Alkmaarsche Gourant Vraag en Aanbod. jionderci Negen en Iwintigste Jaargang. Binnenland Ho 201 1927 Zaterda&r W Augustus. Radio-hoekje Zondag 28 Augustus. Hilversum, 1060 M. 8.30—9.30 Morgen wijding. Mej. A. Kuyer, sopraan. G. v. d. Berk, tenor. H. Hardenbol, piano, la. Jezus Bloemhof, Oud Ned. lied. b. Jezus unser Trost und Leben, Bach, sopraan. 2. Agnus Dei, Bizet, tenor. 3. Es muss ein wunderba- res sein, Liszt, sopraan. 4. Rede van Pastoor L. H. Perquin: De Barmhartige Samaritaan. 5. Ach, mein Sinn, wo wilst du endlich hin?, Bach (Aria uit de Johannes Passion(, tenor. 6. Ave Maria, Hub. Cuypers, sopraan. 7. Dann werden die Gevechten leuchten. Men- delsshon (Aria uit Elias voor tenor). 10.20 Dienst in de oude Luthersche kerk der Evang. Luth. Gem. te Amsterdam. Voorgan- ger: Dr. P. Stegenga Azn. Jac. Bonset, or ganist. Het Catechisantenkoor „Toewijding", Dir. F. Keja. Voor den dienst: Fant. over „Een vaste Burg", Jac. Bonset. (1). 1. Gem. zang: Gez. 258 1 en 3 u. d. bundel van het Luth. Gen. voor in- en uitw. zen- ding. 2. LezingPs. 19 enkele verzen. 3. Koorzang: Die Ehre Gottes aus der Natur, Beethoven, u. d. oundel „Oude en Nieuwe Zangen", van Mej. van Woensel Kooy. 4. LezenJesaja 6:1—4. 5. Koorzang: Jeho- .va, Joh. K. Gerald (Bundel Oude en Nieuwe Zangen). 6. Gem. Zang: De Heer is God en niemand meer, enz. (2). 7. Een oogenblik stilte. 8. Lezen: Jesaja 6 5. 9. Verontmoedi- ging; schuldbelijdenis en verkondiging van Vergeving, waarna het „Onze Vader". 10. Gem. zang: Gez. 207 1 en 2. (3). 11. Preek over: 2 Kor. 5 7. 12. Pilgerchor ui( Tannhauser (orgel. 13. Koorzang: Wie maar den goeden God laat zorgen, Neumark. 14. Dankgebed. 1C. Gem. zang: Gez. 205 1, 2 en 3. 16. Zegen. 12.301.30 N. O. V. Nieuwste gramofoonmuziek. 1.303— In- strumentaal concert (N. O. V.). Werken voor 2 viol en en pianobegel. Sam Swaap en Adolphe Poth. 3.—.— De Fam. Speenhof. le ged. Zijn alleroudste liedjes (op verzoek), n.l. Moeder's brief. Twee aardige menschen. De beursklok. De schutters, etc. 2e ged. Nieuwste liedjes. Mevr. Speenhof draagt voor: De meisjes van de H. B S., De jonge prins. (N. O. V.) 4—5.30 Hollandsche kin- derkoren met pianobegel. door het koor- ensemble van Marie van der Vijver. 1. Bre- tagne, Appeldoorn. 2. Dorsschen, Appel- doorn. 3. Rosa Vernans, Heinen. 4. Lente, C. van Rennes. 5. Nu gaan er in den mor- genstond, Christiaanse. 6. De theeketel, Ap peldoorn. 7. De lente luwt, Appeldoorn. (N. O V.) 6.45 V. P. R. O.-uitzending, uit het Geb. v. d. N. P. B. te Hilversum. Spreker: Ds. D. Bakker, over: En God schiep den mensch naar zijn Beeld, naar aanleiding v. den tekst Gen. 1 27a. F. Kloek, orgel. 1 Fantasia in c, orgel. 2. Votum. 3. Gez 2 1, N. P. B. bundel lied 7:1, Gem. zang. 4. Voorlezing: Ps. 8. 5. Gebed. 6. Gez. 38 I, N. P. B.-bundel, lied 12 1 Gem. zang. 7. le ged. preek. 8. Gez. 31 1 en 2. 9. Preek 2e ged. 10. Improvisatie, orgel. Kloek. 11. Gebed. 12. Gez. 195 1. (Gem. zang). 13. Zegenbede. 8.Persberichten en sportuit- slagen. 8.15 Aansluiting van het Kurhaus te Scheveningen. Het Residentie-orkest, onder leiding van Ignaz Neumark. S. Eisenberger, piano. Daverttry, 1600 M. en Londen, 361 M. 3.50 Concert door het militair orkest. R. Henderson, bariton. A. Brcsa, viool. 5.35 5.50 Voorlezing door Miss M. Plowman. 8.20 Studiekerkdienst. 9.15 Liefdadigheids- oproep. 9.20 Tijds., wehrbericht en nieuws. 9.35 Vespjer-muziek. Orkest. A. Moxon, so praan. De „Wireless Singers". 10.20 Tijds. II.05 Epiloog. Par lis „Radio-Pairs", 1750 M. 12.20 1.05 Gewijde muziek. Koorzang en preek. I.052.10 Orkestconcert. 5.055.55 Dans- muziek. Homonyme Jazz. 8.50 Kinderhalf- aurtje. Mario Cazes en zijn orkest. 9.20 II.20 Dansmuziek. Orkest Mario Cazes Langenberg, 460 M. en Miinster, 242 M. en Dortmund, 283 M. 9.20—10.20 Eveng. Morgenwijding. 12.502.50 Concert door de Politiekapel. 1 20—2.20 Neusser Schut- zenfest". 5.50—6.50 Orkestconcert. 8.20 Schwarzwaldmadel", operette in 3 acten van jessel. Orkest, koor en soli. Daarna tot 12.20 Dansmuziek. Konigswusterhaus, 12.50 M. 6.508.20 Vroegconcert. 9.20 Morgenwijding. 4.50— 6.50 Kurmuziek in't Oostzeebad Swinemiin- de. 8.50 Goethe-avond. E. Deutsch, declama- tie. Lotte Leonhard, sopraan. F. Drissen, bariton. 10.50—12 50 Dansmuziek. Hamburg, 395 M. 7.50—8.20 Vroegcon cert. 9.35 Morgenwijding. 11.50 Openlucht- concert. 1.25 Concert. 3.20 Vroolijk Concert. 5.50 Dansmuziek. 8.2011.10 Concert. Or kest en solisten. Daarna dansmuziek. Brussel, 509 M. 3.20—5.20 Concert. 8.20 Kamermuziek. 9.20 Kurhausconcert. 10.50— 11.20 Dansmuziek. Maandag 29 Augustus. Hilversum, 10.60 M. 12.Politieberich- ten. 12.352.Lunchmuziek door het Tria- non-trio, piano, viool en cello. 4.405.50 Kinderuurtje, verzorgd door mevr. Ant. van Dijk. 6.7.45 Concert door het A. N. R. O.- orkest. A. Hansen, piano. 7.45 Politieberich- ten. 8.10 Lezing door Jhr. A. C. de Marees van Swinderen, over: Een reisverhaal of zoo iets. 9.15 o.a. Aansluiting van het Kurhaus te Scheveningen. Het Residentie-orkest, on der leiding van Ignaz Neumark. Vioolcon- cert van Brahms. Sam Swaap. 10.15 Pers berichten. 11.30—12.20 Dansmuziek door Teddy Staves and his band, van het Pavil- joen Riche te Zandvoort. Daventry, 1600 M. en Londen, 361 M. 12.20 Het Daventrykwartet en solisten, so praan en bariton. 1.20—2.20 Orgelconcert. 3.20 Het Daventry sextet en O. Davies, so praan. R. Watson, bariton. J. Salisbury, viool. 5.20 Huishoudpraatje. 5.35 Kinder uurtje. 6.20 Daventry-kwartet. 6.50 Tijds., weerbericht en nieuws. 7.05 Daventry-kwar tet. 7.20 Literaire critiek. 7.35 De suites van Handel, door Gerda Nette. 7.50 Variete- artisten. 8.25 Concert. R. Hignell, sopraan. C. Miller, tenor. Cruft-Octet. Koor 9.20 WeeibeKcht e;i nleilws. 9.40 LeZing: me Shakespeare Memorial Theatre. 9.5511.20 Kamermuziek. D. Kennedy, viool. I. Schar- rer, piano. Tot slot een stukje „Pariah", van Strindberg. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 10.50 11.20 Concert. 12.502.10 Concert. H. Georges en Jazzband. 5.055.55 Dansmu ziek. 7.50 Concert. 8.50 Operafragmenten. Orkest, koor. Langenberg, 469 M., Miinster, 242 M., Dortmund, 283 M. 1.302.50 Concert door de Isegliokapel. 5.506.50 Concert, viool, cello en orgel. 8.5010.35 Hermann Lons- avond. K. Blume, Lonsliedjes bij de luit. Dr. Castelle, inleiding en declamatie. 10.50 12.20 Dansmuziek. Konigswusterhaus, 1250 M. 12.2012.50 Engelsche les en Engelsche liedjes voor so praan. 3.208.05 Lezingen en lessen. 8.50 Uit de operetten van Franz Lehar. Else Kochmann Arth. Kistenmacher. „Frankfur- terisches", door Adele Proesler. Uit de ope retten van Millocker. 10.50 Sluiten. Hamburg, 395 M. 4.35 Mendelssohn, Bar- tholdy concert. Norag-orkest. 6.20 Kamer muziek. 7.20 Concert. 8.20 „Konigin Chris tine", drama in 4 acten van Strindberg. 10.35 Causerie. 11.10 Sluiten. Brussel, 509 M. 5.206.20 Orkestconcert. 8.20 Orkestconcert. 9.2010.20 Dansmu ziek. GE VON D EN VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van politie Langestraat en aldaar te bevragen «p alle werkdagen tusschen 11 en 1 uur, de navol- gende voorwerpen als gevonden gedeponeerd op 22, 23, 24 en 25 Augustus 1927. Ketting, zakmesje. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen- de iugezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op 22, 23, 24 en 25 Augustus 1927geld in papier, Barhorst, Karnemelksbuurt 20; slot met sleutel, W. Hessels, Noodwoning 15, Westerweg; da- mestasch met inh. L. Frankenberg, Lange straat; Kinderschoentje, A. Kaptein, Vis- scherslaan 9; dasspeldje, B. Ooievaar, Laat 71; damestaschje inh. boek en rozenkrans, R. Godijn, Stuartstraat 16; nieuw touw, W. Vonk, Korenlaan 4; mandenkoffer, C. Blauw, 2e Landdwarsstraat 38; kinder- taschje, M. Hemels, Clarissenbuurt 5; hon- denketting, S. Oud, Landstraat 56; grijze pet, V. Slotje, Oudegraeht (schip) karretje met pakje, G. van Maarleveld, Voormeer 28; kloksleutel, L. Beelekamp, Baansingel 40; rijwielbelastingmerk, M. Naberman, Uiten- boschstraat 15; bos sleutels, H. Meiman,' Hekelstraat 27damesportemonnaie, J. Har- tog, Soharlop E 18; pakje stof, J. v d. Neut, Poppeimanslaan 4; portemonnaie inh. vreemde munten, J. Stoop, Liefdelaan 2; Duitsche herder, A. Geel, Heiligland 10; gouden damesrmg, H. Kaptein, Visschers- laan 9. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp wordt men verzocht hier- van kennis te geven aan het Bureau van politie: mefkzaam (e maxen op creze zoo numge dtr- sussen. Het bestuur kan zoo'n cursus aanvra gen bij den Pluimveeteelt-consulent. Voor NoordrHolland is dat de heer B. van Asperen Vervenne, Kamperfoelieplein 2, 's Graven- hage. De bestuursleden doen hiermee een nut- tig werk, vooral tegenwoordig, nu menigeen zich zoo maar op het kippenihouden werpt zonder eenige kennis. Een cursus in pluimveeteelt moet aange- vraagd worden voor 1 October, en een lokaal met vuur en licht moet beschikbaar worden gesteld. De deelnemers betalen slechts 2.50 per persoon, terwijl voor meerdere personen uit een gezin reductie wordt toegestaan. Gij zijt het wel met ons eens, dat deze eischen slechts zelden overwegende bezwaren opleve- ren. Wilt gij dus zoo'n cursus, dan is het nu de reohte tijd om er werk van te maken Cursus in Pluimveeteelt. Zal de pluimveehouderij rendabel zijn, dan is het noodzakelijk, dat tal van factoren sa- menwerken. En een van die factoren is, naar onze meening, dat de pluimveehouder een zekere mate van ontwikkeling bezit. Niemand zal ontkennen, dat de ervaring hoofdzaak is, maar deze moet gesteund worden door theo- retische kennis. Vooral wat betreft de huis- vesting, voeding en ziekten is ervaring niet voldoende. En een zekere ontwikkeling wordt vooral noodzakelijk voor't steeds hooger op- voeren der productie onzer hoenders. Men kan die kennis gemakkelijjc vermeerderen door het lezen van pluimveebladen; ook landbouw- bladen en zelfs plaatselijke bladen (o.a. de Alkmaarsche Courant) werken daartoe me,de door het opnemen van artikelen op pluimvee- gebied. Een andere bron van kennis en waar helaas nog te weinig gebruik van wordt ge- maakt, willen we de aandacht op vestigen, n.l. de Cursussen in Pluimveeteelt. Vele pluimvee-vereenigingen stellen zich volgens het reglement ten doel o.a. meerdere ontwikkeling van him leden, en la- ten dan van tijd tot tijd een lezing houden. Zoo'n lezing kan zeer zeker heel wat nut stichten, maar zij kan geen grondslag leggen voor het heele pluimveebedrijf. Dat kan een cursus wel; daar wordt getracht een alge- meen inzicht te geven en wordt de lust opge- wekt tot meer weten Op den cursus worden aangebracht de eenvoudige, de eerst noodza- kelijke begrippen. Juist het gemis van die een voudige begrippen heeft reeds menig kippen- houder teleurstelling gebraoht! Genoemde cursussen worden van rijkswege gegeveu, grootendeels bekostigd door een rijkssubsidie en staan onder toezicht van den Pluimveeteelt consulent. Zoo'n cursus wordt gegeven in den winter en duurt meestal 10 weken, een avond per week van 2 uux; en wordt gevolgd door een of twee excursies. Het aantal deelnemers boven 18 jaar moet minstens 12 bedragen. Om eenig idee te geven, waf op den cursus wordt behandeld, vermelden we eenige hoofd- punten van het leerplan: De nuthoenderrassen Het fokken, overer- ving van kenmerken en eigenschappen. De lichaamsbouw. Het ei, samenstelling en vor- ming. Het broeden, ontwikkeling van de kiem, natuurlijk en kunstmatig broeden. De voeding en verzorging der kuikens. De'voeding der leghoenders, ochtendvoer en granen. De bouw van hoenderhokken. De voornaamste ziekten en gebreken, middelen ter voorkoming en ge- nezing. De voordeelen der pluimevteelt. Boek- houding. Het vereenigingsleven op het gebied van pluimveeteelt. Uit dit korte overzicht blijkt, dat er geen gebrek is aan stof. Uit de rijkssubsidie kan de cursus zich eenige leermiddelen aanschaffen, zooals: modelhok (in miniatuur natuurlijk), kunstmoeder (idem), geraamte van een hen, spuit voor ontsmettiing van hokken, platen met de voornaamste bedrijfsrassen, inwendige organen, uitwendige deelen Men tracht de behandelde leerstof zoo aanschouwelijk moge lijk voor te stellen. De lessen worden gegeven door een pluim- veeteeltonderwijzer, dat is een onderwijzer, die in het bezit is van de akte landbouwkunde en die een speciale opleiding heeft genoten voor diploma pluimveeteelt. Het doel van dit schriiven is, om pluimvee- vereeoigiofi'en of langjbouwafdeelingen op- Uitsluitend 2e handsgocderen. Geen dienstaanbiedingen. enz Spot en spotgoedkoop koopt u nu 2de handsch Meubelen in den Kooltuin, eiken hoekstoelen met moquette 5, laag kastje f 5.50, Buffet 16, nog een paar Kinder- wagens nu voor 3, enz enz. Alleen bij W. TIM MERMAN, Kooltuin. Voor 10 een groote kast, voor 10 een toonbank, 15 heerenfiets, 30 pracht spiegelkast, 2 crapeauds m. moquette bekl. 32.50, 4 stoelen en fauteuils (moquette) nu 32.50. Spotkoopjes in 2de handsch Meubelen. Je adres W. Timmerman', Kool. tuin. SCHRTJFTAFEL, klein model, nieuw met 4 laden massitf eiken te koop voor elk aan- nemelijk bod. 2de Tuindwarsstraat E 23, Alkmaar. TE KOOP een in uitstekende conditie zijn- de zwarte Fransche PIANO. Bijzonder moc: van toon. VAN LEEUWENHOEKSTRAAT 27. TE KOOP EEN TRAP met kwartslag, optrede 20 c.M. aantrede 16 c.M. voor 16 C. P. ASJES, Snaarmanslaan 165, Alk maar. TE KOOP H. D. MOTORFIETS 5—7 P.K. in uitstekenden staat. Vakkundig on derzoek toegestaan. Te bezien Friescheweg No. 7, Alkmaar. TE KOOP AANGEBODEN eene in goeden staat zijnde SCHRIJFMAGHINE en ijzeren KANTOORKASTJE. FN'IDS EN C 82. Een zoo goed als nieuw geem. FOR- N'UIS 76 X 45 met pijp voor billijken prijs te koop. Adres Hofdiikstraat I. Pracht MANDOLINE TE KOOP 5. Bergerweg 52, Bergen. TE KOOP twee goede HEERENRIJ- WIELEN samen voor 15. Adres SCHOOLSTRAAT No. 6. TE KOOP een partij BROEIRAMEN EENRUITERS. Te bevragen VAN DER WOUDESTRAAT 34, Alkmaar. TE KOOP 30 Meter DRIJFRiIEM, POU- LIES, DRIJFASSEN, enz. KANAALDIJK 3. H. B. S. BOEKEN TE KOOP. Rijksstraatweg B 135, Heiloo. Provinciaal nieuws UIT WIERINGERWAARD. Door het bestuur van den polder Wiern gerwaard is onderhands aanbesteed het ver- nieuwen en verbreeden van twee bruggen aan de Kleine Buurt. Aan 7 aannemers was gelegenheid ge geven tot inschrijven. De uitslag was als volgt: Webelink te Anna Paulowna voor 2350; G. Veeter te Wieringerwaard1 voor 2290; Wed. J. Veeter te Wieringerwaard voor f 2255; A. Niesse te Wieringerwaard voor f 2180; K. Kreijger te Oudesluis voor f 2173; Joh. Schenk te Barsingerhorn voor 1990 en C. Dekker te Wieringerwaard voor f 1842. Het werk is aan den laatsten inschrijver gegund. UIT WIERINGERWAARD. Vergadcring van Dijkgraaf en Heemraden met Hoofdingelanden op Donderdagmiddag onder leiding van den Dijkgraaf R. Kaan Tot deze vergadering zijn ook de Raadsle- den uitgenoodigd wat betreft punt 5 der agenda dat luidt: Bespreking subsidie Ka- nalisatie in verband waarmee Ingenieur Rin gers inlichtingen zou geven. De vcorzitter deelde mede, dat van den Polder en de Gemeente een subsidie wordt gevraagd van elk 400 gulden, gedurende 40 jaar. In een vorige comitevergadering werd met 8 tegen 7 stemmen in beginsel besloten steun te verleenen, evenwel zonder bepaling van een bedrag. Toen was evenwel nog niet be- kend dat een bedrag van 400 zou worden gevraagd. Na die vergadering is op 3 Aug. een schrijven ontvangen waarin genoemd be drag gevraagd wordt. Er is toen ook reeds breedvoerig over gesproken, doch het was niet duidelijk welk belang de Polder als wa- terschap bij dit kanaal zal hebben en daar- om was de heer Ringers uitgenoodigd om over deze zaak zoo mogelijk inlichtingen te verschaffen. De heer H. Koster vroeg of't verplicht is. De Voorzitter zei, dat't op het oogenblik geen dwang is. De Commissie van Aalst heeft geprobeerd vrijwillige bijdragen te krij- £en- De heer Ringers zeide in zijn betoog, dat hij zeer dankbaar is in de gelegenheid te zijn iets over de kanalisatie te vertellen. Aanva'n- kelijk was aan Wieringerwaard niet gedacht, redenen waarom de Commissie zich ook nimmer met Wieringerwaard in verbinding heeft gesteld. Met oe gemeenten en water- schappen binnen den Ringdijk was wel voe- ling gehouden. Na de instelling van de Commissie van Aalst in 1922 werd door de Provincie in 1925 een tweede commissie in- gesteld. Deze heeft gemeend dat niet alleen Westfriesland doch alien benoorden het Noorzeekanaal, zoo niet direct dan toch in direct belang hebben bij zooveel mogelijk vervoer per water. Nfets is evenwel1 moeilijker dan aan duiten te komen en nu zitten we met moeilijkheden om u duidelijk te maken waarom en voor hoeveel Wieringerwaard be lang heeft hij het nieuw te maken kanaal S tol penSchagenKolhor n. In de eerste plaats is het Rijk belangheb- bende vooral in verband met de Zuiderzee- werken en de Wieringermeer. HebRijk zou dan 1/3 bijdragen, zoodat er 2/3 overblijft voor de lokaalbelanghebbenden. Dit is de provincie in zijn geheel die't weer in onderdeelen tracht te verdeelen. Het is niet direct een belang voor de aangrenzenden' doch ook voor alien buiten den Ringdijk. We geven toe dat de verhouding moeilijk is te bepalen. Bij de bepaling van de gemeenten is als basis genomen het aantal inwoners terwijl voor de polders rekening is gehouden naar 't oppervlak. Het is niet zoo erg veel wat ik er over vertellen kan aldus de heer Ringers, doch We hebben gemeend dat Wie ringerwaard toch ook in de termen viel om bij te dragen. Door den voorzitter werd opgemerkt dat wij hier langs Nieuwesluis een afwaterlngs- kanaal krijgen, zoodat wij niet zoo veel be- hoefte aan het nieuwe kanaal hebben. De heer Haringhuizen vroeg waar de los- plaatsen zullen komen, waarop de heer Rin gers antwoordde dat daaromtrent nog niets is bepaald. -Heemraad Blaauboer deed zich kennen als .een tegenstander en zei, dat we hier zitten om de belangen van den Polder te behartl- gen en dat doen we niet door gedurende 40 jaar 400 te betalen. De voorzitter zeide dat er in principe een geringe meerderheid was. We moeten eenig verband zoeken tusschen het afwateringska- naal en het nieuwe. Wanneer het onze buren goed gaat, worden wij er ook niet slechtex van. 't Zou mogelijk zijn dat uit een gevoel van gemeenschapszin werd besloten om iets bij: te dragen. Hoe zou dat worden ontvan gen? De heer Ringers vond dit moeilijk om te beantwoorden. Na nog eenige vragen over en weer ver- trok de heer Ringers, alsmede de raadsleden. Naar aanleiding der notulen werd mede- gedeeld dat de verandering bij: de Tramkluft nog niet is gedaan, omdat eerst nog de goea- keuring moet worden verkregen. Verd-r dat de tweede hoeveelheid grint is afgeleverd welke zeer coulant is afgewerkt. Er is alle reden tot tevredenheid. Dan werd nog medegedeeld dat er een derde proef is genomen met teerbesproeiing. Deze moest evenwel verwarmd worden. Eerst zag het er schitterend uit doch waarschijn- lijk door te weinig bedekking heeft't niet ge heel voldaan. Van den directeur der gasfabriek te Alk maar is bericht gekomen dat hij: 't nog wil probeeren met zoodanige teer die niet behoeft verwarmd te worden. Den indruk van't dag. bestuur is dat we maar moeten doorgaan zooals oorspronke- lijk is gedaan. De heer C. Blaauboer zou de weg alsdan een paar dagen willen afsluiten, terwijl de heer Groneman eerst een wielslag en later het andere zou willen bewerken. Na nog eenige discussie werd besloten een en ander aan't bestuur over te laten. In overleg met den directeur der gasfabriek te Alk'maar. Ingekomen is een verzoek van het Hoog- heemraadschap om een gevolmachtigde aan te wijzen voor de verkiezing van Hoofdinge landen en plaatsvervangers van het Hoog- Heemraadschap N. H. Noorderkwartier. De voorzitter deelde mede dat het dag. be stuur heeft goedgevonden dat de bestaande volmacht blijft. De vergadering ging daarmede accoord zoo dat de Dijkgraaf als gevolmachtigde blijft. Verder was nog ingekomen een afschrift van het koninklijk besluit waarbij de heer P. J. Blaauboer werd benoemd als Heem raad. De voorzitter feliciteerde den heer Blaau boer en hoopte dat hij gedurende deze nieu we zittingsperiode in gezondheid de belangen van den Polder zal behartigen. In verband met de vernieuwing enz. van de bruggen aan de Kleine Buurt werd door den Dijkgraaf medegedeeld, dat bij Prov. Staten geen bezwaar bestaat tegen inwi-li- ging van het verzoek om tot die vernieuwing over te gaan. Als voorwaarden worden ge steld: Overleg met B. en W., gewapend beton en de ijzerbewapening moet worden goedgekeurd door het Provinciaal bestuur. Het Dag. bestuur heeft een zevental per sonen gevraagd om opgave van kosten, n.l. 4 uit deze gemeente, een uit Oudesluis, een uit Anna Paulowna en een uit Barsinger horn. Het is alzoo een onderhandsche aanbe- sted'ing geworden. x Van deze 7 personen zijn biljetten ingeko men. Op verzoek van den heer C. A. Waiboer werd even in comite gegaan, waarna werd medegedeeld1 dat het werk aan den laagsten inschrijver, den heer C. Dekker alhier, is ge gund voor 1842. In verband met de verbreeding der brug bij den heer Strijker werd het noodzakelijk geacht om den bluiz-erweg op een afstand van 40 Meter te verbreeden, daarnaast zou het in de toekomst waarschijnlijk aanbeve- ling verdienen om nu reeds langs den gehee- len Sluizerweg, dus ongeveer 800 Meter, een teerplank aan te brengen. Er zit in de sloot veel bagger en het zou in den winjer een mooie oplossing zijn voor werkverscha-ffing en naar het oordeel van het dagelijksch bestuur de juiste en meest goedkoope uitvoering. Ook hierover werd gediscuseerd, met uit slag, dat aan het dagelijksch bestuur mach tiging werd verleend naar bevind van zaken te handelen. Als nu kwam weer ter sprake de subsidie of bijdrage kanalisatie. De voorzitter vroeg of de heeren het rap port van de Provinciale commissie eerst nog willen inzien, in welk geval er geen bezwaar is de beslissing uit te stellen. Zoo niet, dan kan er nu wel een besluit worden genomen, omdat het voor en tegen al ruimschoots is besproken in de vorige vergadering. De heer C. A. Waiboer wilde't nu maar afhandelen. Voor en tegenstanders voerden nog weer het woord, waayna met bijna alge- meene stemmen wed besloten de gevraagde bijdrage ad 400 niet te verleenen. Een voorstel om 300 te geven werd ook bij meerderheid van stemmen afgewezen, waarna iM een oogpunt van gemeenschaps zin met 10 tegen 5 stemmen werd besloter tot een jaarlijksche bijdrage van 200. Hierna volgde nog eene bespreking ovei het ontwerp Reglement van Bestuur Water- schappen. De voorzitter deelde mede dat eventueele bezwaren eerst voor 15 Juli moeten worden ingezonden. Door bijzondere omstandigheden is die vergadering uitgesteld tot 20 September, zoodat voor dien tijd eventueele bezwaren nog in beha-ndeling kunnen worden genomen. Het ontwerp reglement bevat omstreeks 200 artikelen. Naar aanleiding van dit regle ment zijn bij het bestuur van den Bond van Waterschappen een aantal bezwaren inge- bracht. Uitvoerig werden enkele artikelen- besproken, waarop na toelichting van den voorzitter werd goedgevonden, dat het be- j stuur zal meegaan met wat op de algemeene vergadering ten dien aanzien zal worden be sloten. Voorzitter en Heemraad Blaauboer zullen het Waterschap vertegenwoordigen op de te houden algemeene evrgadering der vereeniging. Bij de rondvraag werd de opmerking ge- maakt dat het perceel dijk bij den heer C. Geerligs in gebruik nog niet voldoende van stekels en brandnetels was gezuiverd. De voorzitter zeide dat reeds tweemaal boete is toegepast en dat herschouw zal vol- gen. Ook werd nog geinformeerd naar de naam van het Polderhuis. De voorzitter deelde hierop mede dat Vee ter het'bord zal maken en dat Zwaag het verder in orde zal maken. Onder dankzegging voor het geduld (het was inmiddels 7 uur geworden) dat de Inge- landen hebben betoond werd de vergadering gesloten. UIT SCHAGEN. De heer P. Ensingh, adjunct-commies aan het kantoor van de directe belastingen te Alkmaar, is geslaagd voor het verlicht exa- men voor ontvanger der directe belastingen, invoerrechten en accijnsen. UIT WIERINGEN. De waterleiding op Wieringen is klaar. Het getal aansluitplichtigen bedraagt 750, waarvan 35 pet. zich voor aansluiting heeft opgegeven. Ook hier zal men dus wel tot dwang moeten overgaan. P RE DIK B EURTEN Z 28 Augustus. UIT DE OMGEVING. Herv. Gemeenten. DIRKSHORN, n.m. 8 uur, Ds. de Leeuw. EENTGENBURG, geen dienst. GROET, 9 uur, Jeugdkerk. HE-ER-HUGOWAARD, 10 uur, Ds. de LeeUw LIMMEN, 9.30 uur, Ds. Bosch. NOORDSGHARWOUDE, geen dienst, vacature. OUDKARSPEL, 10.30 uur, Ds. Horn- stra. DE RIJP, 10 uur, Ds. Zillinger Molenaar SCHERMERHORNi, 10 uur, Ds. Boeren- donk. SCHOORL, 10.30 uur, Ds. Boeke. WINKED, 10.30 uur, Ds. Staal. ZUIDSCH ARWOUOE, 10.30 uur, Ds. van Meurs. Doopsgezinde Gemeenten. BEEMSTER, geen dienst. NIEUWE NIEDORP, geen diens-t. OOST-GRAFTDIJK, 10.30 uur, Ds. vaft Giessen. DE RIJP, 10 uur, Ds. Keuning. (Ged-eeltelijk ontleend aan Kerk en Volk.) INBREKERS GEARRESTEERD. Een dienstmeisje, dat gisternacht in de Groot-Hertoginnelaan te Den Haag wandel- de,bemerkte, dat voor perceel 145, de wo- ning van dr. Van der S., die uitstedig is, een man zich op verdaehte wijze ophield en teekens gaf in de richting van den tuin. Het meisje, dat in de'buurt in betrekking is, was zoo verstandig onmiddellijk de politie telefo- nisch te waarschuwen. Een auto met drie rechercheurs en een politiehond was zeer spoedig ter plaatse. Het eerst werd de uitkijk, de 35-jarige schoenmaker Chr. P., ingerekend. Daarop be- gaf men zich in den tuin, waar aan de acnter- zijde van het huis twee mannen trachten een deur te verbreken. Beide gingen op de vlucht, toen zij onraad bemerkten, zoodat het eenigen tijd duurde zoodat de. rechercheurs er in slaagden de hand op hen te leggen. Vooral een hunner stelde alle pogingen in het werk om zijn vrijheid te behouden, waardoor een der politiemannen genoodzaakt was vier schoten in de lucht te lossen. Eerst hierna ga« ven zij zich over. Het bleek weldra, dat het drietal de twee anderen zijn J. D. H., 33 jaar, reiziger, en W. S., 32 jaar, koopman heel goede beken- den der politie te zijn, zoodat men een goede vangst gedaan heeft. Tevens werd nog beslag gelegd op een verzameling moderne inbrekers- werktuigen, die een hunner bij zich had. DE DOODSLAG TE OVERSCHIE. De Hooge Raad heeft verworpen het cassa- tieberoep van den 19-jarigen J, V., die door het Gerechtshof te 's-Gravenhage, wegens diefstal, poging tot diefstal en doodslag op een der gebroeders Hoogerbrugge, te Over- schie, gepleegd in den nacht van 16 op 17 Mei 1926, was veroordeeld tot vijftien jaar gevangenisstraf, zulks met vernietiging van het vonnis der rechtbank te Rotterdam, waar bij verdaehte tot twaalf jaar werd veroor deeld. NA DE OEFENINGEN BIJ EDE. De Commandant van het Veldleger, luit- generaal Muller Massis, heeft, naar het Corr. Bur. meldt, de volgende dagorder uit- gegeven voor de troepen, welke onder zijn leiding aan de oefeningen in de omgeving van Ede hebben deelgenomen: Het is mij bijzonder aangenaam, bij het einde der onder mijn leiding gehouden ge- vechtsoefeningen mijn dank te brengen aan alien, die aan de voorbereiding of uitvoering daarvan hebben medegewerkt. In het bijzon der hebben mij de opgewekthcid en toewijding getroffen, waarmede algemeen aan de oefe ningen werd deelgenomen, terwijl ik met te vredenheid heb waargenomen, dat de infante- rie zeer is vooruitgegaan in de wijze van ge bruik maken van het terrein, waardoor haar waarde en die der weermacht ten zeerste

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 9