aangebeden nichtje terugvindt en de oplos sing van den diefstal der blauwe diamant ontdekt wijrdt. Deze film geeft een indruk van broederlief- de die sterker is dan de dood. Acteurs als Ronald Colman, Noah Biery, Alice Joyce en Mary Bryan hebben van deze Paramount-film een meesterwerk gemaakt. Breed van opzet, vol spanning van het begin tot het einde en ontroerend door het knappe spel der hoofdfiguren, laat dit werk een machtigen indruk achter. Een versterkt orkest begeleidt dit filmwerk op bijzonder goede wijze. Een interessant journal en een leuke twee- acter „Kindermatine" vullen het beziens- waardige programma aan. Wij twijfelen er niet aan of het zal tijdens de kermisdagen zeer vele bezoekers trekken. Alkmaarsch Bioscoop Theater. Bet zit in de Penarie! (Een jolige kermisfihn). Het is natuurlijk zoo klaar als een klontje, dat in de kermisweek de directie van het A. B. T. haar beste beentje voor zet, om het uitgaand publiek zoo aangenaam mogelijk bezig te houden. En dan is zij zeer zeker daarin volkomen geslaagd door mevrouw Adriene Solser en haar nieuwste filmcreatie uit het Amster- damsche volksleven tot en met Vrijdag a s te hebben gegngageerd. Gisteravond araaide de film „Tante Bet" voor de eerste maal en aan het talrijk aanwezige publiek op alle ra-ngen was het merkbaar, welk een groote populairiteit mevrouw Solser zich heeft we- ten te verwerven. Evenals gewoonlijk expliceert mevrouw Solser haar film, of liever gezegd, expliceeren is het woord niet, zij iflustreert en vult de film aan door haar persoonlijkheid, door haar liedjes, haar voordracht en smeui'g Jordaanseh. In haar inleidrng zegt zij, dat het haar be- doeling is, om een lach en een traan te wek- ken en het spontane applaus, dat zij voort- durend verwerft, toont afdoende aan, dat zij dit doel Weet te bereiken Zelfs moest zij op verzoek van vele aan- wezigen het weemoedige levenslied „Schuld'" van Kees Pruis nog eenmaal herhalen Wat d^ film zelf betreft, die begint al met eenige aardige straattooneeltjes in de buurt, waar Tante Bet haar cafetje heeft gevestigd Maar de film bepaalt zich niet uitsluitend tot Groot-Mokum's milieu. We maken met haar een reisje in een kermiswagen en in een Zeeuwschen boeren sjees, waarbij ons mooie kiekjes van ons eigen land getoond worden Voorts zien we het leven aan boord van een Oceaan steamer en brengen we 'n bezoek aan Folkestone. De geschiedenis eindigt op 'n boerderij in Zeeland, waar Tante Bet is aangeland na vele avonturen om haar nicht Simftne te belpen. Daar wordt zij hereenigd met haar uitverkorene, de zeeman Gerrit, die den drank heeft afgezworen en door smart is gelouterd, terwijl de lieftallige Simone be- hagen schept in de klcine Pitouto,, de vriend van Bet en Gerrit, zoodat we ons omtrent de toekomst van deze dames niet ongerust meer behoeven te maken. Het bijwonen van deze filmvoorstelling garandeert dus een werkelijk gezelligen ker- misavond en gelet reeds op de groote be langstelling, waarin de eerste vertooning zich mocht verheugen, meenen wij met re- den te mogen veronderstellen, dat Tante Bet met haar film hier niet in de penari zal raken, maar evenals bij vorige gelegenheden zal kunnen uitroepen: Ik kwam, ik zong en overwon! Victoria Theater. De Zoon van den Sheik. Natuurlijk heeft de directie van het Vic toria Theater er naar gestreefd, om voor de kermiswee'k iets biizonders te brengen, En zooals gisteravond reeds bij de eerste voor- stelling bleek, is zij daarin uitmuntend ge slaagd. Reeds voor de eerste vertooning van De Zoon van den Sheik bestond groote belang stelling, wat zeer zeker het beste belooft voor de komende dagen. Dinsdag 23 Augustus was het juist een jaar geleden, dat de zoo welbekende film- acteur Rudolph Valentino plotseling stierf. Men is hem echter nog niet vergeten De af- zonderlijike plaats, die deze charmeur in de fi'lmwereld inrnam, doet nog steeds het pu bliek in grooten getale opkomen,, als een van zijn laatste films wordt vertoond. De beide laatste, de Zoon van den Sheik, en de Adelaar mogen tot Valentino's beste werk gerekend worden. De Zoon van den Sheik brengt de toe schouwers weder in de echte sfeer van het woestijinleven. Er is eenstreek, waar Ahmed's vader onbeperkt heerscher is. Deze wil ook zijn Zoon geheel voor zijn wil doen buigen. Maar ais Ahmed kermis heeft gemaakt met Jasmijn, de lieftallige danseres van een zwer- vende troep, kan niemand hem meer tegen- houden. Hij gaat naar de plaats, door Jas mijn voor de samenkamst bepaald. Maar als Ahmed daar door de z.g. vrienden en be- schermers van Jasmijn wordt gevangen genomen, gelooft hij maar al te graag, wat men hen vertelt, n.l. dat het meisje hem in een valstrik heeft gelokt en dat haar liefde maar geveinsd was. En toch het dansmeisje was eerlijk en op- recht. Ahmed zweert wraak. Hij wordt ver iest en weet Jasmijn te ontvoeren naar zijn tentenkamp. Eerst na verschillenide avon turen wordt Ahmed duid elijik, dat hij zich ten opzichte van het dansmeisje zoo geneel heeft vergist en hun jonge liefde bloeit opnieuw op, krachtiger dan te voren. In een schitterende omgeving is dit film- verhaal door de artisten vertolkt. Uitmun tend was Valentino in de twee verschillende rollen: den ouden Sheik en Ahmed, de zoon Hij bewees hier. dat hij niet alleen charmeur was, maar ook kon spelen Als Ahmed blonk hij vooral uit in de scenes met Jasmijn. De rol van dit dansmeisje werd op bijzondere wijze vertolkt, door de spoedig beroemd ge- worden Hongaarsche schoone, Vilma Banky. Zij heeft in Amerika groote successen be- haald en nog kort geleden heeft zij van zich doen spreken door haar huweiijk met Rod la Rocque. Met genoegen zal men in Ahmeds trou- wen dienaar, den bekenden populairen figuur uit de Groote Parade herkennen, n.l. de Lange (Karl Daue). Het orkest onder leiding van Melchert Schuurman wist door uitstekeud gekozen muziek de film nog meer tot haar recht te doen komen,, en wie in de kermisweek iets wil genieten op filmgebied, mag zeker een bezoek aan de Zoon van den Sheik niet ver- zuimen. Ook van de muziek zal men geraieten. Van het bijprogramma noemen wij naast interessante natuuropnamen en een stuk van Felix den Kater, een ?eer goede komische tweeacter, waarin Hariy Langdon zich weer doet kennen als een bijzonder artist in het komische genre. Wij vestigen er de aandacht op, dat in tegenstelling met wat velen meenen, de film De Zoon van den Sheik voor de eerste maai in Alkmaar vertoond wordt. BEKENDMAKING. Herziening plan van uitbreiding der gemeente. le "gedeelte BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene ken- nis, dat ter Secretarie dezer gemeente van 29 Augustus tot en met 12 September a.s. voor een ieder ter inzage ligt het bij Raadsbesluit van 25 Augustus j.l. nr. 19 vastgestelde plan tot wijziging van het uitbreidingsplan dezer gemeente, welke wijziging betrekking heeft op net beloop der rooilijnen van het Payglop, de Magdalenenstraat en de Achterstraat en een herziening beoogt van het plan, gelijk dit na- der is vastgesteld bij Raadsbesluit van 30 December 1919, nr. 14, goedgekeurd door Gedeputeerde Staten dezer Provincie bij be- sluit van 10 Maart 1920, nr. 185, en partiael gewijzigd bij Raadsbesluit van 2 Mei 1923, nr. 15, goedgekeurd door Gedeputeerde Sta ten bij besluit van 3 October 1923, nr. 132. Alkmaar, 27 Augustus 1927. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, WENDELAAR, Burgemeester. KOELMA, Secretaris, Het Hofstad-Tooneel opent reeds heden- avond zijn reeks voorstellingen in de Harmo- nie. Het sensationeele blijspel vol spanning: De Spooktrein zal het begin zijn en zooals verwacht mag worden met succes. Stuk en bezetting waarborgen een prachtigen avond. Morgenavond volgt dan Leontientje, waar- voor nu de aanvrage om plaatsen al zeer groot is. Het N. Ned. Tooneel begint morgenavond zijn tooneelweek in het Gulden Vlies met: De baas zoekt een vrouw, welk uitmuntend Engelsche blijspel, waarin het geheele gezel- schap optreedt, zeker hier een succes zal wor den, zooals het in alle groote plaatsen was. Op het Doelenplein vragen De Revue 1927 van H. ter Hall, en het tooneelensemble Bou- ber de aandacht. De Revue zal ook thans weer ieder door haar pracht verbazen en de groote artist Bu- ziau, zal nu weer tranen doen lachen. Het Ensemble Bouber voert op: In de Hob- belende Woonschuit, het stuk dat als: 'n Huishouwe van Jan Steen" in Amsterdam en elders een zoo eerlijk en verdiend succes had als nimmer een echt volksstuk ten deel viel. Alcmaria—Bloemendaal. Alcmaria speelt morgen een oefenwedstrijd die zeer interessant kan worden. Bloemendaal komt n.l. op bezoek en de ontmoetingen tus schen Alkmaar en Bloemendaal hebben steeds roOte belangstelling getrokken^ en terecht. lemaria zal uitkomen met haar competitie- elftal. Alleen Th. Bos zal de plaats innemen van onzen internationaal J. Elfring, die ng. Rotterdam speelt in het eerste Olympische elftal in de Zilveren Voetbalwedstrijden. DE NED. ZWEMPLOEG AANGEWEZEN. Naar de Telg. verneemt heeft het bestuur van den Nederl. Zwembond voor de Euro- peesche zwemkampioenschappen, in Bologna, op de volgende nummers ingesChreven 100 M. vrij slag: de dames M. Braun, M. Vierdag, W. den Turk en H. G. Klapwijk. 400 M. vrije slag: de dames M. Braun, H. G. Klapwijk, W. den Turk en M. Vierdag. 4 X 100 M. estafette vrije slag; de dames M. Braun, W. den Turk. M. Vierdag. H. G. Klapwijk en M. Baron (reserve). 100 M. rugsiag: de dames W. den Turk, M. Braun en H. G. Klapwijk. 200 schoolslagmej. M. Baron. Schoonspringen (alleen 6 vrije sprongen) de dames H. G. Klapwijk, M. Braun en M Baron. Voorts is nog ingeschreven met een water- poloploeg. Het vertrek der Hollanders is be paald op Zondag a.s. om 8.28 uit Utrecht. In Bazel zal worden overnacht, waarna verder over Milaan naar Bologna gereisd wordt. DE KAASMARKT. ALKMAAR, 2C Aug."1927. Op de heden gehouden kaasmarkt waren in totaal 185 stapels, wegende 176609 K.G. aangevoerd. Prijzen: Fabriekskaas: Kleine met merk 44; Commissie met merk 44. Boerenkaas: Kleine met merk 44, zonder merk 41.50; Commissie met merk 44. Handel vlug. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 26 Aug. 1927 In de heden gehouden veilingen werd betaald voor: Bl. kool le s. per 100 stuks 17f 25.80; Bl. kool 2e s. per 100 stuks f 1015; Roode Kool per 100 K.G. 2.20—/ 3.50; Worte- len per 100 bos 1.806.50; Rabarber per 100 bos 2.407.10; Aardappelen per 100 K.G. 3.807.90; Zilvemep per 100 K.G. 18—/ 24; Uien per 100 K.G 44.90; Enkele Slaboonen per 100 K G. 1226.80; Dubbele Slaboonen per 100 K.G. 5.6021; Andijvie per 100 stuks 0.80—/ 3.50; Augurken per K.G. 1270 cent; Kropsla per 100 stuks 6.502.80; Komkommers per 100 stuks 1.507.20; Pieterselie per 100 bos 1.503; Poste- lein per bakje (5 K.G.) 3046 cent; Snijboo- nen per 100 K.G. 1030.60; Spinazie per bakje (214 K.G.) 20—43 cent; Selderie per 100 bos 0.50—/ 2.20; Tomaten per 100 K.G. 9.40—/ 27.60; Appelen per 100 K.G, 6—/ 42j Peren per 100 K.G. 2— 46; Druiven per K.G. 0.78—/ 0 86; Me- loenen per stuk 0.25—/ 0.68. Blocveiling: Tomaten A 11.50—/ 12.20; Tomaten B 10.80—/ 11; Tomaten C 9.40—/ 9.70: Tomaten CC 4.70—/ 5.70 per 100 pond; Aanvoer 4000 pond. Groene Komkommeri 1.205.20 per 100 stuks, Aanvoer 2800 stuks. BEVERWIJK, 26 Aug. 1927. Coop. Tuin- bouw Vrije Groenten en fruitveiling. Snijboo- 243214 cent; Snijboonen stek 13y215 cent; Dikke heereboonen met draad 1215 cent; Heereboonen zonder draad 14141834; cent; Staakspercieboonen taet draad 1721 cent; Staakspercieboorien zonder draad 23 27 cent; Stamboonen 2126V2 cent; Spek- boonen 12—14 cent; Groote trosboontjes 23 26 cent; fijne tros 2428 cent; Tuinboo- nen 8141134 cent; Bruine Capucijnders 1929 cent; Witte Capucijnders 1526 cent; Blis Abbandanci 18—25 cent; Groent- jes 12—25 cent; Raspers 2129 cent; Prui- men 3252 cent; Tomaten 826 cent; Uien 56 cent; Klei aardappelen 6—8V2 cent; Zandaardappelen 6—10 cent; Appelen 20 31 cent; Peren 2538 cent; Aalbessen 45 54 cent; Frambozen 50—65 cent; Postelein 7—1134 cent; Spinazie 1418 cent, per K.G.Peen 6—11 cent; Hout 4634 cent; Bieten 24 cent; Selderie 24 cent; Pieter selie 67 cent per bos; Meloenen 1858 cent; Sla 23 cent; Andijvie 2—434 cent; Bloemkool 1028 cent; Komkommers V2— 7 cent; groene Kool 3—4 cent; Roode Kool 812 cent per stuk; Druiven 50—60 cent per pond. TOM ATENVEILINO. BEVERWIJK, 26 Aug. 1927. Coop. Tuinbouw Vrije Groenten Fruitveiling. Blocveiling. Per honderd pond besteedde men voor: Rauw: A 12; B 11.80; C 10; CC 3,20; Rijp: A 11.10; B 11.60; C 7.50—/ 8; CC 3.50; Bonken 7.20. Ziek: A 6.10; B 7,10 en C 4.50. WIJDENES, 27 Aug. 1927. Veiling „Tuindersbelang". Pruimen 1228; Ap pelen 4—/ 10; Peren 220; Slaboo nen 46; Snijboonen 10—/ 12; Kom kommers 5—/ 10; Bloemkool 1728; Roode Kool 5—/ 8; Perziken 1218; Meloenen 4860. NOORDSCHARWOUDE, 26 Aug. '27. Schotsche muizen 4.40—/ 6.80; Duken 2.702.80; Eigenheimers 6.50: Bl. Eigenheimers 6.70—/ 7.10; Bl. Aardappe len 6.70—/ 6.90; Drielingen 6.80— 7.20; Spercieboonen 10.5015.60; Zilveruien 1.20; Drielingen 4.40 5.40; Zilvernep 15.20—/ 25; Uien 3.30—/ 4.20; Drielingen 3.70—/ 4.70; Gele Nep 8.80—/ 11.20; Peen 1.80; 11.20; Peen 1.80: Kroten 1.80— 2.60; Roode Kool 3.50—/ 4.40; Witte Kool 2.40—/ 3; Gele Kool 4.20—/ 6.60, alles per 100 K.G.; Boswortelen 23.30 per 100 bos; Bloemkool 1826; per 100 stuks; Bloemkool 2e s. 3.506.20 per 100 stuks. Aanvoer: 23300 K.G. Aardappelen; 2100 K.G. Spercieboonen; 4300 K.G. Zilveruien; 32200 K.G. Uien; 900 K.G. Peen; 1600 K.G. Kroten; 22400 KG. Roode Kool; 4200 K.G. Witte Kool; 3600 K.G. Gele Kool; 700 bos Boswortelen; 4600 stuks Bloemkool. BOVENKARSPEL, 26 Aug. 1927. „De Tuinbouw." Heden besteedde men voor: Bl. kool le s. 19^27; Bloemkool 2e s. 6 9; Bloemkool 3e s. J 0.75—/ 1.25: Roode Kool 2.40—/ 4.30; Witte Kool 1.70— 1.80; Gele Kool 5.60—/ 7; Dubbele Slaboonen 1.30f 1.60; Enkele Slaboo nen 2.202.60; Aardappelen: Groote Schotsche-muizen f 2.20—/ 3.05; Kl. Sch. Muizen 2.75—/ 3.25; Ideaal 2.15— 2.50; Kleine Ideaal 2 50—/ 2.80; Due 1.10—/ 1.35; Witte Due 1.50—/ 1.75: Blauwe 1.70—/ 2.40; Kriel 60—75 cent; Augurken: Fijn fijn 30—35 cent; Fijn 26 30 cent; Fijn basterd 12 cent; Grof 4 cent. ZWAAG, 26 Aug. 1927. Veiling Bangert en Omstreken. Bloemkool 1920; Sla boonen 5-/ 6; met draad 23; Snij boonen 10j 11; Gele pruimen 11— 17; Kruideniers 25; Claps 15; Blau we pruimen 1519; Druiven 32 33; Tomaten A 11.90; Tomaten B 10.60; Tomaten C 11.10; Tomaten CC 5.60; Gisbons 41780 K.G. 23.70 perHW K.G, in

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 3